en Go., Arnhem. WI1NHANDEL J. A. SCtiOTEMk f EMIU03 Uirechtschestraat 34. Telef. 145. ADVERTENTIËN, Kassiers en Commissionairs in Effecten. Effecten. Coupons. - Incasso's. cafe-Deposit. „eoAZ", Rente voor Spaargelden 31 °|o. Crediet voor Middenstanders. AMEISFOORTSCH WISSEL-en FFFECTEHKAHTÖÖR m T* EN So-Fasy Pinee-nez en Brillen W. F. A. Groenlinizen, Amersloortsche Vnlcaniseer Inrichting. A. SCHIMMEL. mm WIE Firma AARTS. moedelijk door het loopen op een mijn :s gezonken. Vanwege de marine-autoriteiten ^al de bemaninng een verhoor ondergaan. De brander ij-i n d u s t r i e bedreigd. Naar de Schied. Ct. meldt, heeft het Rijksbureau voor de distributie van graan en meel besloten om voorloopig geen graan af te geven voor de Schiedomsche bran derijen. Dit besluit heeft belanghebbenden ver rast en men tast naar de motieven in het duister. Gisteren is reeds aflevering geweigerd van partijen, die primitief waren toegezegd. De voorraden der branders zijn, zooals te begrijpen is, zeer klein - '0 van de in houding is, dat reeds alle branderijen van den heer J. F. Bertels zijn stil gezet, en ten zij het .Rijksbureau op zijn besluit zou terug komen, zullen spoedig andere branderijen moeten volgen. In 't algenu n mag worden aangenomen, dat de bestaande voorraden midden-November geheel zullen zijn ver bruikt. Het schijnt, dat het Rijksdistributiebureau zijn besluit heeft genomen zonder overleg met de advies-commissie voor de alcohol industrie, die daarvoor als su^^mmissie van de Nijverheidscommissie toch oogen- $chijnlijk wel in aanmerking kwam. Engelsche vlieger opgepikt. Door den Scheveningschen logger Sch. 268 is in de Scheveningsche visschersha- ven aangebracht een Engelsche vlieger, op gepikt 15 mijl beoosten het lichtschip Smiths Knol. De vlieger had zijn vliegtuig zelf tot zinken gebracht. Hij is voorloopig onder bewaking gesteld. Hooger personeel Posterijen en Telegrafie. Door de vertegenwoordigers der vijf Vcr- eenigingen van hooger personeel bij Posterijen en Telegrafie, werd het navolgend schrijven gericht aan den heer Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie „De leden van de vijf Vereenigingen van hooger personeel bij Posterijen en Telegrafie in buitengewone algemeene vergadering bijeen, wenschen uiting te geven aan de bezwaren, die bij hen gerezen zijn tegen den inhoud van het schrijven van den Directeur-Generaal der Pos terijen en Telegrafie d.d. 19 October j!., het welk dienzelfden dag in de pers verscheen, en in welk schrijven door Z. H. E. G. in zeer-krasse bewoordingen afkeuring werd uitgesproken over de motie, welke op Zondag 15 October 1. door hunne besturen werd aangenomen en openbaar gemaakt. In genoemd schrijven zegt de Directeur-Ge neraal, dat hij had verwacht, dat op betamelijke wijze actie zou worden gevoerd voor salaris verbetering. Het zij hun vergund op te merken, dot de wijze van actie voeren, die de Directeur-Gene raal blijkbaar betamelijk acht door hen reeds tneer don vijf en twintig jaren is gevolgd en naar hunne meening juist de oorzaak is van de voor hen zoo ongunstige houding der Re geering ten opzichte van de regeling hunner Gnancieele positie. Ondanks de omstandigheid toch, dat in het afgeloopen tijdperk van vijf en twintig jaren bij voorduring voor solorisverbetering is ge ijverd, heeft dit slechts tot resultaat gehad, dat de positie van den Commies der Posterijen en Telegrafie en de uit dien rang voortkomende ambtenaren in den loop der jaren hoe langer hoe meer is verslechterd, waardoor het dezen ambtenaren onmogelijk is geworden te leven in het milieu waarin zij zich vroeger bewogen en waarin zij ook thans nog thuis behooren op grond van de van hen gevorderde ontwikke ling en de door hen waargenomen functiën. Dit is eenvoudig te bewijzen door vermelding van het naakte feit, dat het maximum tracte- ment van den Commies eerste klasse in 1891 zonder het radicaal voor den tweeden dienst 2200 bedroeg, vermeerderd met dik- w ij 1 s b"e 1 a n g r ij k e emolumenten, terwijl het maximum voor den ambtenaar thans 2400 bedraagt, zonder eeni- ge andere inkomsten. (De toelage voor het radicaal voor den tweeden dienst bedraagt Sedert 1896 100). Rekening houdende met den levensstandaard San 1891 en dien van 1914, zal het een ieder duidelijk zijn, dat hier inderdaad sprake is van een buitenge woon groot en ach teruitgang. Bovendien zijn de vooruitzichten der Com miezen om door overgang in den directeurs- rang verbetering van positie te krijgen, aan merkelijk verminderd. Welke toestand thans, in de tegenwoordige buitengewone omstandighe den, heerscht in de gezinnen van de hier ge- noémde ambtenaren, wagen wij niet hier uit ten te zetten. Evenwel staat onomstootelijk vast, dat 'dit zoogenaamd hooger personeel hetwelk ver stoken is van alle mogelijke toelagen, duurte- toeslagen enz., in uiterst benarde omstandighe den verkeert. Het acht zich om deze reden hoewel nood- redrongen verplicht, om waar de tot dus- erre gevolgde wijze van actievoeren tot ach teruitgang heeft geleid, thans krachtiger mid delen te baat te nemen om de overheid van zijn goed recht te overtuigen, en het ontkent ten stelligste, dat de thans gevolgde weg onbe tamelijk is te noemen. Met de door den Directeur-Generaal aange vochten alinea, waarin de besturen verklaren, net als een natuurlijke reactie te beschouwen, wanneer bij het personeel alle geestkracht en .■weerstand wordt gedood en dat dit in gevaar lijke mate zich zou kunnen uiten in verminder de dienstprestatie, onverschilligheid en tegen werking, wenschen de besturen alleen de aan dacht der Regeering te vestigen op een niet denkbeeldig gevaar. Dat zij in deze meening niet alleen staan, Jmoge blijken uit hetgeen de oud-Minister JTreub heeft gezegd in een vergadering te Am sterdam op 14 November 1915. Deze zeide „Mijn lange ondervinding als wethouder in Be hoofdstad heeft mij geleerd, dat ambtenaren jen werklieden in overheidsdienst h a Vv e men schen of dubbele menschen zijn. Halve men- Bchen bij arbeid, als ze bij slechte salajieering ontevreden zijn, maar als hij voldoende heeft, pij goede arbeidsregeling, dubbele menschen pij de uitvoering en volle ontplooiing van hun S*beidskracht tem bate der gemeenschap." Jlet zal niet nopdig zijn te verklaren, dat de, Reclame*. 8 per anker f 34. per flesch - 0.85, pins t 1.50 per anker accijns. besturen er zeer goed van doordrongen zijn, dat zij bij hunne leden bij voortduring moeten aandringen op hunne verpb'chting om den dienst onder alle omstandigheden naambehoo- len te vervullen en hun geheele persoon aan den dienst te geven, doch zij achten het door hen gesignaleerde gevaar geenszins denkbeel dig, indien de Regeering steeds doof blijft voor de nooden van het personeel. Zij gevoelen zich gegriefd, dat de Directeur- Generaal meent hen aan hunnen ambtseed te moeten herinneren. Zij toch zijn overtuigd, dat juist in de afgloopen twee jaren door hen is getoond, dot verzwaarde werkzaamheden, uit gevoerd met verminderd personeel niet bij machte waren, afbreuk te doen aan hunne vol ledige plichtsbetrachting. Zij herinneren hier blijkbaar niet ten over vloede, aan het sterk uitbreiden der dienst uren voor velen en aan het geheel opschorten of sterk inkrimpen der verloven voor allen. In de vierde zinsnede stellen de besturen de Regeering moreel verantwoordelijk voor die gevallen, waarin een tot het uiterste gedreven ambtenaar zich vergrijpt aan de Staatsgelden. Zij kunnen zich onmogelijk begrijpen, hoe de directeur-generaal deze zinsnede kan beant woorden met de opmerking: „Eerlijkheid blijft onder „alle omstandigheden plicht." Zij moeten ver van zich werpen het denk beeld als zouden zij gepleegde oneerlijkheid in bescherming willen nemen. Zij zijn er integen deel ten diepste van doordrongen, dat onkreuk bare eerlijkheid voor comptabele ambtenaren de basis is van alles. Maar dat Be volle schuld van een in uiter sten nood beganen misstap niet uitsluitend op rekening is te boeken van den ongelukkige, die hem beging, is een meening, waarin zij alweer niet alleen staan. Door de rechterlijke macht toch is bij meer dan eene gelegenheid de slechte salarieering in aanmerking genomen als verlichtende omstan digheid bij de bepaling der strafmaat. Dat er trouwens verband moet bestoan tus- schen de salarieering van ambtenaren en de aan dezen gestelde verantwoordelijkheid, is van algemeene bekendheid en dan ook door ver schillende Ministers gebezigd als motiveering bij voorstellen tot regeling van tractementen. Ten slotte achtten zij het zich tot plicht op te merken, dat door de voorlaatste alinea van het schrijven van den directeur-generaal een onjuiste indruk zou kunnen worden gewekt. Daar toch schrijft Z.H.E.G., 4a1 salarisver betering geëischt wordt door ambtenaren, die ten deele reeds salarissen van 3000 en meer genieten. Inderdaad ten deele, maar dan voor een zeer klein gedeelte, want de werkelijke toestand is, dat nog geen 10 van het hoogere personeel een salaris van 3000 of meer geniet. Zij missen in het schrijven van den directeur- generaal noode de toelichting, dat deze salaris sen slechts zijn verbonden aan de betrekkingen van inspecteur, directeur der meest belangrijke kantoren, adjunct-inspecteur, en adjunct-direc teur, maar dat het gros der commiezen die ran gen nooit bereikt. j niet in de eerste plaats te zijn een werk dat 1 nieuwe denkbeelden op sociaal gebied ver kondigt. Het bedoelt voornamelijk zoowel omtrent het binnenland als later, wanneer de omstandigheden de verzorging van dit deel der taak uitvoerbaar maken omtrent het buitenland al die inlichtingen te geven om trent bestaande instellingen op sociaal ge bied, omtrent datgene wat ten opzichte van sociale wetgeving is verricht, omtrent adres sen, die met de sociale beweging verband houden en omtFent literatuur op sociaal gebied. „De Witte" en het paviljoen V o n Wied. Uit den Haag meldt men ons: het bestuur van de Nieuwe of L'leraire Sociëteit alhier voor de leden omzag naar eene verpoozingsplaats aan zee, als tegen hanger van de buitensocieteit in het Haag- Ische Bosch. Commissarissen zouden daarbij het oog gevestigd hebben op het bekende paviljoen I en terrein te Scheveningen, thans nog bij J het leger in gebruik, nabij het seinpostge bouw en dat vroeger eigendom was van de I Vorstelijke familie, Von Wied, met de be- I doeling aan de zeezijde een paviljoen met i terras te stichton, met gebruikmaking van het bestaande gebouw, terwijl het overige deel van het terrein voor villabouw in aan merking zou komen. Naar wij thans meenen te weten, moet dit denkbeeld inderdaad bij het bestuur be- staan en is_het terrein daartoe dezer da gen door commissarissen bezichtigd, maar verkeert het plan overigens nog in een al lermeest beginstadium, 'oodat nog met geen mogelijkheid te zeggen is of het tot uitvoering zal kunnen komen. Woningnood in Rotterdam. De heeren Spiekman c. s. hebben bij den Rotterdamschen gemeenteraad, inzake ge meentelijken woningbouw, het volgende voorstel ingediend „De gemeenteraad besluit aan B. en W. op te dragen zoo spoedig mogelijk bij den gemeenteraad in te dienen een voorstel om o\er te gaan tot den bouw van woningen beneden den huurprijs van 4 per week en daarbij in het bijzonder met de dringen de behoefte aan woningen voor groote ge zinnen rekening t& willen houden." Met het oog op den ernstigen toestand meenen de voorstellers dat de raad in een verwijziging naar de Commissie van Bij stand, gelijk door B. en W. in hunne Me morie van Antwoord geschiedt, niet kan be rusten. Zij meenen dat, wil de raad einde lijk de zekerheid hebben dat er een daad werkelijk begin met de woningvoorziening wordt gemaakt, aan B. en W. eene duide lijke en besliste opdracht wordt verstrekt. De heeren T. de Meester c. s. dienden de volgende motie in „De raad van oordeel dat hier ter stede woningnood bestaat, welke voornamelijk de huisvesting der mindergegoeden be treft van overtuiging, dat deze nood, ondanks de faciliteiten, die den bouwers krachtens door den raad genomen besluiten ver leend kunnen worden, nog zal toenemen acht het gewenscht dat hierin voorziening zal worden getroffen door het bouwen van eenvoudige woningen van gemeentewege noodigt B. en W. uit hiertoe strekkende voorstellen in te dienen. Delftsche Vrouwelijke Stu dente n-v ereeniging. Deze veree- niging vier haar tweede lustrum. Donder dag arriveerden de besturen der' Zusterver-1 eenigingen uit Amsterdam, Leiden, Gronin gen en Utrecht. Om 3 uur werden de fees telijkheden geopend met een officieele re ceptie in Stads Doelen, van welk gebouw de receptiezaal met bloemen en draperie was versierd. Namens de leden werden aan het bestuur gordijnen voor het clubgebouw aan geboden, en de besturen der zustervereni gingen van de feestvierende vereeniging boden een fraai, bewerkt schoorsteenbeeld aan. De receptie werd bezocht door den rector magnificus der Technische Hoogeschool, prof. J. C. Dijxhoorn, die in een korte toe spraak wees op de buitengewoon snelle toe neming van het aantal vrouwelijke studen ten, dat bij de oprichting der vereeniging slechts 30 bedroeg en thans tot 89 is ge klommen. Voorts kwamen hun gelukwen- schen aanbieden de secretaris van den se naat der T. H., de senaat van het Delftsch Studentencorps, het bestuur van den Delft- schen Studentenbond, de besturen der zus terverenigingen en tal van particuliere per sonen. Een groot aantal bloemstukken werd aan geboden. 's Avonds had een gemeenschappelij ke maaltijd plaats in Stad Doelen, waar on geveer 120 personen aanzaten. De feestviering werd gisteren en ook vandaag nog voortgezet. Sociaal Jaarboek' voor Ne derland. Bij Sijthoff's Uitgevers Maat schappij zal, met ingang vermoedelijk van April 1917, voor het eerst verschijnen het „Sociaal Jaarboek voor Nederland", hetwelk bedoelt periodiek gegevens en mededeelin- gen van zoo uitgestrekt mogelijken aard te verschaffen omtrent sociale aangelegenhe den, sociale wetgeving en practijk, vooreerst wat Nederland, later ook wat het buitenland betreft. De redactie van het Sociaal Jaarboek be staat uit mej. dr. J. van Anrooy te Amster dam en de heeren J. W. Albarda, w. i.; prof. mr. P. J. M. Aalberse te Delft; prof. rnr. P. A. Diepenhorst, te Amsterdamprof. dr. D. 'van Embden te Amsterdam en H. van der Mandere, als secretaris van de redactie. Dit Sociaal Jaarboek bedoelt niet, althans Poging tot verdrinking. Twee Zaandamsche visschers, die beschuldigd werden getracht te hebben den rijksveld wachter De Jong en den vischwaterpachter Hartendorp, beiden te Spaarndam, te'ver drinken; terwijl ze des nachts betrapt wer den op strooperij, zijn door de Haarl. recht bank veroordeeld tot een jaar en zes maan- den gevangenisstraf. De eisch was drie jaar. Valschheid in gesc'hrifte door een rechercheur van po litie. De vierde kamer der rechtbank te Amsterdam heeft behandeld de zaak tegen L. C. den Isegen, beschuldigd van het val- schelijk opmaken van een reisorder en het gebruik maken daarvan. Bekl. heeft op 19 April, als rechercheur van politie, een onin gevulde reisorder, valschelijk met den naam van een ander, rechercheur Genis, ingevuld en is hierop naar het station Naarden-Bus- sum gereisd. Vandaar is hij naar Muiden ge-' gaan, waar hij op het terrein van de kruit fabriek bij een der beambten heeft geïnfor meerd of er ook Duitschers op de fabriek werkten. Deze heeft hem toen geantwoord, dat hij maar op het kantoor der directie informaties dienaangaaande moest inwinnen.. Het bleek den beambte evenwel later, dat •Isegen niet op het kantoor der directie was geweest. Men vond dit zoo vreemd, dat een der directie-leden met den beambte een on derzoek ging instellen en bij het station Naarden-Bussum trof men bekl. aan. Deze zeide toen, dat hij rechercheur van politie was en liet zijn ambtspenning zien. Daar men de zaak echter niet vertrouwde werd een onderzoek ingesteld en weldra kwam uit, dat bekl. op een valsch opgemaak te reisorder naar Naarden-Bussum was ge gaan. Beklaagde was niet verschenen, tegen hem werd verstek verleend. De commissaris van politie, de heer Mar- cusse, deelde mede, dat het vermoeden be staat, dat beklaagde inlichtingen aan de Duitsche regeering verstrekte. Beklaagde is in verband met het gebeurde bij de po litie ontslagen. De officier van justitie requireerde 3 maanden gevangenisstraf. Inbraak bij een officier van justitie. De inbrekers P. Z., 19 jaar, en J. K., 16 jaar, die in en nacht van 8 op 9 Aug. j.l. inbraken in de woning van den officier va justitie, mr. A. A. Pelerin. Dreef te Haarlem, en daaruit tal van voor werpen, zilveren lepels en vorken, antieke kannetjes, zakdoeken, sokken, een revol ver met patronen, twee ridderorden enz., stalen, hadden zich gisteren te verantwoor den, Z. was niet verschenen, 'ns ziekte. K. legde eene volledige bekentenis af. De Subst.-off. van Justitie vorderde tegen Z. 2 jaar en 6 maanden gevangenis: taf tegen K. 2 jaar. De verdediger, mr. Merens, pleitte cle mentie. Tegen den opkooper J. K., die de gesto len voorwerpen van de inbrekers had ge kocht, werd 3 jaar gevangenisstraf gevor derd. De verdediger, jhr. mr. Schorer, pleitte vrijspraak. Overtreding der Steen- houw e r s w e t. De kantonrechter te 's Gravenhage, mr. Boudewijnse, heeft con- form den eisch, den heer I. A. L., directeur van de gemeentewerken te 'sGravenhage, veroordeeld tot 28 maal 50 ct. boete of 28 maal 1 dag hechtenis, wegens overtreding van de Steenhouwerswet: het hebben van een steenhouwerswerkplaots op een ge meenteterrein aan de Westerstraat, welke niet aan de eischen van de wet voldeed en het daar niet aanwezig hebben van een ar beidslijst. Stations-inbraak. Tusschen 14 en 16 October 1916 is ten nadeele van de Staatsspoorwegen uit de brandkast uit station Kerkrade—Rolduc ontvreemd een be drag van ƒ131, bestaande uit kwartjes, dub beltjes, halve stuivers en halve centen, als mede de volgende enveloppen met gehei me-mobilisatiebescheiden, gemerkt M 13 no. 30; W. Q. 39 7C; M 16; 1619. De brigade-commandant der Kon. mare chaussee te Kerkrade verzoekt inbeslagne ming, aanhouding en overbrenging van den onbekenden dader of dadërs. Doodelijke val. Aan de Grebbe is Donderdag avond de 22-jarige W. van Laar, koetsier bij den heer G. de Ridder, uit de dakgoot van diens villa gevallen en dood opgenomen. Verdronken. Te Wageningen is heden morgen in de# Stadsgracht verdron ken de 60-jarige vrouw v. S. I Zulasingel No 43. Tel. interc. 337. C oöperatleve Spaar- en Voorschotbank Fantoor Arob weg 11. Telef. 305, Geopend MAANDAG en DONDERDAG, 's avonds van 7 tot 9 nur. Raad van Toezicht: JOH. KNOPPERS, Notaris K. v. d. BURC4. Gemeente-Ontvanger. B. J. BLOEM ENDAAL, Dir. Stoom-Olieslagerij. Dr. L. J. DE ROCHFMONT. Gep. Off. v. Gezondh. Rassieren BoeU bonder: Mr. K*. Stadig Kunst en Wetenschap. Het Kon. Ned. Tooneel en de nationale tooneelschrijf- kunst. Het bestuur van de Vereeniging van Letterkundigen, vergaderd in American- hotel te Amsterdam op 21 dezer, kennis genomen hebbend van de viering van het 40-jarig bestaan der Kon. Vereen. Het Ne- derlandsch Tooneel, zegt in een motie: „betreurt het in het algemeen, dat de Ko ninklijke Vereeniging, in strijd met haar naam van „Nederlandsch Tooneel" en in strijd met de daarmee verband houdende Kon. subsidie, geenerlei moeite doet om, in welken zin, iets voor ons nationale tooneel te ondernemen, het aan andere finantieel zwakker gezelschappen overlatend deze op komende nationale tooneelschrijfkunst voor het voetlicht te brengen; betreurt het in 't bijzonder, dat de Kon. Vereeniging ter viering van haar 40-jarig bestaan niets beters wist te doen dan een stuk van een Iersch tooneelschrijver te ver- toonen, dat noch met onze Nederlandsche kunst, noch met onze Nederlandsche cul tuur in eenige betrekking staat; betreurt het ten slotte dat, gezien hare gestie in de laatst verloopen speeljaren, de nieuwe leiding van de Kon. Ver. klaarblijke lijk noch in waarlijk vaste, noch in waarlijk kunstzinnige handen berust; besluit deze motie ter kennis van de pers te brengen, en gaat over tot de orde van den dag." -7- Ernstig ongeluk te ILtrecht. Vrijdag morgen omstreeks half twaalf wer den achter het Wilhelminapark oop de Waldeck Pyrmontkade te Utrecht oefenin gen gehouden vanwege de Utrechtsche Brandweer ter gelegenheid van de verga dering van de Nederlandsche Brandweer vereniging daar ter stede. Op het terrein bevonden zich eenige brandweerautoritei ten en vele belangstellenden. Toen de oefeningen ongeveer een kwar tier aan den gang waren brak plotseling het kopstuk van den 24 meter hooge Bie- beracher-ladder, terwijl zich drie personen op de ladder bevonden. Twee van de spuit gasten hadden de slangen in handen, waarmede gespoten werd. De spuitgast Jansen uit Utrecht, die zich het hoogst be vond, viel met het hoofd voorover ter aar de en was onmiddellijk dood. De tweede spuitgast van Sloten werd aan den linker arih gewond, terwijl de brandmeester J. P. J. Simonis ernstig inwendig gekneusd werd.. Onder aan de ladder bevond zich de spuit gast Van der Horst, die met den schrik vrij kwam. Er heerschte groote verslagenheid. De oefeningen werden onmiddellijk gestaakt. Het lijk van den spuitgast Jansen werd naar het politiebureau overgebracht, terwijl de beide gewonden naar de Emma-kliniek wer den vervoerd. (Mr. 8. G VAN WEL DER EN baron RBNGER8X Kortegracht 11. Tel. 176. Telegramadres Wisselkantoor". Assurantiën. Inca-- 'in? van Wissels Credieten. en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor spe- oiaal gebouwde kluis (Safe Deposit) vol gens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te. zijnen kantore CHR. ROOSENDAAL'S Inlichtingen K. Bergstraat 14. Amersfoort Loupen, Leesglazen, Barometers, Koorts- Thermometers, enz. Verband- en Zielcenverp'eging» artikelen. Alle soorten Scharen, Messen en bjjbehoorendn zaken by Instrnmentmaker, - Langestraat 42 ELECTR1SCHE SLIJPERIJ. Gerrit van Stellingwerfstraat 42. Vulcaniseeren, lasschen van automobiel-, motor- en rijwiel- binnen- en buitenbanden. Aanbevelend ons HEEREN MODEHGEDEN en PET- TEN-MAGAZIJN nog niet heeft be zocht RACEN wij ten sterkste afn ons magazijn een bezoek te brengen. DAN ZAL u tot de overtuiging komen dat prijzen en kwaliteiten iedere con currentie glansrijk 't boofd bieden. Voordeelig adres voor Serre- rn Broeikaabcdekkingeit. Rolluiken. Jalonzleën. Markiezen. Zonneschermen. Dekkleetlen. Oliegoederen. COHEN en Co., ARNHEM. Fnitrlek: RIJNKADE IS. Kitaloor ca Magazijn I NICGWË KBAAS 1.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 6