HEIJLI6ERS 4 VÉöEF, (OREN en Co., Arnhem. f" M. A. Klein SGHOOLTASSCHEN. L.G. PONNE STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Kassiers an Commissionairs in [lieden. Effecten. Coupons. - Incasso's. Safe-Deposit. „BOAZ" Geopend MAARDAG en DONDERDAG» Rente voor Spaargelden 3£ °|0. Crediet voor Middenstanders^ «ma WISSEL- en EFFECTEHKANTOSR fguPaeu Pinee'nez #if Eft#! en Brillen W. F. A. Groenhuizen, Instrumentmaker, Langestraat 42 ELECTRISCHE SLIJPERIJ. Firma AARTS. Koopt Uwe Kantoor-, School-, Schrijf- en Teekenhelioeften Langestraat 7. Pem. Arbeiderspartij in Nederland en den Haagschen Bestuurdersbond is aan de le den van de Eerste en Tweede Kamer een pfschrift gezonden van een adres door hen gericht tot den Minister van Binnenlandsche Zaken in zake de opdrijving der woninghu- ;en. Zij deelen in dit adres mede een onder hoek te hebben ingesteld naar den omvang en naar de grootte der huur opdrijving van arbeiderswoningen tijdens den oorlog, van ,welk onderzoek de resultaten zijn neerge legd in den bij dit adres gevoegden staat, dat dit onderzoek hun sterk de overtuiging beeft geschonken, dat er hier ter stede in hooge mate en in gröofen getale opdrij- .ving van woninghuren plaats hééft vooral yan arbeiderswoningen; i dat, blijkens nader opgedane ervaring, bet streven der huiseigenaren om de wo ninghuren te verhoogén, -voortdurend ster ker wordt; dat er hier ter stede woningnood heerscht waartegen noch door publiekrechtelijke, noch door particuliere lichamen krachtig wordt opgetreden, dat daardoor de arbei- jiers gedwongen worden hoogere huurprij zen te voldoen, hetgeen hen in dezen tijd, nu alle levensbehoeften zeer sterk in prijs sti gen, in een onhoudbaren toestand brengt. .Redenen waarom adressanten den minis ter dringend verzoeken die maatregelen te nemen, welke aan die huuropdrijving en die woningnood ten spoedigste een einde kun nen mak.en. Verbetering van Volkshuis vesting. Men meldt uit Amsterdam Door de duurte der materialen waren de laatste maanden de aanbestedingen voor de verschillende openbare werken vele tien duizenden guldens boven de raming.. Voor al in den woningbouw gaf dit stagnatie en in de hoofdstad wachtten een aantal plan nen op uitvoering, die toch in het belang der volkshuisvesting niet langer mochten wordeh uitgesteld.' De woningbouw stond nagenoeg geheel stop en de woningnood steeg meer en meer. Met goedkeuring van den gemeenteraad door B. en W. met den stand van zaken in kennis gesteld, zullen nu de aanhangige woningbouwplannen on danks de verhoogde kosten, toch worden uitgevoerd. Het gemeentebestuur zou, waar^et al leen betreft de stijging der bouwmaterialen, In de hoogere kosten tegemoet komen, wijl de toenemende woningnood een langer stil staan van den woningbouw niet gedoogt. Fraude door de slagers. Men schrijft uit Hengelo aan het Volk: Wegens het smokkelen, dat de slagers hier in het begin van dit jaar deden, is Hengelo eenige weken verstoken geweest yan varkens. Later is het een tijd lang goed gegaan, maar nu is het weer mis. Er is weer fraude in het spel. En de gemeente kon geen varkens meer krijgen, mits zij voor eigen rekening de „varkens ging slachten en verkoopen. Door de firma Zilversmit zullen nu voor rekening van de gemeente de varkens ge slacht en verkocht worden, to jdaanèro mebm hem mhem mhemhhhm Smokkelaar doodgeschoten. Donderdagochtend is de smokkelaar J. D. uit Weelde nabij Vieux-Turnhout dood geschoten. De electrische grens. Men schrijft uit Valkenswaard aan het „Centrum: De electrische draadafsluiting staat pas eenige weken onder stroom. In dien tijd zijn naar uit goede bron wordt gemeld aan Belgische en Hollandsche zijde reeds 27 doodelijke slachtoffers ge teld. Mijnen. In de maand September werden op de Nederlandsche kust aangetroffen 129 mij den, waarvan 103 van Engelschen, 1 van Franschen, 9 van Duitschen en 16 van on bekenden oorsprong. Dit cijfer brengt het totaal der sedert het uitbreken van den oorlog aangespoelde mij nen op 1408 (805 Engelsche, 63 Fransche, 238 Duitsche en 302 waarvan de oorsprong niet kon wordgn vastgesteld. De aardappelteelt. Vanwege de .directie van den Landbouw wordt medege deeld dat de ervaring der laatste 'jaren ge beerd heeft, dat tengevolge der prijsverhou-. Jdingen de teelt van de fabrieksaardappelen ^ich uitbreidt en die van consumptie-aardap pelen afneemt. Het is de bedoeling door inwerking op de iprijzen deze beweging zooveel mogelijk te gen te houden. Met het oog op het bovenstaande worden /telers van aardappelen, speciaal in de vier Noordelijke provinciën, er attent op gemaakt .tijdig maatregelen te nemen, die hen in staat stellen het a.s. voorjaar eene behoorlijke op pervlakte met xonsumptie-aardappelen te bezetten. Ontginning van bruinkolen. De heeren grSaf d'Ansembourg, Amstenrade; IH. A. Systermans, Heerlerheide, en dr. E. .Wintgens, 's Graven'hage, zijn op verzoek van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel door den landsadvocaat gesom meerd om binnen een jaar aan te vangen ^net de ontginning van bruinkolen over een oppervlakte van 120 H.A. onder de ge beente Heerlen, waarvoor hun onder den naam Carisborg concessie is verleend. N. Limb. Koerier. Het dure papier. De uitgave der „Nieuwe Bussumsche jCoürant" is ten gevolge der hooge papier- prijzen en stijgende exploitatiekosten yoor- naclanLt Bond tegen het vloeken. Te Amsterdam^vergaderden, op uitnoodi- ging van een voorloopig comité, een twin tigtal dames en heeren, met de bedoeling een bond tegen het vloeken op te richten. Blijkens een verslag in hét Hbld. wees de leider der vergadering, de heer J. Baas Rz. te Den Helder, er in zijn openingswoord op, dat in onzen tijd zoowel in de salons der rijken als in de hutten der armen Gods naam op de meest ergerlijke wijze wordt mis bruikt. „Hoe inconsequent", aldus spr., „is het dat menschen die weigeren de eedsformule uit te spreken omdat zij niet gelooven in een Opperwezen, zoodra zij de rechtzaal verla ten hebben voortdurend schermen" met uit drukkingen:. „God zal me lief hebben" of „God zal me bewaren". Ik achtte mij ge drongen, zeide de heer Baas, de vraag naar voren te brengen, wat kan gedaan worden tot bestrijding van het vreeselijke nationale kwaad, het vloeken; en het doet me genoe gen te kunnen constateeren, dat mijn plan tot het oprichten van een bond tegen het ergerlijk misbruiken van des Allerhoogsten naam bij velen weerklank mocht vinden." Ten slotte zette de inleider uiteen, dat het de bedoeling is den bond zoo groot moge lijk te maken. De leden van den bond zou den zich tot plicht moeten stellen om aller wegen den patroons te verzoeken in hun fa brieken en werkplaatsen een verbod tegen het vloeken op te hangen. Ook zou men de regeering kunnen vragen in al haar takken van dienst het vloeken te verbieden. Na een langdurige, zeer geanimeerde, ge- dachtenwisseling werd met algemeene stem men besloten een bond op te richten die tot grondslag heeft: het vloeken is zondigen tegen het derde gebod. Het voorloopig comité werd in dezen dili gent verklaard en zal binnén korten tijd op nieuw een vergadering uitschrijven, waarin de statuten zullen worden vastgesteld. Voor waardel ij ke veroor deeling. Blijkens mededeelingen van den heer H. R. Offerhaus in het Genoot schapsblad (van het Gen. tot zed. verb. v. gevangenen) werden in de eerste helft Van 1916 (in ronde cijfers uitgedrukt) 300 voor waardelijke veroordeelingen uitgesproken; over de verschillende rechtbanken verdeeld als -volgt: Gerechtshof te Den Haag 30; gerechtshof Amsterdam 15; de drie andere hoven van 2 tot 5; de arr.-rechtbank te Amsterdam 160; de arr.-rechtbank te Den Haag 100; de arr.- rechtbank te Rotterdam 80; de overigen van 0 tot 30; het kantongerecht te Enschedé 90; Almelo 30; (beide in verband met de bij zondere toestanden aan dé grens); de overi ge van 0 tot 10, tot een gezamenlijk aantal van 100. Aan 140 van deze V.v. werden bijzondere voorwaarden verbonden, strekkend: in 50 gevallen tot het doen ophouden van alcohol gebruik of tpisbruik, in 20 gevallen tot het gewennen aan een ordelijk leven, door meerdere of mindere beperking van vrijheid van beweging gedurende den proeftijd, in 70 gevallen tot geheele of gedeeltelijke ver goeding van toegebracht nadeel. De gevallen waarin tot voorwaardelijke veroordeeling was besloten waren natuur lijk meest van minder ernstigen aard. Zoo kwamen voor: mishandeling, den dood ten gevolge hebbend: straf 10 maanden voorw. met aftrek van preventief; verduistering in dienstbetrekking; straf 6 maanden onder voorwaarde van terugbetaling van 645: ontuchtige handelingen met kinderen, twee maal gepleegd; straf 6 maanden voorw.; ver duistering in dienstbetrekking; straf 1 jaar vqotw. Diefstallen Fabriek „Trorn- penbur g." Voor de Amsterdamsche Rechtbank hadden zich heden een tweetal stoffeerders-meubelmakers te verantwoorden ter zake van hun ten 'aste gelegde diefstal len van gereedschappen en onderdeelen van vliegmachines, ten nadeele van de indus- trieele maatschappij „Trompenberg", ge pleegd in het laatste kwartaal van 1915 en begin 1916. Beide beklaagden verklaarden, het ont vreemde medegenomen te hebben om thuis te knutselen. De eisch luidde tegen beide beklaagden 2 maanden gevangenisstraf. De uitspraak werd bepaald op Vrijdag 20 October a.s. Spoorwegdiefstajlen. Het openbaar ministerie bij de Haarlemsche rechtbafik eischte respectievelijk 2 weken en 1 maand gevangenisstraf tegen twee spoor wegarbeiders te Haarlem, die uit een wagon der H. IJ. S. M. uit een pak 9 doosjes siga retten gestolen hadden. Een van hen had bovendien 1 K.G. plombeerloodjes wegge nomen. 32.700 francs in beslag ge nomen. Op 24 Augustus jJ. was de com mies verificateur T. Velkamp te Zevenaar bezig een trein, -die naar Duitschland zou vertrekken, te visiteeren. In een eerste-klas- se coupé trof hij een reiziger aan, die, naar later bleek, genaamd was F. G., koopman te Weenen. Op de vraag van den commies, of de reiziger niets had aan te geven, ant woordde deze ontkennend. Toeh de commies hem daarop over zijn kleeren wilde betas ten om te onderzoeken, of hij ook iets bij zich had, waarvan aangifte moest geschie den, trachtte de man dit te beletten. De commies ging echter met zijn werk voort en voelde om cTe lendenen van den heer iets hards. Op zijn vraag wat dit was, ver klaarde G., dat het een gordel was, dien hij voor zijn gezondheid moest dragen. Tege lijkertijd bood hij den ambtenaar 100 Mark aan, als hij hem verder Tnet rust liet, en de daad bij het woord voegende gaf hij hem «.no bil iet van. 100 De commies ging met het biljet naar zijn chef, wien hij zijn bevindingen meedeelde; De heer G. werd toen uit den trein ge haald en op het bureau aan den lijve on derzocht.. Het bleek toen, dat hij om zijn middel een gordel droeg, waarin geborgen waren rolletjes 10- en 20 francstukken. In 't geheel had hij 32.700 francs bij zich. Een gedeelte van het goud was in rolletjes in de sokken verborgen. G .verklaarde in Nederland gekomen te zijn, om koffie te koopen. Hij was niet ge slaagd. Wel had hij vernomen, dat er te Ze venaar groote partijen rijst te koop waren, en daarop was hij naar Zevenaar gegaan. Op de vraag om zijn plaatsbiljet te vertoo- nen, kon hij dit nergens vinden. Ook bij on derzoek in den wagen kwam het biljet niet terecht. De dienstdoende conducteur ver klaarde evenwel, dat de man een plaatsbe wijs Amsterdam—Elten had gehad. G. weid ter beschikking van de marechaussee ge steld en het geld in beslag genomen. Woensdag was G. voor de rechtbank te Arnhem gedagvaard wegens poging tot om- kooping en poging tot verboden uitvoer van goud. De beklaagde was niet versche nen. De officier van justitie eischte veroordee ling tot 6 weken gevangenisstraf en ver beurdverklaring van het goud. Diefstal a an de Hembrug. Het O. M. bij de Haarlemsche rechtbank eischte 3 weken gevangenisstraf tegen iemand, die werkzaam was aan de rijks-munitiefabrieken en daar een partijtje koperen platen wegnam. ƒ3180 gestolen. Twee broe ders uit Zaandam zijn door de Haarlemsche rechtbank veroordeeld tot respectievelijk 8 en 4 maanden gevangenisstraf, wegens dief stal van 3180 uit het kantoor der firma Verkade en Co. te Zaandam. De eisch was respectievelijk 1 jaar en 8 maanden. Beletten van een ambts handeling. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde een Zandvoortsche vrouw wegens het beletten van een ambtshande ling, tot 20 gulden boete of 20 dagen hech tenis. De vrouw had de wegvoering van haar zoon door de politie belet. De zoon was voor strooperij tot een geldboete ver oordeeld, maar had de boete niet betaald. Het O. M. had tegen de vrouw 2 weken gevangenisstraf geëischt. Toegang geweigerd. Het O. M. bij de Haarlemsche rechtbank eischte 2 weken gevangenisstraf tegen een brillen- slijper te Beverwijk, wegens het toegang weigeren aan den heer A. Kruyvër, contro leur van den arbeid te Zaandam, die wilde onderzoeken of de werkplaats ondër de Vei ligheidswet vieh Valsch bankbiljet. De politie te Haarlem heeft proces-verbaal opgeqvaakt tegen een man aldaar die opzettelijk een (zeer slecht) nagemaakt bankbiljet van 40 heeft uitgegeven, wetende dat dit valsch was. Hij verklaarde, het bankbiljet ontvan gen te hebben doch zich niet te herinneren van wien. Eigenaardige prakt ij ken. Een industrieel te Haarlem deed bij de po litie aldaar aangifte dat hij een automobiel aan iemand in bruikleen gegeven had. De ze heeft de automobiel te Amsterdam ver kocht en voor het geld een motorfiets ge kocht. De politie heeft de automobiel en de motorfiets in beslag genomen. N e k k r a m p. Bij een 20-jarig jong- mensch uit Gameren, vertoevende te Gies- sen (bij Woudrichem), is nekkramp gecon stateerd. Een ongeluk dat goed af liep. Door het breken van den zuiger stang is de zuiger van de stoommachine, die de groote fabrieken „De Batavier" en de „Pol" te Winterswijk in beweging moet brengen, door het cylinderdeksel geslagen. De scherven daarvan zijn met geweld tegen den buitenmuur geslagen die daardoor ont wricht is .De fabriek staat nu stil, doch men .hoopt deze week weer aan het werk te kun nen gaan. Wonder boven wonder hadden geen per soonlijke ongelukken plaats. Opgave van vertrokken personen van 25 tot 30 September 1916 Morgaretha A. Otto, van Vlasakkerweg IS naar Dordrecht, winkeljuffr. Gcrherdus J. Noordman, van Soesterweg 353 naar Leusdeiv bouwk. opz. Cornelis Dijs, van A. de Arnh.p.wal 2 naar Terborg, huisknecht. Elise H. Pinke, van J. v. Oldenb.l. 28 naar Den Haag. Wed. Thomas Stom, van Westerstraat 51 n. Schiedam. Euphenia J. H. Soerewijp, van Soesterweg 331 naar Den Haag, huishoudster. Louivinus v. Daal, van Muurh. 77 naar Zeist, slager. Gerrit Ruitenbeek, van B. W-uijt.l. 198 naar Leusden, stalknecht. Jan J. J. M. Bal, van Tuirvstraa 11 naar Hat- tum. klerk H. S. M. Joh an R. Koerselman, van Schimmelp.str. 38 naar Breda. Johan van der Lijn, van Utr.weg 261 naa; Delft. Josofine A. K. Schattenkerk, van Zandber gen naar Apeldoorn. Brietje Kluit, van Zandbergen naar Apel doorn. Maria A. B. Meulenbroek, van Zandbergen nüar Enschedé. Jan Lambrechts, yen Langegracht 19 naar .«-K-V»-».»* Potronelia G. Beas, ven Kamp 18 naar Har derwijk, coupeuse. Bloem© Zwaaf, van Leusderweg 64 naar Haar lem. Wed. P. M. v. Heycop ten Ham, van Hendrik van Viéndcnslraat 16 naar Bussurp. Henri v. Zeventer, van H. v. Viandemstraat 16 naar Bussum. Everardus P. Willigenburg, van Vlasakker- weg 10 naar Zwolle, caféhouder. Peter dé Bakker, van St. Bonif^straat 69 naar Rotterdam, conducteur. Eustachius van Eysden, van Westsingel 37 naar Utrecht, kantoorbediende. Hendrikus J. v. Ingen, van Knriskamp 82 naar Utrecht, gep. 4 Teunis Lagerweij, van Amh.weg 73 naar Utrecht. Hermanus A. J. Vermolen, van Nieuwstraat '1 naar Indie, werktuigkundige. Jan W. Beelen, van Hooglandsche weg 30 naar Apeldoorn, arbeider. Janna L. Jochems, van S oester weg 351 naar Den Haag. Coenradus A. Koch, van .Bloemend.straat 5 naar Vreeswijk, bakker. Jullie F. v. Rijn v. Alkemade^ van Vlasakker- weg 36 naar Utrecht. Gerarda Salomons, van Arnh.straat 7 naar Hoevelaken. Gerrit Hovestadt, van Lamgegracht 26 naar Utrecht, bakker. Ida A. Posthuma, van Beekenst.laan 42 naar Lochem. Johannes die Koff, van Kerkstraat 4 naar Bus sum, typograaf. Tonneke Romijn, van J. Vs Oldenb.l. 42 naar Slicdrecht. Johannes Maarteovse, van Kerkstraat 4 naar Bussum, letterzetter. Huibregt P. Brasser, van BeekenstJ. 34 naar Utnocht, asp. sum. Registr. Johanna C. Visser, van Liendert 17 naar Am sterdam. Johan B. Riesewijk,-van Woest weg 67 naar Deventer. Jacob H. Duchattel, van Utr .straat42 naar Leiden. Evert Beitler, van Beestenmarkt 12 naar Lei den. Johannes J. Peetere, van Heiligenb.weg 2 n Breda. Johanna E. Legerstee, van Bergstraat 41 naar Rotterdam. Mr. J. K. H. de Beaufort, van 't Zand 39 naar W oudenberg, burgemeester. Rosina Iermun, van 't Zand 39 naar Wouden- berg, gouvernante. Opgave van verhuizingen binnen de gemeente van 25 tot 30 Septcmbeif 1916 Catrina W. Mostertman, van Coninckstraat 18 naar Ruiterstraat 8. Jacobus Spierings, van Leusdenweg 13 naar Zogstraat 2, vergulder. Johansves L. H. M. Meijer, van KI. Nachteg st. 15 naar Weverssingel 35, magazijnjneester Cornelis van den Donker, van Kamp 38 naar Tuinstraat 3, ijzerfabrikant. Barlus Alies, van Oliesteeg 8 naar ILedle» straat 50, voerman. Salomon Hamburger, van Stat.straat 3a naar B. Wuijt.l. 60, koopman. Hendriks M. van Daatselaar, van G. v. Stel- lingw.straat 8S naar Bloemend.straat 24. Floris Booy, van Heiligenb.weg 5 naar Schou- tensteeg 1, kantoorbed. Harm Jonker, van Hellestraat 33 naar Helle straat 25, agent van politie. Pieler C. Ebbink, van H. v. Viandénjstraot 23 near Bergstraat 37. Johannes Weiraven, van Weverjssingel 23 n. Weverssingel 13, pakhuiskn. Marcus v. Praag, van Kruisk. 15 naar Appel markt 9, koopman. Gerard A. E. v. Brederodie, van Soesterweg 25 naar H. v. Viandenstraat 36, kantoorbed. Jacobus v. Gord eren, van Leusder weg 1 naar L. Nic.dw.straat 19, timmerman. Dames Schimmel, van, Bloemervd.straat 4 n. St. Andrresstraat 15. Justus A. Wiss, van L. Vrouwestraat 21 naar Westsingiel 28, smid. Petriss H. Jolink, van Scherbierstraat 11 naar Hellestraat 121, schoenmaker. Bernardus C. de Wolff, van Tuinstraat 3 n. Bloemend-straat 4, ambt. N. O. S. Johannea W. van der Geer van Langestraat 29a naar Schimmelpenninckstraat 44, opper- wachtm. Gerardus v. Wijland, van St. Jorisstraat 7 n. Monnikenpad 6, timmerman. Hendricus J. Menkens, van Methorststraat 20 naar G. v. Stellingw-stroat 93, kantoorbed. Wed. A. v. Kuijk, van Puntenb.l. 12 naar St. Anfridusstraat 9. Anthonie M. v. Vuuren, van Coninckstraat 80 naar Laagl.weg 30, schoenmaker. Jéhannes T. Wilkens, van Teut 62 naar Ap pelmarkt 14, arbeider. Peter Helmerhorst, van ConinckslraaT3 naar Coninckstraat 115, arbeider. Wilhelmus v. Luik, van Coninckstraat 3 naar Coninckstraat 115, arbeider. Theodorus C. R. Smit^ van v. Asch v, Wijck- straat 35 naar Utr.weg 79, handelsreiziger. Mevrouw Bode, van Utr.weg 23 naar Stat. straat 3a. Richaröus L. Kerkhoff, van Heiligenb.weg 1 naar 't Zand 24. Paul us J. v. Wegen, van Soesterweg 110 naar St. Bonif.straat 6S, melkslijter. Johannes J. van don Berg, van Soesterweg 110 naar St. BoniLstraat 68, arbeider. Teunis Epskamp, van O. Soesterweg''3 naar St. Andriesstraat 10, arbeider. Jan v. Dijk, van Isseltscheweg 9 naar KI. Spui 48, arbeider. Helena A. Raymans, van Schimmelp.kade 26 naar Bloemend-straat 70, winkeljuffr. Eugène J. Gerrits, van Bergstraat 11 paar B. WuijtJ. 6l, gep. Frans A. Reichmanrv van Stat.pl. 6 naar St Louis. Carl H. G Reichmann, ven Stat.pl. 6 naar St. Louis. 'Louis L. Mol, van-Regentesselaan 28 naar St. Louis. Adriaen J. Mol, van- Regentesselaan 28 naar St. Louis. Hendrik V. Beel^ vöh Utr.weg 190 naar Utr. WAO. tvnijjL'xvprht. Zuidsingel No. 43, Tel. Interc. 337. Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank Kantoor Arnh. weg 11. Telef. 305. 's avonds van 7 tot 9 uur. Raad van Toezicht: JOH. KNOPPERS, Notaris. K. v. d. BURG. Gemeente-Ontvanger. B. J. BLOEMENDAAL, Dir. Stoom-OlieslageriJ» Dr. L. J. DE ROCHEMONT, Gep. Off. v. GezondhT Kassier en BoekhouderMr. li. Stadig (Mr. 8. G. VAN WELDEREN baron RENGERS). Korlegracht 11.- Tel. 176. Telegramadres „Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering van Wissels Credieten. en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitonland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor spe ciaal gebouwde kluis (Safe Doposit) vol- gens tarief, op aanvrage verki ijgbaar te i zijnen kantore. ^3i Loupen, Leesgiazen, Barameiei-s, Koorts. Thermometers, enz. Verhand- en Ziekenwerp'egingo artikelen. Alle soorten Scharen, Messen en bybehoorende zaken by ons HEEREN MODEHOEDEN en PET TEN-MAGAZIJN nog niet heeft be zocht RADEN w(j ten sterkste aan ons magazijn een bezoek te brengen. DAN ZAL n tot de overtuiging komen dat prijzen en kwaliteiten Iedere con currentie glansrijk 't hoofd bieden. g Langestraat 95 hoek Nieuwestraat. Voordeelig adres voor Serre- en Brorikasbedekkingen. Rolluiken. Jaionzieën. Markiezen. Zonneschermen., llekkleedcn. Oliegoederen. COHEN en Co., ARNHEM. Fnlirlek: RIJNKADE 18. Kantoor en Magazijn: ASEHUE KRAAN 1. bü Groote sortcerlng Vlasakkerweg 44, Teieph. 169 Ondste I.\ STA I. I.AX IE-B r R E AII ran EEECTRISCHE IJiSTAlXAXIES Toor JLlclit en Kracht- Verschillende Villa's en Fabrieks- insfallatles in bedrijf te bezichtigen* Bcgrootlugen kosteloos. Directe levering wan niagaziin.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 6