Bsggerblokjes f 4.- p. 100 K G. Harde Turf f 12.50 p. 1000 stuks, afgehaald f 10.- p. 1000 stuns ST. EMiLION J. J. POLDERMAN UTRECHTSCBEWEG 71 SOESTERWEQ-SPOOR TEL. 539 iWiinhandetA. Schoterman I Zoon, DtreoWesM 17 ïelf. W HeSsS U een Taxi of Auto noodig ii&S £iasi Ho. 42 BINNENLAND 5 Hi-ma K. W. JAEGER I-^lI OIL'S Brandstoffenhaiidel Per flesch f 1.75 per anker f 72.—. Accountant on "eranr M. O. Boekhouden. Aaaa Panlownataan l.{ Opmako:: van Z5f»1i*nsoa en verdere Accountftutsverkzaamhedcc. MEVROUW! Voo? kleur veinnderius opverven van verneliolen Jerselj'». Mouses, ens. zijn wij een syccisa! adres Fabriek HARXPSTR. 9«-06r. lukel I.ASGESTÜ. - Tel. 108 iou moeten loskomen, doch waar niemand 1© Antwerpen of elders in Vlaanderen iets van af weet. De haven, telefoon- en tele graafkantoren, gevangenis, gas- en elec- Jriciteitsfobrieken en banken zouden van nu af bewaakt en bij het minste onraad dade lijk militair bezet worden. Ook worden vele Vlaamsche en socialistische lokalen reeds gespied. 16 duizend patronen werden ter beschikking gesteld van den plaatselijken commandant. De Volksgazet beschouwt de getroffen matregelen als een uitdaging van de Anti-Vlaamsche kaste. Het blad deeld verder mede, dat het so cialistisch Kamerlid Eechkelers zioh In ver band daarmede tot den voorzitter van het parlemept. Zijn partijgenoot Brvmet, wende, (Re er zijn verwondering over uitdrukte. Ook Sanson, de minister van landsverdediging, beweerde niets van de zaak af te weten. Het blad. stelt de vraag wie verantwoordelijk is voor deze uitdaging. -r De Turken te Straatsburg. Onder e telegi ommen in het Nieuws van yen Dog van hedenmorgen loomt een be richt voor dat te Straatsburg de staat van 'beleg is afgekondigddoor de Turken. Wij weten uit de geschiedenis dat de Turken eenmaal voor de poorten van Wee- pen hebben gestaan, maar dot ze nü in Straatsburg' zijn gelegerddaar staan we versteld over. De Staatscourant van gisteravond be vat O.fh. de volgende Kon. Besluiten: benoemd tot schoolopziener in hei arron dissement Weert J. W. Linssen te Meyel, en in het arrondissement Roermond J. Cols te Roermond; op verzoek eervol ontslagen P. A. v. d. Velde te Utrecht als lid van het hoofdstem- bureau voor de verkiezing- van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in den kieskring 13, met dankbetuiging voor de bewezen diensten, en als zoodanig be noemd Mr A. J. S. van Lier, thans plaats vervangend lid, en tot plaatsvervangend lid Mr. G. A. E. B. Meiier, lid van den ge meenteraad van Utrecht; de luitenant-kolonel der mariniers C P. van Borselen wordt 18 Aug. eervol onthe ven van het bevel over de Mariniers-kazerne te Rotterdam, voor de overname van de hem op te dragen betrekking van inspecteur van het coips Mariniers en de kapitein der Mariniers J. G. Grüschke, wordt geplaatst te Rotterdam en belast met het bevel over 'die kazerne. Be overeenkomst met Dmtseklanrï De Duitsche gezant te Den Haag heeft, naar wij vernemen, op wensch ven de Ne- tierlandsch-e regeering, den minister van Bnitenlandsche Zaken, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, een bedrag van 25 millioen gulden aan schatkistbiljetten van het Duit sche Rijk ter hand gesteld, dienende tot dekking van het voorloopige crediet van 25 millioen gulden, door Nederland voor den aankoop van levensmiddelen aan Duilsch- land verstrekt. Ne«3erl*ïncl eaa ReSgfië. Volgens de Temps verzekert men te Bais se!. naar uit Parijs aan de N. R. Ct. wordt geseind, dat Frankrijk en Engeland deze werk bij de regeering in Den Haag een vriendschappelijk en stap zullen doen in den 2>n van de Belgische oplossing van het vraagstuk van de Wielingen. De Belgische ie gee ring schijnt-op het oogenblik een her vatting o,p nieuwen grondslag van de her ziening der verdragem van 1839 niet onder het oog te zien, daar Engeland tot dusver niet de bedoeling kenbaar heeft gemaakt 'B-eTglë te steunen, welk land van Fronk- rijk's steun verzekerd is. België. Frankrijk en Nederland 1 De Brusselsche correspondent van d-e N. P Ct. meldt cM. 9 diezer: Naar aanleiding van d-e onlangs te Brain e- 2'AUeud door dien socrailistischen Kamer voorzitter Brunet uitgesproken rede, wan'in Juj. 9_* m- verklaarde voorstander te zijn van een militair verbond met Frankrijk en de hoop uitdnkte Nederland alsdan, dank zij den van Fransche zijde te verwachten steun, eveneens tot dit verbond te zien toetreden, schrijft Jacquemottie, van de socialistisch- communistische groep in TBxploité: „Mis schien hebben deze woorden geen beleeke- nis, maar hebben z<e er wel een, dan moe ten zij beduiden, dat wij Nederland, dank zij de militaire hulp van Firanlkrijk, tot dit verbond zouden dwingen. Daarna zal men een mooien lofzang mogen aanheffen op het zelfbeschikkingsrecht der volken." 'Jacque- motte besluit met de woorden: „Van eèn dergelijk socialisme vallen wij ni-et hooren." Salaris-voorschot. Op de vra gen van den heer Ketelaar, lid der Tweede Kamer, betreffende toekenning van een voorschot op het salaris van de Amsterdam- sche openbare onderwijzers, die vóór 1919 zijn aangesteld, heeft de minister van On derwijs geantwoord, dat het gemeentt be stuur van Amsterdam hem ten aanzien van deze vraag het volgende heeft medege deeld Aangezien het de bedoeling is, dat het bedrag ad 200 aan de onderwijzers wordt toegekend als een. voorschot op de hun over 1920 toekomende jaarwedde, kan hier uit nog geenszins worden afgeleid, dat na de herziening het werkelijk door iederen onderwijzer in die gemeente genoten sala ris ook 200 meeT zal bedragen dan thans, aangezien het meerendeel der onderwijzers in die gemeente krachtens art. XJ. der wet van 14 Juli 1919 thans reeds een jaarwedde geniet, welke 200 of meer (in sommige gevallen zelfs TOOO) uitgaat boven de Jaarwedde, waarop ingevolge de regelen, gesteld in de artikelen 26 tot en met 26 óecies. der wet tot regeling van het lager onderwijs, aanspraak leem. vjoTd<*n gemaakt. Van een uitkeering aan alle onderwijzer:» van een voorschot van 200 zou dan ook het gevolg kunnen zijn, dat bij de defini tieve regeling der jaarwedden verschillende onderwijzers dat voorschot zouden moeten terugstorten, en het risico, aan die terug vordering verbonden, zou geheel voor reke ning van de gemeente-komen. Het gemeen tebestuur kan daarom aanvankelijk geen vrijheid vinden, aan alle onderwijzers een voorschot van 200 te verstrekken, doch meende dit te moeten beperken tot hen, wier jaarwedde is geregeld overeenkomstig de artikelen 26 tot en met 26decies der wet. Bij nadere overweging dezer aangelegen^ heid is het gemeentebestuur van Amster dam echter in zooverre op zijn aanvanke lijke zienswijze teruggekomen, dat het voor schot thans zal worden gegeven aan alle on derwijzers, die zulks verlangen, echter on der uitdrukkelijk voorbehoud, dat het on middellijk kan worden teruggevorderd, wan neer blijkt, dat de onderwijzer bij de te ver wachten nieuwe salarisregeling geen aan spraak kan maken op een verhooging van 200, den gemeentedienst verlaat of komt te overlijden. Arbeidsbemiddeling. De Minister van Arbeid heeft aan de gemeen tebesturen een circulaire gericht in zake sa- Tarieering- van correspondenten der ar beidsbemiddeling. De minister acht voor een goede ontwikkeling der arbeidsbemiddeling een behoorlijke salarieering der correspon denten noodig. In verband met de vraag, welke den minister werd gedaan, welk sala ris naar zijn meening in een bepaalde ge meente aan billijke ëïschen zou voldoen, is de minister van meening, dat het nuttig kon zijn de gemeentebesturen een leiddraad te verstrekken. Als maatstaf wordt in het alge meen het bevolkingscijfer de meest eenvou dige maatstaf geacht. Het salaris \erieert van 50 tot 1500. Uiteraard zal in vele gevallen aanleiding zijn het salaris c>p hoo- gere bedragen te stellen, terwijl in andere gevallen met een iets lager salaris zou kun nen worden volstaan. Men moet echter niet uit het oog veiliezen, dat een goede ontwik keling der arbeidsbemiddeling daar, waar zij nog niet is verkregen, voor een goed deel afihangt van de keuze van een geschikt per soon, welke keuze weer op haar beurt af hangt van de salarieering. Het Rijk draagt 40 pet. in de salarieering. Wachtgeld rijksambtenaren. De heer Ossendorp heeft den Minister van Financiën c!e volgende vraag doen toeko men 1. Is het den Minister bekend, dat het wachtgeld voor de Rijksambtenaren, die vóór 1 Januari 1920 en voor de onderwij zers, die vóór 1 Januari 1919 van hun be trekking werden ontheven, nog steeds ge baseerd is op de sa-crïssen, welke vóór die dato golden 2. Is de Minister niet van meening, dat deze wachtgelden te laag zijn en das nood» zakelijk behooren te worden herzien 3. Zoo ja, is cie Minister den bereid een wetsontwerp in te dienen tot verhooging der wachtgelden op overeenkomstige wijze cis is geschied voor de verhooging der pen sioenen (wet van 29 Mei 1920, Stbl. 283) Verkoop van mari n.e-m a e- r i a a 1. Op de vragen van het Tweede Ka merlid den heer Van d'er Voort van Zijp betreffende verkoop van het rompstaai van de „Celebes" heeft de minister van Marine a. i. geantwoord: Toen in de zitting van de Tweede Kamer van 18 Maart 1919 de toenmalige minister van Marine a. i. zich 'bereid had verklaard om den bouw van de „Celebes" niet te doen aanvangen, vóórdat de gelden daarvoor bij suppletoire begrooting zouden zijn aan gevraagd, was van het rompstaai een klein gedeelte aanwezig, terwijl het overige spoe dig daarna werd geleverd. Overeenkomstig het in diezelfde zitting medegedeelde, ten aanzien van het doen van bestellingen, werd geen aanleiding gevonden tot afbestellen van het materiaal. Van dit materiaal werd voor de „Java" en „Sumatra" datgene ge bruikt waaraan behoefte 'bestond, om den bouw zooveel mogelijk ongehinderd te doen voortgaan. Publieke verkoop van het rompstaai wordt de meest economische wijze geacht om dit te benutten. Behalve voor de „Java" werd een deel van het rompstaai, voor zoover dit benut kon worden, bestemd voor andere mariremate- rieel. Uit den verkoop moet allerminst de. ge volgtrekking worden gemaakt, dat 8n een eventueel advies der interdepartementale commissie tot spoedlgen aanbouw van klein materieel geen gevolg zal worden gegeven. Voor den bouw van klein materieel zou toch het onderwerpeKjk materieel niet met voor deel gebruikt 'kunnen worden. Tot den ^ei- koop werd besloten om te voorkomen, dat het in de open Tucht opgeslagen materiaal door lengdurigen opslag in waarde zou ach teruitgaan, terwijl die gelegenheid thans gunstig was, om daarvoor een goeden pri's te ma ken. Statistiek der Rijksinkom sten. Als aanhangsel II tot de dezer dagen verschenen Statistiek der Rijksinkomsten over 1918 is een overzicht gepubliceerd voor alle gemeenten des Rijks van het gemiddel de inkomen, vóór de vermindering wegens kinderaftrek, volgens de belastingjaarcij- fers der Inkomstenbelasting ov« 1Q16/ 1917, 191//1910 en 1918/1919. Het ge middelde inkomen der gemeente is aange geven: le per hoofd der gemiddelde bevol king en 2e. per aangeslagene van de be lastingplichtige physieke personen, binnen het Rijk wonende. Daar de crisisbelastingen nog niet geheel in de Statistiek verwerkt konden worden, zijn de gemiddelde inko mens per inwoner voor een groot deel min of meer te klein. Bovendien zijn de cijfers beïnvloed door de verhooging van den kinderaftrek van 1 Mei 1918 af, waardoor een groot aantal personen na dien datum niet meer belasting plichtig is, dat het te voren wel was. Verder moet nog worden gewezen op de belang rijke toeneming van loonen, salarissen en andere inkomsten, maar daartegenover op de staking der rentebetaling op de Russi sche fondsen in 1917 en op de verminde ringen wegens het scheuren van grasland; van belang was ook de wisselvalligheid, waarmede de betaalde oorlogswinstbelas ting is medegeteld. Het gemiddelde inkomen voor geheel Ne derland bedroeg per hoofd der bevolking 298. Het gemiddelde inkomen per aangesla gene was voor geheel Nederland 2343. Inter nation al e antwoordze- gels. Den heer Dresselhuys heeft den mi nister van Waterstaat de volgende vragen gesteld le. Ie de Minister bereid op het aanstaan de Posicongres te Madrid, waar ook het vraagstuk der Internationale Antwoord-Ze» gels zonder verrekening opnieuw zal wor den behandeld, door de Nederlandscne af gevaardigden de aandacht te doen vestigen op het bekend ontwerp te dier zaak van den oud-commies der posterijen J. W. Krol? 2e. Zoo neen, welke overwegende be' zweren meent de Minister, dat daartegen bestaan 3e. Indien het hoofdbezwaar daartegen mocht zijn, dat de thans bstaande valuta verhoudingen de uitvoering bemoeilijken moet dan daartegenover niet gelden, dat hc-t kortrende Postverdrag na ratificatie eerst over anderhalf jaar in werking zal tre den en dat bovendien slechts voor een klein percentage der aangesloten landen voor welke dan het bestaande stelsel wellicht aanvankelijk nog te behouden wa re dit bezwaar bestaat? Suiker. De. minister van Landbouw heeft bepaald, dat voor d-e vier perioden van het 4 e tijdvak der Rijkssuikerkaart, aam rin gende 9 Augustus 1920, voor suiker eerste hand de thans geldende prijs van 94 per 100 KG. gehandhaafd blijft, terwijl, bij leve ring van ten minste 100 KG. de grossiers wederom f 95.25 en bij levering van kleinere hoeveelheden 95.75 per 100 KG. in reke ning mogen brengen. Ook de waarde van 400 bons voor bovenbedoelde vier periüden blijrt derhalve dezelfde, nl. 39.75. De in levering der bons over deze perioden (bens 45, 46, 47 en 48) aan het Rijk-skanfoor voor Suiker kan geschieden tot uiterlijk Maan dag 4 October T920. De Burgemeester en Wethou ders van Wormerveer. Men meldt uit Wormerveer aan de Maas bode Onder enorme belangstelling van de zijde van het publiek heeft de gemeenteraad vergaderd, Afwezig was Mevr. Krom—de Vries (S. D.) wegens gezondheidsredenen. De afwerking der agenda van 27 punten van slechts plaatselijk belang had zonder incidenten plaats, totdat de burgemeester de ontslagname als raadsleden van de hee- ren J. W. Dekker en J. Schaap, beiden libe raal, voorlas. De heer Dekker (lib.) vroeg het woord en protesteerde heftig tegen het misleidend geschrijf in de kranten, waarin verband werd gebracht tusschen zijn ont- slagnemen als raadslid en het conflict tus schen den burgemeester en de 2 socialisti sche wethouders. Reeds het vorige jaar had hij het bestuur der liberale kiesvereeniging medegedeeld zijn ontslag te zullen nemen in September 1920. Hij kon het persbureau Vas Diaz niet gelukwenschen met zijn be richtgever, die een dergelijk misleidend be richt bad gelanceerd. Wethouder Binnendijk (S. D.) deelde me de, dat er een ernstig conflict is tusschen de wethouders en den burgemeester, zoodat de wethouders den Commissaris der Koningin verzocht hebben bemiddelend op te treden. Alvorens de Commissaris der Koningin de zaak zal onderzocht hebben, wenschten de wethouders in het openbaar zich niet over het conflict uit te laten. De heer Dekker (lib.) zeide, dat het hem genoegen deed, dat de wethouders de kwestie met den burgemeester niet in het openbaar willen bespreken. Mede namens d€ raadsleden Schaap (lib.), Schilthuis (V. D.), Hulselmans (R. K.), Timmers (C .H.), en Klinkenberg (Econ. Bond) protesteerde hij er tegen dat de wethouders niet de func ties vervullen ,die zij op zich hebben ge nomen. Hij drong er in het gemeentebe lang op aan, dat de wethouders hun werk zaamheden zouden hervatten en er een einde zou komen aan de staking. Wethouder de Boer (S. D.) antwoordde daarop, dat de ernst van het conflict de wet houders verhinderde de werkzaamheden te hervatten. Hierna ging de raad in geheime zitting over, waarna de zitting na heropening ge sloten werd. Zedelijkheid. B. en W. van Aïke- miadie stellen den Raad voor de politiever ordening in dien zin te wijzigen, cf&t het a<an den kant der wegen zitten of liggen van personen van beiderlei kunne wordt verbo den. Na Schiedam, VlaortJirtg-en, Vlaaxdin.- gerambacht en Zoeterwoude, alzoo Alke- made. Middenstandscongres. Naar het Rott. Nbl. verneemt, ligt het in de be doeling van het bestuur van den Neder- landschen Middenstandsbond, om het Bondscon-gTes het volgend jaar te Rotterdam le doen houden. Fen Hector Trenb-stlclitlog. Een commissie, waarvan prof. dr. B- J. Kouwer voorzitter en dr. A. H. M. J. van Raay secretaris is en waarin, behalve een aantal professoren en- de voorzitters der Medische afd. van de Algem. Ned. Studen ten-organisatie, o.a. ook zitting hebben bur gemeester Tëllegen en de wethouders Abra hams en Den Hertog van Amsterdam, jlir. mr. dr. A. Röell, mr. D. Fock, S. J. G. baron van Voorst tot Voorst, mr. dr. W. F. ven Leeuwen en verscheidene vooraanstaande mannten. der wetenschap, zendt een circu laire rond, waarin de oprichting van een Hector Treub-stichting wordt voorgesteld, als blijk van de dankbaarheid der burgerij tegenover Treuib. Die stichting zal bestaan uit een rusthuis voor rustbèhoevonde of herstellende verpleegsters uit gynaecologi sche klinieken, zoo mogelijk ook voor an dere verpleegsters en voor herstellende zie ken uit vrouwenklinieken en hiervoor is reeds het oog gevallen op het huis „De Braey" te Laren (N.-4L), het laatste woon huis van Treub. Nieuwe scheepvaartlijn. F:en V. D. telegram uit Londen van he den meldt De Nippon Yusen Kalshan deelt mede, dat een nieuwe maandelijksche dienst tus schen Hamburg en Java in het begin van de volger.de maand zal worden geopend, met het stoomschip Tsuruga Maru. groot 10.500 ton. De volgende Europeesche ha vens worden aangedaan Grangemouth of Middleborough, Rotterdam, Antwerpen. In Java worden aangedaan Batavia, Semarang en Soerabaya. Wapens vooï Polen. De Tel. meldt nader over het incident in de Rotterdamsche haven. Daar de bemanning van het in de Spoor- haven in lading liggende Duhsche stoom schip „Echo" weigerde, het te iaden, daar zich voor Pelen bestemde machinegcweien aan boord bevonden, is de kapitein ver plicht geweest, deze lading weder te lossen. Het was de havenarbeiders reeds opgeval len, dat de „Echo", een klein stoomschip van 300 ton, voortdurend onder politie bewaking stond. Er werden door de Rotter damsche bootwerkers 500 kisten aan boord gebracht, die door eenige motorschepen uit Amsterdam waren aangevoerd. Een der kisten viel tijdens het laden op den grond, en zoodoende ontdekte men, wat de in houd was. De Duitsche bemanning weiger de daarop te varen en begaf zich naar den Duitschen consul. Doch deze kon zich met het geval niet inlaten, daar de „Eoho" voor Danzig was bestemd. Men wendde zich toen bot den Centralen Bond van Transportarbeiders, waarop de lieer Junius, leider van den vakgroep Zee< lieden, zich aan boord van de „Echo" be gaf. De gezagvoerder weigerde echter den j heer Junius de gelegenheid, om met de be manning te vergaderen, doch de equipa3. begaf zich aan den waf, waarop de heer Ju nius met hen een bespreking kon voeren. Het gevolg was, dat men eisohte, de gewe ren wederom te lossen. De gezagvoerder seinde naar de reederij en gisteren kwam het antwoord, dat de kisten gelost konden worden. Er is den ook wederom met lossen fca. gonnen. De vrachtbrief vermeldt als afzen- derDe Eerste Nederfandsche Wapenfa briek. Begrijpelijkerwijze heeft dit incident in vakgroepen groote beroering verwekt. Men wil onderzoeken, wie inderdaad de afzen der van deze klaarblijkelijk voor Polen be stemde wapenen is. Het plan is, de aan dacht der regeering te vestigen op dieze han deling, die men iri. strijd acht mee de neu traliteit. Ook wordt verband gezocht tus schen de strenge politiebewaking van het schip en den afzender der machinegewe ren, dien men in laatste instantie in hoog8 kringen meent te zoeken. De Centrale Bond heeft een der leiders opdracht gegeven, na te goen, waar de thans geloste goederen Wijven, opdat in tijds maatregelen genomen kunnen worden, of men langs een anderen weg die wapens naar de plaats ven bestemming wöl doen voeren. Aan boord van de „Echo" vernam het blad nog de volgende bijzonderheden Voor het eerst sedert bet einde van den oorlog was die „Echo" met hout geladen, van Danzig naar Huil vertrokken. Te Huil bleef men zeer leng wachten op order Na dat te Hirii heen en weer getelegrafeerd was, kreeg de gezagvoerder bevel in ballast naar Rotterdam te varen, om lading te ha len. Donderdag kwam men hier aan en kreeg de „Echo" ligplaats èn de Spoorha- ven bij loods VI van de Gemeenttlijke Han del sinrichting. Op de kisten was. naar thans Wijkt, iets geschreven, dat zóó doorgehaald was, dat het onleesbaar was. Daarboven plaatste men het woord„Uzer". De haven, arbeiders verkeerden "dvis in de doit zij ijzer in het schip loodden, zonder te weten, dat de kisten wapens bevatten. Uit een verklaring, waarvan ons Inzage werd verstrekt, bleek, de* de goederen voor War schau bestemd waren, althans voor een Danzig-Warschauwende firma. Deze ver klaring, die als hoofd de firma Heidibrook' en Biestra draagt, is op 5 Aug. van Amk sterdam naar Rotterdam gezonden. Ben co- pie werd den gezagvoerder bij aankomst Ier inzage gegeven. Deze verklaring luidt, vertaald uit het Duitsch, ais volgt „De ondergeteekende,- de firma Vogel poel en Noorwegen, optredend als verte* genwoordiger der Eerste Nederlandschè Wapenhandel, v.h. J. Müntz, is afzender van 461 kisten wapens, wegende 36524 K. G., geladen in het naar Neufahrwesser terug keerende stoomschip ,,Ectio", verklaart, dat de partij door het schip niet verder dan Neufahrwasser behoeft te worden afgele* verden is gevrijwaard voor alle kosten, welke ontstaan kunnen, ais de ontvanger der partij, de Warschau A. G. für Handel und Schiffcihrt in Danzig weigert, deze par tij te Neufahrwasser af te halen, resp. de levering in Danzig staan blijft." w.g. Vogel poel eri Noorweegen. Er is nog steeds politiebewaking aan boord. De motorboot, die de lading thans inneemt, is bestemd voor Amsterdam. De Kinotentoonstelling. 3e- peald is dat de van 12 Aug. tot 21 Sept. te Amsterdam te houden Internationale Kino* tentoonstelling zal zijn een van staatswege erkende tentoonstelling in den zin van art. 8 van de octrooiwet. Gebrek aan suiker. De secreta ris van dsn Ned. Kruid&niersbond schrijft aen de N. R. Ct.: Nadat op een door den Ned. Kruidenrers- bond verzonden uitvoerigem brief en op een daarna verzonden telegram van den minis ter van Landbouw geen antwoord' was ont vangen, hebben voorzitter en secretaris valt den Kruideniersbond zich. vervoegd aan het departement van Landbouw. De minister was afwezig; de chef van de afdeeling Volksvoeding was met vacantie; de plaatsvervanger van dien chef was evenw eens met verlof. Na met den eerst-aanwezi- gen ambtenaar de stagnatie in de suiker- aflevering te hebben besproken, vertrokkert de beeren, het verzoek achterlatende alsnog öf door den minister óf door den heer Bückman in audiëntie te mogen worden ont vangen. D.e Ned. iCruideniersbond hoeft nog niet^ op dat verzoek vernomen en nu telegrafisch om een audiëntie verzocht.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1920 | | pagina 2