STADSNIEUWS JOH. BOTTINGA UIT DEN OMTREK jflat ook ai-V1 dat station de groenietreinen no? ieder en <*ag de Duitsche grens passee- bericht, voor welks waarheid otftffcman ins te rijm rt met het de" fonze zegsman xnst. «er dagen van officieele «jde verspreide be- 'jicht, dat alle uitvoer verboaSn is? vraagt het triad. De kolenrantsoeneering yoor Gasfabrieken. Het bestuur van de Vereeniging van Gas- fabrikanten in Nederland heeft aan de Twee- 5de Kamer een adres gericht, waarin gezegd l^ordt dat de gasfabrieken sinds den aan-1 ivang der kolenrantsoeneering door de re geering niet op dezelfde wijze behandeld /worden als andere fabrieken of bedrijven. Terwijl de regeering of hare organen bij /verschillende gelegenheden hebben be toogd, dat in den crisistijd zooveel mogelijk de gewone wegen van productie en distri butie moeten worden gevolgd, en uit dien hoofde o. a. bij de productie van voedings stoffen en bij de distributie van levensmid delen, brandstoffen, enz. er vooral voor ge borgd is, dat het bedrijf van de landbouwers, winkeliers, handelaren, enz. zooveel moge lijk op de gewone wijze kan plaats hebben, is in de circulaire van den minister van Landbouw en aan de burgemeesters, betref fende distributie van gas en electrischen 6troom, ten opzichte van de gasindustrie een ander standpunt ingenomen, hetgeen door adressanten dan in bizonderheden in herin nering wordt gebracht. Adressanten vragen in de eerste plaats, dat het ten opzichte van andere industrieën of bedrijven gehuldigd beginsel van onzij digheid ook ten opzichte van hunne indus trie worde toegepast, dat men niet ten na- deele van deze industrie ingrijpe in de be staande verhoudingen, opdat in normale tij den, wanneer die weer zullen zijn aangebro ken, ook hunne industrie zich weer kan ont wikkelen, hetgeen volgens hunne vaste overtuiging in het algemeen belang is. Stop gezet. De N. V. Zwanenberg's Slachterijen en Fabrieken te Winterswijk heeft thans haar geheele bedrijf moeten stopzetten, daar er niets meer voor de fabrieken te verrichten De Kon. Eindhovensche stoom- en hand- weverij van de firma Van Dijk en Co. is stopgezet. Hierdoor zijn 200 menschen wer keloos geworden. Op de thans stop gezette Eindhovensche Stoom- en Handweverij De Iris te Stratum, beeft, naar de Maasb. meldt, de burgemees ter op last van den Minister van Landbouw den geheelen voorraad manufacturen, welke een waarde van ten minste 500,000 ver tegenwoordigt in beslag genomen. De firma heeft de fabriek stop gezet. Nader wordt gemeld dat de fabriek gis termiddag haar bedrijf weer heeft hervat. De fabriek was door de regeering gesloten. De firma zal deswege een klacht indienen bij de Tweede Kamer en bij de rechterlijke macht. Nederlanders te Monrovia. Dezer dagen werd gemeld dat een Duit sche duikboot het draadlooze station te Monrovia (hoofdstad van Liberia) had be schoten, waarbij dat station vernield werd. Blijkens bij het departement van buiten- landsche zaken ontvangen bericht zijn bij dat voorgevallene geen Nederlanders ge deerd. Uitgewisselde knjgsge- vangenen. Naar de Nederl. verneemt, zullen op de Wierickerschans, bij Woerden, een aantal Engelsche gewonde krijgsgevangenen wor den gehuisvest. Mijnen in de vrije vR»rge;il. In een extra bericht aan Zeevarenden ■wordt medegedeeld, dat volgens mededee- ling van den Marinestaf het waarschijnlijk is, dat zich verankerde mijnen bevinden in het {Oostelijk gedeelte van de zoogenaamde vrije j vaargeul ter hoogte tusschen lichtbruiboeien l\os. 1 en 2. Aan de scheepvaart en de visscherij wordt I derhalve aangeraden om bij het bevaren van jde geul de lichtenlijn zooveel mogelijk te volgen en tusschen de lichtschepen Dog- igersbank Zuid en Doggersbank Noord zich [Vliet be-Oosten deze lijn te begeven, j Een nader onderzoek wordt ingesteld, j. iD e Rijkstelefoon in oorlogs- I tijd. f Bij kon. besluit is den minister van Water staat, voor zooveel noodig, machtiging ver leend om ingeval van oorlog, oorlogsge vaar of andere buitengewone omstandighe den tijdelijk afwijking te gelasten van het Reglement voor den dienst der Rijkstele- ïoon. Wij kunnen verder nog meededen, dat in den loop van de volgende maand het tweede num mer van de Feestcourant zal verschijnen, terwijl de overige nummers naar gelang de omstandig- digheden het licht zullen zien. CKnoodirinc tot werkstaking. Naar Het Volk verneemt, heeft het be stuur van het N. V. V. Dinsdagmorgen een schrijven van het N. A. S. ontvangen, waar in deelneming aan een algemeene werksta king wordt gevraagd. De brief zal behandeld worden in een deze week te houden bestuursvergadering. Het bestuur van het N. A. S. ontving be richt van het bestuur van het N. V. V., dat de reeds gepubliceerde brief van het N. A. S.-bestuur Vrijdag behandeld zal worden in de vergadering van het bestuur van het N. V. V. en dat laatstgenoemde Vakcentrale Zaterdag haar antwoord zal toezenden aan het N.A.S.-bestuur. Staking: In de mnnitle-lndnstrie Onder de losse rijkswerklieden, werkzaam aon de munitiefabrieken aan de Hembrug, is eene staking uitgebroken. Omtrent den omvang der staking wordt medegedeeld, dat er 1500 2000 arbei ders het werk hebben neergelegd. Hedenmiddag wordt een drietal stakers- vergaderingen te Amsterdam gehouden. Aan de rijksconstructiewerkplaats te D e 1 f t is hedenmorgen een honderdtal losse rijkswerklieden in staking gegaan. Ook te Zaandam zou hedenmorgen gestaakt worden. Geweigerde 1 Mei-betooging. De territoriaal bevejhebber in Overijsel enz. heeft aan de afd. Enschede-Lonneker der S. D. A. P. e. a. vereenigingen te Enschedé, het houden der gewone jaarlijksche 1 Mei- betooging geweigerd. Kapverbod. De Minister heeft een kapvérbod gelegd op een driehonderd hoo rnen, staande aan den weg- van Borne naar Buren (gem. Hengelo). Dc burgemeester van St. Odi- 1 i n b e r g, A. H. S., gedetineerd, wegens knevelarij en valschheid in geschriften, is door de rechtbank te Boermond veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De eisch was acht maanden. Reclame Scbocisol naar Maat. A He Sport-artikelen Bij laar zon en Eijkappeo. Teleioon 50 Roiapantoffels. Reparatie-inrichting Tangestraat t8 - Amersfoort Platvootzolen enz. A n t i-R e v. p a r t ij. Naar de N. H. Ct. /verneemt, heeft de heer H. de Wilde ontslag fcenomen als lid van het College van Ge machtigden. Gouden feest ran het Ifederl. GjmnaMiek ver bond. Het hoofdbureau uit de regélingscommissie roor de viering van het 50-jarig bestaan van het N. G. V. heeft zich, na overleg met het bonds- best uur en den heer Burgemeester van Amster dam, voorzitter van het eere-comité, genood zaakt gezien o an de op 12 April jj. in „Palais fcoyal" bijeengeroepen regelingscommissie voor te stellen de feestelijkheden, welke in de Juli- moand te Amsterdam gehouden zouden wor sen, voorloopig voor één jaar uit te stellen op frond van de overweging dat de buitengewone ijdsomstandigheden, waaronder w moeten be ren, zoowel het verkeer als een behoorlijke voor- Kning van levensmiddelen te zeer belemme- en. De vergadering was met het hoofdbestuur ran meening, dat onder die omstandigheden het éest niet gevierd zou kunnen worden overeen komstig de waardigheid van het N. G. V. en tei eeniffde zich <japrom, hoewel noode, met het Diefstal van militaire goe deren. De Groningsche recherche heeft gearresteerd en naar Groningen overge bracht sergeant de B., die als hulpfourier in een der kazernes te Assen de beschikking had over verschillende sleutels van rust- en deponeerkamers. De B. wordt verdacht een groote hoeveel heid militaire schoenzolen, sokken en an dere militaire goederen uit de kazerne te Assen gestolen te hebben. De verdachte ontkent, doch in zijn particuliere kasten en kisten werden door de recherche een groot aantal militaire ondergoederen gevonden en in beslag genomen. De reeds aangehouden K. is niet mede plichtig aan den diefstal, doch trad als heler op. Hij had verschillende adressen, waar de militaire goederen heengebracht en van waar ze dan weer werden verkocht. De poli tie te Groningen heeft het onderzoek, voor- zoover het een aantal helers betreft, die in Assen wonen, aan de Asser-politie overge geven. Intusschen is ook in Groningen nog een andere heler aangehouden eenr zekere T. H., die reeds tweemaal een partij van bij na honderd schoenzolen in Groningen aan den man heeft gebracht. Diefstal van verfstoffen. In de fabrieken der N. V. Van Vlissingen Co. te Helmond is voor ongeveer 4000 dub bel chroomzuur-kali gestolen. «Als vermoe delijke daders zijn gevankelijk naar Roer mond gebracht twee arbeiders op de fabriek, en als verdacht van heling V., herbergier te Helmond. Weggesmokkelde eenheids worst. Van de eenheidsworst, die de vo rige week te Echt werd gedistribueerd, werd aan den avond van den dag waarop de dis tributie plaats vond, een hoeveelheid van niet minder dan veertig pond aan de grens op een smokkelaar in beslag genomen. Smokkelen van goudgeld. Te Eggelshoven is aan de rijksgrens een smok kelaar aangehouden, die drie duizend gulden aan gouden tientjes en vijfjes poogde uit te voeren. Deze geldswaarden zijn in beslag ge nomen. Rubber smokkelarij. Be een rijken boer te IClazinaveen is door de marechaussee voor f 12.000 rubber in beslag genomen. Zwart, zoo heette deze boer, was gewoon allerwegé in den lande rubber bandschoenen op te koo- pen en deze onder pakken stroo naar Klazina- veen te vervoeren. Drie zich als Duitsche hee- ren voordoende rechercheurs hebben Zwart er in laten loopen en nadat gebleken was waar hij zijn rubber verborgen had, onmiddellijk de politie gewaarschuwd. Zwart is gevankelijk naar Assen overgebracht. Beslag op eieren. Aangezien te Wa- genihgen op de markt de eieren boven .den maxi mumprijs van 14 ct. werden verkocht, werd tegen 3 aanvoerders proces-verbaal opgemaakt. Bovendien werden op last van den directeur van het levensmiddelenbedrijf op de markt en op de veiling" alle eieren in beslag genomen voor f 12.75 per 100, om door de winkeliers in dis tributie te worden gebracht voor 14 cent. Na de Haagsche relletjes. De commissaris van politie in de le afdee- ling heeft weder twee personen, die verdacht worden zich bij de relletjes van de vorige week aan plundering te hebben schuldig ge maakt, in het,huis van bewaring doen op sluiten. De in verband met de relletjes genomen maatregel tot consigneering van de troepen van het garnizoen is opgeheven Begrafenis van slachtof fers. Gistermorgen had te Den Haag orv- der zeer groote belangstelling de begrafenis plaats van het slachtoffer, het 14-jarig meisje. Huegen, hetwelk Vrijdagavond door een noodlottig schot doodelijk was getrof fen. Voor het sterfhuis aan de Hoefkade had zich een zeer groote menigte opgesteld. Ongeveer kwart over tienen vertrok de stoet van het sterfhuis. De lijkwagen was geheel bedekt met kransen, waaronder één van den burgemeester, een van de leeraren en een van de leerlingen van de Handelsschool. De stoet werd geopend door een 4-tal be reden agenten. Op het R.-K. kerkhof, dat door bereden politie was afgezet, was een groot aantal belangstellenden aanwezig. Burgemeester en Wethouders waren hier vertegenwoordigd door den heer De Noo, inspecteur van het onderwijs. De zwager van de overledene sprak na mens de familie een woord van dank tot den Burgemeester, de politie, de patroons van de overledene, die ook tegenwoordig waren, en de verdere aanwezigen voor de betoonde belangstelling. Ongeveer te half twaalf had op de Alge meene Begraafplaats in tegenwoordigheid van een aantal belangstellenden de teraarde bestelling plaats van het tweede slachtoffer ven de relletjes van Vrijdagavond f.1., den 27-jarigen beambte van de Bell. Teleph. Ma nufacturing Cy. te den Haag. Ook bij het woonhuis van dezen overle dene, aan de Segherstraat, had zich een gTOOte menigte verzameld, toen de lijkstoet van daar vertrok. Op de kist was een krans van de Bell-Tel.- Maatij. gelegd. Aan de groeve werd niet gesproken. Er deed zich geen enkel incident voor. Meisje doodgeschoten. Te Spekholzerheide-Kerkrade heeft de grens wacht, na herhaalde vruchtelooze sommatie, vuur gegeven op twee Duitsche meisjes, die levensmiddelen over de grens wilden bren gen. Een der meisjes werd doodgeschoten het andere is zwaar gewond. Jëcd nlenw grAauatoagalak. Gistermiddag is eun de Maaldrift, bij Den Haag, bij oefeningen in het granaat-werpen een tijdgTanaat ontijdig ontploft, waardoor zeven militairen niet ernstig zijn gewond aan de been en. Bij de gewonden is één luite nant. Ze zijn naar het hospitaal in Den Haag gebracht School- en kerknieuws Distributie van Graan en Meel, maakt bekend, dat met- ingung van heden de maximumprijs wordt vastgesteld voor tarwewaterhrood (go- bokken van Regeeringsbloem) opi a. f 0.36 per K.G. ol b. f 0.14^ per 400 grom. Tm wvwat erbrood (gebakken van Regeerings bloem onder rabbinaal toezicht) op o. f 037 per K.G. of b. f 0.15 per 400 grom. Oe Burgemeester voornoemd, •VAN RAND\VLJCK. Kamerverkiezing. Bij het ter perse gaan van dit blad wast ten stadhuize alleen voor mr. A. G. A. ridder van Roppard een candidatenlijst Ingediend, zoodat deze bij enkele candidaatstelling ge kozen zal zijn in de vacature-mr. W. H. de Beaufort Examens. De heer J. M. M. Hamers slaagde te Utrecht voor het doet. examen rechtsweten schappen. Abonnement s-C oncerten. Het Concertbureau Hans Augustin is 't zij indirect deze zorg ln de toekomst hel pen verminderen. Daar nu zooveel mogelijk land dient te worden beschikbaar gesteld ter voorziening in het tekort aan broodkoren, waartoe do middelen om dit te bevorderen binnen het bereik liggen van Uwe Excellentie; treedt onmiddellijk de vraag op den voorgrond ,rHoe al deze gronden Ir be meste n?" wil men deze niet geheel of ten deele aan uitputting bloot stellen, waarvoor allerwege maar al te zeer en te recht wordt gevreesd. 't Is daarom, dat beide ondergeteekenden J. J. van Capclle en Floris Vos beiden wo nende te Naarden, de aandacht van Uwe Excellentie vestigen op de mogelijkheid wel ke zich voordoet om met zeer bescheiden middelen groote hoeveelheden zeeklei te verzamelen, geschikt deels voor bemesting deels voor verbetering der bodem-structuur. De ondergeteekenden hebben n.I. hun oog gevestigd op het Zuiderzee-gebied gelegen tusschen Schokland en Kampereiland, 't Hoornsche Hop en een belangrijk gebied in de Wadden, waar zich zeeklei bevindt als bovenbedoeld, hetgeen neder door meer deskundigen bevestigd zoude kunen wor den. Waar nu eenerzijds groote behoefte be staat aan mest, anderzijds de plaatsen te vinden zijn waar deze in als 't ware onbe grensde hoeveelheden verzameld kon wor den, komt het ondergeteekenden voor, dat redelijkerwijs mag worden verwacht, dat van de zijde van Uw departement alles zal wor- Fro f. Hugo de Vxies. Met ingang op lo September boeit prof. dr. Hugo de Vries, hoogleeraar in de plantkunde oen de Gemeen telïjke Universiteit te Amsterdam, wegens het bereiken van den 70-jerigen ioeftijd eervol ont s3ög aangevraagd. D s. G. W. Loc hor. I Te *s Gravenhage is op 79-jarig-en leeftijd overleden ds. G. Locker, era- predikant der Ned. lierv. Kerk St Jen.ge. De overledene stond achtereenvol gens te Zurich, Nexrdorf, Gardener, Hengelo, Aelst, Elsp;et en St. Jansga. Kunst en Wetenschap Bij A. W. Brnna Zooa's, Uitgevers Mij. zal binnenkort verschijnen een nieuw demo cratisch tijdschrift. De redactie bestaat uit de heeren G. Bolkestein, Inspecteur van het Mid delbaar Onderwijs te Amsterdam, R. Casimir, Rector yan het Nederlandsch Lyceum en Hoogleeraar in de Paedagogiek aan de Leid- sche Universiteit te s Gravenhage, mr. L B. Cohen, Hoogleeraar te Groningen, mr. R. Kra nenburg, Hoogleeraar te Amsterdam, mr. n, P. Marchant, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, mr. E. M. Meijers, Hoog leeraar te Leiden en dr. E Reinders, Directeur afd. Hoogere Burgerschool van het Ned. Lyceum te 's-Gravenhage. Van de bijdragen der redacteuren zullen be schouwingen over de Wereldgebeurtenissen van den heer Bolkestein en binnenlandsche staatkundige overzichten van den heer Mar chant een zeker periodiek karakter dragen. Het tijdschrift zal drie-maandelijksche over zichten bevatten over de nieuwe Nederland- sche literatuur door Herman Poort te Gro ningen on zal tevens een tribune zijn voor al len, die in den aangegeven geest publicaties va socialen, economischen, politieken of let terkundigen aard wenschen te doen. Het eerste nummer verschijnt op 15 Mei a.s. Maarssen. De heer G. J. Loggers, ge meente-secretaris te Eemnes, is benoemd tot eerste ambtenaar ter secretarie van Maarssen en Maarsseveen. Vreeswijk. Alhier en te Lopik-Jaars- veld zijn afdeelingen van den Vrijz. Bern Bond opgericht Zeist. Waar de slagers alhier niet lan ger bij machte zijn vleesch te leveren, zul len zij voor gezamenlijke rekening visch gaan verkoopen tegen lage prijzen, geba seerd op de marktnoteeringen te IJmukien en Scheveningen. Voor het bestellen door bet gehuwd per soneel zal 10 cent per K.G. extra worden gevraagd. Als nu maar voldoende voorraad kan wor den aangevoerd. Kennisgeving De Burgemeester van Amersfoort, gelezen de circulaire No. C3347Z30. Rijksbia^a» yoor do er reeds vroeg bij met zijn plannen voor het den gedaan om deze belangrijke zaak ter hand te nemen, waarmede tevens aan vele binnenkort vrijkomende arbeiders op ieder gebied, loonend werk zou kunnen worden verschaft. Bovendien zal bij het eventueel ter hand nemen van bedoeld werk de kleine schipperij ten zeerste gebaat zijn." volgend seizoèn. De directie is weder met de beste tegenwoordige solisten en ensem bles in onderhandeling, ten einde de abon- né's in de gelegenheid te stellen, opnieuw van de schoonste uitingen op muzikaal ge- biëd te genieten. 0.a. zal een Fransch-Russische Avond plaats hebben, te geven door de gevierde Belgische zangeres Berthe Seroen, die in 't bijzonder als vertolkster van het Fransche lied zulke buitengewone successen behaalde en Evert Cornelis, dirigent van het Concert gebouw-Orkest te Amsterdam, die in de laatste jaren ook als uitmuntend pianist zeer op den voorgrond trad. Verder zal de groote pianist Frederic Lamond, wiens optreden evenals overal ook in Nederland steeds een evenement is, een Beethoven-avond geven. -Met het oog op de vele liefhebbers van ka mermuziek zal ook a.s. seizoen dit genre in de serie niet ontbreken, en werd het be roemde Hongaarsche Strijkkwartet geënga geerd. Ten slotte wordt nog voor een Viool avond onderhandeld met den eminent en vi olist Carl Flesch. Milit aire Hoisvlijltentoon-stelliiig. Zooals onze stadgenoot^ roods weien, wordt hedenmiddag half twee in de zaal Amiatia bo vengenoemde tentoonstelling door den garni zoenscommandant geopend. De oranjekleurige redomebiljetten in de stad "hébben onze aan dacht er reeds op gevestigd, terwijl de adver tenties in de bladen ons buitendien verkondi gen, dart er 's middags een strijkje zal zijn. Dank zij de medewerking van den altijd wel willende secretaris van het Amersfoortsch Co mité O. O. mocht het ons gelukken reeds vóór de opening het een cn ander te zien. Met bui tengewone kalmte wist hij orde te brengen in den schijnbaren chaos van teekeningon, schilderijen en voorwerpen. Zijn rustige bevelen moesten wel een goede uitwerking hebben op de ijverige helpers en onder onze oogan groeide de ten toonstelling. Men moet een eerbied hebben voor den ondernemingsgeest en het organisatievermo gen van bovengenoemd comité. Het lijkt ons niet noodig, iets te verkloppen var. hetgeen we zagen. Hier zij gezegdhet is de moeite waardt een ieder go zelf zien. Do lage toegangsprijs (25 ct) zal voorzeker geen beletsel zijn. Rest ons tenslotte nog te vermel den, dat eventueele baten ten goede zullen ko men aan de Nationale Vereeniging tot Steun aan Miliciens, een aanbeveling te meer, om deze tentoonstelling te bezoeken. Vanmiddiag half twee had) de opening der ten toonstelling plaats in tegenwoordigheid van Ger ner a al-Majoor Kleynhens, voorzitter van het Al gemeen Comité tot ontw. an ontsp. van gemo biliseerd en en tal van militaire autoriteiten met hun dames. Terwijl het gemeentebestuur vertegenwoordigd was door wethouder Verhoef. Luit.-kolonel Sandt van Noot en, eero-voorzit- ter, sprak de openingsrede uit en wees op de groote beteekenis van huisvlijt, welke de mili tairen van straat en kroeg verwijderd houdt en bevorderlijk is voor him vaardighekL vinding rijkheid en scherpzinnigheid. Hij bracht hulde aan do inzenders, instructeurs en aan het co mité. Daarna werden de inzendingen bezichtigd; de zaal was smaakvol versierd en het voortreffelijk strijk-orchest van depftt Vlil deed zich hooresv Liefdadigheidsconcert. Het batig saldo van het Liefdadigheids- conoert ten bate van het Sanatoriumfonds der Onderoffic.-vereen. „Ons Belang" op Dinsdag 16 April bedraagt 556.97 Het Zuiderzee-slib. In de jongste bestuursvergadering van de Kanaalvereeniging de Geldersche Val lei is door een bestuurslid uit Amersfoort de aandacht gevestigd op den Eemnesserpolder welke dank zij de slib, welke er jaarlijks door de overstroomingen van de Zuiderzee ach terblijft, behoort tot de beste gronden van Nederland. De vraag is toen gesteld of deze slib niet te benutten zou zijn in plaats van meststoffen. Het zou waarlijk een eminent belang xijn zoo dit slib gebaggerd en gedis tribueerd kon worden. Het gevolg van de gedachten wisseling is geweest, dat het voegende adres verzanden is naar den Minister van Landbouw: Centrale Bouwmaterialen voorziening. Zaterdag j.L is ten overstaan van nota ris van Herwijnen te 's Gravenhage opge richt de N.V. Centrale Bouwmaterialen' Voorziening (C. B. V.) De heer Ir. C G. Beltman, directeur van gemeentewerken alhier, benevens de heeren H. I. Sissingh, wethouder van Groningen en A. H. Gijzeis, burgemeester van Sittard, tre den als commissarissen op voor de vereeni ging van Nederlandsche Gemeenten. Tevens is de heer ir. C G. Beltman en de heeren L Jurriaan-Kok, wethouder der ge meente 's Gravenhage, P. Bakker-Schut, ad junct directeur van gemeentewerken te 's Gravenhage, D. E. C. Knuttel, Rijksbouw- kundige en W. H. Vliegen, wethouder van Amsterdam, benoemd tot Hd van den Rood van Toezicht Alg. Ned. Bond van Handels-en Kantoorbedienden. Aid. Amersfoort. Op de laatste alg. ledenvergadering van 16 April 1.1. werd van deze n">g jonge afdce- ling, die zoowel reizigers als winkelbedien den en magazijn- en kantoorbedienden in hare organisatie opneemt het huish. regle ment vastgesteld der afdeeling Amersfoort. Voorts werd een speciale propnganda- commissie gevormd uit de leden, met het oogmerk om de propaganda voor de mo derne vakorganisatie krachtig aan te wen den. De propaganda-corn, stelt zich tot taak de alg. Ned. hond van H. en K. meerdere bekendheid te geven, m Amersfoort, en om door haar propaganda-acfie bet ledental Rink te doen toenemen. Genoemde prop.-commissie is samenge steld uit de "heeren J. v. <L Hooff, KI. Koppel 26. W. v. d. Bunt, L. Beekstraat 27. F. J. M. Verzijl, Aldegondestraat 95. D. Cohen, Drieringenstraat 3. Laatstgenoemde zal als leider dezer com. voor de afd. A'foort optreden, terwijl ge noemde heeren volgaarne aan ieder belang hebbende alle gewenschte inlichtingen, be treffende den bond, willen verschaffen. Het afd.-bestiiur is thans samengesteld ulf de heeren: M. Sprank, Arnh. Weg 58, voorz. A. v. d. Kamp, Utr. Weg 13, le secretaris. W. J. Siebeling, Wilhelmin astraat 32. D. Cohen, Drieringenstraat 3. J. A. v. Luijn, Muurhuizen 55. De „rijs t" v an de Phoenix- brouweTTj. r In de pers doet het gerucht de ronde dat op de Phoenixbrouwerij alhier 500 balen rijst in beslag genomen zijn. De volksmond had er reeds 5000 van gemaakt. Wij vernemen dat het hier betreft de zoo genaamde afvalrijst (grantilated rijst), welke steeds op de brouwerijen gebruikt wordt tet vermenging in gering percentage met de mout. Iedere maand moest er Teeds opgave ge daan worden van de aanwezige voorrodefi aan het Rijksdistributiebureau te 's Gr are n- hage. Thans is de regeering overgegaan tot het in beslag nemen van al deze voorraden ter vermaling tot kindermeel. In plaats daarvan stelt de regeering nu andere grondstof ter beschikking van de brouwerijen. Centrale Keuken. Noodgedwongen moet de Centrale Keuken hare dagelijksthe produce than»^ beperken tot 2200 porties. Het gebouw; wordt echter uitgebreid, er komt een uit bouw aan den straatkant en er zullen twee .Waar op dit oo^enhük door het geheele j kookpotten bijkomen, zoodat de capanteit Nederlandsche volk" met zorg de toekomst te binnenkort zeker verdubbeld zal z.jn en me- gemoet wordt gezien, met 't oog op de voe- mand meer algewezen zal behoeven tc wor ding van mensch en dier, ligt het op den weg den. van ieder mensch om naar vermogen roede Het menu voor de volgende week Imdt te zoeken naar middelen, welke 'teij direct,! Maandag erwtensoep.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1918 | | pagina 3