So-Easy HEIJLIOERS i VERHOEF, ST. NICOLAAS A. J. VAN ZALINGEN L. G. PONNE W. F. A. Groenhuizen, STADSNIEUWS. ADVERTENTIÊN. Kassiers en Commissionairs in Effecten. Effecten. Coupons. - Incasso's. Safe-Deposit. !5BOAZ", Geopend MAANDAG en DONDERDAG, Rente voor Spaargelden 34 °|o. Crediet voor Middenstanders AMERSFOORTSCH WISSEL-en EFFECTENKANTOOR IG-EN Electrisehe Banketbakkerij Langestraat 1, h. Yarkensm. Gedistilleerd water levert N.V, Biochemische Fabriek „PRANA" Pinee-nez en Brillen Instrnmentmaker, - Langestraat 42 ELECTRISCHE SLIJPERIJ. DRACHENQUELLE, F. W. van der Wilde jfe ambtenaren op een troep smokkelaars. JToen op het halt geroep der ambtenaren de Smokkelaars hun weg vervolgden, vuurde een der soldaten met het noodlottig gevolg, 'dat een vrouw uit Oberhausen door een schot in het hoofd werd getroffen en haar de hersenpan werd verbrijzeld. De vrouw was onmiddellijk dood. Zij was gehuwd en moeder van drie kinderen. h (Maasb.) Schoenzolen van autoban den. Bij de infanterie van het garnizoen te Haarlem zal een proef genomen worden met schoenen, voorzien van zolen en achterlap pen, welke vervaardigd zijn van oude auto panden. De mo'Sfdte Haamstede. In tegen woordigheid van ion officier van justitie en den rechtcr-commissaris, heeft Donderdag in het ziekenhuis te Zierfkfee de lijkschouwing plaats gehad van de vermoorde Anna Speel man. De beklaagde was ter confrontatie aan wezig. De ongelukkige was op de meest bar- baarsche wijze met het mes bewerkt. Na afloop is het lijk ter begraving naar Haam stede overgebracht. Inbraak te Leiden. Gister nacht is door verbreking van een spiegel ruit bij den juwelier J. H. Maartense, Boter markt 11, te Leiden, ingebroken. Het gelukte den dief, twee zijkussens met ongeveer 500 massief gouden ringen weg te nemen; bij maakte zich daarmede zoo haastig uit de Voeten, dat overal langs de straat ringen wer den gevonden,, die min of meer zijn spoor aan gaven. In een boschje bij het Natuurkundig Laboratorium aan de Zonneveldstraat, vond men de Ieege doozen. De recherche was spoedig in actie en Het gelukte den rechercheurs Van Es on Lom- mers, op den Haag weg, nabij- de Vink, den dader aan toehouden. Er werden nog 300 rin gen op hem gevonden, benevens een met dum- dum-kogels geladen revolver, ecnige patronen en inbrekerswerktuigen. Het bleek te zijn de 30-jarige De Tong. uit Haarlem, liet eener be kende inbrekersbende. Oplichterij. Te Delft vervoegde rich voor eenige dagen bij den heer A. een als heer gekleed persoon in 't bezit van een partij „echte" zóó uit Rusland geimporteer-1 de cigaretten. De man vertelde met vreemd accent dat deze cigaretten besteld waren door den compagnon van den heer A., die juist op réis was gegaan. De man dischte verder een lang verhaal op, bleek daarbij met de zaken der compagnons zoo goed op de hoogte te 'zijn dat de heer A. ten slotte de cigaretten in ontvangst nam en 24 be taalde, omdat de man zoo hij zeide nog dienzelfden avond per schip naar Rus land zou vertrekken om een nieuwen voor raad cigaretten te koopen. Bij thuiskomst van den compagnon bleek 'deze geen cigaretten te hebben besteld en nadat het pakket geopend was, kwam wel dra aan het licht dat een handige oplichter den heer A. een partij zoo goed als waarde- ïooze rommel voor goed geld in handen had gespeeld. Bedrog door een waarzegster. Te Sittard is een zigeunerin in hechtenis ge nomen door de marechaussées, verdacht van diefstal van f 178.60 ten nadeele van zekeren H., kerkmeester te Obbicht. Deze persoon, een 28-jarige jonggezel, had zich laten waarzeggen, en liet zich verleiden tot het volgende: Om van een euvel verlost te worden, zou hij f 178 in een zakje 60 dagen lang op zijn lichaam moeten dragen, en 60 enkele centen aan de waarzegster geven, die rij in 60 verschillende parochies zou offeren. Terwijl zij het geld innaaide, moest hij een 'gebedje overschrijven, daarna betaalde hij een gulden offergeld, ontving eerlijk 40 centen terug en hond het wonderdadige zakje op zijn hart. Na 30 dagen evenwel kreeg hij heimwee naar zijn geld, maar, het zakje openend, vond hij alles, behalve zijn goudstukken! De Zigeunerin erkende f 178 te hebben, maar deze als verdiende geld te hebben ont vangen. Op de vraag, waarvóór, verwees zij 'den wachtmeester naar den geloovigen kerk meester. Slaapziekte. Er heeft zicK te Sant poort een geval van slaapziekte voorgedaan; de milicien "W., slaapt sedert drie dagen, zon der dat het tot heden gelukt is hem wakker le krijgen. Brand. Woensdagmorgen brandden de woning, schuur en stallingen van den landbouwer Horem te Susteren tot den grond af. Verder deelde het vuur zich mede, aan de schuur, stallingen en woonhuis van den smid Schulpen, dit perceel brandde even eens geheel af. Een stier en twee runderen kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt grootendeels de schade. De oorzaak is onbekend. L'. K. School- en Kerknieuws, Nederlandsche Handelsho o- geschool. Prof. mr. M. W. F. Treub gaf Donderdag eene openbare les ter inleiding zij ner colleges aan de Ned. Handelshoogeschool, te Rotterdam. Wat ook zoo ving hij aan bij de stich ting der Nederlandsche Handelshoogeschool moge hebben voorgezeten, zeker niet dat hare scholieren het kantoorlokaal met de studeerka mer zouden verwisselen. Geleerden in zakfor maat behoeven zij niet te worden en schijnge leerden mogen zij niet worden. Hierover zal ieder het wel eens zijn. Men heeft hier niet tot taak jongelieden op te leiden tot 't zelfstandig kunnen beoefenen van den eenen of anderen tak van wetenschap, indien zij daartoe den noo- digen aanleg hebben en hun innerlijke drang hen in de wetenschappelijke richting voert. De scholieren van deze hoogere onderwijsin richting zijn bestemd voor de praktijk des le vens en moeten, door het onderwijs dat zij hier genieten, voor de bestemming beter worden loegerust dan het geval is met hen, die na meer pf minder volledig middelbaar onderwijs, ook ,op handelsgebied te hebben genoten, hun ver dere opleiding alleen op het handelskantoor in •taat zal rijn deze even juist gedachte als moei- Wke taak.te semdleik. zaLde toekomst.moeten leeren. -Zij, die zich beschikbaar stellen aan die taak mede te arbeiden hebben er vo'ortdurend op bedacht te zijn, dat zij hun hoorders bagage hebben mede te geven voor hun reis door het practische koopmanslevcn en wetenschappelijke haarkloverijen voor hen al even dienstig zijn als een licht zomerpak voor een Noordpoolreiziger of een pels in de tropen. Zeer is noodig den aanstaanden kooplieden, inzonderheid aan hen, die in de toekomst leids mannen zullen* worden op het gebied van den handel, een stevig fundament te geven van al gemeen maatschappelijke ontwikkeling, waarbij kennis van de hoofdtrekken der organisatie van den Staat evenzeer noodig is als kennis van de hoofdlijnen der economie en van het recht. Niet meer maar ook niet minder. Spreker hoopt dit, bij hetgeen hij in dezen cursus over de huishou ding onzer openbare lichamen en hun invloed op het economisch leven zal mededeelen, niet uit het oog te verliezen en zich van onnoodige geleerdheid te spenen. Vervolgens zette prof. Treub uiteen, dat en waarom hij zich zal onthouden van diepzinnig schijnende begripsbepalingen over „huishou ding", „openbaar lichaam", „economisch leven" en welke andere termen ook uit het dagelijksch spraakgebruik, die men in den loop van den cursus zal tegenkomen. In het koopmansleven komt men met begrips- philosophie niet ver. Voor die waar vindt men daar geen koopers, krijgt men er geen geld. Daarentegen kan niemand, welke plaats hij ook in de maatschappij inneemt, welken werkkring hij ook heeft, het besef missen van het verband der dingen, in ruimte zoowel als in tijd. Abso lute waarheden zijn er in dit ondermaansche nu eenmaal niet, absolute grootheden kennen wij niet. Aon het absolute kunnen wij gelooven; het kennen, doen wij niet. Vooral voor het prac tische zakenleven zijn er geen absolute grond beginselen, hoewel onder de regelen, die het beheerschen, sommige van algemeener toepas sing zijn dan andere, zoowel onder verschillen de tijdsomstandigheden als in verschillend milieu. Wie zich doorvan goed heeft doordrongen, wie het besef der realiteit aller dingen en van al het gebeuren "in zich heeft opgenomen, heeft zich reeds gewapend tegen het toekennen van te absolute kracht aan zijne theoretische over tuiging en is daardoor alleen reeds voor het maatschappelijk leven bruikbaarder geworden. Dit geldt voor den handel zeker niet minder dan voor de andere ondcrdeelen van de maat schappelijke samenleving. Als toelichtend voor beeld noemde spr. de handelspolitiek; behou dens enkele uitzonderingen geldt ook ten aan zien van dit moeilijke economische vraagstuk dat als regel diegenen in hun gevoelens het meest absoluut rijn, die fot oordeelen het minst bevoegdheid bezitten. Prof. Treub ging vervolgens na, hoe de huis houdingen onzer openbare lichamen in den loop der tijden, zelfs bij ongewijzigd gebleven wetgeving, groote veranderingen hebben on dergaan en hoe de schommelingen van hun in vloed op het economische leven van niet min der diepgaande beteekenis zijn geweest. In dit opzicht gaf hij een overzicht van de steeds toe nemende wijzigingen in den werkkring van Staat, provincie en gemeente. Aan het slot de studenten toesprekende, zeide hij: „Van u Worden groote dingen verwacht, niet zoozeer zoolang gij nog op de hoogere school banken zit, als wanneer gij in het practische koopmansleven zult zijn ingetreden. Wij hopen en verwachten allen, dot Nederland op het ge bied van Kunsten en Wetenschappen zijn al- ouden roem ook in de toekomst zal handhaven en, zoo het kan, nog verhoogen. Maar opdat het Nederland wel zal gaan, is het zeker niet minder noodig, dat de mannen van zaken blijk zullen geven, opgewassen te zijn tegen de eischen die hun zullen worden gesteld. „Na den oorlog ligt om zoo te zeggen de hee- le wereld voor hen open. Of onze kooplieden van die haast onbegrensde mogelijkheden, ver oorzaakt door de in de geschiedenis ongekend groote beroering, welke de Europeesche reuzen- oorlog heeft teweeggebracht, zullen partij weten te trekken, hangt eenerzijds af van hun energie, van hun durf, maar daarnevens niet minder van de breedheid van hun inzicht. Alleen door de combinatie van energie en verstand, van willen en kunnen, zal de materieele ondergrond van 's lands welvaart, zoodanig kunnen worden be vestigd, dat ook de geestelijke bovenbouw tot grooter hoogte zal kunnen stijgen." Het hooger landbouwonderwijs. Men schrijft ons: Het Staatsblad no. 443 bevatte een Koninkb'jk besluit van 18 Sept. '1916 tot vaststelling van een nieuw reglement voor de Rijks Hoogere Land-, Tuin- en Boschbouwschool, terwijl de Staatscourant van denzelfden datum melding maakte van het aan den directeur dier school, den heer L. Broekema verleend eervol ontslag en de benoeming als zoodanig inhield van den heer dr. A. H. Berkhout voor den tijd van één jaar. Deze feiten zijn voor de geschiedenis van ons landbouwonderwijs zeker wel zoo belang rijk, dat daarop eenigszins uitvoeriger de aan- dadh gevestigd mag worden. De wettelijke verheffing van deze onderwijs inrichting tot Landbouwhoogeschool laat nog steeds op zich wachten en de oorlogstoestand zal daaraan zeker wel niet vreemd zijn. Het Ko ninklijk besluit, waarbij het nieuwe reglement wordt vastgesteld, geeft echter aan de inrichting volkomen het karakter van hoogeschool. De belangrijkste wijzigingen, die het nieuwe reglement brengt, zijn de afschaffing van het permanent directeurschap, waarvoor in de plaats treedt een directeursfunctie telkenmale voor één jaar (een soort rectoraat). De bestaande raad van bestuur wordt vervangen door een raad van leeraren, kortweg raad genoemd, waartoe alle gewone en buitengewone leeraren der school behooren, en waaruit als nieuwe instel ling een dagelijksch bestuur van zes personen gekozen wordt, welk den directeur ter zijde staat. In dit college moeten vertegenwoordigd zijn: a. de wiskunde, de zuivere natuurwetenschappen en de cultuurtechnische wetenschappen; b. do rechts- en staatswetenschappen; c. de Neder landsche landbouw; d. de tropische landbouw; e. de boschbouw; f. de tuinbouw. Telkenjare treedt een derde van hen af; de aftredenden zijn niet dadelijk herkiesbaar. Voor de eerste maal rijn thans in het dagelijksch bestuur gekozen de heeren H. C. Reimers, onder-voorzitter; J. H. Aberson, secretaris; dr. A. van Bijlert, dr. J. Valckenier Suringar en A. te Wechel, nadat eerst eenige andere heeren tc kennen hadden gegeven wegens drukke bezigheden liever niet in aanmerking te willen komen. Een andere wijziging betreft de instelling van het ambt van administrateur onder toezicht van het dagebjksch bestuur. Deze voert het gelde lijk beheer der school en is belast met de zorg voor terreinen, gebouwen, lokalen en meubelen voor algemeen gebruik bestemd. De zeker niet het minst belangrijke verande ring betreft de examens. Deze zullen voortaan worden afgenomen aan het einde van het eerste, van het derde en van het vijfde studiejaar. Hier door wordt dus de opleiding verlengd van een driejarige tot een vijfjarige. Zij, die bij het eerste of tweede examen zijn afgewezen kunnen zich, wanneer zij daartoe van de examencommissie vergunning hebben gekregen binnen een half jaar opnieuw aan het examen onderwerpen, waarbij zij zijn vrijgesteld van die onderdeden, waarin zij hebben voldaan. Tot het examen aan het eind van het vijfde studiejaar worden toe gelaten zij, die aan het tweede examen hebben voldaan en zij, die in het bezit zijn varv een in T898 of later behaald diploma van landbouw kundige. Bovendien kan overlegging worden ge vorderd van een bewijs van het doorloopen van een practischen leertijd. Bij wijze van overgangs maatregel zal in de jaren T9T7 tot en met 1921 nog gelegenheid bestaan de examens af tg_ leg gen volgens de oude regeling. In verband met de uitbreiding van den studie tijd zal ook de studiestof omvangrijker worden, moor zullen ook de studeerenden meer gele genheid krijgen tot vrije studie en zelfstandig onderzoek. Zeer te betreuren is het, dat in het reglement niet is opgenomen de bepaling, dat het land- bouw-ingenieurs-diploma te Wageningen kan worden behaald. Wanneer iemand een H. B. S. heeft afgeloopen en verder 5 jaar met succes heeft gestudeerd, mag hij zeker aanspraak op dezen titel maken. Gegronde hoop bestaat ech ter, dat aan deze leemte binnen twee jaar een einde komt, doordat alsdan de Volksvertegen woordiging het reeds ingediende wetsontwerp zal hebben afgedaan. Door de afdeelingen Utrecht, Rotter dam, Geldermalsen, Leiden, Neede, Henge lo, Oosterhout en Winterswijk van het Ned. Onderw. Genootschap is en referendum aangevraagd over het op de algemeene ver gadering van het N. O. G. aangenomen voorstel der afdeeling Tièl, luidende: „De algemeene vergadering van het N. O. G. draagt het hoofdbestuur op voor de verkie zingen in 1917 door het geheele land een krachtige actie voor te bereiden voor één algemeene rijkssalarisregeling van de Ne derlandsche onderwijzers en de gewestelijke propaganda-commissie's en de afdeelingen op te wekken bedoelde actie door het hou den van vergaderingen, bezoeken bij en vragen aan adspirant-Kamerleden krachtig te bevorderen." De afdeelingen van het N. O. G. zijn dientengevolge uitgenoodigd, een stemming onder haar leden te houden over dit voorstel. De uitslag der stemming moet. vóór 1 December aan het hoofdbe stuur zijn medegedeeld. Alexander C. Warnsinck, van Leeuwarden n. P. Buyslaan 27. Leon Hnmme, van Londen,naar L. Vrouwe- sfcraat 1. Bemedina Niehaua van Denekamp naar Nttuweweg- religieuse. Elisalx-th A. Schutze, van Lochc-m naar Nieu- wewejg religieuse. brans Jansen, van Leusden naar Monniken pad 52, arbeider. Jacoba G. Schaap, van Leusden naar Schim melp. straat 46, onderwijzeres. Wilhelmus A. Eykholt van Zevenaar naar Bloemend.straat 57, bakkersknecht. \vrilhelmina M. van Veen endaal, van Soegt naar Soesterweg* 351. Klaas Westveen, van Almelo naar St-t^tr. 19a, adj comm. t. secret. Wed. P. Reese, van Zwolle naar Schimmelp. straat 4. Adrianus G. v. Kuyk, van Haarlem naar Bergstraat 41. Gerrit Broertjes, van Scherpenzeel naar Spi<*« ringsteeg 0.- Jonsje Strik, van Hoogland! naar Soesterweg 255. Jannigje Berkhof, van Utrecht naar Coninck- straat ISa. Wouter van den HoeJc, van Utrecht naar H v. Viandenstraat 20, 1© luit. adj. Cornelia Donker, van Utrecht naar M. v. Mjechelenstraat 1. Geertruidia J. Smit van Utrecht naar Utr.weg 234. Hendrik Jekel, van Utrecht naar Hellestraat 76, arbeider. Opgave ven gevestigd© .personen van 2 tot 7 October 1916 Elisabeth C. Prijs, van Amsterdam naar Zuid- singed 38, verpleegster. Kind-eren Ernst, van Amsterdam naar Zand bergen. Kindertal) van Wijk, van Amsterdam naar Zandbergen. Alida J. Kosters, van Amsterdam naar Zand bergen. Herudlrika P. Broese, van Amsterdam naar Langestraat 43. Hendrik us G. Hertog, van Amsterdam naar Hcrvik 19, tbokker. Geoarda de Keijzer, van Amsterdam naar O. Soesterweg 14. Egbert Heinhiris, van Den Haag naar Schim- melp-straat 26, verpleger. Wed. v. Rood, geb. Boasson, van Den Haag naar Berkenweg 7. Wed. H. Reijn, ven Hilversum naar Muur huizen 117. Hendrik Lotz, van Hilversum naar Soester weg 56, koetsier. Philippus H. Gouw, van Wierden naar Helle straat 92; qrb. H. S. M. Tjepko Detmers, van Helder naar A. Pau- lownal. 20. Pieter R. Veen, van Helder naar Schimmelp straat 10.. Dirk P. van Rooijen, van Enschedé naar Pun- tenb.l. 3Sa^ inspecteur v. pol. Elisabeth M. de Jonge, van Enschedé naar woonwagen. Troerk de Vries, van Enschedé naar Gas- laan 58. G er ben Terpstra, van Doetinchem naar Utr. weg 247. Johannes J. Bressors, van Alkmaar naar Utr. weg 247. Catharina C. Stofmeel, van Nijkerk naar Pun- tenb.l. 4öa. Willem Nijhuis, van Groningen naar Pr. Ma- rieloon 4. Clara J. H. Schellen, van Horst naar Utr. weg 81. Johannes J. F. Evors, van Soerabaja naar Berk en weg 25. Johanna C. A. A. Busquet, van Bussum naar Pr. Julkmalaan 4. Adrianus Boshuizen, van Bussum naar So.es- t er weg 337, gepens. Willemina J. v. d. Hoeve, van Gorinchem naar Beekenst.laan 23. Faulkner P. Ringrose, van Indië naar Wester- straat 58, boekhouder. Sophie E. Berger, van Alkmaar naar Zuid sangel 44. Cornelis K. T. W/emp.e, van Bussum naar Zuidsingel 44. Antonie v. Pluuren, van Rotterdam naar Kroontjesmolen 9, conducteur. Jacoba van Wageningen, van Rotterdam n. Driest 24. Peter W. "Rector, van Kampen naar St. Bo- nif.straat 58. Rijk v. d. Kooij, van Duitschland naar Noord- straat 11, arbeider. Kinderen v. 5e, van Zeist naar Amh.weg 55. Adriana C. Gocmans, van Hooge Zwahrwo naar B. Wuyt.l. 55. Arnoldus Leydekker, van Leusden naar Plant soen 2. Aafka Bogtstra, van Meassluis naar Beekenst. laan 23. Arie Bleyenbergk van Ap.eldogrri naar Met- horstatraat 13/ Opgave van vertrokken personen van 2—7 October 1916. Geirrit N. Heere, van Mónnikenpad 45 naar Leusden, schoenmaker. Coinjeliö Oveareem, van Amh.weg naar Soest, arbeider. Kinderen Christ, van Leusderweg 18 naar Bussum. Jacobus W. Wiedenbrugge, van Krommestr. 42 naar Utrecht, horlogemaker. Johanna M. Gansovles, ven B. Wuyt.laan 55 naar Putten. Jacob Storenberg, van Appelmarkt 10 naar Leeuwarden, boekhouder. Geesje Westerbeek, van Appelmarkt 10 naar Zuidwolde. Theodora ~G. E. Schenck, van Beekenst.l. 23 naar Groningen. Dirk Strijbojy va?\ Langestraat 14 naar Ede, bakkersknecht. Johun W. P. Wassenberg, van Hof 46 naar Rotterdam. Willem Bos, van Arnh.wqg- 147 naar Zeist, tuinman. Pieter Jein van eten Ham, van v. Asch v. Wijckstraat 33 naar Wageningen, gepens. feunis Meerbeek, van Amh.weg 55 naar Zwolle. Hermanua van Manen, van Westsingel 7 n. Hoogland, gep. gemJbode. Gerrit Meijer, van Utr-straat 24 naar Barne- veld, bakkersknecht. Baron J. Lewe v. Middelstum, van H. v. Vian- dcristraoit 2 naar Indië. Johannes v. Sr~ 'iding, van L. Vrouwekerkh. 15 naar Norg, koopman. Harm <ie Jccvge, van Aldegondestraat 34 n. Utrecht. Syke Sjollema, van Langestraat S3b naar Groningen. Maria J. Bien, van Parallelweg 20 naar Kam pen. Wieger Stionstra, van L. Beekstraat 27 naar Leeuwarden, opz. Heide mij. Dirkje Stam, van Gasthuislaan 27 naar Zaan dam. Heiitje v. Dijk, van St. Jorisstraat 16 naar Buriksloot. Everardus H. Mulder van Aldegondestraat 60 naar Hilversum. Jetje Ruiter, ven Aldegondestraat 35 naar Opsterland. Sierik K. Kiekler, van Langestraat 57 naar Zeist, restaurateur. Johan R. Beusekamp, van Knommestraat 22 naar Noo-rdwijk, winkel-bed. Dirkje Pa<ap, van Heib'genb.weg 25 naar Hil versum. Johanna G. Eysink, von B. Wuyt-laan 55 n. Alphen a. d. Rijn, religieuse. Jan H. Bleekor, van AldegondesrSraat 11 naar Leiden, spoorbeambte. Willem Geleedst, ven Stat.straat 19a naar Vreeswijk, adj.-comm. t. secr. Maria F. Rolandus Hagedoonv van Stat.straat 37 naar Den Haag. Aaldert J. ter Stege, van Utr.weg 247 naar Dordrecht. Opgave van verhuizingen binnen de gemeente van 2 tot 7 October 1916. Rejjer de Wit, van Bolders/traaf 56 jraar Breedesteeg 6, arbeider. Wed. A. Kolsieeg, van Langestraat 29a naar 51. Bonif.straat 69. Frederi/k C. Hoek, van Beekenst.laan 9 naar Mothorslstnuat 24, onderwijzer. Klaas Kaan, van W. V. Mechelenstraat 38 n. Berkenweg 14, hoofd comm. t. secr. Johannes P. J. v. Roon, van Longestnaat lOöbis naar Langestraat 129, clectro-monteur. Peter Berendse, van Woest.weg 32 naar Arnh. weg 133 arbeider. Jan J. Zenver, van Aldegondestraat 22 naar Bloemend.straat 4, sur ruimer. N. C. S. Hendrik Koopmons, van Aldegondestraat 22 naar Bloemend.straat 4, smid. Anton N. Opstelcten, vort Havik 18 naar Schimmelp.skraat 37, onderwijzer. Hermaitus A. van Zwieten, van Koestraat 9 naar Westsingel 6, concierge. Herman Sandvoort, van F. v. Blankenh.str. 32 naar W. v. Mechelenstraat 38, kantoorbed. Petronella Beniers, van Langestraat 92 naai Utr ^straat 29, buffetjuffr. Theunia Rikken, van Soestorweg 112 naar Amh.weg 62, 1.1. klerk H. S. M. Neeltje J. Heijveld, van Soesterweg '112 naar Weveresingel 28. Johanna H. Ramsjelaiar, van Soesterweg 296 naar Tuinstraat 16. Aart Ruitenbeek, van L&egl.weg IS neer La- geweg- 8, spoorarbeider. Zuldsingel No. 43, Tel. latere. 337. a Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank Kantoor Arnh. weg II, Telef. 305. 's avonds van 7 tot 9 uur. Raad van Toezicht: JOH. KNOPPERS, Notaris. K. v. d. BURG. Gemeonte-Ontvangor. B. J. BLOEMENDAAL, Dir. Stoom-Olieslagerij. Dr. L. J. DE ROCHEMONT, Gep. Off. v. Gezondh,^ Kassier en BoekhouderMr. L. Stadig (Mr. S. G. VAN WEI.DER EN baron RENGER8). Kortogracht 11. Tel. 176. Telegramadres Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering van Wissels Credieton. en Quitantiën. Coupons. Vreotnd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor spe ciaal gebouwde kluis (Safe Poposit) vol gens tarief, op aanvrage verki ijgbaar te zijnen kantore. CHR. ROOSENDAAL'S Inlichtingen K. Bergstraat 14 Amersfoort Weder dagelijks versch voorhanden mijn beroemd 60 cent per 5 ons. Bekroond met verguld zilveren me- daille te Dordrecht 1896 en te Hilver sum 1913. MUM"»» Achter Luiaard 44 Amersfoort, Loupan, Leesglazen, Barometers, Koorts- Thei-mornetere, enz. Verhand- en Ziekenwerpteginga artikelen. Alle soorten Scharen, Messen en hUbehoorencle zaken bij Vlasakkerweg 44, Teleph. 169 Oa.lsle INSTAILATIE BHBEAB van ELECTRISCHE INSTALLATIES voor ïiiclit en Kracht. Verschillende Villa's cn Fabrieks* installaties iii bedrijf te bezichtigen. Begrootineen kosteloos. Directe levering van inagrazijn. natuurlijk taielwater. per flesch 20 ent, 1 liter inhoud Stoovestraat 12. Teleoh. no. 29

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 6