UITVOERING SPORTNIEUWS STADSNIEUWS. UIT DEN OMTREK." drukkerijMELCHIOR breestraat 22 - tel 62 Chr. Hist. Unie 325214 318669 Stootsk. Geref. Partij 31070 26744 Herv. Ger Staatspartij 17715 2043! Chr Soc Partij 13930 19540 R.K. Volkspartij 13734 Dissident Kath. 1840 Chr. Dem. Partij 5570 20760 Plattelandersbond R. 6157 9148 Plattelandersbond L. 36129 36668 Vrijheidsbond 255269 271358 Vrijs. Dem. Bond I599I6 134595 Liberale Partij 5986 18124 S. D. A. P. 50.3664 567769 Comm. Partij 9100 12411 Democr. Partij 10307 9209 Vrijdenkers 2754 1123 Rapaille Partij 3502 11458 Middenstandsunie 3074 Net Bond v. Bezuiniging 710 8193 Chr. Volkspartij 442 1556 Verdceling der Statenzctels. Van de 590 zetels in alle elf Staten zullen volgens onze berekening ven de officieuse uit slagen worden toegewezen aan R.K. Staatspartij 184 (182), A.R. Partij 36 (88), Chr. Hist Unie 75 (54), Staatk. Geref. Partij 8 (3), Herv. Gerei. Staatspartij 1 (O), Chr. Soc. Partij 2 (3), R.K. Volkspartij 2 Chr. Dem. Partij I (2), Plattelandersbond (R.) 1 (0), Plattelandersbond (L.) II (I), Vrijheids bond 62 (85), Vrijz. Dem. Bond 39 (44), Lib. Partij 0 (I), S.D.A.P. 107 (117), Comm. Partij 7 (8). Soc. Partij 0 (2), Middenstands Unie 1 (0), Groep Westerhof I (0) (De getallen tusschcn haakjes beteekenen het aantal zetels, dot de peitijen thans bezet ten). Uit het bovenstaande blijkt dat de volgende partijen zetels verliezen, wel Vrijheidsbond 23, S.D.A.P 10, Vrijz. Dem. Bond 5, Soc. Partij 2, Comm. Partij I, Lib. Partij I, A. R. Partij 2, Chr. Soc. Partij 1, Chr. Dem. Partij 1. De navolgende partijen winnen zetels en wel: Christ. Hist. Unie 2T, Plattel. Bond (L.) 10, Plattel. Bond (R.) I, PI at telendspartij 2, Staatk. Geref. Partij 5, R.K. Staatspartij 2, Herv. Ge ref. Staatspartij 1, R.K. Volkspartij 2, Midden standsunie I, Groep Westerhof I. De vermoedelijke samenstelling van de Eerste Kamer. Op den grondslag van het aanhangige rcgec- ringsontwerp betreffende de samenstelling van de Eerste Kamer, hebben wij den uitslag van de vermoedelijke samenstelling der Eerste Ka mer berekend, daarbij aannemende, dat alle Statenleden aan de verkiezing voor leden van den Senaat deelnemen en voorts dat de Staatk. Geref. Partij op de A.-R. candidaten stemmen, de R.-K. Volkspartij in Brabant op de R.-K. Staatspartij overgaat, de Middenstandsunie in Utrecht haar stem op den Vrijheidsbond uit brengt en de Plattelandersbond, met uitzonde ring van de groep der provincies Gelderland, Overijssel, Groningen en Drente, waar zijne Statenleden een eigen candidaat verkozen kun nen krijgen, op de candidaten van den Vrij heidsbond stemt. Overigens hebben wij aangenomen, dat alle andere partijen alleen hare eigen candidaten steunen. De uitslagen van de stemming zou dan zijn, dot in totaal gekozen zouden woeden R. K. Staatspartij 16, Anti-Rev. partij 8, Chr.- Hist. Unie 7, S. D. A. P. 9, Vrijheidsbond 7, Vrijz.-Dem. Bond 2, Plattel, bend (L.) I. De stand van de Eerste Kamer zou dan zijn rechts 31, links 19. Vbor Zuid-Holland zullen kunnen worden af gevaardigd R. K. Staatspartij 2, Anti-Rev. Partij 2, Chr.-Hist. Unie 2, S. D. A. P. 3, Vrij heidsbond 2, Vrijz. Dem. Bond T. De groep Noord-HollandFriesland zal kun nen kiezen R.-K. Staatpartij 2, Anti-Rev. Partij 3, Chr.-Hist. Unie 2, S. D. A. P. 3, Vrijheids bond 2. Voor de groep Noord-BrabantZeeland Utrech ten Limburg zullen kunnen worden ge kozen R. K. Staatspartij 9, Anti-Rev. Partij I, Chr.-Hist. Unie I, S -D. A P. 1, Vrijheids bond I. Ton slotte kunnen door de groep Gelderland —OverijsselGroningen en Drente worden af gevaardigd R. K. Staatspartij 3, Anti-Revol. Partij 2, Chr.-iHst. Unie 2, S. D. A. P. 2, Vrij heidsbond 2, Vrijz.-Dem. Bond I, Plattelanders bond (L.) 1. Volgens deze berekening zouden de R. K. Staatspartij 5 zetels, de Anti-Rev. Partij 6 zetels en de Vrijz.-Dem. Bond 2 zetels verliezen in de Eerste Kamer. De Chr.-Hist. Unie behoudt hare zetels, de S. D. A. P. zou 6 zetels en de Vrijheidsbond eveneens 6 zetels winnen, terwijl de Plattelan dersbond (Braat) zijn intrede in de Eerste Ka mer zou kunnen doen. Het protest te Amsterdam. Het Hoofdstembureau voor de verkiezing der leden van de Provinciale Staten te Amsterdam, heeft Zaterdag uitspraak gedaan in open bare zitting wat betreft de reeds door ons ge melde kwestie in het kiesdistrict 69 (Nieuwe Kerkstraat). Het stelde vast dot de voorzitter verkeerd heeft gehandeld door niemand na 5 uur tot het stemlokaal toe te laten. Bovendien constateerde het dat de zegels van het terug gezonden pakket met stemkaarten niet behoorlijk in orde waren. Uit de telling van de verschil lende kaarten bleek dat er 196 stembiljetten ontbraken. Ut een zeer minutieus onderzoek is gebleken dat de turf lijstjes van de leden van het stembureau overeenkomen met de opgaven in het proces verbaal, met dien verstande dat nog 9 biljetten van onwaarde werden gevonden. Het Hoofdstembureau kan niet anders dan con- stoteeren dat door ach-.eloosheid deze biljetten in het ongerede zijn geraakt. Het heeft tenslotte den uitslag van dit stemdistrict opnieuw vast gesteld met dien verstande dot het aantal ongel dige stemmen met 9 is vermeerderd en het aan tal geldige stemmen met het zelfde aantal is ver minderd. Verkiezings-varia. Te Zaandam wilde iemand, die geen kiezer was, zijn stem uitbrengen voor zijn vrouw, die wel dit burgerrecht had, doch zich op het oogen- blik in Arnhem bevond. Toen hem beduid was dat dat niet ging, stel de hij voor naar' zijn vrouw een telegram te zenden, met het verzoek hem vóór 5 uut te sei nen op wie hij moest stemmen. Dan, meende hij, was de zaak toch in orde. Toen echter het stembureau ook hiertegen he rwaren had, was het bescheid, nou dan moet ze morgen maar zelf komen. Een andere kiezer, die van Beverwijk over gekomen was, bood, toen hij zijn stem had uit gebracht, aan het stern-bureau zijn nota aan, aangezien hij 5.20 kosten had gehad. Het kostte heel wot moeite om hem aan het ver stand te brengen, dat men daar niet aan deed. Het 30-jarig bestaan van den Christclijkcn Werkmansbond. Vrijdagavond is ter gelegenheid van het der tigjarig bestaan van den Christelijken Werk mansbond te Amsterdam in de Nieuwe Kerk al daar een wijdingssamenkomst gehouden. Als voorganger trad op minister dr. J. Th. dc Visser, oud-eere-voorzitter der vereeniging, die in zijn rede herinnerde aan het woord van dr. Ten Kate: „Herinnering en hoop wat heeft het leven meer". Dit woord klinkt weemoedig, maar het is waar en vooral op een herinneringsdag. Een oogenblik waarbij men zijn gedachten richt naar het verleden. Minister de Visser riep in de herinnering te rug de eerste samenkomst in het Gebouw van den Werkenden Stand, wparbij direct driehon derd personen zich onder het vaandel van den bond, die in Rotteerdom reeds een afdeeling had opgericht, schaarden. Er is in den loop dev jaren een krachtige organisatie ontstaan van ongeveer 14.000 leden. Het doel van den bond is steeds geweest op bescheiden voet in betrekkelijk engen kring de geestelijke en stoffelijke belangen der werklieden te behartigen. Men wilde elkaar hèl- pen in nood zonder een beroep te doen op bur gerlijke of kerkelijke gemeente. Sommigen halen de schouders op over die ziekenkasjes en wedu- wenpensioentjes, omdat zij dot alles van den Staat willen holen. Maar de tijd zal komen, dot de Staat zelf in vele gevallen de particuliere organisaties te hulp zal roepen en zijn eigen werk op dit terrein in de handen zal leggen van de arbeidersorganisaties. Behalve voor de stoffelijke heeft de bond ook voor de gcstelijkcn belangen zijner leden zorg gedragen. Tal van vragen op het gebied van wetensohap, kunst en egodsdienst moesten be antwoord worden. In dit 'opzicht ging de Werkmansbond thetisch zijn weg. Men liet onderen hun waarde en naast elkaar is er gestreden voor een en hetzelfde doel. Wat de toekomst aangaat, kunnen we zeg gen dat in het verleden en heden voldoende waarborg ligt voor hetgeen zal komen op een voorwaarde: dat het jonge Holland zol treden in het voetspoor van het oude. Onze tijd is een tijd waarin bijna ieder zijn steunpunt verliest, waarin het materialisme de boventoon voert. Een reactie kan niet uit blijven. Maar geestelijke ge- voren zijn er eveneens. Een voorbehoedmiddel hiertegen is stoffelijk zooveel mogelijk de noo- den te lenigen en geestelijk veelzijdig te zijn. Wanneer men dot bedenkt, don kan het niet anders of de vereeniging zal een toekomst tege moet gaan, die tot zegen zal zijn voor de hoofd stad des rijks. Het zangkoor Heinze verleende bij deze sa menkomst zijn medewerking. Ned. Roode Kruis. In de week van 8 tot en met 14 April is bij het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roo de Kruis aan giften ingekomen, met bestemming voor: Rusland 63.50, Oostenrijk 58, Duitsch- land 5, Duitschc Universiteiten 27.50. Benevens talrijke fondsen en coupons van Oostenrijk en Hongarije. Christen-vluchtelingen uit Klein-Azië. De aandacht van bet Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis werd naar het meldt van gezaghebbende zijde nogmaals ge vestigd op de groote ellende, welke heerscht on der de duizenden vluchtelingen, afkomstig uit de omstreken van de Zwarte Zee, welke opge hoopt zijn in de nabijheid van Constantinopel. Geheel onvoldoende gevoed en ten prooi van allerhande besmettelijke ziekten, in vele geval len zelfs van een onderdak verstoken, leveren deze vluchtelingen eene voortdurende bedrei ging op voor den gezondheidstoestand van het geheele Middellandsche Zee-gebied. Hoewel van verschillende zijden hulp verleend wordt, is deze nog ten eenenmale onvoldoende. Slechts indien alle landen de handen ineen slaan, kunnen deze vluchtelingen van een tragi sche dood gered worden en kan aan deze haard van besmetting een einde gemaakt korden. Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, Princessegracht 27, Postgiro 22120, doet nogmaals een dringend beroep op het Nederlandsche publiek tot het afstaan van griften onder het motto „Christenvluchtelingen." Lijkverbrandingsstatistiek. Blijkens de door de Vereeniging voor faculta tieve lijkverbranding aan het Centraal bureau voor de statistiek verstrekte cijfers hadden in het crematorium te Driehuizen sinds de oprichting in 1914 tot ultimo December 1922 het navol gende aantal crematies plaats: 1914 I, 1915 46, 1916 89, 1917 98, 1918 135, 1919 162, 1920 177, 1921 196 en 1922 186. Een advies van Broekhuijs. Naar wij vernemen heeft de heer Broekhuijs uit Brussel het volgende telegram gezonden aan den minister van Financiën: „Met leedwezen heeft ondergetcekende uit uw mededeelingen aan de Eerste Kamer vernomen dat Staatsloten minder goed verkocht worden en dientengevolge wordt overwogen het aantal collecteurs ie beperken. Met gepaste vrijmoedig heid wijst ondergeteekende echter op het feit, dat hij uw ambtgenopt van Justitie reeds maan den geleden een voorstel heeft gedaan tot reor ganisatie der Staatsloterij, waarbij het aantal collecteurs zou moeten worden uitgebreid en de schatkist millioenen zou ontvangen, een en on der onder aanbieding van een zekerheMsstelling van zijn zijde van twee millioen gulden, welk bedrag zou vervallen ten bate van den Staat in dien zijn reorganisatieplannen niet het beloofde financieele resultaat zouden opleveren. Onder belofte de onder zijn commissariaat werkende vennootschappen onmiddellijk stop te zetten indien zijn reorganisatieplannen worden uitgevoerd en onder aanbieding van een verhoog de zckerheidsstelling groot vijf millioen gulden, deelt hij Uwe Excellentie mee dat hij in het be lang van den Staat zijn absoluut belangloos plan, dat alle particuliere, tegen het rijk con- curreerende vennootschappen vernietigt, hand haaft. Een komeet? Te Enkhuizen heeft men, volgens een bericht in het Hbld., Vrijdagavond omstreeks negen uur, gedurende ongeveer tien minuten, een komeet waargenomen, die zich bewoog in noordelijke richting. Deze komeet moet wc! merkwaardig snel onze aarde gepasseerd zijn. Merkwaardig ook, dat itcn Enkhuizen uit geen enkele plaats nog omtrent deze zaak berichten zijn gekomen. DE LAND- EN TUINBOUW- ONGEVALLENWET. Men meldt ons: In land- en tuinbouwkringen is niet zonder verwondering kennis genomen van het Konink lijk besluit d.d. 27 Maart j.l., gepubliceerd op 31 Maart d. a. v., dat den datum van in werking treden der Land- cn Tuinbouwongevallcnwet van I April tot Mei 1923 verschuift. De groote Bedrijfsverenigingen, n.l. de Cen trale Landbouw-Onderlingc, de Tuinbouw-On- derlinge en de R.-K. Boeren- en Tuinders-Onder linge, die zich krachtig hadden ingespannen om tijdig vóór 1 April alles in gereedheid te bren gen, teneinde de haar toegedachte belangrijke taak van 1 April af naar cisch te kunnen uit voeren, kwamen door bedoeld besluit in niet ge ringe ongelegenheid. Wel komt bij deze organi saties, wat den omvang der verzekering betreft, na de invoering van de wet geen wijziging van beteekenis, doch haar ledental is belangrijk uit gebreid. Om deze leden in hare administratie op te nemen, hodden, de genoemde Bedrijfsvereni gingen tijdig het noodige verricht, terwijl zij ook hare plaatselijke organen van zoodanige instruc ties hadden voorzien, dat deze van 1 April of aan bepaalde wettelijke voorschriften konden voldoen, waartoe hare administratie op meer dan cén punt moest worden gewijzigd. Het bleek daarom voor de hier bedoelde Bedrijfsvereni gingen ondoenlijk, de nieuwe regeling nog weer voor een maand op zijde te zetten; In het jongste nummer der maandelijksche „Mededeelingen" aan dc leden der Plaatselijke Ongevallen-Commissies van de Landbouw-On derlingc en de Tuinbouw-Onderlinge vinden wij dan ook het volgende bericht opgenomen. Wij beginnen I Bij Koninklijk Besluit van 15 Januari 1923 was bepaald, dqt de Land- en Tuinbouwongeval lcnwet op T April 1923 in vollen Omvang zou in werking treden. Welnu, de Landbouw-Ondcrlinge en de Tuin bouw-Onderlinge stonden klaar, om op dien datum te beginnen aan de uitvoering van de wet. Zooals in een volgend artikel wordt mede gedeeld waren alle maatregelen genomen, waar door heeren secretarissen tijdig vóór 1 April in het bezit kwamen van de noodige formulieren. Al het mogelijke is gedaan om te bevorderen, dat de zaken van 1 April af geregeld zullen loopen. In het kort: wij zijn geheel gereed. Nu komt te elfder ure het bericht, dat de in voering van de wet nog één maand is uitgesteld. Bij Koninklijk besluit van 27 Maart 1923 is na der bepaald, dat de wet eerst op 1 Mei 1923 in werking zal treden. Ieder gevoelt, dat het voor de Landbouw-On- derlinge en de Tuinbouw-Onderlinge niet doen lijk is, de nieuwe regeling voor een maand op zijde te zetten. Onze geheele administratie, ook de admini stratie der P. O. C.'s werd or bereids op inge richt, om te beginnen op I April a.s. Een maand uitstel zou een hopclooze verwar ring geven. Er is dan ook maar één weg Wij beginnen op 1 April I We zijn er van overtuigd dot onze P. O. C.'s, dat onze leden, dot inzenderheid ook de land- en tuinbouworbei- ders niet anders verwachten. Het contract in de bouwvakken. Naar Het Volk verneemt is het contract- voorstel, door de bondsvergadering van de neu trale patroonsorganisatie, in principe aanvaard. Wanneer dus de vergaderingen van de betrok ken arbeiders het voorstel eveneens aanvaarden, wordt het conflict beëindigd. Uit de sigarenindustrie. Naar Het Volk verneemt zol er van de uitvoe ring van de Spaonsche orders voor de aanmaak van Senoritos sigaren niets komen, omdat de heeren Dresselhuys dezen order niet toegewezen hebben gekregen. De Vlessing-fabriekcn. De bekende Vlessingsfabrieken, de voormalige aardappeldrogerijen, die eenige tonnen hebben gekost en het Rijk een tekort van twaalf millioen hebben opgeleverd, vyorden thans, na jarenlang renteloos te hebben gestaan, verkocht. De gebouwen te Stadskanaal en Oude Pckela werden Zaterdag verkocht voor de somma van 50.375 aan de heeren K. Hensema Kzn. en B Bekkering té Mussclkanaal. De kolossale fabrieksgebouwen, kantoren en directievilia's zijn nog in zeer goeden staat en beslaan vele hectaren grond. Het conflict in het meubelmakcrsbedrijf. Het Volk meldt, dat alle stakersvergaderingen thans over de al of niet aanvaarding van het contract hebben gestemd. De totale uitslag is dot met 1013 stemmen vóór, 550 stemmen tegen en 66 stemmen blan co werd besloten, het contract te teekencn. DE ZAAK VAN STA AL. Naar men ons uit Den Haag meldt, heeft het O. M. berust in de uitspraak van het gerechts hof te 's-Gravenhage, waarbij de heer. v. Staal was ontslagen van alle rechtsvervolging. Moordaanslag op een Duitsche dienstbode. Zaterdagmiddag- omstreeks vier uur werd aangebeld ten huize van den hoofdonderwijzer Van dei Poel in de Dwarsstraat te Schiedam. Een Duitsche dienstbode, die bij de familie Van der Poel in dienst is, de 23-jarige Erna Abraham, deed open en zag zich tegenover den 28-jarigen metaalslijper Joh. Filla, met wien zij vroeger eenigen tijd omgang heeft gehad. Filla schijnt haar te hebben aangeboden de betrekkingen opnieuw aan te knoopen, wat door de dienstbode werd geweigerd. F. haalde daarop een revolver te voorschijn. waaruit hij een aantal schoten op het meisje loste. Deze vluchtte, achtervolgd door haai aan valler, door de gang naar den tuin, waar F. opnieuw op haar schoot cn haar bovendien met een zakmes verscheidene steken toebracht. Ook op een buurman, die het gegil van het meisje hoorend, met het hoofd boven een schutting kwam kijken, ioste de driftige metaal- slijper een schot, dat echter geen doel trof. daar dc man aan de andere zijde van dc schut ting zich zoo snel moge1 ijk liet vollen. Inmiddels was de dienstbode ernstig gewond inéén gezakt. F. bracht zichzelf daarop ecnigc steken met het zakmes toe, die echter geen ernstige won der. veroorzaakten. Hij weid evenals zijn slachtoffer in het Zie kenhuis opgenomen. Het meisje was Zondag avond buiten gevaar. (Dc Ct.) van hel Christelijk Vrouwenkear „MEIODIA" op IHVSIttU 17 APItd. 's avonds 8 aar In AMIC1TIA onder Jeidlug van den Heer G. vim den RdltG. Mot modewerking van don IIooi WILMKM ni iJEU, Violist roogangskaarten t 0.75, verkrijgbaar bij do firma R. van don Burg, Arnh. .straat on 's avonds aan do zaal TEKSTBOEKJES t O ÏO - Plaatsbespreking op don dag der Uitvoering 's middags om hall oen in Amicitia. I 0.10.., extra. Bedreiging. Tc Winschoten heeft terecht gestaan een ambtenaar ter secretarie, vroeger wonende te Hoogezand, terzake, dat hij 22 Jan. j.l. te Mnr- kushoek met doodslag of zware mishandeling heeft bedreigd Willem Wijrdeman en Jan Luurt Doornbosch, olthens één hunner, door opzette lijk onder het op dreigenden toon uiten dei- woorden „hij is goed geladen ook en ik durf hem er wel doorbranden", een geladen revolver dreigend in hun richting, althans in de richting van één hunner te houden cn -aan te leggen en daarna die revolver af te schieten. Het O. M. eischt een week voorwaardelijke gevangenisstraf, met een proeftijd van drie jaren Een bank opgelicht voor 50,000. „De Tel." verneemt uit Den Haag, dat dezer dagen een bank te Rotterdam op zeer geslepen wijze voor een bedrog van 50,000 is opge licht Van een firma uit Duitschlond, waarmede zij in relatie stond, ontving zij onlangs een tele gram met verzoek om voor een horcr cliënten, zekeren O. B. te Den Haag op den Post-chëquc- en Girodienst een bedrag van circa 50,000 over te schrijven. Eenigen tijd daarna ontving zij van dezen cliënt uit Den Hoog bericht, dot hij kennis had gekregen van de verzending van dit telegram en drong hij ei op aan het bedrag op zijn giro-rekening over te maken. De bank voldeed hieraan. Het bleek later, dot op de rekening van O. B. tweemaal een bedrag was afgehaald eenmaal 20,000 en eenmaal 25,000. Van het restant stuurde de giro dienst een rekening aan het adres van O. B. nan het Bezuidenhout. Deze afrekening kwam ech ter onbestelbaar terug. Op het aangegeven adres was O. B. onbekend. Toen hiervan aan de bank te Rotterdam werd kennis gegeven, kreeg deze argwaan en informeerde telegrafisch bij de Duitsche firma, die opdracht tot uitbe taling had gegeven. Deze firma wist echter van niets, hod nooit een dergelijk telegram ver zonden en kende niemand met den naam von O. B Toen de politie de zaak verder onderzocht, bleek de naam gefingeerd. De vogel is natuur lijk gevlogen. - Ongeluk bij het rangeeren. Zaterdagmorgen is de 30-jarige ploegbaas der H- S. M. J. de Graaf te Doetinchem, bij het rangeeren overreden en gedood Utrecht. Zaterdagmiddag is de auto van baron Van Hardenbroek uit Bunnik op den Bun- nikscheweg nabij Utrecht door het onklaar wor den van dc stuurinrichting tegen een boom aan gereden. De inzittende dames, baronesse van" Hardenbroek en een Engelsche gezelschapsjuf frouw nismede de chauffeur werden ernstig ge wond. De gewonden werden onmiddellijk naar het Diaconessenhuis alhier vervoerd en onder be handeling gesteld van prof. Lameris. De auto was zwaar beschadigd. Bij informatie aan het Diaconessenhuis naar den toestand der patiënten weigerden de directeur dier inrichting, dr. Cra mer en prof. Lameris elke inlichting onder mo tief van ambtsgeheim. Voetbal. De wedstrijden van gisteren. Be Quick en Go Ahead hebben elkaar voor de tweede maal ontmoet in den strijd voor het kampioenschap van Nederland. Ditmaal was het resultaat een puntloos gelijk spel. In het westen won U. V. V. van Ajax, hetgeen inmiddels weinig verondering brengt in de zwak ke positie van LL V. V. Doch hoop doet leven. Quick is eveneens op weg naar de degradatie, daar zij van Blauw-Wit verloor. V. O. L. is nu in veiligheid, daar von D. F. C. met 41 werd gewonnen. Haarlem klopte H. B. S. volgens de regelen der kunst met 20. In het zuiden werd Willem II met 2—1 door N. A. C. geslagen. Velocitos stelt thans alles in het werk om de degradatie te ontsnappen, mei 32 werd van het sterke Eindhoven gewonnen. M. V. V. klopte de andere odspirant voor de 2e klas, Philips mot 31. In het oosten twee wedstrijden, n.l. Ensch. BoysZ. A. C. en U. D.—Thcole. Te Enschedé wonnen dc Boys, te Deventer was Thcole de sterkste. In II A deelden Tubantia en Rigtersbleek de punten. Voor de overige wedstrijden verwijder wij naar de uitslagen. De Voetbaluitslagen. Kampioenschap van Nederland Groningen: Be Quick—Go Ahead 00 Westelijke ofdecling. Ie klasse. Amsterdam: Blauw WitQuick 20 Den Haag: H. B. S.Haarlem 0—2 Utrecht: U. V. V.-Ajax 2-1 Rotterdam: V. O. C.-D. F. C. 4-1 Overga nsgk 1 asse. Den Haag: A. D. O.—Hilversum T—2 Dordrecht: O. D. S.—S. V. V. 1—0 Kampioenswedstrijd. Leiden: D. H. C.Znndvoort 10 Oostelijke afdeeling. Ie klasse. Enschede: Ensch. Boys—Z. A. C. 2—0 Deventer: U. D.Thcole 3—4 2e klasse. A Zwolle: P. E. C.-G. F. C 6-2 Zwolle: Zwolschc BoysK. H. C. 0—1 Hengelo: TubantiaRigtersbleek 00 Almelo: Heracles IIW. V. C. 3—1 Enschede: Enschede O—Vitesse II 32 B Apeldoorn: Rob. et Velocitos—O. D. O. 2—0 Wogeningcn: WagcningenEendracht I—0 Arnhem: Hertog Hendrik—Wog. Boys 0—2 3e klasse. B Hengelo: Hengelo IIEnsch. Boys 43 Rigtersbleek: Rigtersbl. II—Ensch. Ill 1—2 Enschede: TubontersLuct. ct Emergo 11 C Oosterbeek: OostcrboekV. D. Z 3—0 Wagcningen: G. V. C.—Humanitas 1—2 D Ticl: Theole IIWogeningcn II 21 Nijmegen: O.B.I.O.D.—Hert. Hendr. II 21 E Enschede: P. W. IIBe Quick II 1—2 Doesburg: DoesbuTg—Fiks of Niks 21 F Deventer: DeventerA. A. C. II 3—0 Apeldoorn: Simson—Wijhe 02 Kampioenswedstrijd. Deventer: Go Ahead IIIArnh. Boys 5—1 Zuidelijke afdeeling. Maastricht: M. V. V.—P. S. V. 5—1 Breda: N. A. C.—Willem II 21 Eindhoven: EindhovenVelocitos 25 Kampioenswedstrijd. Hoogezand: H. S. C—Leeuwarder» 6—1 Vriendschappelijke wedstrijden. Nijmegen: QuickSparta 4—4 Assen: Attila—Achilles 1—6 Zaandam: Z. F. G—E. D. O. 02 IJmuiden: StomvogelsVelocitos (Gr.) 8 Arnhem: VitesseWilhclmina 13 Heerlen: Heerlen SportAllemonnia (Aken) 5-1 Haarlem: H. F. G-R. G H. 1-4 Haorlem: Haorl. V. B. XIHoogsch V. B. XI 2-T Delft: DelftD. H. G II 3—1 Amsterdam: E. D. W.—Amstel 3—5 Alkmaar: AlcmarinSpartaan 24 Zaandam: O. D. E.—Haarlem 41 Zanndam: Z. V. V.-V. V. A. 2—1 's-Bosch: B. V. V.'t Gooi 21 Kennisgeving. De Voorzitter van het Hoofdstembureau in den Kieskring II (Amersfoort) maakt bekend, dat het proccs-vcrboal der zitting van het hoofdstembureau van de gehouden stemming ter verkiezing van leden der Provinciale Staten van Utrecht ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage is ncdcrgelcgd. Amersfoort, 14 April 1923. De Voorzitter voornoemd, v. RANDWIJCK. Personalia. Te Utrecht slaagden Zaterdag voor het exa men voor onderwijzeres enze stadgenooten, de domes S. H. von Dorn, W. M. Goes en M. F. Hegman. M heeft speciaal machines voor nummeren, perforeeren F.1V7,. Pallas Athene. De Nederlandsche afdeeling van de interna tionale stichting „Pallas Athene" heeft onder staand request gericht tot den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Geeft met vcrschu'.digden eerbied to kennen het Bestuur dei Nederlandsche Af deeling van de Internationale Stichting „Pallas Athene", dat hot, kennis genomen hebbende van het bij de Tweede Kumer der Staten Generaal aanhangig ontwerp „Middelbaar Onderwijs", meent Uwe aan dacht te moeten vestigen op het ontbre ken van een bepaling hiéiin, waardoor het Pallas Athene-onderwijs zal kunnen wor den gegeven, op het gebied van Middel baar Onderwijs, op den zelfden grondslag als het Lager Pallas Athene-Onderwijs, waarvan Uwe Excellentie het algemeen leerplan met toelichting ingesloten gelieve aan te treffen. Waar in de Lager Onderwijswet van 1920, in art 25 sub 5, de mogelijkheid is neergelegd, dat den Onderwijsraad ge hoord, vergunning kan worden verleend om, ten behoeve van de bizondere inrich ting van het onderwijs aan een school of groep van scholen, af te wijken van het bepaalde in enkele aitikelen, waardoor o.a. de voor het Pallas Athcnc-onderwiis nood zakelijke ontheffing van hét onderricht volgens een lesrooster verkregen kon wor den, vindt genoemd BestuuT een dergelijke uitzonderingsbepaling niet tocgevoogd aon artikel 30 van het ontwerp „Middelbaar Onderwijswet". Reden, waarom het Bestuur voornoomd Uwe Excellentie verzoekt een dergelijke clausule in laatstgenoemde wet te willen aanbrengen, gezien het feit, dat, mocht dit niet tot stond komen, aan de ontwikkeling von het Polios Athene-onderwijs onover komelijke bezwaren in den weg worden ge legd. 't Welk doende enz. Namens het Bestuur deT Neder landsche Afd der Internationale Stichting Pallas Athene, (w.g.) J. D. RE1MAN Jr., voorz. (vr.g.) G. TB WINKEL, secr.essc.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3