DeVoorzitter deelt mede, dat de be treffende punten in een spoedig te beleggen vergadering zullen worden behandeld. 2. Onderzoek der geloofsbrieven van het gekozen raadslid den heer J. Overeem. De geloofsbrieven worden onderzocht door de heeren Kroes, Stadig en Rengers. De heer Kroes deelt mede, dat alles conform is en dat de commissie voorstelt tot toelating. Aldus besloten. 3. Benoeming van twee ambtenaren van den Burgerlijken Stand (vacatures R. G. Rij- kens en H. W. van Esveld.) Benoemd worden de heeren Eysink en v. d. Wal. De heer Eysink zou het zeer op prijs stellen, als de vergadering hem er van wilde ontslaan. De drukke werkzaamheden als wethouder van publieke werken maken, dat hij weinig tijd heeft en nuttiger werk kan doen. De heer v. N y n a 11 e n verzoekt den heer Eysink voorloopig zijn benoeming aan te nemen tot de 4de wethouder is benoemd. De heer Eysink verklaart zich daartoe be reid, terwijl de heer v. d. Wal zijn benoe ming aanneemt. 4. Benoeming van een lid der Commis sie van het Fonds voor de werkloozenver- zekering (vacature-R. G. Rijkens.) Benoemd wordt de heer Van Nynatten, die de benoeming aanneemt. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aanleggen van een tweetal straten in verband met den bouw van 42 woningen door de stichting „Volkshuisves ting 11". Z. d. en z. h. st. aangenomen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders in zake den bouw van een volks badhuisje door de stichting „Volkshuisves ting D" De heer Kroes vraagt of het badhuisje alleen bestemd is voor bewoners van Volks huisvesting II. De Voorzitter: Ja. De heer Hofland vraagt, waarom het niet wordt beschikbaar gesteld voor alge meen gebruik. De Voorzitter herinnert er aan, dat vorig maal die voorwaarde was opgenomen, maar toen is het besluit niet goedgekeurd. Vandaar de wijziging. De heer Kroes wijst er op, dat een ge vaarlijk precedent wordt gesteld, daar meer dere vereenigingen met een gelijk verzoek kunnen komen. Het voorstel wordt aangenomen met de stem van den heer Houbaer tegen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van eenige perceelen in het belang van de volkshuisvesting, van de wed. H. van Nieuwenhuizen, geb. Schou ten. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een perceel bouw terrein aan de Van Maerlant-laan, groot ongeveer 1800 vierk. M., aon J. H. van Hoogstraten, tegen 2.50 per vierkanten Meter. Als voren. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een perceel bouw terrein aan de Barchman Wuytierslaan, groot ongeveer 1200 vlerk. M„ aan G. A. L. Spelberg, tegen 3 per vlerkanten Me ter. Als voren. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een perceel grond, groot ongeveer 1050 vierk. M., tegen 2.50 per \ierk M., aan mevrouw J. C. van der Mark, geb. Solleveld, echtgenoote van mr. R. P. van der Mark. Als voren. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van het raadsbesluit van 7 November 1916 in zake verkoop van een stukje grond aan de Langestraat aan H. Elzenaar. De heer v. N y a 11 e n vraagt of alvorens het vorige besluit aan den Raad is voorge legd, dat voorstel is gezonden om advies naar Publieke Werken. En wanneer dat is geschied, dan is P. W. te kort geschoten in zijn plicht om niet te doen, wat toevallig vond een ambtenaar ter secretarie. Een voorstel dient de feiten te geven zooals ze zijn. Spr. zou daarom wel willen, dat de aangewezen takken van dienst er op worden gewezen, dat de zaken goed onderzocht moeten worden. De heer Stadig voorziet moeilijkheden voor den eigenaar. Nu heeft de heer Elze naar geen bezwaar. Hij krijgt het in gebruik en wil dan verbouwen. Maar als hij het wil verkoopen, dan komen de moeilijkheden, want de kooper kan het recht en de bruik leen niet overnemen. Het lijkt Spr. prac- ♦isch beter, dat en grond en gebouwde in een hand komt. Wethouder Eysink antwoordt, dat de for niet ligt bij Publ. Werken, daar het op- zi: over de rooilijnen is bij Bouw- en Wo rn oezicht. Ook heeft geen ambtenaar ter s e arie het gevonden, maar de betrok ken ambtenaar zelf. ij verkoop kan het bezwaar van mr. Stadig niet zoo zwaar wegen, daar de koo- ■per aan B. en W. hetzelfde recht kan vragen. Dc heer Hofland heeft formeel bezwaar legen de wijziging van mr. Stadig, daar dat geoeelte voor straat is bestemd en dan kan de crond niet verkocht worden. De heer Kroes is het eens met den neer Hofland. Als Elzenaar zich den toe stand goed indenkt, zal hij zeker den grond niet willen koopen. De heer S t a d 1 g kan de bezwaren niet deelen, maar gelooft dat zijn bezwaar is te Ondervangen als gelezen wordt: H. Elzenaar •n diens rechtverkrijgenden. De Voorzitter zegt, dat B. en W. jiaarin wel kunnen meegaan, l De heer Hofland kan zich echter met de wijziging niet vereenigen. Spr. voorziet dan later moeilijkheden. De heer Kroes komt er nogmaals op te rug, dat het zeer onbillijk zou zijn als de grond verkocht werd. Het voorstel van B. en W. met de toevoe ging „of diens rechtverkrijgenden" wordt aangenomen met de stem van den hear Hof land tegen. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot in gebruik geving van een hand brandspuit met toebehooren ten behoeve van Elizabeth-dorp. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het inrichten van een magazijn voor Gemeentewerken. Alsvoren. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verbreeding van het gedeelte van den Leusderweg vanaf Kroontjesmolen tot aan de Westerstraat. Als voren. De Voorzitter deelt mede, dat voor de verbreeding van den spoorwegovergang aan den Utr. weg het vier maanden ge duurd heeft voor de permissie kwam van den minister van Waterstaat. Het wordt nu uitgevoerd door de Spoorwegmaatschappij Het ligt dus niet aon B. en W. als het werk wat lang duurt. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verbetering van het gedeelte van den Arnhemschen weg vanaf het Ju- liana-plein tot voorbij het gebouw van Kin- derzorg. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 16. Advies van Burgemeester en Wet houders op het adres van Rebecca Catha- rina Kayser, echtgenoote van Bernardus Boekhoudt, houdende verzoek om vergun ning tot het aanleggen van een weg vanaf den Utrechtschen weg naar den Waterheu vel. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om over te gaan tot het aanbren gen van verbeteringen aan schoolgebouwen in verband met het bepaalde bij Kon. be sluit van 25 Juli 1912, Staatsblad no. 192. De heer Leinweber vraagt of het noodzakelijk is de verbeteringen nu aan te brengen in dezen duren tijd, nu het hout zoo duur is. Ook betwijfelt spr. of het wel noodig is voor 4000 nieuwe schoolban ken aan te schaffen. Er zijn nog oude ban ken, laat men die nemen. De heer Kroes vraagt voor hoeveel leerlingen de banken zijn. Wethouder Eysink. Voor twee. De heer Kroes. Dan lijkt mij den prijs verbazend duur en dan zou ik wel eens wil len hooren, wie de prijzen heeft opgegeven en of daar concurrentie bij is geweest. Wethouder Eysink wijst er op, dat de 4-persoons banken moeten worden verwij derd, omdat de doorgangen te klein zijn. Voor sommige eischen is dispensatie ver leend, maar aan deze moet voldaan wor den. De Districtschoolopziener dringt aan op uitvoering. Als het uitgesteld kon wor den, zou spr. het gaarne doen. Wat de prijzen aangaat, zullen offertes worden gevraagd aan firma's, die meer con- curreerend zijn. De heer Leinweber is er voor het uit te stellen.*Er is al van af 1912 gewacht. De Voorzitter wijst er op, dat B. en W. al telkens geprobeerd hebben uit te stel len, maar aan alles is een eind, en we moeten nu uitvoeren. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het toekennen van een vergoe ding aan den concierge van school F voor diensten, verricht ten behoeve van het her- halings-onderwijs. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot herziening der salaris-regelingen van personeel bij het Hooger- en het Mid delbaar onderwijs. Van den heer Thiel is een verzoek inge komen om de akte KV als volledige be voegdheid op te nemen. Van de leeraren van de H. B. S. is een adres ingekomen, waarin gewezen wordt op het groote verschil in salaris tusschen leeraren H. B. S. en Gymnasium. Zij ver zoeken de voor het Gymnasium voorgestel de regeling ook van kracht te verklaren voor de H. B. S. (De heer Nieuwendijk komt ter vergade ring). De heer van N ij natten vraagt of het de bedoeling is, als de H. B. S. niet wordt overgenomen, of dan dezelfde regeling zal worden ingevoerd als voor het Gymnasium. De Voorzitter zegt dit toe. De heer Nij natten wijst dan op het verschil dat gemaakt wordt. Voor het Gym nasium gaat de nieuwe regeling in 1 Ja nuari en gaat de H. B. S. niet over, dan zal dat voor de leeraren der H. B. S. pas acht maanden later geschieden. Dat is onbillijk. Een andere onbillijkheid is, dat de leeraar H. B. S., die tevens leeraar is aan 't Gym nasium, zal deelen in de nieuwe regeling van 't Gymnasium. Daarin steekt een on billijkheid. Binnenkort zullen de maxima der Rijks H. B. S. met 300 worden ver hoogd. Maar bij het Gymnasium zal het maximum spoediger bereikt zijn, zoodat een 4-tal leeraren bij den overgang achter uit zullen gaan in salaris. Spreker zou wil len, dat voor de H. B. S. dezelfde regeling wordt genomen als voor het Gymnasium tot den overgang naar het Rijk. En de 4 leeraren, die dan achteruitgaan in salaris, zou spr. daarin willen tegemoet komen. De Voorzitter -zegt, dat B. en W. er over hebben nagedacht, of er iets te doen is. Als de Gemeente op zich neemt de meer dere jaarwedde tot Sept. zou dan het Rijk niet kunnen zeggen: je meent, dat dat noo dig is en kunt nu voortaan dat meerdere wel bijdragen. Iets anders Is het als het Rijk komt met een duurtetoeslag. Dan kan de Gemeente die ook geven, maar na Sept. komt die dan natuurlijk voor rekening van het Rijk. De heer van N ij natten wijst nog maals op de onbillijkheid, dat aan men- schen met gelijke bevoegdheid verschillend salaris wordt toegekend. Als de kwestie der overname niet aan de orde was, zouden B. en W. met een gelijke regeling voor de H. B. S. zijn gekomen als voor het Gym nasium. Maar dan brengt de billijkheid toch mee, dat dit ook nu gebeurt. De overname door het Rijk mag niet mede geschieden ten koste van het salaris van sommige leeraren. Daarom dringt spr. er ernstig op aan, dat ten opzichte der H. B. S. alsnog dezelfde regeling wordt aangenomen als voor het Gymnasium en dat die 4 leeraren niet de dupe zullen worden van den over gang naar het Rijk. De Voorzitter zegt, dat het oorspron kelijk plan van B. en W. was een gelijke regeling. Maar nu is de overname geko men en het gaat niet aan, dat de Gemeen te de zorg van het Rijk overneemt. We be ginnen er mee en het is best mogelijk, dat het Rijk zegt, je blijft maar subsidie geven. Dien last kunnen we niet op ons nemen. De heer v. Nijnatten wijst er op, dat de zekerheid niet bestaat, dat de duurte toeslag komt en dan moeten de leeraren 8 maanden werken voor een salaris minder dan ze zouden krijgen als de overgang er niet was. Spr. zou willen voorstellen den duurtetoeslag te geven als het Rijk dien ook geeft en geeft het Rijk geen toeslag, dan wil spr. de leeraren H. B. S. behande len als gelijkberechtigden met de leeraren Gymnasium. De Voorzitter acht het het meest praclisch als de heer v. Nijnatten met zijn voorstel wacht tot een beslissing door het Rijk is genomen. De heer v. N ij n a 11 e n kan zich daar mede wel vereenigen. De heer Hofland wijst er op, dat de middelen zijn aangewezen ter verbetering. Maar vraagt hij, waarin ligd dan die ver betering? Zooeven is al gesproken van een verslechtering. Voor het Gymnasium wordt voorgesteld een minimum van 2200. Dat kan hij nog aannemen, maar dan nog 5 verhoogingen van 200 en dan krijgt men een som, waar spr. hoog tegen aan kijkt. Daar kan hij zich eigenlijk geen voor stelling van maken. Maar wordt aange toond, dat het belang van het onderwijs het eischt dan zal spr. er voor stemmen. De Voorzitter gelooft niet, dat het een verslechtering wordt voor de leeraren H. B. S. Bij het Gymnasium wordt het maxi mum iels eerder bereikt, maar bij de Rijks H. B. S. is het iets hooger. In 1914 hebben curatoren reeds een voorstel gedaan om een betere salarieering in te voeren, daar geen geschikte krachten konden worden gevonden. Door den oorlog is het uitge steld, maar nu meenen B. en W. er mee te moeten komen, omdat het voorstel werke lijk in het belang is van het onderwijs. De heer v. N ij n a 11 e n wijst er op, dat over het algemeen de Rijksregeling slech ter is dan die voor het Gymnasium. Een leeraar aan de Rijks H. B. S. kan het hier voorgestelde maximum wel halen als hij 24 lesuren geeft of meer, terwijl voor het Gym nasium van 17 tot 24 lesuren worden voor gesteld. Spr. zou willen voorstellen de ver ordening voor de H. B. S. aan te houden tot eventueel de beslissing van het Rijk is bekend inzake den duurtetoeslag. Het voorstel wordt voldoende onder steund. De Voorzitter merkt op, dat art. 3 v* de verordening voor het Gymnasium ten nauwste samenhangt met de regeling voor de H. B. S. Er bestaat toch niets te gen om later op de verordening voor de H. B. S. terug te komen. De heer v. N ij n a 11 e n trekt zijn voor stel in. De verordening wordt z. h. st. aangeno men. 20. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van eervol ont slag, overeenkomstig verzoek, aon me]. P. H. Prins als onderwijzeres in de Nuttige handwerken aan school E. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van een subsidie van 100 aan het bestuur der Tuinbouw- vereeniglng „Amersfoort" voor een te hou den tirinbouw-wintercursus. Alsvoren. 22. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om machtiging te verleenen, inge volge artikel 10a van het werklieden-regle ment, een tweetal werklieden op proef aan te stellen bij de gemeente-reiniging. Alsvoren. 23. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot uitbreiding van het aantal amb tenaren ter secretarie met twee adjunct commiezen le klas. De heer Kroes zou gaarne willen, dat de benoeming tijdelijk zal zijn. Hij kan rich niet voorstellen, dat we in normale tijden zoo'n groot personeel op de secretarie noo dig hebben. De Voorzitter wijst er op, dat er een gedeeltelijke achterstand is op de secre tarie. Al langen tijd is er te veel werk. Van daar het voorstel om het personeel te ver meerderen. De werkzaamheden zijn grooten- deels van blijvenden aard. De werkkring van de gemeente breidt zich uit. Steeds worden verschillende plannen naar voren geschoven en we zouden ze gaarne verwe zenlijken, maar het ontbreekt aan geld en tijd. Er zou nog niets tegen tijdelijke aanstel ling zijn, maar het is zeer moeilijk tijdelijk personeel te krijg,; De heer Kroes wijst er op, dat vele ambtenaren gemobiliseerd zijn en na den oorlog zal er meer keus dus zijn. Het voorstel van B. en W. wordt h. st. aangenomen. De heeren Kroes en Houbaer willen geacht worden te hebben tegenge stemd. 24. Afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van den Bond van gemeente-politiebeambten in Neder land, houdende o.a. verzoek om invoering van den vrijen dag om de acht dagen. (Her stemming over het voorstel van den heer Hofland c.s. in zake het aanstellen van nog 4 agenten van politie). De beraadslaging wordt heropend. De voorzitter deelt mede, dat hij de verschillende cijfers heeft gecontroleerd en dat deze juist waren, op een kleinigheid na. De heer H o f 1 a nd verdedigt nogmaals zijn voorstel en hoopt, dat althans een vrije Zondag In de maand aan de politieagenten wordt gegarandeerd. De heer Stadig heeft vorig maal tegen gestemd, maar zal nu voorstellen, nu hij ge hoord heeft, dat de cijfers van den heer Van Nynatten als juist zijn erkend. De Voorzitter gelooft, dat de zaak voldoende is toegelicht. Al zijn de cijfers juist, spr. gelooft toch, dat ze gaan langs de door hem aangevoerde argumenten. De heer Rengers zou het bedrag wil len overbrengen op den post van onvoor zien en den voorzitter willen verzoeken nog eens de diensttijden na te gaan. Dan kan hij overwegen of het niet mogelijk is, dat het voorstel komt van den kant, waarvan het ko men moet, n.l. van het hoofd der politie. Dc Voorzitter gelooft niet, dat dit iets zal uithalen. Hij neemt het niet voor zijn verantwoording te mogen nemen, maar wil de Raad het aannemen, dan is het hem goed. De heer Oosterveen vraagt of het niet mogelijk is een vereenvoudiging van den dienst te vinden, om den agenten zoo doende toch meer vrijen tijd te verschaffen. De heer Hofland zet uiteen, dat de economisch zwakkeren steeds worden afge scheept met het bezwaar dat er geen geld is, terwijl anderen die hebben gestudeerd, meest op kosten van de gemeenschap, en zich onmisbaar weten te maken, steeds zon der bezwaar verhooging krijgen. Spr. hand haaft zijn voorstel, in het bewustzijn ven zijn verantwoordelijkheid voor de gemeen- te-financiën. De Voorzitter stelt er prijs op, te verklaren, dat hij gaarne samenwerkt met het personeel. Een jaar of 3 terug heeft hij gevraagd een drietal vertrouwensmannen te benoemen om met hem de zaken te bespre ken. Het voorstel-Hofland wordt in stemming gebracht en aangenomen met 7 tegen 5 stemmen, die van de heeren Oosterveen, Houbaer, Kroes, Eysink en Veis Heyn. 25. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van een crediet van 10.000 tot aankoop van een voor raad onderdeden, benoodigd voor eventu- eele reparatie aan de transportbaan van de gasfabriek. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 26. Vaststelling van het 5e ged. primi tief kohier, het 2e gedeelte Forensenkohier en het 2e suppletoir kohier der Inkomsten belasting, dienst 1916. Alsvoren. 27. Vaststelling der schoolgeldkohieren voor het Gymnasium, de Hoogere Burger school, de Openbare Lagere scholen A, 8, C en D, dienst 1916/1917, benevens het 3e suppletoir kohier voor de Openbare Lagere school D, dienst 1915/1916. Alsvoren. 28. Vaststelling 5e gedeelte van het ko hier der Hondenbelasting, dienst 1916. Alsvoren. 29. Afschrijvingen der Inkomstenbelas ting wegens vertrek en overlijden, dienst 1916. Alsvoren. Daarna wordt de vergadering gesloten en verzoekt de voorzitter den heeren nog een oogenblik te blijven voor het hooren van een mededeeling, die hun wel zei Interes seeren. Pluimveebeslult 1916. De bons ter verkrijging van pluimvee voeder over de maand Januari 1917, kunnen door de houders van pluimvee, wonende te Amersfoort, worden afgehaald aan het Le vensmiddelenbureau alhier, eiken dag vanaf heden tot en met 9 December e.k. van 8% tot 12 uur v.m. Deze bons moeten door de aanvragers onverwijld ingediend worden bij hunne winkeliers. De betrokken winkeliers zenden hunne aanvragen om pluimveevoeder (groene lijs ten) over de maand Januari 1917 en de vol gende maanden, vergezeld van de bij hen ingekomen bons, uiterlijk op den 15den van elke voorafgaande maand in bij één der beide daarvoor aangewezen grossiers hier ter stede, t.w. bij de firma H. Gerritsen of J. van Vollenhoven. Bij de hierboven bedoelde aanvragen van winkeliers moet eene ver klaring gevoegd worden van den Burge meester van Amersfoort tot staving van de opgave der verlangde hoeveelheden mals (en) of gerst. Tot het bekomen dezer verklaring moeten de winkeliers zich bijtijds, d. i. vóór den 15den van elke voorafgaande maand, wen den tot het Levensmiddelenbureau alhier, onder overlegging van hunne aanvragen (groene lijst) en de daarbij behoorende bons. De bons van pluimveehouders en de aan vragen van winkeliers (groene lijsten, die te laat worden ingezonden, komen niet in aan merking voor deze distributie. Amersfoort, den 27 November 1916. De Burgemeester van Amersfoort, VAN BAMD5TJCK. Sport. Het Nederlands ch Olympisch comité heel( gisteren het 25ste eereteeken voor alzijdig» vaardigheid behaald, toegekend in het tea* 1916. In goud werd dit eereteeken verleend o.m. aan de heeren J. W. Godin de Beaufort, rit. meester der cavalerie en Jhr. L. M. van Ref^ gersberg Versluys, le luitenant der cevale. rie. In silver o.m. een den heer H. J. Pruln, le luitenant der cavalerie. Veiling. Bij de gisteravond ten overstaan van Not, Joh. Knoppers in café het Boompje gehou den openbare verkooping, werden de vol. gende perceelen geveild I. Twee heerenhuisen op de Langestraat hoek Muurhuiien voor 20.000 aan B. J< Ruitenberg. II. Een woonhuis aan den Weversingel voor 1920 aan P. de Vries. Politienieuws. Zaterdagavond heeft de politie hier twM beruchte sujetten aangehouden, die bezltf waren een partij leder, vermoedelijk van dief. stal afkomstig, te verkoopen. Zij waren iri 't bezit van verschillende in brekers werktui gen. Bij telkens herhaald verhoor bleven zij ontkennen, totdat ze zich ten slotte verspra ken en een volledige bekentenis aflegden, 't Is gebleken, dat het leder ontvreemd was te Ewijk, waarheen de politie gisteren de beidé aangehoudenen ook heeft overgebracht. Brand. Gisteravond ontstond, terwijl de bewoner* afwezig waren, brand ten huize van den heef C. B. aan de Aldegondestraat, doordat wosrhgoed te dicht bij de kachel stond» Buren bemerkten gelukkig spoedig het vuury' dat met eenige emmers water nog gebluschf kon worden. Correspondentie. Amersfoortsche Burgers I Stukken waarvan ons de naam des afzenders niet bekend Is» kunnen wij niet opnemen. Red. A. D. Wij ontvingen: „Anderer Gedachten", scheurkalender voor 1917, in vier talen, uitgezocht door on. ze stadgenoote Freule Tuddie von Schmidt auf Altenstadt Eene verzameling van uit. spraken, meerendeels van bekende schrij vers. „Anderer" gedachten leiden tot „eigen" gedachten, en dat is wel het groote nut van deze verzameling, die, near wij hopen, in tal van huiskamers een plaatsje moge vinden. De prijs van dezen keurig uit- gevoerden kalender is slechts ƒ1.25. Uitgave van N.V. W. Hilarius Wzn.'s Uitgevers-Maat schappij, Almelo. AGENDA. Heden Amersf. Bioscoop- en Varüi'é-Thss'.Sfj Specialiteiten en Bioscoop. Museum Plehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10-* 12K, 214—10 uur, Zondag 2«—554 uur, Maandag 25410 uur. Bibliotheek Theosof. Ver. Zaterdagavond 6)4—754 uur. Amicitia, Zondagmiddag, half 4 tot half 8 „strijkje." Berg-Hotel. Woensdagmiddag 36 uur Thee-Concert. Maison de Hans, Langestraat 87. Dlne. dagmiddag 314514 uur „Strijkje". 30 Nov. Belgische liefdadigheidsuttvod' rinfe 4 Dec. Het Tooneel, Royaards. 5 en 6 Dec. Amicitia. Voorstelling voot de gemobiliseerde militairen. 7 Dec Nutslezing, Kapt. Vogel. 11 Dec. Die Haghespelers „De Dienst knecht In het Huis." 13 Dec. Protst. Bond. Lezing Ds J. H Heckman. 14 Dec. Amicitia. Hollandsche Strijkt kwartet. 18 Dec. Volksavond Toonkunst. 19 Dec. Uitvoering Toonkunst. 21 Dec. Amicitia. Tooneelvooretelling Jt» lia Cuypers, „Blank en Bruin 21 Dec. Maison de Haas. Luth. Kring. 6 Jan. Theosof. Ver. Lezing mr. P. Tidei man. 6 Jan. Amicitia. Bal van den heer Klaa* Reclame. r. SASBACH, Coiffeur Colffeuoe, Utrechteoheweg SO. Tel. Mo. 485. Speciaal ».*oor HaiPWRfken. Burgerlijke Stand Agenda. 24 Dec. Amicita Variété Bos. 26 Dec. Amicitia. Kerstfeest. 29 Nov. 1916. GEBOREN: Hendrika Paulina, d. van Ja? cob Jan PuTeveen en Johanna Veenendaal. Hendrik, z. van Hendrik Benninga efli" Reintje van Dijk. GEHUWD: Dirk Witteveen e* HÜtJf Schregardus. OVERLEDEN: Geen. Telefonisch Weerbericht» Naar waarneming In den morgan rail 29 Nov<&mb«r htdtgedtM doer htt Kan. Ntd. >14. Instituut tt 4» BiU. Hoogste stand boven 775 in Oort. Duitschland; laagste stand 745.1 te Hap® rondo. Verwachting tot den avond van 30 Novy Matige wind uit Zuidelijke richting, nevoi lig tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Fietslantaarn aansteken 4,21 uur

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3