EIEREN 12 CENT The Douglas iGERSïeW' SAHSALEN- SPORTNIEUWS L„ J. B. Posthouwer, PRACHTIG EN IJZERSTERK Fa. VAU NiEUWKERK ELZEHAAR, bij J. GROOTENDORST HOF 20 ^HnlclijJce Familie met de Japansche prinsen, (benevens een maarschalks-dejeuner voor fiet gevolg. j Op den rijtoer van de beide Japansche prinsen door Amsterdam, welke daarna volgt en die eindigt met de ontvangst door het gemeentebestuur, vergezelt Prins Hendrik de hooge gasten. Bij het vertrek dien middag 'ongeveer 5 liur naar 's Gravenhage, zal weder een eere- wacht in het station staan opgesteld. In het Haagsche Staatsspoorstation zal bij Aankomst mede een «erewacht op het per ron aanwezig zijn, betrokken vermoedelijk fait het regiment jagers, met muziek en traand el. Bij aankomst van de prinsen aan ^iet Koninklijk Paleis te 's Gravenhage, waar in dien loop van den dag de Koningin in middels zal zijn aangekomen, zullen de mili- jtaire eerbewijzen worden gegeven door een «erewacht van het regiment grenadiers met vaandel 'en de Koninklijke Militaire Kapel. Ten half acht 's avonds heeft het reeds aangekondigde bezoek aan de Koningin» 'Moeder plaats, ten Haren Paleize in het -Voorhout, waar daarna de Koningin-Moeder de Japansche gasten een intieme maaltijd 'aanbiedt, waaraan ook zal worden deelge nomen door de Koningin en den Prins der Nederlanden. Na afloop van dat diner ontvangt, zooals geméld, de minister van Buienlandsche Za ken de prinsen ten zijnen huize. - Bij het bezoek aan Rotterdam op Vrijdag 17 dezer ligt het in het voornemen vóór het hieuwe raadhuis, tijdens de ontvangst door het gemeentebestuur, een eerewaoht der Marine te plaatsen. Vóór het vertrek naar Rotterdam dejeu neert Prins Hendrik, na afloop van zijn be zoeken met de keizerlijke prinsen aan het Huis ten Bosch en het Vredespaleis, met prins Hiro-Hilo en prins Kon-In ten Ko ninklijken Paleize, waar dan tevens voor het gevolg een maarschalksdejeuner plaats faeeft. Ten slotte heeft Vrijdagavond ten half echt ure ten Koninklijken Paleize een diner plaats, waarbij enkele autoriteiten zullen Ivorden genoodigd, en na afloop waarvan H. M. de Koningin afscheid van Hare hooge gasten neemt, die dan de volgende dagen een incognito in acht nemen. De Japansche Prinsen, zullen bij het bezoek aan Nederland door de volgende hee- ren vergezeld worden: Graaf Sirtemi Chinda, lid van den Biizon- deren Raad; professor Kinnosuke Miura, hoogleeraar in de geneeskunde aan de Universiteit te Tokio; vice-admiraal Isamu Takeshita; luitenant-generaal Takeji Nara, opper-adjudant van den Kroonprinsburg graaf Tamemori Irye, opperkamerheer van den Kroonprinsde grootmeester van het Hof van Prins Kan-InShutoku Matsui de ceremoniemeester van den Japanschen KeizerHachiro Saionjikolonel Yoshita •Fukuda, adjudant van Prins Kan-Inde fcecretaris van het Huis van den Kroon prins Ujchide Todade lijfarts van den het Japansche Departement van Buitenland- fiche Zaken, Setsuzo Sawodo; de kapitein luitenant-ter-zee Koshiro Oikawa, adjudant van den Kroonprins; commandant Toyoki Homada, adjudant van den Kroonprins en graaf Yoshinoro Futara, secretaris van het Ministerie van het Keizerlijke Huis. Het verkeer tnsschen België en Nederland. Dank zij de medewerking van de doua nen en passen-controle is het mogelijk, dat ithans Belgen, die voor een dagje met plei- zierbooten naar V^alcheren willen komen, dit zonder lastige formaliteiten kunnen doen. Zondag worden dan ook twee zulke booten te Vlissingen verwacht. Is het omgekeerde nu ook mogelijk Buitschers en Kederlamlers op de Eom». Men schrijft uit Groningen onder dag- teekening van 7 Juni aan het V a d.: Er is op 't oogenblik een Nederlandse!} marine-vaartuig bezig op de Eems opme tingen te doen. Zooals men weet, hebben !de Duitschers gedurende den oorlog de Ecms als het ware geannexeerd en de grens tot vlak onder Delfzijl verlegd. (Hier over heeft onlangs nog de heer Dojes in de Eerste Kamer geïnterpelleerd). Thans wordt dit Nederlandsche vaartuig voortdu rend aangehouden door Duitsche marine vaartuigen, die hun het opmeten willen verbieden. Onze luitenant-ter-zee antwoordt echter ijskoud, dat hij alleen met zijn last gevers in den Haag te maken heeft. Nu Keeft eergisteren een Duitsche torpedoja ger aan ons schip een protest overgereikt. L)e officier heeft dit opgezonden naar Den Haag en meet nu rustig door. Naar het bovengemeld blad bij het inwin nen van inlichtingen bleek, is dit bericht juist, alleen een beetje Jankordaterig op gesteld. De Eemskwestie is al heel oud en da teert van lang vóór den oorlog. Het gaat om iets deergelijks als de Wielingen, maar de Duitsche zaak staat er veel kalmer voor Er bestaat alle hoop, dat binnenkort een bevredigende oplossing zal worden verkre gen, want de onderhandelingen zijn op den goeden weg. Wij handhaven ons standpunt en Duitsch Hand heeft het zijne, maar, zooais gezegd, we onderhandelen. In ieder geval bestaat jer in deze geen enkele reden t*oor eenige iongerustheid. Be visitatie aan <!e grens. Op wagen van het Tweede Kamerlid Van Dijk betreffende het onderzoek van de hand bagage bij het verlaten van het land in de douaneloodsen, hebben de ministers van Financiën en Justitie o. m. geantwoord, dat het in de bedoeling ligt, te beginnen met den a. s. zomerdienst der spoorwegen, de vi sitatie jy.aiv slaande bagace en de pascon JAC. A, VAN MUNSTER, Gr. Spui 29, bi] de Koppelpoort n trole op uitgaande reizigers te doen plaats hebben in den trein, voor zoover betreft de groote internationale verbindingen. Wellicht zullen dezelfde maatregelen in overleg met de spoorweg-maatschappijen ook uitvoerbaar blijken te zijn ten aanzien van enkele gewo ne internationale treinen. Wat de visitaie ten aanzien van binnenko mende reizigers betreft, wordt opgemerkt, dat dezen, met het oog op een behoorlijke controle der passen, toch de visitatiezaal moeten passeeren. Van die omstandigheid wordt partij getrokken voor het visiteeren in de visitatiezaal van alle inkomende reizi gersbagage. Deed men zulks niet, dan zou het oponthoud van binnenkomende treinen aan de grensstations langer duren, wijl de reizigers zouden moeten worden genood zaakt, eerst de visitatie hunner handbagage in den trein af te wachten, alvorens zich ten bethoeve van de pascontrole naar de visi tatiezaal te begeven. Het onderzoek van bagage bij het verlaten van het land is nog niet van zuiver formee- len aard geworden, omdat, zoolang de des betreffende uitvoerverboden niet 2ijn opge heven, nog steeds moet worden gewaakt tegen frauduleuzen uitvoer van goud en zilver, terwijl die visitatie ook dienstbaar is tot het tegengaan van ongeoorioofden uit voer van wapenen, opium, enz., in strijd met de betreffende wettelijke bepalingen. Be classificatie der geraeeulen- Ingesteld is door de Regeering een com missie met de opdracht te onderzoeken of, en zoo ja, welke wijzigingen in de bestaande regeling van classificatie der gemeenten neodig zijn te achten. Hierin zijn benoemd tot voorzitter jhr. M. de Jonge, secretaris generaal van het Departement van Finan ciën tot leden mr. dr. K. H. Beijen, secre taris van de Mij. tot Exploitatie der Staats spoorwegen te Bilthoven; mr. E. W. van Daim van Isselt, administrateur van het Cen traal Bureau van Statistiek, directeur van het Centraal Bureau van voorbereiding van ambtenarenzaken te 's-Gravenhage, bene vens de volgende leden der Centrale Com missie voor Georganiseerd Overleg in Amb tenaarszaken E. P. Westerveld, directeur- generaal P. T. T.; C. J. P. Zaalberg, direc teur-generaal van arbeidL. Vermeulen, te RotterdamC. H. B. de Korver, te Alkmaar; R. H. Waterberg, te AmsterdamM. van den Broek, te UtrechtF. Perdok, te 's-Graven hage J. H. van der Jagt, te 's-Gravenhage en tot secretaris mr. E. Oudkerk, commies van het Centraal Bureau voor ambtenaren zaken te 's-Gravenhage. Be nieuwe Successierechten. Nu de wijziging der Successiewet tot stand is gekomep, laten wij hier volgen den inhoud der tabel, voorkomende in artikel 65, zooais deze thans luidt. Indien geërfd of verkregen wordt: 1. door kinderen of door de(n) echtge- noot, is het percentage 3.50 wanneer het gedeedte der verkrijging 1000 of minder bedraagt; 4 bij lOOO tot 2000; 4.50 bij 2000 tot 5000; 5 bij 5000 tot 10,000; 5.50 bij 10,000 tot 25,000; 6 bij 25,000 tot 50,000; 6.50 bij 50,000 tot 100,000; 7 bij 100,000 tot 200,000; 7.50 bij 200,000 tot 500,000 en 8 bij meer dan 500,000. 2. door afstammelingen in tweeden en verderen graad bedraagt heit percentage in de bdj 1. genoemde tien gevallen respectie velijk: 5.25; 6; 6.75; 7.50; 8.25; 9; 9.75; 10.50; 11.25 en 12. 3. door bloedverwanten in de rechte op gaande lijn: 14.50; 15; 15.50; 16; 16.50; 17; 17.50; 18; 18.50 en 19. 4. door broeders en zusters: 18; 19; 20; 21; 22; 23; 24; 25; 26 en 27. 5. door kinderen van broeders en zusters: 27; 28; 29; 30; 31; 32; 33; 34, 35 en 36. J 6. in alle andere niet voorziene gevallen: 38; 39; 40; 41; 42; 43; 44; 45, 46 en 47. Wanneer de erfgenaam of legataris vier of meer kinderen in leven heeft tijdens het i openvallen der nalatenschap, worden de j rechten verminderd met 10 pet. voor ieder I kind boven het derde, met dien verstande, dat de vermindering een bedrag van 1000 of 50 pet van hetgeen volgens bovenstaan de tabel zou zijn verschuldigd, niet mag overtreffen. Electrlcitehsglralwetfferlnj;. Ingediend is een wetsontwerp tot aan passing van het Wetboek van Strafrecht aan huidige toestanden op het gebied der aan wending van electrisch arbeidsvermogen. Allereerst dient aan de electriciteitswer- ken en aan belangen, bij hun 'ongestoorde functie betrokken, eenige meerdere straf rechtelijke bescherming te worden verze kerd dan de strafwet daaraan thans ver- leent. I Vervolgens dient het spoorwegverkeer door electrisch vermogen op denzelf- I den voet als het verkeer door stoomver- mogen tegen aanrandingen te worden be veiligd. Dan moet, te dezer gelegenheid de straf rechtelijke bescherming der telefoonwerken en der telefonie, voortvloeiende uit artikel 19 der Telegraaf- en Telefoonwet 1904, naar het Wetboek van Strafrecht, waar zij thuis behoort, te worden overgebracht. En ten slotte is de noodzakelijkheid ge bleken van een strafbepaling, strekkende om den verzenders van radiotelegrafische of- telefonische gegevens in zekere mate het uitsluitend recht daarop te waarborgen. Een voorziening met betrekking tot dief stal van electriciteit behoeft niet te worden voorgesteld, nu naar het oordeel van den Hoogen Raad (arrest van 23 Mei 1921) electriciteit als een voor wegneming vat baar goed in den zin van artikel 310 van het Wetboek van Strafrecht moet worden aangemerkt. De Provinciale Staten en de Gemeenteraden blijven naar het inzicht van den Minister bevoegd om op baldadigheid tegen electriciteitswerken, niet op of aan den openbaren weg of op eenige voor het publiek toegankelijke plaats gepleegd, straf te stellen. Wijziging van de Visscherij- w e t. Ingediend is een ontwerp van wet tot nadere wijziging van de Visscherijwet, strek kende ter voldoening aan het voorschrift van r.Tt. 15 der Visscherijwet hetwelk be paalt, dat vóór 1 Juli 1921 een ontwerp van wet bij de Sta ten-Gen era al wordt ingediend, waarbij dit artikel wordt herzien. Belangrijke voorstellen tot wijziging van de wet zijn reeds ingekomen», terwijl van an dere de inzending in uitzicht is gesteld. In afwachting, dat de bedoelde voorstellen in -eikaars verband zullen kunnen worden overzien, acht de minister het raadzaam, de ondervverpehjk e wetswijziging van zuiver formeelen aard te doen zijn. Daarom wordt voorgesteld art. 15 lid 3 der wet aldus te wijzigen, dat de datum van I Juli 1921 met een termijn van vijf jaar wordt verlengd. Hoofdcursus. Van het Indische leger zijn toegelaten tot den hoofdcursus ter opleiding tot infanterieofficier, de onder officieren, C. A. Celosse, G. H. Gortmans, J. Traas en J. H. M. V. L. E. Old. schoeisel voor Budapest en een 6 tal voor We enen afleveren. Het .Comité tot Steun aan Oostenrijk- sche onderwijzers vulde een tweetal wa gons en het Comité voor Zuigelingenzorg (e Budapest verzocht een wagon voor Bu dapest te mogen medegeven. De geheele lading der wagens, welke weder door 2 transportcolonneleden van het Nederlandsche Roode Kruis zal worden begeleid en welke weder gratis door de welwillende zorgen der Rotterdamsohe Lloyd werden geladen, vertegenwoordigt een waarde van f 47.000.—. Deeerste Hollands cheha. ring. Donderdag is aan de Koningin de eerste nieuwe Hollandsche haring aangebo den, welke door den stoomlogper Vooruit, van de Doggermaatschappij te Vlaardingen (schipper J. Goedknecht) was aangebracht. De brand In den WijnhnUtoren. Men herinnert zioh dat de inwoners van Zutphen. v. K., aan wiens schuld het zou te wijten zijn geweest dat de Wijnhuistoren aldaar is afgebrand, bij zijn aanhouding en ook later voor de rechtbank en 't Hof'om- trent het ontstaan van den brand in zijn huis steeds de verülaring heeft afgelegd, dat hij 's avonds thuis komende, eerst nog een poosje heeft zitten schrijven en toen met The World's best motor cyoles Better than medicine. Utrechtschestraat 25. Tel. 81. M r. Rink. Het Tweede Kamerlid de heer mr. P. Rink, voorzitter van de Kamer fractie van den Vrijheidsbond1, heeft Don derdagochtend ter gelegenheid van zijn 30- jarig Kamerlidmaatschap van deze fractie een groot bloemstuk ontvangen* S. P. van Eeghen gehuldigd. De heer S. P. van Eeghen, die op 1 Jan. van dit jaar is afgetreden als voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam, is Donderdag, te zijnen huize, een huldeblijk aangeboden, namens den Amsterdamschen handel. Het bestaat, naar we in het Hbld. lezen, uit een gedenkpenning, ontworpen door Toon Dupuis en uitgevoerd door de firma Begeer. Aan de voorzijde vertoont zij de beeltenis van den heer Van Eeghen, aan de keerzijde zijn de woorden gegrift„Den onvermoeiden strijder voor Amsterdam s belangen aangeboden bij zijn aftreden als voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken op 1 Januari 1921". Aan het gemeentebestuur van Amster dam, aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken aldaar en aan 's Rijks Penningen kabinet zal een exemplaar van dezen pen ning worden aangeboden. K. J. Kuylcf Te's Gravenhage, waar hij met verlof vertoefde, is overleden de heer K. J. Kuyk, consul van Nederland -te Gent. De heer Kuyk, die den leeftijd van ruim 60 jaren bereikt heeft hij werd T Novem ber 1860 geboren te Batavia is 16 April 1907 consul te Gent geworden, welke func tie hij tot zijn dood bleef bekleeden. Hij was eere-voorzitter van de Holland sche club in Gent. De nu ontslapene was ridder in de Oran je Nassauorde, welke onderscheiding hem verleend werd in zijn hoedanigheid van lid der Centrale Commissie tot inrichting van de Nederlandsche afdeeling en tot beharti ging van de belangen der inzenders van die afdeeling op de Internationale tentoon stelling, welke in 1903 te Gent is gehou den. P. J. Ziircher. Te Amsterdam Is overleden de heer P. J. Zürcher, industrieel, die beschouwd mag worden als een der grondleggers van die car tonnage-industrie hier te lande. Be 10. Booele fönnlstreln. Gemeld wordt De 10de trein van het Nederlandsche Roode Kruis is tot een zestal wagons be perkt moeten worden. Al is de nood in de vroegere Donau- monarchie nog zeer groot, de gelden vloeien nog slechts tTaag toe, zoodat het Neder landsche Roode Kruis niet meer dan drie wagons voor Weenep, waarin zich een hal ve wagonlading voor Budapest bevindt, kon samenstellen. Voor Weenen werd in 'hoofdzaak ge- cond. melk met suiker, melkpoeder, mar garine, reuzel, macaroni, spek, kaas. enz. aangekocht, voor Budapest kleeding. De Twents che fabrieken stonden groote hoeveelheden .katoen, flanel, cheviot, de kens enz. af en het Kleeren-Comité voor Oostenrijk en Hongarije, Tirol enz. kon we der een 8 tal zakken met kleeding en een lampetkan in de eene en een branden de petroleumlamp in de andere hand, naar boven is gegaan om te gaan slapen. Op de eerste verdieping had hij mis gestapt, waar door de lamp aan zijn hand was ontglipt en terecht gekomen tusschen juist uitgepakte kisten brandbare stoffen. Onmiddellijk daar op was de brand ontstaan. Eerst had hij ge poogd het vuur te dooven met de kan water, die hij bij zich had. Toen hem dat niet ge lukte, was hij een emmer water gaan halen, doch terugkomende zag hij, dat er aan blus- schen niet meer te denken viel. Hij verliet daarop het huis en waarschuwde de politie. Aan deze verklaring heeft men geen ge loof kunnen hechten, mede omdat bij nauw gezet onderzoek van het puin, onder toe zicht deT politie, geen overblijfselen van een lamp of kan werden gevonden. De veroordeelde, die thans zijn straf on dergaat, heeft onlangs zijn broeder verzocht het puin, dat nog altijd ter plaatse van het afgebrande perceefl ligt, nogmaals te laten onderzoeken en nu zijn er inderdaad scher ven van een kan en een brander van eon lampje uit het puin opgedolven, terwijl in den kelder het telefoontoestel is terugge vonden, dat na den brand werd vermist. De Heer Schirltz, deurwaarder te Zutphen, Tie eft op verzoek de gevonden zake verzegeld en van een en ander proces-verbaal opge maakt. Van K.'s verdediger gaat thans na of ddt voldoende grod oplevert om revisie van 't vonnis te verkrijgen. ELECTRISCHE MEUBELFABRIEK Geheel Moasrn Ingericht voor Winkel-, Kamer- en Schoorsteen-Betimmering Langealraat 84 'fel. 528-543 Aldegondestraat l!ïR.lO;T.jo7 Levenslangegevangenls- s tr a f. Voor de rechtbank te Rotterdam is tegen den 38-jarigen A. de B., constructie werker, geboren te Tilburg, thans gedeti neerd in het Huis van Bewaring te Rotter dam, wegens roofmoord te Dusseldorf, ge pleegd op Oswald Weinert in Juli 1919, le venslange gevangenisstraf geëisoht. Dood door schuld. Voor de Rechtbank te Groningen is twee weken hechtenis gevorderd tegen den graanhande laar W. C. te Scheveningen, die oen bejaar den schipper met zijn auto had overreden en gedood. Spoorwegdiefstallen. Te Rotterdam zijn aangehouden de elektriciens J. H. G. en B. W. V. Bij de eerste zijn in beslag genomen een partij auto-onderdee- len, welke in den nacht van 23 op 24 No vember gestolen zijn uit een spoorwagon op het rangeerterrein op den rechter Maasoe ver, ten nadeele der Auto- en Rijtuigonder neming te Rotterdam. De partij had een waarde van 30.000 Mark. Voorts zijn nog in beslag genomen 240 doosjes gramofoon- naalden, een partij kralen halssnoeren, waarschijnlijk uit scheepsloodsen gestolen. Inbrekers aangeschoten. Gis ternacht heeft een drietal inbrekers te Amsterdam gepoogd binnen te dringen in perceel Weesperzijde 8 in het voormalige Watergraafsmeer. Toen de bewoner onraad bemerkte, snelde hij naar buiten, waarop de 3 mannen de vlucht namen. De ge noemde bewoner richtte daarop zijn jacht geweer op de vluchtenden en trof een hun ner, die neerviel en in zeer ernstigen toe stand naar het ziekenhuis werd getranspor teerd. Meergenoemde bewoner heeft heden morgen van deze tragische gebeurtenis aangifte bij de politie gedaan. Nader wordt ons gemeld dat de getrof fene in het gasthuis is overleden. Eeui jacht met «Beu Comm. Tan «Ie Koningin In Friesland omgeslagen Men meldt ons uit Enkhuizen: Gister morgen omstreeks half elf berichtte de vuurtorenwachter van De Ven, dat tus schen seinpost en Enkhuizen een jacht was omgeslagen door een rukwind. Alhier was bekend, dat de Commissaris der Koningin in Friesland, met nog twee 'heeren en 4 dames was uitgevaren, niettegenstaande het minder gunstige weer. Men heeft lang in onzekerheid verkeerd omtrent het lot van de opvarenden vai> het jacht „De Fri- siaThans bereikt ons het bericht, dat een van de veerbooten van den veerdienst EnkhuizenStavoren, de drenkelingen heeft opgepikt en naar Stavoren overge bracht. Het omgeslagen jacht drijft nog op zee. Bij de redding van het jacht, geraakte een van de stokers van de veerboot van Hasselt met zijn hand tusschen het jacht en de reddingssloep. De man werd zoo danig gewond, dat hij naar Sneek moest worden vervoerd, om te worden verbonden. Omtrent het omslaan van den boeier Fri- so meldt men nog aan dè N. R. Ct.De vee boot Van Hasselt was 20 minuten uit het Krabbersgat (bij het zoogenaamde Ven), toen kapitein Ozinga den boeier zog afhou den omslaan. Hij waarschuwde door twee stooten op de stoomfluit zijn bemanning, die onmiddel'ijk een reddingboot over boord zette. Na 32 minuten waren de schipbreu kelingen aan boord. De commissaris der Koningin va<n Friesland, baron Van Harinx- ma thoe Slooten, vier dames, de schipper en de knecht, zaten in den omgeslagen boeier een der dames had een stuk hout onder den arm om boven water te blijven. De omgeslagen boot is naar Enkhuizen gesleept. Uit Stavoren wordt gemeld, dat de ze« ven drenke'ingen aldaar in goede gezond heid aan wal zijn gezet. Een der dames was nogal onder den indruk van het gebeurde maar overigens liep het ongeval goed af. Onder de tram. Donderdagmiddag is op den Schiedams che n dijk te Rotterdam door een tram van lijn 7, overreden het tweejarig meisje, daar het kind zich plotse ling op de rails begaf. Het meisje werden de beide beenen afgereden. Per auto van deni Gen. Dienst naar het Groote Ziekenhuis overgebracht overleed het daar spoedig. Noodlottigeva 1. Te Erica (Dr.J is de molenmaker H. uit Coevorden, bij het herstellen van een molen, van een stelling gevallen en aan de gevolgen overleden. V eenbrand. Een veenbrand op Duitsöh grondgebied is overgeslagen op Ne rf erlandsch gebied, in de gemeente Asr.bt- Hardenberg. Honderden menschen aan weerszijden van de grens helpen bij het bluschwerk. Baggermolen gezonken. Gistermorgen te kwart voor elven is in cLe binnenhaven te Scheveningen gezonken de baggermolen van de firma Kraaijeveld en Noordenne te Sliedrecht, welke zijn de aan nemers van het baggerwerk in de binnen haven te Scheveningen. Met de baggermachine was in de tus- schenhaven gebaggerd en daarna werd d« molen door een sleepboot naar de binnen haven getrokken. De sterke W.N.W. stond pal op de haven en aangezien de bagger* molen nogal een vrij hooge machine is, kreeg hij bij het komen in de binnenhaven hevige windstooten, tengevolge waarvan hij bij het zwenken uit zijn baan liep en onder water op een der ducdalven stootte, waar door een gat ontstond en vrij snel zooveel water werd gemaakt, dat de molen, na nog 40 50 meter verder te zijn gesleept, om sloeg en zonk. Het ongeval liep af zonder persoonlijke ongelukken, aangezien alle personen, die aan boord waren, zich, door den koksmaat gewaarschuwd, tijdig in veiligheid haddert weten te brengen. De molen was naar gemeld wordt verzekerd bij de assuradeursfirma Hudig en Pieters te Rotterdam. Kunst en Wetenschap. Draadlooze voorstelling van .Madame Butterfly. Da voorstelling van „Madame Butterfly" in de Berlijnsche staatsopera, Woensdae j.l., werd door- het station Königs-Wusterhausen op genomen en draadloos naar plaatsen van' Midden-Europa op een afstand van 1000 K.M. en naar 't schijnt naar nog afgelegenei plaatsen buiten Duitschland overtje» bracht, waar naar de opvoering der opera kon worden geluisterd. De A. Z. enP. C. naardePolodag in Utrecht. Zooals reeds in het nummer van Zaterdag j.l. vermeld, gaat de A. Z. en P. C. morgen met 2 zeventallen naar Utrecht om aldaar ■deel te nemen aan het waterpolotoornoof van de U. Z. C. Het eerste zevental speelt tegeni de zwemvereeniging Trito-n uit Weiesp, het 2e tegeni de zwemvereeniging B. Z. Z. uif Zwolle. Aangezien weinig te zeggen valt van( die kracht der tegenstanders en onze zeven tallen) ook nog geen) officieele wedstrijd heb* ben gespeeld zullen we ons niet aan een< voorspelling wagen. We hopen echter dat diei Groenwitten zich geheel zullen geven, en] met een overwinning te Amersfoort zullen] terug ikeeren. Een goed begin is het halvé werd. Er wordt gespeeld volgens bekersy steem, zoodJat de kans bestaat dat er twee! wedstrijden gespeeld moeten worden. De A. Z- en P. C.-ers vertrekken Zondagmorgen] met een aantal supporters per vrachtauto! naar Utrecht. Vertrek half 12 van de Var- kensmakt. Wie gaan er nog meer mee? Veel, sucoes Zondag. ■j -*-»

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1921 | | pagina 2