r MODE-TOKO Westsingel 2? "stadsnieuws" ELECTRISCHE MEUBELMAKERIJ UIT DEN OMTREK 2 CHIQUE en GOEDKOOP r r de helft afgeslagen. Het bloed was langs fijn nachtponnetje gestroomd, dat bijna ge- keel rood lag. u V66t het bed tenslotte lag de heer M. H. gr, een groote bloedplas. Ook zijn hals ver- loonde een zware wonde, waaruit nog bloed stroomdee. Naast hem vond men een toe geslagen scheermes en over hem heen lag Sen omgevallen bloementafeltje, waarvan de pot met clivea's in gruizelementen gebroken was. De politie werd gewaarschuwd en inspec teur Krenning was spoedig ter plaatse. Het toleek, dat de man. nog zwak ademhaalde. De 'geneeskundige dienst werd opgebeld en verscheen met een autobrancard. De ster vende man werd zoo goed en zoo kwaad het ging verbonden en. naar het Wilhelminagast- Ihuis vervoerd. Moeder en zoontje waren gestorven. Hun {lijken zullen, nadat fotografische opnamen tendienste der justitie gemaakt zijn, naar het jechouwlokaal in het Wilhelminagasthuis ge bracht worden. Het is zoo goed als zeker, dat de vrouw en het knaapje gedood zijn met een bijl. Te midden van een bloedplas vond de politie,- <die later onder leiding van inspecteur Gos- ker een onderzoek instelde, een zwaren scherpen bijl, met een steel van ongeveer '40 c.M. De slag, die het knaapje heeft ontvangen, - schijnt niet terstond doodelijk geweest te zijn. Immers het bedje vertoonde bloedspo ren, die liepen tot aan het bed zijner moe der. Het is dus waarschijnlijk dat het ventje uit bed is gesprongen en naar het ledikant van zijn moeder is gestrompeld, tegen wie hij zich heeft aangevleid. Hier heeft het knaapje den Iaatstena dem uitgeblazen. De vrouw daarentegen is terstond dood geweest. Na zrjn daad is de waanzinnige man om het bed geloopen. Op 't karpet zijn roode afdrukken van groote voeten te be speuren. Daarna heeft hij de hand aan zich •zelf geslagen. Een drama. Zondagmiddag baadde de T3-jarige H. P. in de Waalhaven te Rot terdam. toen het kind plotseling in de diepte •verdween. De vader, niet kunnende zwem men, begaf zich desniettegenstaande te wa ter, doch verkeerde na een eenige minuten in levensgevaar. Verscheidene omstanders begaven zich te water. o.w. het den scholier H. K. gelukte het 13-jarige meisje op het drog ete brengen'. Alle pogingen om ook de •vader te redden bleven vruchteloos. Des avonds werd zijn lijk opgehaald. Tragisch. Zondag geraakte te Rot terdam J. H. T. S. te water doch werd bewus teloos door een burger op het droge ge bracht Nadat in het St. Franciscus gesticht werd medegedeeld dat de drenkeling daar niet kon worden geholpen, werd hij naar het Eudokiagesticht vervoerd. Ook daar kon de man niet worden geholpen. Tijdens het ver boer is de ongelukkige overleden. Luohtvaart. F!la. Een wedstrijd in het kunstvliegen. Het plan beslaat om den 26en Augustus een wedstrijd te houden m het „kunstvliegen". Een rondvlucht. Verder bestaat het plan om bij voldoende inschrijving een rondvlucht te houden op 28 Augustus. Deze afstandsvlucht loopt van het E. L. T. A.- terrein af over Haarlem, Zandvoort, Scheverun- gen, Hoek-van-Holland, Rotterdam, Gouda, Utrecht en Hilversum terug naar Amsterdam- Dcmocatraties met de Gosport. De Engelsche vlieger Hope Vere komt Woensdag uit Engeland op her E. L. T. A.-ter- rein en zal met de „Gosport-flying-boat" eenige 'lemonstraties geven. Luchtpostdienst met Grool-Erittannie. Holl. Nb. meldt uit Londen: Generaal-majoor Sir Frederick Sykes, heeft fe Amsterdam met Nederlandsche autoriteiten gesproken over de mogelijkheid van de instel ling van een. luchtpostdienst tusschen Groot- dritlannië en Nederland. Hij vond de Nederlan ders vol belangstelling voor het plan. Of de dienst zal onderhouden worden door zeevliegtui gen van Felixtowe naar Amsterdam of door vliegtuigen over de kortste zeeroute er. vliegen de over Frankrijk cn België is een zaak welke nu overwogen wordt. Generaal Sykes heeft ook een onderhoud gehad met den Nederlandschen minister van Buitenlondsche Zaken, Van Karne- beek uover het vliegen in de Oost. Een keten rarr vliegkampen van Brittannië naar Indië na dert haar voltooing en voor de voortzetting van de route naar Australië zullen landingsplaatsen in Ned. O.-Indië noodig zijn. De Nederlandsche minister toonde sympathieke belangstelling voor het plan en ook hier owrdt gehoopt, dat definitieve vorderingen zullen worden gemaakt! Vliegmeeting te Heerenveen. Te 1.20 uur arriveerde Zondag de Engelsche vlieger Hincliff, met de Heerenveensche heeren Bakker en v. d. Lam als passagiers, van E.L.T.A. op ThiaFs terrein te Heerenveen, doq^duizenden opgewacht. Prachtig daalde de machine en de heer Plet, voorzitter van de Ver. Vreemdelin genverkeer, riep den vlieger een hartelijk wel kom in Friesland toe. Op het terrein wapperde de Epgelsche vlag, wat door Hincliff zeer ge? waardeerd werd. De tocht had T uur en TO minuten geduurd. De vlieger wilde niet de Zui derzee oversteken, wijl het boven in de lucht stormachtig was. De grootste hoogte, die be reikt werd, was 5600 meter. De beide passa giers waren opgetogen over de mooie vlucht. Na een kwartiertje ging Hincliff alleen de lucht in. Het terrein was te kort om een passa gier mee te nemen. Hij maakte prachtige loo pings, kurketrekkers, glijvluchten en vallen. Het publiek was in extase over de prestaties van den eenoogigen luchtduivcl. Bij de daling daverde Hpplaus. Jongejuffrouw De Jong bood den vlie ger een krans met een lint in de Engelsche kleuren aan. De stugge Friezen namen hem op de schouders en droegen hem het terrein rond. Een ingezetene zou mee terug naar E.L.TA. riiegen, doch Hincliff durfde dit niet aan we gens het kleine terrein. Bij het vertrek Werd daardoor vijf maal tevergeefs gestart. Tegen half zeven ging de machine eerst de hoogte in. Met een paar loopings Hincliff afscheid van het publick en zette hij koers naar Aro- sterdam. Na de demonstratie van HïnclifT maakten twee ooievaarts mooie zweefvluchten boven het terrein zonder motor, waarvoor het publiek ook applaudiseerde. Acherveld. Vrijdagavond brandde de boerderij, bewoond door den landbouwer De Boer, tot den grond af. Het gebouw behoor de bij de Stichting ,X>e Glindhorst" en was zeer taag verzekerd. Oorzaak onbekend. (Nijk. Crt). Harderwijk. De Raad dezer gemeen te besloot tot herstel van het goudleer-be hang in de Raadszaal. Hiertoe zal overge gaan worden, mits de regeering daarin de helft van de onkosten, die met de reparatie der schilderstukken, begroot zijn op e^n to taal bedrag van ƒ9000, bijdraagt. In 1726 besloot de Raad het toenmalige Wijnhuis in te richten tot een sierlijke Raad- Camer. De kosten beliepen toentertijd over de zeven duizend gulden. Twee jaar later vergaderde de magistraat van Harderwijk voor de eerste maal in de nieuwe raadszaal Thans, na bijna twee eeuwen, zal voov 't eerst dit kostbaar behang worden nagcrien en hersteld, om voor verderen teruggang te worden behoed. Het behang telt 265 vellen goudleer met een gezamenlijke oppervlakte van T32 vierk. M. De restauratie zal twee jaar duren. (Nijk. rt.). A. 1VAM NIEUWKERK Ij. Beekstr. 14 Tel. 317a. .4. merstoor IN AMEUBLEMENTEN EN KANTOORMEUBELEN 2 2 2 2 2 A.s. bezoek van Prins Henaiik. Op Vrijdag 29 Augustus zal Z. K. H. Prins Hendrik zich naar hier begeven, om aaa be zoek te brengen aan het kamp van PaJvinr dcs-Ieiders, dat van 1820 Augustus <-p de Vlasakkers wordt gehouden. Het b e r o e p-M e b i u s Gedeputeerde Staten hebben het beroep van den heer Mebius verworpen op grond van diens onderwijzerschap. Raadskwestie. Zooals men weet werd na het onderzoek der geloofsbrieven van de gekozen leden voor den Gemeenteraad van September, de heer J. Mebius niet toegelaten. Deze afwijzing met algemeene stemmen berustte op art 23 letter i dat beletsel voor lidmaatschap van den Gemeenteraad legt in het geven van lager- of middelbaar onder wijs. De heer J. Mebius, opvoedend ambtenaar aan het Rijksopvoedingsgesticht, is in het bezit van acte Teekenen Middelb. Ond. en geeft onderricht in dit vak. De Gemeentewet dateert reeds van Thor- becke, toen onderwijsgevenden vrijwel al gemeen aangestelden waren van een ge meentebestuur. Zeer waarschijnlijk heeft art 23 letter i slechts alleen willen beletten het vereenigd zijn in dertzelfden persoon van ondergeschikte en bovengestelde, hetgeen ir. het geval Mebius niet voorkomt. Hoe dit zij, de Ietter van de wet spreekt duidelijk en daaraan hebben Gedep. Staten van Utrecht zich gehouden en hebben zij het beroep van den heer Mebius tegen het' gewraakte raadsbesluit van de hand gewe zen op grond van ari. 23 i. Bij de openbare behandeling dezer zaak in het Gouvernementshuis Achter St.-Piefer te Utrecht waren buiten vier Gedeputeerden slechts tegenwoordig de heer Mebius en twee journalisten, een van hier en een. van Utrecht. Voorzitter was Mr. G J. W. Loten, vr.n Doelen Grothe. De heer Mebius deelde mede dat de Keer Visser, directeur R. O. Ggaarne zou zijn tegenwoordig geweest, maar verhinderd was te komen. Deze heeft schriftelijk medege deeld, dat de heer Mebius in de eerste plaats opvoedend ambtenaar is, aangesteld zonder radicaal Teekenen M. O. In de verdediging van zijn beroep op Ged. Staten betoogt de heer Mebius, dat het R- O. G. is een opvoedingsgesticht in den ruimsten zin des woords, geheel verschillend van Tuchtschool of van wat men gewoon is te noemen school en de beteekenis van on derwijsinrichting. Geen inspecteur van onderwijs of school opziener hebben iets in te brengen aan het R. O. G. De heer Mebius beschouwt dit dan ook niet als onderwijsinrichting in de betee kenis der wet. R. O. G. vervangt het huis gezin. Hierna geeft hij een overzicht van de in deeling van het personeel aan R. O. G. De oproeping van den Minister van Jus titie uitgaande noemt slechts opvoedend ambtenaar. Het onderwijs aldaar is absoluut individu eel, 't is slechts te beschouwen als dat van de opvoeding van elk verpleegde afzonder lijk. Het tweede argument voor zijn beroep vond de heer Mebius in een gelijksoortig geval op Veldzicht, R. O. G. te AvereesL De heer Pijlman opv. ambt. aldaar heeft acte Landbouw en Veeteelt, dat als vakon derwijs tot Midd. Ond. wordt gerekend. Dit geval en het zijne stelt de heer Mebius op dezelfde lijn. De heer Pijlman is reeds sedert eenige jaren lid van den Raad der gem. Ommen, 1 zrauio» dat door genoemden Raad of door Ged. Staten van Gelderland bezwaren zijn geopperd. Bij een hierop volgende ondervraging door i mr. dr. Royaards blijkt, dat volgens de door den heer Mebius ontvangen inlichtingen van i den heer Pijlman zeiven, die reeds in bezit was van genoemde acten, toen hij tot rnods- lid werd gekozen, terwijl de burgemeester van Ommen aan Gedep. Staten heeft be richt, dat dit niet het geval was. Over het nieuwe mandaat als raadslid was te Ommen heden nog geen beslissing geval len. Hierna was de openbare zitting geëindigd met de mededeeling aan den heer Mebius, dat de beslissing van Gedep. Staten hem schriftelijk zou worden gezonden. 't Mocht ons gelukken deze beslissing an derhalf uur daarna te vernemen. Zooals vooraan is vermeld hebben God. Staten het beroep verworpen en blijft dus Let raadsbesluit van niet-toelating van kracht, wanneer dit niet aan de Regeering wordt voorgedragen ter vernietiging. Morinï in Zeist. Gisteravond heeft de telepaath Morini, de evenknie van Rubïni, Zeist bezicht en daar! hij gewoonlijk slechts één seance op dezelf- de plaats geeft, dacht het ons goed even naer onze bekoorlijke buur Zeist te wippen, ten einde onzen lezers iets van hem te vertellen. Dan zal hij niet als vreemdeling in Amersfoort komen en vreet men reeds iets van zijn faits et gestes. De zomergasten van „De Stichtsche L jsI- verande" en de Zeistenaren waren benieuwd met de telepathie kennis te maken en vji- den het zaaltje van „De Nieuwe Sociëteit" gansch en al, vdór het uur van aanvang. De ïmpressario heette ons welkom en verklaar de in enkele woorden, hoe weinig de ie.epa- thie tot vóór kort bij het publiek au sérieux werd genomen en hóéveel moeite het kost, om telepathie en andere occulte wetenschap pen grondig aan te leeren. Tevens wpes hij ons den weg, hoe onze taakde gedachte, die bij hem zal- overspringen, sterk aan te kweeken, te vervullen. Morini is een jonge man met scherpe ge laatstrekken, hetgeen een contrast vormt met Eugèn de Rxrbini, wiens zacht haast vrouwelijk gezicht door de geïllustreerde pers thans bijna aan iedereen bekend is. Toen kwam men (bij „plebisciet") over een, dat eerst een opdracht zou worden uit gevoerd, terwijl Morini geblinddoekt bleef en dat eerst daarna de controleerende tekst zou worden voorgelezen. De eerste opdrachtgever bleek wernig „wilskrachtig téTzijn. Morini dwaalde, haal de drie of vier personen te voorschijn en Het hen weer plaatsnemen. Ten slotte moest een jongmensch mee het podium op. Mo rini haalde zijn zakken leeg; een tennisbal, een vulpen, een kwatta-omhulsel en een doosje lucifers vielen op den grond. Hoewel Morini geblinddoekt was, en zich nerveus en vlug bewoog, stootte hij zich txJi nimmer, raakte niets aan, dat buiten spel moest blijven, noch- trapte hij op de op den grond liggende voorwerpen. Het weid een poosje zoeken, oprapen yan het kwatta-om hulsel en het weer laten vallen, maar er ge beurde feitelijk niets. Toen kwam een an der den opdrachtgever aflossen. Morinï raapt plotseling het roze kwutta- papiertje èn de lutifers op, steekt op tafel ze m brand, dooft het, snelt daarna met beide artikelen (bedenk hij is volmaakt ge blinddoekt en stoot niets aanf) naar de kachel, waar hij opnieuw het papiertje aan steekt en brandend er m werpt. Zoo haalde hij spelden uit taschjes, fiets kaarten uit een overjas, nu eens vlug, dan met meer moeite, maar steeds verrassend en altijd ten laatste correct. Met zijn zekerheid, alsof hij dwars door het doek heen zag, was het wonderbaarlijk, hem opdrachten uit verzegelde enveloppes te zien uitvoeren, waarvoor hij een enorm applaus inoogstte. Soms was zijn bewustzijn zóó sterk, dat hij het podiumtrapje afstormde, terwijl de be geleidende ziende alle moeite had niet te vallen. De eene proef vóór, de andere na slaagde en men maakte het hem lastig ge noeg met de ingewikkelde en ongerijmde opdrachten. Ook. volvoerdde hij bevelen van gedachtenleiders waarmee hij géén contact hield, hetgeen eveneens slaagde. Na de pauze kwamen wij aan ganscn an dere experimenten, als massa-suggestie, hypnose, fakirisme e. d. Wij moesten de handen vouwen en op een gegeven oogenblik konden enkelen on zer ze niet meer los krijgen, vóór dat Morini hen had geholpen. Deze juist (meerend'.'.U dames) koos hij uit voor zijn volgende proe ven, suggereerde hen alles in een rood, ee/t groen, een geel waas te zien. Twee jonge dames, rug aan rug geplaatst, konden op Morini's bevel zich niet meer van elkander verwijderen. Een heer kon eensklaps niet meer van zijn stoel opstaan, een dame kon niet verder dan 6 tellen, noch haar naam zeggen. Maar het merkwaardigste experi ment was dat met 4 dames en 3 heeren, die elkander een arm moesten geven, daarna ie der een slokje water kregen (dat het werke lijk water was, werd gecontroleerd) en 'hierdoor dronken werden. Ze zwaaiden ge armd over het podium met drinkebroersex pressies en hielden niet op, vóór Morinï htm voorhoofd had betast. Om half twaalf eindigde de zeer belang wekkende en merkwaardige séance, die het publiek bijzonder waardeerde. Wu gekomen dat zij zitting zullen nemen in het P. H. W., Garderen, idem, 52 weken eere-comité. tuchtschool. Na eenige discussie werd besloten dot de L. v. d. G., Spakenburg, ovwtr. marktver* jury zal bestaan uit vijf heeren, die bereids ord. Amersfoort, 10—3 weken tuchtichooL zijn uitgenoodigd. i Bij de beoordeeling der étalages zal men AGENDA. drie maatstaven aanleggen a. 4W<voIle; b. typische; c. practische. Hét aantal deefaemers is thans geklom men tot 92, waarvan 29 buiten mededinging ingeschreven zijn. Voorts ligt het In de be doeling op 3 of 4 September in Amicitin de prijzen uit te reiken. Uit de groote belangstelling welke van al lerlei stand en richting voor de Amersloort- schen étalage-wedstrijd en de winkelweek blijkt, kan men overtuigd wezen, dat dit zoo keurig georganiseerde middenstandsicest zal slagen. IS I>R De Etalage-wedstrijd. Onder leiding van den beer L. A. Hou- baer vergaderden gisteravona in het gebouw van de Middenstands-Credietbank wederom de verschillende commissies, in zake de re- I geling van den étalage-wedstrijd en winkel- week. Van de heeren dr. Jorissen, Van Kal- ken. Kroes, Ter Maat, Tromp van Holst, Vel» Heijn en mr. dr. Verhoef! is reeds bericht in- Uitslcg Billard-Con cours. Dc AmersL Billard Club heeft na een vier- daagschen zwareri strijd het gehouden bil- iard-concours in de Dansschool vin den heer Klaassen beëindigd, op de kleine m itch billard. Er behoort een heele studie toa om zich op dit groote billard eenige s-vies te bemachtigen, en men zal zich van !en win ter ter dege moeten oefenen om het tol een veertig vijftig caramboles le brengen. Maar het wakkere bestuur en de spelleider is het wel toevertrouwd, om de leden hun ner club zoo ver te brengen. De uitslag van het concours is als volgt Eerste klas Eerste prijs de heer R. J. van Eimc.en. Tweede prijs de heer G. J. Blom, Tweede klas Eerste prijs de heer F. G. van der Hoven. Tweede prijs H. Louis en een extra-prijs voor de hoogste serie viel ten deel aan. den heer R. J. van Eimeren, met 18 caramboles. De uitreiking van de vijf fraaie prijzen, door den heer Klaassen uitgeloofd, werden gisteravond bij monde van genoemden heer met een hartelijke toespraak aan de heeren winners overhandigd. De winnaar der twee laatste partijen van 250 caramboles was de heer Zegwaard, die zijn partijen schitterend heeft gespeeld. Hiepnede is het welgeslaagde concour* geëindigd in afwachting van de volgende ontmoeting. Vuurwapen wet 1919. Aan houders van jachtacten wordt bekend gemaakt, dat zij ingevolge de vuurwapsiwet 1919 verpHcht zijn eene machtiging voor het voorhanden hebben van vuurwapenen aan te vragen aan den commissaris van po litie. Aanvulling. Wij meldden in een v-orig nummer, dat een gouden armband op de markt werd ont rukt aan Mevr. R. te Soesterberg, en dat mejuffrouw v. W., die hem later op den Hof terug vond, hem eerstgenoemde ter hand stelde. Wij zetten dit thans nóg eens uiteen, met een zucht van verlichting dat hij „te recht" is, daar enkelen er een uitleg var. ga ven, die wij niet bedoelden. Als juffrouw v. W., het sieraad niet had zien liggen, zou Mevr. R. het wel niet hebben weergeii in. Politieni eu wt. Wederom Werd proces-verbaal opge maakt tegen een wielrijder, wegens het rij den zonder licht. Nachtverblijf werd verleend aan een persoon. De brand in de Langestraat. In aansluiting op ons bericht van gisteren betreffende den zwaren binnenbrand, welke ten huize van den heer Levy woedde, kun nen wij nog berichten, dat de brand vermoe delijk is ontstaan door een in een zijvei trek je staand gascomfoor, waarvan de slang schijnt te hebben vlam gevat. Na ontdekking van den brand spoedde de heer Levy zich ijlings naar boven waar zijn vrouw zich met de huishoudster bevond. Door de snelle uitbreiding van den brand werd hun den terugtochtsweg afgesneden, zoodal geen andere weg overbleef, dan de sprong uit het raam te wagen, met het be kende gevolg. Naar wij vernemen, is de toestand van de huishoudster, hoewel zeer pijnlijk, bevre digend. De familie Levy kwam met den schrik vrij. Uitspraak in strafzaken. F. D., Scherpenzeel, wïelrijden zonder licht 1—1 d.; valschen naam opgeven ƒ15 —15 d. G. W. B., Soest, overti. jachtw., 15—15 d. en verbeurdverklaring geweer met last tot uitlevering of betaling van 10 subs. 10 d. hechtenis. A. de R-, Hoogland, overtr. jachtw. 20 20 d. en verb, verkl. strikken en kemphaan J. K„ Eemnes, idem. 55 d. id. 5 eieren. H. K. F.r Amersfoort, Visscherijwet 10 j 10 d. en idem fuik. J. T., Baarn, arbeidswet f 5-5 d. G. J. H., Amersfoort Hinderwet, ƒ1515. P. L., Amersfoort, idem, 1010 d. W. v. d. G.r Bunschoten, els trekdier een gewonden hond gebruiken 5050 d. H. K., Amersfoort, overtr. Bakkersverord. Amersfoort, 55 d. K. D., Baarn, overtr. Melkveroid. Baarn, 10-10 d. P. A. S., Baarn, idem, ƒ15—15 d. J. M., Garderen, straatschenderij, 10— 10 d. G. P.r Garderen. idem. £—2 weken tuchl» school Onder deie agenda worden aÏÏeen opge nomen die uitvoeringen, vergaderingen, en» welke In het Dagblad geadverteerd worden. Vrijdag, Zaterdag, Zondag Maandag, Bioscoop de Arend. Openbare Leeiraal (Beukenlaan) l(>-« 12X, 2W—10 uur, 7-ondag 2H5K uur, Maandag 2X—10 uur. D a g e I IJ k a Muieum Flehlte. i Bioscoop Langestraat. Burgerlijke Stand 18 Augustus 1919. Geboren: Cornells Johann -s Arend, s, van Rijk Voogd en Cornelia Johanna Sioo- pendaal. Theodorus, x. van Theodorus Hagebeuk en Elisabeth Cornelia Kraan. van 19 Aug. 1919 Geboren: Geertje, d. v. Willem Age- nant en Maria Hartman. Regneer Rudolph' Pabus, i. v. Rudolph Pabus v. der Mark en Jacoba Cornelia Solleveld. Philippus, z. v. Peter v. den Hoek en Johanna Hagebeuk. Gehuwd: Lambertus v. Hoeyen en Ma ria Mostertman. Abraham Bartels en Rozet- te Troulder. Overleden: Alberta Stekelenburg. 15 mnd. Kaasmarkt. 18 Augustus 1919: Aangevoerd 28 wagens, bevattende 8000 K.G. kaas. Prijzen 66 tot 73 per 50 K.G. Handel vlug. Telefonisoh Weerberloht. Naar waarneming In den morgen van 19 Aug. 1919 Hoogste stand 766.9 te Karlsruhe. Langste stand 750.2 te Warvick. Verwachting tot den avond van 20 Aug.: Matige tot krachtige Z. tot W. wind, zwaar bewolkt met opklaringen, waarschijnlijk enkele regenbuien, weinig verandering in temperatuur. De temperatuur van het water was heden 7 uur 68 graden Fahrenheit. STAATSLOTERIJ De hoogste prijzen d.r X. falMze. TREKKING VAN MAANDAG 13 AUG. T 1500 9655. 6815 9623 14971. 2106 6528 8901 15251 »483. PRIJZEN VAN f30.-. 236 261 297 336 355 392 t20 561 582 612 6+1 658 663 «93 84+ 854 882 884 1U97 1115 1277 1315 1336 1+16 1480 1502 15» 1605 1667 1788 1804 2039 2ÜGO 2117 22.TC 23GÖ 2296 2297 2125 3327 2107 2409 2426 2165 2471 2479 2487 250* 2521 2537 2660 2687 2698 *747 2771 2811 2.823 2360 2866 2895 2928 2959 JUÜO 3090 3092 311» 3201 3210 3217 3231 3234 3358 3452 3517 .8602 3632 3661 3696 370-1 3738 3881 3913 3928 4154 4258 1279 4411 4-168 1191 1541 1656 1671 4680 4736 -I960 5058 5067 5092 5129 5153 5194 5228 5314 5330 5336 5338 5354 5383 54+4 5503 5515 5511 1X3 5570 5611 5635 5045 S721 5745 5806 5922 5973 6014 6027 6272 6.359 6419 6498 6580 6600 6759 6799 6819 6823 6876 6965 7155 7191 7199 7265 7278 7428 7147 7506 7568 754+ 7578 7586 7700 7795 7805 7905 7961 7995 8002 8028 8095 8076 8077 8081 8125 8114 8184 8222 8276 8281 8286 8287 8295 8321 8334 8355 8391 3404 8424 8458 8+78 8492 8568 8584 8732 8759 8943 8974 9027 904 r9060 9082 9181 9242 9292 9294 9311 9328 9-144 9475 9527 9586 9591 9654 9666 9771 9839 10052 10099 10128 10137 10149 10176 10410 10506 10510 10522 106» 10531 10550 10553 10.557 1056-1 1058+ 10600 10623 10757 tilWR M882 10887 10919 10971.10999 110» 11049 110.83 11138 11161 11186 11424 11442 11190 11193 11531 11596 11732 11744 11752 11776 11822 11875 11896 11943 11968 11971 11971 12035 12042 12059 12063 12068 12083 12094 12105 12108 12123 12171 12198 12254 12258 12262 12308 1 2359 12129 12453 12166 12548 12593 12605 12611 12679 12686 12713 1276+ 12920 12958 13001 13024 13069 13086 13123 13139 13145 13150 13165 13275 13333 13355 13362 13366 1 3107 13488 13526 13558 13582 13S83 13671 13718 137» 13712 13797 13842 13870 13876 14006 11106 11151 11173 1+184 14220 14275 14432 11141 14506 11527 14572 1458+ 14638^1655 11683 1471» 14735 11710 11776 11813 1+919 11877 149I9 150*0 15200 1521)6 15220 15247 15303 15311 15356 15527 15519 15727 15810 15832 15923 16012 16041 160+1 16136 16242 16533 16366 16367 16657 16692 167'» 16728 16767 16805 16858 16888 1692+ 17000 17013 17082 17172 1734+ 17355 17369 17381 17117 17571 17387 176+1 17708 17734 17735 177» 17817 1783'. 173» 17865 17869 17939 17967 17970 17971 17977 18028 18054 18129 18170 18189 18199 «231 18261 18310 1S320 18338 18393 18402 18439 18453 18467 18194 1X50+ 18516 18529 18552 18562 18565 18581 18606 1861* 18631 18665 18722 18769 18841 18866 18876 18967 19058 19099 19145 19166 19179 19211 19238 19304 19332 19561 19580 19593 19751 19771 19773 19774 1984+ 19894 19910 19920 20054 20131 20276 20339 205+3 20555 20669 20699 20734 20792 2082+ 20834 20837 20836 20921 209+0 20941 2096+ 20992 20998 21031 21042 21179 21362 21.380 21 10 21429 21494 21561 21570 21578 21594 2161t 21613 21715 21744 2182+ 21865 21930 21942 Vorige lijst stond - 21j06 ntz 20596- 2e IdasGc le lijst ontbrak 20659. 135 507 735 400: 227 547 827 421ste Staatsloterij. Deidp klasse. Trekking van 18 Augcttu» 1919 loten). Ten re van den collecteur A. C R, O. Ltir.weber te Amersfoort (Breescraat 2ÖJ z,,n tan de navolgende nummers te beurt gevallen 7ri zen van f45: 3452, 14173, 14184 eQ 18393. 'f«- zamen 4 prijzen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1919 | | pagina 3