CIWISEIIB G WISSELS IMP Ungeslraat lil, AMERSFOORT, Telephoon 98 DEJEUNERS, P1HERS en SOUPERS UIT DEN OMTREK. "SPORT NÊÏÏWS STADSNIEUWS." fcen oogwenk had ontwikkeld tot den zwaar» 'sten 'brand, dien Zandvoort ooit heeft ge- lend. In de groote zaal vond he* vuur gretig K'oedsel in de houten stoelen, de loges en We vele requisieten, die acfcer het tooneel J>ev aard werden. Aan blusschen viel niet te denken. Met lange tongen lekte het vuur jean de brandbare inventaris en de dichte trook en de hitte maakten een lang verblijf |Sn hetl gebouw onmogelijk. Het was duide- Bijk, dat bet lot van het gebouw, dat in 1904 ■gebouwd is, gezegeld was. Het personeel spande alle krachten in om Étcoveel mogelijk te redden. Men schreeuw de, iedereen gaf bevuilen, men liep elkaar ja an de sokken en sleepte dingen uit het ge- tbouw, die vrijwel geen waarde haddeni Zoo yrerd een man opgemerkt, die zenuwachtig In de weer was om de punaises los te ma ken van een paar portretten van artisten, ■die aen den muur hingen. De bewoners der belendende perceelen o.a. van het res taurant Le Helder, dat vlak naast den in gang van her circus in de dr. Jul. Mezger- straat gelegen is, alsmede van de aan de achterzijde gebouwde restaurants Moderne en Monopole beijverde zich om de ge bouwen letterlijk van hun inventaris te ont doen. Bij tientallen werden tafeltjes en stoe len naar buiten gesleept; bij honderdtallen glazen en flesschen, aschbakjes en messen, vorken en lepels, manden met linnengoed enz. enz. Dat alles werd voor het Stations plein mitsgaders op het zandgedeefee voor Ide dr. Jul. Mezgerstraat tot groote hopen ge tast. De chaos van meubelen, sjouwende en verward dooreen loopende personen en de miUioenen vonken, het geleek een beeld uit een gebombardeerde stad. Het vuur was zoo fel, dat op het station tn allerijl slangen werden uitgelegd, be vreesd als men was, dat ook dit gebouw in brand zou vliegen. Café Moderne vertoonde reeds een verraderlijke vlam aan den voor gevel. En nog steeds zat op het dak van het iets verderop gelegen Monopole een hond treurig naar het schouwspel te staren. Een der omstanders redde, met verachting van eigen lijfsbehoud, het dier, dat slechts on gaarne zijn warme observatieplaats scheen te willen verlaten. Op dit moment gebeurde er een ongeval. De aanstaande schoonzoon van brandmees ter van den Bosch, Gansner geheeten, was in het brandende gebouw doorgedrongen. Hij werd echter door den rook verrast en viel door een. glazen lantaarn. Ernstig ge kwetst aan keel, hals en beenen, benevens met een gebroken pok werd hij opgenomen en per auto naar het gasthuis in Haarlem vervoerd. Van dit moment scheen men een zeker respect voor hos gebouw te gaan voe len, althans een veilige atstand tusschen 'brand! en brandwacht werd voorloopig ge handhaafd. De brand, onafgebroken voortvretende, naderde van de Zuidzijde, waar hij het felst woedde, den voorkant en taste de beide torens aan. Het duurde geruimen tijd aleer ze met donderend geraas omlaag stortten. Intusschen was de wind gedraaid naar den Zuid-Westhoek, was het behoud 'beteeken» de voor de café s Moderne en Monopole. Ze waren en hierin heeft de Zandvoort- sche brandweer zich uitstekend van haar taak gekweten goed natgehouden en de schade bestaat voor deze établissementen s'lech s uit gebroken ruiten, rook- en water schade. Veenbranden. Men meWt aan het HbW.: In liet Notterveen, ten noorden van Wier den, woedt een hevige veenbrand i even eens in 'het Aamsveen bij Lonneker'. Uit Assen weordt gemeld 't Is met den brand in het Witterveld gis terenmiddag nogal meegeloopen. De wind heeft een gunstige wending genomen, zoo dat er geen vrees meer bestaat voor de boer derijen aan den straatweg en het Asser bosch. Van het bosch bij de Haax is slechts een Idem deel verbrand. De Asser werkeloozen zijn op last van het gemeentebestuur druk aan het werk er is een groote gracht gegraven van de Haar langs den straatweg naar het Meeuwenmeer en het ligti in de bedoeling deze gracht nog verder te graven, om de gronden bij de grens van Smüde en Laaghalerveen te be schermen. Verder gTaaft men het zand uit de slooten en werkt dit op de wallen, waar- dooi men een groote onbrandbare strook gekregen heeft. Men heek nu een grens voor den brand gekregen, die men krachtig tai verdedigen. School- en Kerknieuw». Reorganisatie van het onder- W ij s. B. en W. van Bussum stellen den raad dier gemeente voor, ten aanzien van de reor ganisatie van het openbaar lager onderwijs de Volgende maatregelen te nemen a. over te gaan tot splitsing van de school gebouwen der Koningin Wilheiminaschoot. Prins Hendriksrfiool en Koningin Emmaschool zoodanig, dat in elk dier gebouwen zesklassige scholen kunnen worden ondergebracht. De kos- iten van de in verband daarmee noodige ver- (fcouwing worden geraamd op f 43.000.—. b. naast de vier bestaande scholen voor gr 1. o. te vormen twee scholen, elk omvattende ^een andere dan de eerste zes leerjaren van het g. 1. o. en een school, omvattende het leerjaar zeven van dat onderwijs. Voor de centrale school van zevende klassen zal worden g-e- bririkt het gebouw van de Koning Willemschool dat door de onderbrenging dier school in een {Van de andere schoolgebouwen beschikbaar komt; c. in verband met het bepaalde sub b. de r?^r bestnande scholen in te krimpen tot enkel- v.- "~e scholèn, omvattende geen andere, dan de eerste zes leerjaren von het g. 1. o. Voor de drie nieuw te vormen scholen moe ten schoolhoofden worden benoemd. Verschil lende onderwijzers, die aan de bestaande scho len overcompleet worden, moeten worden over geplaatst naar de nieuw te vormen scholen, en wellicht moeten enkele onderwijzers op wacht geld worden gesteld. Voor een behoorlijke verdeeling- van het aan tal leerlingen over de zesklassige scholen zal de gemeente in drie schoolwijken worden ver deeld, zoodanig, dat in elk schoolgebouw een ongeveer gelijk aan'.al leerlingen kan worden geplaatst en dat een behoorlijke verdeeling van leerlingen over de klassen der twee in één schoolgebouw gevestigde scholen mogelijk wordt. In verband daarmee zullen B. en \V. vol doende vrijheid moeten behouden om in de practijk van die verdeeling af te wijken. B. en W. wenschen deze regeling op 1 Januari 1922 te doen ingaan. Alg. Synode der Ncd. Herr. Kerk De president leest een telegram voor van H. M. de Koningin-Moeder om dank te betuigen voor telegram van gelukwensch, daar Haar ontvangen. In behandeling komt het rapport van mr. Phaff over het verzoek van de class, vergade ring van Amsterdam, dat aan ds. B. de Ligt en ds. Kruyt de bevoegdheid tot bediening des Woords wordt ontnomen. De conclusie van het rapport luidt, om voor zooveel den heer Kruyt betreft, het verzoek van de-class, vergad. van Amsterdam door te zenden aan het Prov. kerk bestuur van Utrecht. Ton aanzien von ds. Kruyt is bij onderzoek namelijk gebleken dat aan hem de bevoegdheid van emeritus door het Prov. kerkbest. van N.-Br en Limburg is toe gekend, terwijl dit niet geldt voor ds. de Ligt. Conform deze conclusie werd besloten. Ds. de Haan leest het rapport voor over de consideraties van de Prov. kerkbesturen en class, vergaderingen benevens van de Waalsohe Commissie en van de Waalsche Reünie betref fende de wijziging van het Algem. Reglement hoofdstuk UI, benevens van de art. 5 en 15 en een aantal artikelen in het Regl. v. K. O. en T. Het gaat hier over de kwestie van de Synode van 45 leden, te kiezen door de class, vergade ringen. Het rapport wordt ter inzage gelegd voor de leden en zal a. s. Vrijdag in-behande ling genomen worden. Ds. Genouy rapporteert over het verzoek van het Prov. kerkbest. van Frieslan i tot goed keuring van de grenswijziging tusschen Sur- huisterveen en Rottevalle. De conclusie van bet rapport luidt tot inwil liging van het verzoek en om tot goedkeuring van die grenswijziging te besluiten. Conform besloten. Prof. Aalders leest het rapport voor over het voorstel van de lass, vergadering van ïjmmen tot wijziging van art. 2 regl. op het hulppredi kerschap. Het rapport luidt wat de meerderheid der commissie betreft tot verwerping van dit voor stel, de minderheid adviseert tot aanneming. De conclusie der minderheid wordt aangenomen. XIV Dr. Deeleman brengt rapport uit over een vooistel van de classicale vergadering van Dok- kum, tot invoeging van eenige woorden in art. 40 van het Reglement op het Godsdienstonder wijs. Het rapport strekt tot afwijzing. Aldus wordt besloten. Dr. Bongers brengt rapport uit over een mis sive van de class:cale vergadering van Heeren veen betreffende het aan den ring toekomende. De conclusie strekt tot afwijzing. In dien zin wordt besloten. Ds. Franke brengt rapport uit over een voor stel van den kerkeraad von Wester-Blokker tot wijziging van art. 38 von het Algemeen Re glement, met het oog op combineering van ge meenten. De meerderheid der commissie stelt voor het voorstel of te wijzen. De minderheid wil het toewijzen om de zelfstandigheid der kerkeraden van gecombineerde gemeenten te handhaven. De conclusie van de meerderheid wordt aan genomen. Ds. von de Griendt brengt rapport uit over een verzoek von den ring Terschelling-Vlieland om dezen ring bij de classis Franelcer le voe gen. De commissie komt om practische redenen tot de conclusie dat het verzoek moet worden toegewezen. De ring Terschei ling-Vlieland kan bij de provinciale weduwen- en weezenbeuis blijven. De conclusie wordt aangenomen. De heer Sneep brengt rapport uit over een .verzoek van het Provinciaal Reglement van Gelderland om voorlichting betreffende toepas sing van art. 28 van het Reglement voor de Efcaconiën. Het geldt hier de vraag of ondtr batig slot in dat artikel voorkomende moet worden ver staan het voordeelig verschil tusschen gewone inkomsten en uitgaven van het laatste jaar of dat ook voordeelige saldi van vorige jaren daaronder begrepen moeten worden. Ne de pauze komt ter vergadering de afge vaardigde van de Nederduitsch Hervormde Kerk Ds. Brandt uit Johannesburg, die een groet overbrengt von zijn kerk aan de Synode. Ge noemde predikant vertelt over den toestand zij ner kerk, die zeer vooruitgaat, getuige dat, toen hij in 1904 in Transvaal kwam, er slechts 4 predikanten waren, terwijl er nu 13 zijn, die dienst doen in 35 gemeenten. Ook deelt hij mede dat de opieiding hunner predikanten thans geheel plaats heeft te Pretoria. De Pie- sident bedankte Ds. Brandt voor zijn groet en voor de uiteenzetting, die met veel belangstel ling door de Synode is aangehoord. Naar De Stand, verneemt heeft de kerke raad der Geref. Kerk van 's Graveland met alge- meene stemmen de volgende motie aangenomen: De kerkeraad der Geref. Kerk vun 's Grave- land, gezien de omzendbrief, bij welken namens het curatorium der Theol. School te Kampen van de kerken een som van 150,000 woidt gevraagd voor verbouwing van die school, besluit geen medewerking te vei leenen tot uit voering van dezen brief, aangezien de beoogde aanzienlijke verbouwing ons hoe langer hoe ver der zou verwijderen van de zoo zeer gewenschte vereeniging der beide opleidingsinrichtingen on zer kerken, en dringt er ten zeerste op aan dat allerwege en vóór alle dingen alle pogingen worden aan gewend om bedoelde vereeniging voor te berei den en mogelijk te mnken en wel ïn dier voege, dat de theol. fee. van de Vrije Univ. kome onder zeggenschap der kerken. Kunst en Wetenschap. Bouwmeester In £ngelaud. Zooals men weet is Louis Bouwmeester dezer dagen (per vliegtuig) naar Engeland vertrokken om in Stratford den Shy'ock te spelen op de daar te houden Shakespeare- feesten. De „Times", het spel van Louis Bouw meester besprekend, noemt de voorstelling van Woensdagmiddag den artistieken climax van het Shakespeare-feest. Het blad herinnert aan Bouwmeester's vroeger optreden in Engeland, dat den groo- ten Nederlander reeds beroemd gemaakt iheeft. Sommige jeugdige bezoekers schenen zich min of meer te amuseeren met het Ne- derlandsch, maar, schrijft het blad. Bouw meester behoeft men niet te hooren, zijn spel moet gezien worden. In tal van scènes was het gemakkelijk genoeg te vergeten dat hij een vreemde taal sprak, door de vol- ma|ktheid van zijn mimiek. De „Times" prijst voorts het tempera mentvol spel. Hij kent geen reserve, hij geeft alle emoties voluit. De scène van Shy- lock's terugkeer naar zijn huis na Jessica's vlucht vooral geeft den „Times55-verslagge- ver woorden van bewondering in de pen. „Most wonderful" noemt hij dit deel der uit beelding. Juist toen stoorde sommiger „hysterisch lachen" en luid geroep om stilte de vertooning: een slecht compliment voor „het supreme spel van een supremen ac teur". Bouwmeester wekt geen illusies omtrent het Shylock-karakter, schrijft de „Times" verder. Hij beeldt hem als een inderdaad onguren ouden man, maar geeft hem twee verlossende trekken: zijn liefde voor zijn dochter en zijn houding tegenover de neder laag. Het was waarlijk verfrisschend Shylock aldus te zien, nadat men van hem een tijd lang een vervolgden heilige heeft gemaakt. „Niet „De Koopman van Venetië' werd heden gespeeld", besluit de „Times", maar de „opstanding en val van Shylock' En Bouwmeester was niet slechts het voornaam ste karakter in het stuk hi.i was het stuk zelf. „Zijn spel moest gezien en bestudeerd worden door eiken acteur van Engeland, die de hoogeren zoekt." LGTERIHO VAN Luchtvaart. ÏIrt vliegongeval te Eierlkzee. Vanwege de Militaire Luchtvaart-ofdecling, wordt omtrent het vliegoncvol dot Woensdag nabij Z:erikzee plaats vond het volgende me- degedeeld De Luiterant ter zee-vliegenier H. G. de Bruijne was gisteren te Soesterberg met den Luitenant der vesting-artillerie Peetere als waarnemer, opgestegen met een verkennings vliegmachine van de militaire luchtvaart-afdee- ling aldaar. In de nabijheid van Zierikzee is het toestel omlaag gestort. Luitenant ter zee De Bruijne werd zoodanig verwend, dat hij niet vervoerd kon worden en dus te Zierikzee moest worden verpleegd. Zijn toestand laat zich intusschen niet ongunstig aanzien. Luitenant Peetere kwam er met lichte verwondingen af. Het vliegtoestel werd vernield. Nadere bijzonderheden omtrent de oorzaak van het ongeluk ontbreken nog. De Luitenant ter zcé De Bruijne was te Soes terberg gedetacheerd voor de draadlooze tele- granhie en telefonie. Wij vernemen dat op de in September a.s. te houden Vijfde Nederlandsche Jaar beurs te Ulrecht door het Instituut vóór Sier- en Nijverheidskunst zal worden inge- richj een kleine tentoonstelling met bedek king op de samenwerking van handel, in dustrie en kunst in ens land, benevens een bureau voor inlichtingen. De bed "ng is den industrieel of handelaar, aan de hand van voorbeelden, afbeeldingen en andere ge gevens, op de hoogte te steP.en van wat hij op het gebied der samenwerking van in dustrie, handel en kunst zoekt en hem in verbinding 'e brengen met den kunstenaar, die voor zijn doeleinden het geëigende ta lent en de practische ervaring heeft. De zoekende zal voorbeelden kunnen be schouwen van geslaagde samenwerking van kunst en industrie op het gebied van het massa-artikel, de reclame, enz.; hij zal nieu we ontwerpen kunnen inzien, adressen van kunstenaars en andere gegevens verkrijgen een en ander in over eens-emming met het doel van genoemd Instituut, dat onder meer is, de samenwerking van industrie, 'handel en kunst te bevorderen. Den Dolde r. Wellicht illustreert een vooi beeld beter dan uitvoerige betoogen, welke noodlotlige gevolgen voor den landbouw voort vloeien uit de aanhoudende droogte. Een land- bojwer alhier oogstte van 70 roeden uitsteken den grond, die bovendien goed was bemest en bewerkt, twee en een half mud kriel en één mud z.g. drielingen. Wanneer nu het kriel wordt be rekend op 2.50 en de drielingen, die maar nauwlijks dien naam konden dragen op 5. per mud, dan bedroeg de geheele oogstop brengst derhalve 2% X f 2.50 1 X 5. 11.25. Voor het rooien wordt 0.25 per mud berekend, zoodat de landbouwer voor deze werkzaamheden reeds 70 X 0 25 of f 17.50 heeft uitgegeven, zoodat het arbeidsloon reeds vei re dc opbrengst-waarde overtreft. Met welke verliezen dus wordt gewerkt, wordt duidelijk, wonneer men verder bndenkt, dat de landbou wer bovendien aanzienlijke bedragen ten koste heeft moeten leggen voor het aanschaffen van poótaardappelen en mest, terwijl verder nog $tet ploegen en poten moeien weiden betaald R.K. LyceumteHllvers umL Gooische Post meldt, dat in een ver gadering, Dinsdagmiddag te Hilversum ge houden, is opgericht de stichting RJC Lyce um in het Gooi. Doel der stichting is het oprichten en in standhouden van inrichtingen van middel baar en voorbereidend hooger onderwijs in den uitgebreidsten1 zin in het Gooi. Voorloopig zal begonnen worden met een hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus, te Hilversum, waarvan de lessen zullen aan vangen 1 October a.s. Tot directeur is be noemd de heer M. F. Batenburg, cand. in de Ned. letteren. Voor het verdere onderwij zend personeel zal de oproeping geschie den. Dezer dagen zal gelegenheid tot de in schrijving van leerlingen 1ste en 2de leer jaar worden gegeven. Korfbal. Korfbal in België. Op verzoek van den Belgischen Turnbond zendt de N. K. B. een 2e klas-twaalftal naar Antwerpen dat op 14 Augustus op het 50ste jaarfeest von dezen bond een demonstratie-wed strijd spelen zal tegen een Belgisch 12-tal. Eenige Dordtschc officials hebben zich met de samenstelling vnn hot Hollandsche twaalftal belast, dat ook met het oog op dereisbezwa- ren uitsluitend uit Dordtsche 2e klassere zal be staan. De Belgische regeering zal voor deze gele genheid bijzondere pasfacilitciten verleenen doet de Nederlandsche evenzoo, dan is het doorgaan van bedoelden wedstrijd aan geen twijfel onderhevig. De heer G. Fran^oys uit den Haag, is ver zocht den wedstrijd te leiden. Wielrennen. Van de Amsterdamscho Stadionbaan. Men meldt ons uit Amsterdam: Het bijzonder aantrekkelijke programma van gisteravond (Storm en Saldow) heeft niet die emotie gebracht, welke het publiek, dat ook nu weer in groolen getale was opgekomen, daarvan had verwacht. Storm deed niet met de renners, wat hij Zondagavond kon doen en had bovendien den kop niet jn alle 3 de manches, welken Kasser hem zoo keurig bezorgde. De Hagenaar kon zijn concurrent Saldow niet voor bijkomen en ging later uit de baan. De drie ritten van den internationalen sprint- wedstrijd werden gewonnen door J. van Boxel, 2. A. Schrage, 2. Kil. V. Nek, 4. V. Engelen. Een aardige koppel wedstrijd over 12 K.M. (30) met drie klassementen is voor het koppel v. Boxcl-Erkelens (tijd 18 m. 21% sec.), 2. van Nek-Erkelens, 3. Bontekoe-V. Duyn, 4. Beets- Bustraan, 5. Tulleken-Straat. Totaal uitslag: 1. Saldow, 2. Blekemolen, 3. Weiss, 4. Storm. le rit van den wedstrijd met motorgongma- king over 10 K.M. (25 ronden) tusschen Weiss, Carl Sandow, J. Storm en C. Blekemolen. Na het startschot wordt er direct strijd gegeven om den kop. Om beurten zitten Blekemolen, Storm en Saldow voorop, doch de iGütste krijgt ten slotte het eerst zijn motor te pakken. Storm volgt als tweede, Blekemolen 3, Weiss 4. Storm begint onmiddellijk Saldow aan te val len, doch moet wat terug. Ronden lang is er strijd tusschen Saldow en den Hagenaar, doch de Duhscher weet in de korte manche zijn voorsprong te behouden en aat als eerste over de streep (tijd 8 m. 22% sec.), met Storm als tweede op 20 M.; Blekemolen volgt 5 M. achter Storm, Weiss is 4e met 300 M. 2e rit van den wedstrijd met motorgongma- king over 30 K.M. (75 ronden). Ook ditmaal slaagt Hesker er niet in, om Storm de leiding te geven. Saldow zit 1, Storm 2, Weiss 3, Ble kemolen sluit de rij. Evenals in de vorige manche doet Storm verwoede aanvalspogingen op den Duitscher, maar slaagt er niet in, hem te posseeren. Blekemolen zit voortdurend Weiss in den rug, maar slaagt er evenmin in, te pos seeren. In de 37e ronde verkrijgt Storm den kop, door een lekken band van Saldow. In de 56e ronde een aanval van Blekemolen op Sal dow; de Amsterdammer moet evenwel terug, maar slaat 8 ronden later op onweerstaanbare wijze een aanval van Storm af, die hierdoor af gemat, in de 67e ronde na een baan haTdnek- kigen strijd zijn eerste plaots moet ofstaan.oan Weiss. Storm zwemt nu herhaaldelifk en rankt geheel achteraan. Uitslag Saldow (tijd 24 min. 51% sec.), 2. Blekemolen (2/3 baan), 3. Weiss (IK baan), 4. Storm (bijna 3 banen). 3e rit van den wedstrijd met motorgangma- king over 50 K.M. (125 ronden). Het wordt een jacht om dfen kop, doch els in de vorige man ches is Saldow 1, Blekemolen 2, na Weiss voor hij te zijn gekomen, Weiss dus 3 en Storm 4. De volgorde blijft zoo tot de 38o ronde, als Storm Weiss gaat aanvallen, hetgeen deerlijk mislukt. De Hagenaar gaat dan de baan af, om dat hif zich niet goed gevoelt. In de 75e ronde slaat Blekemolen gemakkelijk een aanval van Wciss af. De stond blijft tot het einde dezelfde en de wedstrijd heeft een vrij eentonig verloop. Uitslag: 1 Saldow (52 min. 12% sec.), 2. Ble kemolen baan), 3. Weiss baan). Kennisgevingen. De Burgemeester van Amersfoort, Brengt ter kennis van belanghebbenden; dat in 1921 alleen de verlofgangers van de Landweerliohling 1920 zullen worden on derworpen aan het onderzoek, vermeld in artikel 29 der Landweerwet, en dat een oefe ning, als bedoeld in het tweede lid van ge noemd artikel, niet aan het onderzoek wordt verbonden. De Burgemeester voornoemd, A. VELS JfEUN, loco-Burg. Amersfoort, 3 Augustus 1921. - Hinderwet. B. en W. van Amersfoort, Gelet op ai-tt. 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door H. Hazelaar en G. Logerwey in gediend verzoek met bijlagen, om vergun ning tot het uitbreiden van hunne timmer fabriek in bet perceel alhier gelegen aan de Coninckstraat 52, bij het Kadaster bekend onder Serie E, No. 4(333 op de Secretarie 1 der gemeente ter visie ligt, en dat op Vrij dag, den 19<ten Augustus aanstaande, des voormiddags te half elf ure gelegenheid ten Rnadhuize wordt gegeven om, ten overstaan "'"S van het Gemeentebestuur of van één of meet tijner leden, bezwaren tegen fust uitbrei-eii van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedopld in art T5, le lid der Hinderwet, zijiv volgens de bestaands jurisprudentie alleen zij gerechtigd, die oeh eenkomsög art 7 der Hhvderwet voor net Gemeentebestuur of één of meer zijner iw den zijn verschenen, teneinde hunne bezwa ren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den 5en Augustus 1921 Burgemeester en Wethouders voornoemd*» De Burgemeester, T. VBLS HEIJN, L. B. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. Hoog bezoek. De minister van Oorlog Z. E. van Dijk ba» zocht gisteren het landstormkorps op da Vlasakkers van enkele opper- en hoofdoffi» eieren vergezeld. Z. E. betuigde zijn tevre denheid met ligging en met de vorderingen! en stemde in met het oorkonde, dat den le! den van den Kaderlandstorm wordt aange boden, waarvan de tekst officieel aldus zaj luiden Met instemming van Z. E. den mi» nister van Oorlog door de burgerij van Amersfoort aangeboden als blijk van erken, lelijkheid voor het vernachte blusschin rs» werk bij de heidebranden aldaar op 22 en 24 Juli 1921". Nog bezocht de minisler het Chr. Mil. Tehuis in het Vlasakkerkamp, alwaar Z. B, werd verwelkomd en toegesproken door Ds. Vonkenberg. Z. E. sprak zijn verheuging uit over het snel en goed tot stand komen -iv dit Tehuis, hoopte dat het steeds zegenrijk aan zijn bestemming zou voldoen en ze- 'e gaarne zijn medewerking hiervoor toe, veer» zoover dit Z. E. mogelijk zou zijn. Personalia. Bij de te 's-Gravenhage gehouden exam n Fronsch L. O. slaagde onze stadgenoot heer H. J. Martens. Vijfkamp Officieren. Gistermorgen te half tien begonnen In de ruime gymnastiekzaal van de cavalerie kazer ne de schermwedstrijden als nummer 3 van de vijfkamp. De jury bestaande uit de volgende heerent kapitein Bleyenburgh; kapitein Scherpen» huyzen; le luitenant Colenbrander en opper wachtmeester Van Tilburg. Over het algemeen kan van de wedslrij. den worden gezegd, dat ze een vlot verloop hadden. Na afloop werden de deelnemen door een fotograaf van „Vandaag" gekiekt. Alle deelnemers voldeden aan de mini mum eischen: 1. Lt. Vintges. 2. Lt.. Giebel. 3. Lt. Holst Pellekaan. 4. Lt. Strik v. Lrnsohoten. 5. Lt. Van Kinschot. 6. Kapt. DeibeL 7. Lt. Buma. 8. Lt. Brouwers. 9. Lt Ma2el. 10. Lt. v. d. Mieden v. Opmeer 11. Lt Van Dam. 12. Kapt. Laupman. 13. Lt. Voncken. 14. Lt. Keuohenius. 15. Lt. Könings. 16. Lt. Schoft. 17. Lt. v. d. Trappen. 18. Lt. Bor. 19. Kapt. Warnsinck. 20. Lt. Ter Beek. Bij deze wedstrijden gaven alle deelnemers zonder uitzondering, bKjk van zeer groo»i geoefendheid en vaardigheid; wat b. v. nif. gezegd kon worden van het nummer schie ten. Hedenmorgen vond het nummer hand- granaatwerpen plaats. Een kalm neerdalend regentje werkte eenigszins belemmerend. Het nummer was verdeeld in 2 afdeelingen A. Snelheid- en juistheidsworp. B. Verworp. De volledige uitslagen zijn nog niet be« kend. De 5 deelnemers aan A, die de hoog» ste punten behaalden zijn: 1. Luit v. d. Trappen. 2. Luit. Brou wers. 3. Luit. Giebel 4. Kapt Laupmaiv. 5. Luit. MazeL Zij allen wierpen 6 treffers in 6 worpen. De daarvoor gebruikte -tijd geeft de volgorde aan. Onder de aanwezigen merkten we op, Majoor De Boer, als vertegenwoordiger van den commandant der 4e Divisie. Voor onze soldalen. Alsnog ontvingen wij: Mevr. J. 2.50; J. B. B. 2.50; E. baron r. li 50,00; Totaal 55.— Reeds verantwoord 2998.50 Totaal generaal 3O53.50. De Winkelweek. 'Naar de Commissie voor de winkelweek ons meedeelde is in het programma van da winkelweek een kleine wijziging gekomen. Zaterdag 13 Aug. des namiddags 2 out zal in den tuin van het café 't Boompje oj>« treden William's poppen-sprookjesspel. Kinderen van leden van Handel en Nijver, heid en de Hanze hebben hier vrijen toe gang. Terwijl kinderen van niet-leden toe gang hebben tegen entrée van 50 ct. De toegangskaarten hiervan ziin a.s. Za terdag verkrijgbaar tusschen 3 en 4 uur int het café 't Boompje, terwijl daar tevens eele- genheid is kaarten voor wederverkoop Ini oivtv<an»gst te nemen. j Door welwillendheid van de Commissie v d. Winkelweek waren wij in s-aat de beker 3M oogensohouw te nemen, die door H. en N b, beschikbaar gesteld als prijs voor den v K naar van den 2 K. M. zwenvwedstrijd. He- fc cerr fraaie geslepen kristalken beker, op z ren zilveren voet en gemonteerd door e* zilveren deksel, waarop staat gegraveerd;

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1921 | | pagina 3