So-Easy Firma I. KOOL HEIILICERS 4 VERHOEF, ütreclitschestr. 33 bericht de ontvangst eener groote partij Steriliseerglazen Systeem REX ADVERTENTIÊN. Kassiers en Commissionairs in Effecten. Effecten. Coupons. - Incasso's. SaC Deposit. „BOAZ" Geopend MAANDAG en DONDERDAG, Rente voor Spaargelden 35 °|o. Grediet voor Middenstanders. AMERSFÖORTSCH WISSEL-en EFFECTENKANTOOR £389 WIE Firma AARTS. Pinee-nez en Brillen W. F. A. Groenhuizen, Instrumentmaker, - Langestraat 42 ELECTRISCHE SLIJPERIJ. PRIJZEN: 1 L. L. 7, L- Fl,53 0,49 0,44 PER STOK. Berichten. De Staatscourant van heden Vrijdag f i5 September, bevat o.m. het volgende Kop, Besluit: op verzoek eervol ontslagen onder toe kenning van pensioen wegens volbrachten 'diensttijd de kapitein van het Indische le ger M. J. M. van Woerkom, h la suite van 'de Koloniale reserve. Bij K. B. is met ingang van 16. Sept. 1Q16 benoemd bij het reserve-personeel der land- 1 macht, met bestemming voor den dienst bij de landweer, bij de infanterie der landweer tot reserve-kapitein, de gepensionneerde ka pitein van het leger in Nederl.-Indië G. te .Wechel. bij K. B. is met ingang van 16 Sept. 1916 aan den kapitein A. Dudok van Heel, van het wapen der infanterie, ter zake van lichaamsgebreken, onder toekenning van voorloopig tijdelijk pensioen eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; is met ingang van 16 Sept. 1916 be noemd bij het wapen der infanterie, tot ka pitein de eerste luitenant A. N. C. F. Keij- zer, van den staf van het wapen, werkzaam bij de Kon. Mil. Academie; zijn benoemd met Ingang van 16 Sept. 1916 bij het wapen der artillerie, bij de ves- ling-artillerie en tot luitenant-kolonel bij het 3e regiment de majoor L. G.* Schuurman van het korps; tot majoor bij het 4e regi ment de kapitein C. J. van Huesden van het korps pontonniers en tot kapitein, de eerste luitenant W. M. Visser van het le regiment veld-artillerie. Ook de cursussen voor opleiding tot kom- Nieuwe spoor wegverbin- mies bij 's Rijks belastingen, tot verkrijging ding Rotterda m-^A msterdam. De van politiediploma, trokken in bijzondere T e 1 e g r. verneemt, dat er concessie is aan- mate de belangstelling. gevraagd voor een directe electrische spoor verbinding van Rotterdam naar Amsterdam XT over Boskoop, al of niet met aansluiting op - Boekdrukkersen. Naor aanle.- de HaarlemmermeerJijnen Duitse he smokkelaars. "Voor de rechtbank te Roermond stonden gisteren 'ongeveer 600 Duitschers terecht, wegens smokkelarij. Het O. M. eischte tegen ieder bij verstek 10 boete of 10 dagen hechte- ding van het bericht van De Tijd betreffen de het tot stand komen van een drukkers- federatie, deelt de heer mr. J. A. Veraart, de vertrouwensman - De Amsterdam se he Vijzel- ,-an den Nederland s 1 r a a Zooals bekend, hebbèn B. en schen Bond van Boekdrukkerijen mede, dat van Amsterdam tot een drietal bouwkun- fessioneele vereenigingen naar haar eco nomische beteekenis invloed krijgen. De al dus tot stand gebrachte bedrijfsregelingen bibden de leden der drie vereenigingen, ter-' wijl aan het met eenige leden uit de confes- sioneele vereenigingen uitgebreide hoofd bestuur van den Nederlandschèn Bond de Naar wij vernemen, is voor rekening handhaving van deze bedrijfsregelingen ge- van H. M. de Koningin aangekocht het be kende rijpaard „Royal Sovereign" van den eersten luitenant der huzaren Ch. Labou-i chère. Bij beschikking van den Minister van Staat, Minister van Binnenl. Zaken is voor het tijdvak van 16 September 1916 tot en met 31 Augustus 1917 benoemd tot" assis tent voor de scheikundige technologie aan de Technische Hoogeschool te Delft, H. Zanstra; is lo. te rekenen van 16 Augustus 1916 aan W. L. Utermark Jr., op zijn verzoek eervol ontslag verleend als assistent voor de scheikundige technologie en 2o. inge trokken de beschikking van den Minister van Staat, Minister van Binnenl. Zaken, van 21 Augustus 1916 no. 12492/1 afd. O. voor zooveel betreft de benoeming van W. L. Utermark voornoemd en H. G. van der iWaalst tot assistenten vcor de scheikundige technologie aan de Technische Hooge school te Delft, voor het tijdvak van 1 Sep tember 1916 tot en met J>\ Augustus 1917. Nederland en de oorlog* Het telegra f isch verke er met Engeland. Nog steeds staat het telegraphisch-ver- fceer met Engeland stop en wordt het tran sito telegraphisch verkeer voor een deel van Rusland, Italië doorgelaten. De veronderstelling is uitgesproken aldus meldt het Hbld., dat het stilstaan van het telegraphisch verkeer verband houdt met militaire operaties. Wij hebben dit als de meest waarschijn lijke oplossing beschouwdo, al zagen wij het nut er van niet goed in. Immers juist zulk een stop zetten van het verkeer is dan een soort van waarschuwing. En ook als de En- gelsche koning of minister Asquith het Ka naal overstak voor duikbootcomman danten toch wel een belangrijke gebeur tenis is het verkeer ongehinderd doorge gaan. Daarom meenen wij van een andere onderstelling, die ons werd medegedeeld, melding te mogen maken. Het is aan de Engelsche autoriteiten be kend, dat berichten uit Engeland buiten de censuur om voortdurend de Centrale machten bereiken. Zij zien daarvan eiken 'dag bewijzen. Nu wil men wellicht op deze wijze nagaan of die berichten langs de kabels of door middel van schepen Enge land verlaten, dan wel langs anderen weg. Door draadlooze telegraphie b.v. of door seinen aan neutrale schepen van uit den wal. Het is een onderstelling, meer niet. Maar zij, die meenen, dat, wanneer het ver keer hersteld is, opzienbarend en tot nu teruggehouden nieuws ons zal bereiken, lullen toch wellicht teleurgesteld worden. Ontwikkeling militairen. De Avp. meldt, dat door het hoofdkwar tier, afd. „Ontwikkeling en ontspanning", een overzicht is samengesteld van de ver kregen resultaten met het houden van cur sussen voor militairen gedurende het win- tertijdperk 1915, en de zomermaanden tot 1 'Augustus 1916. Daaruit blijkt, dat in het wintertijdperk onderwijs werd gegeven in een 70-tal vak ken, waaraan werd deelgenomen door 55,000 leerlingen. Het onderwijs werd gegeven door onge veer 300 officieren, 550 onderofficieren, 250 korporaals, 500 manschappen en 300 burgerleeraren en onderwijzers. Ook nó 1 'April j.l. toen in verband met de belan gen van den dienst het onderricht op meer beperkte schaal moest worden terugge bracht, bleek toch de deelneming nog vrij beledigend en in enkele gevallen zelfs zeer goed. Zoo werd o.a. na 1 April nog onderwijs gegeven in 31 vakken aan 1231 leerlingen in de legerplaats Harskamp, in 22 vakken ifion 900 leerlingen te Ede, enz. Op vele plaatsen was de deelneming groot in teekenen, boekhouden, land- en tuinbouwkunde, zuivelbereiding, veeteelt en gaarde**"^ -« er geen sprake van is, dat de overeenstem ming tusschen de Vereenigingen, waarin de dige vereenigingen schriftelijk de vraag ge richt, welken bouwmeester zij aangewezen Nederlandsfhe boekdrukkerijen zijn georga- achten, om als Vijzelstraat-adviseur op te niseerd, reeds is bereikt. Wel zijn de be- j treden, tot het instellen van welke functcie sturen der drie vereenigingen het hoofd-de Raad in zijn zitting, van 26 Juli j.l. be- bestuur van den Nederlandschen Bond, het sloot. De drie bouwkundige vereenigingen bestuur der katholieke en het bestuur der j werden uitgenoodigd vóór 15 September de Christelijke Vereeniging het eens ge worden, aan hun vergaderingen van dit na jaar een overeenkomst aan te bieden. Voor n Nederlandschen Bond zal eerst op den 30sten November blijken, of men de voor stellen van het hoofdbestuur aanvaardt. Verder is de door bet hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond gekozen vórm niet een federatie, maar een overeenkomst, waarin wordt bepaald, dat alle algemeene bedrijfsregelingen tot stand komen door hoofdbestuur en bondsvergaderingen van gestelde vraag te beantwoorden. Aan dit verzoek is door de 'vereenigingen voldaan. Naar men verneemt, zal, als gevolg van de gevraagde adviezen in de nieuwe functie worden benoemd de architect De Bazel. Op den wensch van het genootschap „Ar chitecture et Amicitia" om in de instructie van den adviseur vast te leggen de bepaling, dat deze gehouden is terug te wijzen ont werpers van gebouwen, te stichten aan de verbreede Vijzelstraat, wier plannen het be wijzen, dat zij onbekwaatn zijn, om tot het den Nederlandschen Bond, waarin de con- beoogde doel, goede en harmonische bouw- lijk tot dusver blijft opgedragen. De confessionele vereenigingen dragen het belangrijkste deel van haar contributie af aan de kas van den Nederlandschen Bond ter bestrijding van de algemeene on kosten. De vertrouwensman van den Ned. Pond is beschikbaar voor de leden der bei de confessioneele vereenigingen. z Handelaren in peulv r u c h t e n. De Verepniging van handelaren in peulvruchten hield te 's Gravenhage hare jaarlijksche alge meene vergadering, waarin het jaarverslag werd uitgebracht en de aan de beurt van aftreding zijnd^gbestuursleden werden herkozen. -^Belangrijke besprekingen werden gehouden naar aanleiding van de bekendmaking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, volgens welke wordt ovenvogen de peulvruch ten, die thans nog onder verbond liggen in dc Stelling van Amsterdam, voor uitvoer vrij te geven tegen verwisseling van elke 100 K.G. dier Stelling-peulvruchten voor 300 K.G. van den nieuwen oogst. De vergadering sprak na de van het bestuur gekregen inlichtingen en de gehouden bespre kingen als hare overtuiging uit, dat elke aan koop von groene erwten en bruine boonen, die niet geschiedt met het doel, de gekochte partij onmiddellijk wanneer daartoe de gelegenheid is opengesteld, door deponeering in de Stelling van Amsterdam ter beschikking van de distri butie te stellen, alle bij het artikel geïnteres seerden, zoowel handelaren, landbouwers-specu lanten, in groot gevaar brengt, aangezien on voldoende deponeering den Minister aanleiding zou kunnen zijn tot inbeslagneming van alle voorroden tegen zeer lage prijzen. Eenstemmig was de vergadering van oordeel, dat de prijzen die thans gevraagd worden voor deze artikelen te hoog zijn om voldoende depo neering te v6ïkrijgen. Van uit de vergadering werd het bestuur in ernstige overweging gegeven om mocht on verhoopt inbeslagneming noodig zijn bij de Regcering te bewerken dat allereerst van die inbeslagneming zouden te lijden hebben zij, die die peulvruchten zuiver speculatief en niet met het doel ze ter beschikking van het Rijk te stellen hadden aangekocht en ze onder zich hielden en in de tweede plaats bij die produ centen, die niet bereid zouden zijn de erwten en boonen tegen redelijker prijs dan thans, doch in ieder geval ver boven de normale prij zen aan de handelaren af te staan. Na nog eenige huishoudelijke besprekingen werd de vergadering gesloten. Neder 1. Stucadoorspatroo p s- b o n d. Woensdag is te Arnhem de 14e jaar lijksche algemeene vergadering geopend van den Nederlandschen Stucadoorspatroonsbond onder voorzitterschap van den heer Jonkhof te Groningen. De heeren H. van Vreeswijk, penningmees ter, en W. F. Abeling, vice-voorzitter, werden herkozen; in de plaats van den heer J. H. Mar tens werd tot bestuurslid gekozen de heer J. A. de Moet te 's Gravenhage. Tot redacteur van het bondsorgaan werd her kozen de heer H. J. Cordes en tot administra teur de heef H. van Vreeswijk. Uitvoerige discussies werden gevoerd over het rapport der commissie voor het leerlingwe zen en vakopleiding. Meegedeeld wrd o. a. dat vakopliding voor stucadoors spoedig te ver wachten is aan de Ambachtsschool te Leeuwar den, terwijl in uitzicht is gesteld dat dze tevens zal kunnen plaats hebben aan de te bouwen tweede Ambachtsschool te 's Gravenhage. Door de afdeling Rotterdam, gesteund door Amsterdam, werd voorgesteld zich in verbin ding te stellen met de Regeering, ten einde een geregelden aanvoer van materialen te krijgen tegen aanmerkelijk lagere prijzen. Aan het Bondsbestuur werd opgëBragen in deze de noodige stappen te doen. Bsloten werd de volgende motie telegrafisch ter kennis te brengen van den minister van landbouw: De Nederl. Stucadoorspatroonsbond op 13 Sptember bijeen te Arnhem; gehoord de verschillende ernstige klachten over de werkelijk abnormale prijzen, welke stu- cadoorspatroons moeten betalen voor de in hun bedrijf benoodigde materialen met name cement, kluitkalk en schelpkalk, draagt zijn hoofdbe stuur op zich onverwijld te richten tot onze Regeering, ten einde te geraken tot het nemen van maatregelen en vaststellen van normale maximumprijzen en voldoenden aanvoer Van de in het stucadoorsbedrijf benoodigde mate- rialen, kunst, mede te werken en hen door bekwa me ontwerpers te doen vervangen, gaan B. en W. vooralsnog niet in. De heer De Bazel heeeft zich bereid ver klaard de benoeming te aanvaarden. SLUITINGS-REUNIE DER N. M. V. Op de onlangs gehouden bestuursver gadering is o.m. besloten, op 8 October de sluitings-reunie te houden op het terrein te Birkhoven, terwijl het in de bedoeling ligt dan tegelijkertijd de wedstrijden te houden die op 17 September a.s. waren vastgesteld en dientengevolge dus zijn vgrzet. Tentoonstelling van plan ten-en dieren. Op 30 September, 1 en 2 October zal door de afdeeling 's Graven hage van de Nederl. Natuurhistorische Ver eeniging in den Dierentuin een tentoonstel ling worden gehouden, betrekking hebben de op het planten- en dierenleven in den herfst. Het doel dezer tentoonstelling js, een beeld te geven van de kleurenpracht, die het Nederlandsche landschap ook in het na jaar siert, zoowel door den laten bloei .van wilde en gekweekte planten, als door de herfstkleuren van bladen en vruchtdragende takken van andere gewassen. Van de spore- planten zullen vooral de paddenstoelen ver tegenwoordigd zijn. Vruchten en zaden zul len een belangrijke afdeeling vormen, waar bij op hun biologische beteekenis zal wor den gewezen. Ook van de doeltreffende voorzorgsmaatregelen, die planten en dieren nemen tegen de minder gunstige levensom standigheden in den winter, zullen waar schijnlijk aanwezig zijn. Nog andere afdee- lingen zullen land- en tuinbouwgewassen, geneeskrachtige kruiden en altijd groene planten bezetten. Het Elspeter bosch. Naar aan leiding van het bericht, dat Prins Hendrik voor het Elspeter Bosch een bod heeft ge daan van 2§5.000 en er veel kans zou bestaan, dat dit bod zou worden aanvaard, wordt medegedeeld, dat het besluit tot ver koop bij inschrijving, genomen op de ver gadering van aandeelhouders, gehandhaafd blijft. Marken weer overstroomd. Door de zware buiten, uit noordelijke rich ting opgestuwd, overstroomde het zeewater Donderdagnamiddag weer het eiland Mar ken. De paden bleven nog boven, maar de weilanden staan onder water, zoodat de boe ren genoodzaakt waren het vee te stallen. Indien de bewoners het lang begeerd watergemaal hadden, was het water spoedig verwijderd en kon het vee nog weer in het land. Thans blijft men er mee zitten, totdat .eindelijk een krachtige zuidelijke wind het peil van het buitenwater zoodanig doet da len, dat het overtollig binnenwater door de kleine sluisjes kan uitfctroomen. Een moeder. Voor de arr.-recht bank te Breda heeft terechtgestaan de 26- jarige Elizabeth Deveth, uit Princenhage. Deze kwam op 17 April j.l. met haar drie kinderen naar het gemeentehuis aldaar, legde het jongste, slechts 7 maanden oud, in een hoek en wilde wegloopen, zeggende: „hier zijn mijne kinderen, doe ze maar in een gesticht, ik wil ze niet langer." Hartelijk en vol nadruk wees de burge meester van Princenhage, jhr. Dommer van Poldersveld, beklaagde op haar moeder plicht, gaf haar den weg aan, hoe ze aan werk kon komen en tevens haar kleintjes kon behouden, doch alle pogingen om eenig moreel gevoel bij het schepsel op te wek ken, stuitten af. Toen dé burgemeester zag, dat de vrouw niet te bewegen was hare kin deren zelf te verzorgen, liet hij naar ver trekken, ontfermde zich hartelijk over de stumpertjes, die nagenoeg zonder kleeding en zeer hongerig waren, en liet hen, nadat ze eerst terdege door hem waren goedge- daan, naar het St. Élizabeth-gesticht bren gen. Sierlijk uitgedost verscheen de moeder ter zitting en toen ook daar geen begrip van moederlijk gevoel in haar te wekken was, hetgeen den president, mr. W. Heiligers, de opmerking ontlokte: „zoo laat nog geen hond of kat haar jongen achter!" werd de zaak in handen gesteld van den rechter-commissaris, teneinde een onderzoek te kunnen instellen naar beklaagdes geestvermogens. Marktberichten. Eiermarkt te Amsterdam* 14 Sept. 1916. Kipeieren V. P. N. f 9.50-f 10.55. Regeering f 7.60—f $.60. Eendeieren V. P. N. f 0.00 f 0.00. Regoering f 8.75 f 9.05. Aanvoer V. P. N. 15316 n Regeoring f 414124 Middenprijs per 100 P. N. f 10.22. Regaering f 8.2 Jonge Hanen f 0.74—1 65. Oude Hnnen f 0.70— 2.14. Oude Kippen f 0.74—2.25. Konijnen f 0.84. Aanvoer 278 stuks. School- en Kerknieuws, Een Gemeentel ij ke Montes- s o r i-p roef. Naar het Hbld. verneemt moeten B. en W. van Amsterdam voornemens zijn, bij wijze van proef aan. een der gemeentelijke scho len voor voorbereidend lager onderwijs het Montessori-stelsel in te voeren. Daar het eigenaardige stelsel niet geschikt is om met een groot aantal kinderen tegelijk te beginnen, is het te verwachten, dat voorloopig eenige kinderen van de aan te wijzen school volgens het nieuwe systeem zullen worden on derwezen, terwijl de overige leerlingen inmid dels op de tot nu toe gevolgde wijze zullen lee- ren. Zoodra de eerste groep kinderen zich aan het Montessori-stelsel zal hebben aangepast, 1 komen er andere groepen bij, tot dat het een gewone klos zal zijn geworden. Dit zou de eerste officieele proefneming met het Montessori-stelsel in ons land zijn. Zuidsingel No. 43, Tel. Interc. 337. Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank Kantoor Arnb. weg 11, Telef. 305. 's avonds van 7 tot 9 uur. Raad van Toezicht: JOH. KNOPPERS, Notaris. IC. y. d. BURG, Gemeente-Ontvanger. B. J. BLOEMENDAAL, Dir. Stoom-Olieslagerij, Dr. L. J. DE ROCHEMONT, Gep. Ofï. v. GezondlV Kassier en BoeklionderMr. I.. Stadig Kunst en Wetenschap. Fonds voor het Concertge- b o u w. Het bestuur van de N. V. „Het Con certgebouw" doet in een circulaire aan sted en landgenooten het ernstige verzoek de pogingen te willen steunen om aan de in stelling een beteren financieelen grondslag te geven, dan die zij na een meer dan 25- jarig bestaan nog heeft verkregen. Het bestuur vraagt* thans om voor vijf jaren bijeen te brengen een fonds van min stens 30.000 per jaar; teneinde de noo dige verbeteringen te maken, in het belang van de ontwikkeling der instelling. Deelneming wordt gevraagd in dat Fonds voor het Concertgebouw voor jaarlijksche bijdragen van 1000, 500, 250, 100 en 50, voor de jaren 19161920, deze bijdragen elk jaar op 1 October beschikbaar te stellen. k Een verbodenmarsch. IBt Mid delburg meldt men: Woensdagavond werd hier een concert gegeven tertere van de tentoonstelling van bloemen en planten, gekweekt door de bur gerij. Op het programma kwam o.a. voor de Holland-België-marsch, gecomponeerd door den heer Jan Morks, directeur van het Mid- delburgsche muziekkorps. In het trio van dezen marsch wisselen enkele maten van het Wien Neerlandsch Bloed af met enkele uit de Brabanc^nne. In den loop van het seizoen is deze marsch hier meermalen uit gevoerd, maar thans deelde de heer Morks mede, dat hem denzelfden morgen door den burgemeester en den commissaris van poli tie wjis medegedeeld, dat de verdere uitvoe ring van den marsch verboden is en dat hij daarom alleen het deel speelde, waarin de volksliederen niet voorkomen. Blijkbaar aldus de heer Morks is 't in het oog van de militaire overheid een staatsgevaarlijke compositie geworden. Spr. wees er verder opr dat de marsch op andere plaatsen als Amsterdam, Rotterdam, Enschede, Breda, Leeuwarden enz. is uitgevoerd totaal 60 maal zonder dat burgerlijke of militaire autoriteiten daaraan aanstoot hebben ge vonden. Een Rembrandt? De heer Jo seph Kronig schrijft uit Zurich aan de N. R. Ct.: ,In een verlóren hoekje van het museum te Zurich hing in een onaanzienlijk zwart vurenhouten lijstje, een studiekop van een gebaarden grijsaard, Vk in profiel naar links gedraaid, met neergeslagen blik. In dit werkje, gecatalogiseerd als Hol- landsche school van 1650 (paneel 22 X 16 c.M.) meen ik te herkennen een studie van Rembrandt's hand van tusschen de jaren 1650 en 1655. Zij is breed van opzet, de meester heeft zich ook hier met een licht- en-donker-probleem bezig gehouden. Het van rechts boven invallende 'icht glijdt vol over het lange flossige, zilvergrij ze haar, waartusschen de schedel even rose doorschijnt en vloeit zacht weg over het hooge, doorgroefde voorhoofd in de scha duwen van gezicht en baard. Eventjes nog tinkelt het licht' op langs neus en naast lin keroog, wat vorm en plastiek geeft aan de donkere massa van het gezicht. In de lichtpartijen is de verf met sterk impasto opgedragen. Vooral in den licht bruingrijzen achtergrond en het hoofdhaar, terwijl in de schaduw-partijen de schilde ring zoo dun is, dat het paneel doorschijnt. In tegenstelling met het hoofdhaar, is de baard zeer summier behandeld, op sommi ge plaatsen is de verf zelfs weggekrabd. Het sober gestemde koloriet van glan zend wit, grauwbruin en diep zwart (in het gewaad) wordt eventjes verlevendigd door een licht incarnaat in het vleesch. Het meest gelijkt de behandeling van deze stu die op een dergelijk werk in de collectie van den onlangs overleden sir William van Home te Montreal. „Gelukkig is dit werk ongeschonden." :i (Mr. 8. G. VAN WELDER EN baron RENGERS). Korlegracht 11. Tel. 176. Telegramadres „Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering van Wisaela Credieten. en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt lokotten in zijn daarvoor spe- oiaal gebouwde kluis (Safe Deposit) vol gens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore ons HEEREN MODEHOEDEN en PET TEN-MAGAZIJN nog niet heeft be zocht RADEN wij ten sterkste aan ons magazijn een bezoek te brengen. DAN ZAL u tot de overtuiging komen dat prijzen en kwaliteiten lederecon- cnrrentle glansrijk 't hoofd bieden. Langestraat 95 hoek Nleuwestraat- Loupen, Leesglazen, Barometers, Koorts- Thermometers, enz. Verban^sn Ziekenverpleging* artikelen. Alle soorten Scharen, Messen en bjjbeboorende zaken b(]

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 2