Midripl-Yereenisins GROOT BALMASQUE ai st „Valkje" L. C. CORSET. 1HC. 1. v. „DE VLIJT35 H. ELZEMAAf? Ingezonden Stukken. FiSs Carême BaSmasqtsé Zaterdag 10 Kaart 1923 's middags van 2 tot 5 uar 'KBNDER-BALMASQUE Fsüor&spe! De Faam L. S. Srcoit Spui 29 M. foppslpwl - Telefoon 723. Mode-Magazijn L. J. LUYCX ZOON Fa. Gebr. van Gelder PIKELVLEESCH - KALFSLEVERWORST Kaiustongroiiade on verdsr alle secrien zelfbarside fijne vlseschwsren. met ingang van 1 Mei i 25 var. 'e 70 rijks- normaalscholcn worden opgehevc» Dio te Amersfoort blijft bestaan. 3e Wintercollecte. Naar we in de Amersf. Kerkbode lezen, heeft de 3e of laatste wintercollecte langs de huizen der gemeenteleden in dit seizoen opgebracht de som van 1053.86. Voor het Hong. Prot. kind. De Am. Kerkbode meldt: In de laatste kerkeraadsvergadering is met al- gemeene stemmen besloten te voldoen aan het dringend verzoek van het Centraal Comité voor Nederland ten bate van het Hongaarsche Pro- testantsche kind, om den Budapester predikant prof. Kallay Kalman een spreekbeurt af te staan. Waar de nood in Hongarije nog steeds schrik barend stijgt, gebrek en ontbering dagelijks toe nemen en van R.-K. zijde er zoo ontzaglijk veel gedaan wordt dezer dagen komt er een trein met 1000 R.-K. kinderen om in Nederland gehuisvest te worden duar mogen wij Pro testanten toch niet achter blijven I Gaarne beveelt dan ook de Kerkeraad dezo zaak in uw warme belangstelling aan en hoopt op groote opkomst der gemeente a s. Zondag en milde offervaardigheid in de bijzondere col lecte. Prof. Kallay is de Hollandsche taal goed mach tig. Chr Jeugd Organisatie. Wij vernemen, dat de jaarlijksche algemeene vergadering der C. J. O. zal worden gehouden op a. s. Dinsdagavond 8 uur in de benedenzaal van Eben Haëzer. Jongelieden is aangevraagd. Aangezien echter een der leden, de heer van Schaick, een bezwaarschrift ge zonden heeft aan H. M. de Koningin tegen de goedkeuring, zal het wel eenigen tijd duren, voor dat deze goedkeuring afkomt. Verschillende conferenties hebben plaats gehad, o. a. met de rechterlijke macht, die echter allen een bevre digend resultaat hebben gehad, zoodat de Ko ninklijke goedkeuring binnenkort te verwachten is. De voorzitter maakt er opmerkzaam op, dat genoemde heer aanwezig was op de vergade ring, waarop .de statuten zijn vastgesteld en zich daartegen niet heeft verzet De statuten zijn toen met algemeene stemmen goedgekeurd. De Voorzitter zet verder uiteen, hoe in de andere provincie's reeds organisaties in het leven zijn geroepen voor den cierverkoop en voor den uitvoer. Ook in deze streken znl een der gelijke organisatio worden opgericht, hetgeen dan in den vorm van coöperatie zal moeten geschieden. De daling van den eierprijs is het gevolg van de valuta in België, zoodat daarheen geen uitvoer meer plaats heeft. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat het afgeloopen jaar zeer belangrijk voor de vereeniging is geweest, niet alleen in ver band met de liquidatie van de voormalige af deel ing van den V. P. N. maar ook het aantal fokstaiion's heeft zich belangrijk uitgebreid. Dank werd gebracht o. a. aan de heeren Kooi man, A. Winter en Dr. van Rij, van wie de laatste zich vooral op het gebied van de Kal- koencnteelt verdienstelijk heeft gemankt, voor hunne bemoeiingen. Verder bleek uit het jaarverslag, dat de ver eeniging thans 265 leden telt en de financieele bezittingen 3.525.21 bedrogen. Het stam kapitaal bedraagt ruim 3500.— terwijl de be strijding dor kippenziekten een uitgave vorderde van 441. De heer Van Schaick, lid der Commissie tot nazien van de boeken, maakt enkele opmerkin- 832 Bergen Dr. L. G., tMondzickten Tandheelkunde Wijersstraot 15. 833 Dam, J. van, Schimmclpenninckstrnat 18. Vervallen vermeldingen. 266 Haas, M. de, Wijersstraot 1. 281 Jong, S. de, fa. Gebr. de Jong, Utr. weg 121. Wijzigingen. 158 Ham us, fa. Gebr., Monuiact. tapijten Langestr. 76 in: Vroom en Drecsman Monufact. tapijten Langestr. 76. 538 Artillerie HI, afd. 1ste -Reg. Veld. Ka zerne Bereden Wapens in Artillerie IV Brigade Commandant Ka zerne Bereden Wapens. 565 Vos, J. W. St. Andriesstraat 14, in i Vos, J. W. Kamp 46. Geheelonthoudeis- Bond. De afdeeling Amersfoort ven bovengenoem- ^n"*betreffendo"eemge 'jioTtën en dringT'w'op- dc vereeniging hield in „Amicitia" een propa- ganda-feestovond. Het programma vertoonde een goede afwisseling van tableau, zang, pia no en tooneel. De propaganda-speech, uitge sproken door Bram van der Meer, gaf in flinke bewoordingen weer, de noodzakelijkheid van het onthouder worden van jonge menschen. De algemeene ontwikkeling en de kameraad schappelijke omgang van de jeugd kon jjan pas slechts goed zijn als de onthouding van alcohol ten grondslag legt. Hij wekte de aan wezige jongelui op zich af te houden van het kwaad, dat kan schuiien in bioscoop- en café bezoek, en zich op de hoogte te stellen met de nieuwe geest, die opkomt en zich voltrek ken zal bij de jeugd. Een nieuwe samenleving met betere cn mooiere verhoudingen moet ko men en „zij, die gelooven, haasten niet," want zij, die gelooven aan de komst van een nieuwe tijd, werken er voor, ondanks tegenspoed. Het tableau, Prometheus, gaf ons een moment uit het verhaal der Giieksche mythologie weer. De krachtige houding van de aan de rots ge ketende Prometheus, was juist weergegeven. Van de zang noemen wij vooral het fijn-ge voelde, maar moeilijke „Avond in Venetië," dat ons stemmingvolle momenten gaf. De pres tatie van de samenzang van het koor bleken ook uit het vroolijke „Frühlingslied", dat frisch gezongen werd. De viool en piano wa ren een harmonisch geheel. Het tooneelstuk trachtte ons het kampleven uit te beelden, wat uitstekend gelukte. Het opgeruimde spel deed Weldadig aan. De hoofdrollen. Karei en Hein en de vader, die altijd naast elkaar geleefd hadden, en nu door meerdere verdraagzaam heid en elkaar trachtten te begrijpen tot nieuw en mooier leven kwamen, dienen om hun goed spel vermelding. Merken wij nog op, dat de pauze tusschen de verschillende opeenvolgende nummers wat lang duurde, waardoor niet alles kon worden afgewerkt. UITGAAN. Bioscoop „de Arend". In de boscoop „de Arend" loopt deze week als hoofdnummer een romantisch verhaal in 5 acten, getiteld: „Het Eewige Vrouwelijke". Deze film, waarin de hoofdrol vervuld wordt door Gina Palermo, is werkelijk grootsch van opzet. De enscenneering laat dan ook niets te wenschen over. Vooral de voorkomende natuurtafereelen munten uit door scherpte en helderheid, terwijl de inhoud van het geheel boeiend is. Ook het bijprogramma is goed verzorgd en bevat o.a. een aardige klucht. Filmspel „de Faam". De Directie van genoemd theater verzoekt ons mede te deelen dat zij in den vervolge van af Zondag t/m Woensdag voorstellingen gaat geven, met dien verstande dat Dinsdag een nieuw programma vastgesteld wordt. Voor deze week is weer een keurig programma vastgelegd. Als eerste nummer noemen wij Leef gezond, een filmpje met brokjes gezonden tendenz, voorts de „Filmster" een aaidige Universal comedie* in 2 afdeelingcn. Als hoofdnummer gaat Het Kind der Misdaad, een sensationeel drama met de be koorlijke Billy-Rodes in de hoofdrol Het geeft de geschiedenis weer van een meisje, opgegroeid tusschen misdadigers, dat door een bescherme linge weer op het goede pad teruggebracht wordt, hetgeen natuurlijk gepaard goat met de noodige sensationeele momenten, maar ten slotte alles op zijn pootjes toch terecht komt. Vanaf Dinsdag gaat de le serie von Hoog-Sp?l in 9 afdeelingcn, met Jack de Wervelwind in de hoofdrol. Deze geweldige rensatierolprent, zal ook hier ter stede veel belangstelling treffen, gezien het grooto succes elders. Ver. van Pluimveehouders te Amersfoort en Omstreken. Bovengenoemde vereeniging hield gisteravond in de bovenzaal van „de Kroon" haar algemeene vergadering. De Voorzitter, de heer J. Kooiman opende de vergadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom. Spreker wijst erop hoe groot de nood zakelijkheid is gezond pluimvee te fokken en waarschuwt tegen de verkeerde gewoonte om hec geheele jaar door kunkens te fokken, aan gezien de dieren, die in het laatst van het jaar geboren worden veel zwakkór zijn dan de an dere. Het is daarom beter, wat minder dieien te fokken, dan alleen het oog te hebben op een zoo groot mogelijk aantal. Breedvoerig wijdt spr. enkele oogenblikken over dit onderwerp uit. De Secretaris, de heer G. J. Wichman leest hierna dc notulen van de vorige vergadering voor, die onder dankzegging onveranderd wor den goedgekeurd. De Voorzitter deelt vervolgens mede dat de Koninklijke goedkeuring op de nieuwe statuten weg 173. aan, het stamkapitaal slechts in de allernood zakelijkste gevallen aan te spreken. Dc Voorzitter verdedigt de uitgaven o. o. door ziektebestrijding. De contributiegelden dekken slechts de uitgaven voor den toeslag op broed- eieren en het quotum aan de Middel-Nedcr- lar.dsche Organisatie. Deze uitgaven hebben de I hoenderhouders voor veel schade gevrijwaard. De Voorzitter deelt mede met de opmerkingen j van dc financieele commissie rekening te zullen houden. Dc heer Dr. van Rij geeft vervolgens een kort verslag von het fokkerij wezen van Kalkoe nen, waai uit blijkt, dat op sommige plaatsen o. o. te Hoogland zeer gunstige resultaten zijn j waar te nemen, Op het fokslation van den heer Goinga bij Birkhovcn, loopt thans een mooi fok- toom, eigendom der vereeniging. Vorder bleek dat overal in de omgeving de Kalkocnenteelt wordt bevorderd, hetgeen zeer goede resultaten belooft. Het aantal fokstations in den naasten omtrek bedraagt 14. De Voorzitter dankt hierna Dr. van Rij voor zijn meaedeeüngen en maakt melding van het j verzoek der hoenderhouders te Hoogland om de 1 beschikking te hebben over een foktoom Rhode- Islands. In verband hiermede doet spreker het voorstel een foktoom Rhode-Islands aan te koo- i pen. Het bestuur stelt voor, voor dezen aan koop, een bedrag van 125.beschikbaat te stellen. Na eenige besprekingen wordt besloten hier voor 200 beschikbaar te stellen. De Voorzitter brengt vervolgens namens het bestuur een woord van dank aan Dr. A. Winter voor alles wat hij altijd gedaan heeft voor de ziekte-bestrijding. (Applaus). Besloten wordt verder evenals in 1922 ook dit jaar een toeslag te verleencn bij aankoop van broedeieren. Bij de rondvraag vraagt één der leden, waar om de heer von Schaick achter den rug van de vereeniging om aan de Koningin heeft verzocht, de statuten niet goed te keuren. De heer van Schaick deelt mede, dat het niet een peisoonlijkc-, maar om een principiecle kwestie gaat. Besloten wordt tenslotte op de agenda voor de eerstvolgende vergadering een eventueel royement van den heer van Schaik als lid der vereeniging te plaatsen. De Voorzitter sluit hierna met een woord van dank tot de aanwezig-en voor hunne belangstel ling, de vergadering. Foto's van den ontvangst van den Koning van Zweden. Van de firma Serré ontvingen wij gisteravond leeds een viertal keurige foto's van de ont vangst van den Koning van Zweden, gister ochtend door den burgemeester aan 'het sta tion alhier. Zondagsdienst Doktoren. Morgen hebben dienst de doktoren Batenburg, Schreuder en Nicolaï. Zondags- en Nachtdienst Apothekers. Zondag en de geheele week 's nachts heeft dienst de apotheker D. H. G. Ittmarm (firma v. d. Zoo de Jong). Brandweer. In de maand Februari hebben plaats gehad vier schoorsteenbranden, twee uitslaande bran den en één binnenbrand. RIJKSTELEFOON. Nieuwe vermeldingen. 825 Verspijck, Luitenant Huzaren Anna- Paulonolaan 24. 829 Hoksbergen, Gebrs. Graanhandel Soes- terweg 83. 831. Baron Creutz. E. 1 ^'^«htsche- N u t s-S paarbank. Gedurende de maand Februari werd Ing'elegd 99045.58 en terugbetaald 58514.76, dus meer ingelegd dan terugbet. 40530.81. Uitgegeven werden 66 nieuwe spaarboekjes en afbetaald 5 spaarboekjes. In busjes werd gespaard 271.27; terwijl voor een bedrag van 3200 oan effecten van inleggers in bewaring werd genomen. PREDIKBEURTEN. Zondag 4 Maart. St. Joriskerk. 10 uur: Jeugddienst. 6 uur: Dienst. Bethel Kerk. 10 uur: Dienst. Wijkgebouw Mónnikenpad 10 en 6 uur: Diuist. Gasthuis Kerk. 10 uur: Dienst. Chr. School. Blankenheymstraat. 10 uur: Kinderkerk. Diaconieschool ('t Sluisje). 10 uur: Jcugdkerk. Rcmonshantsche Kerk Hec renstraat. IOJj uur: Dr. R. Miedemo. Doopsgezinde kerk. Blankenheymstraat Vrijzinnig Hervormden. Ds. A. J. Werner, uit Deventer, Ev. Lu th. Kerk, l.angestraat. 10'/j uur: Ds. De Jongh. Qeref. Kerk. l.angegracht, 10 uur Ds. Donner. uurDs. Tcerink. Zuidsingcl. 10 uur: Ds. Teerink. 5jj uur: Ds. Donner. Christ. Gerof. Kerk. Willem van Mcchelenstraat. 10 en 5'/2 uur: Godsdienstoefening. Vrije Gcr. Gemeente. 9'/2 en 5 uur Godsdienstoefening. Oud-Kath. Gemeente. Zand 13 A. 10 uur: H. Dienst. Leger des Hcils, Havik. 10 en 6 uur: Dienst. Christian Science. Laantje 3. l0l/2 uur: Hollandsche dienst. Hoevelaken. 9% uur en 2 uur ds. Doornveld. Hoogland. Dc heer M. v. d. Voet uit Kidrtre, Leusden. 10 uurDs. Schellenberg. Den Dolder. Kerkzaal Zeepfabrieken, Ds. H. Kwint, uit Utrecht. Soest. 10 uur: Ds. Brans. Soesterberg. 10 uurDs. Reezer uit Hoogland. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 3 Maart 3, Hoogste stand 769.0 to Haparando. Laagste stand 740.7 te Holyhead. Verwachting tot den avond van 4 Maart: Zwakke tot matige, later wellicht toenemende N. O. tof N. W. wind, betrokken tot zwaar be wolkt, waarschijnlijk sneeuw- of regenbuien, 'ti ler iets zachter. Wielrijders. Fietslantaarn aansteken 6.12 uur. jLnngestr. 84 Tel. 528 Amersfoort Kantoorboekhandel Kantoormeubelen Advertentie-Bureau Marktbericht. Amersfoort, 2 Maart 1923. Appelen 3—6, zandaardappelen 2—2.50, per H.L.hoendereieren 5.50—6.50 per 100 stuks; hooiboter 2,70—3,10 per Kilo; kippen 1,20—2,50, piepkuikens 1,25—2, kuikens 3 4 per stuk, tamme konijnen 1.50—2.50, wilde konijnen 7090 een duiven 90 cent per paar; magere varkens 4065 per stuk; zeugen drachtig 150260; biggen 2035; zeugen guste 11516Q. Aangevoerd waren ongeveer 50 HA. appelen; 180.000 hoendcreieren; 120 kilo hooiboter; 40 magere varkens; 150 biggen; 25 zeugen; 5 Hl. zandaardappelen. ifcf opnemen ran ingezonden stukken beteekeet geenszins dat de liedactie met den inhoud instemt, S>e copie wordt aan den inzender niét Uruagegeven, Mijnheer de Redacteur, Dus ook dc vcc-(koe)mnrkt zo. worden onder gebracht op het O. L. Vr. Kerkhof.... 'n Alleszins belangrijke gebeurtenis I Wo zijn vervuld van groot respect voor het wijs beleid onzer vroedschup. Met name de „dcskimdigc"-Edeluchtbnrc dwingt bewondering of, voor het geniaal zien van ollerhnndc gecompliceerde mogelijkheden. Dollo koeien, verkouden koeien, niet rustige bocrcnhcibeltjcs tusschen veearts en markt meester Mogen we opmerken dot tenminste dc laatste 5 jaar geen koe ter markt kwam. Don zijn de omwonenden gerust. Met dank voor dc plaatsing ACHTERBERGH. 1—3—'23. W A 8 S 5£ i' li ri j& 8 a. N londen 'erlijn. .'arijs Bruesol* '.witserland eonon Aopenhaqon hnstiama Stockholm Now-Vork Mf. Not, Niot «'ft. Not. Maart 8 Maart -8 1- uur li.89 11.89 0.0112} '.0112 15.32$ 15.35 13.45 47.40 U.0035V« 48.76 46 50 1.7.20 -'■68 13.47} 47-42} 0.0038} 48 HO 40 55 67.15 2.18/. MAANDAG 82 MAART a.s. te 8 uur 1c d8 groote zaal van AMICITIA te Amersfoort onder leiding van SEN) DRESDEN Werken van: Do Prés. Orlando Lasso, Monteverde, Dioponbrock, Kavel, Grainger en andoren. Leden vrijen toegang togen verloon van diploma* Entrée niet leden t 2.rechten inbegrepen. Kaarten in den pianohandel van LOUIS KLEIN to Amerstoort. Kinderen dor vereeniging „Jongo Vreugdvrij. Anderen f 0.50. 9 UUR 's AVONDS 9 UUR Leden „Jonge Vreugd" f 1.25. Anderen f 1.75. Alles verhoogd met rechten. Vd-raagt voor middag* cu avonflbalmnsqtiê, vóór of op 7 Maart uwe kaarten aan bij de Sportbureaa VIERDAG, Utrechtschestraat. Zie verder groote biljetten. Nog slechts weinig kaarten beschikbaar Zondag 4—68 uur doorloopende voorstelling. Maandag S uur als hoofdnummer Met Eiad <ler Mis 'nari. Sei sationeel drama in 5 afdeelingen. Woensdag 7-9 w do°>'IooPende voorstelling als hoofdnummer f oog 8pH. Sensationeel en Seriefilm. In de hoofdrol Jack do Wcr« vel wind. 1° Serie. d Episodes. 9 Afdeelingen. Prijzen dor plaatsen Sialics f 1.00. Parket 0.80. Parterre 0.50. Front 0.35. Sedert een paar jaar hebben wij nooit anders dan prima Natuurboter in den handel gebracht en is ons product hier ter stede algemeen gunstig bekend, terwijl onzo prijs steeds beneden elk ander merk is. Doch op verlangen van een zeer groot deel onzer afne mers, daarbij in aanmerking genomen do ongunstige tijds omstandigheden, mccnen wij goed te doen, door naast onze Roomboter eene Melange onder het wettig gedep. merk „KARN" in den handel te brengen, welke aan do hoogste cischen, wat betreft samenstelling en smaak, zal voldoen. Deze Melange is speciaal voor onze firma gekarnd en voldoet in elk opzicht aan de voorschriften, welke de keu ringsdienst aan de Melange stelt. De „KARN MELANGE" bevat de vereischte percentage Roomboter. Do prijs dezer Melange is 75 cent per pond, welke prijs, vergeleken met die van Roomboter eon beduidend verschil uitmaakt. U beleefd verzoekeed qoiis proef te nemen niet onze „KARN MELANGES Hoogachtend, P.S. Do „KARN MELANGE" is ook verkrijgbaar a. d. bei de Melkwagens van A. J. v. Munster, Hoogcweg. Hofleveranciers Tel. 54 Langestr. 55 Wij hebben bemerkt, dat onze clientèle aan het bezuinigen is en niet het minst op het artikel C011SETTEN. Opdat deze bezuiniging echter niet in het nadeel onzer klanten zal uitbuilen, hebben wij getracht hieraan tegemoet te komen cn gezocht naar een corset, hetwelk de eigen schappen GOED en GOEDKOOP in zich ver- ecnigt. We zijn daarin geslaagd en brengen thans naast onze bekende merken Royal Worcester en Bon Ton het L. C. Corset in prijzen van f 2.95 tol f 9.75 - Zelfs in de goedkoopste prijzen is dit corset goed, in de prijzen van f 5.00 tot f 7.00 is het uitstekenk, van f 7.00 tol f 10.00 krijgt U 't beste wat U verlangen hint Uitgebreide keuze in modellen in wit. eeru en rose, ook heupcorselten. DAMES! Wilt U doelmatig bezuini gen, neemt dan een

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3