SMILION II I. A. S Zn, Itr.str. I? Tel. 145 Fiima m WEMERK i ElZEHMR BINNENLAND. STADSNIEUWS^ Per fiesch f 1.60, per anker 65.- Hebt U een Taxi of Auto noodig? Bel danopülo.42 ORIGINEELE zeer aan te bevelen Bordeaux, gewas 1917 arbeiöstsjid MIER A R BS £>3 PP S STATIE (,;v;/ B.SCHOOLSMAW ^kJ-atcTROTtCHNiicn BUREAU -p/.-r AME-FOQPT - ÏVAL C" en verscheiden leden der regeeringsgezinde par tijen waren heengegaan. Het is ni t bekend, of de nederlaag politieke gevolgen zal hebben. De technische gevolgen zijn echter ernstig, daar het Huis door zijn stemming heeft besloten de begrooting voor den civielen dienst niet te bespreken. Londen, 10 April. (R.). In de lobby werd druk gepraat over de positie der regee ring tengevolge van de nederlaag en de regee- ringsgezinden gaven toe, dat, hoewel de stem ming onverwacht was en plaats had over een technische' aangelegenheid, er niettemin een lastige toestand is geschapen en dat hot pres tige der regeering heeft geleden. Naar verluidt, is de Speaker van meening, dat de motie, waarop de regecring is verslagen, opnieuw aan het Huis kan worden voorgelegd en dat aldus de ernstige technische moeilijk heden, die door de nederlaag zijn gerezen, te boven zullen worden gekomen. Eveneens ver luidt, dat de ministers dezen weg zullen volgen en binnenkort dezelfde motie zullen indienen, aldus de heden door het Huis genomen beslis sing wrakend. In dit geval zal er geen crisis zijn. Naar wordt verklaard, was de nederlaag te wijten aan een blunder van den regeerings- whip, die de stemming niet verwachtte. De toestond von Bonor Law. Londen, 10 April. (N. T. A. Draadloos). De Doily Telegraph zegt, dat wegens ctn lichte keelaandoening, waaraan Bonar Low thans lijdt, de kanselier van de schatkist de taak op zich heeft genomen om de vragen te beantwoorden, die in het parlement den premier werden ge steld. De Britsche spoorwegen, Londen, 10 April. (N. T. A. Draad loos). Een statistiek betreffende de ontvangsten en uitgaven op de spoorwegen in Groot-Britan- nië toont aan, dat in 1922 de totale ontvangsten 1,600,000 pd. sterling méér bedroegen dan in 1921 en dat de uitgaven verminderden tot 55,600,000 pd. st. IERLAND. DE BURGERSTRIJD. Het hoofd van 't republikcinsche leger gevangen genomen. Dublin, 10 April. (R.) Liam Lynch, de chef van den staf van het republikeinsche leger, is bij de krijgsverrichtingen ie Clonmel gevan gen genomen. Hij is ernstig gewond. Dublin, 11 April. (R.) Officieel wordt gemeld, dat Liam Lynch gisterenavond bij Clon mel is gestorven. Andere telegrammen melden, dat De Valera ternauwernood aan gevangenneming ontsnapte, toen Lynch gewond werd. Het schijnt, dat een congres van vooraanstaan de republikeinen werd voorbereid, doch het mis lukte door de waakzaamheid der Vrijstaatsche troepen. De kameraden van Lynch trachtten hem weg te voeren, doch zij waren genoopt hem achtet te laten door de achtervolging der Vrijstaters. Een vergadering te Dublin van Iersche Roomsch-Katholieke bisschoppen stelde een ver zoekschrift op aan monseigneur Luzie, verte genwoordiger van het Vnticaan, als gevolg waar van monseigneur Luzie heden een brspreking met president Cosgrave zal hebben. DENEMARKEN. Dc werkloosheid. Het aantal ingeschreven w'erkloozer. in Dene marken bedroeg in de week, eindigende 6 April, 40.605, hetgeen een vermindering is rge- lijking met de vooralgnande week van 4225 en 7683 minder dan in de week, voorafgaande aan Paschen. In de overeenkomstige week van het vorige jaar was het aantal ingeschreven werk- loozen 86.300. ROEMENIE. DE TOESTAND IN ROEMENIE. Een tegenspraak. Boekarest, 10 April. (B. T. A.) In of- ficieele kringen wordt verklaard, dat de in het buitenland verspreide berichten, volgens welke de toestand in Roemenië aanleiding zou geven tot ernstige bezorgdheid, van allen grond ont bloot zijn. Ook wordt tegengesproken, dat de wanordelijkheden tot een mobilisatie zouden hebben geleid. In het gchecle land heerscht vol komen rust. TURKIJE. DE KWESTIE VAN HET NABUE OOSTEN. De nieuwe conferentie. Uit Lon'den d.d. 10 April: Men ne- it alge meen aan, dat- de datum, die door de Turken voor de hervatting der conferentie ;n Lau sanne is voorgesteld, n.l. 23 April a.s., ook de goedkeuring der geallieerde mogendheden zal wegdragen. De kwesties, die besproken zullen worden, zijn voor het meerendeel van techni- schen aard en zullen vermoedelijk de aandacht niet in gelijke mate gaande mnken nis de poli tieke vraagstukken, die op de vorige conferen tie te Lausanne werden behandeld. VEREENIGDE STATEN. DE VERHOUDING TOT DEN VOLKENBOND Washington, 10 April. (R.) Officieel wordt meegedeeld, dat Harding het logische niet kan inzien van de redeneering, die men in sommige kringen hoort, dat de toetreding van de Ver. St tot het internationale gerechtshof op indirecte wijze de Ver. St. in den Volken bond zou sleepen. Harding is van meening, dat de kwestie, of de Ver. St zullen deelnemen aan dat hof eenigszins vertroebeld is door de vooi- standers van den Volkenbond, Jie duarin de mogelijkheid zogen om de Ver. St. in len bond te brengen. Er wordt aan toegevoegd, dat de houding van de regeering tegenover den Vol kenbond onveranderd is. Visum geweigerd aan mcVr. Kalinin. Washington, 10 April. (R.) Het depar tement van stQat heeft het visum voor mevrouw Kaliriin, de vrouw van den Russischen zaakge lastigde, die een bezoek aan de Ver. St. wilde brengen, ingetrokken. Washington, 10 April. (R.) Het depar tement heeft verklaard, dat de aanwezigheid van mevrouw Kalinin in dc Ver. St. volkomen onge- ^wenscht is tengevolge van het diepe gevoel van weerzin, dat gewekt is door de terechtstelling van Boedkiewitsj. 'Het departement heeft tal van protesten uit het heelc land tegen haar toelating gekregen. Zij was van plan in Amerika lezingen te houden ten behoeve van de noodlijdende Russische kinderen. Kameroverzicht. Eerste Kamer. Vergadering van Dinsdag 10 April. Geopend te 2 uur 10 min. Voorzitter de heer v. d. Does de Willebois. Ongesteldheid J. J. G. baron van Voorst tot Voorst. De Voorzitter merkt op dat de zeer onaangename mededeeling is ingekomen, Jat de piesident door ongesteldheid verhinderd is deze vergadering te presideeren, terwijl tiet zich laat aanzien, dot deze ongesteldheid nog wel eenige dogen zal voortduren. Krachtens het reglement van orde is spr thans aangewezen om de voorzittersfunctie waai te nemen. Hij hoopt dat dit echter van korten duur zaJ zijn en wenscht den president een spoedig en vol ledig herstel toe. Voorts doet spr. een beroep op de welwillendheid van zijn medeleden om het elkaar zoo aangenaam mogelijk te maken en de werkzaamheden zooveel mogelijk te doen strekken tot behartiging der aan de Kamer toe vertrouwde belangen (Applaus.) Regeling van werkzaamheden. De Voorzitter deelt mede, dat de cen trale afdeeling heeft besloten hedenmiddag on middellijk na de openbare vergadering in de afdeelingen verschillende wetsontwerpen te doen onderzoeken, o.o. het schoenen wetje en de wijziging van de registrutiowet De Jacht wet zal echter hedenmiddag nog niet worden onderzocht met het oog op de omstandigheid, dat eerst enkele dagen geleden het overzicht van de behandeling in de Tweede Kamer is in gekomen. Voorts zullen met het oog op de vereischte aanwezigheid van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw in de Twee de Kamer, in verbond met de behandeling van provinciale wet aldaar, onmiddellijk na de al- gemeene beschouwingen ovei de Staatsbegroo- ting voor 1923 verschillende onder dezen mi nister ressortecrende wetsvoorstellen aon de orde worden gesteld w.o. hoofdstuk 5 a der Staatsbcgrooting voor 1923, teruv na hoofdstuk 10 a de Arbeid-, zal worden behandeld. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering verdaagd tot Woensdagochtend 11 uur. Dan worden de Al- gemeene Beschouwingen voor de Staatsbegroo- ling voor 1923 voortgezet. Berichte*. Z. K. H. de Prins zal Woensdag 18 dezer te Vlissingen de opening bijwonen van een nieuw aangebouwd gedeelte van de de Ruyler- school aldaar. HET REGEERINGSJUBÏLEUM DER KONINGIN. Het Uitvoerend Comité te Arnhem heeft de plannen voor de viering van het jubilee der Koningin definitief vastgesteld. Dinsdagavond 4 September zal het pork Sonsbeek in de om geving van den grooten en den kleinen vijver met vetpotjes en lampions worden verlicht. Op het eiland in den grooten vijver zal concert worden gegeven en er zullen versierde booten varen met muziek aap boord. In den morgen van 5 September heeft een aubade plaats op de Markt voor het huis van den Commissaris der Koningin. Een mannenkoor onder leiding van den heer Jac. Ruygrok zal liederen zingen. Het carillon van den grooten toren zal worden bespeeld, daarna volgen diensten in alle ker ken. Des middags is er op de Markt voor hei stadhuis een zanguitvoering van leerlingen der 5e en 6e klassen van openbare en bijzondere scholen, waaraan ongeveer 2400 kinderen deel nemen die na afloop in Musis onthaald worden. Op het Vitesse-terrein zal een internationale voetbalwedstrijd plaats hebben. Des avonds is er bioscoopvoorstelling in Musis Sacrum en vuurwerk op een terrein aan de overzijde van den Rijn. Uit Nijmegen komt de volgende mede deeling Aangemoedigd door het greote succes, dat de vereeniging D. E. S. ter viering van Ko- j ninginnefecsten tc Nijmegen vóór twee joar mocht oogsten met het op Koninginnedag uit gevoerde openluchtspel „Burgemeester van Triest", heeft zij den heer Van der Lans ann- i gezocht en bereid gevonden, ook voor het in September te vieren regeeringsjubilcum von H. M. een toepasselijk openluchtspel te schrij ven. Het nieuwe werk draagt den .titel „Prins Willem V te Nijmegen", openluchtspel in vier tafereelen met slot apotheose. I De stof daartoe heeft hij gevonden in het j verblijf van den laatsten Stadhouder, Prins Willem V op het Valkhof te Nijmegen van 7 November 1786 tot 25 September 1787. De felle partijstrijd tusschen Prinsgezindcn en Pa triotten (Oranjeklanten en Keczen), die toen ons land verdeelde, de stoute, poging van Prin ses Wilhelmina om in persoon door haar be middeling bij de Staten in Den Haag de ge schillen bij te leggen, haar aanhouding bij de Goejanverwellensluis en de vreedzame omwen teling ten gunste van Oranje, die daar het ge volg van was, vormen den inhoud van het spel en geven aanleiding lot spannende tooncelen. Symbolisch wordt daarin ook een rol ge speeld door den geest van Keizer Karei den Groote, die nog op zijn alouden burcht het Valkhof rondwaart en hier als beschermgeest optreedt niet alleen van de uit zijn geslacht gespoten Oranjetelgen, die hier onder zijn hoéde schuilden, maar ook van het hem dier bare land en volk. In de vier tafereelen, die de gebeurtenissen van 1787 in beeld brengen, blijft hij onzicht baar, maar in de slot-apotheose treedt hij ten tooneele omgeven door zijn hof en al de groo te figuren uit Nederlands' verleden, om ten slotte een zegenbede uit te spreken over Ko ningin Wilhelmina, zijn kleindochter in den 37en graad, en over het onder haar schepter gelukkige Nederland De president der Eerste Kamer. De toestand van den president der Eerste Kamer, baron Van Voorst tt Voorst, was gis teren iets beter. De zieke heeft een rustigen nacht gehad. DE ZOMERTIJD. De Chr. Werklieden-Vereen. „Patrimonium", de R. K. Volksbond, het P. A. S., de Amst. Chr. Besturensbond, de Chr. Werkmansbond en de Neutrale Bestuurdersbond hebben aan de Eer ste Kamer een adres gezonden, waarin zij, als vertegenwoordigende de georganiseerde arbei ders van alle richtingen te Amsterdam, ten ge tale van ruim zeventig duizend, zeggen met leedwezen te hebben kennis genomen, dat de Tweede Kamei het wetsvoorstel van de heeren Braat en De Boer aangenomen heeft, tot intrek king van de wet tot invoering van een wettelij- ken zomertijd. Door deze beslissing, zeggen adressanten, wordt het voortbestaan bedreigd van een regeling, waarvan de tot standkoming en zeker niet het minst door de arbeiders met blijdschap is ontvangen cn wier bestendiging door hen ten zeerste wordt gewenscht. Afgezien nog van het niaterieele voordeel door minder verbruik van kunstlicht, werdt het door de arbeiders van alle vakken, die voor het overgroote deel dagelijks verblijf houden op fa brieken en kantoren, als niet te on^cischatten voordeel beschouwd, een uur meer beschik baar te hebben vooi huiselijk leven, ontspan ning en ontwikkeling redenen waarom zij zich tot de Eerste Kamer wenden met het dringend verzoek, aan het wetsvoorstel van de heeren Braat en De Boer, tot afschaffing van den zo mertijd, niet haar sanctie te geven. LEGERINKRIMPING? De heer Dresselhuys, lid van de Tweede Ka mer, heeft aan den minister van oorlog de vol gende vragen gesteld: I. Is het juist, dat dc minister een wijziging voorbereidt van de vredesorganisatie van het leger in dien zin, dat de vier division van het veldleger tot drie divisiën zullen worden terug gebracht? II. Indien dit juist is, beteekent zoodanige nieuwe vredesindeeling dnn, dat de infanterie- sterkte van het veldleger metterdaad tot drie vierden van de bestaande sterkte wordt terugge bracht, in den zin als door ondergeteekende bij de laatste begrootingsdebotten voorgesteld, dan wel, dat slechts de verdwijning van één divisie staf wordt beoogd? III. Indien dit laatste het geval mocht zijn, wil de minister dan opgeven, welk bedrag op die wijze jaarlijks wordt bespaard en of niet, zooals de ondergeteekende veronderstelt, dit bedrog dan slechts zoo gering kan zijn, dst dientenge volge van verbetering van uitrusting en levens vermindering van militaire lasten geen spreke zijn kon? IV. Is de minister dan in verband daarmede bereid alsnog te overwegen, of de gedachte in vraag II in de eerste plaats aangegeven, niet een meer aannemelijke oplossing vormt om te komen tot een harmonisch uitgeruste en tevens betaal bare weermacht? Op nonactiviteit stellen van officieren. Naar „De Avp." verneemt, houdt de komen de vermindering der legersterkte met een divi sie mede verband met de moeilijkheid, waartoe thans het op non-octief-stellen. der overcomple te officieren bij de rangschikking in B of C ge plaatst, aanleiding geeft, daar art. 70 punt 3e alleen bij gehéele of gedeeltelijke ontbinding van het leger de non^activiteit wettigt. Vreemdelingen-paspoorten. De minister -van buitenlandsche zaken heeft de commissarissen der Koningin gemachtigd voortaan zelfstandig tot verlenging der vreem delingen-paspoorten ovei te gaan, indien uit een nieuw rapport der politie in dp woonplaats van belanghebbende duidelijk blijkt, dat do redenen, waarom hij het paspoort voot de eerste maal verkreeg, nog aanwezig zijn en hij sedert geen handelingen heeft verricht, tengevolge waarvan hij voor een vreemdelingen-pas niet langer in aanmerking zou komen Bestaat echter omtrent deze voorwaarden bij den commissaris der Koningin twijfel, dan zal, evenals tot dusver, het verzoek om verlenging aan den minister van buitenlandsche zaken wor den voorgelegd. IN DEN MAAG VOORLOOPIG GEEN RAADSVERKIEZING. Men meldt ons uit Den Haag: Gister zou in deze gemeente de candidaat- sle'.ling plaats hebben voor dc a.s. gemeente raadsverkiezingen No onderling overleg waren de verschillende politieke partijen evenwel tot overeenkomst gekomen om geen lijsten in te dienen en zoodoende tijd te winnen met het oog op de bij de Staten-Gcneraal aanhangige an nexatie van Loosduinen en te voorkomen dat een dubbele stemming zou moeten gehouden worden. Wel waren tegen 4 uur bij het stadhuis ver tegenwoordigers der verschillende partijen aan wezig om zoo noodig, wanneer nog onverhoopt een lijst mocht worden ingediend, ook onmid dellijk hun lijsten te kunnen indienen. Zoover is het evenwel niet behoeven te bomen en er is geen enkele lijst ingediend. Bclangen-partijtjes bij raadsverkiezingen. Sterker dan ooit is gister, bij de eandidaat- stelling voor den gemeenteraad te Amsterdam gebleken, zegt de N. Ct. dat een groot j deel van het kiezerskorps meer en meer uiteen valt in allerlei kleine bclangen-partijtjes, groe-1 pen en groepjes. Niet minder dan 34 afzon derlijke lijsten zijn ingediend. Vooral de mid denstand, de handeldrijvende en industrieele middenstand, althans verschilende groepen daar uit, heeft in dit sectarisme uitgemunt. De aard- appel-, groente- en fruithandelaars, de visch- handelaars, de brood- en banketbakkers, de hotel-, café- en restauranthouders, de kruide niers, de melkslijtcrs, de vleeschhouwers, de drogisten, de drukkers en boekverkoopers, de bloemenhandelaren en fotografen, de houders van kleine en van groote waschbedrijven (ieder weer afzonderlijk), de rijwielhandelaren, de kleine artisten en de groote (elk voor zich), de sigarenhandelaren en de venters, zij allen heb ben hun eigen lijst ingediend In het geheel zijn er 18 afzonderlijke lijsten door bijzondere middenstandsgroepen ingele- verd. Men zegt, dot hierachter zit de heer A. Weiss, de aanvoerder van het neutrale blok aller middenstanders, die aldus voor deze partij ver- scheidene raadszetels hoopt te bemachtigen. Salarisver-mindering geweigerd. Ged. Staten van Gelderland hebben het besluit van den gemeenteraad van Didom, om d? jaarwedden van burgemeester en wethouders, secretaris en andere gemeente-ambtenaren met 15 pet. te verminderen, vernietigd. De gemeen teraad besloot van dit besluit in hooger beroep te gaan. Jhr. mr. Vcrheycn. Jhr. mr. F. X. A. Verheyen, lid van de Eerste Kamer, raadsheer in het gerechtshof te Den Bosch, is plotseling ongesteld geworden. Aanvankelijk was hij bewusteloos .n liet het ziekteverschijnsel zich ernstig aanzien. Nader blijkt dat er geen levensgevaar aanwezig is, doch het herstel vermoedelijk geruimen tijd zal duren. EEN DUBBEL JUBILEUM VAN DR. VAN HAMEL ROOS. Gister was het vijftig jaar geleden dat Dr. Van Hamel Roos te Amsterdam, alom in den lande bekend door zijn strijd tegen de vervalsching van levensmiddelen tot doctor in de scheikundi- promoveerde. Tevens vierde hij zijn 70-sten ver jaardag. Omtrent het dubbele jubileum van dr. van Hamel Roos kan nog gemeld worden, dat vol gens zijn wensch de gedenkdag in intiemen kring is gevierd. Niettemin ontving hij talrijke bloem stukken, gelukwenschen uit binnen- en buiten land en zeer veel telegrammen, o. a. van H. M. de Koningin. J. A. Neeteson. f Te Breskens is overleden de heer J. A. Neeteson, oud-burgemeester van IJzendijkc. M. H. Binger. *J* Te Wiesbaden is op 55-jorigen leeftijd overle den de heer M. H. Binger, de bekende directeur der Hollandia Fabrieken tc Haarlem. Arts A. W. Vèrheijden. Te Middelburg is plotseling oveileden do arts A. W. Verheijden, de oudste medicus aldaar. Welhoudcrsbenccming Zwolle. Wegens ziekte van dr. Eerkes is door den Raad van Zwolle tot tijdelijk wethouder be noemd de heer F. Middag. zijn zoons en dc redactie van de Huagsche ge luk te wcnschen, werrl het nieuwe gebouw ge toond met al de machinerieën in werking. Tallooze bloemstukken sieiden het gebouw. Onder hpn, die Maandagavond hun opwachting bij de jubilnresse kwamen maken, waren de voorzitter en de secretaris van den Ncderland- schen Journalistenkring, de heeren D. Hans en W. N. van der Hout. Een kortstondig leven. De uitgave von het r.-k. dagblad Nieuwe Heldersche Courant, dat 1 April 1919 gesticht werd, is gestaakt De mijnen té Vlodrop. Men meldt uit Maastricht d.d. 10 dezer aan dc Msb.: Naar wij hedenmorgen uit goede bron verna men is voot de ontginning der mijnen te Vlo drop (L.) concessie verleend aan een Engclsche maatschappij. DE BEZUINIGING BIJ DE SPOORWEGEN. Naar de Tel. verneemt, is door de directie van de Nederlandsche Spoorwegen bepaald, dat personeel der Centrale Werkplaatsen, werk zaam op arbeidscontract of met een tijdelijke aanstelling, voor zoover het niet in een blijven de behoefte voorziet, in verbond met de vermin derde werkzaamheden zal worden ontslagen. Het conflict in de steenindustrie. Op een vergadering der S. D A. P. te Mau- rik is medegedeeld, dat, indien de staking op de steenfabrieken aan den Boven IJsel aanhield, de georganiseerde steenfabrieksarbeiders in het traject Arnhem—Wijk bij Duurstede 25 April a.s. zouden worden uitgesloten. Dood door schuld. De vierde kamer der rechtbank tc Amsterdam heeft den chauffeur, die in November 1922 als bestuurder van een auto in de Tilanusstroat nabij de Camperstraat, een 13-jarigen «jongen dood reed, tot 14 dogen hechtenis veroordeeld. De eisch was 1 maand hechtenis. De moordaanslag te Valkenswaard. Door den verdediger mr. van Haastert is na mens K., hopgeT beroep aengeteekend, tegen het vonnis van 5 April j.l., waarbij laatstgenoem de werd veroordeeld lot 15 jaar gevangenisstraf. School en Kerknieuw». DE R.-K. UNIVERSITEIT TE NIJMEGEN. Gedeputeerde Stoten von Gelderland hebben gisteren het besluit von den Raad van Nijmegen betreffende het subsidie voor de daaT te vesti gen R.-K. Universiteit goedgekeurd. Het Amsterdamschc Comenius-monumént. Naai de Tel uit Praag verneemt zal in de staatsbegrooting vooi de jaren 1924 en 1925 in totaal 500.000 Tsjecho-Slownkische kronen, d.i ongeveer 20000 worden uitgetrokken als staatssubsidie vooi de oprichting van het Comenius-monumcnt in Amsterdam. De eventueel resteerende gelden zullen voor poedagogische doeleinden gebruikt worden Couranten jubileum. Het was Maandag 40 jaar geleden dat de Haag- sche Courant door den heer A. Sijthoff Werd gesticht Op bescheiden voet aangevangen heeft de Haagsche Courant zich ontwikkeld tot een blad met een uitgebreiden lezerskring. Ze is de meest gelezen volkskrant dei residentie. Bekwame journalisten hebben aan het hoofd ervan gestaan vooral de heei J. Doorman, in leven president van den Nederlandschen Jour nalistenkring, heeft door zijn leiding, doot zijn knappe en pittige hoofdartikelen, in onver- moeiden, jarenlangen arbeid veel lot den bloei van het blad bijgedragen Vóór hem is het blad o.m. nog een tijd geredigeerd door den hee; Jan C de Vos Jr., die later)tooneelspelei is gewor den. Het jubileum is Zondag in intiemen kring gevierd. Bij die gelegenheid is den heer A. Sijt hoff een plaquette aangeboden, die zijn borst beeld en een toepasselijk inschrift* draagt, een werk van den beeldhouwei Hogedoom, dat op de trap naar de eerste verdieping bij de direc tiekamers is geplaatst Maandagavond heeft de directie receptie ge houden in het nieuwe gebouw aan de Wagen straat 37, welks opening tevens gevierd werd. Den velen, die kwamen om den heer Sijthoff, ELECTR, MEUBELFABRIEK TEL. B2S.&43. Fraa?! bij om» prijsonsaal roor flwe Meubelen. LEVERING VANAF Prima atwerkiug. EIGEN FABRIEK Billijke prijzen GEMEENTERAADSVERKIEZING. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor leden van- den Gemeenteraad zijn de volgende lijsten van candidaten ingediend. Vrijzinnig-Democraten 1. Corn. Ruitenberg 2. Mej. E. Middelburg; 3. Ant. Hofkamp 4. H. v d. Knoop5. J. van Dorssen 6. J. Kooiman 7. Mevr J. A. Bc- lonje—Mensink 8. Mevr. T. A. de Knegt Borghstijn; 9. Mevr. A. P. J. RadersmaSchre- velius10. Mevr. D. de WolffKlein; 11. J. Wijk; 12 G J. Wichman. Vrijheisbond. 1 S. B. Boas, 2. Ir. F. M. van Veen, 3. F. Wesseling, 4. M S. de Pool, 5. Douarière Me\nr. J M. van den Berg-van Toyn, 6. Dr. J. Bonk, 7. J. Albarda, 8. Baron H. L. H. van. Isselmuden, 9. Mevr. J. M. C. Morren-Wagen- voort, 10. Ed. van Vollenhoven. Christ. Hist. Unie 1. Dj. A. G. v. d. Heide 2. N. v. Nieuwenhui- zen 3. G. Adam 4. H. Langendonk 5. H. v. Galen Last6. Dr. J. F. B. v. Hasselt7. G. v. d. Berg8. E. A. F. Baron Creutz 9. G. v. Tellingen. Communisten. 1. H. D. Schrijver, 2. Mej. Flameling—Wier- da, 3. G. Nijhof, 4. M. Dimmendaal. S. D- A. P. Kieskring I 1. J. Hofland, 2. B. Noordewier, 3. J. W. Polder, 4. J. Muilwijk, 5. J. Overeem, 6. D. J. Rekké, 7 Mw. H. B. Huslagev. d. Rol, 8. J. Quint, 9. Mw. E. Westphal—v. Ee, 10. L. Harms Kieskring 1. J. Hofland, 2. B. Noordewier, 3. J. W. Polder, 4. J. Muilwijk, 5. J. Overeem, 6. D. J. Rekké, 7. Mw. H. B. Huslagev. d. Rol, 8. H. Fremouw, 9. H. G. Huslage, 10. J. van Doorn. Kieskring III. 1. J. Hofland, 2 B. Noordewier, 3. J. W. Polder, 4. J. Muilwijk, 5. J. Overeem, 6. D. J. Rekké, 7. Mw. H. B. Huslagev. d. Rol, 8. A. Reiman, 9. K. ter Burg, 10. A. W. Jan sen R. K. Volkspartij. 1. K. Bouman2. J H AspcrslagE. v. Dnntselaar Anti-Revolutionairen. 1. N. Veis Heijn 2 Mr. L Stadig 3. Joh. T. de Lange 4. P. Grnnff5. J. H. von Lonk- huyzen 6. J. van der Werff7. J. P. Boen der 8. J. Stuurop9. J. Bast; 10. J. v. d. Hooft; 11. J. C. Faber 12. G. van Hooger- vest Ontevredenen partij. I. J. S. Mognin 2 J. S. J. de Jongh 3. J. L. van der Moer 4. E. H. Jans 5 J. v. Hou ten 6. L. H. Eborson 7. Not. A. P. Schro der. R. K. Partij. (Kiesgring I.) 1. J. W. Jorissen. 2. G. J. Noordman. 3. J. J. Thien. 4. S. Kraan. 5. A. J. Spiekermann 6. C. W. C. G. Hehenkamp. 7. L. B. Huygen. 8. A. B. v. Beurden. 9. Mej. J. C. M. de Hann. 10. H. J. C. Veenings. 11. A. C. Beijcr 12. W. v. Koelen. Kieskring II. 1. J. W. Jorissen. 2. G. J. Noordman. 3. J. J. Thien. 4. S. Kvaan. 5. A. J. Spiekermann.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 2