Zwea-Aiti'ielen. j. «TEKST LS1ESTS. 82 ABOKHEMENTSPRljS5 n"andia voor DE EEMLANDER" PRIIS DER ADVERTENVlEH met inbegrip van een BUITENLAND. BINNENLAND. FEUILLETON. Langs den nrooten weg. 20® Jaargang No. 13 tooit f 2.10. Idem üanco AMEBSFOORTSGH DAGBLAD feet post f 5.-. per week (met gratis verrekermg tegen ongelukken) f 0.17». ibonderlijke nummer» jf 0.05. DIRECTEUR-UITGEVERi J. VALKHOFF. BUREAU: ARNHEMSCHE POORTWV-. TEL INT 613. Vrijdag 15 Juli 19Z» bewijsnummer, elke regel meer f 0.25, dienstaanbie» dingen en Lictdadigheids-adveitentiën voor de helft der prijs. Voor handel cn bedrijf bestaan zeer voordeclige hepalincen voor het advertceren. Eeno circulaire, bevaltendc de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. i. P e'k In g, 1 4 Jul i. (N. T. A. Draadloos). Het Chiiveesche departement van buitenland- gche zaken heeft op president Harding's uit- hoodiging tot een ontwapenings-conferentie, öoor den Chineeschen gezant te Washington iloen antwoorden, dat China er prijs op stelt jieel uit te maken van die conferentie. Genève, 14 Juli. (H. T. A.) Het alge- imeene secretariaat van den Volkenbond •heeft aan de Staten, die leden zijn van den Bond, een rondschrijven gezonden, waarin ihun wordt verzocht, vóór 21 Juli mede te tleelen, of zij zich wenschen te doen verte genwoordigen op de internationale confe rentie welke de kwesties zal bespreken, welke zijn gerezen door het verblijf van de Russische vluchtelingen in Europe esche landen. De conferentie zal ten doel hebben, om zoo spoedig mogelijk op hechte basis commissariaten in te stellen, welke een defi nitieve regeling vast zullen stellen betref fende het lot van de vluchtelingen. Berlijn, 14 Juli. (V. D.) Volgens d'e Kolnisch-e Volkszeitung deelde het douane- bestuur d'e Rijn land sch-e commissie der Duit- sche belastingoverheden in de bezette ge bieden mede, in het vervolg behalve de tot nog toe bevolen tolbetalingen ook de bin- ivenlandsche af giften voor buiten-landsche waren in beslag te nemen, waarvan zij tot dusver hadden afgezien. De Duitsche pers noemt dezen maatregel een nieuwe verscher ping der sancties. Londen, 1 4 J u 1 i. (V. DDe gezant van Engeland te Parijs deelde de Fransche regeering mede, dat Enge'end het voorstel van Frankrijk aannam betreffende het zen den van eene commissie van deskundigen naar Opper-Silezië tot het vaststellen van de Duitsch-Poolsche grenzen. Deze deskun digen zullen zich terstond r.aar Opper-Sile zië begeven, om ree'ds, voordat de confe rentie te Boulogne plaats heeft, verslag uit te brengen. B e r 1 ij n, 14 Juli. (W. BVolgens de bladen zouden de Engelsche troepen in de districten Beuthen en Kuttowitz een aan vang hebben gemaakt met de zuivering van het platteland. Op de landwegen en in de bosschen werd door Engelsche wielrijders - afdeelingen en met machinegeweren toege ruste pantserauto's druk gepatrouilleerd. Nabij Kattorwibz zouden vier personen, die deel uitmaakten van een Poolsche bende, door de Engelscben zijn gefusileerd. terwijl Korfanty's hoofdkwartier te Schoppirwtz onder toezicht-der Eneelschen is ontbon den. Korfanty zelf bevindt zich niet meer op Opper-Silezisch grondgebied. B er 1 ij n, 14 Juli. (V. D.) De Fransche overheid te Dusseldorf veroordeelde den hoofdredacteur der Dirsseld-orfer Zeitung tot 4 da-gen gevangenisstraf, zonder echter rede- ■roen op te geven voor zijne arrestatie en het verbod' der courant om te verschijnen. P a r ij s, 1 4 J u 1 i. (Havas). Al bood Parijs vanmorgen niet het gewone levendige aan zien van andere 14 Julidagen tengevolge van het wegvallen van de troepen schouw te Longchamps, toch verdrong er zich een tal rijke menigte voor de schouwburgen om s middags de gratis-voorstellingen bij te wo nen. Ook de openbare gymnastiek-uvtvoerin- gen, concerten en andere vermakelijkheden waren druk bezocht, evenals de bals, die om 5 uur in elke wijk begonnen. Het nationale feest is zelden met zooveel overtuiging en vreugde gevierd. Londen, 14 Juli. (N. T. A. Drcad- loos). De Japa-nsche redering heeft gasteren officieel getelegrafeerd om den prins va-n Wales uit te noodigen tot,een bezoek aan Japan na zijn reis door Indië in het najaar. Op raad van zijn gwieesheeren heeft de prins, die overwerkt is, al zijn afspraken om in het openbaar op te treden laten verval len. Londen, 14 Juli. R.) De behandeling van de artikelen der „Safeguarding Indus tries Bill" is thans bijna beëindigd. De be sprekingen hebben een kalm verloop gehad, dioch de woordvoerders van de oppositie houden vol, dat de wet in de praktijk ontoe passelijk is. De belangrijkste wijziging door de regeering voorgesteld is de bepaling, dat bdj het overwegen van verzoeken tot bet in stellen van tariefrechten op grond van wer keloosheid, die het gevolg is van ingestorte wisselkoersen of dumping, een commissie van advies van het ministerie van Handel rekening zal kunnen houden met den in vloed van het instellen van zoodanige tarief- rechten op andere industrieën. Dumping wordt in het wetsontwerp omschreven als: de verkoop van goederen in het Vereenigd Koninkrijk tegen prijzen beneden de produc tiekosten, en de productiekosten worden thans omschreven als: het gangbare sterling- equivalent van den gTOOthandelsprijs, bere kend voor goederen in «het land van vervaar diging, verminderd met vijf procent Londen, 1 3 Juli. Officieel wordt ge. meld, dat de bijeenkomst tusschen De Va lera en den premier Donderdagavond zal plaats hebben in de ambtswoning van den premier (in Downing Street). De Iersche on derhandelaars beraadslaagden Woensdag over de door hen te volgen gedragslijn. D? Iersche leiders hebben verklaard vol hoop te zijn op een goeden afloop zij zeiden vrede en een billijke regeling te wenschen. Daar de wapenstilstand in Ierland loyaal in acht wordt genomen, zullen de onderhan delingen in een gunstige atmosfeer van goeden wil en 'hoopvolle verwachting ge opend worden. (R. B. D.. Hbl.). Londen, 14Juli. (N. T. A.). De eer ste bijeenkomst tusschen Lloyd George en De Valera zal hedenmiddag plaats vinden. Evenate de bijeenkomst verleden week ie Dublin za1! zij niet deel uitmaken van de de finitieve conferentie, maar het karakter dra gen van een voorbereidende bespreking, om zoo mogelijk de voorwaarden en de werk wijze van de conferentie te regelen. Londen, 14 Juli Lloyd George hield gisteren te Chequers een bespreking, waarbij Chamberlain, Lord Fi*z Alan, Si' Hamar Greenwood en Smuts tegenwoordig waren. Naar verluidt is tastbare vooruitgang gemaakt ten aan-zien van de plannen voor een Iersche conferentie. Heden is de mate. waarin de regeering bereid is concessies te doen, zorgvuldig overwogen. Geloofd wordt dat de ministers te dien aanzien eenstem mig zijn. De besprekingen waren zeer uit voerig en duurden zeven uur. Hernieuwd vertrouwen heerschte sedert Lord Bandon is vrijgelaten, hetgeen het rechtstreeksch gevoeg is vtn de interventie der Iersche leiders, waaruit men opnieuw het bewijs put dat de leiders hun volgelin gen in de hand hebben Belfast blijft even wel het zwarte schaap. Gisteravond is er opnieuw geschoten, tengevolge waarvan drie personen gewond werden, waarvan één De Times zegt dat de regeering de her opening van een deel der Iersche spoorwe- zeer ernstig. gen, welke gesloten werden tengevolge van de actie van Sinn Fein, overweegt. Heropening van de zuivelfabrieken wordt eveneens overwogen. De Morning Post meent te weten dot eer- voorloorvige overeenkomst zal omvatten, af gescheiden van de bepalingen van de be slaande Government of Ireland Act, den Dominion-status voor Zuid-Wand, hetwelk vrij var. rijksbelastingen zal zijn en volledige fiscale autonomie zal genieten, terwijl NoorcLIerland in den toestand van thans zal blijven. De Valera vertrouwt er op, voegt de Morning Post hieraan toe, dat fiscale auto nomie, in het 'bijzonder ontheffing van alle rijkslasten, voor het Noorden dermate aan trekkelijk zal zijn, dat vereeniging met het Zuiden slechts een icwestie van tijd is. Martin legt er in -de Daily News den na druk op dat niet Uister, maar Engelands houding ten aanzien van Ulster over het succes van de Iersche onderhandelingen zal beslissen. Indien, schrijft Martin, de Iersche onderhandelaars in den loop der besprekin gen begrijpen, dat Brittannië besloten blijft onverzettelijk achter Ulster te staan en Be- fast als een Britsch bruggehoofd blijft ge bruiken, aldus Ierland vasthoudend, don zullen de vredesbesprekingen niet worden voortgezet en zal het bestand terstond ein dden. (R. B. D. Hbl.). Een draadloos N. T. A.-telegram maakt melding van tooneelen van verbroedering in Ierland tusschen kroontroepen en Sinn Feig ners. Te Athlone namen Dinsdag driehon derd personen van beide zijden deel aan een geïmproviseerd en zwemwedstrijd, die werd gevolgd door een danspartij en gezang. Daarna werd een groot vreugdevuur ontsto ken en te middernacht werd een stoet ge formeerd, die door de stad trok onder het ringen van Iersche liederen. Het komt verder herhaaldelijk voor, dat afdeelingen van het Iersche republikeinsche leger en Britsche troepe«n elkaar ontmoeten. De republikeinen nemen dan de houding aan en brengen een militairen groet, waar op de Britsche groepen een tegengroet brengen. Beiden gaan vervolgens huns weegs en wuiven elkaar met zakdoeken na. De Daily Herald meldt, dat het bestuur der Labour Party zijn goedkeuring heeft gehecht aan een plan voor een uitgebreide campagne over het geheele land met het oog op een algemeene verkiezing. In een 28-tal conferenties zal de quaestie der in wendige organisatie worden besproken. De eerste zal 16 Juli worden gehouden. Ge tracht zal worden iederen parlementszetel te bestrijden van een compromis met eeni- ge andere partij zal geen sprake zijn. Ge vochten zal worden voor een Lagerhuis, waarin de Labour Party de macht heeft. Londen, 1 4 Juli. (N. T. A.). De ar beiders in de Britsche roichine-industrie hébben bij stemming hun goedkeuring ge hecht aan de loonsvoorwaarden welke in overleg met de werkgevers zijn vastgesteld. Het gevaar van een nieuw groot industrieel geschil is afgewend. Vermelding verdient t feit, dat de stemmingen.elk van de 33 aan gesloten vak vereenigingen een meerder heid voor de voorstellen opleverde. Dez? voorstellen waren vermindering van het tijdloon met 33 shilling per week en van het stukloon met 7V* procent op 15 Juli met een overeenkomstige vermindering in Augus tus. De 33 vereenigingen tellen ongeveer een millioen leden. Andere belangrijke industrieën, waarin den laatsten tijd loongeschillen biigelegf werden zijn de mijnbouw, de wolindustrie, het transportwezen, de trams, de gasfabrie ken, spoorwegen en hef Bouwbedrijf. In d? meeste gevallen betrof het verminderiuT van de in den oorlog opgejaagde loonen. Londen, 1 4 J u! i. (R. B. D.) Te Belfast hadden ongeregeldheden plaats, waarbij hvee politieagenten en drie burgers gewond werden. Rome, 13 Juli. (B. T. A.). Alle groote organen d'er openbare meenvng ïn Italië ver- k'-aren zioh tegen de mogelijkheid voor Ita lië om zich aan te sluiten bij de Engelsche politiek in het Oosten en ontkennen dat er zioh voor het land een reden zou voordoen voor een. dergelijke aansluiting. Weenen, 14 Juli. (Part.) De herhaal de malen uitgestelde conferentie van de Oostenrijksche successiestaten zal den 12 September te Porto Rosa geopend worden. Weenen, 14 Juli. (Part.) De Oosten rijksche bondspresident Hanisoh zal met den Tsjecho-Slowakschen president Masaryk eind Juli te Semering bij Weepen een con ferentie houden. Kowno, 13 Juli. (W.-B.). Alhier zijn groote betoogingen gehouden tegen de voorstellen van den Volkenbondsraad in zake Wilna. Ongeveer negenduizend per sonen namen aan deze demonstratie deel. Londen, 14 Juli. (N. v. d. D.). Uit Helsingfors wordt gemeld, dat de Sovjet- regeering een decreet heeft gepubliceerd, waarbij de beperking op het individueele recht om kapitaal bijeen te garen, wordt af geschaft. De staat kan geen bankdeposito's in beslag nemen. B e r 1 ij n1 3 J u 1 i. (V. D.). Van de Rus sische grens wordt gemeld De Moskousche bladen Isvestia en Prawda geven de aanstaande hongercatastrophe openlijk toe. Alleen in het Wolga-gebied rekenen de bladen op een deficit van 100 millioen pud. De beide bolsjewistische 'bla den stellen vreeselijke feiten voor oogen. De mislukte oogst dreigt talrijke gouverne menten van Zuid-Rusland in een zeer moei lijken toestand te brengen, als vroeger nog nooit het geval is geweest. De catastrophe zal in vele steden een groote sterfte tenge volge hebben. Londen, 14 Juli. Reuter verneemt uit Britsche bronnen, dat bevestiging is ontvan gen van de medeplichtigheid van zekere Bulgaren ten aanzien van de oogmerken der Kemalisten met het doel een gemeenschap- pelijken aanval te doen op Griekenland. In dien de Bulgaarsche regeering de werk zaamheid van deze personen niet vermag te beteugelen, zullen de geallieerden te So fia een krachtige actie instellen. Athene, 14 Juli. (B. T. A.) Een offi cieel communiqué meldt: Den Hen dezer waren wij ten Zuiden van Adranas opgerukt tot Barmandjyk. Ten noorden van Oesjak maakten onze troepen vorderingen tot den bergpas ten Zuiden van Han. Van de rest van het front volt niets nieuws te melden. Een communiqué meldt betreffende den toestand op 12 dezerOnze troepen bezet ten een linie KioproeHissarNazifpasja ten zuiden en ten oosten van Adrapas. Wij hebben het gebied von Yonikruy bereikt. Wij hebben de hoogten ten Noorden van de lijn AnganorenSalikruy bezet. De vijand trok terug op sterk-georgoniseerde posities ten Noorden en ten Westen van Eskicheir en ten Zuiden en ten Westen van Koethaia terug. Onze opmarsch bedroeg in twee dagen gemiddeld 70 kilometer. Washington, 14 Juli. (N. T. A. Draadloos). Plannen voor wijziging in de be grooting zullen binnenkort aan president Hard'ing en het kabinet worden voorgelegd. Naar men verneemt is de belangrijkste voor gestelde wijziging het brengen van de de partementen van oorlog en marine onder één hoofd, dat zal heeten het departement van nationale verdediging. De vereeniging van verschillende afdeelingen der departe menten zal een belangrijke besparing ople veren. Chicago, 14 Jul.i (N. T. A. Draad loos). De straten van Chicago zijn in den ofgeloopen nacht zes uur lang in duisternis gehuld geweest, tengevolge van de staking van electriciens. Er werden 8000 politie agenten en brandweermannen op verschil lende pun'.en van de stad in reserve gehou den, om bij eventueele ongeregeldheden dadelijk te kunnen optreden. Er brandt geen enkele straatlantaarn in de heele stad. De staking heeft alle sein- en alarmtoestellen van -de politie en brandweer buiten werklngf gesteld. Verspreide Berichten. Gister, honderd jaar geleden, werdl ter Bow, N. H. in de Vereenigde Staten Mnru Baker Eddy geboren, de vrouw, die richfl door de ontdekking van Christian Science^ eene eereplaats onder de godsdienst-hervor mers verworven heeft. De door haar ge« stichte Christian Science beweging, die eerti millioen aanhangers, over de geheele we-j reld verspreid, telt, heeft haar centrum te Boston, Mass. The First Church of Christ,/ Scientisl', een der schoonste en grootst kerkgebouwen van Amerika, werd aldaar in* 1906 ingewijdhet is de Moederkerk, waan», van al de andere Christian Science kerken^ en vereenigingen vertakkingen zijn. Christian Science is de wetenschappelijke^ verklaring van de genezingen in den Bijbel, vermeld, zij ontvouwt ons, dat Gods onver* anderlijko Liefde ook hier en nu redt uty iederen nood, en leert hare aanhangers hoe Gods hulp voor zichzelf en anderen te or* varen. Het regent te Londen Uit Londen wordt ons gemeld, dat hel gisteren voor het eerst na vele weken al daar heeft geregend. (Hbld.) De Stoatscorant van 14 Juli bevat o.a. de volgende Kon. besluiten: benoemd tot Rijksinspecteur der Spoor wegdiensten J. van Tubergen te 's Graven» hage, thans tijdelijk; a. benoemd: bij het wapen der infanterie, tot eerste- luitenant bij zijn tegenwoordig korps, de tweede luitenant J. Agterberg, van het 15de regiment infanterie; b. op het daartoe door hem gedaan ver zoek een eervol ontslag uit den militairen' dienst verleend aan den eerste-luitenant Agterberg, voornoemd, en is hij benoemd tot reservé-eerste-luitenant bij het 15de re giment infanterie. Nederland en de ontwapeuings- conterentle. Uit New-York wordt aan de Tel. ge meld De „New-York Herald' en de „New- York Times" vernemen uit Londen en Den Haag dat Nederland met groote aandacht de toebereidselen ten opzichte van de voorge» stelde ontwapeningsconfeientie te Washing, ton volgt. Er zijn teekenen waar te nemen, die er op wijzen dat het do wensoh der Hol landers is aan deze conferentie deel te ne men in verband met Nederlands belang in den Stillen Oceaan door zijn koloniën. Ik verneem uit Washington dat het Har ding's voornemen is om 't aantal aan de ont wapeningsconferentie deelnemende naties niet te groot te doen zijn. In de regeerings- kringen te Washington is men van oordeel dat Holland's belang bij den vrede in den Stillen Oceaan van groot gewicht is, doch dat de ontwapeningsconferentie slechts van indirecten invloed kan zijn op de van wei nig beteekenis zijnde Marine van Neder*» land. Evenwel is men te Washington welwil. lend gestemd ten aanzien v; n het denkbeeld om vertegenwoordigers van Nederland uit te noodigen. Er is echter nog niets definitiefs beslist. De Djnmbl.znnk. Uit New York wordt aan d'e Tel. ge meld dat een in krachttermen vervatte no ta binnen enkele uren door het Departement van Buitenflandsohe Zaken aan de Neder- landsohe regeering zal worden gezonden over het Djambi-gesdhil. Keer uw aangezicht naar den zonne schijn— en de schaduwen zullen achter u vallen. Naar het Engelsch van JEFFERY FARNOL. 98 Je lag op je rug, hier bij de heg, en o. Pe ter I je gezicht was zoo bleek in het maanlicht en er was bloed op, en je zag er uit als een die dood is I" Een huivering ging haar door de leden ,toen zij dit had gezegd. „Maar jij hebt mij tot het leven terugge bracht," zei ik, opstaandmaar toen ik weer stond, wankelde ik, door een duizeling bevan gen. Be lachte, om het voor haar te verbergen, ,en leunde tegen een boom. „Maar nu ben ik", zei ik ,„weer zoo levend als ooit, en bovendien ontzettend hongerig zei- je niet iets van een konijn „Een konijn 1" kwam het fluisterend van JCharmian's' lippenen toen ik den blik van haar oogen ontmoette, had ik veel willen geven bin die gedachteloos uitgesproken woorden on gezegd te krijgen. „Ja ja, ik meen, dat je iets van een konijn hebt gezegd," zei ik, mijn domheid nog verer gerend. „Dus dus je hebt me bedrogen, je lag hier en hebt me bedrogen met je Oogen dicht en je ooren open, misbruik ma kend van miin medelijden „Neen, neen werkelijk niet, neen ik dacht, dat ik nog altijd droomde, het het leek mij alles zoo onwezenlijk, zoo onge looflijk en zoo onmogelijk, en Ik hield plotseling stil, zelf ontsteld over mijn ontzet tende domheid, want met een luiden kreet was z'j opgesprongen, en verborg het gelaat in haar handen, terwijl ik, dwaas die ik was, met stom heid geslagen, voor haar stond. „En ik dacht nog wel, dat mijnheer Peter Vi- bart een man van eer was als een ridder uit de ouden tijden edel en ridderlijk o, ik dacht dat hij werkelijk een edelman was!" „En in plaats daarvan," zei ik, naar het mij toescheen, in weerwil von me zelf, „in plaats daarvan kom je tot de ontdekking, dat ik niets meer ben dan een smid een minderwaardig, verachtelijk individu, dat misbruik maakt van je onbeschermde vrouwelijkheid." Ze antwoord de niet, doch bleef, het hoofd achterover ge worpen, onbewegelijk voor mij staan, terwijl ik in haar oogen diepe verachting las. Toen was het mij of een demon zich plotseling van mij meester maakte, want de lach, die op dat oogen blik van mijn lippen klonk, was zeker niet door mijn. wil gewekt. „En toch, mejuffrouw," zei mijn mond, „heeft deze verachtelijke smid vandaag honderd guin- jes voor u geweigerd." „Peterkreet ze, terwijl ze van mij week, alsof ik gedreigd had haar te slaan. „Ai I ja, nu schrik je de trotsche lip beeft wees echter niet bang, mejuffrouw het geld bracht hem niet in verzoeking al was het ook veel." „Peter 1" riep ze nogmaals, en haar stem klonk thans wonderlijk smeekend. „Toch is het zoo, mejuffrouw, zelfs een zoo laagstaand individu als deze smid kon het niet ov*r »icb uAcL-riicfon te yericoopen wat niet züfl eigendom was dat ging ook moeilijk, niet waar En zoo heeft hij de honderd guinjes la ten schieten ,en zijt gij nog onverkocht I" Lang vóór ik had uitgesproken, had zij haar gelaat wederom in haar handen verhorgen, en dichterbij komend, zag ik hoe er glinsterende tranen tusschen haar vingers doordruppelden. Toen werd ik den demon in mij meester en ik wierp mij voor haar neer. „Charmian I" riep ik, „vergeef mij je zult je moet mij vergeven I", en voor haar knie lend, trachtte ik haar kleed te grijpen en het te kussen doch ze trok het van mijn hand weg, keerde zich om, en snelde heen in de duister nis. in groote sorieering bij: Aan niets anders denkend, dan dat zij mij verliet, richtte ik mij, moeilijk en struikelend, weer op, en volgde haar achterna. De boomen schenen op mij los te stormen, terwijl ik voort liep, en de struiken schenen armen uit te strek ken om mij tegen te houden, doch in woesten loop ijlde ik voort, struikelend en vallend, doch telkens weer opstaand want zij ging heen Charmian wilde mij verlaten f Zoo bereikte ik eindelijk, uitgeput en hijgend de hut, en op 't zelfde oogerblik verscheen Charmian in de deur. Zij had den laiuran mantel om. dien zii had gedragen toen zij gekomen was, en den kap had zij over het hoofd geslagen. Hijgend bleef ik in de deuropening staan en versperde haar den weg. „Laat mij door,. Peter." „Bij God neen riep ik, en binnentre dend sloot ik de deur cn leunde er met mijn rug tegen. Zoo bleven wij een poos staan, elkaar recht in de oogen starend toen strekte ik mijn han den naar haar uit, mijn handen, die opengere ten en bebloed waren. „Ga niet heen, Charmian," fluisterde ik, „ga niet heen I O, Charmian ik ben gewond ik wilde het voor je verbergen, maar je mag niet heen gaan ik ben niet goed het is mijn hoofd geloof ik Zwarte George heeft me opgewacht, en hij was te sterk voor me Ik ben doof, Charmian, en half blind o, ga niet heen, Charmian ik ben zoo bang, CharmianHaar gestalte werd ul vager en nevolachtiger, en ik zonk op mijn knieën neerdoch in den nevel, die om mij was, stak ik mijn handen uit, en vond ik haar handen, en greep ze vast, en boog mijn bonzend hoofd erover heen, en bleef zoo geknield voor haar liggen, lang, heel lang, naar het mij scheen. En eindelijk drong door den nevel haar stem tot mij door „O, Peter I Ik zal niet heen gaan, ik zal je niet alleen laten leun maar op me hier hier I" En, langzaam, langzaam richtten de sterke, zachte handen mij op, wederom tot licht en leven. Toen leidde ze me naar een stoel, en bracht me koel water, en reinigde me van bloed en zweet, zooals ze reeds eenmaal had gedaan; alleen was het thans veel erger, want ik was onmachtig mijn hoofd op te houden, 'krachteloos hing het op mün hors» terwiil het bonsde en bonsde in mijn hersenen cn de nevel nog altijd voor mijn oogen was. „Heb je erg veel pijn, Peter „Mijn hoofd alleen mijn hoofd, Charmian het is of er een klok in luidt, neen het is een hamer, die op 't aambeeld slaat." Langza merhand, onder de zachte aanrakingen von haar hand, de lieflijke klank van haar troostende stem, terwijl zij, voor mij geknield, mij voor zichtig met een lepel wat broodpap in den mond goot, kwam ik bijtot ik opeens haar de kom uit de hand nam cn die met een enkelen teug ledigde. Toen voelde ik mij wonderlijk veel krachtiger, en zette mij aan tafel om van het avondmaal te eten, dat zij voor mij gereed had gezel. Onmiddellijk kwam zij naast mij zitten, en be gon mede te eten, terwijl ze elke bete, die ik nam, met de oogen volgde. „Die arme handen I" zei ze, en toen ik er, naar keek, zag ik, dat mijn knokels opengere ten cn gekneusd waren, en de vingers dik ge zwollen. „Maar," zei Charmian, „behalve die wond aan je hoofd, is er niets aan je te zierii Peter." „Hij mikte in hoofdzaak op mijn lijf, ant*. woordde ik, „en ik kon mijn gezicht een heelcnf' tijd uit zijn handen houdenmaar hij raakt* mij tweemaal eens tegen de kin, niet zot heel hard, maar toen nog eens achter bove®, het oor, geweldig hard." (Wordt vervolgd^

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1921 | | pagina 1