PHIEKIXIIIIWEIU ALCOHOLVRIJ BINNENLAND STADSNIEUWS UIT DEN OMTREK VERSTERKEND, VOEDZAAM GEZOND VERKKIJKBAAK 3U I»E nr.ï>KitTt:Bu««PEas VAS DE Yefkïii;tsar IjF. H. WILDE, Slwnafeul 11 Tilspbtss So. 23. MALT# (Vervolg.) I" Nederlandsche Bakkersbond. finder voorzitterschap van den heer Fred. C. Stahle is te Zutphcn de algemeenc vergadering ven den Nederlandschcn Bakkersbond gehou den. De voorzitter wees c.a. op den bloei van den bond, die thans 5700 leden telt. i De N.V. Meelfabrieken „de Nederlendsche Bakkerij" en de N. V. Nederl. Bakkerij Cen- I trale te Amsterdam verkeeren in bloeienden toe- Stand. j. De secretaris, de heer G. J. Bokhorst, herïn- ^nerde in rijn jaarverslag aan de vragenlijsten, aan de leden toegezonden om een overzicht van t den nachtarbeid der bakkers te verkrijgen en aan de opgerichte vakschool voor bakkers te Gouda. In het centrale bestuur werde daarop gekozen de heeren H. Smitskamp te Den Haag en A. M. E Papcnhuizen te Schiedam. De heer Kraan deed vervolgens eenige mede- dcelingen over de N. V. meelfabrieken en de N. V. NederlBakkerij-Centrale, welke beide evenals de drukkerij, er goed voor staan. Omtrent de Bakkerij-Centra'e tv orden gun stige medeaeelingen door den heer Wefcer ge geven. In 1917 was de omzet 393.000, in het eerste halfjaar 1918 650 000. Na de pauze hield de voorzitter eene voor dracht over de miriisterieele besluiten voor de ■brcodbakkerij, de naleving dezer besluiten door de gemeentebesturen enz. en de middelen tot verbetering ven den toestand. Dc heer Stohle wees er op, dat er nog steeds burgemeesters zijn, die niet aan de bak kers willen geven, wat hun volgens de ministe- fieele besluiten toekomt. Zco werd in 1917 de meelprijs verlaagd, doch sommige burgemees ters hebben nu nog niet het door de bakkers te veel betaalde aan dezen teruggegeven. Daar stelde spr. voor vanwege den Bond *en inspecteur te benoemen, die in alle gemeen ten de wantoestanden onderzocht en de grieven der bakkers eveneens. Zoo'n inspecteur moet dan die wantoestanden cn die grieven uit den weg ruimen dcor overleg met de autoriteiten te ple gen. Dit denkbeeld vond dc goedkeuring der vergadering, die het bestuur machtigde in dezen de noodigc stappen te döen. Een politie-agent-aangehou- d e n. De recherche te IJmuiden heeft we gens vervoer van een aantal kazen aange houden eenpolitieagent in uniform, cfie -de verboden waar onder zijn groote cape meedroeg. De aangehoudene is onmiddellijk geschorst. Een misrekening. Het Nbld. v. Emmen vertelt als historisch: De familie AI. te Assen had een vet kalf gekocht met de bedoeling dit te slachten voor eigen gebruik. Hoe nu het beestje dood te maken? De heer G., een familielid, wist read en stelde voor een kalf te slachten in zijnconcertzaal, terwijl de heele familie bij elkander geroepen werd om mee te zin gen, teneinde het gebrul van het Jcalf te overstemmen. Het dier werd zonder ongeluk ken 's nachts naar de zaal gebracht en den volgenden dag begon reeds des middags het concert. Terwijl nu de familie flink aan den zang deeinam, kreeg een buurman, die met den heer M. in twist leefde, er de lucht van en waarschuwde de politie, zoodat onder 'het zingen van de meest opgewekte melo dieën cn pianomuziek het kalf in beslag werd genomen. Eer de politie echter ver trok, nam hij nog een kijkje in den kalder, waar nog 5 dikke hammen in beslag werden genomen. Assen is vol van dit „weldadig heidsconcert." omdat zij voor het beweren minder geschikt zijn en anderzijds omdst de bevolking tegen deze soorten van aardappels groote bezwa ren heeft, veroorzaakt door de slechte hoe danigheid van groote partijen veen- en zand- aaraappelen, welke in den afgeloopen winter werden verstrekt. Indien in den a.s. winter uitsluitend kleiasrdappelen gedistribueerd zullen worden, kan het gemeentebestuur dus niet anders doen dan den maatregel, om wintéropslag te veroorloven, toejuichen. Het gemeentebestuur van Utrecht zou boven dien in staat zijn, om voor dat gedeelte der Garnizoen. De tot dirig-eerend-officier van gezondheid 3e kl. (majoor) bevorderde officier van ge zondheid le kl. dr. P. B. van 7.oo is opgetre den als chef van de verbandplaatsafdeeling der He divisie te Amersfoort. Personalia. De heer Jac. de Jong siaat op de voor- bevolking, dat of om financieele of om an- j dracht voor hoofd der gemeentelijke gym- dere redenen niet tot inslaan in staat is, den nastiekschool te Assen, aan deze gemeente toekomenden voorraad In de verandering ven Donderdag avond van den Utrechlsohen raad ge.: 'gekeurd de voorgestelde uitbreiding ven het administratiegebouw van de Electri- sche Centrale, waarvan de kosten worden gerr amd op 3Ö.OOO. Mede vereenirde de raad zich met het "voorstel van B. en \V. era hun college te machtigen tot aanschaffing van een Pluto- zelfstoker met loroehooren, ten dienste van het Electriciteitsbedrijf over te gaan en daar voor pl.m. f 35.000 te besteden. Aan een heer De eerd werd daarop ge legenheid ge geve n een vraag tot B. en W. te richten in zal;de quafiteit van het gas! De heer Da Wceri vroeg, of B. en V. be reid zijn met het oog op de daling der calo- riscr.e waarde van het gas een andere orijs- regefing voor dit artikel voor ta stellen/daar bli r,e vastgestelde regeling niet is gerekend op oeze daling der calorische waarde, waar door een breede klasse ven minder koop- krachtigen tegen de bedoeling van den raad in een hoogere klasse komen dan waarin ze bel-.ooren. Wethouder van Zijst antwoordde, dat hèt ce bedoeling van B. en \V. is voor het ver- loT van den directeur nog een regeling aan ren raad voor te stellen, die tegemoet kan komen aan de gerezen moeilijkbeden, ver oorzaakt door de mindere calorische waar de, welke de menschen onwillekeurig veel spoediger in een hoogere klasse brengt. De voorzitter bracht o.m. ter sprake het acres van de Vereeniging van huisvrouwen, rerzoeker.de een wintéropslag van aardap pelen te bevorderen, met het desbetreffende schrijven van B. en W. aan den minister van Landbouw. In dit sc. njven wordt opgemerkt, dat aan jopsl-ag van zand- en veenaardappelen geen .waarde zal gehecht worden, eenerzijds niet te Neder HardinxvelA aardappelen in kelders te bewaren en te ver zorgen. De heer Bielcman vreesde, dat, zoo B. en W. slechts kleiaardappelen wenschen, dit een verkeerden indruk zal maken. Spr. acht ook opslag van aardappelen wenschelijk, doch dan evengoed van goede zand- en veenaardappelen als van kleiaardappelen. De voorraad kleiaardappelen is niet zoo groot, terwijl er vele voor menschelijk ge bruik geschikte zand- en veenaardappelen van goede kwaliteit zijn. De voorzitter wees er op, dat B. en W. gevraagd hebben den opslag toe te staan van goed houdbare klei-aardappelen. Spr. meent, dat met goede zendaaröappelen ook wel iets te b preiken zal zijn. De vergadering werd daarna gesloten. Baarn. Alhier is hedennacht op 61-jari- ren leeftijd overleden Casper Trier, directeur hotel Polen te Amsterdam en van hotel Trier te Soestdijk. Baarn. In den laatst en tijd is in verband met den alhier besiaanden woningnood Je zaak der verbetering van de volkshuisves ting ernstig ter hand genomen. Op een ter rein in het Heuveloordpark worden door de Baarnsche Stichting tot woningverbetering een 24-tal nïnke en praktisch ingerichte ar beiderswoningen gebouwd, welke successie velijk hare voltooiing naderen. Verder wor den aan de Oosterstraat een 10-tal derge lijke woningen door -de gemeente gebouwd, waarvan ook reeds eenige gereed zijn. In dien op de thans ingeslagen weg wordt voortgegaan, zullen door toepassing van het z.g. „opschuivings-systeem" heel wat slech te woningen kunnen worden opgeruimd, al thans indien door den gemeenteraad de vrij gekomen onbruikbare woningen worden on bewoonbaar verklaard. Plet aental liefhebbers voor de nieuwe woningen i9 natuurlijk zeer groot en het is voor de bouwcommissie en oor het gemeentebestuur geen gemakkelijke O n d e r w ij s. De heer Wentink, circa 55 jaar verbonden aan-de R. K. Jongensscholen alhier heeft in gang 1 November ontslag aangevraagd. Eemb. Herv. Kerk. Tot lid van het Provinciaal College van Toezicht op het Beheer der Kerkelijke Goe deren en fondsen van de Hervormde Ge meenten in de provincie Utrecht is benoemd mr. dr. J. A. A. PL de Beaufort te Soest, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van diens vadermr. W. H. de Beaufort te Leusden. Uit de Geref. Kerk. De Geref. Kerk is door aankoop eigena resse geworden van het perceel L. Vrouwen straat 17, gienzend aan de terreinen van het kerkgebouw Langegrecht De Geref. Kerkeraad besloot in een avond dienst het 3e eeuwfeest van de Dordtsche Synode te herdenken. De em. pred. D. Felix alhier herdenkt 3<T Juli den dag dat hij 25 jaar geleden aan de Geref. Kerk te Roden verbonden werd. Comm. voor Crisismaatregelen in bakkerijen. Uit de bakkerspatroons hier ter stede is gevormd eene permanente commissie voor Crisismaatregelen in bakkerijen, wier taak het is om de belangen der bakkerij te be hartigen bij -de autoriteiten. Voorzitter is de heer J. van Zalingen, pen ningmeester de heer C. van Ommeren, se cretaris de heer H. S. Valkenburg, als verte genwoordiger van de lirma W. H. Meursing, alhier. Onze Gemeentereiniging. Over den reinigingsdienst is in onze gemeente al heel wat te doen geweest. Her haaldelijk is geklaagd over het onvoldoende van dezen tak van dienst tot het huidige ge meentebestuur een kloek besluit nam tot al taak om voor de fraaie woningen, gebouwd geheele reorganisatie er van. Eigenlijk moe onder leiding van den gemeente-architect, ten we spreken van een organisatie er van. den heer F. F. de Boors, de geschikte huur ders uit te zoeken. De huurprijs der wonin gen bedraagt 3.50 per v^eek. Zeist Waren tot voor kort de regee- rïngsmaatregelan tegen overtredingen inzake het slachtverbod van dien aard, dat men'er zich weinig cf niet om bekommerde, den leatsten tijd wordt zeer streng opgetreden, gelijk gisteren bleek bij de ontdekking van een frauduleuse slachting te Bunnik'. De keurmeester M. Yff te Zeist kreeg gis teren een drietal personen in de gaten op weQ naar Bunriik, wat dezen ambtenaar aan leiding gaf op een afstand te volgen. Bedoeld drietal verdween in de boerderij ,,'t Rumpt" van clcn veehouder H. Meyers te Bunnik. Daar de heer Yff na eenig wachten een van het drietal even zag verschijnen in slachtkiel, nam rijn vermoeden, dat er geslacht was, vasten vorm aan, waarom hij besloot op te treden. Zoo vlug mogelijk op de boerderij afgaan de, werd hij ontdekt door een der melkmei den, die haastig terugliep om alarm te ma ken. De heer Yff, die die zijdeuren gesloten vend, zag toen een paar man haastig naar een sloot locpen cm „de laatste sporen" te verdwijnen, bij zin verder onderzoek vond de heer Yff toen een groote bleekerswagen, listig beladen met manden, waarin geen waschgoed, maar het vleesch van een twee tal runderen, die lijder* het hevige onweer in den afgeloopen nacht waren geslacht. Na een telegram jaan het bureau Crisis- zaken en het Rur.Jveekantcor te Den Haag, zag dè heer Yff een gced uur later rëéds een tweetal inspecteurs per auto verschijnen Deze namen toen van <le 29 stuks vee 19 koeien in beslag, welke beesten dadelijk in de vei i erd en opgevangen en naar Utrecht vervoerd, ten aan schouwe van heel Eén en einder beteekent voor den veehou der een schade van 5 6000 gld., behalve tweemaal de boete voor ontduiking van den rccijns, die tot 200 k?n bedragen. Bshnlve dit alles is de man ook in zijn bedrijf getrof fen, daar wegens het jongste verbod op het vervoer van koeien de aankoop van nieuw vee niet za! gelukken. Wel weide dus, maar geen koeien. Na zulke afschrikwekkende voorbeelden zullen de boeien zich nog wel eens beden ken, vóór zij tot slachten overgaan. Een woord van lof komt intusschen toe aan den ambtenaar Yff, deor wiens activiteit deze overtreding achteriiaald werd. Zeist. Mei. F. Lindeboom alhier is be noemd tot onderwijzeres aan de Chr. school want daar deze voorheen zoo goed als ge heel ontbrak, mogen we feitelijk van reor ganisatie niet spreken. We herinneren aan het bekende rapport-de Groot, dat de eerste aanleiding hiertoe is geweest, waarna de lei ders van dezen dienst de uitwerking van ver schillende plannen voor hun rekening kre gen. Op welke wijze dit geschied is moge niet algemeen bekend zijn, het zal toch ze ker ieder wel opgevallen zijn, dat er tal' van veranderingen, die gelukkige verbeteringen zijn gebleken, zijn ingevoerd. Ten einde ons wat nader op de hoogte te stellen van een en ander hebben we ons tot den tegenwoordigen directeur, den heer Beenbakker, gewend, die ons, met de op zichters, de heeren de Rijke en Schreuder, op hoogst bereidwillige wijze alle mogelijke inlichtingen verschaften. Zoo wo reeds zeiden ontbrak aan den ou den dienst zoo goed als alle begrip van or ganisatie. Een gezonde arbeidsverdeeling bijv. kende men niet. Ieder arbeider ver richtte telkens ander werk. Wie den eenen dag de straat veegde, reed den anderen dag tonnen en was den derden dag op de belt bezig. Een afgebakende werkwijze voor ie der bestond er dus niet en niemand had een taak waar hij bepaald voor stond. Nood wendig moest dat met zich brengen, dat het gevoel van eigenwaarde, toch elk mensch aangeboren, niet ontwikkeld en aangewak kerd werd, zoodat een onmiskenbare sleur onverschilligheid ontstond, welke nu juist niet direct bevorderlijk was voor een goe den gang van zaken. Een ander gebrek van den ouden dienst w as het onvoldoende en niet in goeden staat zijnde materieeL De open handstraatvuilkar- retjes waren zeer zeker uit een hygiënisch oogpunt niet de meest geschikte, gezwegen dan nog van de groote moeilijkheid voor één man deze onhandige wagentjes te rij den. Ook de groote vuilniswagens, waarin het vuil van achteren opgeschoven moest worden, waren nu juist niet zeer practisch. En dan de tonnenwagens, wat stonden deze verre achter bij de nieuwere constructies! Hoe in een en ander verbetering is ge bracht zal blijken uit hetgeen wij zagen en vernamen over de tegenwoordige inrichting van den dienst. Om te beginnen is een verdeeling van ar beid ingevoerd, waarbij ieder zijn vaste werk zaamheden heeft, waarvoor hij ook verant woordelijk is. Voor de straatreiniging bijv. zijn 10 straatvegers, die dagelijks twee aan twee hun wijk vegen. De stad is voor hen in 5 wijken verdeeld. Vroeger waren er 11 waar zco af en toe eens geveegd moeten worden geplaatst, maar toch zoo dek het vervoer der meststoffen niet met groote moeilijkheden gepaard gaat. Wanneer de tijden wat normaler worden, zal daaraan ze ker spoedig gewerkt worden. Want de belt is een voorname factor in den dienst. Gaat daar alles vlug en geregeld in zijn werk, dan' behoeft geen vrees voor stagnatie te bestaan terwijl, daar de werkzaamheden worden ver-; richt, die den dienst het karakter van een' bedrijf geven. Ophooping van vSilnis zooals voorheen geschiedde, moet worden voorko men Thans wordt het huisvuil dadelijk ge sorteerd en daarna in de gemetselde putten gestort om tot mest te worden verwerkt. Dat dit van veel belang is, springt juist in deze tijden in *t oog, nu er veel vraag naar mest en de prijs zeer hoog is. Ook zagen we den nieuwen sneeuwploeg, een practisch ingericht werktuig, dat dé sneeuw naar een kant veegt, zoodat een groot gedeelte van den weg er door wordt schoongemaakt. Vroeger behoorde dit werk' evenals het zandstTooien bij gladheid, onder PubhVke Werken, 't Is goed gezien ook deze werkzaamheden onder te brengen bij den reinigingsdienst. In geval van sneeuwval toch zijn hier dadelijk werkkrachten aanwe zig, die kunnen aanpakken, daar de 15 straat vegers daarvoor dienst kunnen doen. Ook voor het zandstróoien kunnen deze gebruikt worden, zoodat de voornaamste toegangs wegen en de wegen bij scholen, ziekenhui zen enz. dan dadelijk in den vroegen mor gen kunnen worden bestrooid. Het is een niet geringe verdienste van den .directeur, dat hij met zijn opzichters in be trekkelijk zoo korten tijd dezen dienst heeft georganiseerd Hij heeft daarmee getoond volkomen voor zijn taak berekend te zijn, zoodat we de ontwikkeling van dezen tak vah dienst in onze gemeente met het volste ver trouwen kunnen tegemoet zien. werd. Nu wordt geen straat overgeslagen. Bovendien is er nog een ploeg van 4 vegers met paard en kar, in hoofdzaak voor de drukke verkeerswegen en om de andere 10 in hun werk te ondersteunen. Daar één veegmachïne niet voor de gélveele stad vol doende is, is een nieuwe veegmachine in be stelling. Is deze gearriveerd dan kan deze afdeeling volledig werken. Besteld is een tweewielige Cardcnveegmachine welke al leen in Enschedé nog maar in gebruik is. Deze machine, welke door het kleinste paard kan worden getrokken, loopt op kogellagers en is geheel stofvrij afgesloten. Met het instellen van den vrijen Zaterdag middag is nog een avonddienst ingevoerd op Zaterdag van 8.'i- tot 11 uur voor die straten .aar dan veel verkeer is geweest en welke dan voor den Zondag gereinigd moeten wor den.* Er bestaat gegronde hoop de stad, aldus werkende, in goeden staat te houden. Na tuurlijk za! nog niet alles zijn, zooals' het be hoort. Dan zullen eerst aanmerkelijke verbe teringen moeten worden aangebracht Zoo zal het plaveisel, dat thans de vuilvorming in. de hand werkt, door een beter moeten wor den vervangen, terwijl de open goten, zelfs nog in onze hoofdstraten, tot de geschiede nis moeten gaan behooren. De urinoirs worden tegenwoordig eiken dag nagezien, uitgeveegd en schoongespoeld en daarna met torfitolie ingesmeerd. Ook de besproeiing is heel wat verbeterd. In ons blad is er reeds op gewezen, dat ook de buitenwijken, o.a. de Leusderwegt wor den besproeid. Maar er is een tekort aan sproeiwagens, zoodat nog niet alle deelen van de stad geregeld kunnen worden gehol pen. En in de huidige tijdsomstandigheden is het moeilijk nieuwe wagens te bestellen. Vermoedelijk zal er na den oorlog echter een auto-sproeiwagen worden aangeschaft, in hoofdzaak voor de buitenwijken. Voor het leegen der straatholten is een nieuw model modderwagen aangeschaft, wel ke gemakkelijk bediend ken worden en een aanmerkelijk grooter inhoud heeft Op één morgen kunnen nu heel wat kolken geleegd worden, terwijl niet herhaaldelijk naar de losplaats behoeft te worden gereden, waar door een vrij beteekenende arbeidsbesparing is verkregen. Ook zijn de oude open handstraatveegkar- ren verdwenen en vervangen door een nieuw, gesloten model. Deze karretjes rijden licht en kunnen gemakkelijk overwippen, zoodat het uitstorten van het vuil weinig moeite kost. Door de instelling van het post huis in de Muurhuizen is bovendien bereikt, dat niet met al die karretjes naar de zand- hoopen buiten den Koppel behoeft gereden te worden, daar ze in het posthuis kunnen worden overgeladen in de groote karren, welke van boven open zijn. Dat posthuis dient tevens tot schaftlokaal der werklieden. Het is sober maar goed ingericht. Ieder werkman heeft zijn kastje, voor het bergen van zijn goed en zijn boterham. Twee flinke waschgelegenheden zijn er, zoodat ieder zich voor het eten, behoorlijk kan wasschen, ter wijl er eveneens een toestel is om des win ters zijn drinken te warmen. Vermoedelijk zal binnen afzienbaien tijd een tweede posthuis in een ander gedeelte van de stad verrijzen. Voor het ophalen van het huisvuil Is de stad in 3 wijken verdeeld; waar zooveel mo gelijk des morgens het vuil wordt opge haald. De dienst is nu zoo geregeld, dat in de hoofdstraten voor den middag het huis vuil is opgehaald. In de buitenwijken moet het wel *'s namiddags gebeuren, daar er an ders te veel werkkrachten voor noodig zou den zijn. Ook hiervoor ziin nieuwe wagens aange schaft. Wij wezen er reeds op, dat deze huis- bilwagens heel wat practischer zijn dan de oude, w aarin het vuil van achter opgescho ven moest worden. Het nieuwe model gaat aan den bovenkant gemakkelijk open, zoodat het vuil daar ingestort kan worden. De tonnengeschiedenis is nog niet gere geld. Uit een oogpunt van hygiëne moet het ophalen der tonnen zoo boeg mogelijk ge schieden. Maar de menschen werken daar toe niet altijd mede. Den een wil om 7 uur den ton weg laten "halen en de ander mop pert om het vroege uur. Natuurlijk kan daar moeilijk rekening mee worden gehouden. De dienst moet naar algemeene regelen loopen en met uitzonderingsgevallen kan dan het publiek niet worden beliefd. Er zullen nog •eenige tonnenwagens moeten worden aan geschaft vóór alle tonnen in den morgen kunnen verwisseld worden. Als het zoover is, zal het publiek zeker medewerken om overal daartoe de gelegenheid te geven. De ontsmettingsdienst is nog in voorbe reiding. Vermoedelijk zal binnenkort een voorstel komen om een eigen ontsmettings dienst in te richten met een eigen gebouw en oven. Nu is de toestand zeer primitief. De menschen, die er mede belast zijn, we ten feitelijk niet hoe en waarom ze Het doen. Hiervoor zal dus nog een afzonderlijke or ganisatie in het leven moeten worden ge roepen. Ook het vraagstuk van de plaatsing der belt is niet gemakkelijk op te lossen. Deze Gemeenteleening. Naar wij vernemen, zal de nieuwe gemeen» tekening ten bedrage van 2 millioen niet aan de markt komenzij moet reeds geheel ge- plaatst zijn. Een aanzienlijk voordeel voor de gemeen* te, en een mooi succes tevens. Reisgids voor Tramwegen. Wij ontvingen den officieelen Reisgids der voornaamste Ned. tramwegen, welke dit jaar voor het eerst uitgegeven is in overleg met de verschillende tramweg-maatschappijen. De laatste wijzigingen veroorzaakt door de jongste beperking der kolenrantsoenen zijn er in opgenomen. Jeugddag. We ontvingen het programma van den te houden Jeugddag, welke plaats heeft op 28 Juli a.s. op Birkhoven. Het begint met een optocht met praalwa gens en gecostumeerde groepen, terwijl sprekers, om propaganda te maken voor de geheelonthouding, niet ontbreken. Voorts vermeldt het programma een demonstratie van jeugdspelen door honderdvijftig kinde ren, benevens Zweedsche Dansjes met zang. Het Zeister Variété zal voor turnen en krachttoeren zorgen, terwijl zang ten gehoo- re gebracht wordt door het gemengde koor „de Stem des Volks" en „de Kleine Stem", beide onder leiding van den heer Van Rhe- nen uit Utrecht. Muziek zal alles opluiste ren. Het programma is vol, misschien wel wat te vol, want de jeugd in touw te houden van half twee tot zeven uur, lijkt ons wat lang. Eén ding begrijpen we neitwaarom niet een geheelonthouderskoor zingen zal? Amersfoort bezit er een en het maakt toch allicht evenveel propaganda als „de Stem" voor dat doel pleegt te doen. Intusschen venvachten we veel publiek op Birkhoven en het is verstandig van de com missie, om de programma's vooruit verkrijg*- baar te stellen, waardoor gedrang voorko men wordt. Wie op 28 Juli een toegangs bewijs wil koopen, kon wel eens te laat ko men. Zwemmen. In de Amersf. Zweminrichting werd het diploma als geoefend zwemmer uitgereikt aan G. Blok, J. W. Hilbrands en Q. Bey. Z w e m-S port. De A. Z. en P. G heeft weder eenige wed strijden verbonden aan de Polo-wedstrijden die zij morgen voor de competitie te spelen heeft. Het eerste zevental van 't Y^dat nog niet geslagen is, speelt tegen A. Z. en P. G 1. De Amsterdammers spelen een mooie eer lijke partijhtm spel staat qua techniek en tactiek zeer hoog. Wij zagen ze reeds een paar keer spelen en kunnen ieder, die het po* lospel gaarne ziet, wel aanraden een kijkje te gaan nemen. Verder komt A. Z. en P. C. 2 uit tegen U. Z. G 2, terwijl nog een paar aardige num mers op het programma staan, waaronder ook een estafette. Zijn wij wel ingelicht dan zal de A. Z. en P. G uitkomen met het zelfde 5-tal dat gepasseerden Zondag zulk een kra nig figuur maakte te Rotterdam. Spaonsche Griep. De Spaensche .Griep heeft zich onder het garnizoen nog wat uitgebreid, er zijn een 40 zal zooveel mogelijk uit den bebouwden, kom tal nieuwe gevallen bij gekomen, echter geen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1918 | | pagina 2