eülioF WIJNHANDEL 1. A. SCHQTEBMAN Zn. Uirech (schestraat 34. Jelef. Itó. STADSNIEUWS. 50 c.M. Er heerschte in deze plaats een paniek. Gelukkig deden zich geen persoon lijke "ongelukken voor. Ook vernemen wij, dat op 't luchtschip is geschoten, echter zonder doel te treffen. Het luchtschip dreef af naar het N.-O. Later is het ook gezien te Buren, bij Go- rinchem, waar ze met zoeklichten werkten. De Dordtsche Crt. schrijft over de hom, die een Zeppelin bij Hoog-Blokland zou hebben geworpen: Het schijnt, dat de berichtgever lichtelijk onder den indruk van het gebeurde is ge weest en daardoor de zaken wat overdre- yen heeft. Toen wij althans Maandag middag een onderzoek ter plaatse instelden, hebben we niets kunnen vinden van ontwortelde boo- men, vernielde wegen en dergelijke oorlogs gruwelen. Het eenige, wat van dit incident nog zichtbaar was, waren een plakkaat modder, welke uit de sloot gebaggerd was, een strookje weg van 154 M. lang en A M. breed, dat uit los pas geworpen grint be stond en een boom, waarvan een reepje bast ter lengte van een dertig centimeter was afgescheurd. Het is dan ook hoogst onwaarschijnlijk, 'dat hier een bom haar moorddadig werk heeft verricht. Wat er van overgebleven was, is Maan dag morgen door den garnizoens- en den groepscommandant alsmede den inspecteur van politie en eenige officieren per auto uit Hoog Blokland gehaald en in Gorcum door de militaire autoriteiten opgeborgen en ofschoon men ons uit een oogpunt van mi litair belang het overschot niet kon laten zien, hebben wij toch ongeveer het signa lement kunnen vaststellen dft is: een soort bok van alluminium, ongeveer een halve meter in doorsnede en voorzien van koperen kraantjes. Nog afgezien van het resultaat der ex plosie, is ook deze beschrijving op een bom niet van toepassing en vermoedelijk is hier aan ook een benzine-bus neergevallen en is door de schok de benzine ontploft met het gevolg, dat er een gat van een 35 c.M. diep en VA M. lang in den weg geslagen werd en de stukken wijd en zijd vlogen, waarbij één ervan de boomontvelling ver oorzaakt heeft. Dat de benzinebus zoo onverwacht naar lagere sferen gedaald is, zou misschien te verklaren zijn, doordat de Zeppelin plotse ling overgeheld heeft. Ooggetuigen toch hebben gezien, dat het luchtschip eerst snel lager kwam om dan plotseling steil omhoog te varen. Het scheen alsof er iets aan het luchtschip onklaar was geworden, het was onzeker iiï zijn bewegingen en bleef long op verschillende plaatsen hangen, alsof het niet tegen wind in kon komen. Wanneer men de tijden, waarop het schip gezien is, vergelijkt met de afstanden tus- schen de waarnemingspunten, blijkt ook wel, dat het luchtschip zeer langzaam ge varen heeft. Het spreekt, dat het gebeurde in omlig gende plaatsen veel consternatie teweegge bracht heeft, doch uit bovenstaande moge dan blijken, dat het zoo'n vaart niet geloo- pen heeft. Mederlandsch schip gezonken Reuter seint ons uit Londen, dat blijkens een bericht van Lloyds het Nederlandsche stoomschip „Fortuna" gezonken is. Tien overlevenden zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag door een patrouille-vaartuig aan land gebracht. Men vreest, dat de gezagvoer der en 15 man verdronken zijn. De „Fortuna", groot 1254 ton bruto, be hoorde tot de Koninklijke Nederl. Stoomb. Mij. te Amsterdam en was 20 dezer van Rot terdam naar Cardiff vertrokken. Het schip voer in ballast om in Engeland kolen te laden. De directie heeft eveneens bericht ontvan gen, dat het stoomschip „Fortuna" in de buurt van Newhaven door een torpedo of mijn tot zinken is gebracht. Tien leden der bemanning zijn te New haven geland. De namen der geredden zijn: de le stuur man Moerdijk, de 2e stuurman A. Verwayen, de 3e stuurman J. Ribbens, de leerling G. Hoogenkamp, de bootsman P. Bjoerenquist, «de bediende G. Hart, de liergasten P. de 'Beer en P. Klop, de matroos J. Bakker en de stoker S. Piek. Het uitvaren der visschers. In de gisteren gehouden vergadering van zeelieden te IJmuiden werd nog geen beslis sing genomen omtrent het al of niet uitva ren der visschersvaartuigen, maar werd be sloten in .een Woensdag a.s. te houden ver gadering alsnog daarover te beraadslagen. Ontmoeting op zee. Men meldt uit LJmuiden: Het van Skutskar binnengekomen Neder landsche motorschip „Wilhelmina" passeer de Zondagmorgen benoorden Terschelling een vloot van achttien kruisers, torpedoja gers en torpedobooten, vier onderzeebooten en een transportschip, ingericht voor het medevoeren van watervliegtuigen. Een der torpedojagers, gemerkt 81, zonderde zich af en praaide de „Wilhelmina" om naar her komst en bestemming te informeeren. Nadat alles in. orde bevonden en toestemming tot doorvaren gegeven was, voegde deze tor pedojager zich weer bij de andere schepen, /welke uit het gehouden gesprek met den commandant van Britsche nationaliteit ble ken te zijn. Later op den dag zag men vier Zeppelins, waarvan een zeer goed waarneem baar het nummer L. 16 droeg, ep een Duitsoh vliegtuig met het nummer 722, welke schijnbaar op verkenning waren in verband met de rondknrisende Britsche vloot. Uitvoerverbod. Verboden is de uifvq&j; y$n matwerk voor ^rj^akking Zout. Naar wij vernemen heeft de Britsche Regeering thans weder den invoer toege staan van zout onder N. O. T. condities. Geïnterneerden bij werk staking en. Door het Kamerlid Albarda is, naar ,.Het Volk" mededeelt, de volgende schriftelijke vraag gesteld aan de ministers van Water staat en van Oorlog: Herhaaldelijk is het voorgekomen, dat ge- interneerden, die werkzaam waren in een onderneming, waar een staking uitbrak, aan het werk bleven en zoodoende den strijd der Nederlandsche arbeiders bemoeilijkten. Zijn de heeren ministers bereid eene re geling te treffen waardoor aan de werk zaamheid van geïnterneerden, die door de tusschenkomst van de afd. Interneering en van de Centrale Arbeidsbeurs in een onder neming zijn te werk gesteld, een einde komt, zoodra die onderneming in een werkstaking of eene uitsluiting wordt betrokken? Smokkelen. Naar de „L. Kr." uit Venlo verneemt, zijn de laatste dagen ook van Duitsche zijde ern stige maatregelen genomen om het smok kelen, dat zoo enorm door Duitsche vrou wen, meisjes en kinderen wordt gedaan, te gen te gaan. Zoo werden massa's personen de laatste dagen terstond bij aankomst te Kaldenkirchen vastgehouden en verplicht te rug te gaan van waar ze gekomen waren, zoodat ze geen kans kregen de grens over te komen. Als men van beide zijden er aldus aan gaat staan, zal het smokkelen, op de manier zooals dit thans gebeurt, spoedig vrij wel afgeloopen zijn. Mij. tot Nut van 't Algemeen. Tot algemeen voorzitster der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is herbenoemd mevrouw M. E. LelimanBosch en tot vice-voorzitter is benoemd prof. dr. Ph. Kohnstammbeiden te Amsterdam. Het hoofdbestuur is thans verder sa mengesteld uit mej. C. P. van Asperen van de Velde te Amsterdam en de heeren prof. dr. H. Brugrnans, Amsterdam; mr. L. H. Feschotte, Amsterdam; prof. dr. H. 7. Groe- newegen, Leiden; D. M. Kruisinga, Zuid- horn; dr. F. Leo de Leeuw, Bergen op Zoom; mr. H. J. van Leeuwen, 's Hertogen bosch; R. U. Mesdag, Rotterdam en mr. H. J. Tasman, 's Gravenhage. Vereen, van Ned. Werkge vers. In de Zondag gehouden bestuurs vergadering zijn de bestuursfuncties aldus verdeeld, dat gekozen werden tot voorzitter de heer J. B. Blijdenstein WJ.zn., te En schede; tot onder-voorzitter de heer K. C. Honig Mz., te Koog a. d. Zaan, en lot pen ningmeester de heer N. J. Meihuizen te Veendam. De Veerman van Den Brie 1. Een commissie verzamelt geld om ter eere van den Brielschen veerman Jan Pieterszoon Coppelstock, die op een oogenblik, toen eigenlijk niemand wist hoe te handelen, met zijn „In naam van Oranje falle bezwaren op zij schoof en den stoot gaf tot de groote gebeurtenis, die Alva den Briel deed ver liezen. Het zal in 1917 vijfhonderd jaar geleden zijn, dat de Sinte-Catharinakerk en -toren van den Briel gebouwd werden. Het plan nu is opgevat om, ter herinne ring aan den veerman van den Briel, aan den westkant van dit gebouw een gedenk raam te stichten. Zoodat op dien dag de hooge toren het symbool voere van ons volk, maar de kerk tot voor verre geslachten getuige van het geloof der huidige Nederlanders in het im mers onsterfelijke Jn naam van Oranje 1 Secretaris der Coppelstock-commissie is de heer Joh. H. Been, te den Briel. Het Weekblad van het Recht. Van het Weekblad van het Recht is gisteren het 10.000ste nummer ver- schenen. De hoofdredacteur, prof. D. Si mons, wijdt aan dit feit een hoofdartikel, ter wijl verschillende hoogleeraren, magistraten en juristen, onder wie mr. J. A. Levy, prof. Struysken, dr. S. J. M. van Geuns en vele anderen, bijdragen voor deze gelegenheid inzonden. De werklieden aan de Hem- brug. Een der grieven van de losse arbei ders aan de artillerie-inrichtingen aan de Hembrug was dat zij ook, evenals de vaste werklieden, 5 procent van hun loon moesten storten voor hun weduwen en weezen, ter wijl zij dit geld, na ontslag uit hun betrek king, uit den aard der zaak kwijt waren. Naar wij vernemen is thans aan deze grief tegemoet gekomen. Bij Koninklijk Besluit is is immers bepaald, dat wanneer losse werk lieden uit het,dienstverband ontslagen wor den, zij gedurende drie maanden nog aan spraak behouden op bedoeld pensioen. Daarna kunnen zij verklaren of zij pensioen gerechtigd v/enschen te blijven, in welk ge val zij natuurlijk moeten blijven doorstorten. Wenschen zij dit niet te doen, dan kunnen zij alle tot dusver door hen gedane stortin gen terug ontvangen. Lugubere geboorteplaats. In het baar- of lijkenhuisje te Achlum (Fries land) is een meisje geboren. De moeder be hoort tot een in een woonwagentje rondtrek kende familie; man, vrouw en twee jongetjes. Het dienstweigeringsmani fest. Het Openbaar Ministerie bij den Hoogen Raad nam gisteren conclusie inzake het cassatie-beroep van M. C. van W., pre dikant te Barchem, tegen het arrest van het gerechtshof te Arnhem, waarbij hij wegens het verspreiden van het bekende dienstwei geringsmanifest in een vergadering van de S. D. A. P. te Neede is veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Advocaat-generaal mr. Ledeboer conchj- dsssis.lat ierïtsüspg ïS& hgt MfiSB Uit den trein -gevallen.— Zondag viel tusschen Uitgeest en Bever wijk een kind uit den sneltrein Alkmaar Haarlenr. Men trok dadelijk aan de nood rem, ging vol angst terug naar de plek en vond er de kleine ongedeerd. De trein had belangrijke vertraging. Brand. Zondag brak te Barneveld op de hofstede Horselaar, bewoond door den landbouwer F. Veldhuizen en eigendom van baron van Nagell, brand uit in een hooiberg, waarin 15,000 Kg. hooi. De berg brandde geheel uit, een mijt haver er naast verbrand de eveneens geheeL De schuur, die reeds vlam had gevat, werd mét groote moeite be houden. Hét hooi was verzekerd. Oorzaak van den brand acht men het spelen met lucifers door kinderen. Marktberichten. Eiermarkt te 'msterdam. S3 Oct lil NV Kipeieren V. P. N. f 0.00-f 0.00 Regeerina; f 0.50f J0.45 Eendoieren V. P. N. f 0.000.0 Rogeoring f 8.90—f 9.30. Totaal 119187. Jongo Hanen f 0.20170. Oudo Hanen f 1.2"> 0.00 Oude Kippon f 1 25 1.60. Duiven f 0.35. Hazen f 1.70—2.35. Eenden 0.90—0.00 Patrijzen/- 0.55—150. Aanvoer 87 stuks Middonprijs V P. N. f i «ii- School- en Kerknieuws. Inspectie Middelbaar On der w ij s. _De minister van Binnenlandsche Zaken heeft met ingang van den dag waarop hij zijn betrekking zal aanvaarden, den inspec teur van het Middelbaar Onderwijs, G. Bolke- stein, in de provinciën Noord-Brabant, Gelder land, Zeeland, Utrecht, Overijsel, Drente en Limburg, belast met het toezicht op Io. de hoogere burgerscholen en de middel bare scholen voor meisjes, met uitzondering van de aan die inrichtingen verbonden handels klassen of handelsscholen 2o. de cursussen ter opleiding voor akten van bekwaamheid tot het geven Tan M. O. «n 3o. de scholen voor doofstommen en blinden. Ook een staaltje van bijbel- kennis. „De Poortwachter" vertelt als histo risch het volgende Doopouder komt bij den dominee voor den doop van zijn kind. „Het is maar goed", zegt vader tot den dominee, „dat ze die bepaling gemaokt hebben." „Welke bepaling „Wel, dominee, dat de vaders lidmaten zijn moeten." „Hoe bedoel je „Ja, met het oog op den doop." „Hoe dan „Wel, dominee, het kind moet immers ook gedoopt worden in den naam des vaders." Dominee buiten zichzelf van verbazing. Reclames «i per anker f 34.—, per flesch - 0.85, plus t 1.50 per anker accijns. Adres. Aan den Raad der Gemeente is heden verzonden het volgende adres De Commissie van verbruikers heeft de eer het volgende onder Uw aandacht te brengen. Nu het blijkt, dat met het in werking tre den der Distributiewet onder de categorie brandstoffen alleen turf is opgenomen, een artikel, dat in deze stad betrekkelijk weinig wordt gebruikt, verzoekt ze U van Gemeente wege cokes en eierkolen beschikbaar te stellen tot prijzen, ongeveer gelijk aan die, van vóór den oorlog, aan personen, wier be lastbaar inkomen de som van 600 niet te boven gaat. Zij neemt de vrijheid, dit verzoek tot U te riohten, omdat de bedoelde personen lijden onder den druk der tijden, daar wellicht aan den eenen kant door toeslag of verhooging der loonen wordt geholpen, maar aan den anderen kant doqr stijging van vele artikelen, niet voorkomende onder de tegenwoordige, uitvoering van de Distributiewet, onoverko melijke moeilijkheden zich voordoen. Tevens verzoekt zij U, bij den Minister er op aan te dringen, o.a. de volgende artikelen irt de uitvoering der Distributiewet te doen opnemenschoeisel, klompen, zoolleer, ma chine-naaigaren en sajet. Garnizoen. Reserve le luitenant R. P. van der Mark is met 34 dezer voor drie maanden gedeta cheerd bij het 21ste reg. inf. Meisjesstudenten. Te Utreaht is opgericht een Unie van Gereformeerde Meisjesstudenten aan open bare universiteiten. In het hoofdbestuur heeft o.a. zitting onze stadgenoote mej. C. v. d. Burg. Industrie- en Huishoud school. De vereeniging „Amersfoortsche Industrie- en Huishoudschool" zal op Maandag 30 Oc tober, des namiddags om 4 uur, een alge- meene vergadering houden in het schoolge bouw. Tuinbouw cu?sus. Gisteravond werd in de school in de Beek straat een tuinbouw-cursus geopend, met aanvankelijk 27 deelnemers. De bedoeling is oro a&ö belangstellenden &elege_nheid te geven kenms^ op te doen omtrent het kwee ken en behandelen van fruit De cursus werd geopend door den heer Tromp van Holst, voorz. der Tuinbouw-Ver- eenlging „Amersfoortsche Proeftuin." De heer Van Straalen, directeur van den Proeftuin, zal tien theoretische en twee practische lessen geven. Er is nog gelegen heid zich als deelnemer aan te melden. De lessen worden gegeven op Maandagavond om half zeven. Trillïngsfnvloed. Over bovenstaand onderwerp sprak gis teravond voor de Amersf. loge der Theos. Ver. mej. L. de Beer, uit Amsterdam. Spr. wees er op, dat het een theosofisch- astrologische lezing zou zijn. In het gansche heelal openbaart zich het ééne leven in zijn verscheidene vormen. Alles beweegt, alles vloeit in en op elkander <LL het elkander be ïnvloeden. Het eene leven vloeit in alle vor men, waardoor die vormen beïnvloed wor den. Hef ééne leven is een voortdurende zelfvernieuwing, gestadig sterven en weer herboren worden. Hét leven zal zich vol maakter uiten naarmate de vormen vervol- mnakter worden. We voelen dat leven in de vormen van een schepping eens kunste naars. Tusschen het leven en de vormen is een voortdurende wisselwerking. Er is geen vorm zonder bezield leven, er bestaat geen doode stof, er is geen stof zonder geest. Zelfs moleculen en atomen zijn bezield. Een rots bijv. is bezield door het leven van wat we noemen den berggeest. Maar dot leven kan zich nog weinig uiten en daarom weten we er nog weinig van. Het leven uit zich in trilling. Om in har monie met het oneindige te komen, moet men het rythme en symmetrie van den kos mos begrijpen en dat leert ons de astrologie. De zon zendt de eene levensgolf uit en the wordt gedifferentieerd in de planeten. Elk gesternte heeft zijn eigen rythme, zijn ei n trillingswijze en trillingsduur. Het rythme van de maan is sneller dan van Saturnus. Ook Mercurius heeft een snel rythme. De menschen, die leven onder den invloed van Mercurius, die het kwikzilver beheerscht, zijn kwiek van aard. Wij ondergaan niet alle trillingen bewust. Het licht van vele sterren bereikt ons al. Dit feit bewijst, dat een lichttrilling van die ster ons bereikt. Zoo kunnen ook andere trillin gen van het gesternte ons bereiken. De vraag is slechts in hoeverre trillingen op ons inwerken. Elke trilling ontstaat in de ruimte en plant zich straalsgewijze voort. Bij elke trilling heeft men een oorsprong, een verbreiding en een begrenzing. Die be grenzing perkt het veld van openbaring af ten gevolge van weerstand. De godheid van een zonnestraal moet zich zelfs beperken. Zoo heeft ieder mensch zijn beperkten in vloedsfeer. De mystiek van de grens is echter, dat de trilling daar wordt terugge geven, nadat een indruk is achtergelaten op de stof. Door soortgelijke trillingen zal de indruk versterkt worden. Dat geeft het kos misch geheugen, het vasthouden van ien- maal opgevangen trillingen. De vorm ont wikkelt daardoor bepaalde eigenschappen, die vorm wordt geëvolueerd. Het ééne leven zal zoo zijn trillingsinvloed op al die vormen indrukken en zoo bestaat een wisselwerking tusschen geest en stof. Het heelal is vol van trillingen, maar wij weten niet, dat we die opvangen. De mensch heeft echter de organen voor het opvangen der trillingen en reageert er dan ook op. Het menschelijk leven wordt van alle zijden be ïnvloed. Ónze zintuigen vangen de indruk ken van buiten op. De organen der zinnen staan onder den invloed der trillingen. Plauti- nus zei reeds„Het licht schijnt zoo lang totdat het lichtgevoelig/oog geboren wordt. Nooit zou het oog geboren kunnen worden, wanneer het niet zonachtig was." Docr veel gebruik wordt de mate van gevoeligheid der zintuigen verscherpt. Zoo gezien verwondert het niet, dat het zintuig geboren wordt en is het ook niet vreemd, dat men wel eens van een zesde en een zevende zintirig spreekt. Spr. zet dan uitvoerig uiteen, hoe de ele menten aarde, water, lucht en vuur samen hangen met de bewustzijnstoestanden van delfstoffen-, planten-, dieren- en menschen- rijk. Alle gébieden verschillen naarmate de trillingswijze van de stof verschilt. Geen twee wezens zijn er in het gansche heelal die een zelfde trillingswijze hebben, ieder voorwerp heeft zijn eigen vibratie. Zoo heeft ieder mensch zijn eigen invloedsfeer, die men wel eens noemt zijn magnetisch veld. Die invloed, welken de mensch uit straalt, drukt zich uit op de stof om hem. Hoe ouder een mensch qua ziel wordt, des te intensiever gaat hij leven. Hoe hooger het organisme is, des te sterker bevvustzijns- uiting men kan hebben. Men moet langza merhand leeren elke trilling te doorleven, eerst dan wordt de mensch rythmisch ge voelig, dat wel eens genoemd wordt sensi tief zijn. De meesters vangen het sterkst de trillingen op en reageeren er op. De in vloedsfeer van meesters is dan ook het grootst en ontzaglijk krachtig. De naastbij- lijnden zuRen daarvan het meest genieten. Hun werkelijk gTOote kracht kunnen mees ters echter niet doorlaten, daar zij dan in direct meer nadeel dan voordeel zouden veroorzaken. Een te sterke stroem kan de menschen omver smijten. Te geweldige tril lingen in een menschelijk lichaam kunnen dei\ dood veroorzaken. Er moet harmonie zijn tusschen lichaam en ziel. Er worden thans krachtige geestelijke stroomingen los gelaten, die het lichaam niet kan verwerken. Vandaar dat we tegenwoordig zooveel ze nuwzieken hebben. De geestelijke pool moet de stoffelijke pool beheerschen. We moeten leeren de trillingen op te van gen en daarvoor moeten we onze organen ontwikkelen. Er zijn trillingsinvloeden over al £10 ons. 'heen. Het eerst wordt de trilling opgevat van het naastbijzijnde. Ons ril* streven zij de hoogere tri 1 lingsinvl o e de n onj te vangen, we komen dan in oontoct me« hemelsche wezens. Eer we zoover komci* moet echter nog heel wat weerstand worden overwonnen, maar we weten het i Paf aspera ad astra. Soleer en Hesse. Het ensemble Solser en Hesse zal ont morgen- en Donderdagavond komen vergas* ten op de nieuwe Amsterdamsche klucht vart A. Schmitz „Wie wil zitten voor Pietersen?1® De voorstellingen in Amidtia vangen reedi om half-acht aan. De Oprechte Haarlemmer Courant schreef! „Wie wil zitten voor Pietersen" heeft gister avond allen weer weten te pokken Het piW bliek vermaakte zich ook nu uitstekend en gaf daar meermolen uiting aan door luide bijvalsbetuigingen. Menig goed gespeeld tafreel werd bij open doek toegejuicht" Rijwieldiefstal. Voor de rechtbank te Utrecht had tic4| gisteren te verantwoorden een 41-jarige recl< divist, fabrieksarbeider, zwervende, die een rijwiel had gestolen uit een fietsenrek vait de buitensociëteit „Amicitia". De beklaagde bekende, dat hij het rijwiel des avonds had weggenom- met de bedoe ling het zich toe le eigenen. Den volgenden dag heeft hij het te Nunspeet verkocht voor 13. De eigenaar van het rijwiel verklaarde, dal hij anderhalf j aar geleden de fiets voor 120 had gekocht. Dc opkooper uit Nunspeet had het gesto len rijwiel voor 20 aan den eigenaar weder verkocht en er dus nog 7 aan verdiend. De President bracht den fietsenhandelaar het immoreele van zijn handelwijze, om op een gestolen voorwerp nog winst te durven' nemen bij de teruggave aan den eigenaar, met enkele woorden onder het oog. De Officier van Justitie vroeg met het oog op beklaagdes ongunstig verleden een strenge straf, nl 8 maanden gevangenis straf, met aftrek der preventieve heqhtenis. De verdediger, mr. Stadig, r «eveeiue zich aan het oordeel der rechtbank AGENDA. Heden Amersf. Bioscoop- en Variété-Theater, Ned. Revue- en Operette-Gezelschap, „Vindt je het erg". 27—28—29—30 C Bioscoop Do Arend. Museum Flehile. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10 1254, 25410 uur. Zondag 254—554 uur, Maandag 254 10 uur. Bibliotheek TheosoL Ver. Zaterdagavond 654—7 "4 uur. Amicitia, Zondag- en Woensdagmiddag, half 4 tot half 6 „strijkje". Berg-Hotel. Woensdagmiddag 3—6 uui Thee-Concert. Moïson de Haas, Langestroat 87. Dins- dagmiddog 354554 uur „Strijkje' 2526 October. Amicitia. 754 uur. Ensemble Solser en Hesse „Wie wil zit* ten voor Pietersen?" 27 Oct. Maison de Kloet, Lezing van ds. Jonker. (Vincent van Gogh). 30 October. Industrie- en Huishoudsohool, Alg. Vergadering. 30 en 31 October. Amicitia. Voorstellin gen voor de gemobiliseerde militairen. 2 November. Amicitia. Lezing Kleereko^ per. 3 November. Amicitia. Kon. Vereen. Hef Nederl. Tooneel. 7 Nov. Amicitia. Concert KatHeen Par* low. 8 Nov. Amicitia, Prop.-avond Ver. V5 Vrouwenkiesrecht. 13 November. Amicitia. Tooneel voorstel ling. Mevr. CoelinghVordermans. „De Nicht" 18 Nov. Theosof. Ver. Lezing W. L. van Vlaardingen. 14 Dec. Amicitia. Hollandsche Strijk kwartet. 18 Dec. Volksavond Toonkunst. 19 Dec. Uitvoering Toonkunst. 6 Jan. Theosof. Ver. Lezing mr. D. Tide- man. 6 Febr. Theosof. Ver. Lezing mevr. W. Ros—Vrijman. 22 Febr. Amicitia. Concert Josef Pem- baur. 7 April. Theosof. Ver. Lezing-M. van Maanen. Reclame G. CASBACH, Coiffeur Coiffeuse, Utrecittschewep 50. Speciaal adres voor Haarwerken. Öurgerflfke StnnA van 24 October 1916. Geboren: Johannes Petrus, z. v. Petrufl Nicolaus Vanherck en Catharina Bernaards, Gehuwd: Antonius Laurens Veldhuizen en Allegonda Wijnen. Overleden: Gerarda Elbertse, 34 jr., ongehuwd. Murk Overwijk, 4 maanden. Wil lem van den Tweel, 73 jr., echtgen. van Sophia Boersen. Te&efonisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 24 October i Medegedeeld door hel Kon Ned. Met Instituut le de Bill Hoogste stand 772.4 te Stockholit^ laagste Stand 757.4 te Vlissingen. Verwachting tot den avond van 25 Zwakke tot matige Z.-O. tot Z.-wind, ne« velig tot zwaar bewolkt, later wellicht eenig#, regen, weinig verandering in temperatuur*] Fietslantaarn aansteken 5.18

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3