ST. EMILIO Li I. i «ÏEM Zn, lltr.str, 17 M 145 f3.il/UWEHlF Complete fabileeipn. BINNENLAND. Fes* fiesch f 1.©0, per anker f ©5.- UIT DEN OMTREK. SPORTNIEUSW ORSGINEELE zeer aan te bevelen Bordeaux, gewas 1917 OPGERICHT 1882. WESTSfl^GEL 12 en 13. IERLAND. DE BURGERSTRIJD. Nieuv/c bloedige excessen. 'Dublin, 2 5 Maart. (R.) Bij Wexjford hebben een aantal rebellen een aanval gedaan op een afdeeling Vrijstaattrocpen. Deze sloe gen de aanvallers terug, waarbij 4 rebellen ge dood en twee soldaten gewond werden. Uit een buis in Wexford hebben de rebellen drie sol daten van het Vrijstaatleger ontvoerd, waarna zij hen met machinegeweren neerschoten. Arrestaties van rebellen. Londen, 26 Maart. (R.) Officieel wordt medegedeeld, dat in verschillende deelen des lands verdere arrestaties hebben plaats gehad von ongeregelden, waaronder de bekende leider Boffin, bijgenaamd „de Iersohe De Wet". ITALIË. Bezuinigingen. Rome, 24 Maart. (B. T. A.). Mussolini heeft in den ministerraad verklaard, dat tenge volge van de herziening der begrootingen van de ministeries van financiën, binnenlandsche zaken en posterijen tot dusver een bezuiniging is verkregen van 512 nillioen, Stinnes te Rome. Rome, 2 5 Maart, (B. T. A;) Stinnes is (hiér aaangekomen, HONGARIJE. Dc financieele situatie. Boedapest, 24 Maart. (V. D.) De mi ni ster van financiën Kally heeft verklaard, dat èen volkomen saneering der Hongaarsche finan cieele situatie pas zal plaats hebben, wanneer het gelukt het evenwicht in de staatshuishou ding te herstellen, hetwelk de regeering zonder haar toevlucht te nemen tot de bankbiljettenpers wil deen geschieden. De fluctuatie van de Hon gaarsche kroon is iets, waaraan de minister van financiën geen waarde toekent, daar hij niet van meening is, dat de koers nog verder zal dalen. De koersdaling is een gevolg van groote specu laties door het buitenland, doch er zijn thans vele teekenen, die er op wijzen dat een verdere daling zal kunnen worden voorkomen. Zelfs zou er een verbetering op handen zijn. De minister hoopt, dat het Hongarije zal mogen gelukken' in korten tijd een buitenlandsche leening te sluiten. RUSLAND. HET PROCES TEGEN DE GEESTELIJKEN. Warschau, 24 Maart. (P. T. A.) De Ka mer heeft met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin de regeering wordt uitge- noodigd alle mogelijke stappen te doen ter be vrijding .van den aartsbisschop Cieplak en de vijftien katholieke priesters, die te Moskou gear resteerd zijn. TURKIJE. DE KWESTIE VAN HET NABIJE OOSTEN". De Londcnschc besprekingen. Parijs, 2 4 Maart. (N. T. A. Draadloos). De economische en financieele commissie der conferentie van geallieerde deskundigen te Lon den zette haar werkzaamheden voort, die, naar men verwachtte, in hoofdzaak heden gereed zou den komen. Ook de commissies voor juridische en politieke aangelegenheden kwamen bijeen, on der voorzitterschap von Sir Eyre Crowe, hoewel zij gereed waren met de bestudeering der tegen voorstellen van Ismet Pasja. Het op deze confe rentie verhandelde werd geheim gehouden. GRIEKENLAND. Griekenlcnd's vredespolitiek. De Grieksche legatie te 's-Gravenhage deelt het volgende mede Sedert eenigen lijd worden valschc, ongun stige berichten omtrent Griekenland uitge strooid, blijkbaar afkomstig van vijandig ge zinde elementen, doch die, jammer genoeg, gre- Itig worden opgenomen in sommige g bladen in de hoofdsteden van Europa. Op het oogenblik, dat de toestand in geheel Griekenland rustig is en in politieke kringen allerwege reikhalzend wordt uitgezien naar de beslising inzake de vredesonderhandelingen, kon men dezer dagen in eenige der groote buiten landsche bladen lezen, dat er een conflict was uitgebroken tusschen. de chefs van het revolu tionair comité en den legercommandant in Thra- Cië, generaal Fangalos, die gedreigd zou hebben tegen Athene op te trekken, waar een burger oorlog stond uit te breken, en dat op de h'oog- NEDERLAND EN DE BEZETTING VAN HET ROERGEBIED. Protest tegen verhindering van kolenuitvoer naar Nederland. Men meldt uit Essen: Tegen de verhindering van kolenuitvoer nuar Nederland door de nieuwe kolcnblokkade aan het Rijn-Herne-kanaal heeft de Nederhndsche regeeringsvertegenwoordiger protest aangetee- kend, dat tot dusver vruchteloos is gebleven. Nedcrlandsche Roode Kruis. In de week van 18 tot en met 24 Maart is ten I-ondom Athene kanonnen zouden zijn ge-di' ,he' hoofdbestuur van het Nederlondsclte plaatst, tot afweer van generaal Pangalos" Roode K™is aan griften ingekomen met bestom- troepen, ming voor: Rusland 562; Oostenrijk 100; Zeker zijn kolonel Piastiras en kapitein ter ?ldtS(lh'Q,ld 1025; Dui,sche universiteiten zee Hadjikiriakos dezer dagen te Saloróki ge- K wecst om met generaal Pangalos over zaken' ««evens talrijke Oostenrijkschc en Hongaar van staat en oorlog te confereeren, zeker zijn sc"e f°ndsen en coupons, op eenige hoogten in de omstreken van Athene stukken geplaatst voor de afweer van vliegtui gen, met het oog op een eventueele hervatting Mooie giften. De heer en mevrouw Driessen Vegelin von van de vijandelijkheden tusschen Griekenland Claesbergen, te Nijmegen, hebben 6000 ge en Turkije, dooh het rapport door kolonel Plas- schonken aan het departement Joure van de tiras, na zijn oonferentie met generaal Pangalos gepubliceerd, toont duidelijk aan, dat allen een drachtig samenwerken om het vredesdoel te 'bevorderen. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen en 15,000 aan het Friesch Volkssonatorium te Appelscha. Verbinding Noordzee en Zuiderzee. De plannen tot den aanleg von een verkeeis- weg door hec Geestmerombocht van Langen- dijk naar Bergen, waardoor een rechtstreek- sche verbinding tusschen Noordzee en Zuider zee zal ontstaan, dwars door Westfriesland, zullen, naar het N. v. d. D. van den Langenaijk meldt, verwezenlijkt worden. Ged. Scaten van Noord-Holland hebben daar op gunstig beschikt, zoodat het Provinciale Uit de sigarenniiverheid. Het Verbond van Vereenigingen van siga renfabrikanten in Nederland heeft aan zijn leden meegedeeld, dat met de 5 werknemersorgani saties in de sigarennijverheid nog geen oven- eenstemming is verkregen omtrent een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst. Met de werk liedenbonden is nu overeengekomen, de rege ling van 2 en 3 Novmber 1922 met ingang van I April met een maand te verlengen, waarbij tevens is bepaald dat de aftrek van het stuk loon van de plakkers van 18 pet. op 25 pet. wordt gebrachtdot de leeftijdsprogressie voor de strippers vervalt, en dat het verzuim, door hen vieren van den '2den Paaschdag, niet zal worden vergood. KON. BESLUITEN, Bij Kon. besluit is: aan J. van Reenen op zijn verzoek eervol ont slag verleend als burgemeester van Bergen, met dankbetuiging voor de langdurige door hem als burgemeester bewezen diensten; benoemd tot burgemeester van Needc S. K.subslcbe T* wordr «kregen. De Losten Haitsma Muiier, met toeltenning van gelijktijdig ««orbcreiding zuilen gezamenl.jk door de eervol ontslag als burgemeester van Nieuwe bf'roWten gemeentebesturen worden gedragen. Pekela* I n weg oenkt men te laren aansluiten bij de benoemd tot tweeden plaatsvervangend voor- sP<=°rstrant aQn de veiling te Noord-Scnar- zitter van den Raad van Beroep voor de directe 0,1 belastingen te 's Gravenhage mr. C. P. Zoayer, te 's Gravenhage; benoemd resp. tot voorzitter en onder-voor zitter van den Kolonialen Raad van Curasao dé hoeren A. G. Statius Muller en E. S. Lansberg. De Koninklijke familie. De Kon. familie heeft voor eenigen tijd. Ret landgoed „Den Ruijgenboek" te Scheverangèn betrokken. INGETROKKEN WETSONTWERPEN. De minister van Onderwijs heeft ingetrokken de wetsontwerpen tot regeling van het bewaar- schoolonderwijs en tot regeling der lichamelijke ontwikkeling van de rijpere mannelijke jeugd. DE ZOMERTIJD. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor het gebied Haarlem en omstreken heeft aan de Eerste Kamer verzocht, het wetsontwerp-Braat nen, den dierentuin van den heer J. Burgers te te verwerpen. 's Heerenberg naar Arnhem over te brongen. Het - De Kamer van Koophandel en Fabrieken dierenpark van den heer Burgers was oanvan- voor de Zeeuwsche eilanden heeft zich met één kei ijk een park voor de teelf van kostbare soor- stem meerderheid voor het behoud van denpluimgedierte, als siereenden, fazanten, zomertijd uitgesproken. pauwen, enz. in den loop van den tijd is de heer Burgers er toe overgegaan, ook andere De gemeenteraad van Weesperkarspel dieren! QQn koopen; in Duitschland kooht hij heeft zich met algemeene stemmen tegen het jn dierentuinen verscheidene dieren. Het Rotterdomsche postkantoor. Hel nieuwe postakntoor te Rotterdam is thans zoover, dat het binnen een week zou kunnen worden opgeleverd. Een datum van opening kan echter nog niet worden bepaald, doordat de meubelmakers, die bezig waren aan de ver schillende zaken en kamers de laatste hand te leggen, in staking zijn gegaan Nog een paar man waren aan den gang gebleven, doch uit vrees voor molest zullen die ook het bijltje er maar bij neerleggen. Inmiddels is dit uitstel te lastiger, doordat reeds tegen I Maart het bijkantoor Kruiskade ontruimd was, terwijl tc- gen 1 April ook de rijwielbergploals aan de Wijnstraat, waar het post- en telegraafpersoneel zijn fietsen bergt, is opgezegd. Een dierentuin te Arnhem. Eerlang zal te Arnhem waarschijnlijk een dierentuin gevestigd worden. Er bestaan pion- Over hef algemeen loopen de dieren vrij rond binnen met stevig ijzergaas afgezette terreinen. Allengs zijn door het aanbouwen van nacht- behoud van den zomertijd uitgesproken. Vervoer van brood. De minister van Arbeid, Handel en Nijver- verblijven een aantal gebouwen ontstaan, die hef heid heeft non hoofden of bestuurders vtn uiterlijk kregen van opgestapelde rotsblokken, broodbakkerijen in alle gemeenten .des Rijks Uit rotsblokken werd in het park een soort vij- vergund dat in afwijking van het bepaalde bij ver gevormd, welke steeds met regenwater ge- artikel 35 zesde lid, der Arbeidswet 1919 op vuld, een drenkplaats voor de dieren is. Vooral Zaterdag 31 Maart, Dinsdag 3 April, Zaterdag de collectie vogels is zeer bezienswaardig. 19 Mei en Dinsdag 22 Mei 1923 deeg of brood Verder vindt men er reeën, damherten, anti dat n.a 8 uur des namiddags van de vorigen lopen, mooie edelherten, zebra's, enz. En dit dag gebakken of opgewarmd is, a. van 7Jd uur dierenpark wordt nog steeds uitgebreid, des voormiddags af uif het gebouw met nen- Er worden thans onderhandelingen gevoerd hoorigheden, waarin zich de broodbakkerij be- met het Arnhemsche gemeentebestuur over een vindt, wordt vervoerd; b. van 8 uur des voor- terrein. Zoodra deze onderhandelingen tot een goed resultaat hebben geleid, dat spoedig te verwachten is, kan dadelijk het dierenpark aan zienlijk worden uitgebreid, daar de heer Burgers er in geslaagd is, alle dieren uit den Haagschen dierentuin aan te koopen. Het terrein waarop het oog is gevallen, is ge legen aan den Schelmschenweg. Het is ongeveer middags af, wordt verkocht of afgeleverd. De opleiding tot reserve-officier. Officieel. Ter kennis wordt gebracht, dat voor dienst plichtigen, behoorende tot de voorjaarsploeg 1923 van het wapen der infanterie, die werden K) H. A. groot en strekt zich uit langs den Noor- aangewezen voor de opleiding tot reserve offi- delijken berm van dien weg, in de nabijheid van het Nederlandsch openlucht-museum. Op het cier evenals in 1922 ook dit jaar deze opleiding desgewenscht terstond (aanvangende 3 April e. k.) zal kunnen ingana aan een der scholen voor verlofsofficieren. Voor hen, die dit wenschen, zal de op leiding met 1 October e. k. aan vangen: des gewenscht zal hun tot dien datum verlof wor den verleend. terrein zal tevens en landhuis worden gebouwd. De Bollenvelden. Men meldt ons uit Lisse: De crocussen staan thans in vollen bloei, terwijl de hyacinthen reeds beginnen te kleu ren, ook zijn er enkele vroege tulpensoorten, die hunne knoppen laten zien, zoodat met de Paaschdagen reeds veel te genieten /alt. De eigenlijke bollenzondag zal echter wel op 8 Wijziging van de wachtgeldregeling. Naar de Tel. verneemt, zal binnenkort een belangrijke wijziging van de wachtgeldregeling ^prj| vallen. voor het militair personeel verschijnen, wnarin j tevens opgenomen verschillende bepalingen Officieele brandstichting, omtrent een vermindering van het wachtgeld bij Aan de gasfabriek te Roosendaal werden on- het niet aanvaarden van een rijks-burgerlijken der toezicht von een commies-belastingainbte- werkkring, welke den wachtgelder eventueel naar ruim twee wagons tabak, sigaren en siga- mocht worden aangewezen. j retten verbrand in de ovens, welke voorraad Uijrvam uit een faillieten boedel en zulks op ver- De burgemeester van Boskoop. zoek van den erator van dit faillissement. De Dc heer Schaper heeft den Minister van Bin- werd voornamelijk vernietigd omdot deze nenlandsche Zaken gevraagd, waarom hij een "oor ,vocht enanderszins bedorven was en niet-ingezetene tot burgemeester van Boskoop inteerde nog uit den tija dot geen belasting be- heeft benoemd, terwijl eenige honderden ingeze- ston<F De waarde was thans zoo miniem dat de belasting niet zou zijn gedekt tenen verzocht ha /den een bekend en algemeen geacht ingezetene te benoemen. Bouw van premiewoningen. Ten vervolge op de mededeeling van den mi nister van Arbeid in de Staatscourant van 15 vier Nederlanders heeft berust op een mystifi- Juni 1922 wordt er de aandacht van belang- catie. Een strafvervolging wordt niet ingesteld, hebbenden op gevestigd, dat met den bouw van Gfdijk was te voorzien, toen de rechterlijke auto woningen, waarvoor een premie als bedoeld in feiten reeds bij de uitzetting verklaarden, dat het Kon, besluit van 8 November 1920 is of zal nie,s tegen Cetem hadden gevonden. De worden gevraagd, niet mag worden aangevan- ««tontellen hebben verklaard da. tegen de j A j werkzaamheid van Cetem in Belgie niets is m oordat omtrent die aanvrage door den B, XT j te brengen; dat de uitzetting van de vier Neder- Uit België uitgezette Nederlanders. Uit Den Haag wordt gemeld: De actie, te Brussel opgezet tegen Cetem, is als een stroovuur uitgebrand. Dc uitzetting der gen, minister von Arbeid, Handel en Nijverheid een d st een bevel beslissing ,s genomen, tenzij de hoofdinspecteur V(m de Betgische regf.ering. dat zij derholvc vol. van de Volksgezondheid de heer H v. d. Kaa te j,omen zjjn om ;n België terug te keeren en s-Gravenhage op daartoe strekkend verzoek daartoe geenerlei verlof behoeven. De tenlaste- heeft verklaard, dot tegen aanvang van den leggingen, die zijn gepubliceerd, zijn gebleken bouw geen bezwaar bestaat. Blijkt, dat zonder ujt <]e lacht te zijn gegrepen, overleg met dien hoofdinspecteur begonnen is, Cetem is ingeschreven in het Belgische Han den zal de aangevraagde premie worden gewei- delsregister en heeft zijn kantoren te Brussel .-oiaj,.. i- -i-i— 1 weder geopend, Rue Royale. Uit de steenindusfrie. Op de steenfabriek van de firma Heuff, te Groningen hebben 21 arbeiders het werk ge staakt. Een aantal werkwilligen uit Zuilichem cn Aalst hebben hun plaatsen ingenomen. De aanleiding is eenc loonsverlaging. Gemeente-drukwerk De rechtspraakcommissie van de federatie van werkgeversorganisaties in het boekdruk- korsbedrijf te Alkmaar heeft uitspraak gedaan in de zaak van een Alkmaarschen drukker, die voor het gemeentedrakwerk had ingeschreven 10 beneden het door de werkgevers onder ling vastgestelde minimumtarief en door deze handelwijze zijn gegeven woord tegenover zijn vakgenooten had verbroken. Bedoelden druk ker, die, hoewel daartoe opgeroepen, niet voor de rechtspraakcommissie is verschenen, werd eenc boete van 500 gulden opgelegd. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinforma tiebureau van Van der Graaf en Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 23 Maart in Nederland uitgesproken 106 faillissementen tegen 63 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van I Januari tot en met 23 Maart 1923 1014 faillissementen tegenover 593 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. De Alg. Schippersbond failliet. De Algemeene Schippersbond, die indertijd zoo veel van zich heeft doen spreken, die een tijdlang de schrik was van don handel in heel het land, wiens macht zelfs de regeering inder tijd erkende, heeft langen tijd niets van zich doen hooren. Dat was te verklaren, zegt de 1 „Prov. Gron. Crt." Men was bezig de zaken van j den Bond te liquideeren. En nu opeens doet hij weer van zich spreken. In de zitting der Gro- ningsche rechtband van gisteren is de Bond n.l. failliet verklaard, blijkbaar op verzoek van een der oud-ambtenaren, die een salarisvordering heeft. De vadermoord te Vlissmgen. Voor de rechtbank te Middelburg is behan deld de zaak tegen KI. M., 29 jaar, werkman te Vlissingen, wien ten laste was gelegd, dat hij op 3 Februari zijn vader Jacob Marijs van hei leven heeft beroofd, door hem opzettelijk met kracht met een dolkmes, althans met een scherp voorwerp, eenige stooten in zijn borst te geven, waardoor 6 wonden ontsionden, die kort daarna den dood van den vader tenge volge hadden, althans een der wonden, die tot in de holte van het hart is doorgedrongen, wat een uit- en inwendige verbloeding heeft tenge volge gehad. Subsidiair wordt ton laste gelegd mishande ling met doodclijken afloop. Gehoord werden vier getuigen, namelijk de artsen de Koning uit Vlissingen en Hulst uit Leiden, als deskundi gen, de commissaris van politie en een agent van politie uit Vlissingen. Als verdediger voor bekl. trad op de heer mr. A. H. Kuipers, advocaat te Middelburg. De beklaagde legde een volledige bekentenis af. Tegen hem werd zes jaren gevangenisstraf geëischt. De verdediger vroeg een clemente straf. Uitspraak 27 Maart. Brand door schuld. De Haagsche rechtbank heeft vrijgesproken M. A. K., automobielhandelaar te den Haag, wien ten laste was gelegd, dat het aan zijn schuld te wijten zou zijn geweest, dat brand is ontslaan in zijn garage aan de Van Slingealnd- straat. De zaak-van Staal. Bij de behandeling van de zaak van den heer van Staal voor het Gerechtshof te Den Haag zal als verdediger optreden mr. M. Mendels te Am sterdam. Misbruik van een mib'tair-radio-station. Voor den Krijgsraad te 's-Gravenhage heeft trecht gestaan een sergeant-telegrafist van het regiment-genietroepen, thans in garnizoen te Gorinchem, aan wien ten laste was gelegd, dot hij in Den Haag in of omstreeks I92T, als ser geant der genie, belast met de functie van chef van het Militair Radio-station 's-Gravenhage van den Generalen Staf, verschillende malen een gift heeft aangenomen, wetende dat zij hem ge daan werd, teneinde hem te bewegen, in strijd met zijn plicht voor een der employées van de firma Arnold Gilissen in Den Haag, cijfertele grammen aan derden over te brengen, of te ontvangen, te ontcijferen en ter keuring van de firma Gilissen te brengen, voor welke hande- Iinng hem geld werd gegeven, zulks in strijd met zijn plicht. Bekl. legde een volledige bekentenis af. Op zekeren dag waren twee bedienden van de fiima G., w.o. een oud-collega van hem, bij hem ge komen met het verzoek een paar bepaalde tee- kens over te seinen, die dan door het particu liere toestel van de firma zouden worden op genomen, ten einde dit toestel aan een proef te onderwerpen. Eenigen tijd later was den bekl. gevraagd verschillende cijfer-groepen over te seinen en zoo was langzamerhand van het een, het andere gekomen. De bekl. begreep wel, dat de cijfers betrekking hadden op de beurs, wat zij echter precies inhielden, wist hij niet altijd. Voor het door hem verrichte w«ric werd de bekl. betaald. Dit gebeurde aan de bank der firma. In totaal had de bekl. zoo ongeveer een bedrog van 2500 ontvangen. Plotseling was men er echter meee opgehouden. De bekl. was bij den heer G. geroepen, die hem dit had medegedeeld. Na dien tijd was er dan ook liets meer gebeurd. De Auditeur-Militair waes allereerst op de tegenwerking, die men gevonden heeft, vooral van de zijde der firma G., om deze zaak vol komen tot klaarheid te brengen. Naar spr.'s meening staat thans echter de grootste schul dige nog niet terecht. Deze bekl. toch stond als financieel veel zwakkere tegenover personen, die op dat punt veel sterker stonden en hem ver leidden. Spr. had dan ook liever gezien, dat deze bekl. niet het eerst was vervolgd, maar het O. M. bij de Rechtbank bleek een andere meening toe gedaan. Was dit niet gebeurd, dan zou spr» gaarne gezien hebben, dot er een plotselinge in val was gedaan in de Bonk om verschillende be scheiden in beslag te nemen, die nu wel ver* dwenen zullen zijn. Spr. meende, dat de heer Gilissen volkomen moet hebben begrepen, hoe de geheele zaak in elkaar zat. De eisch luidde 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De Krijgsraad veroordeeld hem tot dezelfden straf, met verlaging in rang. Vcrvalschte modelstaten. Voor den Haagschen krijgsraad heeft te* rechtgestaan J. F. H., sergeant-majoor- schrijven bij het Militair-Hospitaal te Amersfoort, beschuldigd van het verval* schen van modelstaten, waarop de hoeveel* heden voedingsmiddelen, die gebruikt wer den. moesten worden ingevuld. Op deze staten zou bekl. nu meerdere malen meer eieren hebben gezet, dan waren gebruikt. Bekl. bekende. Er waren telkens meer, eieren verdwenen, dan er gebruikt werden. Om de cijfers toch te doen kloppen, veran derde hij cle cijfers op de modelstaten. Hij deed dit uitsluitend om anderen te sparen, zelf had hij zich nooit aan diefstal schuldig gemaakt. De Auditeur-Militair meende er rekening mede te moeten houden, dat er nog veel meer personen bij deze zaak zijn betrokken dan dezen bekl. en voorts, dat niet is ko men vast te staan, dat de bekl. zich ook schuldig heeft gemaakt aan diefstal. Eisch 14 dagen gevangenisstraf met de gradatie van den bekl. tot rang van soldaat* -n Twee beruchte Duitsche inbrekers gevat. ,7|$ Ingevolge een cKefstal, Dinsdagnacht té BroeksittaTd gepleegd, is het de politie gelukt^ de hand tc leggen op een paar beruchte Duitn sche inbrekers, die vooral de Limburgsche grensdorpen tot hun opcratievcld hadden geko^ zen. Zoowel de Duitsche als de Limburger Rijks politie hadden reeds lang het oog op beide die*< ven gevestigd. Na de inbraak te Broeksirtard waar zij allerlei sieraden en ruim 200 aan baar geld ontvreemdden, leidde hun spoor naar Dus- seldorf. De Rijksveldwachter-brigadier Kou- wenberg uit Geleen en Stijnen uit Broeksittord daarbij uitstekend geholpen door de Duitsche Kriminal-Wachtmeesters Nelz uit Zuddern eo Bans en Gloder uit Dusseldorf welke twee i laatsten zich bij hun nasporingen als pos<bodö en metselaar vermomden, konden de dieven te I Dusseldorf arresteeren, terwijl zij nog een gei deel te van het gestolene in hun bezit hadden, Inbraken. 1 Te Delft is Vrijdagnacht ingebroken ten huizé ven den heer Th. A. Vos, in de Voorstraat» Ontvreemd werd voor ongeveer 3000 aan tafelzilver en 1100 aan contanten. De dieven zijn zeer ruw te werk gegaan. Te Budel is Vrijdagnacht ingebroken in de stoomzuivelfabriek. Er zij& 100 K.G. boter en j 300 ontvreemd. I. '7T\T7VST*-*11 **7 Aanslag. Vrijdagnacht zijn te Axel twee nabij de hof stede van de wed. L F. twee schoten gelost op een jongen en een meisje, die per fiets van een concert huiswaarts keerden. Een kogel trof den jongen in het been; het tweede schot miste. De politie heeft een onderzoek ingesteld. m Lensden. Nabij het hotel OudWLeusdert I had gisteren een botsing plaats tusschen twee auto's. Een der wagens bekwam lichte schade, 1 terwijl de inzittenden met den schrik vrij kwan I men. j Soesterberg. De pleiziervluchten op Soester-t berg. Het Haagsche Aneta-kantoor meldt aan hej Hbl.: De pleiziervluchten, welke de K. L. M. tijdeng de Jaarbeurs te Utrecht op Soesterberg georgai niseerd heeft, zijn een groot, succes gebleken* Er zijnn 536 personen geweest, die de lucht reis boven Utrecht en Amersfoort ondernomen hebben en kennis hebben gemaakt met het nieuwste en snelste verkeersmiddel „het vlieg tuig". Op een kaart, waarop dc uitbreidings plannen vai\ Utrecht staan aangegeven, risn wij dan ook bij het Fort de Bilt een schitterend ge legen vliegveld. Ware dit thans gereed geweest, dan zouden er stellig nog vele honderden Jaar beursbezoekers het luchluitstapje hebben onn dernomen. Dank zij de welwillende medeweri king van militaire zijde konden de vliegtoch ten op Soesterberg worden gehouden en daar de militaire vliegers in den omtrek van Soester berg bij iedereen reeds zoo vaak het verlangen hadden opgewekt ook eens door het luchtruim te zweven, waren het niet alleen Jaarbeurs-bei zoekers, doch ook vele inwoners van Amers foort en omstreken, die van de geboden gelegeni heid gebruik maakte. De K. L. M. is voornemens tijdens de Jaar beurs, die dif najaar gehouden wordt opnieuw aanwezig tc zijn, in de veronderstelling dat wei derom haar autobussen voortdurend tusschen Utrecht en Soesterberg in de weer zulle» moe ten zijn, om het groote aantal vlieglustigen te vervoeren. Zij hoopt met haar stand op de Jaarbeurs en met ^eze pleiziervluchten weder om velen van de veiligheid van het luchtverkeer te hebben overtuigd. VOETBAL. De wedstrijden van gisteren» De belangrijkste gebeurtenissen op voetbalge- bied zijn ditmaal wel dat Go Ahead zich met 30 op eigen terrein heeft laten kloppen door het Groningsche Be Quick in den strijd om het kampioenschap van Nederland. Voorts is het Sparta wederom mogen geluki ken van Feijenoord te winnen. H. F. C. is weer 1ste klasser, na de 4—1 over winning op Hilversum. In het Zuiden behaalde Willem II het kam*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 2