bil I. mimm h, ttutr. IT. M145 SPORTNIEUWS STADSNIEUWS. VISITEKAARTEN origineels zeer aan te hevelen Bordeaux, ftewas 1917 UIT DEN OMTREK. drukkerij MELCHIOR breëstraat 22 tel. 62 levert Vlot acMer elkander v^erd-n danma dr» diver se prachtige pyrogrnfische nummers afgesto ft en. Daarvan trok bitzo^der de aandacht een wel gekleurde- lontdeur. die vurige ballen om- {hooe werp. Er waren daarenboven r<og tnWike ftendere fraaie» nummers, maar tocK bet meeste %ucces had het slotnummer, een portret ven H. tf,: de Koningin, omliirt met het innrtsl KareT geboorte en het huidige jaartal 1022, welke Toatste evenwel niet goed ontbrandde. In een feestelijke stemming keerden daarna de Jovertolrijke aanwezigen weer huiswaarts. Nog1 jrercrimen tijd bleef het in de stad zeer drulc en jfeestelijk. Voor en na afloop van het vuurwerk jspeelde het Residentie Harmonie-Corps eenige plechtige Wilhelmus-couplet ten, welke staande en met ontbloot hoofd werden aangehoord. Hare Majesteits jaardag is door de Residen tie wederom waardig- gevierd. Tc Amsterdam. Amsterdam, 31 Augustus, 't Is aan alles te jbespeuren, zoo gauw men zijn neus buiten de deur steekt, dat het een andere dag dan een ge wone werkdag is. Behalve van de Rijks- en Ge- ïrecntegebouwen is uit vele particuliere wo ningen de driekleur gestoken ter eere van Ko- jT-iginneverjaardag. Zij, die in de morgenuren naar hun kantoren of andere werkzaamheden ^iin gegaan hebben, op den Dam reeds genoten ynn de koraalmuziek, die van de Nieuwe Kerk klonk. In de Kalverstraat, die vol vlaggen hangt, Rieden tal van kooplieden hun „Oranje Natio naal" aan. Op het Spui en andere plaatsen ver* zamelen zich reeds echte Oranje-klanten om /do versierde orgels om een dansje te doen. j In enkele parken is ook reeds in de morgen uren een muziekuitvoering gegeven. Tegen twaalf uur 's middags wordt het druk ker in de stad, omdat vele handelszaken en an dere kantoren om dien tijd op dezen dag sluiten. In den middag zijn er tal van vermakelijkheden, ieder kan zijn keus doen. De kalmen kunnen zich naar de kerkgebouwen begeven, waar or gelconcerten worden uitgevoerd, of naar het Vondelpark waar een muziekuitvoering wordt gegeven. De groote trek is echter naar het Stadion, waar door de Vereeniging tot veredeling van het Volksvermaak een groote voorstelling is gearrangeerd. Er zijn daar wielerwedstrijden en atletiekwedstrijden en een muziekuitvoering van het Muziekcorps van de firma Goulmy Baar uit Den Bosch. Op het eind van den middag zal een lucht ballon worden opgelaten. De avond biedt ook tal van vermakelijkheden. De twee groote aan- trekkingspunten zullen wel zijn het troditioneele vuurwerk aan de Amstel en do openlucht- voor stelling in het Stadion: De Intocht van Alexan der de Groote in Babyion." En daarna zal het feest wel worden voortgezet In de Kalverstraat en de in die buurt liggende cafés. In het stadion wérd gisteravond als open- üuchtvoorstelling gegeven „De intocht van Alexander den Groote in Baby Ion", geregis seerd door Henri Brondgeest. Ondanks den regenbui in den vooravond was het Stadion geheel uitverkocht. Onder de genoodigden merkten wij op bur gemeester De Vlugt en echtgenoote. Het was een groote stoet, die een tweetal rondgangen maakte. DaaT waren Macedonische strijders, OThebiaansche krijgers. Perzen en Scythen, Ama zonen te paard, danseressen, worstelaars en speerwerpers. Alexander de Groote, die bij den eersten rondgang op zijn schimmel Bucephalus gezeten was, vormde natuurlijk de hoofdper soon van den optocht. Zelfs Darius, de Perzische koning, die vol gens de geschiedenis nooit levend in honden van Alexander gevallen is, werkte dezen avond mede, om den stoet met zijne tegenwoordig heid op te luisteren. Men zou zich werkelijk verbeelden, in het jaar 331 voor Christus te zijn. Na den intocht, die werkelijk een zeer fan- tastischen indruk maakte en goed van stapel Hiep, voerden de donseressen eenige dansen uit. Macedonische athleten. tooneelspelers en (worstelaars verrichtten eenige kunststukken. Een wedloop met fakkels wekte een uitbundig applaus. Jammer, dat deze verlichtingswerk tuigen het hof van Alexander den Groote in .een hevigen mist zetten, waardoor dit eenigen tijd aan de oogen der toeschouwers onttrokken werd. Een liefdesdrama ontsnon zich vervolgens fusschen Alexander en Thais. Gelukkig ont kwam de groote veroveraar aan de valstrikken «van deze intrigante. De solo-zangnummers, uit gevoerd door eerste krachten van de Natio nale Opera, oogstten veel applaus. Eveneens 0e zangkoren. Een en ander werd uitstekend uit- jgevoerd. Zeer tevreden verlieten de talrijke bezoekers het Stadion om ongeveer half elf, om de oud heid met de woelige moderne stad op Koning innedag te wisselen. antwoord nog al voor de hand liggendDe nieuwe ministers zullen nie* anders dan"or> ter mijn benoemd kunnen worden en het demissie- i naire kabinet blijft vmrinopigr het werk afdoen. «ÜT P-RPFIL lf>M Andere steden. Uit tal van andere plaatsen des lands komen tvog berichten omtrent eene opgewekte feest- Kering van den Koninginnedag. DE REIS VAN DE KONINGIN NAAR SKANDINAVIë. Ter eere van het bezoek van Koningin Wil- helmina aan Christiania zal in het koninklijk galeis aldaar op 15 September een galamaal tijd worden gegeven, waaraan ongeveer hon derd personen zullen deelnemen. De Belgische koningsdochter te Middelburg. Onder de talrijke vreemdelingen, die gisteren ftliddelburg bezochten, was prinses Marie-José, dochter van den koning der Belgen, met ge- Irolg. DE KABINETSCRISIS. De oorzaak van den langen duur der kabi netscrisis is, zegt de Resb., makkelijk te yaden. Vooreerst is bekend de omstandigheid, /lat verschillende politieke grootheden, die ge raadpleegd moesten worden, op vacantie wa ren. Maar dank de evenredige vertegenwoordi ging, heeft de taak van den formateur niet [Vergemakkelijkt. Zooais men weet, hebben alle /partijen sinds de invoering der E. V. uitvoe rige programs. De kabinetsformateur heeft die, pij de samenstelling van het regeeringsprogram ite raadplegen. Heeft hij dan zijn program voor- floopig geformuleerd, dan hebben de fracties er •weer het oog over te laten gaan. Haar aanmer kingen komen dan weer bij den formateur, die In deze dagen wel zal weten wat werken is. De )rerschillende wenschen, waaronder sommige te- IgensOIjdige. tot één program venverken, is (|een sinecure. v Vraagt men nu, hoe het dan zal moeten met de beëediging der ministers enz., nu Hare Ma jesteit volgende week afreist, dan lijkt ons het De Haagsche berichtgever van de Tel. schrijft naar aanleiding van tegenovergestelde berich ten Van een sluikschen toeleg der anti-revolu tionairen om Ruys de Beerenbrouck te doen struikelen, is waarlijk geen sprake geweest. En evenmin heeft de formateur toegegeven aan een ultimatum van die zijde. Iemand, die het ge heel e verloop van de crisis van nabij heeft ge volgd, en die volstrekt niet tot 's ministers geestverwanten behoort, zeide ons, dat die ul tima tumberiohten voor den formateur zeer on aangenaam zijn geweest, juist omdat ze onge grond waren. De heer Ruy§ de Beerenbrouck heeft dan ook doorloopend een zeer zelfstan dige houding aangenomen, ook al moest hij natuurlijk rekening houden met de opvattingen der rechtsche partijen. Ten slotte moge er nog de aandacht op ge vestigd worden, dat het wel niet meer mogelijk zal zijn, de grondwetsherziening in deze buiten gewone parlementaire periode af te doen. Vol gens het Voorloop!"- Verslag hadden „zeer vele leden" de wenschclijkheid daarvan uitgesproken, maar de memorie van antwoord is nog niet verschenen. Blijkbaar stelde de minister-presi dent zich op het standpunt, dat de huidige (demissionaire) regeering de grondwetsherzie ning niet kan afdoen. Waarschijnlijk zal de be handeling nu wel dadelijk na de opening van het nieuwe parlementaire je ar plaats hebben. «Sftseh ff I.SO, per anka»- f ©5»-. Zegclplichtigheid aanstelling ambtenaren. De minister van financiën heeft volgens het Hbld., dat de aanstellingen van ambtenaren niet vallen onder de vrijstelling van art. 32 4 der Zegelwet en daarom zegelplichtig zijn. Leden van Huurconunissies. Dezer dagen is gemeld, dat aan de secreta rissen der Huurcommissies is verboden als pleitbezorger op te treden bij een andere Hirar- commissie. Thans verneemt het Hbld., dot dit verbod ook geldt voor de voorzifters en alle andere leden dier commissies. 300-jarig bestaan van den Purmer. Woensdag is het feest van het 300-jarig be staan van den Purmer ingezet door een feest gave aan de inwoners van den Polder die 't feest niet kunnen bijwonen en daarvoor in aan merking komen. Donderdagmorgen gaf een muziekcorps op verschillende punten van de meer oud-Holland- sche liederen te hooren en luidde de klok de feesten in, die 4 dagen zullen duren. Op verschillende punten zijn sierlijke en toe passelijke eerepoorten verrezen. Te half 10 opende de voorzitter van het feest comité de heer D. Uilenhuis Jz. Sr. in tegen» woordigheid van autoriteiten en genoodigden 't feest. Spr. herdacht den grooten Leeghwater en wees op den bloei van den Purmer, bracht dank aan allen, die hebben medegewerkt. Namens de gemeente Purmerend bood de heer Schipper de eerépoort aan, die op de Purmer- brug door de Purmerender bewoners is opge richt Om half elf begon een historische en alle gorische optocht, bestaande uit 49 nummers historische en 32 nummers allegorische voor stellingen. Duizenden uit den omtrek woonden de fees ten bij. Middenstandstentoonstelling te Hoofddorp. Te Hoofddorp, in het centrum van de Haar lemmermeer, zal op 12, 13 en 14 Sept. eene middenstands tentoonstel ling gehouden worden, georganiseerd door de Federatie van Midden- standsvereenigingen te Haarlemmermeer. In een tweetal loodsen van het provinciaal electriciteitsbedrijf worden de stands onderge bracht Excursie Ned. Heidemaatschappij. Door de Nederlandscho Heidemaatschappij wordt van 19—22 September een boschbouw- excursie gehouden naar Duitschland waarbij twee belangrijke houtvesterijen in de provincie Hannover worden bezichtigd. Ook wordt oen bezoek gebracht aan een ko lenmijn in de omgeving van Ruhrort. Bezuiniging bediening spoorwegoverwegen. Do nieuwe regeling betreffende de ophef fing van de bediening van verschillende open bare overwegen zal spoedig door den minister van Waterstaat worden goedgekeurd. Ten ge volge daarvan zullen ontslagen volgen onder het personeel, belast met de bewaking en de be diening dier overwegen. Speciaal wat betreft het personeel dat ter aflossing in dienst geno- werkkrachten binnen. Het wemelt hier van Duit- sche dienstmeisjesvele harer hebben zich reeds een Hollandschen „Schatz" aangeschaft. De musici m de café's met strijkjes en in de Cinema's komen meest allen uit Luik. In de bouwvakken werken veel buitenlanders. De boe ren krijgen voor hun aardappelen en voor het overvloedige fruit lage prijzen, zoodat eenige hunr.tr de aardappelen maar in den grond en het fruit aan de boomen laten zitten, omdat het plukken de kosten niet opbrengt Met groen ten gaat het eveneens. Toch vraagt de kleinhandel nog tamelijk hooge prijzen, 't Zou aanbeveling verdienen, dat de werkloozen aan het aardappelen rooien cn fruit plukken werden gezet in plaats van aan kiezelkruien cn park- aanleg. Hoewel het vee goedkoop is weten ech ter de slagers dank zij hun organisatie, wel hoo ge prijzen voor het vleesch te bedingen. 9000 Duitsche dienstmeisjes m ons land werkzaam. De Evangelische Frauenverein Deutschlands meldt, dat er 9000 Duitsche dienstmeisjes een betrekking hebben in Holland. Aan lager wal. Door de politie te Delft is gearresteerd zekere C. v. d. B., een man die vroeger een kapitaal van ongeveer 100,000 bezat, en die nu uit armoede in een logement te Delft een paar schoenen stal van een mede-logeergast. Auto-ongeluk. Het auto-ongeluk bij Nederhemert is volgens de „Msb." veroorzaakt door het uitwijken voor een hondenkar. De hoeren M. Schellekens uit Gemonde, die ernstig gewond, en Van Boxtel uit Boxtel, die lichte kwetsuren opliep, konden, na in het ziekenhuis te Den Bosch verbonden te zijn, naar huis terugkeeren. De chauffeur en nog een inzittende bleven ongedeerd. Scheepsongeluk. De ketelbikker J. B. uit VIaardingen is bij het verrichten van werkzaamheden aan boord van het schip Grenalula te Rotterdam in de voorpiek gevallen, waardoor hij een schedel breuk kreeg. Hij was op slag dood. Verdronken. Te Valthermond is het zesjarig zoontje van G. M. verdronken. Ernstig ongeluk bij een vuurwerk. Gisteravond had te Amsterdam bij het ont steken van het vuurwerk op den Amstel de explosie van een der stukken te vroeg plaats, met dit noodlottig gevolg, dat van den man, voor het ontsteken aangewezen, een been ver splinterd werd. Door een vaartuig van den ge neeskundigen dienst is hij naar het Binnen-gast- hiris overgebracht. Stormschade. De schade, welke de jongste storm en het hooge Dollardwater op de kwelderlanden aan weerszijden van den Dollard- en Eernswoud heeft veroorzaakt, wordt op ruim 100,000 geschat, De Arbeidswet en de suikerindustrie. De suikerfabrieken in Noord-Brabant heb ben den minister van Arbeid verzocht, den ar beidsdag van het personeel, belast met het ver werken van de bieten, welke per wagen worden aangevoerd, alsmede voor de met dit personeel samenwerkende wegers, monsterdregers tar- reerders en chemisten, op alle werkdagen te be palen op 10 uur of 60 per week. Voorts wordt voor het personeel, dat met de verwerking van per spoor, tram of schip aangevoerde bieten is belast, een gemiddelde 8-urige werkdag ge vraagd. Uit de car ton-indus trie. De Bond van Nederlandsche Stroocartonfa- brieken heeft zijn verzoek aan den Minister van Arbeid, om op de fabrieken voor de niet conti- nuarbeiders een werktijd te mogen invoeren van 55 uur per week, weer ingetrokken. Het ontslag aun de Hevea-rubberfabrieken. De Tel. deelt mede, dat het massa-ontslag van het personeel der rubberfabrieken, dat tegen gisteren was aangekondigd, niet zal plaats heb ben en dat begin September a.s. het bedrijf der rubberfabrieken voorloopig op beperkte schaal kan worden hervat. Daar een voortzetting van het bedrijf slechts mogelijk zal zijn, indien de uiterste zuinigheid betracht wordt, zullen alle loonen en salarissen bij een 10-urigen werkdag met 10 pet. worden verminderd. Werkloosheid en ongezonde toestanden. Men schrijft uit Maastricht aan het N. v. d. D.: De werkloosheid breidt zich hier gestadig uit. Eenige dagen geleden zijn aan de aardewerkfa- briek „Ceramique" weer een 50 arbeiders ont- I slagen. Maar in alle takken van bedrijf drin- gen hoe langer hoe meer Duitsche «n Belgische Baarn. Alhier is Maandagnacht ingebroken in een onbewoonde villa van Jhr. Clifford aan de Van Heutzlaan. Het huis werd van onder tot boven overhoop gehaald. De kasten werden open gebroken. lafelzilver^ horloges, broches en diverse gou den voorwerpen een en ander in koffers verpakt, werd vermist, Van de daders geen spoor. Zeist De Koningin heeft vergunning ver leend tot het voeren van het praedicaat „Ko ninklijke" aan de N. V. „Zeepfabrieken De Duif, voorheen Chr. Pleines"^ gevestigd te Den Dolder, gemeente Zeist Schietwedstrijden. Uitslag van den op Rust en Vacantie Oord te Soestdijk gehouden schietwedstrijd voor den Bond van Oud-Onderofficieren. Korpswedstrijd Afdeelingen. Ie prijs verguld zi'veren medaille, afdeeling Amersfoort, met 471 punten. 2e pr. zilveren medaille, afdeeling Den Haag, met 443 punten. Korpswedstrijd Schietvereenigingen. Te pr. zilveren medaille, Wilhelmina, Amers foort, met 485 punten. 2e prijs zilveren medaille, „Majoor Jhr. Bower", Hilversum, met 424 punten. Hoogste korpsschutter zilveren medaille, de heer Uding, met 99 punten. Eerewedstrijd. Te pr. de heer v. d. Vlugt, met TOO ptmten, steun 99, zilveren medaille. 2e pr. de heer Soetekouw, met T00 punten storm 96, bronzen medaille. 3e pr. de heer Serré, met 99 punten, bronzen medaille. Personeele wedstrijd. Te pr. de heer Fransoo, Amsterdam, met T00 punten steun 97. 2e pr. de heer Muhren, Amersfoort, met T00 punten steun 95. 3e pr. de heer v. d. Vlugt, Amersfoort, met 99 punten steun 96. 4e pr. de heer Serré, Amersfoort, met 99 pun ten steun 92. 5e pr. de heer Stuurman, Amersfoort, met 98 punten steun 97. 6e pr. de heer Prins, Amersfoort, 98 punten steun 94. 7e pr. de heer v. d. Boogert, Amersfoort, met 96 punten steun 92. 8e pr. de heer Ruitenberg, Amersfoort, met 96 punten steun 89. 9e pr. de heer Van Klaveren, Den Haag, met 96 punten steun 87. 10e pr. de heer Uding, Amersfoort, met 95 punten steun 97. TTc pr. de heer Schukking, Amersfoort, met 95 punten steun 95. T2e pr. de heer Huizinga Sr., Hilversum, met 95 punten steun 9T. T3e prijs de Reick (Amersfoort, met 94 punten steun 9? T4e prijs Soetekouw, Amersfoort) 93 punten. T5e prijs Huizinga Jr., (Hilversum), 92 punten. 16e prijs Pierik (Amersfoort) 91 punten. 17e prijs Steenbeek (Amersfoort) 90 punten, 18e prijs Bakker (den Haag) 90 punten. Vrijcbaanwedstrijd. Te prijs de heer Fransoo, Amsterdam, met 100-100. 4/100 8/99. 2e prijs dc heer Uding, Amersfoort, met TOO TOO. 4/100. 3e prijs, de heer van Buuren, Amersfoort, 100-100. 2/100. 4e prijs, de heer Muhren, Amersfoort, met met T00-T00. 1/99. 5e prijs, de heer v. d. Vlugt, Amersfoort, met i 100-99. 6/99. 6e prijs, de heer Soetekouw, Amersfoort, met 100-99. 4/99. 7e prijs, de heer Serré, Amersfoort, met 100 99. 1/99. 8e prijs, de heer Prins, Amersfoort, 99—98. 4/97. 4/96. 9e prijs, de heer Huizinga, Hilversum, 9998. 4/97. 3/96. 10e prijs, de heer Schukking, Amersfoort, met 99-97. 2/97. 4/96. 11e prijs, de heer Pierik, Amersfoort, 9898. 2/97. 1/96. 12e prijs, de heer Hartog, den Haag, met 99-97. 1/97. 13e prijs, de heer Henken, Rotterdam, met 98-97. 14e prijs, de heer de Reick, Amersfoort, met 97-97. Dameswedstrijd. Ie prijs, mevrouw Klerk de Reus, Rotterdam, met 96, steun 2/95. 2e prijs, mevrouw Brandsen, Amersfoort, met 96, sterrn 2/92. 3e prijst mevrouw Serré, Amersfoort, met 95. 4e prijs, mevrouw Pierik, Amersfoort, 95. 5e prijs, mevrouw Huizinga, Hilversum, met 90. Zwemmen. Mej. Marie Vierdag komt a. s. Zondag te Ant werpen uit voor den 3^ K. M.-wedstrijd. Moge zij ook ditmaal de Belgische zwemsters haar meerderheid toonen. Do wedstrijden Kodden een prettig verloot). cavalerie-muziek gaf een concert, dat zeer I oanhooren waard was. Het verloop van <ïe I striiden geven wir hieronder. 1 De tentoonstelling van bloemen en i door de Christelijke Jeugdorganisatie trok ev j eens veel belangstellenden. I Tegen half zes trok men meest stads we? want reeds te half zeven is het weer verzamelt op de Hof voor den grooten optocht der vei schillende veTeenigingen. De groote optocht marcheerde met de beide muziekkorpsen present op tijd af. Het weer was inmiddels geheel om.-» geslagen, het regende hard, zoodot de declne^ mers een nat pak haalden. Tegen half negen werd het inmiddels een iiucj tje droog, zoodat alle zich naar het feestterrein] be' 'en. Het bestuur van de Oranjevereeniginfl] hc liierdoor veel geluk gehad. Zij beurde eert groc 'e recette. jj Onder leiding van den heer H. W. Scholtensy gaf de muziek vereeniging „Harmonie" een coW eert, dat door duizenden aandachtig werd aan* gehoord. De openlucht bioscoop bracht menig lachnummer. Een opwekking had/ het publiek nu wel noodig, daar de regen a ana' houdend neerviel. Hierdoor had het groote vuarwerk ook veel te lijden, vooral de hoofdstukken. Het' publiek was dun ook zeer kalm, de groote hos* partijen, welke men anders steeds op het fecst^ terrein ziet, kwamen thans slechts sporaaiscH voor. i Direct na afloop van het vuurwerk werd eest stoet geformeerd, welke met de muziek aan het hoofd stadswaarts trok. Hier begaven zich dé meeste spoedig naar huis, zoodat de rust spoes dig was weergekeerd. Ook de buurtvereeniging „Jonge Vreugd" had' natuurlijk veel last van den regen met de öW werking van haar zoo keurig in elkaar gezet pro* gramma. De goede stemming bleef er echter tot het einde in, zoodot de kinderen dankbaar aan dezé* feestviering zullen terugdenken. De politic heeft een zeer drukken dag gehad. Zij verdiervtf alle lof voor de keurige regeling. Zooveel mogec lijk trad zij tegen lastige heerschappen waars schuwend op, zoodat niet behoefde te woider ingegrepen Onderscheidingen. Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot ridder in de orde van Oranje Nassau (met de zwaarden) de ritmeester B. W. baron van Dedem van het Iste regiment huzaren; tot officier in de orde van Oranje Nassau (met de zwaarden) de luitenant-kolonel J. G. Lever- land, commandant van het 16de regiment infan terie; tot ridder in de orde van Oranje Nassau de heer Th. Bianchi, penningmeester van Sobriëtas; tot ridder in de orde van den Neder landschen Leeuw de heer T. Kennirvck aartsbisschop voor de oud-bisschoppelijke cleresie. Bij Kon. besluit is de titulaire rang van luite nant-kolonel toegekend aan den gepensionneer- clen darigeerend paardenarts met den rang- van majoor A. F rede rik se. Koninginnedag. De feesten. Reeds in de vroege morgenuren heerschte er groote drukte in de binnenstad. Mede door het buitengewone fraaie weer, zat de feeststemming er al dadelijk bij het publiek in. De muzikale reveille welke door onze beide militaire muziekkorpsen om zeven uur in de verschillende wijken van onze stad gehouden werd, trok reeds meer be langstelling dan men, gezien het vroege uur, verwachten zou. In de binnenstad hing van nagenoeg alle hui zen de nationale driekleur, doch ook in de bui ten wijken werd druk gevlagd. Tegen half negen verzamelde zich een talrijk publiek bij Amicitia, teneinde de koraalzang onder leiding van den heer G. G. van Lunteren aan te hooren. De verschillende nummers werden goed uitgevoerd, zoodat men een dankbaar ap plaus oogstte. Inmiddels nam de drukte in de stad steeds meer toe. De verkoopers van „oranje-nationaal" deden goede zaken. Te half tien wordt eveneens op het terras van Amicitia de zanguitvoering voor kinderen gehouden. De kleintjes in hun witte costuumpjes met oranjestrikken doen braaf hun best. Het was werkelijk aardig om hen, die nummers te hoo ren uitvoeren. Daarna vond een muzikale wandeling plaats naar de Hof en het Plantsoen, waar de zang nummers nog eens herhaald werden. Inmiddels zijn ook de feestelijkheden op het terrein aan de Stationsstraat begonnen. Hier is het de buurtvereeniging „Jonge Vreugd" welke de kinderen doet genieten. Het feestterrein is keurig versierd. Te half elf heft er een voetbalwedstrijd plaats tusschen de leden van „Jonge Vreugd" en een andere club „Hollandia". Na aardigen strijd werd de prijs door „Jonge VreugdT gewonnen. Op de Beestenmarkt verzamelden alle deelnemers van de middag wed strijden om één uur zich, teneinde in optocht naar het terrein aan de Prins Frederiklaan te trekken. Voorop gingen de deelnemers te paard, die tevens meehielpen ruim baan te maken. Dan kwam de muziek van de cavalerie, onder lei ding van den heer Schol te. Daarna de secüe landstormers, vervolgens de mooi versierde wagentjes voor de ringrijderij. De deelnemers met versierde fietsen sloten den langen stoet. Hc-t bestuur van de oremjevereeniging had zich over verschillende rijtuigen in den stoet verdeeld teneinde lekhng te geven. Op het feestterrein vonden de verschillende wedstrijden plaats. Ook hier een zeer talrijk publiek. Uitgevoerd werden ringrijderij voor aangespannen paarden, paarden onder den man en ringrijderij voor wielrijders. Voorts touwtrekken, mastklimmen, estafetteloop^ Hoogspringen. 1. Van Nunnen. 2. Stoots. 3. Bouvé. 4. Wolfswinkel. Verspringen. 1. Hopman. 2. Van Nunncn. 3. Stoots. 4. Wolfswinkel. 100 meter hardloopen. t. Wolfswinkel. 2. Hollander. 3. Hopman. 4. Van Nunnen. Mastklimmen. 1. Wakelkamp. 2. Koeslag. 3. H. van Eijk. Touwtrekken. T. Binnendijk. 2. Scheerder. Versierde rijwielen. 1. R. v. d. Brink. 2. H. Witzner. Ringrijderij rijwielen. 1. H. Lombrechts. 2. T. v. d. Wetering. 3. H. Rodie. 4. A. M. v. d. Sterre. Extra prijs: mej. Hartman Ringrijderij te paard. 1. J. C. v. d. Starre. 2. H. v. d. Wetering. 3. F. Verschuur. Versiering rijtuigen. 1. G. de Ruiter. 2. G. van Surksem. 3. J. Beems. 4. J. van Hees. 5. D. van Kolfschoten. Ringrijderij met tilbury. 1. E. M. Herder. 2. G. de Ruiter. 3. A. Hooijer. 4. A. v. d. Meijden. 5. J. van Kolfschoten. 6. W. v. Beek. UI slager. 2 a la minute Garnizoen. Bij. Kon. besluit van 22 dezer is benoemd, te rekenen van 18 Juli j. I. bij het wapen der infanterie, tot eerste-luitenant, bij zijn tegen woordig korps, tweede luitenant N. L. F. J* Grotendorst, van het 5de regiment Bij Kon. besluit zijn benoemd en aange» steid tot reserve-eerste-luitenant, de reserves tweede-luitenantC. Onvlee en P. van Goory van het 5e regt infanterie alhier, en H. W. M* Leising, van het 21e regt. infanterie alhier. Vereeniging van Kadaster en Landmeetkunde. Door de Vereen, v. Kadaster en Landmeet» kunde werd op 28 en 29 Augustus alhier d« jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. Na afdoening van eenige punten van huishouw delijken aard, waarbij de heer J. H. J. Houben te Amsterdam tot voorzitter en de heer P. Jé ter Plegt te Sneek tot secretaris werd gekozent werd een bezoek gebracht aan het vliegkamp te Soesterberg. Door den heer J. H. Sar, le luitenant, chei van den phototechnischen dienst der lucht- vaartafdeeling werd aan de hand van de daan* bij getoonde camera's een zeer interessante rede gehouden over: De luchtfotografie, hare ontwikkeling en toepassing. Na gewezen te heb ben op het groote belang en de ontwikkeling van de luchtfotografie tijdens den oorlog, werd- uitvoerig stilgestaan bij de economische betee^ ken is van de fotografie uit vliegtuigen voor het uitstekende terredneö. in kaart brengen springen, 100 meter hardloooen èn een bal km- I Heel mooie opnamen van den Bieschbosch edstrijd voor kinderen. van het geheeie NoordzeekanaaJ rrokke»

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1922 | | pagina 2