RIJN- en MOEZELWIJNEN J. A. SCHOTERMAN Zn. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. KOOPT UWE Berichten. De Staatscourant van Maandag 4 Sep tember bevat o.a. de .volgende Kon. beslui ten benoemd tot burgemeester van Standdaar- feuiten F. J. Urusio; van Pernis I. van Es; Aran Aalst G. van Dommelen; bepaald, dat te Koevorden een Rijks H. B. S. met 5-jar. cursus gevestigd zal zijn; op verzoek eervol ontslagen met dank K. ten Bruggencate als inspecteur bij het M.O.; op verzoek eervol ontslagen jhr. mr. dr. J2. A. van Beresteijn als burgemeester vpn iVeendam; benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. Je 's Hertogenbosch J. A. Bastiaenen, thans leeraar aan de H. B. S. en het gymnasium le Tïel; op verzoek eêrvol ontslagen B. G. Hoge- .wïnd als schoolopziener in het arrondisse ment Borger; benoemd tot districts-inspecteur bij de "spoorwegdiensten P. Binkhorst van Oud- carspel en in Koedijk, civiel-ingenieur te Leeuwarden; benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Balk S. J. H. Wesselink, commies der posterijen en telegrafie 2e kl_; tot idem te Vreeswijk W. Koezen, com mies der posterijen en telegrafie le kl. goedgekeurd, dot F. A. J. van Liempt, burge meester der gemeente Oudheusden, is benoemd tot secretaris dier gemeente op hun verzoek eervol ontslagen de directeur van het post- en telegraafkantoor te Hillegom, L. M. Baale en de bureelambtenanr bij de direc tie van de Rijkspostspaarbank P. W. Slokker voor het tijdvak van 1 Sept. 1916 tot 1 Sept. 1917 zijn wederom benoemd tot leeraar aan de middelbare koloniale landbouwschool te Deven ter, dr. A. W. Nanninga, J. Luyten, dr. \V. F. Unia Steyn Porvé, C. J. de Bruyn Kops en J. Vlaskamp, alleh aldaar, en T. J. Bezemer te W ogeningen. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden woonden Zondag avond de godsdienstoefening bij in de Zui- derkerk onder gehoor van ds. B. ter Haar Romeny, predikant te Voorhout, die de pre dikbeurt vervulde voor ds. Cramer. H. M. de Koningin heeft gister namiddag ten 12'A ure ten Paleize in het Noordeinde in afscheidsgehoor ontvangen den vertrekkenden gezant van Portugal, den heer Bartholomeu Ferreira. Na afloop werd den afgetreden gezant het gebruikelijke afscheidsdéjeuner ten Paleize aangeboden. Bij Kon. besluit is de heer H. W. ba ron van Till benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Jacksonville (Florida V. S. •A.), buiten bezwaar van 's lands schatkist. Het ressort van het vice-consulaat omvat het gedeelte van den Staat Florida gelegen ten oosten van de rivier Apalachicola. Aan den heer Van Till kan in de Neder- landsche taal geschreven worden. Naar wij vernemen heeft de heer mr. H. G. Hagen, administrateur aan het De partement van Koloniën, verzocht om we gens gezondheidsredenen niet in aanmer king te worden gebracht voor de betrekking van Secretaris-Generaal van dat Departe ment, waartoe hij was aangezocht. In afwachting van de benoeming van een Secretaris-Generaal zijn de werkzaamheden van dén Secretaris-Generaal aan den heer Hagen opgedragen. De heer dr. Th. G. den Houter, advi seur voor den openbaren gezondheidsdienst in de kolonie Curasao, zal met de eerste scheepsgelegenheid in October a.s. naar Suriname vertrekken. H. W. J. baron van Tuyll van Serooskerken. In den ouderdom van 77 jaar is te Arnhem overleden H. W. J. baron van Tuyll van Serooskerken, Kamer heer in b. d. van de Koningin, oud-rent meester van het Kroondomein. J. H e 1 d r i n g. f Te 's Gravenhage is plotseling overleden de heer J. Heldring, lid (yan de bankiersfirma Heldring en Pierson. flederland en de oorlog* Suiker Wanneer er niet spoedig uitkomst komt jen de banketbakkers weer voldoende suiker /Ontvangen, zullen verschillende banketbak kers, zoo verzekerde de voorzitter van den patronsbond aan het N. v. d. D., weldra den yerkoop van taartjes en allerlei andere zoe tigheden moeten staken. Zij zouden dan slechts voort kunnen gaan met het verkoo- pen van de chocolade, die zij nog in voor raad hebben. Juist de suiker is, naar van zelf spreekt, iets, dat door de banketbakkers (het allermoeilijkst gemist kan worden. Op het telegram aan den minister is nog geen entwoord ontvangen. In verband met berichten over de oorza ken van den suikernood vernam de Tel. van •deskundige zijde, dat waarschijnlijk ook Frauduleuze uitvoer oorzaak is van de ^chaarschte. Men deelde aan het blad mede, dat vermoedèlijk met certificaten handej ge dreven is. Het moet voorgekomen zijn, dat Fabrikanten, die in hun eigen bedrijf veel in- lendsche suiker gebruikten, de bijbehooren- <le certificaten verkochten aan personen, die hoeveelheden buitenlandsche suiker wensch een uit te voeren. Ook moet het mogelijk geweest zijn, door hij uitvoer niet de terugbetaling van den ac cijns te vorderen, de ambtenaren der douane Om den tuin te leiden. Turfstrooiselvoorziening. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel maakt bekend, dat van de turfstrooi- •elfabrikanten hier te lande de bereidverkla ring is ontvangen, dat zij ook na 1 Septem ber jl. het binnenland van turfstrooisel zul len blijven voorzien, tegen een maximum prijs yan 1.12 i er 1000 KG, aan de fa briek op spoorwegen, tramwagen of in het schip. Mochten er klachten rijzen omtrent de noodige voorraden tegen bovenbedoelden prijs voor binnenlandsch gebruik af tè leve ren, dan kunnen belanghebbenden hiervan onverwijld aan het departement mededeeling doen. Distributie van levens middelen. Bij Kon. besluit van 1 dezer is opgehe\en de bij Kon. besluiten van 13 October 1915 en 17 Januari 1916 ingestelde Rijkscommis sie van Toezicht op het Rijks Centraal Ad ministratiekantoor voor de distributie van levensmiddelen. F ij n e zaden. In een gisteren te Amsterdam gehouden vergadering is een vereeniging van expor teurs van Nederlandsche fijne zaden opge richt. Een Kederlandsche Kruisheer gevangen genomen. Uit België wordt aan de Tijd gemeld: Bij den terugkeer van 12 Nederlandsche kruisheeren uit België is een hunner te Moulle door de Duitschers aangehouden en belet verder te reizen, omdat men een brief van ouden datum en zonder beteekenis bij hem vond. De overige geestelijken mochten ongehinderd de grens naar Nederland over gaan. De tWaalfde bevindt zich nog steeds in Duitsche gevangenschap. De stoomkorders. Van de naar Schotland opgebrachte stoomkorders, welke in verband met de IJmuider Reedersvereeniging en de Britsche regeering getroffen overeenkomst zouden worden vrijgelaten, zijn Maandagavond reeds de eerste twee te IJmuiden aangeko men. Het waren de Hercules van de maat schappij met gelijken naam, en de Plutos, van de maatschappij Praxis, welke door een groote menigte belanghebbenden en be langstellenden aan de visschershaven wer den verwelkomd. De N. Ct. had een kort onderhoud met schipper Koster van de Hercules. Het blad verneemt, dat het schip in de IJslandsche wateren visschende was, toen het door een Britsch marinevaartuig werd aangehouden, waarna een officier met een paar matrozen overkwam. Den schipper werd aangezegd dat hij zou worden opgebracht, doch het schip bleef nog een tweetal dagen doorvisschen, gedurende welke de officier en matrozen, wier optreden zeer hoffelijk was, aan boord bleven. Het schip ging eerst naar Ler wick, waarheen alle korders werden over gebracht, met uitzondering van de Wilhel- mina, welke naar Kirkwall moest worden ge zonden. Na eenigen tijd aldaar te zijn ge weest, werd het schip naar Aberdeen ver der gebracht. Over het optreden der Britsche officieele personen, met welke men te doen had, J\ad men niet te klagen. Er werd voldoende pro viand op aanvraag verstrekt, zoodat men de maaltijden kon gebruiken, zooals men dat gewoon was. Alleen werd het als een straf beschouwd, dat de opvarenden voordurend aan boord moesten verblijven en zich op dat kleine vaartuig danig begonnen te ver velen. Later werd op een gedaan verzoek gunstig beschikt en den menschen toege staan ,dat zij zich na des morgens acht uur aan land begaven, evenwel onder verplich ting voor vier uur in den namiddag weer aan boord te zijn. Het was, zooals begrijpelijk is voor hen dus een vreugdevolle tijding te vernemen, dat de reeders met de Britsche regeering tot een vergelijk waren gekomen en zij bin nenkort naar huis zouden mogen vertrek ken. De meeste vaartuigen waren vanaf begin Juni reeds van IJmuiden afwezig. Het werd door de bemanningen zeer betreurd, dat de vangsten niet verkocht waren geworden, doch later wegens den bedorven toestand over boord moesten worden gezet. Zij mis ten dus, trots hun harde werken, een be langrijk deel hunner inkomsten, welke uit procenten van de vangsten bestaan en in dezen tijd van dure visch een niet onbe langrijk bedrag uitmaakten. Thans wórden nog binnen verwacht de stoomkorders Camelia, Balder, Eendracht Twee, Eveline en Wilhelmina. De Balder wordt wegens eenige machineschade ge sleept door de Camelia. De vastgehoudengraanschepen. Naar de N. Ct. verneemt is de lading van 2 der zoolang vastgehouden graanschepen geheel bedorven. Aan liggelden moest den Britschen havenautoriteiten ongeveer een half milltoen worden betaald. Waar het op onthoud ten eenenmale onvrijwillig was, komt de heffing dezer liggelden in een zeer vreemd licht. De in beslag genomen haringschepen. Te Vlaardingen is bericht ontvangen, dat alle haringschepen vrij zijn gegeven en ten spoedigste zeewaarts zullen vertrek ken. Met bommen bestookt. Het gisternacht van Londen met stuk goederen te Umuiden binnengekomen stoomschip Vliestroom, van de Hollandsche Stoomboot-Maatschappij, is onder de Engel- sche kust door een Zeppelin met bommen bestookt. Zaterdagnacht om 3 uur lag het stoom schip buiten den mond van de Theems voor anker, toen een groote Zeppelin laag boven het stoomschip kruiste en tot grooten schrik der bemanning vier bommen naar beneden wierp. Allen kwamen echter buiten het stoom schip terecht. De ontploffing was zoo hevig, dat verschillende metaeldeelen op het stoomschip terecht kwamen. De „Vliestroom" behoort aan de HoHand- sche Stoomboot-Maatschappij te Amster dam en voer van (Jaar pp Plymouth De Vliestroom was op weg van Leith naar Amsterdam. Het schip lag in den nacht van Zaterdag op Zondag bij Yarmouth ten an ker, ten einde den dag af te wachten, om verder te stoomen. De gewone ankerlichten waren opgestoken. Om drie uur 's nachts werden in de nabijheid van het schip- vlug achter elkaar vier bommen geworpen, waar van stukken metaal, op het dek kwamen. Onmiddellijk werd de dynamo voor het electrisch licht afgezet en toen hield het bommengooien dadelijk op. Twee der bommen vielen op 20 M. af stand, twee andere op 2 M. afstand. De Zeppelin, die laag boven de Vliestroom dreef, verkende niet met zoeklichten. Het luchtschip verdween in oostelijke richting naar de Engelsche kust. Te IJmuiden hebben marine-autoriteiten de op het dek van de Vliestroom gevonden stukken metaal in beslag genomen voor on derzoek. Luchtschepen en vliegtuigen. Zaterdagmiddag zijn boven Ameland 11 Zeppelins gepasseerd, gaande in weste lijke richting. Zondagmorgen kwamen er twee terug. Te Maastricht is een Zeppelin waargeno men, die boven Belgisch gebied koerste. Over Terneuzen zweefden vliegmachines. Te Sas van Gent is ook een Zeppelin ge' zien. Te Vlissingen is Zaterdag langen tijd ach tereen een vliegtuig waargenomen .-boven zee. Later kwamen er meer bij, tot er acht waren. De nationaliteit is onbekend. Te Winschoten en omgeving werden Zon dagavond zoeklichten uit een groot lucht schip, oostwaats koersende, waargenomen. Nederlandsche kinderen uit Duitschland. De Nederlandsche consul te Aken heeft, volgens de N. R. Ct., toestemming gekregen om aan circa 150 kinderen van behoeftige Nederlanders, in zijn district gevestigd, huisvesting in Nederland te verschaffen. Deze kinderen zullen vermoedelijk den gan- schen winter in Limburg doorbrengen. Belgische kinderen. Prof. Noyons en dr. Obreen, uit Brussel, zijn de mannen, die het initiatief tot het brengen van Belgische kinderen naar ons land hebben genomen. Van korten duur. De staking bij de firma van Weerden, te Amsterdam, ge proclameerd door den A. N. D. B., omdat de firmant de zagers, die de bekende demon stratie hadden bezocht, straffen wilde, was na twee uur alweer opgeheven. De firma heeft de werklieden schadeloos gesteld. Moord. Gisternacht is te Ballo (Drente) de 19-jarige H. Oostebrink dood gestoken. De vermoedelijke dader, A. K., is gearresteerd. Vergiftiging. Te Alkmaar is, naar aan de Tel. wordt gemeld in voorloo- pige hechtenis gesteld de wed. P. uit de Beemster, verdacht van vergiftiging van drie harer huisgenooten. Na het toedienen van tegengif door den géneesheer, zijn de drie slachtoffers weer hersteld. In een nieuwe woning. Te Maastricht is een vierjarig meisje door een glazen dak van een veranda gevallen en onmiddellijk overleden. De ouders hadden de nieuwe woning pas een half uur geleden betrokken. Spelen met lucifers. Vermoe delijk door spelen met lucifers is er Zater dag brand ontstaan bij P. van Deursen te Deurne Huis, stallen en schuren verbrand den geheel, eveneens de aanwezige oogst. Het vee en de huisinboedel werden gered. Een 4-jar. meisje van v. D. werd zoo ernstig door het vuur verwond, dat het aan de ge- volgen overleed. Personalia. De heer E. Hiemstro, ambtenaar ter secre tarie, is als zoodanig benoemd te Leeuwarde- radeeL Reclame» BIJ Telefoon J45 Dtr. str. 34. Schoot- en Kerknieuws. Ned. Handelshoogeschool. De Rogerdamsche Kamer van Koophandel heeft tot curator der Ne<L Handelshoogeschool in de plaats van wijlen dr. D. Bos benoemd mr. H. L. Drucker. De heer C. van Aller, hoogleeraar in de wiskunstige vakken aan de Kon. Academie te Breda, heeft zijn 40-jarige ambtsvervulling aan de school herdacht. Namens officieren en bur- gerleeraren der K. M. A. bood Generaal-Majoor J. W. P. van Hoogstraten, Gouverneur der Ko ninklijke Militaire Academie, hem een schilderij in olieverf aan, vervaardigd door A. H. Koning. Men meldt aan het N. v. d. D. uit Us- selstein: Te Benschop, IJsselstein en Lopik hebben zich in de laatste dagen plotseling ernstige ziekteverschijnselen voorgedaan. Te IJsselstein is een van de patiënten, een 30-jarig persoon, aan de gevolgen overle den. De geneeskundige dienst heeft onmid dellijk een onderzoek ingesteld en heeft uit gemaakt, dat de ziekte cholera nostras is. De toestand van enkelen is zeer ernstig. Kon. Mil. Academie. Tot de Kon. Militaire Academie te Breda zijn o.a. toegelaten de oud-leerlingen der H. B. S. alhier C. W. J. Bruens voor infan terie hier te lande en J. R. Koerselman voor «rjjJUri, jjoer $g Jandf i; Muziekschool. Tot leeraar in klnvierspel aan de Muziek school van dp afd. Amersfoort der Maat schappij. tot Bevordering der Toonkunst, ter vervanging van mej. J. L. Wolter, die we gens gezondheidsredenen ontslag moest ne men, is benoemd de heer Henri Geraedts, tevens leeraar aan het pensionnaat Saint- Louis. alhier. Internationale School voor \V ij s be ge er t e. Inleiding tot de phi lo sop bic der samenleving. Mej. Mr. ClaraWichmann ving Maan dagmorgen haar cursus ovej* dit onderwerp aan. De samenleving is het terrein van ellende en onredelijkheid. Deze strijd van allen tegen allen gaat voorloopig om dingen, die eigenlijk den strijd niet waard zijn. De hoogste levens inhoud van den mensch speelt zich buiten boven de samenleving af. Genieten aan eigen maatstaf is voor den philosoof de samenleving een groote dwaasheid. Geen inzicht in een verschijnsel van de samenleving of het slaat om in een norm. dat de dingen nu ook behooren te zijn zooals we ze inzien. De philosoof is voortdurend geneigd de samenleving aan dc redelijkheid te toetsen, hoewel ze onredelijkheid is: Niet in de bijzon derheden die wij er in leggen, doch in den gang van de samenleving zelf, ontwikkeling cn weder inwikkeling ligt haar redelijkheid. De samenleving is een opbouw uit en in ver scheidenheid. Er is differentiatie en integratie; de grenzen cn onderscheidingen zijn allen be trekkelijk. We kunnen slechts onderscheiden een verschil in accent: niets is geheel verschillend van elkander. B.v. de vier phasen, die wc in de oeconomie onderscheiden (Haus-, Stadt-, Volks- en Weltwirtsehaft), zijn nooit zuiver alleen aanwezig geweest, terwijl van het oudere steeds resten overblijven: Das Ubcrwundene wird nie Ubergangenes (Hegel). Maar evenals het trekken van scherpe gren zen een fout is,'is het verkeerd een vlakke ge lijkheid aan te nemen. Er is differentiatie en worsteling. Tn laatste instantie is de maat schappij opgebouwd uit enkelingen. Deze ver- ecnigen zich lot groepen: doch deze zijn niet de som van de individuen, die ze samenstellen. Er zijn vele van deze groepen en ze zijn op talluoze wijze dooreen gewonden. Slechts de fanatici behooren tot één groep alleen; de ge wone mensch voelt nu eens meer in deze, dan in gene groep zichzelf sterk weerkaatst. Want per slot van rekening is 't groepsgevoel een verruimd egoïsme. Geen dier groepen is "het eeuwig overwegende, de groep bij uitnemend heid: nu eens overheerscht de godsdienstige, soms de nationale, dan weer de klasse-groep. Er is strijd tusschen deze groepen. Slechts door éigen onvolkomenheden in te zien kan men die betrekkelijkheid te boven komen en verzoening bereiken. De strijdende groepen kunnen in het algemeen gescheiden worden in een behoudende en een vooruitstrevende. Een feitelijke toestand, die eens nieuw was, wordt getheoretiseerd en als de toestand verouderd is, wordt de theorie als bolwerk voor het be houd opgeworpen. De revolutionnaire gedach te, het streven naar den nieuwen toestand niet in enkelingen gerealiseerd, doch in de massa, die in dc huidige omstandigheden te kort komen. Dit zich verzettend egoisme is de nieuwe stuwkracht en blijkt een heilzaam, wijd strekkend egoisme. Dit verzet is zich niet bewust van zijn historische betrekkelijkheid, want dan zou het geen kracht genoeg hebben: de samenleving gebruikt de illusies voor haar ontwikkeling. Historisch inzicht brengt echter meer mee dan bevrijding van die illusie: het schept verband met het verleden. De dingen blijven niet zooals ze waren, doch evenmin worden ze zooals het ideaal was. Nooit loopt de geschiedenis uit op de voltrekking van een program. Steeds blijft er van het oude iets bestaan en dit wordt in het nieuwe opgeno men tot een rijkeren, veelzijdigcr toestand. De werkelijkheid is resultante van krachten. En historisch gesproken zijn de eenzijdig heden gerechtvaardigd, omdat ze onontbeer lijk zijn. Iedere nieuwe theorie wordt op den duur verouderd cn wordt omvergeworpen door een nieuwe L'Histoire se répète tot in het oneindige, dat is de rede van de samenleving. Alles komt terug; doch niets keert terug zoo als het was. Formeel is de ontwikkeling een slingerbeweging, maar materieel niet: ieder tijdperk laat zijn invloeden achter. "Wij zagen aldus de relativiteit der katego- rieën van de samenleving; er zijn slechts ver houdingen. Dc vele en verscheidene verhou dingen vormen echter een organisme; de ver houdingen in de geschiedenis toonen een ont wikkeling. Er is dus meer dan betrekkelijk heid. De samenleving is een complex van in parallelisme terugkeerende verscheidenheden. Ze is geen chaos en geen kosmos, 't Is een voortdurende uit de chaos zich ontwikkelende kosmos, die weer voortdurend in die chaos ondergaat. En de ware evolutie is niet een ontwikkeling naar een bepaald punt, doch een zelfontplooiing, een zich verliezen en zich wedervinden. De dwaasheden van den mensch' zijn kosmisch gerechtvaardigd door hun realdialectische beteekenis: het wezen van de samenleving vindt zich zelf er door. Tegen huuropdrijving. De Christ. Besturenbond alhier heeft be sloten een openbare protestvergadering te houden tegen het opdrijven der huishuren. Levering garnizoen. Gedurende de maand September 1916 zijn de navolgende leveringen ten behoeve van het garnizoen Amersfoort toegewezen: Firma Akkerman, te Utrecht, aardappelen 5.49 per 100 KG. H. Nieuwenhuizen, te Amersfoort, ligstroo 45 (thuis bezorgd) en 44.50 (afgehaald) per 1000 KG. J. van Ginkel, te Amersfoort, steenkolen 2.09 per 100 KG., coke6 1.05 per HL., eierkolen 1.59 per Hi., anthraciet 2 per HL., tuif 0.85 per 100 stuks, vuurmakers 0.34 per 100 stuks en hout 7.90 per 100 i>9h - Doodgeschoten. De landstormplichtige S., uit Hierden, garnizoen te Amersfoort, heeft zich Zondag bij ongeluk doodgeschoten. AGENDA. Heden Bioscoop Langestraat. Tentoonstelling A. Renoir. Museum Flehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10— 12V4, 2K—10 uur, Zondag 2^—5^ uin^ Maandag 2K10 uur. Openb. Verg. Vrijz. Kiesvereen. in Ami" citia. 7 Sept. Gemeenteraadsverkiezing. 17 Sept. Birkhoven N. M. V. Sportfeesten. Reclame G. SASBflCH, Coiffeur— CoKffeuse, Utrechfscheweq 50. Speciaal adres voor Haarwerken. Sorgerfljke 8tan*. van 5 September 1916. GEBOREN: Christina Cornelia Johanna, d. van Christiaan Johannes Mark en Corne lia Koops. Jean Henri, z. van Joseph Nicolas Koenigt en Marie Therese Raway. GEHUWD: Pieter Ruitenbeek en Catrina Wilhelmina Mostertman. OVERLEDEN: Geertruida de Hoop, 49 jaar. KAASMARKT. 4 Sept. 1916. Aanvoer 35 wagens met 9025 KG. Prijs58 60 per 50 K.G. Gest. 59 60.50. Handel vlug. Amerifoortsche Bad- en Zweminrichting. De temperatuur van het water was heden morgen 7 uur 62 graden Fahrenheit. Telefonisch Weerbericht. Naar waar ruil. ui ié ui den i 5 Soptomber 1916. UttUgédtM door hu Kon. Ntd Mét Infrtituui U ié Bill Hoogste stand 764.4 te Hernösand. Laagste stand 753.1 te den Helder. Verwachting tot den avond v. -i 6 Septl Matige, later tijdelijk afnemende tot Z. wind, zwaar bewolkt met kans op regen, buien, later tijdelijk opklarend, iets warmer overdag. Fietslantaarn aansteken 8.11 uur. STAATSLOTERU. Hoogste prijzen der 4. klasse. TREKKING VAN 4 SEPT. T 2000197GO f 150010105 f 1000 718 f 400 2330 16797 f 200 43 10115 10500 f 100 5303 5543 8923 10407 1»*M 4de Klos^j. Prijzen van 65. 22 96 143 199 227 250 377 108 4-11 469 507 539 557 621 703 712 729 708 974 980 990 1057 1072 1090 1098 1163 1232 1258 1271 1329 1340 1350 1101 1462 1051 17S6 1805 1871 1874 1923 1938 1983 2037 2058 2084 2123 2134 2141 2159 2218 2222 2253 2300 2333 2391 2435 2130 2118 2176 2521 2030 2738 2755 2820 2905 2930'3093 3198 3201 3207 3300 3311 3309 3389 3423 3-108 3528 3532 3589 3670 3733 3823 3850 3894 -1014 4058 -1077 4081 4131 4150 4180 4207 4258 4272 4273 4391 4100 1423 4ifiS 4-171 4510 4519 4528 4571 4004 4057 4007 4730 4761 4844 4852 4901 4980 4999 5001 5025 5090 5123 5150 5201 5286 5356 5367 5412 5492 5516 5530 5662 5725 5763 5809 5862 5921 5938 5901 6014 6067 6174 0204 62% 6330 0384 6-127 6144 645Ö 6473 6534 6707 6780 67% 6856 8887 6954 7066 7088 7310 7331 7361 7367 7386 7504 7516 7614 7051 7680 7697 7868 7903 7992 7931 8005 8035 8052 8072 8101 8170 8194 8210 8237 829Q' 8299 8359 8501 8592 8608 8629 8659 8679 8733 87-17 8857 8899 8968 9033 9082 91-10 9159 9183 9250 9339 9394 9405 9-172 9485 9508 9535 9575 0613 9628 9673 9696 9736 9783 9823 9835 9S6T, 9008 10003 10070 10071 100S5 10159 10203 10206 10261 10292 10335 10318 10418 10591 10679 10741 10855 10865 10873 10894 10916 10987 11055 11005 11083 11085 11134 11226 11287 11326 11375 11451 11472 1150G 11531 11542 11603 11612 11623 11G40 11066 11747 11766 11801 11805 11S57 11893 11908 11941 11999 12005 12146 12199 12206 12259 12274 12339 1 2340 12342 12357 12382 12393 12475 12501' 12579 12673 12711 12757 12812 12875 1 2899 12914 13051 13096 13099 13111 13310 13329 13499 13515 13533 13587 13605 13635 13639 13057 13708 13747 13754 13777 13792 13869 13927 13937 14041 14094 11095 1-1108 14141 14208 14213 14290 14294 14334 14365 14418 1-1442 14509 14511 14530 14516 14560 14563 14683 14725 14777 14778 14785 14793 14852 14866 14877 14895 14958 14983 14990 15058 15062 15064 15070 15085 15086 15123 15143 15174 15184 15213 15221 15228 15230 15236 15300 15444 15180 15550 15631 15757 15772 15816 15823 15889 15910 15941 15997 16008 16030 16047 16090 16105 1615Ö 16168 16122 16421 16174 16485 16525 16010 10692 16746 10757 16925 16960 10906 16975 17058 17121 17137 17173 17186 17187 17200 17262 17478 17480 17607 17667 17691 17760 17808 17821 17837 17879 17934 17945 17961 17974 18070 18119 18127 18147 18192 18240 18258 18259 18301 18326 18360 18382 18419 18449 18494 18564 18679 18683 18722 18742 18798 18645 18849 18869 18910 18939 18992 19021 19033 19038 19074 19087 19160 19178 19231 19201! 19275 19345 19358 19472 19517 19595 19606 19013 19616 19659 19674 10766 19822 19902 10950 19950 19984 20068 20111 20229 20247 20268 20300 2032): 20325 20358 20359 20378 20383 20566 20036 206(8 20694 20823 20833 20838 20840 20861 20908 412e STAATSLOTBRIJ. Vierde klasse. Trekking van 4 Sept. 1916 (500 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. Leinweber te Amersfoort, (Breestraat zijn aan de navolgende nummers te beurt vallen: Prijzen van 65: 8968, 9675, 1600* 16030 en 16047. (Te zamen Jj prijzen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3