ST. EMILION PER ANKER. PER FLESCH f 36.00 f 0.90 Wijnhandel A. J. Schoterman Zoon (Jtrechtschestraat 34, Telefoon 145 H. M. de Koningin en H. M. de Koningin- .Moeder zonden generaal Snijders telegram-; (men van gelukwensching in zeer waarde©-! rende bewoordingen gesteld. De officieren van het algemeen hoofd- kwartier maakten hunne opwachting, als- Snede een groot aantal militaire autoriteiten, I o. a. het bestuur van de Vereeniging ter be ioefening van de krijgswetenschap; het hoofdcomité van het Roode Kruis. Een gansche reeks telegrammen kwam in ..van tal van officieren en oud-officieren en ,van particulieren, o. m. van het bestuur van de Vereeniging Ons Leger en van de Ver-j «eniging Volksweerbaarheid. Voorts werden den generaal eenige prach tige. bloemstukken vereerd, in de eerste plaats van de zijde der officieren van den general en staf, var. welk dienstvak, zoools men weet de opperbevelhebber chef is; .voorts van de Vereeniging ter beoefening van de krijgswetenschap van de Belgen uit het intemeeringsdepot te Harderwijk; van «de Commissie tot ontwikkeling en ontspan ning; der gemobiliseerde troepen, afdeeling voor de forten, te Haarlem. Nog ontving generaal Snijders een origi- neeï aandenken, waaraan hij en zijn gezin j ongetwijfeld zullen smullen en dat allerkeu- 1 rigst versierd was met de emblemen van de Nederl. Vereeniginf ons Leger.è Generaal-majoor Onnen, hoofd van den Interneeringsdienst, die naar Zwitserland was in verband met de te verwachten komst hier te lande van Duitsche en Britsche 'krijgsgevangenen, is Woensdag te 's Gra- venhage teruggekeerd. H r. Ms. „Z e e 1 a n d". Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen be richt heeft Hr. Ms. pantserdekschip „Zee land" Curasao verlaten. Hei politiek aceoord eu «le motie-Schaper. De he eren dr. J. Th. de Visser, dr. C. van der Voort van Zijp en mr. baron Van Wijn bergen hebben het volgend schrijven ge zonden aan de heeren mr. H. C. Dressel- huysf nu-. P. Rink, prof. Kohnstamm en W. H. Vliegen, die met hen namens den Bond van Vrije Liberalen, de Liberale Unie, den Vrijzinnig-Democratischen Bond en de S. D. A. P. deelgenomen hadden aan de onder handelingen betreffende het politiek ao coord. - „De ondergeteekenden, deélgenomén heb bend aan de besprekingen omtrent het poli tiek accoord, hebben de eer uw aandacht te vestigen op het volgende Tot stand is gekomen tusschen de zeven Sn de Tweede Kamer vertegenwoordigde partijen het bekend politiek accoord. Van den eenen kant zou getracht worden geen wijziging te brengen in de bestaande partijverhoudingen der Tweede Kamer. De rechterzijde heeft zich daaraan loyaal ge houden nergens zijn door haar tegencandi- daten gesteld, met gevolg dat de linksche meerderheid in de Tweede Kamer werd be houden. Van den anderen kant werd uitdrukkelijk vooropgesteld, dat dan ook gedurende de nu aangevangen periode door alle partijen zou worden bevorderd, dat elke beslissing zou worden vermeden over eenig onderwerp, dat tot politieken beginselstrijd leiden zou. Niet tegenstaande dat heeft de heer Schaper ver leden Dinsdag een zuiver-politreke motie voorgesteld, die dan ook bij een stemming van links tegen rechts is aangenomen, en zulks nog wel, nadat de minister Cort van «der Linden had gezegd, dat bij de regeering ernstige twijfel bestaat, of de in de motie ivooral bedoelde ontwerpen, als zijnde poli tieke ontwerpen gelet op haar aan den heer Reekers gegeven, in de Troonrede her haalde verklaring thans mogen worden Ingediend. Al houden wij ons overtuigd, dat, zeker na het Dinsdag voorgevallene, de regeering de bedoelde ontwerpen niet zal indienen, zoo achten wij een protest onzerzijds toch noodzakelijk. In een zoo uiterst teere en delicate zaak als deze moet zelfs de schijn van contract breuk worden vermeden, terwijl ongetwijfeld niemand de stelling zal betwisten, dat, rijst in een bepaald geval twijfel omtrent den uit leg van het accoord, nimmer de eene partij, uitsluitend gebruik makend van haar nume rieke sterkte, haar interpretatie als de juiste aan de andere marg opdringen. En zulks is verleden Dinsdag geschied. Wij vertrouwen, dat u, na kennisneming van het bovenstaande, onze zienswijze zult deelën, en met ons de houding der linker zijde op 1.1. Dinsdag zult betTeuren." B. J. Paarde kooper. t Te 's Gra- venhage is op 58-jarigen leeftijd overleden Öe heer B. J. Paardekooper, civiel-ingenieur, Oud-directeur van de Hollandsche Maat schappij tot Zoutexploitatie in Rusland. Het stoffelijk overschot zal a.s. Maandag top Oud-Eik en Duinen ter aarde besteld fworden. Nederland en de oorlog. f Tnt zinken gebracht. Te Hellevoetsluis zijn aangebracht door «en visscherman 3 man van de zeetjalk «Spet Mea", die tot zinken is gebracht door jteen Duitsche duikboot op 8 mijl afstand van /Noord-Hinder. De dienst op Engeland. Naar tjrij vernemen zal „De Zeeland" van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" vooiv Wrst geen reis naar Engeland meer doen. De J anna". Omtrent het tot zinken brengen van den Eioener Janna" wordt uit Hoek van Holland t volgende gemeld: schta syerd SKoensdagmoMte door een Duilschen onderzeeër aangebonden, welke 2 scholen loste, waarop dc bemanning hel schip verliet cn naar den onderzeeër roeide. De schipper en een matroos moesten j daar achter blijven terwijl 3 man en een officier naar het schip teruggingen cn er bom- men in plaatsten, waarna alle proviand van j boord werd gebaald. Weer hij de onder zeeër gekomen, verschenen 2 Fransche vlieg tuigen, waarop de Hollanders in hun sloep werden gezet cn de onderzeeër verdween. Na 8 uur geroeid te hebben ontmoetten zij dc Nederlandsche schoener .Jantje" op weg naar Londen, waarheen zij echter niet mee wilden. Later werd de logger „SCII 126" gepraaid, die hun van eten en drinken voorzag, waar na zij na een reis van 21 uur voor den Water weg door de loodsboot werden opgepikt, en hier geland. Het schip werd 38 mijl be westen den Wg ter weg tot zinken gebracht Een belasting op het recht- streeksche goederenver keer met en transiet Duitschland. Van 1 Augustus 1917 af zal in Duitsch- lend, onder den naam van „Gutenverkehrs- steuer" of „Deutsche Reichsangabe", eene belasting ten bate van hc! Duitsche Rijk worden geheven van 7 van de op het Duitsche parcours vallende vrachten of vTachtaandeelen voor zendingen goederen, vee, enz., met uitzondering van „Steinkoh- len,' Braunkohlen, Koks und Presskohlen". Deze belasting zal dus ook in de recht- streeksche verkeeren tusschen Nederland en Duitschland en transiet Duitschland worden geheven. De bedragen worden steeds van den ge adresseerde geïnd; dus voor zendingen van Nederland van den buitenlandschen geadres seerde; voor zendingen naar Nederland door de Nederlandsche stations. Deze belastingbedragen zullen tegen den koers van 1 Mark Ö.59 gld, worden ge- reduceerd. De proefinstallatie voor «le verwerking van afvalproducten tot veevoeder. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft aan de Tweede Kamer eenige nadere inlichtingen verschaft omtrent de voorgenomen proefinstallatie voor de ver werking van afvalproducten tot veevoeder. De minister deelt mede, dat de afvalpro ducten waar het om gaat zijn: lo. afval van visch; 2o. afval van de abattoirs, vooral in den vorm van bloed; 3o. afval van aardappelen, hoofdzakelijk in den vorm van schillen; 4o. afval van groenten en wel voor een groot gedeelte die afval, waarvan ook nog heden weinig gebruik wordt gemaakt; 5p. schaaldieren, hoofdzakelijk mosselen. De hoeveelheid van dit materiaal is af hankelijk van het kalkgehalte der onder lo. genoemde producten en van het ruw vezel gehalte der producten, aangegeven onder 4o. Al deze materiaalsoorten bevatten een zeer groot aantal microben en gaan dus snel in bederf over. Bij het verwerkingsprocédé heeft men het in zijn hand het materiaal sterk te drogen en wordt het tevens nage noeg gesteriliseerd. Aan de Rijksseruminrichting en in het bacteriologisch laboratorium der Leidsche universiteit werd het verkregen veevoeder dan ook steeds zeer bacteriearm bevonden. Wat betreft de veranderde zienswijze om trent de waarde van het voedsel, wordt het volgende opgemerkt: Toen het betreffende rapport in Decem ber van het vorige jaar werd uitgebracht, waren de voederproeven nog tuet geëindigd. Informaties bij eenige proefnemers hebben tot resultaat gehad, dat het voeder bruikbaar is als opfok- en mestvoeder, maar dat het ook onder meer normale omstandigheden zal worden aangewend, met name, omdafchet voorkomt het stijf worden van varkens, dat zich menigvuldig voordoet. Alle genomen slachtproeven hebben zoo wel wat qualiteit als smaak betreft gunstige resultaten opgeleverd. Dit feit, waaromtrent bij het uitbrengen van het rapport nog geen zekerheid kon warden verkregen, maakt dat het proefvoeder ook als mestvoeder kan wor den aangewend. De proefinstallatie zal een capaciteit ver krijgen van pl.m. 20,000 25,000 K.G. per week, dat door middel der veevoederbureaux tegen nader vast te stellen prijzen zal wor den gedistribueerd, zoodat de proefinstalla tie met zekerheid inkomsten zal opleveren. Het ligt in de bedoeling de inlichtingen aan particulieren kosteloos te verstrekken. He benoodigde gebouw en de machines kunnen tegen zoodanigen prijs worden ver kregen, dat verlies vrijwel is buitengesloten. Het ligt verder in de bedoeling in de proefinstallatie de onderzoekingen in ver schillende richtingen voort te zetten, nadat aan het particulier initiatief omtrent werk wijze enz. van het tegenwoordig procédé voldoende inlichtingen zijn verstrekt. Distributie Tan versch varkens- vleesch. De Vee- en Vleeschhandel meldt: De volgende week komt er een tusschen- tijdsche distributie ven versch varkens- vleesch, doordat de varkens van 100 K.G. en hoog er, waarvan opgave is gedaan, van de markt worden genomen. Er waren onge veer 8000 varkens voor disponibel, doch we vernemen, dat er nog veel opgaven zijn na gekomen en nog komen en derhalve een zeer groot deel der gemeenten varkens zal kunnen krijgen. Voornamelijk in N.-Brabant, Limburg en Zeeland komt men tekort. Den Ned. Bond van Varkenshandelaren is de afname der varkens opgedragen. De leden van den Bond ontvangen de varkens en zorgen voor levering aan de gemeente. De mesters ontvangen X per K.G. slachtge wicht. h\ een circulaire san bei Rijks Administratiekantoor aan de gemeentebe sturen wordt gezegd, dat de opgave uitwijst, dat in de provincies N.-Brabant en Limburg slechts een zeer -gering aantal varkens van genoemd gewicht (100 K.G. slachtgëwicht) aanwezig is en dat in de overige provin cies met uitzondering van Utrecht, Drente en Friesland, waar voldoende aanwezig is, het aantal, alhoewel meer, toch nog ontoereikend blijkt te zijn. Gevolg daarvan is, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat aan enkele gemeenten slechts gedëelte- lijk, of in het geheel geen versch vleesch kan worden beschikbaar gesteld. Voorzoover slechts gedeeltelijk levende varkens verstrekt kunnen worden, zal, zoo noodig, de verlangde hoeveelheid varkens- vleesch worden aangevuld met gezouten varkensvleesch. De 22ebroodkaart. De directeur van het Centraal Brood- kantoor maakt bekend, dht de broodkaart van de 22ste week loopt van 28 Juli tot en met 5 Augustus. Centralisatie van bakker ij en. Men seïtrijft ons uit Delft Bij circulaire van 20 Juli 1917 heeft de Rijks- kolendistributie medegedeeld, dat het beslist noodig is, dat door mindere verstrekking van kolen, dan wel door concentratie van gelijk soortige bedrijven een besparing wordt verkre gen. Derhalve zullen met ingang van Dinsdag 30 dezer een aantal bakkers hij hunne collega's worden ingedeeld- Op initiatief van de brandstoffencommJssie is een plan ontworpen door het bestuur der Delft- sche Bakkerspatroonsvereeniging, dat nauwkeu rig nagegean heeft welke ovens schadelijk zijn in het hrandstoffenverbruik. Deze reeling zal echter alleen dan zonder schade voor dc bak kers kunnen worden doorgevoerd, wanneer de prijs van het regeeringsbrood met 1 cent wordt verhoogd en door de gemeenten 1 cent toeslag wordt gegeven. Het bestuur der bakkerspatroons vereeniging heelt reeds stoppen gedaan om zulks te verkrijgen. Om den kolenvoorraod zoolang mogelijk te rekken worden ook proeven genomen om die ko len gedeeltelijk door turf en hout te doen ver vangen. Men meldt uit Rotterdam Woensdagavond heeft de wethouder, de heer H. Slulemeyer, ten stadhuize vergaderd met de besturen der verschillende bakkerspatroonsorga nisaties, ten einde met het oog op de kolen- schaarschte de bakkers te wijzen op de wensche- lijkheid van bedrijfsconcentrotic in dezen zin, dat verschillende bakkerijen tijdelijk in elkander zul len worden opgelost De besturen zijn van het nut en de noodzakelijkheid daarvan overtuigd en hebben toegezegd een regeling in dezen zin té ontwerpen. Daarnaast verdient ernstige overweging de uitbreiding van het begrip strafbare be- léediging. De krenking van een vreemd volk of bevriende staatsgemeenschap is thans niet strafbaar. Dit strijdt wel met de ,door onzen wetgever gehuldigde opvatting dat beleediging moet worden opgevat als aan-j randing van 's menschen zedelijke waarde, zoodat beleediging van collectiviteiten is uitgesloten, doch overwegend principieel bezwaar bestaat er niet om beleediging van een andere natie tot strafbare daad te stem pelen. Een minderheid der commissie gaat met de J hierboven aangeduide wetswijzigingen niet accoord en echt de bestaande bepalin gen van de strafwet en de bevoegdheid der militaire overheid daar, waar de staat van beleg is afgekondigd, voldoende om hen te treffen, wier publicistische werkzaamheid voor het Nederlandsche rechtsbewustzijn als misdadig moet worden gekenmerkt. De commissie, die dit rapport opstelde, bestond uit de hoogleeraren mr. J. Simon v. d. Aa, voorzitter; mr. P. A. Diepenhorst, secretaris en A. J. Blok, dr. E. Easton, Mar cellus Emants, jhr. J. W. van Nispen tot Sevenaer, sedert overleden, en J. J. de Roo de. (Vad.) Chris t.-H i s t. Unie. Volgens de Ned. zal de algemeene vergadering van de Christ.-Hist. Unie, waarin het nieuwe regle ment moet worden vastgesteld 19 Septem ber te Amsterdam gehouden worden. Maatschappij „Week-End." Gemeldw ordt, dat te 's-Gravenhage het voornemen bestaat tot het stichten van een Maatschappij, die den naam zal dragen Bouw- en Exploitatie-Maatschappij „Week- End." Deze Maatschappij stelt zich ten doel het stichten van ongeveer een 100-tal boothui zen met woninggelegenheid, ten einde in het gebrek, dat zich dagelijks daaraan doet go- voelen, te voorzien. Daardoor zal gelegen heid bestaan, hetzij voor een maand of voor twee maanden een boothuis te huren, waar men met zijne familie de vacantie of anderen tijd kan doorbrengen. Voor degenen, die zoo'n boothuis voor geruimen tijd wenschen te huren, wordt de gelegenheid opengesteld, indien zijn zaken het niet anders toelaten, om van 's Zaterdags tot 's Maandags daar te blijven. Teneinde de moeite om dienstpersoneel mede te nemen, te besparen, zal door de Maatschappij een groot Restaurant hrorden gebouwd, zoowel om maaltijden te gebrui ken als deze daarvan te betrekken. Ook om het verblijf gemakkelijk en min- Reclame. plas 11 .ISO per anker accijns De economische crisis. Wegens groote moeilijkheden in den af voer harer producten heeft de directie van de N. V. Philips' Gloeilampenfabriek te Eindhoven besloten, voorloopig in hare fa brieken gedurende de eerste vier dagen der week tot 4 uur te laten werken en het be drijf Vrijdag en Zaterdag stop te zetten. Bij de firma Jansen en Tilanus te Vriezen- veen is medegedeeld, dat de breierij en naaierij en alle vaste werklieden, deze week te beginnen, maar vier dagen per week zul len werken. De weverij staat al enkele maan den geheel stop. Wegens gebrek aan grondstoffen zal de glasfabriek te Tiel haar werkzaamheden heden stopzetten. Verhooging tabaksprijs. Naar de N. Amst. Ct. verneemt, zal de prijs van tabak binnenkort weer met 25 cent per pond worden verhoogd. De zaak-Schröder. De Maasbode meldt, dat de behandeling van het bekende persproces tegen den heer J. C. H. Schroder zal plaats hebben voor het 's-Hertogenbossche Gerechtshof op 18 Sep tember. ChsiiTiiiflnie In de pers. Op verzoek van het bestuur van den Ned. Anti-Oorlog Raad bracht een commis sie van Nederlandsche strafrechtsgeleerden, journalisten en letterkundigen een rapport uit over de vraag, in hoeverre bij of na het sluiten van den vTede een stap zou kun nen worden gedaan ter bestrijding van de uitingen, speciaal in de pers, geschikt of bedoeld om vijandschap tusschen de volks- ren uit te lokken. Die commissie,, in 1915 benoemd, bracht in 1916 rapport uit, en nu er'in het buiten land weder belangstelling voor de zaak is ontwaakt, heeft de N. A. O. R. het stuk gepubliceerd. In het rapport wordt erkend, dat van het veelbesproken art. 100, lo. van ons Straf wetboek niet die kracht uitgaat welke noo dig is om repressief op te treden tegen uitingen der pers, welke ten doel hebben om vijandschap tusschen de volkeren uit te lokken. Slechts bij ietwat gewrongen toe passing van art. 100 kan hier practisch ef fect worden verwacht. Daarom geeft het rapport twee aanvullin gen van het Strafwetboek in overweging. Vooreerst wil zij, naar het voorbeeld van een intusschen reeds weder gewijzigde pa ragraaf ven het Noorsche strafwetboek en het ontwerp Oostenrijksch strafwetboek, strafbaar gesteld zien het ophitsen tegen eigen of ander land, door zonder bewijs schandelijke handelingen toe te «lichten, zoodat de vreedzame verhouding tot een coder kod er door bedreigd wordt der kostbaar te maken voor de Week-End- bewoners, zal er een overdekte gelegenheid gebouwd worden, voor versohillende winkels met wandel-galerij. Het 14 Hectaren opper vlakte beslaande terrein, daarvoor beschik baar, is zeer gunstig gelegen aan de War- monder heide en de Groote Sloot (verbin ding van de heide met de Zijl) bij de Spoor brug, op eenige. minuten afstand van het station Warmond. Het initiatief tot oprichting dezer Maat schappij werd genomen door den architect Z. Hoek, directeur der N. V. Mij. „Het Park Zorgvliet", met de heer H. r. Boersma, be heerder der Ned. Aanwinning-Maatschappij, voorheen firma H. F. Boersma, en den heer H. Rutgers, directeur van het Technisch bu reau Rutgers, allen te 's-Gravenhage, die de directie zullen vormen. Eenige vooraan staande mannen op het gebied van Zeil-, Roei- en Mo torboots port, te Den Haag, Am sterdam, Wassenaar en Warmond, hebben 2ich bereid verklaard" een commissariaat te aanvaarden. De Maatschappij stelt zich voor, het vol gende jaar Meï of Juni de exploitatie te be ginnen. Het dagblad „Het Volk". Naar wij vernemen zal hoogstwaarschijnlijk de voorgenomen uitbreiding van het dagblad „Het Volk" en d©vverandering in ochtend en avondblad met'T Januari 1918 ingaan. Zonder gas. Het gemeentebe stuur van 's Gravenhage heeft den toevoer van gas naar de gemeente Rijswijk afge sneden, zoodat men aldaar thans geheel zonder gas is. Practisch. Wegens gebrek aan brandstoffen is door de directie der steen fabriek van de firma Heuff en Co., te Vuren, goedgevonden, dat de gezinnen, die op de fabrieksterreinen wonen, hun eten op de machinevuren koken. Van deze gelegenheid wordt een druk gebruik gemaakt. Dierenbescherming. De voor waarden, waaronder door B. en W. van Zandvoort vergunning verleend wordt om met paarden en ezels ter verhuring aan het strand te staan, zijn verscherpt O.a. komen onder die voorwaarden voor Dat de rijdieren niet mogen verhuurd worden aan personen boven den leeftijd van 16 jaar en de berijders niet in het bezit mogen zijn van een zweep of iets dergelijks. Dat de huurders met het rijdier het strand niet mogen verlaten. Dat de trekstang niet pijnlijk in den bek mag werken, Dat na een rit van een uur, het rijdier een rusttijd moet hebben van een half uur en na een rit van een half uur een rusttijd van een kwartier. Voorts is de eigenaar van het rijdier aan sprakelijk voor de handelingen van de huur ders. Thans hebben te Zandvoort nog slechts 5 personen vergunning, ieder voor een paard en 1 maar slechts komt er met zijn ezeltje. Geen nleirwe vergunningen zullen meer worden verleend, noch aan hen, dié van te voren nooit rijdieren aan het strand t© huur hebben aangeboden, noch aan hen, die thans nog een vergunning hebben, maar zich eventueel van hun rijdier zouden ont doen en weer een nieuw aanschaffen. Ook zal er steeds een agent van politie aan de standplaats staan om er voor te zon gen, dat de voorwaarden nagekomen won den. Een en ander is het gevolg van het wer* ken van het „Comité tot afschaffing van rij dieren aan het strand van onze Ned. bad plaatsen" afd. Zandvoort. Te beginnen mei Zandvoort zal er dus aan het verouderd© vermaak van ezeltje- en paardjerijden san ons Noordzeestrand een einde komen. Woningnood. Een spoorwegamb tenaar werd benoemd te Veenwouden Er was geen woning in dat dorp t© vinden. Het gezin is daarom in de consistoriekamer der Herv. gemeente onder dak gebracht, tot d© catechisaties weer aanvangen. De Maat schappij heeft nu besloten een houten hulp woning te bouwen. Herhaalde desertie. Voor den Krijgsraad te den Haag heeft terecht gestaan J. Schaap. 22 Jaar, te 's-Gravenhage, indertijd door dc politie opgespoord, onder verdenking van moord op den adjudant Callc, in do Alexanderkazcrnc te 's-Gravcnhagc. Thans heeft beklaagde zich tc verantwoor den wegens tweede desertie. Beklaagde bekent. Zijn meisje moest vai\ hem bevallen en kon niet ln haar onderhond voorzien. Aangezien hij als vrijwilliger nief voor haar kon werken, was het eenige, waf hij voor haar doen konj werken. Dit heeft hij gedaan Eerst bij een expediteursfirma te 's-Gravenhage, en als los werkman nog bij een aardappelhandelaar in de Sumatrnstrant, aldaar. Toen zijn meisje in het Leidsche Zie* kenhuis was, ls beklaagde op aanraden vniï een vriend naar Heerlen gegaan, niet omdat de recherche hem zocht, maar om tc werken, Hij heeft in de kalkovens daar gewerkt. De auditeur-militair deelt mede, dat be- "klaagde's opgaven, althans volgens hel meisje, juist zijn. Hij vordert tegen beklaagde 15 weken militaire gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest. De Amsterdamsche ongere geldheden. De vocantiekomer der Am sterdamsche rechtbank veroordeelde giste ren een persoon wegens diefstal van eert ventje zeep op Kattenburg, tijdens de aard appel enrell et jes tot drie maanden gevange nisstraf, onder aftrek van de preventieve hechtenis. Liefdesdrama. Indele Swee- h'nckstraat te Amsterdam is gistermiddag een 22-jarig meisje, na een woordenwisse ling, door een soldaat met een revolver doodgeschoten, waarna de dader zichzelf eenige verwondingen toebracht. Liefdesdrama. Omtrent het drama, dat zich gistermiddag in de le Swee- Uinckstraat te Amsterdam heeft afgespeeld, kan nog worden gemeld, dat de dader de Nederlandsche E. S. V. is. Deze had be trekkingen aangeknoopt met de 22-jarige J. J. W., een vtouw van verdachte zeden. De recherche was reeds op de hoogte gesteld dat de soldaat deserteur was en er was aan houding verzocht. V. zou zich reeds tegenover zijn meisje hebben uitgelaten„Als de politie mij komt halen, dan schiet ik mij dood." Gistermiddag omstreeks 3 uur was de recherche wederom m de woning aanwezig om na te gaan of hij reeds was thuisgeko men. Toen hij thuiskwam, werd hem dit door zijn meisje medegedeeld. Onmiddellijk haal de hij zijn revolver te voorschijn en schoot op het meisje, dat dadelijk dood neerviel. Daarna richtte Mj het wapen tegen zichzelf en bracht zich ernstige verwondingen toe in hartstreek en hoofd. Het lijk van het meisje werd naar het Wil- helminagasthuis overgebracht, terwijl de zwaargewonde V. naar het Binnengasthuis werd vervoerd. De T e 1. weet nog mede te deelen, dat de dader onlangs een erfenis van 2500 had gekregen, welk bedrag hij met de vermoorde er grootendeels heeft doorgebracht. Toen het geld opraakte, begon natuurlijk de ge negenheid der vrouw te bekoelen, hetgeen mede tot des daders geprikkelde stemming heeft aanleiding gegeven. Brandhout gestolen. Uit een tpoorwegwagon, staande op het spoorweg terrein van het Maasstation bij de Oude Plantage te Rotterdam, is 1000 K.G. brand* hout gestolen. Doodgekneld. Te Eniduiben 1* het 7-jarig knaapje S. B. onder een cemen* molen geraakt, waarop hij aan het speler* was. Met ingedrukte borstkas werd het kind opgenomen. Twee personen door de-n bliksem gedood. Bij Sellingeh ondeg. Vlachtwedde zijn de landbouwer Htdting de vrouw ven den landbouwer Stimdwfi door den bliksem gedood. Verdronken. Te Nieuw-Lekkejj land is een 7-jarig jongetje rm A» 4 verdronken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1917 | | pagina 3