Pompadour Zijde 1 i 1 l.C. ALVERS 1 in IEERÈHMODES i (fijQiaab STADSNIEUWS ótroohoederii) uit deIsT omtrêk MODE - MAGAZIJN ROBERT LEVY 40 c.M, breed per Meter voor Lampenkappen f 5.75. m La.riijejtrdat 2b - 10A Tel. <3-^8 »rganiscerd overleg cn dc reeds genomen maat regelen, beoogende bezuiniging en inkrimping Inzake het Leger behandeld. Uitvoerig wordt Bangetoond hoe absoluut onvoldoende een en Snder nog steeds van kracht is of wordt voor gesteld, dan wel geheel ontbreekt. Talrijk zijn 9e misstanden welke hiervan het gevolg zijn, 3iep is het gevoel van ontstemming der be trokkenen dot geen acht wordt geslagen op billijke cn rechtmatige wcnschen. De afdeeling Amsterdam schetst hoe altijd en burner de militaire ambtenaren worden achter gesteld bij de burgerlijke, hoe de Weermacht waarvan men zegt, dat zij is de schuts der natie, floor diezelfde Natie wordt achtetgesteld. Am- iterdam vraagt geen bevoorrechting, doch ge lijke behandeling cn verwijdering van alles wat »iet anders dan als; o n i echt wordt gevoeld. Met olgemeer.c stemmen wordt aangenomen le volgende resolutie, voorgesteld door het .-TB: Dc algemeene vergadering spreekt uit: Te. dal invoering van de militaire pensioen- ivetten en weduwenwet, na eindelooze behande ling nog steeds wordt vertraagd; 2e. dat de voorgestelde salariscegeling voor het meereridcel der onderofficieren groote te- jfeurstclling heeft gebracht; 3e. dut het verslag van de Commissie in take regeling van de positie der beroepsonder officieren, in 't geheel niet voldoet aan de ver wachtingen, welke daarvan door het onderoffi cierskorps werden gekoesterd; 4e. dat het militaire straf- en tuchtrecht nog heeds is gebaseerd op verouderde begrippen ►n toestanden en het rechtsgevoel geweld aan- loet; 5e. dat het georganiseerd overleg, in strijd met elke gezonde opvatting van democratie, nog steeds niet in het Leger is ingevoerd; 6e. dal de reeds genomen maatregelen, be togende bezuiniging en inkrimping inzake het Leger, plotseling en onvoorbereid en zonder eenig systeem geschieden; constateert, dat door al deze misstanden, als mede door de traagheid bij het tot stand bren- Igen van verbeteringen, en het bij vele Depar- teraents- en leger-autoriteilen nog steeds heer- schende conservatisme, de groote belangen van de onderofficieren en hunne gezinnen en die van dc weermacht ten hoogste worden geschaad, 'waarvan onrus*. zorg en lusteloosheid in ht onderofficierskorps, het noodwendig gevolg zijn; betreurt ten zeerste dat de beloften, door den M. v. O. ih de Tweede Kamer gedaan in Novem ber T9T8, om te streven in democratische rich ting, nog steeds niet in vervulling' zijn geko men en blijkbaar geen nota is genomen van de ÏI voorstellen, toen aan den Minister aange boden; draagt het H.B. op, met de meeste intensivi teit en alle noodig geachte wettige middelen "te ïgceren, opdat ten spoedigste aan alle door de Verecniging gestelde wenschen ten opzichte van de verheffing van het O. O.-korps wordt voldaan; verklaart het LI. B. moreel en materieel krach- lig, en in ieder opzicht te zullen steunen. De president doel mededeeling van het vol den Je. ingekomen telegram: ,,Hare Majesteit draagt mij op den leden op rechten dank over te brengen betuiging hulde aan Koninklijk gezin. Ten Broeke Hoekstra, adjudant." De Sanatorium-commissie uit de afd. Breda wordt gelegenheid geboden tot het afleggen mn eene verklaring en zegt, dat deze afd. uit erkentelijkheid vcor het ten vorigen jare geno men besluit om de olg. vergadering te Breda te houden, heeft gemeend door een daad van deze erkentelijkheid te doen blijken en biedt weder om een gift van duizend gulden voor de Sana- forium-Stichting der vereeniging. De vergadering geeft op ondubbelzinnige wijze le kennen, dat zij deze prachtige daad ran menschlievende kameraadschap op hoogen prijs stelt en brengt de afdeeling Breda een nar lelijke ovatie. Met algemeene stemmen wordt aangenomen een voorstel van het hoofdbestuur om dit col lege te machtigen een commissie te benoemen uit hoofdbestuur en leden lot ecne waardige viering van het 25~jurit> bestaan der organisatie en daarvoor het benoodigde bedrag uit te trek ken. Het voornemen bestaat o. m. tot het uit geven van een gedenkboek. De salarissen van de ambtenaren der veree niging worden met algemeene stemmen ge bracht op de volgende bedragen bij aanstel ling 5000, maximum 4000. Congres van* bouwvakar beiders. Omtrent dit te Haarlem ge houden congres kan nog gemeld worden, dat in de .volgende plaatsen n-og een alge meen hestuurder zal worden aangesteld Dordrecht, Zaandam, Alkmaar, £Iijmegen, Hilversum, Den Haag, Enschede, Utrecht en Leeuwarden. Het federatiebestuur werd bij enkele can- fclidaatstelling herkozen. Besloten werd, den zetel der federatie te vestig-en te Amsterdam. Als plaats, waar het volgend congres zal .vroTden gehouden, werd aangewezen Rot terdam. Bij aanvang der derde zitting van het congres deelde de secretaris, de heer Dis- Eel mede, dat van de stucadoorspatroons een schrijven was ingekomen, waarin ver klaard wordt, dat, indien geen overeenstem ming wordt verkregen inzake de stucadoors- taking te Den 'Haag, <fe uitsluiting van alle Etucadoovs in den lande een feit zal worden- Ne^«rI«R4eri uit Hoslaittf. Naax wij vernemen zijn van Regeerïngs- cege maatregelen getroffen om diegenen Annpr de ner s.s. „Lingestroom" terugge keerde Nederlanders, die daaraan behoefte mochten hebben, zoowel financieel tege moet te komen als om hen voorloopig voor rijksrekening een onderdak te bezorgen in hotels. DaukbAAr Haaiarijc. Uit nadere, inmiddels ingekomen berich* ten van particulieren aard blijkt, dat de hul diging, die de kinderen van Budapest op den verjaardag von Prinses Juliana jegens den Nederlandschen vertegenw oordiger, den heer Clinge Fledderus en zijn echtgenoote 'ondernamen, een van geheel spontanen aard is geweest. De hulde was georgani seerd door den gewezen Minister President Huszai; tegen drie uur in den middag ver zamelden de kinderen van alle scholen zich op den Bloksberg, in welks nabijheid de wo ning van den heer Clinge Fledderus is ge legen. Inmiddels hadden zich vertegenwoor digers van den Kardinaal Vorst Bisschop van Hongarije, den Evangelisch en Bisschop den Burgemeester van Budapest met den Magistraat van Onderwijs, de Kinderschutz Liga, de Soziale Hilfsmission e. a. ten huize van den heer Clinge Fledderus vereenigd. Voorop ging de militaire kapel, die de be kende Rakoczymarsch speelde; dan volgden padvinders en in Hongaavsch costuum ge- kleede meisjes van de Burgerscholen en daarop volgden, in schier eindelooze scha ren, begeleid door onderwijzers en onderwij zeressen, de kinderen die voortdurend het volkslied zongen, en den bekenden Hon- gaarschen kreet Eljen aanhieven als zij voorbij trokken. Slechts een gedeelte der kinderen gelijk van zelf sprak kon in den tuin der woning worden ontvangen. Nadat de kapel het Ne derlandsche volkslied en de Hongaarsche hymne had gespeeld, nam de heer Huszar het woord om het Koningshuis en de Ne- derlandsche natie te huldigen en le danken voor alles wat deze had gedaan. Daarna waren het twee kinderen zelve, de kleine Ladislow Lengö, die in de tweede klasse van het gymnasium zit en Melinda Olhah, die in de vierde klasse van de gere formeerde Hoogere Burgerschool voor meis jes zit, die den Consul Generaal en zijn vrouw dankten voor alles wat zij hadden gedaan. De Hongaarsche kinderen komen hier, zoo vertelde Lengo, om het feest van Holland's Prinses'te vieren. De hemel van onze kinderjaren was verduisterd door het vergoten bloed, bewolkt door tranen van ons van honger omkomend volk. De regenboog in deze wolken, die ons troostte en tot nieu we hoop opwekte, die ons voortooverde de zon der toekomst, zij is vanuit Holland op gegaan. God zegene Holland 1 En Melinda Olhah sprak van de Prinses in het land der tulpen die haar geboortefeest viert. Wij waren hongerigHolland heeft ons gespijsd; wij waren dorstig; Holland heeft ons doen drinken. Wij hadden geen kleeren Holland heeft ons gekleedwij waren vader landloos, Holland heeft ons bij zich opgeno men wij waren treurig, Holland heeft ons getroost. En wij kinderen waren vroegtijdig oud geworden en verbitterdHolland heeft ons weer tot lachende, vjoolijke kinderen gemaakt. Nadat de heer Clinge Fledderus voor de hulde hartelijk dank had gezegd, begon het défilé van de kinderen, dat ruim 3 uren duurde. Het was een voor alle aanwezigen onver getelijke aanblik, onder die stralende zon met de zoo prachtige stad langs den Donau aan den voet en de omringende Ofenerber- gen reeds in voorjaarsfeestdos, als deze dankbare kinderen te zien voorbij trekken Het Nederlandsche Steuncomité heeft ter eere van den geboortedag van Prinses Juli ana aan de meisjes, die op 50 April 1910 geboren werden, 24 in getal, een klein uit- zetje ter beschikking gesteld, waarin deze een paar schoenen en een heel pond choco lade vonden. Mevrouw Clinge Fledderus overhandigde zelf deze geschenken aan de gelukkige kin deren. Op school ontvingen 2000 kinderen chocolade, terwijl aan 400 oude vrouwen van meer dan 70 jaar een half kilo koffie werd gegeven. Voor de kinderen die op 30 April j.L, geboren zijn werd een baby-uitzet ter beschikking gesteld. Men behoeft na deze berichten van oog getuigen, zich niet meer de vraag te stellen of inderdaad in Hongarije erkend wordt wat Nederland, het Nederlandsche Roode Kruis en anderen voor Hongarije deden Men seint ons uit Boedapest. De Hongaarsche pers publiceert talrijke brieven van de in Nederland vertoevende Hongaarsche kinderen, die op roerende wij ze schrijven over de zorgvolle behandeling welke de Hollandsche families den kinderen deelachtig doen worden. De Hongaarsche pers uit zich dankbaar tegenover Holland. De Az Usjag stelt voor om als teeken van eeuwige dankbaarheid in de toekomst bij alle feestelijke gelegenheden hetHollcnd- sche Volkslied na hel Hongaarsche te doen spelen. Maandag vond le Szechenyiberg bij Buda pest een parade van Hongaarsche padvin ders plaats, bij welke gelegenheid Baron Pallandt, namens de Hollandsche Padvin- dersvereeniging een begroetingsrede hield. B3USCUAI roor tand- e» In Ons Huis aan de Goirvemeritaat te Rotterdam is thans voor de eerste maal het reizend museum voor Tamd- en Mond hygiëne geëxposeerd. De bedoeling van dit museum is het maken van propaganda voor tand- en mondverzorging. De Ro.tter- damsche Tandheelkundige Ver., het Groe ne Kruis en de Ned. Ver. tot bestrijding van het tandbederf hebben, daarin gesteund door particulieren, deze tentoonstelling bij eengebracht. Mem zou aldus lezen we in het ilbld. de expositie in twee deelen kunnen schelden, een deel dat rechtstreeks naar dat groote doel der propaganda streeft en een meer technisch gedeelte. Voor dat' meer technische ondeideel stonden tandartsen eigen studiemateriaal afmen ziet er aller lei soorten kunsttanden en de vervaardiger daarvan, benevens de wijze van plaatsing, ziekten en de behandeling er van, boekwer ken, kaakverwondingen, die vooral de we reldoorlog heeft leeren behandelen, e. t. q. Het propagandadoel wordt op treffende manier nagestreefd in de afdeeling, die de goede naast de ondeugdelijke tandenborstel plaatst, die mededeelingen doet betreffende de samenstelling van tandpasta's en poe ders, die de vergroeiing van het gebit de monstreert door b.v. de kleine kinderge- woomten van het duimzuigen, door de spre kende wandteksten. Merkwaardig en tege lijk een dagelijksch waarneembaar euvel aan de kaak stellen zijn de afgietsels, die het bakkers-cariës in al zijn afschuwelijk heid tentoonstellen; leerzaam en vertrou wen gevend in de moderne wetenschap is het zaaltje, waarin de firma Tholen (uit Utrecht) hear allernieuwste inrichting voor een kamer van een tandarts exposeert, ter wijl darrnaast de stoel op cfe tafel prijkt omgeven door al de oudgrwetsche martel werktuigen waarmede vroeger de rond trekkende kiezentrekker op de markt de boeren en buitenlui behandelde. Dit zaaltje is aangekleed met platen en foto's van schilderijen uit vervlogen eeuwen, die wel duidelijk bewijzen, hoezeer do menschheid altijd aanjciespijn he eft gelaboreerd en hoe zeer die pijn tol de verbeelding der kunste naars sprak. Een serie lantaarnplaatjes, ten gebruike bij voordrachten voor leeken of op scholen, mag zeker als thans behoorend'e in do pro- pagarda-afdeeling nog wel genoemd wor den. Ter opluistering zond de Rotterdamsche gymnosium-Leeraar, wiens walvischtanden- hobbie bekend is, de grootste land die van dén narwal en de kleinste stand, wel ke onder de microscoop moet worden be keken, in. Dr. Elias, de voorzitter van het Groene Kruis, heeft de tentoonstelling geopend, de tandartsen Van Hasselt en Klinkhamer zul len ter gelegenheid der expositie voor drachten houden over schooltandverzor- ging en mondhygiëne. NoderlandscheCementnij- verheid. Naar men ons meldt, wordt de nood aan cement in ons land steeds grooter en worden steeds hooger prijzen gevraagd. Indertijd heeft de minister van Landbouw een commissie ingesteld onder voorzitter schap van den heer ir. M. C E. Bongaerts ter bestudeering van dit vraagstuk, tegelijk met de bestudeering van de mogelijkheid om in Limburg een kalkindustrie te vestigen. Men deelt ons nu mede, dat cleze commis sie binnenkort aan den minister een voor stel zal doen, om vooruitloopend e op ha ren definitieve plannen 1tot oprichting ven een rijks-cement-bedrij f te komen. De commissie schijnt eenstemmig te zijn in hare meening, dat in dezen geest zoo spoedig mogelijk iets gebeuren moet, maar ook gebeuren kon. (N.R.Ct.) De zomert ij d. Door verschil lende pastoors op Zuid-Beveland is van den burgemeester een schrijven ontvangen, waarin namens den minister van binnen- landscho zaken wordt gevraagd of zij alsnog voornemens zijn de bepalingen van het Ko ninklijk besluit, waarbij de zomertijd werd ingevoerd, na te komen. De pastoors hebben besloten ondanks de ze aanmaning den ouden tijd te blijven vol gen. Tramstaking aangekondigd. Te Winschoten heeft het personeel van de stoomtram Oldadbt—Pekela besloten, onder leiding van hei hoofdbestuur, een tram- personeel-staking te proclameeren, als geen loonsverhooging gelijk aan 'het personeel van Oostelijk Groningen wordt toegestaan. Abortus door een arts. Door de zesde kamer der Amsterdamsche rechtbank is in openbare zitting behandeld de zaak tegen den 59-jarigen arts H. S. uit ■Hilversum, die beschuldigd werd van het geen bedoeld wordt bij art. 251 bis We tb. van Strafrecht: Hij, die opzettelijk een vrouw, in behandeling neemt of een behan deling doet ondergaan, te kennen gevende of de verwachting opwekkende dat daar door zwangerschap kan worden verstoord enz. Beklaagde, die gedurende elf jaar als in tern medicus bij de gegoede standen te Hilversum praktiseerde, deelde o.m. mede, dat hij in Juli en Augustus een 18-jarig fabrieksmeisje behandeld had, die aan eeni- ge kleine stoornissen leed, aan abortus had bekl. zich niet schuldig gemaakt. Uit het onderzoek bleek in deze zaak, dat bedoeld fabrieksmeisje kort na deze behandeling in de R.-K. Ziekenverpleging te Hilversum was opgenomen met buikvlies- ontsteking, die verband hield met abortus. De toestand van het meisje was hoogst ern stig geweest. Als get.-deskundige werden in deze zaak gehoord prof. dr. B. J. Kou- wer, hoogleeraar te Utrecht, dr. H. J. du Narchie Servaas en dr. LI. J. Barendregt. Het O. M., mr. van Lier, requireerde te gen bekl. een jaar gevangenisstraf met be vel tot diens onmiddellijke gevangenne ming. Mr. Alb. B. Gcmperte, verdediger van bekl. pleitte vrijspraak. De rechtbank vor.d geen termen voor de gevangenneming van bekl. en bepaalde de uitspraak op 21 Mei. Hat hatttelvnar. Woensdagavond" woedde boven Wa- geningen en omgeving een buitengewoon hevig onweder. De bliksem sloeg op tol ven plaatsen in. De 19-jarige arbeider G. Reijer- se, die een paard naar de weide had ge bracht, werd door "het hemelvuur gedood, het lijk werd eerst eenige uren later gevon den. Nret minder don 8 koeien werden ge dood, waarvan 5 op een plaats. De tuinzaal van het hotel Moderne werd getroffen, het steenen gebouw van pl.m. 20 X 10 M. wercl totaal verbrijzeld. De muren liggen ■om, het dak is. naar beneden gestort. Bij den landbouwer R. v. V. sloeg de bliksem voor in het huis in en verdween door de achter deur, voor- en achterdeur waren verbrijzeld maor andere schade werd niet aangericht. School- cn Kerknieuwe gr*e>i(Ei«i t« Wiigeutiifcett afgeschaft. In een algemeene vergadering van het Wa- geningsche Studentencorps is met 71 tegen II stemmen besloten den groentijd af te schaffen en daarvoor in de plaats te stellen een candi- duatstijd met kennismaking op voet van gelijk heid. Voorafgegaun was een enquête door de com missie inzake reorganisatie van het Corps, met den uitslag, dat 75 der ingekomen antwoor den was voor de afschaffing. Sport en wedstrijden, Italië—Holland 1 1. Dc Courant schrijft: Genua, 13 Mei. Ten aonschouwe van een voor Italië buitengewoon groote menigte be langstellenden, werd heden de wedstrijd Italië Nederland gespeeld. De Italianen boden grooter tegenstond dan afgaande op de hier te lande loopende geruch ten, men wel zou vermoed hebben. De Nederlandsche ploeg was als volgt samen gesteld: Mc. Neil. Denis Vcrwcy. Roessel, Ruffelse, Steeman. De Natris, v .Dort, B. Kessler, v. Dicrmen D. Kessler. In de eerste helft wisten de Oranjemannen de leiding te veroveren door Dé Kessler, hoe wel, voor zoover wij ten minste van dc pers tribune af konden bsot>rdeeIen, het doelpunt in buitenspel-positie werd gemaakt. In de tweede helft maakte Boeli een tweede doelpunt, hetgeen echter werd geannuleerd we gens buitenspel. Reeds was een Hollandsche overwinning ia zicht, toen 10 minuten voor het einde door den Itoliaanschen linksbinnen Sardi het gelijkmaken de punt werd gescoord. Het publiek was dol van vreugde. Sardi was dc held von den dag en zoo groot was de geest drift, dot Sardi zelfs omhelsd en gezoend werd. Wat het spel der onzen betreft, willen wij voorloopig' volstaan met het noemen van Ruf felse, die op uitstekende manier de spilploats bezetfc en de beide achterspelers Denis en Ben -Verwey, die eveneens een goede partij speelden. De Bond van Ambtenaren bij de Ra den van Arbeid heeft gisteren te Utrecht zijn jaarvergadering gehouden. Aanwezig waren 16 afdeelingen. De Voorzitter sprak een kort woord van opening, waarna het jaarverslag van den se cretaris werd uitgebracht, waaruit bleek dat de Bond 19 afdeelingen telt, gezamenlijk pl.m. 650 ledenvervolgens kwam het jaar verslag van den penningmeester, hetwelk sloot nvet een batig saldo van 277.3314: Daarna het verslag van de redactiecom missie en werd het overige van den ochtend gewijd aan bespreking over den arbeid van het Bondsbestuur in het afgeloopen jaar. Na de pauze werd besloten dat de Bond zich voorloopig niet aan een Centrale zal aansluiten. Ook werd besloten, dat door een commissie van 5 personen een nieuw ont werpstatuten en huishoudelijk reglement zal worden scamgesteld. Verder eenige moties aangenomen en de begrooting goedgekeurd. Na de rondvraag sloot de Voorzitter met dank aan de aanwezigen de vergadering. Amerongen. Dinsdagavond heeft in verband met het vertrek van den Duitschen keizer naar Doorn een groot afscheidsdiner plaats gehad, waarbij de familie Bentinck van Zuylenstein en de burgemeesters van Amerongen en Leersum vertegenwoordigd waren. Salarissen te Hilversum. De salariscommissie uit den Raad van Hilver sum heeft te kennen gegeven, dat h.i. de maximumsalarissen van den burgemeester en den secretaris dezer gemeente gebracht moeten worden resp. van 8000 op 9000 en van 6500 op 7500. N ij k e r k. In de Woensdag gehouden raadszitting, is benoemd tot controleur der gemeente-belastingen met 11 stemmen de heer J. S. de Boer, directeur van het Levens- middelenbedrijf te Nijkerk, tegen 1 stem op den heer Koster, adj.-controleur bij de be lastingen te Amersfoort. De heer de Boer stond als no. 3 op de voordracht. Over een voorstel vai\ den heer van Dijk huizen om de verordening op de winkelslui ting zoodanig te wijzigen, dat deze 1 uur la ter plaats heeft, dus om 9 uur. staakten de stemmen. Een voorstel van den heer Meiling om het tapverbod te wijzigen, zoodat dat niet van toepassing is op den Zaterdagmiddag, is aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. Putten. Het aantal sollicitanten voor de vacante betrekking van Hoofd der O. L. School in 't Dorp is geklommen tot 87. Hinderwet. B. en W. van Amersfoort, gelet op artf. 6 en 7 der Hinderwet, brengen ter kennis van het oubliek. dat door E. Noack. is ingediend Langastraat 36. Amersfoort/ een verzoek om vergunning tot het uitbreid den van een fabriek van fijne wleeschwaren, gelegen aan den Soesterweg no. 366. Personalia. Door curatoren der openbare gymnasia te 's-Gravemhage is ter benoeming tot loc- raar in Nederlandsch geschiedenis en aard rijkskunde als no. 2 de heer L. Leopold. Examens. Mej. A. M. de Wit en de heer E. Wijnen slaagden te Utrecht voor het acte-examen L. O. Gemeentel ij ke Handelsavond school. In tegenwoordigheid van den Wethoudei van Onderwijs, den Voorzitter en den Se cretaris der Commissie van Toezicht op het Handelsonderwijs en den Directeur van On* derwijs had Woensdagavond de uitreiking plaats van de diploma's aan hen, die ge slaagd zijn bij het van 3 lot 8 Mei gehou-* den eindexamen. Het diploma verkregen: W. Daams, J. Engelsman, J. W. van Harts- kamp, E. Huisman, M. T. van der Laan, A« Luttik, J. C. van Mourik, W. Riksen, Ai Schimmel, D. Schuurman, M. Sybcl, B, Terpstra, en J. de Wilde. Eén candidaat werd afgewezen. Zangver. „Door onthouding vereenigd". Op het Nationaal concours voor gemeng de Mannenkoren op Hemelvaartsdag te Driebergen gehouden, verwierf de Geheel onthouders gem. zangver. „Door Onthou ding vereenigd" alhier den 3den prijs ^a in de 3e afdeeling. De Stem des Volks. Op het Nationaal Zangconcours van do Zangvereeniging „Gemengd Koor" té Drie bergen behaalde de anbeiderszangvereeni- ging „De Stem des Volks" in de eerste ofi deeling gemengde koren den 2den prijs. Toen de zangvereeniging gisterenavond arriveerde werd zij door de muziekvereeni- ging „H. J. Hegeraat" opgewacht en rtaai het repetitielokaal gebracht waar men eenige uren gezellig bijeen bleef. mm EXTRA aanbiedingen Lage prijzen. Blauw eweek. De meeting, welke moest dienen als inzet voor de blauwe week-aclie, en gehouden werd op het steeds mooie sportterein Bak hoven, is schitterend geslaagd. In optocht waren de meetingsgangers vanaf de Var- kensmarkt vertrokken, en het is te begrijpen, dat de opwekkende muziek der Amersfoort- sche muziekvereeniging velen uit de huizen lokte en den stoet deed aangroeien, vooral in het volkrijke Soesterbergkwartier, waai het regenwater, dat Woensdag een groot ge deelte van den Soesterweg afsloot, geluk kig was weggezakt f We kunnen niet alle punten van het pro gramma afzonderlijk bespreken. Het zij vol' doende als we zeggen dat de regeling per fect was. Inspecteur Losekoot met eenige agenten hadden het wel druk, maar ze had den met nuchtere menschen te doen en dat scheelt veel. De redevoeringen van de hee- ren P. Schumacher en Ds. de Haas, werden door velen met belangstelling aangehoord en luide toegejuicht. Het meisjeskoor zong uitstekend en ook de muziekvereeniging, onder leiding van den heer de Goey maakte een gunstigen indruk. Een zeer groot aan deel in het welslagen van de meeting heeft de Gymnastiekvereeniging „Excelsior ge had. Dat werk was tot in de puntjes ver zorgd, dat was af. Zelden zagen we een nog zoo jeugdige vereeniging zulk keurig werk leveren. Ons compliment Excelsior en ge luk gewenscht met uw leider, den heer van der Linden. Aan de voorbereiding en de uitvoering der meeting hebben deelgenomen de navol gende vereenigingen C. N. G. O. V.J. G. O. B.; Nederlandsche Vereeniging Zangvereeniging D. O. V.; Geh. onth Too- neeivereenigingKunst en StrijdSpoor- wegonthoudersvereenigingI. O. G. T.I. O. G. T. N.A. J. C. en de onderafdeelmg van de N. C. G. O. V. genaaid Hoop der Toekomst. t J Er was zeer veel publiek, naar schatting ruim drie duizend personen. H^t mooie weer droeg veel bij tot het welslagen cr» de indruk ran het geheel zal bij alle bezoe-irs beslist gunstig 2ijn. Een zeer verblijdend verschijnsel is het samenwerken van alle drankbestrijdersorganisatiesmen heeft, on-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1920 | | pagina 3