KOK's BKMDSTOFFENHMDEIr FONTEIN SCHIPPERS Vervaardigt alle meubelen. Utrechtscheweg 71 - Telefoon 539 - Soesterweg-spoor. NIEUWE SEIZGENPRIJZEN! EIERKOLEN f 2.15 AFGEHAALD f 2.00 BINNENLAND. Meebileerinp. Kunsthandel, Bchangerij En Stoffeerdsrij. Fa. v. NIEUWKERK en ELZENAAR Electr. Meubelfabriek Aldegc ndestraat 105-1051-107 Langestraat 84 Desgewenscht naar eigen ontwerp. Internationaal congres voor transportkwesties. Londen, 21 April. (N. T. A. Draadloos). Het instituut voor het transportwezen heeft te- jgen de volgende maand te Londen een interna tionale conferentie bijeengeroepen. De uitnoodi- gingen daartoe zijn reeds aanvaard door dele gaties uit de Britsche dominions, de Ver. St., alsmede uit de Europeesche landen. Deze con ferentie zal de eerste van dien aard zijn, welko ooit te Londen is gehouden. Het Internationaal Vakverbond. Rome, 21 April (B. T. A.). De vergade ring van het L V. V. heeft haar werkzaamheden «anochtend voortgezet. Het dagelijksch bestuur i bevestigd in zijn functies voor den duur van Aet congres. Het congTes heeft zich bezig gehouden met het gespreken van het rapport over de activiteit van het 1. V. V. over het tijdperk Sept. 1919—Dec. 1921. Alle sprekers, die over het rapport het woord hebben gevoerd, hebben het gehad over het Russische vraagstuk. De meesten hebben ge* tWezen op de kwade trouw en de vijandelijke ge zindheid van de Moskousche communisten. De Poolsche afgevaardigde betreurde het, dat het I. ,V. V. een boycot heeft gemeend te moeten or- ganiseeren om het vervoer van munitie door Po len te beletten. Groote brand. Kopenhagen, 20 April. (V. D.). In Aalborg is een groote brand uitgebroken. Acht fproote magazijnen, gedeeltelijk met graan ge vuld, werden door het vuur vernield. De schade bedraagt vier miliioen kronen. Wrongel en Pelljoera. Boekarest, 21 April. (B. T. A.). Thans wordt van officieele zijde tegengesproken het perucht, dat Wrangel en Petljoera met toestem ming van de Roemee nsche regeering militaire voorbereidingen treffen voor een aanval tegen Rusland. DE NOOD IN RUSLAND. Stockholm, 21 April. (N. T. A. Draad loos). Do onderhandelingen tusschen het Est- landsche en het Zweedsche Roode Kruis hebben tot resultaat gehad, dat het Estlandsche Roode Kruis alle in Estland voor Rusland verzamelde giften ter beschikking heeft gesteld van de Zweedsche hulp-expeditie. Japan en de erkenning van Rusland. Parijs, 21 April (B. T. A.). Naar de bladen rit Tokio vernemen, heeft de Japansche diplo matieke raad besloten, dat hij de Japansche po litiek in overeenstemming zou brengen met die der andere mogendheden ten aanzien van de •rkenning der sovjetregeering. DE ONTPLOFFING TE MONASTIR. del gr ado, 21 April (V. D.). OmtTent 'de ontploffing nabij Monastir wordt nog ge meld Vele ontploffingen volgden elkaar op. Een granaat explodeerde op ren kerk en hon- deiden kinderen werden on^er de puinhopen bedolven. 1800 soldaten werden, naar gemeld wordt, gedood in de barakken. Een hevige pa niek ontstond onder de bevolking die naar de bosschen vluchtten. P a r ij s, 21 April (B. T. A.). De Matin ver neemt uit Belgrado, dat volgens persstemmen nldaar de ontploffing te Monistar het werk zou zijn van revolutionaire Macedonische komitads- Jas. Aardbevingen. Pontedel gada (A zore n), 21 April. (B. T. A.). In de afgeloopen vijf dagen werden gedurig aardschokken gevoeld in 't Westelijk deel van het eiland St. Michel. In de afgeloo pen nacht had er zoon hevige aardbeving plaats, dat de bewoners genoodzaakt waren hun huizen te verlaten. De onrust in Syrië. Cairo 20 An ril. (R.). De telegrammen over de ongeregeldheden in Syrië zijn zeer met elkaar in strijd. Volgens sommige berichten woedt de strijd tusschen de revolutionairen en de Fransche troepen in toenemende hevigheid rondom Garoblus. De Franschen zim uit Dei_- es-zer teruggetrokken na lano-durigen strijd. De stammen in de streek van Tedmui zim tegen 'de Franschen opgestaan. Andere mededeelingen opreken deze berichten tegen. De burgeroorlog in China. Peking, 21 April. (R.) De Tientsin- f'oekow-spoorweg is bij Tsjoheu opgebroken, waardoor het verkeer werd gestremd. Tot dus ver zijn te Tsjihli 75 treinen met troepen uit Moekden aangekomen. AMERIKA EN DE INTERNATIONALE LEENING VOOR DUITSCHLAND. N e w-y ork, 22 April. (R.). Morgan heeft een uitnoodiging gekregen zitting te nemen in ide geallieerde commissie van herstel «teneinde deel te nemen aan de besprekingen betreffende I\et eventueel uitschrijven eener internationale leening voor Duitschland. Hij beschouwt deze kwestie van het standpunt van nuttigheid. Er is evenwel nog geen beslissing genomen. Verder wordt meegedeeld, dat, voor het geval een lid van de firma Morgan aan deze uitnoodiging ge- yolg zal geven, dit Morgan zelf zal zijn. De Staatscourant van 21 April bevat o. e. de volgende Kon. besluiten op verzoek eervol ontslagen D. Knrseboom, notaris te Oosterbeek; idem A. M. Huberts als burgemeester van Gasselt, benoemd tot rechter-palatsvervanger in de rechtbank te Alkmaar mr. A. J. M. Leesberg, advocaat en procureur, kantonrechter-plaats- vervanger aldaar; op verzoek eervol ontslagen met dank mr. J. V. van Dijck, als raad-adviseur bij het departe ment van justitie en benoemd als zoodanig mr. dr. J. Donner, thans directeur van het Centraal Bureau voor voorbereiding van ambtenaren zaken. DE MOEDER VAN Z. K. H. PRINS HENDRIK OVERLEDEN. Men seint ons uit den Haag Hare Koninklijke Hoogheid Marie van Mecklen burg, ÏAoeder van den Prins, is hedenochtend te II uur in den ouderdom van 72 jaren ten Konink lijke Paleize Noordeinde, overleden. Hertog Adolf Friedrich von Mecklenburg Schwerin, zoon van groothertogin Marie van Mecklenburg en broeder van prins Hendrik, is gistermiddag 2.01 per Staatsspoor te 's-Graven- hage aangekomen. De Koningin, vergezeld van prinses Juliana, verwelkomde haar zwager voor de koninklijke wachtkamer van het station, waarna de vorste lijke personen in gesloten auto's naar het Ko ninklijk paleis reden. Verspreide Berichten. Stormen en hoog water in Frankrijk. In geheel Frankrijk heerscht sinds eenige da gen zwaar stormweer, vergezeld met regen- en sneeuwval. In de bergstreken zijn verschillende verbindingen verbroken, vooral in de Jura. In de Vogezen ligt de sneeuw twintig c.M. hoog. In Sa- iroye 35 40 c.M. Door den aanhoudenden regenval nemen de üverstroomingen in het Rhönedal toe. Het was sen der verschillende rivieren wordt verontrus tend genoemd. Uit Genève worden verschillende ongevallen «"wneld in het Alpengebied tengevolge van den zwaren sneeuwval en het smelten van de sneeuw op de bergen. Zoo is de weg van Salvau naor Chamvoise tusschen Finhout en Le Chatelord bedolven onder een lawine, welke twee huizen vernielde. Nabij de Pissevache Cascude is een reeks overhangende steenmassa's in het dol ge stort, waardoor de electrische geleiding is ver- t.oken. In Sovoye, nabij Alberville, is een groote op pervlakte bos"hterrein getroffen door een la wine. Dichtbij Nautua heeft een aardverschui ving plaats gelad; een geweldige massa steen en modder is neergekomen op den weg van Cl use naar Bellegorde, waardoor de spoorweglijn over een groote lengte werd vernield. (Hbl.) LAMGESTRAAT 24 Tel. Int. 496. Amersfoort. De koning van Zweden. De „N. R. Ct." herstelt eene vergissing in haar bericht van gisteren (dat wij aan genoemd blad ontleenden). Gemeld werd, dat de koning van Zweden ter gelegenheid van zijn verblijf hier te lande, „met de koningin van Zweden en den prins" voornemens is op 5 Mei een bezoek aan Rotterdam te bren gen. Men late uit de gespatieerde zinsnede de woorden „ven Zweden" vervallen en leze dus „de (d. w. z. onze) Koningin en (den) prins (Hendrik)". Audiënties. De gewone audiëntie van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zal op Woens dag 26 April a.s. niet plaats hebben. DE EERSTE KAMER FN DE GROND-, WETSHERZIENING. Aan het Va d. wordt gemeld, dat minister Ruys Donderdagmiddag met leiders van de anti revolutionaire partij heeft beraadslaagd over het denkbeeld van de indiening van een nieuw hoofdstuk m, waarbij in de bepalingen rokende de Eerste Kamer, geen enkele wijziging wordt gebracht. In verband daarmede zou dan een nieuw hoofdstuk IV zonder de ontbindbaarheid van de Provinciale Staten worden ingediend, en in de Additioneele Artikelen zou de terugwer kende kracht van de pensioneering van leden der Tweede Kamer geschrapt worden. Tot een besluit is men nog niet gekomen. Naar de N. R. Ct. verneemt, wordt na de jongste beslissing van de Eerste Kamer ernstig overwogen, of niet langs anderen weg dan die van de Grondwetsherziening samenstelling van de Eerste Kamer op den grondslag van even redige vertegenwoordiging te verwezenlijken is. Art. 82 der Grondwet sluit regeling bij een gewoon wetsontwerp geenszins uit, al bluft men bij dez.c-laatste oplossing dan ook gebonden aan art. 91 der Grondwet (zittingsduur van negen jaren, aftreding bij gedeelten). Ziin wij wel in gelicht, dan wordt speciaal in sociaal-democra tische kringen regeling bii de gewone wet over wogen, als een andere oplossing onwaarschijn lijk mocht blijken. Verdwijning der militaire apothekers Naar men aan de Tel. meldt, wordt ernstig overwogen (uit beruinigingsoogpimt) om het in stituut van de militaire apothekers cn de apo thekers-assistenten uit de organisatie van het le ger te doen vervallen en in de benoodigde ge neesmiddelen op andere wijze te voorzien. Wachtgeldregeling Spoorwegpersoneel. Op de vragen van den heer Van Braambeek betreffende het. tot stand komen eener wacht geldregeling voor spoorwegpersoneel, antwoord de de Minister van Waterstaat Daar spoorwegpersoneel, dat ten minste een jaar in dienst is geweest, in geval van dienst opzegging van de zijde der maatschappijen in het algemeen aanspraak kan doen melden op een uitkeerinn- op den voet van art. ITT van het R. D. V. 1921 (S.S./H.S.), wordt geen aanleiding gevonden om daarenboven totstandkoming van een wachtgeldregeling te bevorderen. De belastingen te Rotterdam. „Wie wat bewaart, heeft wat", schrijft de Maasbode. 't Is wel niét de bedoeling geweest van B. en W. en den read, te sparen, en een appeltje voor den dorst .weg te leggen, maar we hebben de laatste jaren als een voorzichtige huismoeder het gemeentelijke huishouden gevoerd en zonder dat wij er eigenlijk erg in hadden is er een rond sommetje voor den kwaden dag die is aange broken, opgespaard. De boodschap van B. en W. aan den raad, volgens welke het resultaat van den dienst 1921 heel gunstig zal blijken te zijn en dat we op een overschot mogen rekenen, zelfs als we een bedrog van 3,750.000 uit de O. W.-belasting dat voor dien dienst was.bestemd, op 1922 over schrijven, is dan ook. een heel aangename ver rassing en ze stellen al vast maar voor, het volg nummer op de begrooting 1922 „Plaatselijke di recte belasting naar het inkomen" met 3,750,000 te verminderen, wat zooveel zeg gen wil, dat d'"e belasting 3,750,000 minder heeft op te brengen dan bij de begrooting was geraamd. Bij die begrootmg was ons wel niet met evenveel woorden, maar toch vrij duidelijk voorgespiegeld, dat we weer met een factor van 1.35 zouden kunnen volstaan. We zouden dan naar schatting een schatting die ook al weer achterhaald is en te voorzichtig blijkt te zijn genomen het luttele bedrag van rond 233.000 tekort zijn gekomen. Al loten B. en W. ons dan ook nog eenige we ken m het onzekere, wij voor ons kunnen, zon der vrees al te goedkoope voorspiegelingen te maken, gerust concludeeren, dat de belasting* factor weer omlaag zal gaan en dot Rotterdam zim goeden naam op belastinggebied van de 27 grootste steden des lands heeft zij de gun stigste plaats ook voor het komend -belasting jaar, dank een voorzichtig beleid, gestand zal doen. DE NIEUWE R. K. PARTIJ. Naar De Tijd verneemt, heeft het comité, be last met de organisatie van de Nieuwe R. K. Partij, een concept-program ontworpen, aan de afwerking waarvan nog de laatste hand moet worden gelegd. De groote lijnen zijn vastge steld, eveneens die ten aanzien van de condida- tenlijst en de basis, waarop de propaganda zal worden gevoerd. i Over de samenstelling van het comité én de geassumeerde nieuwe leden kunnen voorloopig nog geen-mededeelingen worden gedaan. Voors hands blijft de leiding bij mr. Swane berusten. Het comité houdt zich te allen tijde bereid, de cnndidatcnlijst van de nieuwe partij met die der R. K. Staatspartij te verbinden. In d« ge- dachtengang der nieuwe katholieke partij legt zij het niet op een scheuring in de staatkundige eenheid der katholieken aan, en zou zij zelfs een electorale vermijden. In deze laatste zal zij echter desnoods tijdelijk berusten, om de ka tholieke kiezers in de gelegenheid te stellen, zich over de beide richtingen uit te spreken. Voor haar is het geval ondenkbonr, dat haar vertegenwoordigers in de Tweede Kamer uit de R. K. Kamerclub zouden worden geweerd en tot een isolement genoopt. In elk geval wenscht zij in den aanstaanden strijd noch personen, noch de regeering te betrekken. Het concept R.-K. Staatsprogram. Gisteravond heeft de R.-K. Rijkskieskring 's Gravenhage vergaderd teT bespreking van bet concept R.-K. staatsprogram. In zijn openingswooid protesteerde de voor zitter, de heer Silvius, tegen den onti-papisti- schen toon, die dezer dagen in de vergadering der Christelijk-Historische Unie zou ziin verno men. Spreker deelde verder mee. dat het bestuur een amendement had ingediend, om opheffing van het processieverbod in het staatsprogram op te nemen. Bij hoofdstuk I werd met algemeene stemmen besloten, alinea I (aanneming van de voorge stelde grondwetsherzieningen) niet te schrap pen, om blijk te geven dat de R.-K. Staatspartij democrotiseerin-u" van de Eerste Kamer wenscht. Bij hoofdstuk II werd een motie inzake ophef fing von het processieverbod met algemeene stemmen aangenomen. Een uitvoerig debat ontspon zich over hoofd-, stuk TV, waarbij de heer Guit een motie indien de, uitsprekende- dat het leger moet worden beperkt tot een politiemacht en de vloot alleen voor vlagvertoon bestemd mag worden. Kapitein Lambooy verdedigde de te dezer zake voorgestelde programbepalingen, welke gericht zijn op zooveel mogeliik bezuiniging met handhaving van de neutraliteit en verdediging van onze onafhankelijkheid. Prof. Veraart bestreed <lit betoog. Spreker wilde de onafhankelijkheid niet verdedigen met kanonnen of vergiftigde gassen. Heykoop. Naar Voorw. meldt, heeft het Rorterdamsch gemeenteraadslid de' heer Heijkoop van den dokter bevel gekregen, dat hij onvoorwaarde lijk en voor geruimen tijd absolute rust moet nemen. Hij lijdt aan een verwaarloosde bronchi tis, benevens aan een abnormale verwijding van rka borstkas. Ten slotte werd het voorstel-Guit met groote meerderheid aangenomen. Bij het hoofdstuk Onderwijs sprak de ver- gad-ring zich uit voor steun eon de kunst en ge lijkstelling van het openbaar en bijzonder han dels-, nijverheids- en landbouwonderwiis, en te gen bezuiniging ten koste van het onderwijs. Bij het hoofdstuk Koloniën werd met alge meene stemmen een motie van het bestuur aan genomen, tot afschaffing van art. 123 van het regeeringsreglement. VIERING PASTEUR EEUWFEEST IN NEDERLAND. Tn alle landen maakt men zich op om het Pasteur-eeuwfeest te Straatsburg en op eigen bodem naar behooren te vieren. In Engeland be staat des desbetreffende commissie uit Sherring ton, Chapman, Field, Franklrnd, Mc. Fadyen, Mailen, Pope, Walker en Almroth Wright. In ons land heeft, naar de N. R. Ct. meldt, het hoofdbestuur der Nederlandsche Maat schappij tot bevordering der Geneeskunde voor dit doel aangewezen de hoogleeraren Beyerink, de Blieck, Eykman, Flu, van Itallie, Jaeger, Klein, Kluyver, van Loghem, Pocls, Saltet, Söhngen, Spronck, Swellengrebel en Johanna Westerijk en de artsen Aldershof, Broers, Klin- kert en Wolff. De verdere voorbereiding en uit voering der plannen werd opgedragen aan prof. van Loghem (voorzitter), dr, Aldershoff (onder voorzitter), dr. Wolff (secr.-penningm.), prof. Flu en prof. Kluyver. HULP AAN RUSLAND. De afgevaardigden van het Nederlandsche Roode Kruis en van het Nederlandsche Nansen- comité, resp. de heeren jhr. Quarles van Ufford en Luger en Riemersma, zijn Donderdag te S'ockholm ontvangen door Prins Karei van Zwe den, voorzitter van het Zweedsche Roode Kruis, lot een bespreking over NederlandschZweed sche hulpverleening aan Rusland. Bij die gele genheid heeft de heer Quarles Prins Karei en <len heer Ekstrend, legatieraad en hoofd van de afdeeling Hulp aan Rusland van het Zweedsche Rood Kiuis, het kruis van verdienste van het Nederlandsche Roode Kruis överhandigd. Posvisa voor Beieren. Uit Beriijn wordt aan het „Bbld." gemeld: Voor het binnenkomen van buitenlanders m Beieren is voortaan de toestemming van de be voegde Duitsche autoriteiten voldoende. Het ver lof tot oponthoud in Beieren wordt na de invul ling van de in alle hotels aanwezige, in verschil lende talen gestelde vragenlijstjes en na aanmel ding bij de politie voor vier weken gegeven. De tram Alkmaar—Schagen. Het N. v. d. D. verneemt, dat er plannen be staan om de tramlijn AlkmaarSchagen over Bergen te leiden en dan het traject Schoor 1— Koedijk op te heffen. Daling der ka asp rij zen. Men schrijft uit Gouda aan het Hbld.: Gisteren was de aanvoer van kaas op de markt te Gouda zoo enorm groot, als in tijden niet het geval is geweest, zelfs niet in het vóór- oorlogsche jaar 19T4. Toen bedroeg de aanvoer op de beide drukste dagen, 16 en 23 April, 192 partijen, terwijl nu 216 partijen waren aange voerd. De prijzen zijn thans gedeeld beneden die, welke in 1914 in de grootste productie-periode golden. Op de dagen der grootste aanvoeren werd als laagste prijs besteed voor le kwaliteit 2931, en 2e kwaliteit f 2628, zwaardere soort *31, terwijl gisteren de markt noteerde voor le kwaliteit 2730, 2e kwaliteit 25 26 en voor kaas met rijksmerk 2634. Alles per 100 pond. (Wij teekenen hierbij aan dat het verschijn sel eener daling in de marktprijzen der kaas al geruimen tijd merkbaar was op tol van andere markten als: Bodegraven, Woerden, Oudewater en Utrecht. Zijn de oude en duurdere voorraden eindelijk eens verbruikt, dan mag men onge twijfeld een belangrijke daling in den detailprijs verwachten. Red. U. D.). De melkoorlog te Amsterdam. Het bestuur van Hermes overweegt, wanneer de actie der zoogenaamde rand-boeren, die te Amsterdam zelf de melk rondventen, doorwerkt, hun een prijs van 7 cent per Liter melk aan te bieden in plaats van 9 cent per Liter, welke thans aangeboden is. Het drukkersconflict te Rotterdam. Uit Rotterdam wordt gemeld Vrijdagmorgen is «en bespreking gehouden tusschen vertegenwoordigers van het hoofdbe stuur van de Federatie van Boekdrukkerijborulen en Hoofdbestuurders van de verschillende vale* organisaties, over de voorstellen van de typogra- fenpatroons tot opheffing der staking. Gedurciv* de deze bespreking waren door de orgoniso* ties de posten ingetrokken, terwijl de directies de verzekering hadden gegeven, dat zij gedut rende den wapenstilstand geen nieuw personae) zouden aannemen. Hoewel het resultaat van deze conferentie nog niet bekend is, verwacht men dat door deze on« derhandelingen een oplossing zal worden vers kregen. De Kortenaerbank. In een vergadering van schuldeischers van da N. V. „De Kortenaerbank" te den Haag, is met algemeene stemmen van de aanwezigen, die de overgroote meerderheid der belanghebbenden vormden, besloten mede te werken aan een voor* bereiding van de minnelijke liquidatie deT Bank. Enkele door de vergadering aangewezen person nen zullen binnen één maand aan crediteuren rapport uitbrengen en verdere voorstellen doen, Tel. 538-543 Een roover gearresteerd. Dinsdagavond is het de marechaussee te Was* senaar gelukt den man te arresteeren, die den weg onveilig maakt, door het rollen van hand- t3schjes der dames. Een der marechaussees, «Is dame gekleed, wondelde met een hondtaschje langs den Buurtweg, toen en. wielrijder hem het taschje ontrukte. De marechoussee greep hem echter beet en gaf het sein, waarop de andere mnrechoussees, die -zich verborgen hadden, te voorschijn kwamen en hem arresteerden. Het bleek te ^ijn een machinist in dienst der Haag- sche TTamwegmaatschnppij. Een tramroovcr gearresteerd. In den laatsten tijd werd bijna dagelijks mei* ding gemaakt van zakkenrollerijen op balcons van tramwagens te Amsterdam. Meestal waren passagiers van lijn TT de dupe, doch ook andere lijnen kregen «en beurt. De dader bleef steeds spoorloos. Maar gisteravond is er, naar het Hbld één zakkenroller in de val geloopen. Het was op het Rembrandtplein omstreeks G uur, dat een heer op het achterbalcon van een wagen van lijn TT bemerkte, dat zijn horloge uit zijn zak was gehaald. De conducteirr had iemand een verdachte beweging zien maken n.L een kleine man, vermoedelijk een "Pool. Hij greep dien verdachte vost. Waarop -een andere passa gier zeide,Jk ben van de recherche. Geel hem mij maar mee". De conducteur vertrouwd® dien „rechercheur" niet en vToeg een legitima tiebewijs, dat „toevallig niet was te vinden". In- tusschen was een agent aangeroepen en toert deze verscheen achtte de „rechercheur" het be* ter het hazenpad te kiezen. De kleine man werd meegenomen naar bef politiebureau-Singel, wnar hij inderdaad een Pool bleek te ziin. Hij werd gefouilleerd en hel gouden horloge kwam te voorschijn. De ma» was aanvankelijk zeer kalm geweest, doch toen het horloge te voorschijn was gekomen, kreeg hij een aanval van woede, welke zich richtte op zijn kleederen, die hij nagenoeg allen van zijn lijf scheurde. De politie stoorde zich niet aan die comedfcï en hield den man vast, waarmee zij hoopt den dade- van tnl van zakkenrollerijen der laatste v/eken te hebben gearresteerd. Een trein beschoten. Gistermorgen even 8 uur is vlok bij het sta4 tion te Leiden, ter hoogte van de baand de* Leidsche IJsclub, op den sneltrein Amsterdam* Parijs geschoten. De kogel ging door de beide wanden van het restaumrierijtuig heen, zonder een der inzittenden te treffen. De trein, die an ders Leiden voorbijrijdt, stopte nu aan het sta tion, om het gebeurde ter kennis te brengen van de politie, die onmiddellijk een uitgebreid on derzoek instelde, tot dusver zonder resultaat» Het schot moet gelost zijn uit een geweer. Geen der reizigers heoft bij lmt lossen van het schot in de onmiddellijke nabijheid van den spoorwejj iemand gezien. De ramp te Gencmuidcn. Gistermiddag is het laatste lijk gevonden van de slachtoffers bij de ramp te Gcnemuiden nJ. dat van den zoon van den veerman Vel thuya. Het werd gevonden bij de stoombootsteiger to Zwartsluis, nietv er von de plaats waar ook do andere lijken werden aangetroffen. De begrafw nis heeft heden plaats. Vrouw verbrand. Gisteravond omstreelcs elf uur zaten de cehfc houder, de heer W. Gilhaus met zijne echtge* noote, van het café „Bavaria", Leidsche Plein 16, te Amsterdam, in hun woonkamer op een canapé. Naast hen stond een kleine petroleum* kachel. De vrouw stond op en stootte de kachel om. Haar kleeren vatten onmiddellijk vlam en in een oogenblik stond zij geheel in lichte laaia^ De man trachtte het vuur te blusschen, wat hem inderdaad gelukte met behulp van de inmi<ki dels verschenen brandweer. Maar de vrouw had intusschen zulke ernstige brandwonden gekroi gen, dot haar toestand hopeloos werd geacht* Haar gezicht was zwart geschroeid. De man hod brandwonden aan de handen. Hij is door dn brandweer verbonden. Man en vrouw zijn doon den Geneeskundigen Dienst naar het Binnenr gasthuis vervoerd. Spelen met lucifers. Te Wageningen is Donderdag de 4-jarign Corrie van E. een eenig kind, bij het spelen met lucifers in brand geraakt en eenige urert later aan de bekomen wonden overleden. ZWARE BRAND TE WEESPERKARSPEC, Twee kinderen omgekomen. Vrijdagmiddag ongeveer half twee heeft nop aan de Tel. wordt gemeld, op de boerderij „An« nas Hoeve" te Wees perkarspel vooctan f«»

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1922 | | pagina 2