VRIJZINN1G-DEMQCIATISCHE BOND. gf EMIUO* WIJNHANDEL J. A. SCHÖTERMAH Zn. Oirechtschestrtat 24. Telsf. 145. STADSNIEUWS. mevrouw J. C. Wesseling, geboren Has- gelman, lid van den voogdijraad te 's Her- iogenbosch, A. C. A. van Vuuren, lid van den voog dijraad 's Gravenhage I, Th. F. J. Weesing, lid van den voogdij raad Amsterdam I, uit gemelde betrekknigen eervol ontslag .verleend, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten, zulks voor wat 'eerstgenoemde betreft met ingang van 1 November 1916. De heer W. F. Pot, met ingang van I November benoemd tot eerstaanwezend jelectrotechnisch ingenieur der Marine, heeft beden zijn werkkring aan het Departement kvan Marine aanvaard. Prof. Friedlander. Naar wij "van goed ingelichte zijde vernemen, zal irofes- sor Friedlander, die, zooals men weet, gedu rende eenigen tijd in ons land verbleef en diev niet in Frankfurt a/M., maar te Hohen- mark, in den Taunus, aan het hoofd eener kliniek staat, zich naar Berlijn begeven, waar ter plaatse hij eerst vernemen kan welke militaire bestemming hem wacht. Dit zij vermeld, omdat een in sommige bladen vermeld, den professor betreffend bericht niet geheel juist was. Teraardebestelling K. Kater. Dinsdagmiddag is onder groote belangstelling op het kerkhof Huis Te Vraag aan den Slo- terweg bij Amsterdam het stoffelijk over schot van wijlen den heer K. Kater, oud- vooritter en eere-voorzitter van het werk liedenverbond Patrimonium ter ruste ge legd. Onder de aanwezigen op het kerkhof wa ren de heer P. van Vliet Jr./" lid van de Tweede Kamer en voorzitter van Patrimo nium, en vele hoofdbestuurders en afdee- lingsbestuurders van dit verbond. Ook de redacteur van het orgaan, de heer C. Smeenk; voorts mr. H. W. Hovy, burge meester van Loosduinen, en eenige predi kanten. Toen de baar in de wachtkamer geplaatst was, trad dr. J. G. Geelkerken, de predikant der wijk, waar de heer Kater gewoond heeft, naar voren om de groote beteekenis van Kater voor het sociale leven en vooral voor het christelijk sociale leven te schetsen. Christen was hij niet alleen in de binnen kamer, maar ook in het breede leven, dat door Kater ten volle naar buiten uit geleefd Is. Tot het laatst was zijn liefde in en ge loof tot Patrimonium onverzwakt. Kort voor rijn bewusteloosheid luidden zijn laatste woonden„De Heer wees mij zondaar ge nadig en dat Patrimonium moge leven voor Uw aangezicht." De heer P. van Vliet Jr. herinnerde aan het kort op elkaar volgende afsterven van de twee groote mannen van Patrimonium. Talma, in de kracht van zijn leven dezen zomer, Kater thans, nadat hij zijn levens werk krachtens de beginselen van Gods woord tot op hoogen ouderdom had mogen volbrengen. Een trouw vaderlander, gaat met Kater ten grave. Nog voerden het woord de heer W. C. Beeremans, uit Utrecht, een oud vriend en medewerker in Patrimonium sedert 1876, de heer J. Douwes Jr. uit naam van de af- 'deeling Amsterdam, de heer C. Smeenk als redacteur van het orgaan en mr. H. W. Hovy, die de sterke banden van vriendschap en samenwerking tusschen Kater en wijlen Sprekers vader in herinnering bracht. De heer K. van den Berg, huisvriend van 'den overledene, dankte namens de weduwe, voor de groote belangstelling en voor de toespraken. Overeenkomstig den wensch der weduwe, zongen de aanwezigen psalm 68 vers 2. Nadat ds. A. van Dijken in gebed was voorgegaan werd de baar grafwaarts ge dragen. A. A. Colombyn van Raams- donk. Te Dordrecht is op 76-jarigen leef tijd overleden de heer A. A. Colombyn van Raamsdonk, stichter en tot 1912 directeur der levensverzekering maatschappij „Dor drecht." Hij was oud-lid van den gemeente raad. Van verschillende financieele instel lingen was hij commissaris—De overledene Stond algemeen zeer in aanzien. ■ederland en de oortogt Vragen omironï Holland in den Duitsehen rijksdag. Uit Berlijn wordt gemeld Bij den rijksdag zijn de volgende vragen ingediend: Door den afgevaardigde Bassermann: De Engelsche regeering is van plan in Holland een financieel syndicaat te vormen, dat mar garine, vet, boter, vleesch en de groente productie voor Engelsch verbruik wil mono- poliseeren, om den Duitsehen aankoop in Holland uit te schakelen. Is dit plan aan den rijkskanselier bekend? ïs hij in staat en bereid nadere inlichtingen .te verstrekken? Zijn er van de zijde van het Duitsche rijk tegenmaatregelen beraamd? Kunnen daaromtrent mededeelingen worden gedaan? De tweede vraag, door afgevaardigde Mül- ler (Meiningen) luidt: Engeland heeft, naar •verluidt, brieven, die van Holland naar Duitschland gezonden waren, op Hollandsch gebied wederrechtelijk toegeëigend en laten copieeren, ten behoeve van de „zwarte lijst". Wat deed de rijkskanselier om dit optre den van Engeland op neutraal grondgebied, /dat in strijd is met het volkenrecht, op te helderen? Verkeer met Engeland. D^'mailbooten Koningin Regentes en Prins Hendrik zijn beide gisteren half vier te Vlissingen binnengekomen. Samen voer den zij 77 passagiers onder wie de 2e stuurman Moerdijk en de stuurmansleerling teijyaaijen, yan de Eorjuna. Aan boord was mede de steward van het Engelsche schip While Prince, dat in de Middelland- Sche Zee getorpedeerd is en waarbij een deel van de bemanning omkwam. De over levenden waren over Frankrijk naar Enge land gekomen. De steward is geboren in Suriname en daarom kwam hij naar ons land. ToelotinginEgypte. De minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de diplomatiek agent te Kairo, niettegen staande de reeds vroeger in de Staatscou rant opgenomen kennisgevingen, aangaan de het reglement op het toelaten van vreem delingen in Egypte, verschillende aanvra gen heeft ontvangen, strekkende om zijn bemiddeling te verleenen teneinde voor zekere personen een uitzondering op het vastgestelde reglement te bekomen. Naar aanleiding daarvan vestigt de mi nister van Buitenlandsche Zaken er nog maals de aandacht van belanghebbenden op dat zij zich daartoe moeten wenden tot het dichtst bij hun woonplaats gevestigde Britsche consulaat. Distributis-commissie ijzer en staal. De Minister van Landbouw installeerde gistermiddag de ingestelde rijkscommissie voor de distributie van ijzer en staal. In zijn rede merkte de Minister o. a. op dat de regeering zich thans genoodzaakt heeft ge zien ook op het gebied van de metaalindustrie door de instelling van de commissie in te grij pen, tengevolge van de beperking van den uit voer van ijzer en staal uit Duitschland, een beperking, die voor onze industrie zeer ernstige beteekenis heeft. De Voorzitter dankte. Vr ij gelaten treilers. Blijkens ingekomen berichten zijn de stoomtreilers Hercules, Eendracht I en Oceanic, welke voor een Britsche haven waren opgebracht, eenigen tijd geleden weder vrij gelaten, nadat zij kolen hadden kunnen in nemen en in dc gelegenheid waren gesteld de aan boord zijnde visch te verkoopen. De schepen zullen zich op de een of andere wijze verdacht hebben gemaakt voor de Britsche Marine, doch bij nader onderzoek bleek, dat er voor die verdenking geen grond bestond. Vr ij gegeven koffie. Dank zij de bemoeiingen der N. O. T. zijn 24732 zakken koffie van diverse her komst vrijgegeven, waaronder 526 zakken, die oorspronkelijk voor het Prijzenhof te Londen zouden worden gebracht. Peulvruchten. In verband met de intrekking van de uit voervergunningen voor peulvruchten wor den, teneinde de beschikking te krijgen over de voor de distributie benoodigde peul vruchten de nog te Amsterdam in de vee- men opgeslagen peulvruchten door de Te- geering overgenomen en worden houders van diverse hoeveelheden erwten en stam- boonen, ter vermijding van bezwaren aan in beslagname verbonden, uitgenoodigd aan biedingen voor levering dezer peulvruchten, met prijsopgave en monsterzending vóór 15 November in te zenden aan het Centraal administratiekantoor voor de distributie van levensmiddelen te Den Haag. Uitvoer van landbouwproducten. Reuter seint ons uit Londen: De bladen melden dat de leden van het Nederlandsche landbouwbureau, die gedurende de laatste drie weken in Engeland conferenties hiel den, hun zending hebben beëindigd en naar Nederland terugkeeren. Wit-broodkaarten. Naar de N. Ct. meldt, zal bij de brood kaarten voor wittebrood een andere rege ling worden getroffen dan thans voor bruin- brood het geval is. De bruinbroodkaarten rijn zóó ingericht, dat slechts van één bak ker brood kan worden betrokken. Voor het wittebrood zal de kaart bestaan uit een ko lom met coupons, voor elk half K.G. een die door den bakker moet worden afgescheurd en ingeleverd. Zoodoende zal een broodver bruiker van meer dan één bakker brood kunnen betrekken en wordt voorkomen, dat tal van bakkers schade lijden. Er zijn toch tal van verbruikers, die er meer dan één bakker op nahouden. Oorjogs winst. Iemand te Kollum had een voorraad cichorei, waarvoor hem verleden jaar 60.000 geboden was. Reeds een hooge prijs. De eigenaar ging echter niet op dat bod in. Nu heeft hij de partij verkocht voor 175.000. P e e n z a a-d. Ingetrokken is de tijdelijke opheffing van het verbod van uitvoer van peenzaad. Gebrek aan aardappelen. De Coöperatie „Vooruitgang" Rotterdam heeft heden aan den Minister van Landbouw- Nijverheid en Handel geseind: Wij hebben geen aardappels, moeten zaak mei 18 arbeiders stop zetten. Verzoeken U dringend om afdoende verbetering in den aan voer. Landstormplichtigen 190 9. Te Amsterdam is eene vergadering ge houden van vereenigingen van Landstorm plichtigen der lichting 1909, met het doel eene landelijke organisatie e stichten. Aanwezig waren 40 afgevaardigden uit alle deelen van het land. Besloten werd eenelandelijke vereeni ging op te richten, welke zich ten doel stelt te ijveren voor vervroegde oproeping van de militie-lichting 1917, d. w. z. vóór de in lijving van de Landstormlichting 1909. De zetel van het Hoofdbestuur werd ge vestigd te 's-Gravenhage, Reitzstraat 238. De Vereeniging zal zich zoo rpoedig mo gelijk tot den Minister van Oorlog wenden, met een adres, waarin vervroegde oproe ping van de Militielichting T917 wordt ver zocht. _:Ter ondersteuning jsn dij adres wordt onder de Landstormplichtigen 1909 een petitionnement gehouden, hetwelk binnen kort bij den Minister van Oorlog zal wor den ingediend. Duitsche kinderen. Uit verschillende plaatsen van ons land kwamen Dinsdagmiddag aan 't station te Am hem Duitsche kinderen aan, om van daar gezamenlijk naar Duitschland terug te kee- ren. Per extratrein keerden om 12 uur 8 min. 20 kinderen naar hun vaderland terug. De electrische grensdraad. Bij Kessenich wilde Maandag de landbou wer H. uit Thorn een pakje met levensmid delen over den draad op Belgisch gebied gooien. Hij kwam daarbij in lichte aanra king met den, vermoedelijk niet zwaar gela den, electrischen draad, tengevolge waar van hij met ernstige brandwonden bleef liggen. De Duitsche grenswacht heeft hem opgenomen en naar Maeseyck vervoerd. Bestrijding der smokkela rij. Onder de gemeente Ger.dringen (G.) werden Woensdag weer 8 runderen, welke zouden worden gesmokkeld, door de kom miezen in beslag genomen. In deze ge meente is binnen enkele weken reeds meer dan voor 30.000 aan vee voor smokke larij bestemd, in beslag genomen. Smokkelaar doodgeschoten. De landbouwer H. L., te Tilligte, gemeen te Denekamp, is bij spek smokkelen, door de kommies-soldaten doodgeschoten. Vereeniging van Neder 1. gemeenten. In de maand October zijn de volgende gemeenten als lid toegetreden: Marken, Wonseradeel, Barradeel, Lemster- land, Westdongeradeel, Angerlo, Het Bildt, Ossendrecht, Zoelen. Harenkarspel, Hoo- gezand, Jabeek, Koudekerke, Loenen a. d. Vecht, Nieuw Niedorp en Achtkarspelen. De heer mr. P. Drooglever Fortuyn is op diens verzoek vanaf 1 November ontheven van de functie van penningmeester. In zijn plaats is benoemd de directeur, de heer J. Simons. De Noor d-H oil. Tram. Gisteren is de dienst Edam—Volendam van de Noord-Hollandsche Tram hervat. v Thans is op het geheele net der maat schappij het bedrijf, dat door en na den watersnood voor de helft stil stond, weder om normaal. Op I Juli waren reeds de lij nen naar Amsterdam voltooid. Het gedeel te EdamVolendam eischte echter om vangrijke voorzieningen. Ongeveer 31 kilo meter baan moesten hersteld worden. Legaten. Wijlen mej. A. Lam- brechts, te Assen overleden, heeft de vol gende legaten vermaakt: Wilhelmina zieken huis te Assen 2000; diaconie Ned. Herv. kerk 1500, Kerkvoogden Ned. Herv. ge meente voor het orgelfonds./ 500; aan de fondskas der Nederl. Vrouwenvereeniging „Tesselschade" 200; aan de afd. Assen van Tesselschade 300; vereeniging Chari- tas te Assen 300; hét stafmuziekkorps van het le reg. inf. 1000. Alles vrij van successierechten. Een stoombootdienst ge staakt. Uit Purmerend wordt gemeld dat wegens een geschil met directie van den stoombootdienst „Eensgezindheid" het ge heel e personeel gestaakt heeft en de dienst stop gezet wornt. Het geschil is ontstaan door het ontslaan van drie personen. Het geschil aan de Hem- b'r'u'g. Het comité van actie uit de rijks- werkliedenorganisaties heeft een particuliere audiëntie bij den minister van oorlog aan gevraagd met het doel te bepleiten, de cate gorieën, vallende buiten de enquête der officieele commissie van onderzoek, alsnog in die enquête te betrekken. Bedoeld worden de werklieden, niet ver bonden aan de artillerie-inrichtingen en wier positie het onderzoek tot heden niet geldt. Het conflict aan de Amster- damsche Westergasfabriek. Nog steeds blijven de arbeidsprestaties der cokes bewerkers aan de Westergasfabriek te Am sterdam ver beneden de normale. Ook het loon, dat er voor ontvangen wordt, is nog beneden het aanstellingsloon. Blijkbaar, zegt het N. v. d. D., is het de bedoeling der arbeiders tot de uitspraak van het scheidsgerecht op deze wijze opzettelijk langzaam voort te werken. De arbeidsver- richtingen worden vanwege de directie nauwkeurig gecontroleerd. De zaak van de gestraften (O werklieden zijn voorgedragen voor ontslag en 28 voor een week schorsing) komt a.s. Maandag voor het scheidsgerecht. Een revue-operette op straat. De directie van „Scala" te 's Gra venhage had zich verbonden met I Nov. in haar théater het gezelschap de la Mar te laten optreden met de revue „Hadt je me maarf' Om particuliere redenen is echter geschil gerezen tusschen beide directie's, waardoor de directie van „Scala" weigerde het gezelschap te ontvangen. De heer de la Mar wenschte evenwel zich aan zijn contract te houden en verscheen gistermorgen met zijn geheele gezelschap, bestaande uit 84 personen, met eenige wa gens met voor de opvoering benoodigde at tributen, voor het théater in de Wagenstraat. Vergezeld van een deurwaarder, vervoeg de de heer de la Mar zich bij de directie van „Scala, om de niet-toelating te laten constateeren. Een onderhoud tusschen beide directië's had geen resultaat. Wel schijnt de directie van „Scala" bereid, wanneer met door haar geuite verlangens wordt rekening gehou den, het gezelschap tegen 8 November te laten optreden. De heer de la Mar wenschte hier alleen toe over te gaan, wanneer men hem voor de Meek 1—8 HfiX§E&££ schadeloos stelde, waartoe men niet ge neigd bleek, waarna de heer de la Mar on verrichter zake naar zijn gezelschap terug keerde, dat zich inmiddels van de Wagen straat,. waar de schilderachtige groep, met de bekende grootheden uit de revuewereld, veel belangstelling wekte, naar Café Ame- ricain had teruggetrokken. Poging tot moord. Het Gerechtshof te 's Gravenhage heeft arrest gewezen in dc zaak tegen A. J. J. H-. 18 jaar. kantoorbedien de en A. II. W. Z-. 19 jaar, koopman, beiden wonende tc Rotterdam, door de rechtbank al daar veroordeeld, de eerste tot 6 jaren ge vangenisstraf wegens poging tot moord op den heer M. te Gouda, de tweede tot 5 jaren gevangenisstraf wegens medeplichtigheid daaraan. Het vonnis werd wegens vormgebrek ver nietigd. Het Hof overwoog o. m. dat de recht bank te Rotterdam in haar vonnis, ten aan zien van den tweeden bekl. wèl heeft toege past art. 49 W. v. S., doch verzuimd heeft dit artikel in haar vonnis aan te halen. Opnieuw rechtdoende veroordeelde het Hof beide bekl. tot dezelfde straf. Een speudo-bnrones. De politie- te Zwolle heeft naar haar ouders te Tiel teruggevoerd een minderjarig meisje, dat zich te Zwolle in een van de voornaam ste hotels voor barones uitgaf en groote ver teringen maakte. Toen bleek, dat ze deze niet kan betalen,, werd de hulp der politie ingeroepen. Aan de politie vertelde ze, dat ze wel geen barones was, maar toch be hoorde tot een welgestelde familie te Tiel. Ook dit bleek onjuist; haar vader is een ar beider met een groot gezin. Een dievegge. De adjunct-inspec teur van politie Repelius te 's-Hertogen- bosch, heeft te Tilburg in een café aan de Heuvelstraat gearresteerd mej. J. v. K., wo nende te Esch, als verdacht van diefstal van 180 en verschillende gouden horloges, kettingen, ringen, dasspelden, een zilveren broche met diamanten, enz. bij den heer H. te Amsterdam, waar rij 6 weken als huis houdster in dienst was. Bijna al deze voor werpen heeft zij in Den Bosch, te Tilburg en Haarlem verkocht. Het grootste gedeelte van deze sieraden is in beslag genomen. De verdachte is op transport gesteld naar Am sterdam. Verdacht van inbraak. Te Bussum is in verband met een diefstal met braak bij een goudsmid aldaar de 18-jarige H. W. gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld. Door de tram gedood. Te Beerta is Dinsdag avond door het te vroeg uitstappen de vrouw van den arbeider Hen drik Zuidema door de stoomtram overreden en gedood. Ontsporing. Bij Scheen onder Joure ontspoorde Dinsdag avond de groo- tendeels uit goederenwagens bestaande tram JoureLemmer, doordat een op hol geslagen paard tegen de locomotief opbot ste. Het paard werd overreden en vermor zeld. De materieele schade is aanzienlijk. Logger gestrand. Bij de directie van de Maatschappij „Het Noorden" te 's Gra venhage, directeur de heer Dirkzwager is gisterochtend telegrafisch bericht ingekomen dat in den afgeioopen nacht omstreeks half twee, de aan deze Maatschappij loebehooren- de logger Sch 463, schipper P. van der Zwan, aan Schevenipgen op de Vliehors (Vlieland) is gestrand; dat de bemanning is gered en ook het schip en de lading, bestaande uit 17 last haring, vermoedelijk zullen kunnen wor den geborgen. Kunst en Wetenschap. Sir Joseph Beecham. t Sir Joseph Beecham (de bekende Engelsche muziek-maecenas en vervaardiger van pil len) is op 69-jarigen leeftijd te Hampstead overleden. Hij was de groote bevorderaar van een Engelsche opera, waarvoor hij in 1909 zijn zoon een som van 200,000 ter hand stelde. Reclames Voor het lidmaatschap der atdoeling, toot abonnement op de Vrijzinailg-l>cmo- ernaf, voor het gratis ontvangen van door den V. D. Bond uitgegeven geschriftjes, kan enen zich wenden tot A. VAN NJJNATTEN, Secr. der afd. Amersfoort. H. v. Viandenstraat 37. r per anker f 34.—, per flesch - 0.85, pins f 1.50 per anker accijns. Garnizoen. De reserve-tweede-luitenant P. C. Hau- schildt, is heden overgeplaatst van Zutphen naar Amersfoort. Peggy m'n kind. Morgenavond komt het Nederl. Tooneel in Amicitia een opvoering geven van Peggy m'n kind. Uit de verschillende recensies blijkt wel, dat we Iets goeds mogen verwach ten. Zoo schrijft de Nieuwe Rott. Crt. Er dient geconstateerd, dat het Êgel ov«k het geheel voortreffelijk was. Emma Morel was de sympathieke wildebrasLouis Ginv berg had een alleraardigste charge gemaakl van het „verwende mormel" den fattigen huf, die, op raad van zijn „mammie", Peggy, ook al ten huwelijk vraagt Mevrouw Schwab* Weiman gaf heel goed de koele, gereser veerde tante. En in Het Vaderland lezen we Dat het zoo amusant was, dankte het voor n goed deel aan het spel. Er is fleurig" en vlot en knap gespeeld en getypeerd.- Door Emma Morel in de eerste plaats, dië als de met hond en pakken beladen Pegg^ 'n kostelijke entree maakte, en het heels spel door haar ouden roem van robbedoezi- ge meisjesrollen ophaalde. Dan is Gimberg te noemen, die heerlijk 'n delicaat gebaren- den, willens en onwillens grappigen niets doener typeert; Mevr. Schwab—Weiman »s de statige en zure tante van Peggy Het was alles uitstekend. T ooneelvoorstelling. Zoo we reeds meedeelden, zal mevr. Ma rie W. Coelingh—Vorderman ook te dezer stede en wel Maandag 13 Nov. een af- scheidsvoorstelling geven, met medewer king van leden van ,/Het Nationaal Too neel". Opgevoerd zal alsdan worden „De Nicht", blijspel in 3 bedrijven van Roderich Benedix. C o b i r i a. De beroemde film, het meesterwerk van den Itoliaanschen dichter Gabrielle d'An* nunzio, „Cabiria" zal van Vrijdag tot en mef Maandag in de bioscoop de Arend worden vertoond. In Amsterdam werd deze film weken en weken vertoond en steeds was de belangstelling uitermate groot. De pers uitte zich bijzonder gunstig over dit drama, zoo dat we ook hier zeker wel een druk bezoek mogen voorspellen. Propagand a-a vond. Belangstellenden verwijzen we naar de In dit nummer voorkomende advertentie om trent den propaganda-avond, te geven door de afd. Amersfoort van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht. Voetbal. Zondagmiddag speelt H. V. C I ach. Rustoord tegen Daventrid uit Deventer. GEMEL -y; LUKE ARBEIDSBEURS. Achter D'ividshof No. 2 Tclepii. bit No. 371. Aanvragen van werkgevers op 2 November. le. Volwassenen: 1 dagmeid, 1 dienst bode, 2 mandenmakers, 5 slagers, 1 timmerman, 1 tuinman. 2e. Leerlingen en jongens: 2 loop jongens, 2 slagers. Aanbiedingen van werkzoekenden, op 2 November. le. Volwassenen: 1 corrector, 1 con cierge, 1 lithograaf, 1 loodgieter, 1 loopknecht, 3 huisschilders, 2 schoenmakers, 1 sjouwer, 1 stroatmaker, 1 wagenmaker, 5 werkvrouwen, 3 winkelbedienden, 1 voerman, 33 looae arbei ders. 2e. Leerlingen en jongeïT*- arbeiders. AGENDA. Heden Amersf. Bioscoop- en Varié.i-Theate' Specialiteiten en Bioscoop. Museum Flehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10— 12^, 2J410 uur. Zondag 2K5X uur, Maandag 21410 uur. Bibliotheek Theosof. Ver. Zaterdagavond 6^—7^ uur. Amicitia, Zondag- en Woensdagmiddag, half 4 tot half 6 „strijkje". Berg-Hotel. Woensdagmiddag 3—6 uur Thee-Concert. Maison de Haas, Langestraat 87. Dins dagmiddag 354—uur „Strijkje". 3 November. Amicitia. Kon. Vereen. Het Nederl. Tooneel. Peggy m'n kind. 7 Nov. Amicitia. Concert Kathleen Par« low. 8 Nov. Amicitia, Prop.-avond Ver. v. Vrouwenkiesrecht. 13 November. Amicitia. Tooneelvoorstel- ling. Mevr. CoelinghVorderman. „De Nicht". 18 Nov. Theosof. Ver. Lezing W. L. vafl Vlaardingen. 232425 November. Amicitia. Bazar Ver. tot Bestr. der Tuberculose. 14 Dec. Amicitia. Hollandsche Strijk kwartet. 18 Dec. Volksavond Toonkunst. 19 Dec. Uitvoering Toonkunst. 6 Jan. Theosof. Ver. Lezing mr. D. Tide- man. 6 Febr. Theosof. Ver. Lezing mevr. W. Ros—Vrijman. 22 Febr. Amicitia. Concert Josef Pem* baur. 7 April. Theosof. Ver. Lezing M. van Maanen. Reclame C-\ SrtSBACK, Coiffeur-Coiffeuse, Utvechtscheweg 50. Speciaal adres voor Hearwerktn. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 2 November l°l<* Medegedeeld door kot Kon. Nod. Mot Instituut to do Bilt. Hoogste stand_boven 765 nuM. in Ooit Stan. Laagste stand 750.4 te Malmö. Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuid-Oostelijke wind, nevelig tot zwaar be* wolkte waarschijnlijk eenige regen, weinig verandering In temperatuur. Fietslantaarn aansteken 5.01,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3