KIEST VQOi* Uv MTERPRQVISiE de ANTHflACIET vara KOK's B iANDSTOFFENHANDEL BEZUINIG ING. 2 ij J. LSCHQTERMAH htftutr. II. M 34a „mmm CONCERT. 7111 ST. E LION mm HOTEL Per flesch f 1.60s per araker f 65-. BINNENLAND. SPORTNIEUWS U hebt dan aanstaanden wintereen pr-ed verwarmd huis en verschaft U zelve thans de grootste ORIGINEELE zeer aan te bevelen Bordeaux, gewas 1917 '«deskundigen m dit proces gedagvaard zijn. Uit «de acte van beschuldiging blijkt, dat Gross» man reeds 24 maal wegens zedemisdrijven tot 'straffen van 1 tot 15 jaar gevangenis is veroor deeld. Over het verhoor van den beklaagde meldt men uit Berlijn aan het blad Grossmann erkent 3 vrouwen te hebben ver moord. Hij heeft er echter geen oogenblik aan gedacht ze te martelen of te do oden, toen hij ze uitnoodigde hem naar zijn woning te volgen. lEr zijn heel wat bewijsstukken in de zaal, o.a. keukengereedschappen waarmee Grossmann zijn slachtoffers na den moord aan stukken heeft gesneden. Ook de bank waarop hij zijn misda den pleegde staat in de zaal. Bij een huiszoe king in de woning van Grossman heeft de poli tie in de woning van Grossmann een lap flu- 'itveel gevonden die uit een rok van een dei slachtoffers blijkt te zijn gesneden. De voor zitter vraagt waarom beklaagde dit heeft ge daan. „Ik wilde er een vest van maken ter her- 'innering aan haar". Verscheidene publieke vrou wen vertellen dat Grossmann haar een betrek - 'lang van huishoudster in zijn woning heeft aan geboden. Sommigen hebben aan zijn uilnoodi» g'ing voldaan maar weldra ingezien dat er daai niet veel te huishouden viel en Grossmann een ander doel had. De eerste zitting was tamelijk rijk aan inci- kmten. Voortdurend interrumpeerde beklaagde den voorzitter. Ook wond hij zich op omdat een der vrouwen hem ontrouw zou zijn geweest. „Stel u eens voor, mijnheer de voorzitter, dat gij jonggezel waart en een vriendin hadt die u bedroog, dan zoudt gij ze immers ook afranse len." Grossmann had destijds bekend eer. zijner slachtoffers te hebben vermoord. Enkelen tijd later beweerde hij, in deze zaak onschuldg te zijn en gisteren heeft hij voor de rechtbank verklaard die vrouw in het geheel niet te heb ben gekend. De zitting van gisteren was zeer rumoerig. Verschillende publieke vrouwen, die als getuigen waren gedagvaard en destijds allen door beklaagde waren mishandeld, vielen plot seling Grossmann aon en mishandelden hem. Ook wierpen zij hem verschillende voorwerpen o.a. sleutels naar het hoofd. De politie moest de orde herstellen. FRANKRIJK. De ontwapening. Parijs, 3 Juli. (Havns). De commissie voor de ontwapening heeft haar derde zitting geopend, onder voorzitterschap van Viviani, die den legenwoordigen wereldtoestand besprak, die het moeilijk maakt het vraagstuk van de ont wapening op te lossen, maar, zoo voegde hij er aan toe, de ernst van het vraagstuk moet ons niet doen wanhopen. Viviani herinnerde aan het gelukkige prece dent van Opper-Silezië, dat geregeld is door den Volkenbond. Daarna onderzocht de com missie de antwoorden van de regeeringen inzako de ontwapening. Zij besloot aan te dringen bij degene, die nog niet geantwoord hebben, opdat hun antwoorden in de volgende vergadering zul len kunnen worden behandeld. De reeds ontvangen antwoorden van 14 lan den zullen worden ter hand gesteld aan een sub-commissie voor de beperking van de bewa- peningsuilgaven. Een tweede sub-commissie zal de vervaardiging van wapens en de vernietiging ervan, wanneer zij boven de oorliogsvoorraad zijn, behandelen. De raadgevende marine-commissie zal het voorstel van admiraal Lcgrave bespreken no pens het verdrag van Washington en een rap port samenstellen, dat in de volgende vergade ring zal worden besproken. IERLAND. Dc moord op veldmaarschalk Wilson. De beide moordenaars van veldmaarschalk Sir Henry Wilson, die naar de terechtzitting zijn venvezen, hebben Zaterdag voor den politie rechter van Westminster erkend verkeerde na- jncn te hebben opgegeven. James Connolly heet Sn werkelijkheid Reginald Dunn, John O'Brien her-t Joseph O'Brien; beiden zijn 24 jaar en oud- poldaten. De strijd tegen dc rebellen. Het totaal aantal slachtoffers, dat te Dublin de afgeloopen week gevallen is, bedraagt volgens de Evening News ongeveer zestig dooden en tweehonderd gewonden, terwijl om en de bij tienhonderd opstandelingen zijn gevangen ge nomen en de helft van de strijdmacht der rebel- Jen thans buiten gevecht is gesteld. 4 P a r ij s, 3 J u 1 i. (B. T. A.) De Matin verneemt '■wit Belfast,'dat de Vrijstaotsche troepen, die in ide buurt van Listowel opereeren, na langdurige Onderhandelingen met de rebellen gecapituleerd hebben. De aanvoerders van de twee strijdmach ten hebben daarna een manifest uitgegeven, (waarin zij bekend maken, dat zij zich tegen En geland, den eigenlijken gemeenscliappelijken /vijand van Ierland, aaneensluiten. In Donegul «weigeren sterke contingenten rebellen zich over jte geven. Men meldt, dat te Londonderry tal van Jrepublikeinsche deserteurs aankomen, die door fde politie van Ulster dadelijk ontwapend wor- (den. De gevechten in Sackviliestreet. Dublin, 3 Juli. (R.) De Vrijstaters her natten vanmorgen te twee uur hun aanval op het bolwerk der rebellen in Sackviliestreet. Na een uur slaagden de Vrijstaters er in het vuur der rebellen tot zwijgen te brengen. Hierop .volgde een pauze, die zes uur duurde. Om negen mir deden de Vrijstaters opnieuw met groote rastbeslotenheid een aanval, waarbij zij gebruik tiaekten van pantserauto's en Sackviliestreet met machinegeweren schoonveegden. De rebellen Antwoordden krachtig. Er woedt nog steeds een (vinnige strijd. Een groote menschenmenigte [plaat den slag op vciligen afstand gade. Bij de «operaties van gisteravond namen de Vrijstaters ^■fcle rebellen gevangen, van wien enkelen po gingen deden om met wapens en munitie te ont snappen. In dc buurt van Dublin. Londen, 3 Juli. (R.) Een laat in den mid dag te Dublin uitgegeven officieel bulletin zegt: De Vrijstaters, die ten Zuiden van de stad ope reeren, dwongen de ongeregeld troepen om feitelijk al him posities aan dezen kant prijs te geven en maakten vele gevangenen. Zij verover den ook een groote hoeveelheid wapens in het gebied van Coombe. Gevangenneming van den burgemeester van Dublin. ,De Evening Standard bericht, dat de vóór het lersche verdrag geporteerde lord-mayor van Dublin O'Neill, die verscheidene pogingen heeft gedaan ten gunste van den vrede en uit dien hoofde bij herhaalde bezoeken aan De Valera beschermd is geworden, gevangen is genomen. Het lot van Dc Valera. Uit Londen wordt gemeld Men houdt zich hier vooral bezig met de vraag wat het lot van De Valera zal zijn als hij in handen van de Vrijstaters valt. Hoewel niemand in Ierland hem gehoorzaamt, behalve de extremisten, heeft men in Engeland altijd eenigszins tegen hem opgezien, omdat men overtuigd was, dat hij uit principe handelde. Het is zeer zeker de vraag of de Vrijstaat hem zal toestaan verder zijn propaganda voort te zet ten, als het hem mocht gelukken te ontsnappen. Voor zoover bekend is, heeft niemand in Ierland geprotesteerd tegen het feit, dat Rory O'Con nor en Liam Mellowes twee der krachtigste per soonlijkheden in de Dail, achter slot en grendel zijn gezet, doch men vraagt zich af of het vast houden van De Valera geen protesten zou uit-' lokken van de zijde der Vrijstaters. Deze heb ben wel is waar geenerlei sympathie voor zijn houding ten opzichte van het verdrag van Lon den en van de grondwet, doch zijn naam is zoo lang vereenzelvigd geweest met het verzet tegen de Engelsche overheersching, dat de vrees niet denkbeeldig is, dat zijn behandeling als op standeling toch aanleiding zou kunnen geven to ontevredenheid. In Engelsche officieele kringen is men zeer tevreden, dat het tot dusver mogelijk bleef voor de lersche reg-eering om het zonder hulp van Engelsche troepen af te doen. Die hulp is wel is waar aangeboden, doch geweigerd. Men verbaast zich er verder over, dat de op stand zich nog niet meer in de buitendistricten heeft uitgebreid. Vermoedelijk moet de verkla ring daarvan hierin worden gezocht, dat er ge brek is aan leiders. Misschien wenscht men ook af te wachter, hoo het ih Dublin zal afloopen. Vermoedelijk zal de kleine oorlog nog geruimen tijd duren, doch met tevredenheid merkt men op, dat van uitbarstingen op groote schaal tot dusver nog geen sprake is. ITALIË. Luchtschip verbrand. Naar de Corriere del la Sera bericht, werd een Ilaliaansch luchtschip bij een vlucht van uit Tarente door den storm verrast en naar de kust van Calabrië gedreven. Bij een poging om terug te keeren sloeg het luchtschip over den kop en verbrandde. De commandant en de overige officieren konden zich als door een wonder redden. RUSLAND. Lenin. Berlijn, 3 Juli. (V. D.) Volgens een tele gram uit Sebastopol worden voor de aanstaan de aankomst van Lenin in de Krim voorberei dingen getroffen. Lenin zal in het vroegere kei zerlijke paleis van Livadia wonen. CHINA. De Japanners verluien..Hankow. Hankow, 2 Juli, (R. B. D.) De Japansche bezetting heeft heden Hankow ontruimd. VEREENIGDE STATEN. DE AMERIKAANSCHE ARBEIDSCON FLICTEN. Volgens de New York Times hebben negentig procent van de 400.000 werklieden der spoor» wegwerkplaatsen aan de stakingsorder gevolg gegeven. Hoewel de treinen over het geheel vol gens de vastgestelde uren blijven loopen, heeft zich toch eenige vertraging voorgedaan, met name te New-York, tengevolge van het gTOOt aantal vacantiereizigers en den regen. De president van den bestuursraad der spoor wegen heeft te Chicago een verklaring gepubli ceerd, bescherming belovend aan allen, die wer ken wilden. De plaatsen der stakers worden der halve als vacant beschouwd. De spoorwegmaatschappijen spreken de mee- ning uit, dat het handhaven van de vracht- en passagiersdiensten voor een zeer groot deel af hangt van het welslagen van de pogingen tot het huren van onderkruipers ter vervanging van de stakende werkplaalsarbciders. Het aan werven van ondeikruipers is in vollen gang. De leider der werkplaatsarbeiders verklaart, dat feitelijk alle arbeiders het werk hebben neerge- legd. Chicago, 3 Juli (R.). De zes vakvereni gingen van werkplaatspersoneel, dat 1 Juli het werk heeft geslaakt, is door den Arbeidsraad in den ban gedaan. Dc Raad verklaart, dat de vak- vereenigingen haar leden alle rechten tegenover den Raad hebben deen verbeuren en dat nieuwe organisaties van weikpiaatsarbeiders," die hei v/erk der stakers opnemen, dienen te worden gevormd als vertegenwoordigsters van het werkplaatspersoneel in geschillen, die aan den Raad ter behandeling worden voorgelegd. Ernstig spoorwegongeluk. Een met toeristen gevulde exprestrein op de lijn PhiladelphiaReading is, volg'ens Reuters bijzonderen dienst, rijdende met een snelheid van 75 mijl per uur, bij het knooppunt Winslow van den spoordijk ter hoogte van 25 voet ge stort. Voorzooveel tot nog toe bekend zijn ne< gen personen gedood en vijfenzeventig gewond. De Staatscourant van gister avond bevat o.m. de volgende kon. besluiten benoemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw Jr. J. Lorié te Utrecht; benoemd tot notaris te Hilversum P. J. van Dam en H. J. de Haan, beiden candidaat-notaris te Hilversum; tot notaris te Stadskanaal (gem. Onstweude) W. I. Poelmo, thans notaris te Tub- bergen; op verzoek is veranderd de standplaats Sel- lingen (gemeente Vlachtwedde) van notaris J. Koops in standplaats Ter Apel (gem. Vlacht wedde); wegens opheffing hunner betrekking eervol ontslagen jhr. mr. W. H. de Savornin Lobman, lid en voorzitter, mr. L. A. Bijbau, dr. H. J. Coert, mr. R. van Veen, leden en mr. N- G. van Taack Trakranen, secretaris van den Burger» lijken Pensioenraad en van den Pensioenraad gemeenteambtenaren, met dank; benoemd tot inspecteur der belastingen, in voerrechten en accijnzen te Zaandam K. N. Houtman, inspecteur, foegevoeg-d aan het hoofd der directe belastingen te Amsterdam; benoemd tot adj.-inspccteUr de surnumerairs ter inspectie Venlo J. H. Steegmans te Olden- zaal, A. G. L. J. Hofland en te Enschedé M. J. H. Smeets; op verzoek eervol ontslagen A. Hoogen als ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Mijdrecht; benoemd tot inspecteur der registratie en domeinen te Sneek Ch. N. Dieters, thans ont vanger dier registratie te Hoorn; benoemd tot inspecteur idem te Heerenveen G. Overkamp, thans ontvanger dier registratie te Hulst; op verzoek eervol ontslagen wegens lichaams gebreken D. L. Wolfspn, referendaris aan het departement van landbouw. De Koninklijke familie. De Koninklijke familie vertrekt hedenavond ongeveer half zeven per Staatsspoor naar Het Loo voor het verder vestigen van het .zomer verblijf aldaar. DE HAAGSCHE CONFERENTIE. Sub-commissie privaat eigendom. Het officieele communiqué no. 23 van de Haagschec onferentie „niet-Russische commis sie" luidt als volgt De eerste sub-commissie „privaat eigendom" der niet-Russische' commissie is Maandagmid dag om 3 uur in het Vredespaleis bijeengeko men, onder voorzitterschap van Sir Philip Lloyd Greamc. De sub-commissie heeft de bespreking der door den heer Litvinoff in de vorige gemeen schappelijke vergadering te berde gebrachte on derwerpen voortgezet! Hedenmiddag ten 3 ure vergaderde de sub commissie voor den particulieren eigendom, zonder de Russische commissie. Dinsdagmiddag hebben twee vergaderingen plaats: ten 10}4 uur 'smorgens de subcom missie voor den particulieren eigendom met de Russen, en ten 3 ure 's namiddags van de sub commissie voor de schulden, eveneens met de Russische commissie. De Russische vertegenwoordiging. De Russische vertegenwoordiging ter Haag- scKe conferentie is, volledig, aldus saamgesteld, alleen tot op dit oogenblik, daar, naar men weet. de heeren Krassin en Rakowsky nog ver wacht worden. President van de delegatie de heer M. M. Litvinoff, adjunct-volkscommissaris van buiten- landsche zsken. Ledende heer N. N. Kreslensky, volkscom missaris van financiën, gezant van de Sowjet- republieken in Duitschlandde heer G. J. So- kolnikoff, adjunct-volkscommissaris van finan- presideerd door mr. Van Haeften. Prof. Colenbrander opende zijn rede roet 34. opmerking, dat over e enige dagen de kiezer^, van Nederland over het lot van Indië weer yooC e enige jaTen beslist zullen hebben. Autonomie voor Indië mag niet verworden in regeering van de bureaucratische elementen in de Indische bevolking. Dat ware geen uitkomst voor Indië. Wij willen voor altijd afrekenen met een regeering van Indië vanuit Den Haag. Dö I altijd durende minderjarigheid van Indië is een tactische en moreele fout. Er is een typisd? diger van Rusland te Londen de heer Ch. G. Rakowsky, voorzitter van den Raad van Volks commissarissen van de Oekraine. Secretaris-generaal de heer B. E .Stein, on derdirecteur van het Volkscommissariaat van buitenlandsche zaken. Deskundigende heer G. N. Lochkewitch, di recteur aan het Volkscommissariaat voor bui tenlandsche zakende heer K. M. Moussatoff, lid van de commissie voor de concession van den Oppersten Nationalen Raad de heer S. K. Beliegarde, financieel adviseur bij de Sowjets- vertegenwoordiging te Londen. Hoofd van het persbureaude heer M. J. Levidoff, chef van de persafdeeling van de Sowjets-vertegenwoordiging te Londen. Onder-chef van het persbureau de heer P. Pascal. Attaché aan dat bureaude heer A. Grusen- berg. Secretarissen der delegatiede heer A. M. Petrovsky, le secretaris aan 'het Volkscommis sariaat van buitenlandsche zaken de heer A. Neumann. Tolk de heer S. G. Zaimowsky. PERMANENT HOF VAN INTERNATIONALE JUSTITIE. Gisterochtend II uur heeft Ket Permanente Kof van Internationale Justitie in de grooti rechtszaal van het Vredespaleis een aanva:ig gemaakt met de behandeling van de tv/eede kwestie, waarover de Raad van den Volken bond advies heeft ingewonnen, t. w. de vraag of de bevoegdheid van de internationale beidsorganisatie zich uitstrekt tot den landar beid. Deze zitting- werd o. a. bijgewoond door den Franschen gezant, de advocaten van de En gelsche regeering in deze kwestie, den direc teur van het Internationaal Bureau van den Ar beid, den heer Thomas, den secretaris-generaal van het departement van Arbeid, mr. Scholtens, en vele dames. Het Hof gaf gisteren het woord aan den ver tegenwoordiger der Fransche regeering, den heer De Lapradellee hoogleeraar in de rechts geleerdheid te Parijs, rechtsgeleerd adviseur van het ministerie van Buiténlondsche zaken, die naar Fransoh gebruik in roode toga pleitte. DE TABAKSWET. Vanwege het ministerie van financiën wordt ons medegedeeld, dat vóór I Juli j.l. bij den betreffenden dienst te Haarlem banderolles in zake den tabaksaccijns werden aangevraagd, waarvan de gezamenlijke opbrengst voor 's Rijks schatkist bedraag t f 3,321,191. Bij een destijds gemaakte roming van f T8.000,000 's jaars is dit cijfer zeer bevredi gend. DE KAMERVERKIEZINGEN. Advies Vrij-economische Staatkunde. Het hoofdbestuur der Vereen, voor Nationale Vrij-Economische Staatkunde meent in overeen- stemming' te handelen met de gedachte die aan de oprichting dier vcreenïg-ing' ten grondslag lag, door aan de kiezers, ieder voor de partij waarhij zij aangesloten 'zijn of waartoe zij zich het meest aangetrokken gevoelen, aan te be velen hun stem uit te brengen op een der hier onder volgende personen Voor de: A. Anti-revol. partij. Lijst no. 13, Leeuwar den, Groningen, Assen no. I. H. Colijn. Lijst no. 13, Zwolle, Arnhem, Nijmegen. 's*Hertogenbosch, Maastricht no. 3 prof. dr. H. Visscher. Lijst no. 6, Utrecht, Leiden, no. 2 F. H. de Monté Verloren. Lijst no. 6, Amsterdm, Helder, no. 6 P. Berg- meijer. Lijst no. 5, Dordrecht, Middelburg, Tilburg, no. T mr. J. A. de Wilde. Lijst no. 2, Rotterdam, 's-Gravenhage, Haar lem, no. TO. H. Colijn. B. Chr.-Hist. Unie. Lijst no. 32b in alle kieskringen no. 2, jhr. mr. D. J. de Geer of no. 6, B. J. Gerretson. C. Liberalen. (Lijst van Houten). lijst no. 4c in alle kieskringen no. 4 mr. R. A. Fockema of no. 5, A. H. baron van Hardenbroek v. Ammer- stol. D. Partij voor Volkswelvaart. Lijst no. 4d in alle kieskringen (behalve voor Amsterdam, Zwolle en Den Bosch) no. 6. mr. Ph. S. de Laat de Kanter. E. Vrijheidsbond. Lijst no. 21a Den Kaag, Rotterdam, Dordrecht, no. 7 W. J. C. Schuur- an. Lijst no. 21c Amsterdam, Helder, Haarlem, Leiden, no. 2 mr. J. Gerritzen. Lijst no. 21f Groningen, Leeuwarden, Assen, Zwolle, no. 3 mevr. Weynandts FrankenDyse- rink (Esther Welmoet Dyserink). Lijst no. 21b Utrecht, Arnhem, Nijmegen no. 1 prof. mr. dr. Ant. v. Gijn. Lijst no. 21e Middelburg, Tilburg, 's-Herto- genbosch, Maastricht, no. 6 jar. A. Haex. (Deze laatste heeft intusschen voor eene benoeming be*? dankt. Red.) Comité Autonomie in Indië. I Het Comité Autonomie voor Indië heeft Za terdagavond in d"en Dierentuin te Den Haag een meeting georganiseerd, waar prof. A. T. Colenbrander sjrak over Nederlandsch placht contrast tusschen het absolutisme van de regee* ring' over Indië vanuit Den Haag en de steeds democratischer wordende regeerwijze in ons land zelve. Het absolutisme wordt tegenover Indië dan ook steeds trager en bedekter toege past, doch blijft niettemin bestaan. Het vragen van advies aan een Volksraad is een motief tot traagheid in de besluiten geworden. Het in voortdurendheid blijven raad vragen kèn nief voortduren, dit leidt toch' tot conflicten. Toen bij de lieden, waaruit ten slotte het Cck mité voor Autonomie voortkwam, de meening ei* steeds vaster werden omtrent het urgente vraag stuk dat ons dezen avond hier Tiep, was het te laat osi een eigen politieke actie te gaan Kei. ginnen, trouwens zulk een actie zou in de veeL* heid der partijen ten onder gaan. Daarom hébben wij de thans gekozen tactiel! gevolgd, die ons de meest practische voorkwam, Mej. Hermine Den Hollander, gekleed in zij* den kabaai en sarong, speelde daarna eenige' harer pianostukken. Tvlej. Tecla Brückwilder uit RockstroK zong eenige Maleische liederen in de oorspronkelijke taal. Bij een „Oostersche Marseh" en „Javaanse1-? Dansen", die uitgevoerd werden door leer1'"^- gen van de Dalcroze^sChcel van mej. Louise Hollander, verleenden tiert adellijke Indis"'"1 heeren, o. w. Noto Soeroto, hun medewerhr.-g wat betreft dans- en gam^lanspel. Tot slot speelde mej. Juul Jaorsma eer.'ge violoncel! o-liederen. Ket maanwoord der bisschoppen. In alle kerken van Breda en, naar wij verna men cok elders in ons Diocees, meldt ~h*u JD. v. N.-Br." is Zondag den geloovigen nn- - maak ernstig voorgehouden, dat zij als Katho lieken verplicht zijn te stemmen op de Katho lieke lijst, en niet op andere lijsten, die zich c Katholiek aandienen, maar inderdaad gericht zijn tegen de R.-K. partij. Krankzinnigen ter stembus. Als bijzonderheid' kan gemeld worden zegt de N. R. Ct. dat aan meer dan 100 patiënten verpleegd in het rijkskrankzinnigengesticht voor vrouwen te Grave, een oproepbrief is gezon den, om op 5 Juli aon de verkiezingen voor de Tweede Kamer deel te nemen. F. A. P. baron Wittert van Hoolgland. f In den ouderdom van 82 jaren is te Den Haag overleden de heer F. A. P. baron Wittert van Hoogland, oud-wethouder van 's Gravenhagc. De overledene werd in Augustus 1877 gekozen tot lid van den gemeenteraad, waar hij den zetel innam van zijn vader, den heer E. B. baTon. Wittert van Hoogland, die van 1851 tot om streeks Mei 1877 deel had uitgemaakt van den Kaagschen gemeenteraad. In 1888 werd hij be noemd tot wethouder van den burgerlijken stand en van het bevolkingsregister, een functie, die door hem met groote toewijding en nauw gezetheid tot in 1898 vervuld is. De overle dene is voorts vele jaren achtereen commissaris der Haagsche Tramweg Mij. geweest, wélke hoedanigheid hij tot zijn verscheiden heeft waar genomen. Het Kegelconcours. Het kegelconcours is gisterennacht geeindijfd. Toen wij ons vanmorgen, gelijk reeds gedurende veertien dagen naar de sociëteit begaven, ten-< einde de standc-n te noteeren, was alles reeds veranderd. Anders hoorde men reeds in de straat het rol* len der ballen in de groote zaal, thans niets dan hamerslagen. Het deed ons vreemd aan, we misten de gezelligheid der vorige dagen. Maar het kon niet anders, de tijd dringt, van* avond moet de sociëteit weer gereed zijn om de talrijke gasten bij de prijsuitdeeling te ontvan* gen. Dan moet alles veranderd zijn van kegel* zaal in feestzaal. De heer dr. Kalkman, voorzitter van dett Amersfoortschen Kegelbond, zal de prijzen uit reiken. Reeds nu willen wij een kleine nabetrachting houden. Dank zij de goede organisatie, welke tol; de kleinste onderdeelen in orde was, heeft het concours een uitnemend verloop gehad. 'Br is opgewekt en met veel animo gekegeld. Eenige' tienduizenden kaarten zijn gegooid. Ook financieel is het concours een succes geweest. De onkosten zijn ruimschoots gedekt, zelfs is de mogelijkheid groot men naast de bestaande kegelbaan een tweede zal kunnen aanleggen. Het aantal bezoekers was zoo groot, dat het dagelijksch bestuur eenige malen heeft moeten remmen, o.a. door intrekking der introductie* A& heer L. B. Krossin. volkscommissaris 1 jegens Indië De meeting werd ingeleid en ae> Bit- kaarten. Er zijn 229 vijftallen geweest (record Utrecht 1920: 234 vijftallen). Zooals wij reeds eerder meedeelden berustte dc algemeene leiding bij het dagelijksch bestuur, van den A K B. De heeren dr. Kalkman, W% Groenhuizen en B. J. Kraal komt een eere-sa* P luut toe voor hun toewijding en keurige rege* ling van het oonoours. Ook de feestcommissie kan met de grootst mogelijke voldoening oj^ haar werk. terugzien. Naast deze heeren dient genoemd te wonden^' <le heer Groenhuis en Sr„ die met groote opge* wektheid de regeling der baancommissarissen' bestuur, voorwaar dikwijls lang niet

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1922 | | pagina 2