CJ~EMILION WIIHMNDEI I. A. SCHOTERMAD Zn. lilmHiilinlnit M. Iilil. Hi. STADSNIEUWST V Rutgers van Rozenburg en van Ruinen jhr. B. \V. v. Holthe tot Echten. benoemd tot burgemeester der gemeente Heumen J. A. H. Steinweg; tot burgemeester der gemeente Schiedam M. L. Honnerlage Grete; tot burgemeester der gemeente Bolsward M. jDberman; tot burgemeester der gemeente Baflo jhr; W. F. van Spongier; 1 tot burgemeester- der gemeente Ubach ever Worms. P. D. M. Beckers. Prins Hendrik zal Vrijdag 13 dezer des namiddags 4 uur een bezoek brengen aan een tentoonstelling van groenten, fruit, bloemen en bijen te Zutphen. Autoriteiten bij eenx oor logsfilm. In tegenwoordigheid van de gemeentelijke bioscoopcommissie, en een aantal genoodigden, werd gistermorgen in de Familie-Bioscoop in de Prinsenstraat te 's Gravenhage de oorlogsfilm vertoond, met toestemming van de Engelsche regeering, vervaardigd op een deel van het oorlogster rein aan de Somme, in, en om Fricourt en Mametz. Van de genoodigden waren aan wezig de Rumeensche gezant, de Japansche gezant met enkele leden der legatie en de prinses de Ligue, gemalin van den Belgi schen Legatieraad. De opperbevelhebber van land- en zee macht generaal Snijders met den sous-chef van den generalen staf generaal-majoor Pop tn een aantal officieren van het algemeen hoofdkwartier. De minister van Oorlog, ge neraal-majoor Bosboom, met zijn adjudant kapitein jhr. Röell en'eenige hoofd- en su balterne officieren van verschillende afdee- lingen van het departement van Oorlog en de secretaris-generaal van dat departement de heer Doorman. De minister van Marine, kapitein ter zee Rambonnet. De chef van den marinestaf kapitein ter zee Umbgrove, vice-admiraol Naudin ter Cate, kapitein-lui tenant-ter zee Noordhoek Hegt, device-ad- miraal Tydeman, inspecteur van het marine- onderwijs, de inspecteur van den genees kundigen dienst bij de marine de heer J. Vorstman en verschillende officieren van den marinestaf, de afdeelingen van het de partement en de inspecteur van het korps mariniers kolonel Lirvcken. Vele officieren van den staf van de le divisie. De inspec teur der infanterie generaal-majoor Buyze met zijn staf, de inspecteur der genie gene raal-majoor Stuten, de inspecteur van de vesting-artillerie generaal-majoor Schelte- ma. De luitenant-generaal Neeteson, inspec teur van den landstorm, benevens tal van officieren van staten en diensten te 's Gra venhage in garnizoen. Tevens waren aanwe zig enkele leden van den Ned. Anti-Oorlogs raad en enkele dames. De film geeft verschillende episoren uit den strijd aan de Somme te zien. Zij is verdeeld in drie deelen, het derde deel is wel het meest interessante. De toe schouwer wordt hier meer verplaatst in de nabijheid van de vuurlinie, waar geregeld gevangenen en gewonden worden" aange bracht. Men ziet de geneeskundige dienst in volle actie om de laatsten te helpen. Tot slot wordt vertoond het transporteeren van een detachement gevangenen naar Enge land. Grondwetsherziening. De Commissie van Rapporteurs der Tweede Ka mer betreffende de Grondwetsherzienings- voorstellen komt a.s. Donderdagmiddag nog even bijeen in verband met het thans vast gestelde tijdstip van aanvang der' openbare behandeling dier voorstellen.' Het betreft hier, naar wij vernemen, het bespreken van eenige redactie-wijzigingen. Indische Begrooting. De in- dische begrooting voor het dienstjaar 1917 Is heden naar den Raad van State gezon den. Kamerverkiezing Dordrecht. Gisteren zijn candidaat gesteld in de vacature-Schim v. d. Loeff, de heeren P. J. de Kanter (U.-L.) en D. Wijnkoop (S. D. P.). De vertegenwoordigers der a.-r. kiesvereeni- ging en van de afdeeling Dordrecht der S. D. A. P. waren gisteren met geteekende lijs ten ten stadhuize aanwezig, maar kwamen overeen, hun lijsten niet in te leveren. Blijkens een £ij het departement van Marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. pant- serdekschip „Noordbrabant" gisteravond op de reede van Nieuwediep aangekomen. Naar wij vernemen is de kapitein der ar tillerie L. Hanau benoemd tot majoor. De majoor der artillerie C. C. E. d'Engel- bronner is pvergeplaatst bij de magazijn meesters der artillerie. Voorts is de le luitenant der artillerie J. W. Peppelman van Kampen, gedetacheerd bij de munitiefabriek, benoemd tot kapitein, flederland en de oorlog* Verkeer met Engeland. Gisteren te 3 uur is de mailboot Koningin Regentes en te Vialf vijf de mailboot Prins Hendrik aangekomen, met 82 en 90 passa giers. Daaronder waren 80 geïnterneerden, van wie we vernamen, dat bij de voorlaatste Zeppelin-aanval stukken van bommen op liet kamp bij Stratford zijn gevallen. De B a t a v i e r-I ij n. Gezagvoerder Th. Swart, van de „Ba tavier II is gisteren volgens de Tel. naar den Haag yertTokken om bij het ministerie van Duitenlandsche Zaken verslag uit te bren gen over het opbrengen van zijn vaartuig haar Zeebrugge. Van een herneming van den dienst der Batavier-lijn is nog niets bekend. Wel is De Batavier IV - naar Londen vertrokken, Hoch dit vaartuig was in ballast geladen en ham geen passagiers mee Uitvoer van fruit. De Rijkscommissie van Toezicht op de Vereeniging „Fruit-Centrale" heeft bestu ren van veilingsvereenigingen, exporteurs en controleurs onder toezending van de mi- nisterieele beschikkingen van 22 en 23 Sep tember Zaterdag ji. een circulaire, doen toe komen, waaraan het volgende is ontleend: Aanvoeren van een variëteit appelen of peren beneden een gewicht van 50 K.G. moeten uitsluitend voor het binnenland ge veild worden. Dit geldt dus ook voor hand peren. De Veilingsbesturen hebben er op toe te zien, dat hetgeen voor het binnenland ge kocht wordt, ook inderdaad voor binnen- landsche consumptie bestemd is. Bij sommige kooplieden bestaat de opvat ting dat fruit, dat vóór 6 September geplukt werd en daarna door hen op een veiling werd aangekocht, nogmaals en dan gedeel telijk voor het buitenland, geveild mag wor den. Kooplieden, die zulks trachten te doen, en veilingen, die zulks toelaten, stellen zich aan schorsing bloot. Het thans reeds veilen van soorten" die, in normale jaren, op zijn vroegst eerst tegen het midden van October worden geplukt, moet worden tegengegaan, aangezien de houdbaarheid van zulk fruit door het te vroeg plukken vermindert. Zou het voorko men, dat zulks toch geschiedt, dan kan daarvan alleen het gevolg zijn, dat de uit voer van de betreffende soort geheel verbo den wordt, afgezien van de maatregelen, door de bevoegde autoriteit, wegens ont trekking van levensmiddelen aan de con sumptie tegenover houdefs van zulke par tijen te nemen. Wat de monster-veilingen betreft, daartoe mag niet zonder bijzondere machtiging vqn de Fruit-Centrale worden overgegaan. De controleurs hebben in opdracht er nauwlettend op toe te zien, dat de buiten- landsche partij nimmer van betere qualiteit is dan de binnenlandsche. Mocht zulks tooh het geval zijn, dan wordt voor die partij geen consent afgegeven en behoort het buiten- landsche gedeelte in zijn geheel voor het binnenlandsch overgeveild en verkocht te worden, onverminderd de straf, waaraan de houder van zulk een partij zich blootstelt. Teneinde te voorkomen, dat belangrijke partijen zuur kroet zullen bederven, -wordt voorshands de voor het zoete kroet gemaak te regeling van toepassing verklaard op zuur kroet en kroet, waarin zoet en zuur dooreen is vermengd. Ten aanzien van dit kroet is het veroor loofd, dat, indien de prijs daarvan op een veiling loopt beneden vijf gulden per 100 K.G., dat door den kooper tot stroop zal mo gen worden verwerkt. Deze voorloopige regeling houdt niet in, dat voor het fabrikaat, uit dit kroet vervoar- digd, uitvoervergunningen zullen worden verleend. Een regeling van den uitvoer van uit appelen en peren bereide producten zal daaromtrent af te wachten zijn. Distributie van graan e n m e e 1. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft tot de burgemeesters de vol gende circulaire gericht „Naar aanleiding van het aanwijzen van ongebuild tarwemeel overeenkomstig art. 1 der Distributiewet 1916, heb ik de eer u het volgende mede te deelen 1. Wegens het vervallen van de wei standsgrens zal bruinbrood voortaan voor ieder, doch uitsluitend op broodkaarten, ver krijgbaar zijn. De maximum-prijs blijft bepaald op 0.12 per kilogram. Dit brood mag worden gebakken zoowel van ongebuild meel afkomstig van inland- sche tarwe, als van ongebuild meel gemalen van Amerikaansche tarwe. Evenzeer zal ongebuild meel, waarvoor de maximum-prijs op 0.14 per kilogram blijft bepaald, uitsluitend worden beschikbaar ge steld op meelkaarten. 2. De maximum-prijs, bedoeld in art. 2 van de Distributiewet 1916, bedraagt inge volge mijn circulaire van 28 dezer, afdeeling Handel, no. 78864, 11.80 per 100 kilo gram ongebuild meel, terwijl de inkoopsprijs bedoeld in art. 3 van deze wet, tot nader order op 18.90 per 100 kilogram is vast gesteld. 3. Door de gemeenten zal aan de meelfa brikanten en molenaars worden uitbetaald de prijs, waarvoor de gemeenten het meel ter beschikking van bakkers en meelhande laren stellen, terwijl de kosten, welke inge volge art. 3 der Distributiewet 1916 ten laste van de gemeenten komen, door het Rijks centraal Administratiekantoor voor de Dis tributie van Levensmiddelen met u zullen worden verrekend. 4. De aanvragen van ongebuild meel moe ten, evenals tot nu toe, maandelijks aan het Rijksgraanbureau worden ingezonden, onder opgave van den prijs (prijzen) waar voor de gemeente het meel ter beschikking van bakkers en meelhandelaren stelt. 5. Overeenkomstig mijn circulaire van 29 Augustus 1916 no. 23553/8bis bedraagt de maximum-hoeveelheid brood 3 kilo gram per week voor ieder hoofd der bevol king boven de 2 jaar de maximum-hroeveelheid meel 21 hecto gram per week voor ieder hoofd der bevol king boven de 2 jaar. Zij, die gebruik maken van een rogge- broodkaart en zij die zelf brood bakken van eigen verbouwde tarwe of rogge, kunnen niet in aanmerking komen voor een tarwe brood- of meelkaart. 6. Bovengenoemde bepalingen worden geacht op 1 October j.l. te zijn Ingegaan. Voor zoover in uw gemeente reeds een contróle-regeling is getroffen, gelieve u deze overeenkomstig het bovenstaande te wijzi gen en mij ter goedkeuring voor te leggen. U. Voor soever in uw gemeente nog een contróle-regeling moet worden ontworpen, verwijs ik u naar het bij mijn circulaire van 24 April 1915, no. 455, gevoegd ontwerp, hetwelk met bovenstaande bepalingen zal moeten worden aangevuld. Aan deze ge meenten zal geen ongebuild meel. worden verstrekt, alvorens een contróle-regeling aön mij ter goedkeuring is ingezonden. Ik maak u nog opmerkzaam, dat het niet nakomen van eenige verplichting, voorge schreven bij de contróle-regeling als boven bedoeld, ingevolge de Distributiewet straf baar is gesteld." Artikelen tegen maximum prijzen verkrijgbaar gesteld. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft tot de gemeentebesturen de volgende circulaire gericht lk heb de eer er uw aandacht op te vesti gen, dat van de artikelen, genoemd in mijn beschikking van 28 September 1916, betref fende de maximumprijzen ingaande 1 Octo ber 1916, de volgende bereids geregeld aan de gemeenten, die daarom hebben gevraagd, worden afgeleverd en dus in die gemeenten voor de verbruikers verkrijgbaar zijn, met in achtneming der in bovengenoemde beschik king aangegeven maximumprijzen, te weten: 1. Ongebuild tarwemeel. 2. Rogge. 8. Varkensvleesch. 12. Margarine. 13. Boter. 14. Kaas. 15. Eieren. 16.' Melk. 17. Suiker. 18. Zeevisch". De overige artikelen zullen eerst worden afgeleverd met ingang van een nader u mede te deelen datum, zoodat zij eerst na dien datum in de gemeenten, welke om de meerbedoelde artikelen hebben gevraagd, ingevolge de beschikbaarstelling van rijks wege en met inachtneming der maximum prijzen, verkrijgbaar zullen 'zijn. Tot vermijding van misverstand gelieve u hiervan aan het publiek mededeeling te doen. Geen prettige ontvangst. In de vergadering van de Vereeniging van Handelaren te Groningen is rapport uitge bracht door de commissie, welke was aan gewezen om bij den minister van LN. en H. en bij andere autoriteiten de noodzake lijkheid te bepleiten dat er bij de uitvoering van de Distributiewet rekening wordt ge houden met den bijzonderen toestand in de noordelijke provinciën, alwaar verreweg de meeste grossiers in koloniale en kruide nierswaren tevens winkeliers zijn. Wordt bij deze Wet toch het gelijktijdig optreden als grossier en als winkelier verboden en, naar men vernam, bestaat daarvoor alle kans, dan zal aan tal van zaken de genadeslag worden toegebracht. Verder zijn de hoofdsteden in het noorden meer dan in het midden effzui- den des lands de centra van den handel van waar uit de provincie van het noodige wordt voorzien. Geschiedt nu de distributie direct door de burgemeesters; dan zal de handel van Groningen naar buiten geheel worden stopgezet. Namens de commissie werd medegedeeld dat zij in Den Haag een onderhoud heeft gehad met den directeur van het Centraal Administratiekantoor en daarna met den mi nister. Zij heeft daarbij den indruk ontvan gen, dat de belangen van den handel in de noordelijke provinciën de volle aandacht van den minister genieten. Op aanraden van den minister heeft de commissie daarna nog een bezoek gebracht aan de Commissie van Bijstand in zake de Distributiewet, ten einde daar ook haar be langen naar voren te brengen. De wijze, waarop zij echter hier werd bejegend door den voorzitter mr. Schim van der Loeff, gaat alle beschrijving te boven. Had de commis sie verwacht rustig hare zaak te mogen voordragen, het tegendeel geschiedde. Zij werd begroet met verwijten, blijkbaar het gevolg daarvan dat de commissie in kennis was gesteld met eenige gegevens, hetwelk bleek tegen den zin van mr. Van der Loeff te zijn en tevens dat zij den raad van den minister, hare zaak hier voor te dragen, had durven opvolgen. Het was wel aangenaam van mr. Schim van der Loeff opmerkingen te hooren, als deze: dat van de tien hande laren, waarmede hij ten opzichte van de distributie In aanraking kwam, negen vol komen onbetrouwbaar waren. De wijze van optreden, waarbij dé commissie opmerkte van algeheel gemis aan kennis van den handel in het noorden, heeft bij haar den indruk gevestigd dat voor den tusschenhan- del van dezen voorzitter niets is te verwach ten. Dienzelfden dag nog heeft zij daarna schriftelijk een klacht ingediend bij den mi nister in zake het optreden van mr. Van der Loeff en tevens een tweetal kamerleden met een en ander in kennis gesteld. Zij ver trouwt daarmede te hebben gehandeld in den geest der vergadering. Door sommige leden werd nog de opmer king gemaakt dat de categorie van agenten geheel wordt uitgeschakeld en wordt ge vraagd of daarop in Den Haag ook Is ge wezen. Geantwoord werd dat men geen kans ziet, dezen er tusschen te brengen. De voor zitter geeft den agenten in overweging, een schema op te maken hoe eene dusdanige zaak geregeld zoude kunnen worden. Melk. De Vereeniging van fabrieken van melk producten verzendt een circulaire over het consumptiemelk-vraagstuk en de voederprij- zen, waarin becijferd wordt ïn hoeverre een melkprijs als door den minister van Land bouw werd vastgesteld, rendabel is voor de koemelkers In Nederland. Voorop stelt zij, dat de grootste moeilijk heden zich zullen voordoen op het aaneen gesloten deel, uitgemaakt door Zuidelijk Noordjlolland, Zuid-tiolland, die eilanden en een deel van Utrecht, Gelderland en Noord-Brabant en op deze streek heeft zij deze becijfering dan ook gebaseerd, die tot resultaat oplevert, dat de veehouder met een melkprijs van 12 ct. in dezen winter werke lijk nog aardig uitkomt, vooral wanneer hij denkt aan de gewichtsvermeerdering van het vee en ook aan de ruime inachtneming van kosten en arbeid voor hem zelf in rekening gebracht. Zeer afkeurenswaardig ware het tot op houden aan te sporen en opdrijven van de melkgift te ontraden juist eAn tijd van nood, die zoo in hooge mate geschikt is om den veehouders het groote nut van het wetenschappelijk samenstellen van voeder rantsoen te bewijzen. Wanneer er tóch geld verdiend wordt, is men zoo licht geneigd aan het oude helaas veelal foutieve voeder rantsoen vast te houden. Voor de onkosten-berekening beschouwt zij een stal van 50 koeien, behandeld door 2 knechts en hulp van den boer of zijn huis houden en heeft zij het oog op een rantsoen voor koelen met een melkgift van 10 K.G. per dag. Het rantsoen kost dan per 10 liter melk 98,5 ct. Voor 't winnen en vervoeren van 500 liter melk per dag berekent zij 10.50, of per 10 liter melk 21 ct. Winterprijs voor 10 liter 119.5 of 12 ct. Daarbij zijn ook de zomerproductiekosten van het hooi in deze rekening opgenomen. „Wij achten het zoo besluit de circu laire dan ook bepaald in strijd met de belangen van den veehouder, wanneer hij zich door het voortdurend gemopper over te lage winterprijzen, van de wijs laat brengen en besluit minder dan gewoonlijk te gaan melken. Het is onze vaste overtuiging, dat indien er voldoende krachtvoeder beschik baar mag komen, het zelfs voordeelig zijn zal, veel te melken. De productieprijs van grootere kwantums blijft betrekkelijk immers steeds het laagst." N e d.-R u's s i s c h e ambulance. Dr. J. A. F. Wiederhold is met het stoom schip Narden naar Christiania vertrokken, om van daar naar Petrograd door te reizen ter vervanging van dr. M. Bijleveld, die chef van de Nederlandsche ambulance in Rus land was en, na aldaar zeer belangrijk werk te hebben verricht, thans op de thuisreis is. Belgische kinderen. Gistermor gen is te Roosendaal aangekomen een klein duizendtal Belgische kinderen uit de steden en omstreken van Dinant, Charleroi, Ant werpen, Lier enz. Een groep vertok in de richting van Vllssingen, een andere in die van Arnhem, nog een andere naar Wijk aan Zee; velen worden in de omstreken van Roosendaal ondergebracht. Noorsche schipbreukelingen. „Gistermorgen heeft Hr. Ms. „Hellevoet- sluis", wachtschip stationneerend in het Amelander gat, 6 man van hèt Noorsche houtschip „Tyr" op Ameland gebracht. Het schip was door een Duitschen onderzeeër getorpedeerd, doch bleef drijven op zijn Ia- ding. Later heeft de „Hellevoetsluis" ook de „Tyr" binnengebracht. Economische voorbereiding. Het hoofdbestuur der Maatschappij van Nijverheid heeft aan de departementen ver zocht de volgende vragen te bespreken: 1. Is u van meening, dat nu reeds voor bereidende stappen dienen te worden ge daan om gereed te zijn, indien na den oorlog gewijzigde economische verhoudingen den bloei van takken onzer nijverheid bedreigen of uitvoer van nijverheidsproducten bemoei lijken? 2. Zoo ja, moeten eventueel te treffen maatregelen dai> door de overheid worden genomen of bij Voorkeur door particuliere lichamen? Art. 192 en de vrij z.-d emocra- ten. Te 'sGravenhage heeft gisteravond de Vrijz.-Dem. Kiesvereniging onder lei ding van den heer mr. W. Francken een vergadering gehouden ter bespreking van de voorstellen- der bevredigingscommissie. De heeren Koster en Marohant leidden in de plaats van den heer Ketelaar, die ver hinderd was, het onderwerp in, eerstge noemde het meer techrvische, de tweede het politieke van de quaestie. Beide sprekers tooonden zich verdedigers van de voorstel len. Na een vrij uitvoerig debat verklaarde de vergadering zich bij zitten en opstaan met groote meerderheid vóór art. 192, zooals het thans wordt voorgesteld; slechts enkelen verklaarden zich er tegen. De staking bij „Werkspoor". Maandag heeft de directie van de Neder- alndsche Fabriek van Werktuigen en Spoor wegmateriaal de toegezegde herziening dor Ionen bekend gemaakt. De loonsverhooging betreft zoowel de oudere werklieden als de jongens. De sta kers zijn evenwel voorloopig van deze ver hooging uitgesloten. Maandagvand werd in de Indische buurt met steenen gegooid naar jongens, die aan den arbeid waren gebleven en onder poliiie- geleide huiswaarts werden gebracht. In een onderhoud, dat het Hbld. gisteren met de directie van „Werkspoor" had, deel de deze mede, dat door de Landelijke Fede ratie van Metaalbewerkers thans, na het uit breken der staking, looneischen zijn gesteld voor de jongens. Voorts deelde de directie mede, dat zij aan de oudere werklieden den eisch' zal stellen, dat zij het werk zullen opvatten, dat door de jongens is neergelegd. De directie stelt de werklieden echter eerst in staat zich daarover te beraden met hunne vakorgani saties. De directie van „Werkspoor" stelt zich op het standpunt, dat het op den weg der oudere werklieden ligt, dergelijke jongens- stakingen voortaan onmogelijk te maken/ door den eisch te stellen, dat de Jongertlf niet zonder hun toestemming tot sïakli^ zullen overgaan. De afgebeten arm. In de voo» de Haagsche Rechtbank aanhangige vorde ring tot schadevergoeding van de klnderjuf^ frouw, or an wie, door en_der beren in den Hoagschen Dierentuin een arm Is afgebeten, tegen het Bestuur van het Kon. Zoöl. Bota nisch Genootschap, werd aan den procureur, van het gedaagde genootschap eon uitstel van vier weken verleend voor het nemen van conclusiè van dupliek in antwoord opi de onlangs namens eischeresse genomep conclusie van repliek. Een geluk b ij 'n ongeluk. No pens de inbraak in het kantoor der groen- tenveiling te Roodenrijs vernemen wij nog, dat de boekhouder juist den vorigen avond een bedrag van 40,000 op veiliger plaats had geborgen. De dieven vonden dus slechts een bedrag van 900, toen zij de brand kast hadden geforceerd. Inbraak. In den nocht van Maan dag op ï)insdag is door het werpen van een steen door de groote spiegelruit inbraak ge pleegd in het magazijn van gouden en zil veren voorwerpen, het „Ringenhuis", Korte Molenstraat 7, te 's Gravenhage. De dader of daders hebben toen een paar grepen ge daan in de uitgestalde gouden kettingen en ringen en zich daarop haastig verwijderd. Behalve de winkelruit werd door den inge worpen steen ook de ruit van de etalagekast verbrijzeld. Voorts kwam de steen op da toonbank terecht en veroorzaakte ook daar veel schade. Dc politie en recherche zijn druk In de weer om de daders of dader op te sporen. i Doodelijke val. Maandag U te Leeuwarden de 53-jarige meubelmoker S. G. ten huize van zijn patroon van een trap gevallen en na eenige uren overleden. Reclamco a per anker I 34. per flesch - 0.85, pln« f 1.50 per anker nccljns. School- en Kerknieuws, Gcldverschaffing voor k e r k£ ei\ schoolbouw. De Ned. deelt mede, dot binnenkort een Maatschappij tot Geldverechaf* fing voor kerk- en schoolbouw wordt opga* richt. Onder scholen worden behalve scholen voor Christelijk lager-, pok allo inrichtingen voor christelijk middelbaar- en hoogor onder wijs begrepen. Het plan bestaat voorloopig. I der gelden, die de Maatschappij door het ui$ geren van obligaties ontvangt te besteden vooj scholen, die op 't oogenblik nog de meestfl hulp noodig hebben en J voor kerken. Ken nisgeving. LEVENSMIDDELEN. Burgemeester en Weihouders der gemeento Amersfoort maken bekend, dot blijkens schrij ven van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel von 3 October 1916 onderstaande artikelen aan de gemeente zullen worden afge leverd en dus in deze gemeente voor de ver*- bruikers verkrijgbaar zijn, met inachtneming de laatst vastgestelde maximumprijzen 1. Ongebuild tarwemeel. 2. Rogge. 3. Varkensvleesch. 4. Margarine. 5. Boter. 6. Kaas. 7. Eieren. 8. Melk. 9. Suiker. 10. Zeevisch. De overige artikelen zullen eerst worden af geleverd met ingang van een nader le bepalen datum. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, Do Burgemeester, A. R. VEENSTRA. VAN RANDWIJCfO Ook een „huid e." Schrijvende over de huldiging van den scheidenden raadhuis-bewaarder van Ma? nen, die wel verdiend werd geprezen voor zijn trouwe plichtsvervullingzegt de Eenv» bode o. a.: „In 't in eigen beheer zoo kostbaar mis vormde gebouw der voormalige ambachts school „Achter David's Hof", vverd even* eens door de daar gelegerde administratie ve en technische mannen van publieke wer ken een „Van-Manen-hulde" georgant seerd." Publieke werken wordt van R.-Katholiek? zijde den laatsten tijd wel onder vuur gendtf men. Toch niet met het oog op de a.s. Wet» houderswerkiezing? Nederland en Oranje. De plaatselijke Anti-Revolutionairt Kiesvereeniging >,Nederland en Oranje" houdt Vrijdag 6 October eene ledenvergq* dering in de consistoriekamer der Gere^ Kerk, ten einde te bespreken den in* gekomen beschrijvingsbrief van het Ceiv traal Comité, inzake de reorganisatie dei anti-revolutionaire partij. Voorts moeten afgevaardigden worden benoemd naar de deputaten-vergaderin^f welke op 1 November in Tivoli te Utrechf gehouden wordt. Bioscoop Langestraat. Het bioscoop- en variété-theater op de Langestraat is deze week weer bijzonder géi lukkig met de keuze der artisten. We zageji gisteravond Master littlg Timrp, den caw*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3