ST. EM I LION lij 1.1. Zr.. Utr.str. 11 Tel. 145 binnenland. Per fSesch f 1. per anker f 65.- te doen. Ten slotte hebben wij ter plaatse de militaire organisaties kunnen ontdekken, ont maskeren en ontbinden, die Duitschlond daar, evenals in Opper-Sliezië, achter den naam van Schutpolizei verbergt en wij hebben derhalve zekerheid gekregen, dat Duitschland, indien wij het een moratorium van twee jaar zonder eeni- gen waarborg hadden toegestaan, na afloop van dezen termijn ons verzoek om betaling zou heb ben geweigerd en geminacht. Dan zou men ons beschuldigd hebben een weifelende en zwakke politiek gevoerd te heb- ben. De waarborgen, die Duitschlond ons niet wilds geven en die volf/sns enkele onzer geal lieerden onnoodig waren, waren o. i. onmis baar. Wat wij thans in het Roergebied gezien hebben, bewees ons, dot wij ons niet vergist hebben. Wij bezitten deze panden thans en houden ze vast. Wij zullen ze niet tegen louter beloften prijs geven. Wij zullen ons uit het jongst bezette gebied slechts terugtrekken, naarmate ons het verschuldigde wordt betaald. Wcest er van ver zekerd, dat Frankrijk door aldus zijn wil te be vestigen en aan do wereld te toonen, dat het de eerbiediging wenscht van de verdragen en de vredesvoorwaarden, zich niet verlaagt in de oogen van de volken, 't Wordt er zelfs grooter door bij al degenen, die achting hebben voor rechtschapenheid en standvastigheid. Zelfs die genen van onze vrienden in Engeland en Ame rika, die met ons van opinie verschillen omtrent de opportuniteit van onze actie, moesten toch de motieven goedkeuren, die ons tot deze actie noopten en de wettigheid van onze eischen er kennen. In Amerika en in het geheele Britsche rijk kwam te onzen gunste een ommekeer in de openbare meening; een onzer vertegenwoordi gers, oud-minister Loucheur, ontving dezer da gen daarvan nog het getuigenis. Deze omme keer is voor een goed deel te donken aan het feit, dat wij dnzen wil hebben weten door te drijven en thans met onze Belgische vrienden dat deel van Duitschland in onze macht heb ben, hetwelk Bonar Law zeer terecht de slag ader van dat land heeft genoemd. Intusschen willen wij niemand de keel dichtknijpen: ons cenig streven is betaald te worden en voor den finoncieelen ondergang bewaard te blijven. De beschuldiging van imperialisme, die de Duitsche propaganda enkele malen tegen Frankrijk heeft kunnen uitlokken in kringen, die al te makkelijk het oor leenen nan lasterpdaat, is een kinder achtige dwaasheid. Geen verstandig mensch kan in ernst aannemen, dat Frankrijk, hetwelk de rechten van de menschheid verdedigt en de meest breed-opgevatte, de meest volledige uit drukking heeft gegeven aan de nationale souve- reiniteit, dwaas genoeg zou zijn vreemde volken onder zijn gezag te willen brengen en zich, tegen den zin van de bevolking, vreemd gebied zou willen toeëigenen. Laat ons geen acht slaan op die dwaasheden en voortgaan op den ingeslagen weg. Het zijn niet de verwijten van een handvol ver doolde Franschen, die ons zullen afbrengen van het doel, dat wij ons hebben gesteld; de steun van het land en de goedkeuring van de Kamer zijn ons voldoende. Zeker, er zijn sommige lie den, die ons indertijd afgeraden hebben het Roergebied binnen te rukken en thans nog ver der willen gaan dan wij en ons beschuldigen van zwakheid bij het volvoeren onzer operaties. Zij beletten ons niet, geleidelijk, zonder overhaas ting of koortsachtige gejaagdheid, ook met vast beradenheid het program ten uitvoer te brengen, dot de Belgische en Fransche regceringen in onderlinge overeenstemming hebben opgesteld en bij den arbeid, die misschien van langen duur zei zijn, zullen zij noch onze koelbloedigheid, noch ons vertrouwen een het wankelen brengen. Poincaré toonde vervolgens aan, dat 't duur der levensonderhoud het gevolg is van den eco- nomischen toestand, maar geenszins van de be zetting van het Roergebied en na schertsend zich te hebben uitgelaten over de pessimisten, eindigde hij zijn rede aldus: Wanneer inderdaad in Frankrijk zulke ver blinde burgers zijn, dan vormen zij toch slechts een onbeteekenende minderheid en rullen zij geen invloed kunnen hebben op het besluit van de geheele natie om te voltooien, hetgeen zij begonnen is. Zij zal dit voltooien met geduld, mear zal het voltooien ten behoeve van den volledigen wederopbouw der verwoeste gebieden en 't herstel van Frankrijk. Vruchteloos zal Duitschland wachten op ook maar een enkel «ogenblik van zwakheid onzerzijds. Bij deze noodzakelijke actie, die zij heeft ondernomen, zal de Fransche natie, evenals zij tot nog toe heeft gedaan en zonder geweldig optreden, blij ven volharden. Zonder provocaties zal zij door zetten tot het einde en ten slotte door het werk van haar dooden te bekronen met een blijvenden en opbouwenden vrede, dien dooden de beste hulde brengen, die zij van de overlevenden kon den ontvangen. Fransche ministers naar het Roergebied. P a r ij s14 April. (B. T. A.) De Lasteyrie ral morgen naar het Roergebied gaan om den financieelen dienst er te inspecteeren. Maginot (minister van oorlog) zal zich eveneens voor een inspectie naar het Roergebied begeven, waar hij «en bespreking zal hebben met den Belgischen minister van verdediging. ERNSTIG VLIEGONGELUK BIJ BERLIJN. Berlijn, 14 April. (W.-B.). Hedenvoor middag had onder leiding van den stedelijken bouwinspecteur, Haber, een bezichtiging plaats van de vlieghaven op het Tempelhoferfeld. Daarbij werden verscheidene vliegtochten ge daan, die tegen den middag eindigden. Toen viel uit een hoogte van 75 Meter een vliegtuig neer. Het vliegtuig is geheel verbrijzeld. De bestuurder en drie andere inzittenden, daaronder het gemeenteraadslid Boetze, zijn zwaar, ten deele hopelos, gewond. Berlijn, 14 April. (W.-B.). Twee van dc bij het vliegtochtongeval op hel Tempelhofer feld verongelukten, de hoofdinspecteur von Meszynski en de directeur Voigt van de Ber- lijnsche tram zijn volgens de avondbladen aan hun verwondingen overleden. BELGIE. De zomertijd. Brosse 1, T4 April. (B. T. A.) De zomer tijd zal in België worden ingevoerd in den nacht van 21 op 22 April. Een inlcrgeallieerde tentoonstelling van werk von oorlogsinvaliden. Gent, 14 April. (B. T. A.) Bij de opening «ener intërgeailiecrde tentoonstelling van werk van oorlogsinvaliden zeide de koning, dat deze tentoonstelling getuigenis aflegt van het groote werk, in Frankrijk, Engeland, Italië en andere landen en in België zelf verricht yoor de inva liden. De koning uitte zijn dankbaarheid jegens de bevriende naties, die zich bij België oansloten om dit zoo leerzame geheel bijeen te brengen. DE BLOEMENTENTOONSTELLING TE GENT. Gent, 14 April. (B. T. A.). De konink lijke Belgische familie is hier hedenmorgen aangekomen om de bloemententoonstelling en de tentoonsteling von werken van oorlogsinva- lieden te openen. Zij werd door een talrijke menigte toegejuicht. Bij de plechtige opening der bloemententoonstelling, waaraan \erschei- dene andere landen, o. a. Engeland, Frankrijk. Italië, Nederland deelnamen, waren tegen woordig de Fransche, Engelschc, Italioansche en Braziliaansche gezanten, vele andere leden van het corps diplomatique en burgerlijke en militaire autoriteiten. De bloemententoonstel ling toont rijke en prachtige collecties van zeld zame en wonderschoone bloemen, waarin de Belgische en buitenlandsche bloemisten met elkaar wedijveren. In zijn rede tot opening van deze tentoon stelling uitte de koning zijn dank aan de inzen ders uit Frankrijk, Engeland, Italië en Neder land voor hun ruime deelneming. Deze bloe mententoonstelling moet het bewijs leveren aan de geheele wereld, dat de Belgische tuinbouw weer in staat is om bloemen en planten te leve ren aan ajle landen, waar men deze teedere meesterstukken verlangt. De koning wenscht, dat de hinderpalen, die in sommige landen den uitvoer van onze producten in den weg worden gelegd, konden worden verminderd. Door aan andere volken dc behoorlijke bewijzen te zen den van de levenskracht van den Belgischen grond, brengen wij hun tevens een weinig van onzen geest. m Sportief gesproken zouden wij kunnen zeggen: Holland leidt met 10. Iedereen heeft er den mond vol van dat de collectieve inzending van onze kranige kweekers uit Aalsmeer, Boskoop, Bussum zoo smaakvol gearrangeerd door den heer Bnllego te Leiden in d© groote zaal de clou is. De directeur van Ken Gordons de Smith, met wien wij in de jury zaten zeide: The tast of yom Dutchman is magnificent! De plaats echter die men de Hollanders heeft gegeven is ook de beste van de geheele expo sitie. Nooit te voren zagen wij zulke mooie cycla men dan die welke thans in deze inzending ge ëtaleerd zijn. De bloemen zijn gloeiend rood. De rozen, Hortensias, Rhododendrons, Seringen wit en paars, het is alles even mooi. De schel gekleurde Azalia's, die cr bij duizenden te zien zjjn, leggen het af en vooral wonneer de kleuren gemengd zijn. De Orchideeën-inzendingen moe ten buitengewoon fraai zijn, wij hebben zc nog niet gezien, alleen zogen wij beneden een groep Cymbidiums van een paar hier gevestigde Hol landers, den heeren Bier en Ankersmit te Meile bij Gent. Kaapsche gewassen, die vroeger oan deze exposities zooveeel luister bijzetten, zijn verdwenen door den oorlog, wat zeer jammer is. Warme kasplanten die in ons land steeds minder worden, kan men hier in optima forma bewonderen. De firma Van Houttc étaleert een inzending van 240 M2. Crotons ven eenige meters in doorsnede, Erythrina crista golli, in vollen bloei, een kranig stukje van vervroegingskunst. Nepenthes met kleurrijke frissche bekers, alsof wij Augustus schrijven. Da mm a ra alba een conifeer uit Australië om te stelen voor den Utrechtschcn Hortus. FRANKRIJK. Stoking. 14 April. (W.-B.). De inzendingen Palmen, Cycadoceeën, Medi cinale gewassen, zij zijn het bezien dubbel waorcL Buiten zagen wij een Alpentuintje met bloeiende Gentianen, Narcirssen, Heris Gaxifragas, tegen een achtergrond van heesters. Het is te vol ge propt, de beplanten maakt het te mooi. De hotels zijn tjokvol, maar wij hooren dat er Maandag een aantal mcnschcn naar huis gaan in verband met de excursie naar Brussel en dan komen er weer kamers leeg Groot is het aantal bekroningen, door de Nederlandsche inzendingen behaald. Wij noe men de volgende eere-prijzen, welk door een in ternationale jury zijn toegekend: Kunstvoorwerpen aan de nfd. Aalsmeer der Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde voor haar veizamcling afgesneden bloemen en pot planten Eenzelfde eervolle onderscheiding verkreeg de collectieve inzending afgesneden Derwintulpen van de Alg. Vereen voor Bloembollencultuur te Haarlem. De Kweekvereeniging Naardcn-Bussum behaal de eveneens een kunstvoorwerp als eereprijs voor hoor inzending vruchtboomcn en heesters. De groep Veilingverenigingen van den Ned. Tuinbouwraod kan op een soortgelijke onder scheiding bogen voor haar uitgebreide inzending Hollandsche groenten. Groote gouden medailles als eereprijs werden toegekend aan de volgende firma's: C. Frets en Zoon, Boskoop; M Koster en Zoon, idem: L J. Endtz en Co., idem; Holwerda en Co., Aalsmeer; kweekerij Alpina, Wassenaar. Zilveren medailles verkregen de Kon. kwee kerij Terra Nova, de firma W. Topsvoort en Jac. De Ridder, allen te Aalsmeer, en de firma E. H. Krelage en Zoon te Haailein. De inzending Amaryllis van de firma W. Warmenhoven en Zonen te Hillcgom werd be kroond met 2 kunstvoorwerpen, 2 gouden me dailles en 2 verguld zilveren medailles. Voorts werden de hieronder tc noemen bekro ningen uitgereikt: Cyclamen van de firma D. Spaargaren te Aalsmeer verguld zilveren medaille (derde prijs). De firma L. J. Endtz en Co. te Boskoop be haalde met haar nieuwe rhododendrons den eersten prijs met gelukwcnschen van de jury. Ten slotte had de firma D. Baardse te Aals meer voor haar inzending Begonia Gloire de Lorraine een gouden medaillo in ontvangst te nemen. Dezelfde firma won den eersten prijs (gouden medaille) met haar groep van 50 nieu we hortensia's. Karlsruhe, 14 April. (W.-B.). De havenarbeiders te Straatsburg stoken. R ij s s e 1I 4 A p r i 1. (B. T. A.) De katoen spinners en wevers hebben van Maandag af om een loonkwestie de olgemcene staking afgekon digd. ENGELAND. Geruchten omtrent Bonar Law's aftreden. De Observer verzekert von gezaghebbende zij de te hebben vernomen, dat Bonar Law het pre mierschap weldra zal neerleggen, daar het moei lijk is de regcering in den tegenwoordigen toe stand te leiden en hij zich lichamelijk ziek ge voelt. Als zijn mogelijke opvolger wordt Bald win of Chamberlain genoemd, terwijl Birken head weer in het kabinet zou treden. Londen, 15 April. (R.) Officieel wordt door Downingstreot vanavond tegengesproken, dat het in Bonar Law's bedoeling ligt af te tre den. Londen, 15 April. (R.). Wij vernemen, dat, ondanks de officieele tegenspraak, in poli tieke kringen dc overtuiging heerscht, dat Bonar Law wegens gezondheidsredenen zijn eerste ministerschap binnen enkele weken zal neer leggen. Lezingen van Lloyd George in Canada en de Vereen. Staten. Londen, 15 April. (N. A. T. Draadloos). Volgens het blad News of the World is Lloyd George voornemens in September een reis te doen door de Vereenigde Staten en Canada, tot hef houden van redevoeringen. De aaneensluiting der arbeiders. Londen, 15 April. (R.) Bij de besprekin gen omtrent de voorgenomen samensmelting van de National Union of General Workers, de National Amalgamated Union of Labour en de Municipal Employees Association, hield Clynes te New-Castle een rede, waarin hij verklaarde, dat de arbeiders zich veel meer móesten aan eensluiten, daar het kapitaal hiervan het voor beeld heeft gegeven. „De lijd is gekomen, dat de arbeiders geen splitsing meer in hun rangen kunnen gedoogen I" voegde hij er aan toe. Britsche emigranten nuar Australië. Londen, 14 April. (N T. A. Draadloos). Thans is door vertegenwoordigers van de emi gratie-commissie cn gedelegeerden van den Australischen staat Victoria een nieuwe belang rijke overeenkomst tot stand gekomen, die on der de Britsche rijkskoloniseeringswet valt. Vol gens deze overeenkomst zullen tienduizend emi granten en hun gezinnen uit het Verecnigd Ko ninkrijk op even zooveel farms ;n Victoria wor den geplaatst. Groote brand te Londen. Lon.dcn, 14 April. (R.) Het entrepot in het Victoria-dock te Londen is door brand ver nield. Er zijn 6000 ton tabak, getaxeerd op meer dan een millioen pond sterling, verbrand Anti-Engclsch optreden in Britsch-Indië. Rawalpindi, 14 A p i i 1 (R.) Een af schuwelijke tragedie wordt gemeld uit Kohat, aan de N. W. grens, wan een Afridi in een bungalow, waar Engelschc officieren woonden, is gedrongen, de vrouw van een hooggeplaatst officier heeft vermoord en zijn vijftienjarige dochter ontvoerd De troepen hobben den hce- len dag nnsporingen gedaan, maar de schuldi ge is niet gevonden. De misdaad heeft groote verontwaardiging veroorzaakt na don moord op twee Engelsche officieren in het district Khyber. IERLAND. DE BURGERSTRIJD. Een uitlating van de Valera. Londen, 14 April. (N. T. A Draadloos). In een boodschap, aan „zijn leger" gericht, laat De Valera de stem der wanhoop klinken Hij zegt daarin„Waar ge staat tegenover uw vroegere kameraden, die u hebben in den steek gelaten, is uw tcnl een harde on droe vige taak. Het is er een, waaraan slechts hol den zich zouden wagen. Ge zult u op den weg ir.oetën plaatsen van een natie, die vlucht maai h*st is heter op edele wijze te sterven, ZM.isk ook uw leider io .^cstorver, dan ais sta ven vooif te leven" De rcpublikcinsche minister van financiën gearresteerd. Dublin, 14 April (R.). Austin Stack, republikeinsch minister van financiën, is van daag in de bergen gevangen genomen. Dbblin, 14 April CR.). De ofdeeling publiciteit van het Vrijstaotsche leger maakt den tekst openbaai van een stuk, gevonden op Austin Stack. Het stuk is een ontwerp tot over gave, tei teekening door den commandant van het republikeinsche leger Het doet een beroep op en machtigt den „president van de repu bliek" het onmiddellijk staken van de vijande lijkheden te gelasten. Nieuw optreden tegen ïerscho extremisten te Londen. Londen, 14 April. (R.) Hedenmorgen vroeg is opnieuw tegen Iersche extremisten te Londen opgetreden. Er werden tal van huiszoe kingen gedaan; twee personen werden aange houden en belangrijke documenten werden in beslag genomen. ZWEDEN. DE KABINETSCRISIS. Trygger met de kabinetsfor matie belast. Stockholm, 14 April. fW. B.) De ko ning heeft Ernst Trygger, den leider van de conservaJeven, opgedragen het nieuwe kabinet te vormen. SPANJE. De aanslagen. Barcelona, 14 April (B. T. A.) Van ochtend vroeg heeft een schietpartij tusschen ORIGINEELE Commandant Zeemacht Indic. Z66T aan te bevelen Noor wij vernemen is de Schout-bij-nacht A. f 101-7 F- Gooszen, chef van den marine-staf, bestemd C963UX, gewas «"1 j om £jjner tijd den vice-admiraal Umbgrove te vervangen als commandant van de zeemacht in Nederlandsch Indic. Als opvolger von Schout-bij-nacht Gooszen zal dan worden aangewezen als chef van den marine-staf de kapitein ter zee K. F. Fluys, die gelijk onlangs gemeld, werkzaam is gesteld aan het departement von Marine. troepen arbeiders plaats gehad in de Calle San Pablo, waarbij éën persoon is gewond. Eenige minuten daarna hebben twee andere troepen schoten gewisseld, zonder slachtoffers te ma ken. ITALIË. Het congres von de volkspartij. Rome, 14 April. (B. T. A.) Naar aanlei ding van de besluiten van het congres van dc volkspartij, heeft Mussolini tegen 17 dezer d leden van het ministerie bijeengeroepen, die to. deze partij behooren. OOSTENRIJK. DE RECONSTRUCTIEMAATREGELEN. e n v e, 14 April. (B. T. A.) De centrale commissie van de staten, die het financieel her stel van Oostenrijk waarborgen, is bijeengeko men onder voorzitterschap van Ponthaleoni (Italië) en heeft de uiteenzetting aangehoord van mr. Zimmerman over de vordering van het werk van Oostenrijk's opbeuring, dat de Vol kenbond heeft ondernomen. Zimmerman heeft tevens een brief van de Oos'.enrijksche regee ring overgelegd, waarin zij de goedkeuring van dc commissie vraagt voor dc door haar opge stelde ontwerp-voorwoarden voor het sluiten van een lecning op longen termijn. Een nieuwe Internationale? Draadloos uit Berlijn d.d. 14 April: Te Weenen verwacht men den leider der Katholieke Volks partij in Italië, Don Sturzo, die, naar verluidt, voornemens is met de leiders der christelijk- socialen de oprichting van een groote katholieke De artillerie-inrichtingen oan dc Hembrug. Naar aanleiding van een bericht van de „Tel.", als zou er, onder voorzitterschap van het Ka merlid den heer Van der Voort van Zijp, een commissie van onderzoek benoemd zijn naar de oorzaken van geldverspilling aan de Hemb.ug bij het fabriceeren van oorlogsmateriaal, verne men wij ter bevoegde plaatse, dat genoemd be richt geheel onjuist is en er blijkbaar verwar ing bestaat met een reeds eenige jaren be staande commissie van onderzoek naar toestan den bij de artillerie-inrichtingen aan de Hem brug. Bij beschikking namelijk van den tocnme'i- gen Minister van Oorlog, luitenant-generaal Pop, werd den 23sten Juni 1921 vorenbedoelde commissie ingesteld onder voorzitterschap van den heer Hendrikx. Deze nam als voorzitter ontslag den zevenden April 1922 en werd ver vangen door het lid der Tweede Kamer den heer Van der Voort van Zijp. Het is dus deze commissie die nog steeds bestaat. Sedert is er geen andere commissie voor de Hcmbrugaan- gelegenheden ingesteld, noch wijziging gebracht in de aan de commissie verstrekte opdrachten. Omtrent den stand der werkzaamheden van de in 1921 ingestelde commissie van onderzoek naar de toestanden bij de artillerie-inrichtingen aan de Hembrug, wordt nog vernomen dat deze commissie het einde van haar taak nadert en denkelijk tegen half Mei e. k. haar rapport aan den minister van Oorlog zal kunnen aanbieden. In verband daarmede heeft zij in de afgeloo- pen week een bijeenkomst gehouden aan de witte internationale tegen dc roode internatio- Hembrug, hetgeen blijkbaar heeft geleid tot het na'.e te bespreken. Voorloopig zouden de Ita lieensche popolnri, het Duitsche Centrum cn dc Oostcnrijksche christen-socialen in deze inter nationale worden opgenomen. Daarna zal de in ternationale tot andere stoten worden uitgebreid^ RUSLAND. De strijd tegen den godsdienst. Riga, 13 April. (Oriënt). Dc strijd tegen den godsdienst breidt zich in hec-1 Rusland hoe langei hoe meer uit. Onlangs heeft de over heid een besluit genomen, waarbij het herstel of de herbouw van elke kerk, van welk geloof ook, wordt verboden, zonder dat men voor elk geval een bijzondere vergunning heeft verkre gen. Elke inbreuk op dit bevel zal streng wor den gestraft. Polygamie. Charkof, 13 April. (Orient). De sovjet rechtbanken hebben uitgemaakt, dat polygamie niet strafbaar is. De monogamie is geen wet, maar meer een gewoonte immers wat aan de mahomedanen is toegestaan, kan aan de an dere burgers niet worden geweigerd. TURKIJE. DE KWESTIE VAN HET NABIJE OOSTEN. Het aftreden van Hassan bey. Parijs, 14 April. (N. T. A Draadloos). Bevestigd wordt, dat dc Turksche minister van financiën, Hassan bey, als zoodanig is afgetre den, hetgeen wordt beschouwd als een overwin ning van de Kemalistische partij. Het meenings- verschil tusschen Hassan bey en den Turkschen minister van oorlog is onlangs verscherpt door de weigering om een crediet van 314 millioen ksche ponden toe te staan voor militaire uitgaven. Geen inval op Costellorizo. Rome, 14 April. (B. T A.). Gouverneur Badi heeft hei bericht bevestigd, volgens het welk ongeregelde Turksche troepen volstrekt geen inval hebben gedaan op het eiland Castel- lorizo. JAPAN. misverstond, dot er een nieuwe commissie zou zijn benoemd. Ook in de aanstaande week zal de commissie nog eenige vergaderingen aan de Hembrug houden. De uitslag der Staten verkiezingen. Noord-Brabant. In totaal weiden in de provincie Noord-Bra bant uitgebracht 276.120 geldige stemmen, waarvan op: R. K. Staatspartij (6 niet verbonden lijsten) 218.495 Chr. Hist. Unie 12.918 Anti-Rev. Partij (2 niet verbonden lijsten) 9664 Vrijheidsbond 6.437 Staatk. Geref. Partij 268 S. D. A. P. 13.535 R. K. Volkspartij 9.216 Plattelondersbond 368 Comm. Partij 196 Vrijz. Dem. Bond 5.025 Volgens dezen uitslag zijn gekozen: R. K. Staatspartij 51 Nnti-Rcv. Partij 2 Christ. Hist. Unie 3 R. K. Volkspartij 2 S. D A. P. 3 Vrijheidsbond 2 Vrijz.-Dem. Bond 1 Zoodat de verhouding thans is 58 rechts le gen 6 links. De Anti-Rev. Partij, de S. D. A. P. en de Vrijz.-Dcm. Bond verliezen ieder 1 zetel, de R. K. Volkspartij wint al ie twee zetels, cn de Chr. Hist. Unie een zetel. De namen der gekozenen zijn: R. K. Staatspartij: Jhr. mr. van Sasse van VLOEDGOLF OP DE KUST VAN KOREA. Tsselt, Den Bosch; G. J. M. Wagenaar, Hees- Vierhonderd vissehers vermist. C 'M- f°?PcIe' D™ G- doIsius, Schijndel; jhr. mr. F. van Rijckevorsel, Tokio, 15 April. (R Het departement Berlikum; J. A. Ardts, Beugen; W. C J. I. Kipp, von marine heeft b-ncht ontvangen uit Korea, Megen; J. P. F. van der Ven, Zeeland; W. J. H. dot 4CO vissch?rs en andere personen vermist worden na een vloedgolf, die tijdens een storm de Oostkust van Korea teisterde. Men ver moedt, dat een groot aantal omgekomen is. VEREENIGDE STATEN Amerika en het Internationaal Grechtshof. N e w-Y o r k, 14 April. (R Oud-president Wilson heeft een brief openbeai gemaakt, waarin hij aandringt op onvoorwaardelijke ad- haesie van Amerika aan het Internationale Ge rechtshof. Hij verklaart, dat het meer over eenkomstig de faam van oprechtheid en moed van Amerika is toe te treden 'ot den Volken bond en alle verantwoordelijkheden van het Volkenbondsverdrag te dragen. Henry Ford tracht spoorwegen onder zijn controle te krijgen. St. Paul, 15 April. (N. T. A. Draadloos). In financieele kringen alhier wordt beweerd, dat Henry Ford poogt de Chicago-Milwaukee and St. Paul Spoorweg onder zijn controle te krij gen, waarvan de waarde der 'eigendommen ge schat wordt op 500 millioen dollar. Loonsvcrhoogingcn. Chicago, 14 April. (R.) De bekende Meatpackers-firma Armour cn Comp. heeft een loonsverhooging van gemiddeld 10 aangekon digd. Hiervan zullen ongeveer 200.000 arbeiders profitecren. Onze gezant te Tokio. Verstraaten, Mill; B. E. L. Verkuyl, Boxmeer; mr. J. C. A. M. van de Mortel, Tilburg; A. Th. van Kijcn, i. uu.-j; ,vï j. ii.iv.uenbeek; M. Sierings, Den Bosch; H. J. Susante, Boxtel; H A. J. Mannoerts, Tilburg; C. J. M. de Beer, Tilburg; W. Versteynen, Udenhout; mr. P. H. Loeff, Den Bosch; E. W. Klijberg, Waalwijk; J. C. van Beck, Dcurnc; M. A. Völker, Veghcl; mr. G. J. J. M. Coovels, Helmond; A. F. Nieu- wenhuis, Budel; M. P. W. van Hout, Helmond; P. J. J. de Wit, Helmond; P. J. C. Strik, Stip hout; P. G A. G. Panken, Eersel; J. J. J. de Vlam, Eindhoven; J. J. Beliën, Oirschot; J. A. Baken, Borke' en Schaft; jht. mr J. F. M. Smits van Oyen, Eindhoven; P. J. G. Aarts, Bergeyk; F. T. H. Uyen, Eindhoven; mr. H. J. J. van de Biesen, Breda; A G. A. Schauwen, Princenhage; mi M. P. M. van Dam, Breda; H. J. Spitzen, Ginniken; C. M. Goeseels, Teteringen; H. J. Mol, Breda; Ch. A J. Frencken, Oosterhout; C. Aarden, Standaarbuiten; H. J. M. Aarden, Terheyden; H Verheyen, Dongen; A. H. van der Wiel, Klundert; A. L. G. H M. Coenen, Roosendaal; E. E. M. C. Laane, Bergen op Zoom; Jac. Vos, Roosendaal; G. J Koenraadt, Steenbergen; A. G. J. Mastboom, Oud-Gastel; J. P. J. Asselbergs, Bergen op Zoom. R. K. Volkspartij: Mr P. M. Arts, Tilburg; W. Verpalen, Breda Anti-Rev. Partij: A. Bax Gzn., Zevenberg- schenhoek; A. D. van der Schans, Andel. Chr. Hist Unie: Mr. Timmers, Klundert; ba ron van Tuyll van Serooskerken, Heeze; L. H. van Stent's, Princenhage. S. D. A. P.: J. Jansen, Eindhoven; P. G. Grays, Teteringen; M C. Ridderhof, Roosendaal. Vrijheidsbond: C. W. van Ommeren, Heus- Binnenkort is de benoeming te venvachten den; C. J. Asselbergs, Bieda. van generaalmajoor J. C. Pabst van het Indische leger, tot Nederlandsch gezant te Tokio in Ja pan. Hij was vroeger militair attaché en toonde zich, als belast met de bestudeering van den miüteir-politieken toestand in Japan en China zeer deskundig in zake kennis van Japan en van de politieke vraagstukken in het Verre Oosten. De Indische regeering benoemde hem +.ot lid van den Volksraad. Vrijz. Dcm. Bond: A. I. J. de Broekert, Eind hoven. Dc cijfers over het geheele land. Staten- Kamer verkiezing verkiezing 1923 1922 782969 874745 347757 402377 R.K. Staatspartij Anti-Rev. Partij

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 2