Fa. 1. W. v. ACITERBERGI Complete MeiibiMip. STADSNIEUWS. GEBRS. DE VRIES HET adres voor KIPPENGAAS EN ASPHALT Drukkerij IMELCHIOR breestraat 22 tel. 62 Drukt BOEKWERK en BROCHURES. Advertentiën begint al tijd voor rusten te worden, als Sigmond den bal hoog voor den doelmond plaatst; Bulder springt op en werkt notr met rifn voeten het 4e doelpunt in het net. Als we thee gaan drin ken, leidt Holland al met 4—0. De 2e helft begint voor de variatie met een Hollandschen aanval; Roetert schiet hard naast. Bijna maakt Frankrijk dan een tegenpunt, maar Hoenen mikt een centimeter te hoog, zoodat de bal van de deklat terugspringt. Na een vergeef- sche poging van Addicks om de leiding te ver- grooten, maakt Sigmond een eind aan veel ge- wurm voor het Fransche doel, door naast te schieten. Aan den anderen kent stuit een om haal van den Fronschen spil vlak voor de doel lijn, en vandaar over de lat. Addicks krijgt toch zijn zin, een prachtvoorzet van Groosjohan heeft hij maar voor het intrappen, en no. 5 ligt achter Berthelot. (5—0). Het spel raakt nu meer ver deeld. Juist heeft Groosjohan zóó hard langs do lijn geloopen dot er geen enkele binnen- speler was om zijn voorzet te benutten, of v. d. Poel vangt een voorzet van rechts voor de aanstormende Fransche voorhoede weg. Hoe nen rent alleen op het doel af, maar is ook al niet gelukkig, want zijn schot brengt alleen wat ortreddering op de staantribunes achter het doel. Het half dozijn wordt dan volgemaakt door Van Linge, wonneer Groosjohan een cor ner neemt en de bal bij den centerhalf terecht komt, die hem met de bekende vaart langs den keeper jaagt. HAt wordt nu vervelend om aan te rien. De Hollondsche spelers krijgen doel- pimtenkoorts en de Galliërs verdedigen met man en muis om tenminste dan het 7e doel punt te voorkomen. Maar zij kunner don toch niet verhinderen, dat de zooveelste corner op het doel wordt genomen, waaruit Bulder in de Postfanfore schiet. De Fransche linksbinnen komt dan voor open doel, maar schiet hoog o\er. Het 7e doelpunt, dot iedereen voelt aan komen bij een voorzet van Sigmond, wordt in de kiem gesmoord door buitenspel-staan van Bulder, v. d. Pool wordt weer even aan het werk gezet als de Fransche centerhalf een laag schot inzendt, dat hij nog net kan wegwerken. Hen fraai moment ontstaat er na een voorzet van Groosjohan, waar de heele voorhoede overheen loopt, zoodat zij kan worden weggewerkt. De Fransche centervoor gaat het nu elleen probee- ren. Hij onderneemt een solo-ren, maar v. d. Kluft loopt hem den bal voor de voeten weg, zij het ten koste van een corner, di.c buitenge woon slecht genomen wordt. Bij een 2e ren wordt hij zoo gehinderd, dat hij in de buurt van de cornervlog uitkomt en als hij het voor de 3e maal probeert, ligt v. d. Poel al op den grond voordat de Franschman schieten zal. De kans var den dag alzoo. Nog vliegt de kogel door Denis aangeraakt naast het doel. De corner levert niets op. Toch" ontstaat er een hachelijk mcrr.ent voor het Hollandsche doel, wanneer na een voorzet van rechts drie Franschen, v. d. Poel en Denis met den bal op de doellijn liggen te zwemmen. De Hagenaar weet echter liggend nog weg te werken. Een der Franschen blijkt geblesseerd, want er wordt even voor hem ge stopt. Na do hervatting schiet Addicks kalm in, do keeper stopt, maar laat den bol doodleuk over zijn arm in het doel rollen (7—0). Direct daarop, van den aftrap af, weten de Franschen eindelijk de eer te redden. Bard benut handig een fout van Denis, komt alleen voor v. -d. Poel te staan en geeft hem het nakijken (7—1). Dit doelpunt wordt door het publiek luide toege juicht, want de Franschen verdie-den het voor hun taai volhouden. Maar ook de Hollanders hielden vol en maakten nog een achtste doel punt door Bulder, die een verzet van Skr- mond oerhaTd in de touwen joeg. Sigmond schiet nog in het zijnet, zelfs Denis waagt nog een kansje en dan is het einde van deze zeer eenzijdige ontmoeting gekomen. De spelers en hun spel. Wanneer wij beginnen met het spel der gasten dan zal het niemand verwonderen dat wij con- stateeren dot de Franschen het voetbalspol verre van machtig zijn. Enkele momenten na rust, geleek het ergens op doch over 't geheel genomen bleef het beneden het middelmatige. Wij zullen in het kort alle spelers nagaan en beginnende met den captain van het Fransche team, tevens de speler die ver boven de ande den uit stak, center half Hugues. Voor niet een der Hollanders behoefde hij onder te doen, doch 't verschil tussohen hem en van Linge was, dat hij niet te ver durfde opdringen en zoo doende geen schoten kon lossen. Berthelot. De keeper van de Fronschen was slecht en had eenige doelpunten kunnen voorkomen. Coat—Mony. Deze beide backs waren zonder bepaald elecht te zijn, toch onvoldoende, wel trapvast. Joyaut—Hugues—Bonnardel. Van de halfbacks hebben wij Hugues reeds genoemd, zijn partners waren veel minder en zijn door hun onvoldoende ingrijpen mede schuld van de groote nederlaag. Bard—Boyer—Hoenen—Caillet—, Dcvaquez. Deze vijf aanvallers konden tegen onze ach terhoede niet optomen en ofschoon Kuipers lang niet goed was, kon de intacte rechtervleu gel der gasten er maar sporadisch doorkomen Bal controle-techniek, schieten, van niets kwam iets terecht en alleen 't doorzetten van do cen tervoor was goed, doch z'n schieten was erbar melijk. Het spijt ons dat wij over 't spol onzer gasten zoo schrijven moeten, doch om alles te wijten aan Berthelot, den doelwachter, dot gaat ook niet. Onze eigen spelers en hun spel. Waarschijnlijk verwacht men bazuin geschal en misschien laten enkele bloden zich door den uitslag beïnvloeden doch dit spel tegen België en wij gaan er met stukken in. De Holl. captain Kuipers was de minst goede uit de achterhoede en in elk geval de minste der half backs. v. d. Poel. De Velocitas-keeper heeft bijna niets te doen gehad en daar kunnen wij dus niets ovor schrij. ven. Aan 't doelpunt kon hij niet veel doen, dat was te wijten aan Denis. v. d. KluftDenis. Denis speelde in de achterhoede als een voor hoede speler, passeerde telkens veel te veel spelers alvorens hij 't leder afgaf en zal dit tegen de Belgen moeten nalaten, doch met z'n neven speler v. d. Kluft vormde hij een uitste kend duo, vooral laatst genoemde was forsch en zeker in 't trappen. Kuiperv, Linge—Lefèvrc. Van Linge heeft gezwoegd en een reuzen aan deel in de score gehad, z'n zitten vlak achter do voorhoede was uitstekend, ook z'n enorm harde en goed gerichte schoten vielen op. Oogenblik- kelijk na hem moet genoemd worden de kalme- stcvïge tactische Lefèvre. Hij is volgens ons iets te langzaam, doch gelijkt zeer veel op Hordijk. Allerwege was men over hem goed te spreken. Kuipers viel ons tegen en wij zouden daar Stee man of Jole prefereeren. Sigmond—AddicksBulder— Roetert—Groosjohan. Ondanks de acht doelpunten kon ons deze linie 't minst bekoren. Voor rust waren er drie van de vijf die onvoldoende waren en wel de vleugels en de centervoor Bulder. Addicks en Roetert waren goed ofschoon laatst genoemde te veel alleen deed. No de thee waren Sigmond en Groosjohan beter, doch Bulder ondanks z'n paar doelpunten niet goed. Addicks vonden wij de beste van de vijf. Meeningen van anderen. Wij laten hieronder volgen de meeningen van eenige vooraanstaande personen, zooals zij die aan de Tel. mededeelden De heer Frits Kuypers, de aanvoerder van het Nederlandsche elftal, schreef do groote overwinning toe aan het feit, dat door de Hol landers met systeem is gespeeld, terwijl de Franschen een doelloos kick-and rush demon streerden. Bóvendien toonden de Hollanders meer balcontrole te bezitten dan de Franschen. Uitblinkers wilde de heer Kuypers niet noe men, omdat z. i. allen him uiterste best hebben gedaan. Wel stipte hij aan, dat Van der Kluft hem bijzonder meegevallen was. De leiding van, scheidsrechter Einar Ulrich roemde de Hollandsche aanvoerder zeer. Fred Warburton, de trainer der Oranje- ploeg, was natuurlijk danig in zijn nopjes en vond het zeer moeilijk onder deze omstandig heden een oordeel over de ploeg te geven. Ook hij was, evenals de Hollandsche aanvoer der, van meening, dot de ploeg met het beste systeem hier gewonnen had. Uitblinkers kon hij ons niet noemen en zijn antwoord luidde kort en typeerend„They have all done their best, that's all". Op onze vraag of dit elftal tegen België ge handhaafd moest blijven, antwoordde de trai ner „Dit is een team, dat getoond heeft doelpun ten te kunnen maken. Daar is het ten slotte om begonnen en daarom hecht ik aan dit elftal groote waarde. Waarom zou men het dus juist tegen de Belgen niet handhaven?" De heer Mutters, do bekende scheidsrech ter, was in de allereerste plaats vol lof over de uitstekende leiding van scheidsrechter Ulrich. Van ons elftal achtte hij Roetert de zwakste. Hij achtte in dit Nederlandsche elftal dooi' zijn tem po cn fighting-spirit, do kern aanwezig voor onze ploeg tegen Belgic. De Tel. heeft ook de meening gevraagd van den heer Hjertberg over het Nederlandsche voetbal in het algemeen en den wedstrijd Ne derland—Frankrijk in het bijzonder. De heer Hjertberg behield zich eenige reserve voor, om dat hij nog te weinig van het Nederlandsche voetbal had gezien, doch wel was het zijn stel lige overtuiging, dat het zwakke punt bij onze spelers was: gebrek aan snelheid en gebrek aan snel handelen, zoowel als gebrek aan goedo troining. Wat het Fransche elftal betreft, hier was snel heid cn training blijkbaar voldoende, over het algemeen zelfs beter dan bij de Hollanders, doch de „voetl>al"-capaciteiten der gasten waren zoo inferieur aan het Nederlandsche team, dat een zwore nederlaag niet kon uitblijven. Zeer juist achtte de heer Hjertberg het systeem der Neder- Ijfnders, om veel te schieten, toen zij eenmaal ontdekt hadden, dat het Fransche doel onvol doende werd bewaakt. In hoeverre eenige zwak ke punten in het Nederlandsche elftal nog kon den worden versterkt, kon de heer Hjertberg niet uitmaken, doch als geheel beschouwde hij het als een ploeg, waarven heel wat is te maken. In dit verband woes hij met nadruk op de wenschc- lijkheid, dat de ploeg vooral een goed geheel vormt, cn de spelers serieus trainen. Die fac toren wegen bij hem zwaarder dan enkele zwak ke punten, die misschien door uitblinkers ver sterkt zouden kunnen worden. Waar het op het oogenblik in Nederland onmogelijk schijnt, om een vertegenwoordigend elftal samen te stellen, hoofdzakelijk met spelers uit één plaats, acht hij het noodzakelijk, om de samenstelling lang van te voren te bewerkstelligen, ten einde een oantal oefenwedstrijden te kunnen spelen. En don had de heer Hjertberg nog iets op het hart. Hij had bemerkt, dat de spelers T Vs uur voor een wedstrijd nog lunchten. Dat is uit den booze. Het laatste moet minstens drie uur vóór een wedstrijd genuttigd worden. Is het een be zwaar om zoo vroeg te lunchen, laat men don laat in den morgen een stevig ontbijt nemen cn dan niet eerder meer eten dan na afloop van den wedstrijd. A Lijst van aanwezige genoodigden. Do wedstrijd werd bijgewoond door de volgen de offirieele personen Minister van Karnebeek, de burgemeester van Amsterdam met de wethouders ter Haar, Wier- dels en dr. Vos, de secretarissen-generaal mr. J. B. Kar. en Jhr. Mr. C. W. Feith, de heer Bechet als vertegenwoordiger van den Franschen Ge zant. Voorts van het Gezantschapde Gezant- schapraad de Militaire Attache, de Ambassade Attache, de Fransche Consul te Amsterdam, Prins Albert de Ligne Belgische gezant, de heer Rimet, voorzitter van den Franschen Voetbal bond, de heer Wolters, voorzitter v. d. Belgische Elftal-Commissie, het bestuur v. h. Neder! Olympisch Comité, en de heer Schuitemaker, hoofdcommissaris van politie te dezer stede. Onze berichtgeving. Onze berichtgeving tijdens den voetbalwed- sstrijd HollandFrankrijk is een succes ge weest, dat, laat het ons maar aanstonds zeggen, voor ons een reden zal zijn, deze publicatie bij den komenden wedstrijd tegen de Belgen te herhalen. Het was druk in de" Utrechtschestraat, sommi ge oogenblikken zelfs zoo druk, dat de politie moest ingrijpen om het verkeer te regelen. Telkens als er een nieuw bulletin verscheen, stroomde het publiek toe en het terras van Lunchroom Princesse leeg. Ons eerste bulletin verscheen te 2.50 nadat de wedstrijd te 2.40 was begonnen. Toen de score zoo geweldig vlug omhoog ging, zagen wij ver- sr' '1 lende twijfelaars. Zij dachten dat wij het hadden. Maar ons draadloos telefoonoppa- i dat zich bevond in het bekende electro- t sche-bureau van den heer B. Schoolemnn, S. lepad, was zeer duidelijk, zoodat wij onze cc.Iega van Vas Dioz zeer goed konden ver staan. Telkens klonk het: Hallo, hallo, hallo, hallo, hier, Vas Diaz, Amsterdam. Wij gaan verder, heeren, Roetert brenkt de bal op enz. Vlug worden de mededeelingen op papier ge zet en dan vertrok onze ordonnans om het pu bliek de blijde mare te brengen. Tenslotte een woord van dank aan den heer Schooleman voor dc groot© bereidwilligheid waarmede hij ons in staat stelde ons werk te verrcihten. Kegelconcours Amicitia. Stand op 2 April 's avonds 12 uur. T. W. Groenhuizen 45. 2. A. P. Houtzager 3X44 3. B. J. Kraal 2X44 4. H. Ncfkens 44. 43. 5. F. Lomans 44. 41 6. P. J. v. Eimeren 43. 42. 4X41 7. M. Bruycl 43. 42. 41. 8. 7. O. de Jong 3X42, 9. P. Bosseloan 2X42 10. Dr. v. Enst 42.' 11. W. Bunnik 41. 40. 12. F. Ruitenberg 41. 39. 5X38 13. Dr. Lulofs 41. 39. 38. 37. 14. A. M. Kerkkomp 41. 39. 38. 30. 15. Dr. W. Kalkmon 41. 2X36. 16. J. de Koning 2X40, 3X39. 17. F. A. v. Setcrs 2X40 38. 18. J. v. Keulen 40. 39. 2X38. 19. v. Schoik 40. 39. 37. 20. J v Dijk 40 38. Serie 10 Hoogste Kaarten. 1. B. J. Kraal 431. 2. W. Groenhuizen 417. 3. H. Nefkens 415 4. R. J. v. Eimeren 408. KENNISGEVING. De burgemeester van Amersfoort maakt be kend, dat zij, die bij het aanvangen van het nieuwe dienstjaar (1 Juli a.s.) in het bezit wen- schen te komen van bewijzen van registratie van eendenkooien en duiventillen, zij deze in den loop der maand April T923 bij hem behoo- ren aan te vragen. Vestigt er voorts de aandacht op, dat de aanvragen ter bekoming van bovengenoemde bewijzen volgens het bepaalde bij de Zegel wet vrij zijn van zegel. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. Amersfoort, 28 Maart 1923. ftrommestr. 36. Tel. 116 Voor speciale koopjes, zie etalage Vergunning. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat aan het Stadhuis is aangeplakt een publicatie inzake een verzoek van P. H. R. Schoenaker om een logementsver gunning in perceel Longestraat 99. Gemeenteraadsverkiezing. Niet de heer G. van Dorsscn, zooals in ons Zaterdagnummer is gemeld, maar de heer Joh. van Dorssen, is candidont van de vrijz.-dem. kiesvereeniging voor de a.s. gemeenteraads verkiezing. Huldiging H. M. de Koningin. Door de Ned. Veroeniging van Kermisvakge- nooten „Ons Belang" heeft, in verband met het voorstel tot het geven van subsidie aan het Hulv digingscomité in de laatste raadsvergadering het volgende adres aan den gemeenteraad verzon den: Aan den Raad der gemeente Amersfoort. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen: Ondergeteekonde, Alg-m. Secr. der Nederl. Vereen, van Kermisvakgenooten „Ons Belang", welke Vereen, is opgericht 13 Dec. 1899 en Kon. goedgek. 21 Juni 1901, Stbl. no. 54, dot hij met verwondering kennis heeft geno men van de behandeling van een voorstel tot het geven van subsidie voor de organisatie ven' de Huldigingsfeesten van H. M. de Koningin, dat die verwondering zijn oorzaak vind in hot feit, dat men een verzoek van ondergeteekendo heeft afgewezen, n.l. een verzoek om eon feest- week annex kermis te organiseeren, een feest- week die, in plaats van subsidie te eischen, baten in de gemeentekas zou doen vloeien, dat, waar men destijds aanleiding heeft ge- vonden om het voorstel-Leinweber (wederinvoe ring der kermis) te rediculiseeren, door het meenemen van oliekoeken ter raadszitting, het adressant verwondert, dat nu, bij de behande ling subsidie Huldigingsfeesten, hetgeen der leden in de gedachten is gekomen een flesch oranjebitter mee te nemen, dat men schijnbaar ook bij rechtsch overtuigd is, dat het volk ontspanning noodig heeft, dat de kermis moreel absoluut niet lager staat als andere volksfeesten. Redenen waarom adressant er bij Uwen Raad op aandringt, in navolging van andere plaat sen (in 1923 Assen en Harlingen) de kermis weer in te voeren, 't Welk doende, w.g. J. L. COPPEJAN. Muziekschool, Naar wij uit goede bron vernemen is ter voorziening in de vacature, die aan de Muziek school van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst alhier zal ontstaan tengevolge van de benoeming van den Heer Henri Ge- raedts tot leeraar aan het Koninklijk Conser vatorium te 's Gravenhage, het bestuur der Muziekschool reeds in onderhandeling met een musicus van naam, dien het met ingang van den nieuwen cursus aan de school hoopt to verbinden, Garnizoen. Aan den Sergeant H. A, van Velthovcn van het 16c Regiment infanterie is de Gouden me daille voor trouwen militairen dienst toegekend, te rekenen van 1 Januari 1923, TOONEEL. x Een liefdadighèidsuitvoering ten 1 bate der tuberculosebestrijding. Door het bestuur der Amcrsfoortsche Ver- eeniging ted Bestrijding der Tuberculose woïdt dezer dagen eene circulaire verzonden om do inwoners onzer stad op te wekken om kaarten te nemen voor eene tooneelvoorstelling in Amicitia, door dc Koninklijke Rederijkeiskamer „Jan van Beers, te Utrecht, waarvan de baten zullen strekken ten voordeele van genoemde vereeniging, die eene versterking harer midde len zeer dringend behoeft. Wij wekken onze lezers gaarne en met aan drong op, om dit doel krachtig te steunen, in de eerste plaats ter wille van het doel zelf dut zeker op ieders sympathie aanspraak mag ma ken, maar vooral ook om aan „Jan van B*ers" te toonen, dat haar welwillend aanbod op hoo- gen prijs wordt gesteld en dat men het feit weet te waardeeren dat de zoo gunstig bekende en reeds meer dan 60 jaren bestaande Kamer ook Amersfoort eens in de gelegenheid stelt van huro kunstpraestaties te geniten. Dit kunnen wij met te groote overtuiging doen, omdat „Jon vnn Beers" ons in de gelegenheid stelt kennis te maken met het laatste werk van den Franschen tooneelschrijver Eugene Brieux, die zich door zijne stukken: Blanchette, Vriendinnetje, De roode Toga enz. een wereldberoemdheid heeft verworven. Dit laotste stuk „De Advocaat" dat door dc geheele Fransche pers als een zijner allerbeste werken is geroemd, is door den schrijver ter opvoering afgestaan aon den voorzitter ven „Jan van Beers", die over eenige weken in Utrecht het feit herdenkt dot hij 25 jaar die functie heeft vervuld en omdat hij dit stuk om zijn bijzondere speelkwoliteiten cn buitenge woon bocienden inhoud bij zijn jubileum bij voorkeur zou willen spelen. Zaterdag 24 Maart hod de eerste opvoering in ons land in Zuphcn plaats, waar de Kamer door de Zutph. Afd. van het Nederl. Tooneelverbond was uitgenoodigd. Dc volle schouwburg heeft het stuk en de speler uitbundig toegejuicht cn de Zutphensche Courant schrijft in een uitvoe rige, zeer waordeerende bespreking van het stuk: „Het spel maakte deze waardeering te ge makkelijker. Dat stond, gelijk men dat trouwens van „Jan van Bcers" gewend is, op een peil dat ver boven het gemiddelde dilettantisme uit steekt". Verwonderlijk mag het hecten dat „Jon van Beers", die in zooveel plaatsen van ons land ge regeld wordt uitgenoodigd, nog nimmer in Amersfoort heeft gespeeld, maar wij zijn er zeker van, dat deze eerste kennismaking de aan leiding zal worden dat de Kamer ook hier vaker haar kunst in dienst zal stollen der liefdadigheid. Zij, die de bedoelde circulaire niet ontvangen kunnen zich voor kaarten aanmelden bij Baron H. L. H. van Isselmuiden, Utr. weg 154 en in Volkhoff's Bockhandel (IJ. O. de Jong), De Emmablocm. Naar wij vernemen zal de Emmabloem- collecte ten bate van de bestrijding der tuber culose, ingesteld door H.M. de Koningin-Moe der, te dezer stede gehouden worden op a.s. Donderdag. Gezien het goede doel, kunnen wij deze collecte bij de ingezetenen ten zeersto aanbevelen. Kantongerecht. Uitspraak in strafzaken. W. v. d. H., Hoogland, op den oponb. weg fCen trekdier onbeheerd laten staan, 8 of 5 d. J. v. L., Ph. G., H. G. en H. \V. K, allen te Amersfoort, verwekken van nachtelijk buren gerucht, 5 of 5 d. voor ieder. A. v. D. en P. t H. Azn., beiden te Spaken burg, idem, 3 of 2 d. ieder. F. E., Amersfoort, dronkenschap, 8 of 8 d. C. de G., Amorsfoort, idem, 8 of 8 d. B. M., den Haag, idem, 8 of 8 d. F. H., Soest, loopen op verboden grond, 5 of 5 d. J. v. H., Amersfoort, overtr. drankwet, f 10 of 5 d. J. v. d. B., Barneveld, overtr. wapenwet, 5 of 3 d. D. B., Barneveld, overtr. woningwet, 8 of 5 d. M. G. H., Woudenberg, overtr. motor- en rij wiel wet, 8 of 3 d. H. L., Bnorn, oen gevaarlijke hond niet muil- korfen, 10 of 5 d. M. J. P., Deventer, met motorrijtuig te snel rijden, 20 of 10 d. F. H. H., Rotterdam, idem, 20 of 5 d. J. J. v. d. B., Utrecht, idem, 20 of 5 d. G. H., Bunschoton, te Hoogland een weg be rijden met motorrijtuig, welke het door B. cn W. bepaalde gewicht te boven gaat, 10 of 5 d. W. F. B., Maartensdijk, met motorrijtuig te snel rijden, 10 of 5 d. C. G. P., Veonendaal, overtr. jachtwet, 20 of 10 d. N. W. S., Amersfoort, te Stoutenburg een weg berijden met motorrijtuig, welke het door B. en W. bepaalde gewicht te boven gaat, 10 of 5 d. A. J. W. L., Amersfoort, op den openb. weg rumoer maken, 3 of 2 w. tuchtschool. A. J. v. d. H., Amersfoort, idem, 5 of 5 d. W. J. W., Amsterdam, overtr. motor- en rij- wiclwet, 5 of 3 d. G. J. G., Barneveld, zich met kunstlioht in het veld bevinden, 5 of 5 d., met verbeurdverkla ring van den in beslag genomen fietslantaarn. J. BAmersfoort, overtr. arbeidswet, 5 of 5 d. J. S., Amersfoort, idem, 3 of 3 d. M. G. B., Amersfoort, idem, 10 of 10 d. R. S. B., Amersfoort, idem, 4 of 4 d. J. G. J. V., Amersfoort, idem, 2 maal 5 of 2 maal 5 d. S. V., Amersfoort, idem, f 5 of 3 d. J. B., Amersfoort, idem, 2 of 2 d. OPGERICHT 1883. WESTSINGEL 12 en 13. AGENDA: Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek. Museum F'.ehite. R. K. Openbare leeszaal. Leeszaal Handelsregister. Amhcmscheweg 23. Amersf. Bioscoop en Variété Theater, Lange- straat Vrijdagavond 8—9 uur. Theosophische Biblio theek. Laantje 3. Vrijdag, Zaterdag, Zondag, Moandog. D« Arend. Bioscoop. Zondag, Maandag, do Volk. Luxor Bioscoop. 7 April. Do Volk. Feestavond Korfbalver- Amersfoort". 7 April. Amicitia. Eindbol-Leefson. 10 April. Amicitia. Liefdodigheidsultvoering „Het Kattebelletje." 11 April. Amicitia, Liefdadigheidsuitvoering „De Woudkoningin." 12 April. Amicitio. Nutsavond. 13 April. Amicitia. Lozing de heer Vissen 14 April. Amicitia. Eindbalvon Bcmmel. 14 April. De Valk. Feestovond Handelsschool 21 April. Amicitia. Uitv. Kunst n« Arbeid. 21 Apri'. Do Volk. Uitv. Entre Nous. 23—28 April. Gebouw „Necofa" Amersf, Winkeliers Beurs. 25 April. Dc Valk. Uitv. Jonge Vreugd. 30 April. Amicitia. Volksuitvooring Toonkunst 1 Mei. Amicitio. Uitvoering Toonkunst BURGERLIJKE STAND van 3 April 1923. Geboren: Johannes Petrus, i. v. Petrus Zwaak en Pctronclla Cornelia Maria Helle voort Otto, z. v. Jan Speulstra en Catharina Hcndrika StolGererdus Cornells, z. v. Ger- rit van Dijk en Gecrtruida DijkhuizenAnto- nie, z. v. Aart van den Hazel en Johanna van BogerijenNeeltje, d. v. Pieter Laseur en Geertruida von HocijenJonna Cornelia, d. v. Woutor Schouten en Johanna Zevenboom; Theodora Wilhelmina, d. v. Comclis van Bar- reveld cn Louisa Maria Gorth Tielemon Wil lem, r. v. Cornells Herman Jansen en Alieda dc Wilde. Getrouwd: Frcderik Cornells Hoek en Evordina Vcldmeijer; Jon Comclis Tclder en Maria Elizabeth van Buuren. Overleden: Catharine Sparenberg, oud 76 jaar weduwe von A. SchiefeltMaria Ca tharine Balvers, oud 1 jaarEmiel Vorkuil, oud 9 maandenMaria Mathilda Looijmans, oud 82 jaar ongehuwd. Gevonden (voorwerpen. Een kinderarmbandje; een portemonnaIe,ü\« houdende eenig geldeen rol rood koper draad. Rechthebbenden kunnen zich tot het verkrij gen van inlichtingen ten politiebureelo vervoe- gen» Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen vani 8 April 192a Hoogste stond: 772,4 te Stensele. Laagste stond: 746.9 te Vcstmonoer. Verwachting tot den avond van 4 ApTfl: Zwakke tot matige O. tot Z. O. wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. W i e 1 r ij d e r s. Fietslantaarns aansteken 7.05 uur. WISSELKOERSEN. Off. Not. Niet Off. No*. 81 Maart 8 April ?8 12 uur Londen 11.89 U.8S74 Berlijn. 0.0119 ".0119$ Parijs16.80 Brussel14.55 14.46 Zwitserland 40.90 47.— Weenen 0.0081 0.0036J Kopenhagen 48.70 4870 Christiania 45.95 45 95 Stockholm 6750 67.65 New-York2.53'/, 2»547« De Heer en Mevrouw BOSCH—SEIBERT, geven kennis van de geboorte van een ZOON. Semarang. 20 Maart 1923. Ondertrouwd: fc Mr. S. VAN T EIND ft en J. r. REINDERS. f' Amersfoort, 3 April 1923. Amsterdam. Heden overleed tot onze diepe droefheid mze Reliefdo Echtfte- noote, Moeder en Zus ter. Mevrouw GEERTRUIDA VAN LONKHUIJZEN, geboren VI», in den ouderdom van bijna 59 jaar. Amersfoort: Ir. J. VAN LONK HUIJZEN. BETSY. CATO. 's-Gravenhnpe: ANNA VIS. Amersfoort, 2 April 1923 Beekensteinschelaan 8.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3