's Brandstoffenhandel Utrechtscbeweg 71 Tel. 539 - Soesterveg-spoor. Steeds voorhandenBrandstoffen voor centrale verwarmingen pelgische Anthraciet 50|80 m.m, per H.L. f 4.— Duitsche hrachcokes 25|5« m.m. per H.L. f 2.30 Duatsche Gietcokes 70|i0« m.m. per 100 K.G. f 3.75 Eierkolen per H.L. f 2.40. Eierkolen per H.L. afgehaald f 2.25. SPORTNIEUWS STADSNIEUWS. komen beantwoorden aan de wenschen van Ihen, die Nederland en België in vrede met el kaar willen zien leven, maar beweert verder Jbivgcrust te zijn over de toenemende verster- icing van de Nederlandsche vloot en dat ter- pvijl België alleen maar over vijf kleine torpe- idobooten beschikt Ook over de kustverdedi ging in Zeeland is de Nation slecht te spreken. (Zij hoopt echter, dat de Belgische ambassadeur te Washington, baron Car tier de Marchiennes, levens gedelegeerde ter conferentie, niet na laten zal deze kwestie ter sprake te brengen, i „Men moet erke nen zegt het N. v. d. D. 'f— dat de „Nation Beige" vernuftig is in het «itdenken van „kwesties". Inplaats van een „toenemende versterking" zou men ten onzent veeleer van „toenemende /verzwakking" kunnen spreken; het is een notoir feit, omdat zij niet zonder grond moe iten, dat de Nederlandsche Marine verwaar loosd wordt. Vandaar juist het nieuwe Tegee- fringsvoorstel, dat oor zoover het moederland Ibetreft, niets dan een afwerking van het tegen- 'iwoordige stelsel beoogt. y „We gelooven dan ook wel dat de „Nation* vrijwel alleen staat met haar pogen, de ver deeldheid gaande te houden. Wel moet men uil een mededeeling van de „Msb." opmaken, dat bet bericht der „Dernière Heure" aangaande )een spoedig te wachten overeenstemming zeer Voorbarig was (onjuist is het, dot een nieuw .statuut voor do Wielingen reeds zou zijn ont- worpen, dat aan beide regeeringen voldoe ning zou geven) en dat er alleen maar waar- [schijnlijkheid bestaat, dat het nieuwe Belgische [kabinet de hangende verschillen zal onderzoe ken, maar de correspondent van het Rotter- /damsche blad voegt daarbij, dot het verlangen I om die verschillen te vereffenen steeds groo- ter wordt. Dit blijkt ook uit een uitlating van minister waspar op een Katholieke kiesvergadering te [Brussel, waarin hij o.a. de buitenlandsche be trekkingen besprak. Hij zeidc toen „Morgen ook zal België in een geest van j goede verslandhouding een formule van overeenstemming met Holland zoeken. Ik heb alle hoop, dat wij dit zullen berei ken. Onze buurschap met dat land, onze economische betrekkingen ,nlles doet ons wenschen, dat er de hartelijkste betrekkin gen met dat land aangeknoopt mogen woi- den". Wegens de naderende verkiezingen is het noogenblik voor een hervatting der onderhande lingen niet geschikt, klaar de minister heeft toch vermoedelijk wel gemeend, zijn kiezers Aangenaam te zijn door daarop te zinspelen. DE KATHOLIEKEN EN DE KAMERVERKIEZINGEN. De Gelderlander publiceert de volgende ver klaring van den bisschop van 's Hertogenbosch, mgr. A. F. Diepen „Betreurend dat in den Kieskring Nijmegen door sommige katholieken daden zijn gesteld en maatregelen schijnen getroffen te worden, om z.g. standscandidaten in onze Volksvertegen woordiging te brengen, verklaren wij nadrukke lijk, dat zulke actie in tegenspraak komt met letter en bedoeling van de bisschoppelijke com munique's van 25 September 1917 en 5 Februa ri 1918. Met name wordt -thans gehandeld te gen het voorschrift van het communiqué van 5 Februari 1918 „Dat in de Katholieke Kiesvereenigingen de leden der sociale organisaties zich niet gedra gen als leden dier organisaties maar als Katho lieke Staatsburgers met allen medewerken tot bereiking vnn het doel, dot de Kiesvereenigin gen zich hebben gesteld." Wordt in dit laatste communiqué vervolgens den leiders der sociale organisaties uitdrukkelijk „het streven" verboden op welke wijze en met welke middelen dan ook naar het zelf stellen van z.g. standscandidaten, don treft dit verbod niet alleen de leiders, die oficieel de verantwoor ding dragen, doch een ieder, die zich ter zake als leider zou opwerpen. Het stellen van standscandidaten als zoodanig dient, naar onze overtuiging, streng geweerd te worden in de Katholieke partij, en wij aarzelen dan ook niet elke poging daartoe aangewend en elke medewerking aan zulke poging verleend, onvoorwaardelijk te veroordeelen." D. Kluifhoofd. Te 's-Gravenhage is, 84 jaar oud, over leden de heer D. Kluifhoofd, oud-burgemeester van Numansdorp, Klaaswaal en Zuid-Beijerland. Naar de „Dordt. Crt." meldt, was hij ook van 3 Juni 1868 tot T9I5 secretaris-penningmeester van de ambachtsheerlijkheid Cromstrijcn, in welke functie hij „De geschiedenis der Am bachtsheerlijkheid Cromstrijen van 1820 1870" het licht deed zien. H. W. A. van Hecswijk f In den ouderdom van 53 jaren is overleden de heer H. W. A. van Heeswijk, lid der Pro vinciale Staten van Noord-Brabant en burge meester der gemeente Udenhout V De eredictvcrleening oon Duitschland. Tn het antwoord van den minister van Finan ciën en den minister van Landbouw, op de vra gen van het Eerste Kamerlid, den heer Slingen- berg, in zake de credietverleening ean Duitsch land, wo d in herinnering gebracht, dat het crediet van 200 millioen aan Duii.crhland be- ttaat ui; een levensmiddelencrediet, groot 60 millioen. cn eer. grondsloffencrediet, groot 140 miMioen. Wat het 'rvensmïddelenc-.idici betreft, was pc 7 November 1921 in totaa' beschikt over een bedrag ven 26.529.711.77, waarvan mtus- sriien op dien datum be eids was terugbetaald een som ven 24.065.635.34 V2 Pei saldo was 'dus opgenomen 2.464.076.4214, terwijl Duitschland op dit ere diet nog over ten hoog ste ƒ33.470.288 33 kor beschikken. De reke ning van het grondsiof encredie vertoont per 7 November 1921 een debetsaldo ten laste van Duitschland, groot f 11.688.034.38V:. Er ken bezwaarlijk sprake zijn van een indi recte versterking, als gevolg van dit crediet, van /de Djitsche industrie in haar concurrentiestrijd met de Nederlandsche industrie. 1 Vooi4s wordt opgemerkt, dat Nederland zich ,tot deze credietverlcening verbonden heeft bij ,een met Duitschland gesloten troctaat (goedge keurd bij de wet van 31 Juli 1920), waarin rech- [ten en verplichtingen van beide landen met be- [trekking lot de hierbedoelde aangelegenheid ZÜn vastgelegd. Financicelc onderhandelingen met Tsjechië. Men meldt ons uit Weenen: Tsjechië onder handelt met een Hollandschen bankiersgroep over de terugbetaling van vierhonderd millioen kronen toegestaan voor den aankoop von meel. /De onderhandelingen verloopen gunstig. Nederland en dc internationale arbeidsconfe- rentic. Het B. T. A. seint ons uit Genève Ten aanzien van de vraag of de Nederland sche Regeering al dan niet in haar recht is ten lopzichte van de benoeming van haar arbeiders- jofgevaardigde is geen beslissing door de Int. {Arbeidsconferentie genomen, j Deze aangelegenheid zal worden voorgelegd laan het Int. Gerechtshof dat zich zal hebben ruit te spreken over de juiste uitlegging te ge- ^ven aan artikel 389 van het Vredesverdrag. Internationale wetsontwerpen. In de vergadering van de Tweede Kamer vnn jDinsdag 29 November o.s. zullen o. a. aan de ■orde komen het wetsontwerp tot goedkeuring van het tusschen Nederland en België gesloten Verdrag betreffende de ongevallenverzekering en dat tot voorzieningen ten aanzien van de •verlenging van den aflossingstermijn van door Nederland aan Frankrijk verleende voorschot ten. De Landbouw-candidaten. In verschillende landbouwvrreenigingen in 'Noord-Holland gaan, naar aan het N. v. d. D. {Wordt gemeld, stemmen op, om bij de a.s. Twee- oe Kamerverkiezingen met een eigen landbouw- ICondidaat uit te komen. Velen zijn van mee- )üng, dat tegenwoordig in de Tweede Kamer te reinig het belang van den landbouw wordt in W nnrr crgbniidrn Griffier van Drente. Gedep. Staten van Drente hebben op de voor dracht voor griffier vun de Staten geplaatst: 1. mr. A. G. Mensels, referendaris ter Prov. Grif fie van Friesland te Leeuwarden; 2. mr. B. D. H. Tellegen Azn., hoofdcommies ter Prov. Griffie van Zeeland te Middelburg; 3. mr. M. Sichter- mon, hoofdcommies ter Prov. Griffie van Over ijssel te Zwolle. De ontploffing op de K IV. Bij het Departement van Marine is telegra fisch bericht ontvangen, dat Hr. Ms. onderzee boot K IV, aan boord waarvan eene ontploffing heeft plaats gehad, vermoedelijk begin Decem ber uit Colombo zal vertrekken, ter voortzet ting van hare reis naar Oost-Indië. Het gouvernementsstoomschip Bellatrix zal de onderzeeboot op hare reis naar Sabang con- voyeeren. De Zeven Provinciën. Aon het departement van marine is bericht ontvangen, dat De Zeven Provinciën den 11 den November te Portsmouth is binnengeloopen we gens averij aan de stuurinrichting. De herstelling zal nog ongeveer twee weken duren. De data van aankomst in en vertrek uit de verschillende ha vens zullen daardoor ongeveer 3 weken later vallen. Geneeskundige dienst landmacht De studenten in de geneeskunde. J. Bramson, van de Gem. Universiteit te Amsterdam; L. Dooren, W. C. Wernink, F. W. J. Croughs en W. F. Warffemins, allen van de Rijksuniversi teit te Leiden; J. E. M. E. d'Arnaud, van de Rijksuniversiteit te Utrecht; R. H. de Boer, H. A. Vogelenzang en H. Vos, allen van de Rijks universiteit te Groningen, zijn, te rekenen van 1 Juni, toegelaten tot de verbintenis, om, na het verkrijgen van den titel van arts, eene be noeming aan te nemen tot officier van gezond heid 2e kl. bij de landmacht, zulks onder genot von de daarvoor bestemde premiën. Journalistiek. De heer W. C. van Meurs, thans redacteur- verslaggever aan de Nieuwe Courant is benoemd aan de redactie van de Deli-Courant. Tot secretaris der redactie van Eigen Haard is met ingang van 1 Januari benoemd de heer F. C. Derks, tot dusver redacteur der Opr. Haail. Ct. Mr. P. C. 'T HOOFT. Mr. 't Hooft, lid van de Eerste Kamer voor de prov. Gelderland is gistermiddag in het Dia- conessenhuis te Leiden, waarin hij sedert lang werd verpleegd, overleden. De heer 't Hooft, geboren te Veen (N.-B) studeerde te Leiden en promoveerde aldaar in de rechten den 7en Februari 1876. Hij ves tigde zich daarop als advocaat te 's-Hertogen- bosch en was er lid van den gemeenteraad cn lid der Provinciale Staten van Noord-Brabant tot 1895, toen hij die gemeente wetterwoon verliet. Van Januari 1882 tot Mei 1886 had hij zit ting in de Tweede Kamer, als afgevaardigde voor het district Middelburg. Vóór de ontbin ding der Tweede Kamer op 11 Mei 1886 nam hij als zoodanig zijn ontslag. In November 1897 werd hij benoemd tot kon- tonrechter te Gorinchomin Juni 1899 tot rechter in de rechtbank te Arnhem, in April 1902 tot raadsheer en in October 1908 tot pre sident van het gerechtshof aldaar. Voor een benoeming tot lid van den Hoogen Raad had hij bedankt. Bij de instelling van den Defen sieraad in 1908 werd hij benoemd tot burger lijk lid van dien raad. Van de bij Kon. besluit van 12 December 1910 ingestelde Leg er commissie werd hij benoemd tot lid en voorzitter. De Staten van Gelderland benoemden hem in November 1899 tot lid van de Eerste Kamer, waar hij vooral op den voorgrond trad bij de behandeling van militaire zaken tijdens het mi nisterie-De Meester. Hij behoorde tot de anti revolutie: -ire partij. Het stoffelijk overschot is gisteravond naar Arnhem vervoerd. Het zal Woensdog a.s, te 2 uur op de algemeene begraafplaats te Ooster beek tar aarde besteld worden. Een Oostenrijksch-Hollondsche Bank. Men seint ons uit Weenen Binnenkort wordt in Weenen een Oostcnrijksch-Hollandsche Bank geconstitueerd. Telefonische gemeenschap NederlandZwitserland. De directeur-generaal deelt mede, dat de uit slag der proefgesprekken tUsschen Nederland en Zwitserland onbevredigend blijft. Vandaar dat zij voorloopig werden gestaakt en dat vooralsnog niet tot cpening van het verkeer zal worden overgegaan. Moderniseering Amst. telefoondienst. Men meldt ons uit Amsterdam: Naar wij vernemen zal eerlang een volauto matische telefoondienst worden ingesteld, voor loopig voor 2000 aansluitingen. De abonné's, die de speciaal voor den vol-outomaat gecon strueerde toestellen krijgt, kunnen dan alle ge- wenschte verbindingen met het stadsnet zelf tot stand brengen, zonder tusschenkomst van de telefoonjuffrouw. De aansluiting met een andere abonné wordt op eenvoudige wijze verkregen door de wijzer op den schijf, die aan het toestel is bevestigd, te richten op de cijfers van het gewenschte tele foonnummer. Voorloopig zo! men de telefoonjuffrouw alleen nog noodig hebben voor de Noord-nummers, tot dat ook de Centrale Noord in een half-automa- tische inrichting, waardoor zij tevens geschikt is geworden voor den vol-outomaat, is omge vormd, met welken arbeid nog circa een jaar ge moeid is. Langzamerhand zal het aantal volautomati sche aansluitingen worden vermeerderd en of schoon een en ander met bekwamen spoed ge beurt, zal het nog heel wat jaren duren eer het zoover is, dat het beroep van gemeentelijke telefoonjuffrouw in de hoofdstad lot het verleden zal behooren. s. De Oude Doelen. De „Haogsche Crt." meldt dat het hotel De Oude Doelen te 's Gravenhage zal blijven be staan. De exploitatie zal onveranderd overgaan in handen van de nieuwe eigenaren. Alcoof-woningbouw. Naar de Rotterd. verneemt, zal zeer spoedig den gemeenteraad van Rotterdam een verzoek bereiken van de maatschappij Woningbouw Charlois ,om steun te ontvangen voor den bouw van 156 vrije alcoofwoningen, met één verdie ping. De bouwkosten zullen bedragen 13900 per woning de weekliuren zullen zijn 6. De Amsterdamsche Quarantaine-inrichting. De Quarantaine-inrichting te Amsterdam die eenige weken geleden zoo hevig door den storm geteisterd werd, j's, naar we in de Tel. lezen, zoo oed en zoo kwaad 't ging voorloopig her steld. Eenige barakken, die licht beschadigd wa ren. zijn weer gereedgemaakt. Zoo was het mo gelijk eenige dagen geleden een transport Ween- sche kinderen te ontvangen en te behandelen. De Middachter Allee. Naar aanleiding van de alarmeerende berich ten in de bladen over stormschade in de Mid dachter Allee, gedurende den jongsten storm, schrijft de rentmeester van Middachten, de heer L. A. Ruys, aan de „N. R. Ct.", dat deze be richten gelukkig zeer overdreven zijn. In deze laan zijn geen 20 hoornen gevallen, maar zijn alleen uit 3 boomen de koppen gewaaid en v/el zoodanig, dat de stemmen ook zullen moeten worden gehakt. Verder is er aan de laan zelf geen schade aangericht. De alombekende Kruis boom is evenwel zoodanig beschadigd, dat deze, zooal niet dadelijk, dan toch binnen eenige jaren geheel zal moeten verdwijnen. Minder geruststellend is, dat bij onderzoek in dit najaar, van alle boomen de heer Ruys ge constateerd heeft, dat er dezen zomer in de rij langs den electrischen kabel 7 boomen zijn dood gegaan, die dezen winter zullen worden gehakt lenvijl uit alle drie andere rijen geen enkele boom behoeft te vallen. Daaruit zou men dus opmaken, dat het leggen van dezen kabel een zeer schadelijke uitwerking heeft. VERDUISTERING DOOR EEN RIJKS ONTVANGER. Voor de Arnhemsche rechtbank is gisteren behandeld de zaak tegen den ontvanger der registratie en domeinen te Wageningen, wien ten loste werd gelegd, dat hij omstreeks 28 September 1921 en op eenige dagen in Octo ber opzettelijk bedragen tot een gezamenlijk bedrog van ongeveer 70.000 toebehoorende aan het Rijk, welke hem als ontvanger waren toevertrouwd, heeft verduisterd. Beklaagde heeft zich vrijwillig bij dc justitie aangemeld en legde voor den rechter-commis- savis een volledige bekentenis of. Hij deelde voor de rechtbank mede, dat hij reeds in 1915 op aanraden van een vriend met een aan hem zelf toebehoorend gering be drag begon te speculceien. In 1919 heeft hij 30C0 uit de kas genomen om effecten te koepen en prolongaties af te sluiten. Beklaag de verloor langzamerhand zeer groote bedra gen, ten slotte een som van 130.000. Op een vraag van den president deelde bekl. mede, dat het hem gelukt was deze som te dekken door verschillende hooge belastingposteïr wel te in- casseeren doch niet te boeken. In September ontving beklaagde ruim 50.000 aan sucessierechten, welk bedrag hij met nog 20.000 voor speculatieve doelein den bezigde. Toen ook dit bedrag verloren was zag bekl. geen uitweg en meldde hij zich bij den officier van justitie aan. Als getuige werd gehoord de heer H. C. Cou- wenberg, directeur der registratie en domeinen te Arnhem. Getuige deelde mede, dat hij, toen hij 27 October kennis kreeg van de malversa tie, te Wageningen een onderzoek instelde. Er bleek dat 70,000 aan de kas te ontbreken. Op de vraag van den president of getuige het mogelijk achtte dat cr in het geheel f 200,000 ontbrak antwoordde getuige, dat zulks inderdaad het geval kan zijn, daar uit het voorloopig on derzoek bleek, dot beklaagde postwissels van bedragen voor vermogensbelasting inde en ver duisterde. Er zijn eenige posten open gebleven. Dep resident sprak zijn bevreemding uit dot dit geen wantrouwen wekte. Getuige merkte op, dat hij hierop geen ant woord kan geven, dat het geheel de zaak is van den inspecteur. Wonneer getuige inspecteur was geweest, zou hij zeker een grondiger onderzoek hebben ingesteld. Bij een scherpere controle had naar getuige meent de malversatie eerder aan het licht kunnen komen. Beklaagde genoot het volle vertrouwen, was ijverig, in Wageningen geëerd. Hij was lid van den gemeenteraad en voorzitter van de huur- commissie. Hij leefde zeer sober en die omstan digheden zijn vo orden inspecteur motief ge weest om riet zeer scherp te controleeren. Het O. M. eischte vervolgens 2 jaar gevan genisstraf. De verdediger, mr. H. P. de Wilde wees op het lage salaris vnn beklaagde in den tijd dat hij do eerste 3000 voor speculatie aanwend de. Ziin gezin verkeerde in zorgelijke omstan digheden en beklaagde zag geen anderen uit weg. Bekl. handelde onder den invloed van over macht, het is hier niet de trogedie van mis daad, maar van honger en gebrek. PI. drong aan op voorwaardelijke veroordee ling, subs, toepassing van de meest mogelijke clementie. Tekort fn een werkloozenkas. Er is naar de NJR.Ct. meldt een belang rijk tekort ontdekt in de werkloozenkas op het eiland Marken. De administrateur D. P. is ontslagen. de glazenwasschers werd zeer ernstig gewond en overleed na eenige uren. Gasverslikking. Hedenmorgen is op een zolderkamertje anal' de Kenonstruat te Den Haag het lijk gevonden van een vreemdeling, die aldaar verblijf hield en tengevolge vnn gasverstikkïng overleden isyr Van misdrijf is geen sprake. Boerderij afgebrand. Hedenmorgen is de boerderij van den heer C. Sz. Keyzer te Harkebuurt op Texel geheel af gebrand. Negen stuks vee kwamen in de vlam men om. Niets kon worden gered. De oorzaak is waarschijnlijk een gebrek aan de rookgeteiding. Minnenijd? Men meldt ons uit Rotterdam Gisteravond omstreeks half twaalf bracKt dc heer Sch., vnn een verjaarpartij komende, zijn meisje, een dochter van het raadslid Stolle, naar huis. Op den Spoorsingel zagen zij iemand in een deurpost staan, alsof hij een sigaar opstak. Toen zij gepasseerd waren, loste deze persoon een schot, waardoor juffrouw S. in den rug werd getroffen. Zij werd ni een winkel binnengebracht, waar bij de geneeskundige behandeling bleek, dat een kogel door het schouderblad was ge gaan en in de borstkas was blijven zitten. Men vreest, dat ook een long is geraakt. Zij is naar het ziekenhuis vervoerd. De dader is gevlucht en bleef onbekend. Het lijk op den Grebheberg. Het lijk van den Dinsdag op den Grebbeberg bij Wageningen gevonden onbekenden man, is Woensdag op last der Justitie naar Arnhem gebracht. Te oordeelen naar de papieren op het lijk is de man een varensgezel. Op het lijk ziin nog gevonden een revolver en een flesch met drank, DE BOMAANSLAG TE 's-GRAVENHAGE. Men meldt nader aan de Msb. dat de aange houden mijnwerker G(las) heeft bekend 16 dynamiet-patronen geleverd te hebben voor het vei vaardigen van den bom, die gelegd is voor de woning van majoor Verspijck in Den Haag. Op den eersten November moeten twee der in den Haag gearresteerde communisten in de wo ning van Glas de dynamietpatronen in ontvangst hebben genomen. Daarna vertrokken zij naar Den Haag. Bij deze aangifte moet ook egen- wooidig zijn geweest de mijnwerker V., tot voor korten tot de socialistische, thans tot de communistische partij behoorende. Zijn verkie zing als socialist tot raadslid van Kerkrede, nam hij niet aan wegens zijn meer radicale ideeën. De hoofdinspecteur en de kapitein der genie, stelden eerst een onderzoek in te Haarlem, wijl een 3en November van daaruit een pakje met den lor.t naar Den Haag was gezonden. De af zending uit het gehucht Molenberg geschiedde blijkbaar om zoo noodig de justitie op een dwaalspoor te brengen. Ook deze lont is van de Dominale mijn afkomstig. Ter inlichting kap nog dienen, dat het voor de mijnwerkers abso luut geen kunst is, om dynamiet in hun bezit te krijgen. De z.g. schielmeesters moeetn de dyna miet voor het doen ontploffen der steenkool koopen. Gemakkelijk dus kan ongebruikte dyna miet gebruikt en voor andere doeleinden aange wend worden. Vermoedelijk heeft Glas het dyna miet gekocht. Daar het anarchistische kringetje te Kerkiade goed bekend is, zal uit nader on derzoek moeten blijken of, nog meerderen dioct of indirect bij de levering van dynamiet voor de helsche machine zijn betrokken. Maar we vragen ons af: Moeten er geen an dere maat. egelen beraamd worden om te voor komen dat het dynamiet, dat in de mijnen ge- h' uikt wordt, niet voor misdadige aanslagen kan worden aangewend. De mijnwerker G. uit Kerkrade, die gearres teerd was als verdacht medeplichtig te zijn aan den bomaanslag tegen het huis van majoor Ver- spyck, is in vrijheid gesteld op grond dat ge bleken is dat hij niet geweten heeft dat de door hem verstrekte springstof voor een bepauld doel, in dit geval den aanslag tegen genoemd huis, moest dienen. Door oen auto aangereden. Doordat Donderdagavond twee glazenwas schers op den Rijksstraatweg onder Schoten met hun wagen verkeerd uitweken, werden zij door een particuliere auto aangereden. Een van Luchtvaart. De Parijsche manifestation tegen Fokker. Naar aanleiding van het gebeurde op de Parijsche Luchtvaart Tentoonstelling deelt de heer Fokker aan het Haagsche Aneta-kantoor mede Deelneming aan de tentoonstelling is geschied met voorkennis van het Fransche Ministerie van Luchtvaart. Het tentoonstellingsbest uur heeft toelating geaccepteerd. De Nederlandsche vlieg- tuigenfabriek is door het tentoonstellingsbest uur officieel uitgenoodigd om te exposeeren. Offi- cieele persoonlijkheden, Fransche fabrikanten en constructeurs, vliegers en hoofdredacteuren van de groote bladen hebben allen een zeer cor recte en tegemoetkomende houding aangeno men. Weliswaar zijn er onregelmatigheden ge weest bij de opening cn bij het bezoek van den President, doch die zijn toe te schrijven aan minderwaardige chauvinistische elementen, dia een actie op touw hebben gezet. Hieraan is geen groote beteekenis te hechten. Om eventueele stoornissen te voorkomen, is voorloopig een strook geplakt over den naam „Fokker" en door den eigenaar is uit Amsterdam geprotesteerd, omdat wij het recht hebben den naam van onze constructeurs op de producten te vermelden en het toestel algemeen onder dien naam bekend is. Verder verloop wordt met spanning afge wacht. De heer Fokker vertrekt Vrijdag naar Parijs. De wedstrijd QuickH. V. C. Terwijl ons overzicht reeds gezet is, ontvann gen wij nog de volgende bijzonderheden ohk trent de wedstrijd QuickH. V. C. Zoo heeft Quick nu reeds voor eene verrast sing gezorgd dat een elftal in het veld te breni gen, dat menig H. V. C.-hart angstig zal doeg kloppen. Doel: W. G. Bakker. Achter: Dr. Bonk, J. Houbaer. Midden: Bosselaar, Jo v. d. Brink, v. Goor df Bos. Voor: C. Houbaer, F. de Man, Momma of Boa H. de Bru-n, N .N. H. V. C. brengt ook een flinke ploeg in hol veld, te weten: Doel: S. Smit. Achter: v. Doorn, Stender. Midden: Kluwers, Floor, de Kort. Voor: v. Wilpen, Sleeking, Westerlaak, v. 3t Ester, v. AndeL H. V. C. II. Men schrijft ons: H. V. C. speelt morgen thuis tegen Doesburg. Verwacht wordt een gel-k spel. H. V. C. Hl is vrij, het 4e speelt ook thuis tegen het Duiven- elftal uit den Dolder, aanvang 12 uur. Hier acht men de Pleinesmenschen het sterkst. Hockey. Morgen speelt de A. M. H. C. I tegen 't 2 de elftal van de Zwolsche eerste klassers. De laat ste jaren hebben de clubs elkander niet ontmoet zoodat over den uitslag weinig te zeggen valt. Vermoedelijk zal dit wel de laatste wedstrijd op t oude terrein aan den Heligenbergerweg zijn »n we hopen dan ook op een overwinning. Eind goed, al goed A. H. H. C.-ers. Kennisgeving. Hinderwet. B. en W. van Amersfoort, Gelet op artt. 6 en 7 der hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door M. Pon ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het uitbreiden van een rijwiel* fabriek in het perceel alhier gelegen aan de Bee* kensteinschelaan no. 3, bij het Kadaster bekend onder Sectie D, no. 1533 op de Secretarie der, gemeente ter visie ligt, en dat op Donderdag,: den Isten December aanstaande, des voormidrj dags te half elf ure gelegenheid ten Raadhuizet wordt gegeven om, ten overstaan van het G^i meentebestuur of van n of meer zijner leden# bezwaren tegen het uitbreiden van de inrichting) in te brengen. Tot hetberoep, bedoeld in art. 15, le lid deu> Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurispru* dentie alleen zij gerechtigd, die overeenkomstigs art. 7 der Hinderwet voor het Gemeentebes^uuijj' of één of meer zijner leden zijn verschenen, ten-.j einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten^ Amersfoort, den 17den December 1921. B. en B. voornoemd^ De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. Garnizoen. De kapitein J. J. van Santen, van het Te regt2 vcld-art. te Utrecht, wordt 1 Dec. a.s. gedeta cheerd bij den staf der IVe divisie te Amera* foort. Predilcants-vacatüren. Woensdag 23 Nov. a.s. houdt de Kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk met het kiescollege1 een vergadering in de St. Joriskerk tot het op* maken van grostallen ter voorziening in de vac*< turen, ontstaan door het overlijden van ds. W. J, Meiers en door het vertrek van ds. B. Batelaaa^

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1921 | | pagina 2