S. SMIT. STADSNIEUWS j tieis gistermiddag te water gelaten de I onderzeeboot „K 3", in aanbouw voor het departement van koloniën. xfflooeot» x WINKELWEEK Specialiteit op het gebied der étalage-verlichting. UIT DEN OMTREK Hebt U een Taxi of Auto noodig? Beldanop ilo. 42 Mej. BOSHUIZEN VOORZHAPPARIAT mil ingebound ORGEL tag en aan Viet partijbestuur. Het partijbestuur kreeg volmacht van het tongres om in rijn samenstelling de nood,ge Wijzigingen te brengen om te geraken tot ten betere arbeidsverdeling en versterking 2er propaganda. 1 Het eerstvolgend algemeen congres der 6 P. zal in den a.s. winter worden gehou- fei Ben. De N. U. M. heeft bepaald, dat veilings- ïerklaringen, afgegeven voor vroege aard appelen, welke voor export zijn geveild, in. tiet vervolg slechts acht dagen geldig zullen tfjn. Het is den controleurs verboden, consen ten af te geven voor den uitvoer van vroege aardappelen, wanneer: a. de geldigheidsduur van de daartoe over te leggen veillngsverklaringen is verstre ken; I b. de over te leggen veilingsverklaringen piet zijn overeenkomstig het voorgeschreven model; c. op die veilingsverklaringen de soort der Vroege aardappelen niet is aangegeven of Wei 'n andere soort ten uitvoer word* aange boden, dan op deze verklaringen staat ver sneld; d. gegronde reden tot twijfel bestaat, of 'de over te leggen veilingsverklaringen zijn Afgegeven voor dezelfde partijen vroege flardappelen, welke ten uitvoer worden aan geboden. Ve4erlandiohe «ro«nton In Eaitland Reuter bericht, dat gisteren in het la gerhuis op een vraag over de uitwerking van den invoer van Nederlandsche tomaten op tien prijs van Engelsche tomaten werd ge antwoord, dat het departement van land bouw met zorg de uitwerking gadeslaat van tien invoer uit het buitenland op de prijzen van In het land zelf geteelde groenten. Men «al gedachtig zijn aan de belangen van de tnarkt voor de groentekweekers, wanneer de Vlgemeene handelspolitiek van de regeering Verder wordt toegepast. Belgische kolen voor de vi^- I c h e r ij. Het bestuur der Vereeniging van reeds van Visschersvaartuigen te IJmulden, !s er met veel moeite in geslaagd, een twee- He overeenkomst te sluiten voor de levering van Belgische briketten, ten behoeve van de ÏJmuiderwvloot. Over de verdeeling daarvan beeft reeds eene bespreking plaats gehad met het bestuur der Vereeniging van Sleep- bootreeders. Besloten is, dat de onkosten, voortge vloeid uit de consignatie van visch voor re kening der vereeniging, voor zoover deze niet gedekt zijn door ue gedane heffingen, «uilen worden betaald uit het batig saiJo tier koleruekening. Hbld. Pootaardappelen. De Minister fvon Landbouw heeft ingetrokken de vastge stelde maximumprijzen voor pootaardappe- JeiL r Uitvoer van vlas. De Neder- ïandsche Uitvoer Maatschappij brengt ter ken- liis van belanghebbenden, dat, blijkens mede- tieeling van den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel, tegen den uitvoer van tesstroo, met uitzondering an lasstroo in o- gcregclden toestand, vlas, vlasafvallen en pro ducten daarvan geen bezwaar meer worden gemaakt. Aanvragen tot het verkrijgen van uitvoer vergunningen kunnen bij de Kamer voor (Landbouw van genoemde Maatschappij wor- Ben ingediend. II itvoer van chemicaliën. Teneinde misverstand te voorkomen, wordt tie aandacht gevestigd op het feit, dat bij Koninklijk besluit d.d. 28 Juli no. 78, StCt 168, uitvoer vnn Magnesiumzouten t'jdel'jk ls vrijgegeven, met uitzondering ven magne sia. Het uitvoerverbod blijft echter vsn kracht voor kalium-zouten, zoodat uitvoer hien an nog steeds verboden is. Rubber en koper. De minister jvan Landbouw, Nijverheid en Handel, brengt ter algemeene kennis dat de liquidatie van fhet Rijkskantoor voor Rubber en van het Rijkskantoor voor koper is geëindigd, en dat briefwisseling omtrent rubberaangelegenhe- tien en koperaangelegenheden in den ver- /volge dient te worden gericht aan de afdee- Jing Crisis-Nijverheid van het departement Van Landbouw, Nijverheid en Handel. De „K 3" te water gelaten. Van tie werf der Kon. Maatschappij „De Schel- Klompenbeurs te Tiel. De lclompenbeurs te Tiel, een belangrijk cen trum van de klompenmakerij, zal gehouden i worden op 24 en 25 September a.s. Ieder lid van een klompenmakers-pa- troonsvereenïging kan er aan deelnemen. De schippersstaking. In ver band met de vergadering van de afdeeling oningen van den Algemeenen Schippers bond en in het op die vergaderingen be handelde voorstel betreffende den huidigen Jtand der actie en de te volgen werkwijze, vordt in het laatst van deze week een ge combineerde hoofdbestuursvergadering go- houden van den Algemeenen Schippers- bond, den R. K. Schippersbond en den Al gemeenen Rijnschippersbond. De vergade ring wordt waarschijnlijk Donderdag te Am sterdam gehouden. In een drukbezochte ledenvergadering van tien Algemeenen Schippersbond is gister avond het voorstel van het hoofdbestuur tot instelling van een eigen bevrachtingsbeurs met algemeene stemmen aangenomen. Naar men aan Het Volk meedeelde, heeft öok de afdeeling Rotterdam er zich mee vereenigd. Waarschijnlijk zal dus spoedig weer ge- M»T*n worden. <6. De moordaanslagen te De venter en Doornspijk. De Rus Zo- tow heeft nog geen verdere bekentenissen afgelegd. Hij wordt heden ter beschikking gesteld van dep officier van justitie te Zwolle, voor verder onderzoek, inzake de te Doornspijk gepleegden moord op den jachtopziener Willem de Vlieger. De moord te Beesd. De moord te Beesd zal zeer waarschijnlijk op Woens dag 17 September a.s. voor de rechtbank te Tiel behandeld worden. Moord. Gistermiddag omstreeks 2 uur kregen de losse werklieden B. H. D. en J. W. M. twist op een plaatsje aan de Noordmolenwerf te Rotterdam. Plotseling trok M. een mes en bracht daarmee zijn tegenstander een steek in de hartstreek toe. Zwaar gewond liep de ge troffene de Noordmolenwerf op, waar hij ineenzakte en kort daarop overleed. Het lijk is op last van den commissaris van politie ter gerechtelijke schouwing naar het ziekenhuis gebracht. De dader is gear resteerd. Brutaal. Een brutaal staaltje van fietsenroof had Zaterdagavond half twaalf plaats voor het café hoek Kikkerstraat Hui- gensplein te 's Gravenhage. Een familie, een juffrouw, 4 heeren en 2 kinderen, (waarvan de heer met een fiets) had zich even aan het café buiten op de stoep in stoelen neer gevleid in afwachting van het vertrek der stoomtram naar Delft, en de fiets buiten naast zich neergezet. Nog geen 5 minuten waren zij gezeten of plotseling werd hun fiets door een persoon weggepakt, die er mee van door ging met een handlanger, welke zelf per fiets in de nabijheid was. De diefstal werd een oogenblik te laat bemerkt om de dieven met succes te achtervolgen. De ontvluchte gevangene, Door het actief optreden van den chef veldwachter Krap en den agent van politie van Schooy te Weesp, werd Zondagnacht in het riet nabij den Keverdijk opgespoord de arrestant, die Zaterdagmiddag zwaar ge boeid uit sneltrein 164, richting Amsterdam door het coupéraampje wist te springen. Door den val had de man een teen ge broken en in den enkel een diepe wonde gekregen, zoodat hij niet in staat was ver te vluchten. Vervoerd naar het politiebureau te Weesp, werd hij onmiddellijk door den ont boden gemeentegeneesheer van Weesper- carspel verbonden. Misdaad? Zaterdagmorgen werd door iemand uit Enschedé nabij de LJsbaan te Lonneker een zonderlinge vondst ge daan, bestaande uit eenige vrouwenkleeren en gedeelten van ander met bloed be smeurde kleedingstukken. De politie, die hiervan in kennis werd gesteld, nam het gevondene in beslag. Behalve het genoem de werd op dezelfde plaats nog gevonden een pak minnebrieven, een boterham bordje, eenige tafelmessen, vorken en lepeltjes en aan de andere zijde der ijsbaan een paar dameshandschoenen en kousen. De Lonneker politie heeft het onderzoek ter hand genomen, hoewel niet aan eenig misdrijf wordt gedacht. Ongeluk. Te Beek bij Nijmegen kwam de auto van den heer G. te Berg en Dol onder aan den Kerkberg in botsing met een motorfiets. De motorrijder werd ernstig aan een been verwond en zijn motorrijwiel zwaar beschadigd. School- en Kerknieuws Alf. Synode der Red. Herr. Kerk. Aan de orde komt het rapport over de predi kant straktementen en de pensioenen, uitgebracht over het voorstel der heeren de Vrijer en Boer. Prof. Slotmaker de Bruine betreurt het, dat hier een ontwerp-reglement ligt, opgesteld door predikanten; het had moeten uitgaan van kerk voogden en kerkeraden, maar nu dat is ge schied, wil hij toch zijn hooge waardeering uit spreken voor dit ontwerp. Evenwel, hij wil dit ontwerp niet zoo maar in de kerk sturen. Er moeten betere berekeningen worden gegeven ook de rechtsgrond voor de heffing van de bij dragen van pastoriegoederen enz. moet worden aangewezen. Hij wil het roet kracht uitspreken dat de toestand in de pastorieën droevig is. Hij gaat echter mede met de meerderheid der commissie van rapporteurs om een commissie te benoemen, die alles nog nauwkeurig onder zoekt en dan het volgend jaar met een bepaald voorstel tot de Synode komt. De commissie van rapport heeft een commis sie voorgesteld om een jaar te winnen, daar zij overtuigd is, dat, als het voorstel zooals het daar ligt, de kerk ingaat, men toch het volgend jaar een commissie zal moeten benoemen om allerlei kwesties te onderzoeken. Anderen zég gen het moet nu, want de zaak is bij de men- schen in bespreking en ieder weet, dat er noodstand is. Men wil het reglement wat ge wijzigd de kerk inzenden en tevens een com missie voor nader onderzoek, die dan het vol gend jaar in de Synode antwoord weet te geven op de vragen, die er rijzen. Laat dan die com missie vroeg met haar rapport gereed zijn, op dat ook de classicale vergaderingen van dat rap port kennis kunnen nemen. In het ontwerp-reglement zijn de uitgaven te laag geraamd, de inkomsten te groot. Waar men rekent, dat er 3.000.000 noodig is, daar moet het minstens zijn 4.000.000. Waar het ontwerp wil voor inkomsten: 2 van de dia coniegoederen, 10 van de pastori egoederen, 10 van de kerkgoederen en 10 van de Rijksinkomstenbelasting, daar zal men uit het laatste minstens 3 millioen moeten hebben. Gewenscht zou het zijn om vooraf de Qassi- cale vergaderingen eens te raadplegen, hoe zij dachten over een hoofdelijken omslag voor de geheele kerk, maar de vraag rijst opgesteld, dat de classicale vergaderingen er voor waren, zouden dan nog de leden der kerk willen beta len? Daarom zou het beter zijn de kerkeraden daarover te raadplegen. De meerderheid van de commissie van rap- nort stelt yoor een commissi* te benoemen- Electr. Teoh. Bureau M. WITHOOSSTRAAT 9. waarin opgenomen worden de ontwerpers van het reglement cn leden der Synode, die de bevoegdheid zullen hebben, een of meer finan- cieele en juridische specialisten te essumeeren. Deze conclusie wordt aangenomen. Verder wordt aangenomen, dat, als de Com missie ad hoe tijdig met haar arbeid gereed is, de Synodal commissie een buitengewone ver gadering van de Synode bijeenroepe om over deze zaak te beraadslagen. Ook wordt aangenomen, dat er een enquête door middel van de Classicale besturen bij de krkeraden zal worden gehouden of het moge lijk en wenschelijk is een hoofdelijken omslag voor de kerk te heffen en de antwoorden vóór 1 Januari 1920 in te zenden en wat zal naar het oordeel der vergadering moeten geschie den, als die hoofdelijke omslag niet mogelijk of niet wenschelijk is. De antwobrden zullen wor den gesteld in handen der bovengenoemde com missie met uitdrukkelijke bepaling, dot zij in haar rapport daaraan niet gebonden is. Sport en wedstrijden. Paarden. De renner Stort heeft voor de vierde maal den „Reus"-wisselbeker gewonnen en is er nu definitief eigenaar van geworden. De renners Van Dom en Haverkamp, met het best aantal punten na den winnaar, kregen de kleinere bekers. De heer H. Waterreus, die den Reus-beker beschikbaar had ge steld, heeft nu voor de vereeniging be schikbaar gesteld een massieve zilveren „cup", te verrijden in vijf wedstrijden over verschillende afstanden, tezamen 150 K.M. Winnaar zal zijn degene, die 't best aantal punten behaalt. De eerste start om den „Reus"-cup heeft plaats Zondag 17 Augus tus. Rennen in België. The Pardoner, 63 K.G. eig Stal Timber- town (Solloway) 7-2, won Zondag te Oosten de met 3 lengten den Prix dTpres, verkoops- ren, 2000 frs. afstand 1700 M. van Canute, 66 K.G. (Cox) 1-3 en Gardeuse, 54 K.G. (F. Gill). Te koop gesteld voor 5000 frs. werd The Pardoner voor 9700 frs. door Stal Timber- town teruggekocht Luchtvaar. E«ik li«kttraDipor(dUiii(. Naar wij van welingelichte zijde verne men, beginnen de reeds vroeger aangekon digde plannen voor het oprichten van een onderneming voor luchttransport in ons land vasteren vorm aan te nemen. Het groote consortorium Vickers Limited zal zich bij die combinatie inferesseeren; het aan- vangskapitaal zal 10.000.000 bedragen. De onderneming zal zich belasten met het vervoer van reizigers en post binnen de landsgrenzen, aansluitende aan een dage- lijksche verbinding met Engeland, tot stand te brengen door middel van vliegbooten. Voorloopig zijn geprojecteerd de dien sten lo. Vlissingen via Rotterdam, Den Haag, Amsterdam, Groningen 2o. VlissingenVHertogenboschArn hem, aansluitende aan een verbinding met Duitschland 3o. AmsterdamUtrechtArnhem of 's-HertogenboschMaastricht, aansluitende aan een verbinding naar het zuiden. De combinatie stelt zich voor, begin 1920 haar organisatie gereed te hebben. Die or ganisatie zou insluiten den bouw van een vliegtuigenfabriek, van hangars, werkplaat sen, een aerodroom, een vliegschool en den aanleg van wegen voor aansluiting per auto mobiel met de spoorwegen. BerlijnGeneve. Eind Augustus wordt een geregelde lucht- dienst met Zeppelins tusschen Berlijn en het meer van Genève ingesteld. De vlucht duurt 7 uur. EUa. Men meldt ons uit Amsterdam: Gistermiddag kwart voor twee zijn niet minder dan vijf vliegbooten tegelijk uit En geland in de marinewerf te Schellingwoude aangekomen. Bij het gezelschap bevond zich Sir Fred. H. Sykes, controller-general of the Civil Aviation of England, benevens Col. Waterhouse. De heeren werden na mens het E. L. T. A.-bestuur door generaal Snijders officieel ontvangen. Watervliegtuig veroagelRkt. V. D. meldt uit Londen d.d. 11 Augus tus Het watervliegtuig Fury, dat zich in de haven van Felixtow bevond en morgen voor een reis van 8000 mijl naar Capetoin zou vertrekken, is heden bij Felixtow veronge lukt. Een luitenant is omgekomen 6 andere leden der bemanning zijn gewond. Mooie vluchten. Locatelli, een Italiaansch vlieger, heeft de Andes overgevlogen! Hij vloog zonder tusschenlanding van Santiago de Chili naar Buenos Ayres. Stoppani, een andere Italiaansche vlieger, is van Madrid langs de bocht van Lion, Genua, Spezzia en Pisa naar Rome gevlo gen in elf uur en drie kwartier. Hij bracht een brief mee van den koning van Spanje aan dien van Italië. ParijsDakar (Senegambië) door de lucht met tien passagiers I Luitenant Bossoutrot zal met het toervfiegtuig Goliath en tien passagiers den tocht van Parijs naar Dakar in Fransch Senegambië ondernemen. Het plan is de reis in tweeën of te leggen, nJ. eerst Parijs—Casablanca (Marokko) over Bordeaux, Madrid en Tandzja, en dan CasablancaDakar over Agatiir en langs de kust. Luitenant Bossontrot dingt door deze vlucht mee naar den beker, die de Fransche luchtvaartbond heeft uitgeloofd voor den vlieger, die, vertrekkende uit Frankrijk, den langsten afstand zonder tusschenstation af legt en daalt op Fransch gebied buiten Europa. Magnetische storm. Maandag en gister werd aan het Meteorologisch Insti tuut te De Bilt een bijzonder heftige magne tische storm geregistreerd, zooals in geen jaren is voorgekomen, sterker dan die van 17 Juni 7015. De storing begon Maandag met ern plotselingen inzet om 6.57 uut vm tijd ven Greenwich. In de declinatie traden soms veranderingen op van een halven graad gedurende 1 minuut. In het geheel bedroeg de verandering meer dan 2 giaden. Aan den hemel waren 'savonds en 'snjchts noorderlicht-»erschijnselen waar t- nemen, doch slechts zwak wegens het sterke maan licht. Op de zon kwamen een drietal vlek ken voor, niet bijzonder groot, waarvan één orgeveer op het midden der zonneschijf. Barneveld. Te Meu-Lunteren is de 30-ja- rige boerendochter G. v. d. L., bij het uit halen van kippennesten, van de belt geval len en aan de gevolgen daarvan overleden. Soesterberg. De feestelijkheden, georga niseerd op 6 Augustus j.I. door den Werk- Iiedenbond bij de Luchtvaartofdeeling, ten bate van het Sanatoriumfonds van „Ons Belang", hebben na aftrek der onkosten, op gebracht een som van 4500. Naar schatting hebben 50.000 men- schen de feestelijkheden bezocht. De trekking der tombola en de gecostu- meerde wielerwedstrijd zullen op een nog nade.r te bepalen dag der volgende week plaats hebben. Kennisgeving De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend dat de Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel, heeft goedgevonden met ingang van T3 Augustus 1919 o.m. voor de Gemeente Amersfoort vast te stel len eene maximum kleinhondelprijs voor Wittebrood (waterbrood en melkbrood) het welk op bons verkrijgbaar wordt gesteld en wel voor Waterbrood 0,40 per Kilogram. Melkbrood 0,42 per Kilogram. Amersfoort, 12 Augustus 1919. Examen. Te '«-Gravenhage slaagde voor L. O. Hoogduitsch de heer C. Everaars, alhier. De Winkelweek. In het gebouw der Middenstand Crediet- Bank vergaderde gisterenavond de rege- lings-commissie ter voorbereiding van de vele werkzaamheden werd besloten eenige sub-commissies te benoemen en wel: A. Commissie van uitvoeringde hee ren L. A. Houbaer, Stenfert en W. Groen huizen. B. Reclame-commissie: de, heeren B. Kramer, Spiekerman Jr. en W. K. v. Ros- sum. C. Financieele-commissiede heeren A. H. Martens, H. H. Köllmann en C. J. W. v. Eimeren. D. Pers-commissiezal nader worden benoemd uit vertegenwoordigers der plaat selijke bladen. Mededeelïng werd nog gedaan van de reeds door ons vermelde giften, waaronder 100.van de Middenstands Crediet- Bank, eene gift van één der commissarissen van deze Bank en eene medaille van den heer A. H. Martens. Gad. Coiffeuse Krom me&traat 52 TeL 400 Ondalatloii Jttarccl. Vreemdelingen in Amersfoort. Dezer dagen viel ons oog weder eêns op het bord, door de Vereen, voor Vreemde lingenverkeer op het Stationsplein ge plaatst, met de loffelijke bedoeling vreem delingen, die hier enkele uren vertoeven 'n kort wandelplan langs de voornaamste be- grenswaardigheden aan de hand te doen. Wij herinneren ons, dat verleden jaar 'n zomergast ons zijn bevreemding uitte, dat dit wandelplan zich tot de oude stad be perkt en het geheele bergkwartier negeer de. Toen wij het nu nog eens overlazen, werden ook wij daardoor getroffen. De ou<k stad met onze trots: de koppelpoort, cW muurhuizen, de toren en de vele schildert achtige hoekjes, is 'n bezoek natimrlijV overwaard. Maar terwijl wij zoo n breede re« dame voor Amersfoort als woonstad ma ken, is het toch wel zonderling, dat men de vreemdelingen, die misschien juist door die rednme aangelokt, 'n bezoek aan Amers foort brengen, van die woonstad niemendal te zien krijgen. Wij mogen ons er niet mee vergenoegen hen 'n Interes".ante qyandeling te laten maken, wij moeten van de gelegen heid, dot zij hier zijn, profiteeren om ook de lust tot vestiging op te wekken of aan t< wakkeren. Zelfs al waren het louter oudheidkundi gen en minnaars van oud stedesschoon, die hier afstopten, de wensch om hier te ko men wonen zal eerder geboren worden op de Huygenslaan dan in de Muurhuizen of Zwanehalssteeg. Hoe het ook zij, om kortstondige gastei 'n goed denkbeeld van mooi Amersfoort ti geven, mag 'n wandeling door 't bergkwar tier met bezoek aan 'n enkel schoon uit- zichtspunt toch niet verzuimd worden. Amersfoort wil niet slechts als museuro beschouwd worden f root 45 traai cesortoord» muLokrollon ter ovor- nnme aan^oborlon. Maakt van elko piano oen pianola. In prima staat /.onder gobrokon. In werking to rion Broodstraat 24. dos avonda na 0 uur. Tegen baldadigheid. Zooals bekend is heeft het bestuur dei Kon. Ned. Automobielclub zich gewend tot alle Gementebesturen om door dier steun de medewerking te krijgen der onderwijzers ter beteugeling van den hinder en overlas! welke het autopubliek ondervindt van de straatjeugd. Onder toezending van een afschrift oon de scholen alhier verzoeken B. en W. den leerlingen te wijzen op het ongepaste en gevaarlijke van de in dat schrijven genoem de baldadigheid. Politienieuws. Een bewoner van de Zuidsingel is be keurd wegens de overtreding van de bak kers verorden ing. Een ingezetene van Putten is bekeurd wegens het onbeheerd laten staan van paard en wawgen. Eén bewoner van den Hof is bekeurd wegens het niet voldoen aan een order hem door de politie gegeven. In den namiddag van T2 Aug. viel ten gevolge van flauwte de schikiersknecht C, wewrkzaam aan den winkel van den piano handelaar K. van een ladder, waardoor hij eenige ontvellingen bekwam. Na aan het politie-bureau te zijn bijgebracht, kon hij zich te voet huiswaarts begeven. A*n twee personen werd nachtverblijf verleend, waarvan één, zekere A. W. ter be schikking wordt gesteld van den officier van Justitie te Roermond, daar deze zijn aanhouding en voorgeleiding had verzocht. Sport Onze Voetbalvereeniging „Quick" heeft ingeschreven op de seriewedstrijden van de Utr. Criquet- en Voetbalvereen. „Hercules", om den Hercules-beker, die op 17 en 24 Aug. e.k. zullen plaats vinden. VOETBAL. De Seriewedstrijden „R a p i d i t a s". Men meldt ons, dat de R. K. Voetbalver eeniging „Rnpiditas" die de door ons reeds geannonceerde seriewedstrijden uitschreef, deze wedstrijden heeft uitgesteld tot 24 en 31 Augustus a.s. Dus in de inschrijvingster mijn tevens met 8 dagen, verlengd. Moge velen hier nog van profiteeren f Rectificatie. Wij verzochten gisteren den ingezetenen tijdens de a.s. feestdagen gevelversiering ie geven en deden het abusievelük voorko men, alsof dit verzoek uitging van de „Oranjevereeniging". Dit is echter onjuist. De „Oranjavereeniging" verzoekt den werk gevers op 1 en 2 September het werk zóó te regelen, dat zonder veel schade voor b< i- de partijen, de arbeiders die dagen van c a feestelijkheid kunnen gnieten. Het verzoek om versiering (hoe bete', hoe liever) komt echter van onze zijde. 8urzer1!Jlre Stand van 12 Augustus 1919. Geboren: Willemijntje, d. v. Gerrit van Laar en Hendrika Jacoba Henken. Overleden: Dirkje van Dashörst, 7€ jaar, echtgenoote van Willem Velthuizen. Gehuwd: Jan van Esveld en Bertha van HarsselaarPeter Arnold Scharwnchttr en Jacoba Christina v. den Akker. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming bi den morgen vaat 13 Aug. 1210. Hoogste stand 768.3 te Scilly. Laagste stand 757.4 te Skagen. Verwachting tot den avond van 14 Augus tus: Zwakke tot matige Z.-W. tot N.-Wwinti, toenemende bewolking met kans op regen of onweer, daling van temperatuur. De temperatuur van het water was hetiefl 7 uur 68 graden Fahrenheit. Fietslantaarn aansteken 9.09. AGENDA Da gelijkt: Museum Flehite. Bioscoop LangeafraM

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1919 | | pagina 3