SOK's BRAMDSTOFFENHAMlIEIi Bruinkoolbriketten merk A f 3.30 p, Eierenkoien f 2.40 100 K.G. f 1.40 p. 100 per H.L. EDOC ARIE A. WARNARS, SPORTNIEUWS UTRCHTSCHEWEG 71 -:- TELEFOON 539 SOESTERWEG -SPOOR M A. MARS, Ramp 39. H. JACOBS Wfjfihaiulgl - titr. straat 30 Kamp 39. ARIE A. MARS, Uurwerkmaker. UIT DEN OMTREK. Jlrie A. Warnk»** Arse A> Warnar» 11 i 1^—aw^wriMMaa^PWPgi^ i ii -Ü gunning verleend tot het geven van hooger on- 'derwijs eon D. Kater, in verband met zijn vertrek uit Exloo wegens benoeming tot gouvernements- veearts in Ned.-Indië, eervol ontslag verleend öls plaatsvervanger van den districtsveearts ivicn Groningen als standplaats is aangewezen; tot wederopzegging benoemd tot plaatsvervan ger van den districts-veearts wien Groningen als standplaats is aangewezen de veearts H. B. 'Jonker te Borger is met 3 April 1922 bevorderd tot officier van gezondheid der Te" klasse bij de zeemacht de officier van gezondheid 2e klasse P. J. Huldy (Herplaatsing wegens misstelling), de heer J. R. Cnlderon erkend en toegelaten als consul-generaal van Mexico te Amsterdam voor de provinciën Noord-Holland, Utrecht; Gelderland, Overijscl, Drenthe, Friesland en Groningen de heer \V. B. Engelbrecht, consul-generaal 'der Nederlanden in olgemeenen dienst benoemd tot consul-generaal der Nederlanden te Santia go voor Chili, met den rang van buitengewoon gezant ca gevolmachtigd minister. Nikkelen Pince-nez met glazen en veilig- heirtskettinkje vanaf f 3.50 DE GRONDWETSHERZIENING. Een ongunstig verslag der Eerste Kamer? Naar de M s b. meldt, wordt in parlemen taire kringen waarde gehecht aan het gerucht als zou het Voorloopig Verslag der Eerste Ka mer op de ontwerpen tot wijziging der Grond wet met name ten aanzien van de hoofdstuk ken IU en IV zeer ongunstig luiden, zoodat voor deze veranderingen in ons Hoogerhuis geen meerderheid zou te vinden zijn. Het blad brengt in herinnering, dat bedoelde hoofdstukken omvatten de samenstelling der Sta ten-Generaal en de artikelen die op do Pro vinciale Staten en Gemeentebesturen betrek king hebben. O.m. zijn in deze wijzigingen be grepen het vrouwenkiesrecht, de evenredige vertegenwoordiging voor Eerste Kamer en Sta ten, den 4-jarigen zittingsduur der Eerste Ka mer, de schadeloosstelling en pensioenregeling der Tweede Kamerleden, de 2 jaarlijksche be grooting en de ontbindbaarheid der Staten. DE NEDERLANDSCHE STAATS- LEENING. Klacht over de methode van toewijzing. Een groot aantal beursfirma's heeft gisteren, naar aanleiding van de methode, gevolgd bij de toewijzing op de Nederlandsche staats leening, het volgende telegram aan den minister van financiën gezonden: „Ondergeteekenden zijn ten zeerste ontstemd, door do willekeurige wijze van toewijzing der nieuwe staatsleening, in afwijking van de in het prospectus gedane verklaring, dat de toewijzing zooveel mogelijk pondspondsgewijze zou ge schieden en veroorloven zich uw medewerking in te roepen, ten einde tot herziening van de toewijzing te komen". Wellicht ook in verband hiermede is de opne ming van de noteering in de officieele prijscou rant nog niet geschied. Klassificatic van gemeenten. Naar do Res.-bode meldt, is de regeering voornemens niet ten uitvoer te brengen de voorgenomen nieuwe indeeling der gemeenten, die, volgens het' Bezoldigingsbesluit, jaarlijks in de maand Maart kan worden ter hond ge nomen. De verschillende organisaties van be langhebbenden hebben hiertegen bezwaar ge maakt. Zelfs zou de klassificatie-commissie ont bonden wordt. DE BOUWPREMIE OPNIEUW VERLAAGD. Blijkens eene mededeeling van den minister van arbeid wordt do premie voor woningbouw opnieuw verlaagd en voor de pionnen waarvoor het verzoek op 10 Maart 1922 het bureau van den hoofdinspecteur der volksgezondheid niet had bereikt in het algemeen vastgesteld op f 8 TO per vierk. M. woningoppervlakte, tot een maximum van 000 cn voor industrieelen, die voor hun personeel bouwen, op 7 per vierk. M., met ccn moximum van 500 pef woning. WIJZIGING ARBEIDSWET. Naar wij vernomen is de wijziging van de Arbeidswet, waarvan dezer dtgen het Kamer lid Engels in een vergadering heeft gesproken, thans bif den Raad van State. De indiening van het ontwerp bij de Tweede Kamer kan binnen eenige dagen worden tege moet gezien. Er zal volgens die nieuwe ont wei d o.a. een groote vereenvoudiging komen in de administratieve rompslomp, vooral wat betreft vergunning voor overwerk. De Legercommissie. Eene ministerieele kennisgeving in 'de Legerorders houdt in, ,dat bij Kon. besluit ten aanzien van de Legercommissie o.a. het volgen de is bepaeld. a. De opdracht der commissie zal zijn als rolgt opdat de over tinging omtrent de noodzake lijkheid van de geldelijke cn persoonlijke las ten, welke de verdediging van het land eischt, op afdoende gronden gevestigd moge zijn, een onderzoek in te stellen of de daarvoor gebezig de gelden en persoonlijke diensten volgens de bestaande wetten op de meest economische en doeltreffende wijze tot verzekering van de weerbaarheid des lands worden aangewend, met de bevoegdheid, om tevens van haar gevoelen te doen blijken omtrent wijzigingen, die in de bestaande wetten of in wetsontwerpen, welke bij de Volksvertegenwoordiging aanhangig zijn gemaakt, uit dat oogpunt beschouwd, behooren te worden aangebracht. b. de commissie is bevoegd adviezen in te winnen van personen, tot het leger behooren- de en buiten de commissie staande, alsmede tot het verrichten van reizen in het belang van haren arbeid, terwijl de leden der commissie gerechtigd zijn tot het indienen van afzonder lijke nota's omtrent onderwerpen, tot de op dracht behoorende. c. de commissie zal ten aanzien van aange legenheden, welke beide doelen van de weer macht betreffen, in overleg treden met de iVlootcommissde, tot het instejlen van een ge zamenlijk onderzoek en tot het uitbrengen van gemeenschappelijk advies, waartoe gesamenlijk zal kunnen worden vergaderd, een en ander op uitnoodiging van een der beide Staatsoommis- siën. Mevr.! Schrijf ons nog heden teneinde Uw iiurwerkrcparatie te komen afhalen. Hoogachtend, ARIE A. WARNARS, Kamp 39, Uurwerkmaker. Afdeeling voorgeoefende Landstorm vrijwilligers. De minister van oorlog heeft bepaald, dat dienst plichtigen van de lichting 1922, die alsnog het din lorna van individueel geoefend man voor een onder wapen don de infanterie, de genie of de .wielrijders hebben verworven of mochten ver werven, moeten worden bestemd voor het wa pen of het korps, waarvoor zij bedoeld bewijs 'hebben verkregen en 4 maanden later moeten worden ingelijfd, dan de niet-voorgeoefenden van de ploeg, waartoe zij behooren, of bij on juiste toewijzing, nader worden bestemd. Zitting keuringsraden. De minister van oorlog heeft bepaald, dat de zitting van de keuringsraden voor de lichting 1922 zal aanvangen op 3 April en eindigen op 2 Juni. De Kaderlandslorm. De „Avondpost" zegt Uit zeer goede bron te vernemen, dat eenige Kamerleden onder aan voering van den oud-Minister van Koloniën, het Eerste Kamerlid Idenburg pogingen zullen aanwenden om het instituut van den Vrijwilli- gen Landstorm, de z.g. „Kaderlandstorm," als zoodanig zelfstandig te doen voortbestaan en lu'et zooals in het voornemen ligt dit in- Itituut onder te brengen bij den Vrijwilligen JL*mds<nrm_ Mevr.! Geef ons Uw opdracht voor het le veren of herstellen van 1 w uurwerken, bril len. So Easy! Ook aan de kleinste opdracht .besteden wij groote zorg! ARIE f V.'ARHARS, Uuiwerknakaf, tfaiap 39, Amstóoit, UITVOER VAN AARDAPPELEN. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft de Ncderl. Uitvoer-Maatschappij gemachtigd, uitvoervergunningen te endossee- ren voor den uitvoer van alle soorten aardap pelen van zand- en veengronden. Voor sommige soorten witvleezige kleianrdappelen, alsmede voor kleipootaardappelen, die aan een bepaald gewicht voldoen of waarvan een keuringsbewijs kan worden overlegd, afgegeven door een erkend keuringsinstituut, benevens voor kriel- en voe- deraardappelen kunnen eveneens uitvoervergun ningen woftien verleend. DE KAMER-VERKIEZINGEN. De afdeeling Leiden van den Vrijz. Dem. Bond heeft voor de vijfde plaats op dc vrijz.- democrarische lijst, waarvoor ten landbouw- specialiteit moest Worden aangewezen, den heer J. Welleman, burgemeester van Krabbendijke (Zeeland) geplaatst. Voor de laatste drie plaatsen op de lijst wer den geplaatst de dames mej. Groot, Rotterdam; mevrouw ThielWehrbein en mr. A. M. Joekes, beiden te 's Gravenhage. Hulde F. Schmidt Degener. Gister is den heer F. Schmidt Degener, hoofddirecteur van het Rijksmuseum te Am sterdam, uit naam van een zestigtal ingezete nen van Rotterdam een bronzen plaquette over handigd ter dankbare herinnering aan al het geen de heer Schmidt Degener voor Rotter dam en in het bijzonder voor het Museum Boy mans verricht heeft. De plaquette, ontworpen door den hee~ Wienecke, is vervaardigd door de Kon. Ned. Metaalbedrijven Begeer te Utrecht H. Cort van der Linden, secretarissen, en mr. J. P. Ekker, adjunct-secretaris, die meer in het bijzonder is belast met de behartiging van het secretariaat van. het Centraal Industrieel Ver- bondï DE BRIELSCHE FEESTEN. Naar wij vernemen is het voorloopig program ma van de herdenkingsfeesten te Den Briel van I April als volgt samengesteld H. M. de Koningin zal reeds den avond van 31 Maart aankomen. Den volgenden dog begeeft H. M. zich te 9% uur per stoomsloep naar het hoofd en gaat van daar naar de Noordpoort, waar de schoolkin deren haar een lied toezingen. Vervolgens brengt zij een bezoek aan het „Geuzengesticht", om daarna de gedenktafel te onthullen. Na den plechtigen dienst in de kerk bijge woond te hebben (10—12 uur), begeeft H. M. zich naar het stadhuis, waar het voorstellen der raadsleden plaats vindt. Daarna blijft H. M. tot 3 uur aan boord van de „Hydrograaf". Om 3 uur begint het openluchtspel, dat op de Markt door H. M. bijgewoond wordt. - No afloop hiervr.n begeeft zij zich op een stoomboot in de haven, vanwaar zij het be stormen der poort zal gadeslaan, om daarna het einde op het stadhuis bij te wonen en de viag te zien hijschen. Vervolgens zal zij de thee op hel stadhuis ge bruiken. Om 5 uur l.eeft de opstelling van den histo- rischen optocht plaats. Naar wij vernemen, zal de p^ins aan de Briel- sche padvinders een vlag uitreiken. Prima Bordeaux wijn f T.EO per fteseh DJEPOTCOM.tfAN E.V BüKENKAMP De malversaties te Gendringen. Hieromtrent wordt nog gemeld Nadat het beslag op de goederen van den oud-wethouder v^vi Ondringcn, don keer Geu ring, ten decle wils opgeheven, heeft de Hanze- bank te Utrecht de door haar tegen den heer Geuring ingestelde vordering van 200,000 tot f 65,000 teruggebracht. Voorts kan worden meegedeeld, dat namens den oud-wethouder door mr. Van Ditzhuyzen. advocaat te Arnhem, een vordering groot f 19,000 is ingesteld tegen den oud-burgemees ter van Doetinchem, Stoot. Voor Ieatstgenoem- heeft mr. J. M. A. O. van Embden zich pro cureur gesteld. Onzedelijke handelingen. Het Openbaar Ministerie bij de Haariemsche rechtbank eischte tegen een dertigjarigen man uit Velseroord ter zake van het plegen van niet nader te noemen handelingen met een meisje van vijf jaar in de duinen onder IJmuiden, een gevangenisstraf van vijf jaar. Bedriegelijke bankbreuk. De politie te Deventer heeft gistermorgen naar de Tel. meldt aangehouden J. C. A. van R., handelsagent te Utrecht, verdacht van be driegelijke bankbreuk, het onttrekken van waar den uit een faillieten boedel ten nadeele der cre diteuren. Hii stond op het punt naar het buiten land te vluchten* Onder den trein. Donderdagavond stapt te Emmen mej. H. Aikes, nog vóór dat de trein, die van Covorden ie Em men ca. half negen aankomt, stilstond, uit en viel daardoor ond-r den trein. Het rechterbeen is ernstig gekneusd. Mej. Af is onmiddellijk naar het ziekenhuis te Groningen overgebracht. Onder een kipkar. De grondwerker J. V., uit Oirschot, viel Woensdag bij zijn werkzaamheden aan het ka- r.zal te Best onder een geladen kipkar, waardoor h'.n een paar ijzeren stangen in het lichaam werden gedrukt. De ongelukkige is spoedig daarop in het Liefdehuis te Best overleden. De Vrijheidsbond. Te Monnikendam is na een rede van den heer Groenewout een afdeeling van den Vrijheids bond opgericht. Ook te Makkum is een afdeeling van den Vrijheidsbond opgericht. Demonstratief congres van het N. V. V. Het demonstratief congres van het N. V. V., dat Zondag 19 Maart a.s. in Bellevue te Am sterdam zal worden gehouden, vangt 's morgens half elf aan. Tot deelneming zijn uitgenoodigd de hoofdbe sturen der bij het N. V. V. aangesloten organi saties, de plaatselijke bcstuujdersbonden, terwijl daarnevens toegang hebben de vertegenwoordi gers der afdeelingen van de moderne vakbon den. Door den voorzitter van het N. V. V., R. Stenhuis, zal het woord worden gevoerd over „De algemeene rcactieverschijnselen en het streven naar bezuiniging." VEREENIGING VAN NEDERLANDSCHE WERKGEVERS. Het bestuur der Vereeniging van Nederland sche Werkgevers heeft met ingang van 1 Maart j-L mr. P. W. J. H. Cort van der Linden tot secretaris dier vereeniging benoemd. Het Bureau der Vereeniging bestaat dus thans üit de heeren mr. Q. J. Terpstra en mr. P» W. J. Doublé So Easy met glazen en veiligheids- kettinkje vanaf 6.50. werd overstemd, Kad men er verder geen acht op geslagen. Vermoedelijk is dit het hulpge roep van de drie mannen in de pont geweest. Des morgens vond men in de pont de fiets en den postzak met brieven, die naar het postkan toor te Zwartsluis teruggebracht zijn om daar gedroogd te worden. Om negen uur, toen de wind wat luwde, is een bootje uit de haven van Genemuiden ge gaan, waarin o. a. de dokter had plaats geno men. Zij bereikten den overkant, maar vonden er niets Wij herstellen Uw gewone- als gecompli ceerde uurwerken. Billijk en solieti! DE OMGESLAGEN VEERPONT. Men meldt ons uit Genemuiden: Gistermor gen is het lijk opgehaald van mevrouw J. J. Hallenthal—Verhoef. De roeiboot is zonder lij ken teruggevonden. De correspondent te Zwolle van het Hbld. meldt nog: Postbode Timmerman, een man in de kracht van zijn leven, zwom gekleed naar den wal. Toen hij met zijn handen de. klei voelde, was hij totaal uitgeput, direct zonk hij weg. Hij sponde zich nog meer in, en bereikte de biezen. Nog moest hij een sloot passeerenhoe hij daar over kwam weet hij zich niet meer te herinneren. Mevrouw Balderhaar te Velde was een uit muntend zwemster, de koude van het water moet haar direct bevangen hebben. De post bode meende dat hij haar zag struikelen bij het instappen in de roeiboot, zij zou buiten de boot gevallen zijn, even had hij haar nog zien han gen, terwijl zif zich aan iets vastklemde. Naar zijn meening had de boot toen reeds water ge schept. In Zwartsluis werd naar men meende hulp- c^roep gehoord, maar door het door den wind TEGEN DE TABAKSWET. Openbare vergadering. In het Gebouw voor K. en W. te Utrecht werd gistermiddag een openbare vergadering gehouden tegen de Tabakswet, belegd door de Fahrikantenvereeniging in de Tabaksindustie „Utrecht en Omstre ken". Een zeer groot aantal handelaren, fabrikanten, winkeliers, agenten en werk lieden had aan den oproep tot bijwoning van deze vergadering, die stond leiding van den heer C. G. Paap alhier, gevolg gegeVen. De voorzitter opende de vergadering om even over drieën, betoogende dat het noodzakende is, dat de meening van hen, die aan het tabaksvak annex zijn, naar buiten spreekt, buiten onze stad, tot in het departement van Financiën. De eerste spreker was de heer Smits, direc teur van de sigarenfabriek van Oenen en Maas- sen te Hilversum. Spreker schetste allereerst den nchteuitgang van het sigarenmakersbedrijf. Er heerscht in deze industrie een groote werkloos- voor de toekomst gesloten. Het reclasseerings- uerk wordt praclisch hoe langer hoe moeilij ker, 't is niet voldoende, dat wij de opgeslote- ren door onze bezoeken vermanen den goeden weg bij ontslag te gaan bewandelen, wij moeten zoo noodig daadwerkelijk kunnen optreden, cn daarvoor is geld noodig. Wij zijn nu door het nieuw ingetreden reglement op eigen middelen eangewezen, die aan contributies bedragen 500 ongeveer. Daartegenover staan aan uit gaven, gedaan in het afgeloopen jaar van ƒ1500. Wel is waar staat op sommige uitgaven de regeering een subsidie toe, dat evenwel niet voldoende is alle noodige uitgaven te bestrij den. Versterking der geldmiddelen is dus hoogst noodig. Laat ons evenwel niet wanhopen en ons werk blijven doen, misschien komen er betere tijden. Het leven mag geen treurmarsch wezen Tot leden weiden benoemd de heeren F. Frima, H. A. C. Denier van der Gon en dr. W. W. F. Schutte, terwijl werden herbenoemd mr. G. J. de Kempenaar, mr. F. C. van Beusekom en N. J. J. van Rijn van Alkemade. heid. do consumptie neemt af, de concurrentie van het buitenland neemt hand over hand toe. Massief gouden horlogeketting vanaf 40. het vragen aan den Raad van Utrecht om steuning van de motie, om adhaesie strekking daarvan. EX-KEIZER WILHELM. Het leven op het huiVDoorifc Admiraal von Rebeur-Paschwitz,- die langg jaren dienst deed als vleugel-adjudant van defl gewezen Duitschen keizer, heeft op een vergadoi ring te Hannover, die uitging van den nationakifl bond van Duitsche officieren en den bond vaö nationoal-gezinde officieren, een voordracht ga* houden over het leven in het huis-Doorn. Lang voor het begin was de vergaderzaal reeds overt vok Volgens de Kreuzzeitung begon de admiraaj zijn voordracht met er op te wijzen, dat hetgeeft hij te berde bracht, geen monarchistische pro^ paganda zou ziin of zelfs door den keizer ook maar eenigszins was beïnvloed. Huis Doorn, aldus spreker, ligt in een aardige streek, die ook dikwijls door vreemdelingen wordt bezocht. Ii* den tuin bloeien rozen uit het Duitsche vader* land, waar ook de keizerin dikwijls heel blij me» is geweest. Het huis-Doorn is met meubels uit het particuliere bezit op aangename, zij 't een* voudigc, wijze ingericht. Wat verteld wordt omtrent de woning, als zou die volgestopt zijrt met kunstwerken en kostbaarheden, is den ook niet meer dan een vertelseltje. De dood van de keizerin heeft een heele leegte doen ontstaan, die niet weer kan worden aangevuld. Nadat jagen, rijden, zeilen, enz. niet meer mogelijk is voor den keizer, vormen de mooie boomen en de bloemen van het park een der weinige gei noegens, die hij heeft overgehouden. Kami! 39, Optiek. Solicde nikkelzn leesbril met glazen 2.50. En in deze zeer benarde tijden komt men ook nog met een tabaksbelasting. Er is een tijd ge weest, dat men van de tabaksbelasting niet veel schade vreesde, maar nu de consumptie belang rijk afneemt, kan die wet ven veel beteekertis zijn voor dc toch al bedreigde industrie. Daarom moet geprotesteerd worden niet slechts door den fabrikant en handelaar, maar ook door denToo- ker zelf. Er moet in den Haeg de machtige stem klinken van een waardig en nadrukkelijk protest. Spreker stelde voor het volgende telegram te zenden aan den Minister van Financiën Ondergeteekenden verzoeken Uwe Ex cellentie dringend, met het cog op den buitengewoon slechten toestand in de siga ren- en tabaksindustrie, om uitstel van de invoering der Tabakswet voor ten minste twee jaren uit overweging dat het natio naal belang onder de huidige omstandig heden niet gediend is met de invoering op korten termijn, daar zulks alleen zou be vorderen dat de oude Hollandsche sigaren- en tabaksindustrie nog meer ten gronde wordt gericht; bovendien in aanmerking nemende, dat rookers beslist een goedkooper product verlangen en de consumptie achteruit gaande is, zijn zij van oordeel, dat de in voering der Tabakswet de malaise zal doen toenemen en de werkloosheid zeer worden vergroot, tot schade van publieke en parti culiere kassen. Vergadering van handelaars, fa brikanten, winkeliers en verdere belanghebbenden uit provincie Utrecht en 't Gooi. De tweede spreker, de heer Hubers, siga renfabrikant te Amersfoort, noemde de bande rol le-wet, die op 1 Mei a.s. staat te worden inge voerd, een onding, impopulair en niet vakkun dig. Spreker, die overtuigd is van den practi- schen zin van den tegenwoordigen minister van financiën, jhr. de Geer, die geen bewonderaar is van de taboksbelastingwet van zijn voorgan ger, minister de Vries, heeft alle hoop, dat de hangende wet wordt uitgesteld. Daarvoor moet echter een algemeene actie van belanghebben den worden gevoerd. Hij zou gaarne zien, dat aan B. en W. van Utrecht verzocht werd, met de motie, voorgesteld door den heer Smit, adhae- sie te betuigen. Na eenige discussie werd de motie met alge meene stemmen aangenomen, en werd besloten tot onmiddellijke telegrafische verzending, en tot Evenals vroeger, aldus vertelde de odmiraal verder, is ook de keizer in 't huis-Doorn steeds zeer matineus. Om half negen houdt hij eiken dag ccn godsdienstoefening, terwijl des Zondags dominees uit den omtrek naar Doorn komen; Na het ontbijt neemt hij in 't park de noodig» lichamelijke beweging door hout te hakken en! te zagen, waarna hij zich uit Nederlandsche kranten' laat voorlezen. Na den middagmaal'ïjd houdt de gewezen keizer zich bezig met het schrijven van de gedachten, die na de lec^nir der bladen in bem worden gewekt. Daarna gaat hij een wondeling maken. No den avondmaaltijd wordt voorgelezen ert om half elf gaat alles tc ruste. Het zou verkeerd zijn te meencn, aldus de admiraal, dat dit leven bizonder benijdenswaardig isdaarvoor 13 bet verschil tusschen vroeger en de tegenwoordige doodsche eentonigheid te groot. De stemming der bevolking, die aanvankelijk heel onvrienden lijk was, is de laatste tiïden veranderd cn dikwijls werden den keizer op zijn tochten naar het in de buurt liggende Amerongen bloemen in de autó gebracht. VOETBAL. De wedstrijden van morgen: Zoo op papier is het programma voor da Westelijke le klas zeer kalm. Toch zijn enkel» verrassingen niet uitgesloten. Ajax b.v. gaacj naar Den Haag en komt daar tegen H. V. V. in het veld. Normaal dienen de Amsterdammers winnen, maar het zou juist iets voor de Haag»* sche zijn om Ajax op den weg naar een hetó! nieuwd kampioenschap te doen struikelen. Blauw Wit heeft het gemakkelijk tegen R. CV H. Te Amsterdam speelt V. V. A. tegen D. ft'». C., wat een kleine kans voor V. V. A. beteekentc FevenooTd zal thuis wel van H. B. S. weten tel winnen. De Spartaan heeft het zeer zwaar; komt uit tegen het sterke Haarlem, zoodat dé kans op eene overwinning cl zeer gering is. C. Een gelijk spel is toch wel het minste wat men van de Utrechtsche club mag verwachten;.; Beneden de Moerdijk spelen Bredania tegert Wilhelmina. Veel krachtsverschil bestaat er, tusschen de clubs niet, zoodat eene verdeeling der punten waarschijnlijk is. Voorts komt hie® M. V, V. op bezoek bij B. V. V. te 's Bosch. Een kleine zege voor Maastricht mag verwacht worden. Philips zal moeten winnen van Doskofci anders is het absoluut mis met de Eindhoverw; U. V. V. speelt weer thuis, ditmaal tegen V. CX, sche club. Willem II krijgt thans de cadetten thuis. Dit* maal zullen deze wel de nederlaag lijden. Noad Kamp 39, Gouden armbanden Horlogemaker vanaf 25. gaat naar Venlo en zal daar de beide pimfe» v/el weten te bemachtigen. Voor het Noorden zal G. V. V. nog een poging wagen om hoogerop te komen. Zij speelt tegen Upright zoodat het riet onmogelijk is. Fnsia dient van Alcides te winnen. Veendam krijgt Be Quick op bezoek, wat beteekent veel publie* maar geen overwinning. De wedstrijden Achilles# W. V. V. en Forward—Velocitas beloven ongaé twijfeld de mooiste te worden. De thuisclubs hel» ben hier de beste kansen. In het Oosten is Go Ahead reeds bijna uit» gespeeld. Wanneer morgen van Theole nen wordt is het kampioenschap een fewj» Heracles zal op eigen terrein de meerderheid van Hengelo moeten erkennen. Z. A. C. krijgl het wispelturig spelende Be Quick te gast rw^ valt moeilijk hier iets van den uitslag t^zogg^V Vitesse krijgt Quick op bezoek. Te Nijmegert won Vitesse, thans nu de positie van Uuic*> verre van fraai is, kon het wel eens anders won* den. De ontmoeting Enschedé—U. D. heeft veel aan belangrijkheid verloren. Beide clubs rijn wg uitgesloten voor de eerst» plaats. Een gelJPR apel mag verwacht worden. fax Q A trekt de wedstrijd Tubantiar—P. 4C

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1922 | | pagina 2