STADSNIEUWS. VOO!IHEffiSlH GEBRS.DE vries NIEUWE DETECTIVEROMANS Ivaus. Het verloren kruis. ing. f 1.25 Duse. Het raadsel van een nacht -1.25 W. le Queux. De drie knoopen -1.50 Valkhoff's Boekhandel heb ik u een ruime gelegenheid tot debat toege zegd Daarvan heeft u geen gebruik gemaakt. Overigens is de kwestie van de invoering van de 48 -urige werkweek tot welker invoering de vertegenwoordigers van de wcrkliedenorga- nisaties, die aan het overleg, ten vorige male gepleegd, deelnamen, zich stellig tegenover het gemeentebestuur verbonden hebben een zaak van goeden trouw aan en handhaving van een eenmaal gegeven woord. Daarover, meen ik, valt met u niet te debatteeren. De textielstaking te Almelo. Aan de fabrieken te Almelo is aangeplakt de volgende kennisgeving: Ingevolge besluit van de Fabrikanten Vereeni ging maken de firma's H. ten Kate Hz. en Co. en de N. V. Katoen Mij. bekend, dot zij aan de werkwilligen, met uitzondering van de zes ont slagenen, gelegenheid geven om zich tot en met a.s. Donderdag aan de portierskantoren aan te melden. Wanneer dan blijkt dat het overgroote deel harer werknemers den arbeid wil hervatten, zullen deze twee bedrijven a.s. Maandagmorgen de fabrieken weder aanzetten. Het niet sluiten van een overweg. Voor den Hoogen Raad werd heden behan deld het cassatieberoep van J. J. N., spoorweg wachter, vroeger te Eindhoven, thans te Nue- nen, die door de rechtbank te 's Hertogenosch was veroordeeld tot 15 boete, wegens het als overwegwachter niet 5 minuten voor de aan komst van een trein sluiten van den overweg. Mr. Witlox uit 's Hertogenbosch, die zcide op te komen voor cenige duizenden leden van het spoorwegpersoneel om een principieele beslis sing uit te lokken, teneinde verandering te bren gen in den onmogelijken toestand van de spoor wegwachters, lichtte de volgende cassatiemidde len toe: Io. Schending, althans verkeerde toepassing van de art. 7, lid I en 3 juncte art. 20, lid I en 2 van het Algemeen Reglement voor den Dienst der Spoorwegen (z.g.n. A. R. D). van 26 Juni 1913 S. 315 en van de arlt. 27 en 56 van de wet van 9 April 1875 en wel doordat de recht bank van 's Hertogenbosch blijkens de overwe gingen heeft aangenomen, dat beklaagde toch strafbaar is, ondanks het feit, dat hij geen sein heeft ontvangen, omdat zijn verplichting tot sluiting der boomen onafhankelijk zou zijn van het ontvangen van eenig signaal. Indien deze opvatting juist ware, zou iedere ovêrwegwoch- ter verplicht zijn drie minuten voor de komst der treinen, zooals die op de tabels zijn aange geven, te sluiten, zonder een kloksein af te wachten of zich daarop te verlaten, met het ge volg, dat bij de minste stoornissen den loop der treinen (déraillement, vertraging, vorst, drukte, sneeuw, mist enz.) de overwegen ongeveer den geheelcn dag dicht zouden liggen. Daarenboven eischt art. 20, dat de komst van den trein wordt geseind, en wel tenminste 3 minuten voor de komst, waardoor blijkbaar een onafscheidelijk verband wordt gelegd tusschen art. 7 lid 3 en art. 20 lid T en 2 en dus tusschen de verplich ting tol sluiting en het daarvoor te ontvangen signaal; 2o. (in ieder geval) schending althans ver keerde toepassing van art. 161 Grondwet en art. 221 lid 2 Wetb. van Strafvordering, doordat in het vonnis verkeerdelijk is aangehaald els arti kel, dat de grondslag vormt der veroordeeling, art. 64 van de wet van 9 April 1875, onder welk artikel beklaagde, die beambte is van den spoor weg, in ieder geval niet volt, terwijl een veroor deeling alleen gebaseerd kan zijn op het ert. 56 van voornoemde wet, hetwelk in het vonnis niet is aangehaald. De conclusie van het O. M. wordt bepaald op 11/ Juni a.s. De directeur van Hotel des Indes Naar wij vernemen zal de strafkamer van de Haagsche rechtbank in haar zitting van Woens dag 13 Juni a.s. behandelen de bekende zaak tegen den directeur van het Hotel des Indes, den heer M. en diens echtgenoote, beiden ge detineerd in het Huis van Bewaring, onder ver denking van malversatie, die in het beheer van genoemd Hotel zouden zijn gepleegd. Verdediger is mr. Bourlier. De Boerenleenbank te Brcgge opgelicht. Men seint uit Rotterdam aan de Tel. De vorige week werden de gemoederen van de bev/oners van 't anders zoo vredige dorpje Hilh'gersberg in beroering gebracht door het plotseling verdwijnen van het hoofd der Open bare School in de Dorpsstraat aldaar, de heer J L. Huyzer, die tevens kassier is van de Boe renleenbank te Ter Bregge gem. Hilligersberg. Spoedig bleek, dat dit verdwijnen in verband stond met dood dezen heer gepleegde fraudes aan die bank. Bij een onderzoek ter plaatse vernamen wij het volgende De Boercnleenbonk staat onder controle van de Raiffeisenbank tc Utrecht, Vrijdag voor een week kwamen ecnige inspecteurs van die bank controle uitoefenen. Door een toevallige om standigheid ontdekten zij, dat een bedrag van 3500 van een der beleggers niet in de boeken van den kassier was verantwoord. Dit kwam hun verdacht voor. Zij staakten i echter, zonder iets van de ontdekking te laten bemerken, hun onderzoek en zeiden nog wel eens teiug te zullen komen. Indcidaad kwamen de inspecteurs reeds den volgenden Dinsdag terug. Zij begaven zich toen naar net huis van den voorzitter van de bank, den heer C. van der Kloot, aan wicn zij hun vermoeden mededeelden en inzage van de boe ken vroegen. Deze heer ging daarop naar den kassier en verzocht namens de inspecteurs der bank de boeken te mogen medenemen. De heer Huyzer gaf gevolgd aan dit. ver zoek, doch onraad vermoedend, begaf hij zich met de tram naar Rotterdam. Men heeft niets meer van hem gehoord, in weerwil van de na sporingen der politie. De inspecteurs van de Raiffeisenbank zijn on middellijk aan het werk getogen om het bedrag vast te stellen, dat door den heer Huyzer is verduisterd. Alle spaarbankboekjes en loopende rekeningen zijn opgevraagd. Vermoed wordt dat H. reeds zeven jaar gelden, welke door 125 leden van de bank, welke rekening-courant heb ben en verder door de kleinere spaarders waren gestort, niet in de boeken heeft verantwoord. Huyzer heeft die vermoedelijk ten eigen bate aangewend. Het juiste bedrag kon nog niet worden vast gesteld, doch wordt op 50.000 geschat. J.l. Vrijdag heeft de Rotterdamsche rechtbank den verdwenen kassier, die vrouw en kind heeft ach tergelaten, in staat van faillissement verklaard. Naar wij vernemen zullen de spaarders van de bank geen schade lijden, daar volgens de statuten de leden verplicht zijn het tekort ponds-pondsgewijze bij te passen. Dc Leidsche navorderingsbelasting. Dc procureur-generaal bij het Haagsche ge rechtshof heeft conclusie genoemen in de bekende civiele rechtszaak betreffende de Leidsche navordei ingsbelasting. De Haagsche rechtbank had bij vonnis van 14 December j.l. zich bevoegd verklaard van de vordering kennis te nemen, ook heeft zij de verordering als wettig erkend doch zij heeft het dwangbevel buiten werking gesteld, aan gezien de vordering naar hare meening ver jaard was. Van dit vonnis is de gemeente Leiden toen in hopger beroep gegaan omdat zij zich niet kan neerleggen bij de zienswijze der rechtbank, dat de vordering verjaard zou zijn. De procureur-generaal concludeerde nu van daag tot vernietiging van het voor de gemeente Leiden bestreden vonnis der rechtbank en tot niet ontvankelijkvcrklaring van de tegenpartij. De procureur-generaal overwoog bij zijne conclusie dat de rechtbank terecht dc exceptie van onbevoegdheid om van de vordering kennis te nemen, heeft ontzegd dat 'le aanslag wettig moet worden geacht en dat ten onrechte een beroep is gedaan op ver jaring. De uitspraak in deze zaak wordt later mede- gedee'd. Zij werd bepaald op uiterlijk over 4 weken Verwoesting door een auto. Een zware laslauto, geladen met zakken meel, toebehoorend aan den heer F. te Maastricht, is te Verviers (B) met zulk een kracht uit haar baan gereden, dat de ruiten en puien van een drietal winkels in een straat aldaar zeor ernstig beschadigd zijn. De verwoesting in de étalages aangericht was ontzettend. De schade wordt op een 18 20.000 francs geraamd. Vermoedelijk is de stuurinrichting onklaar geworden. Een on derzoek wordt ingesteld. De brand te Almelo. De schade, veroorzaakt door den brand, welke Zaterdagnacht te Almelo woedde, wordt ge raamd op circa 80,000. Ontslag gemeentesecretaris. Aan den gemeenteraad van Amersfoort is het volgende adres verzenden In de raadsvergadering van den 15en Mei j.l. heeft de wethouder voor de financiën het volgende gezegd „Zooals ik zeg, wijk ik nu een oogenblik van „de orde af cn zal ik voorlezen, dot een der gelijke voorlichting van zaken, zoonis die ter „conferentie het wantrouwen in lot beleid van „het college en van den Raad heeft versterkt, „ook vroeger jaren is gegeven tegenover den „Raad. Als u misschien wilt nagaan het Ge drukte Stuk no. 37 van 15 Juni 1920. Want „over dat jaar, schrijf ik immers ook in de nota, „liep bij Gedeputeerde Staten het grootste ver schil en derhalve mag ook wat in dat jaar is „gezegd geworden, inderdaad wel als bewijs „worden aangevoerd, dat die voorlichting en „dat advies niet ten onrechte is gegeven. In dat „Gedrukte Stvk no. 37 van 15 Juni 1920 lees „ikDan krijgt men de volgende uitkomsten „over 1919 (Toen ging het dus ook over be lastbaar inkomen) een belastbaar inkomen van „f 7,810.250; af voor verhoogden kinderaftrek 1,562,650, zoodat er dan een belastbaar in komen zou overblijven voor 1919 van „f 6,247,600. Men vermeldt daarbij, dat er „over 1919 aanslagen waren tot een totaal van „5815 en dat er vermoedelijk nog een 300 „aanslagen bij zouden komen van ongeveer 700, zoodot men als basis aanneemt voor „1920 bij een toename van 3 lA miMioen een „belastbaar inkomen van 9,746,850. „Nu leg ik den nadruk op den datum van het '„stuk 15 Juni 1920 en toen nam men als uit gangspunt het belastbaar inkomen van 1919, „om den factor voor 1920 te kunnen vaststel- Jen. En wat bleek nu te zijn de werkelijkheid? „Went daar komt het toch maar op aan. Wij „moeten inderdaad eerlijk voorlichten en rond- „u;t zonder eenige reserve. En wat bleek de „werkelijkheid te zijn? Dat er een belastbaar „inkomen was, niet van 7,810.000, maar „van f 9,344,000 en niet een totaal aanslagen „van 6100, maar van 6834 en dat schreef men „op een tijdstip, dat de rekeningen van 1919 en „1920 beide moesten worden afgesloten. „Ik vraag u. Raad of nu een dergelijke wijze „van voorlichting nis die toen geschiedde en „als die nu weer zou geschieden, inderdaad „zoo is, dot de juiste gevolgtrekkingen op kun nen worden gemaakt en dan zeg ik neen." Ui roin mestr. 36 Tel. 116 Zie etalage voor speciale aanbieding. In gelijken geest sprak de -heer J. Holland tot den heer De Kempenaer in het Amersfoort- sche Dagblad van 19 Mei 1923. De toen gebe zigde uitdrukkingen waren alleen wat sterker! In het bovenaangehaalde ligt eene beschul diging verscholen, aan mij en mijne medewer kers, die ik niet onweersproken mag loten. Vooral hierom ook niet, omdat dit stukje wel heel sterk illustreert hoe lichtvaardig de wet houder concludeert, en dat hij zich de vrijheid aanmatigt op grond daarvan anderen te ver denken van minder goede manieren. Het gedrukte stuk 37 van 1920 draagt als datum 15 Juni, volgens den wethouder „een tijdstip, dat de rekeningen van 1919 en 1920 beide moeten worden afgesloten." Dit is ten aanzien van den dienst 1920 na- t urlijk onjuist, want de afsluiting komt pas in 1921; zeker een vergissing, moar dan toch een eigenaardige voor een wethouder voor de financiën. En blijkbaar v/eet de wethouder ook nog niet, dat de dienst wel officieel eindigt 30 Juni van het "volgende jaar, moar dat de reke ning dan volstrekt nog niet kan worden opge maakt. De wethouder hecht bijzondere waarde aan den datum van het stuk; maar in dit geval zegt die datum al heel weinig. Immers, als een stuk gedagteekcnd is 15 Juni, dan moet de stof daarvan toch te voren zijn verwerkt. De wet houder kon nu weten, behoorde i'althans te weten, nu hij daarover spreekt, dat dit stuk 37 is opgemaakt naaraanleiding van een rapport van ''en secretaris, dat reeds den 28cn Mei t. v. in de vergadering van Burgemeester cn Wet houders is behandeld geworden. Mijn rapport was een vrucht van vrij lange studie, omdat daarin nog andere zeer belang rijke zaken* mede verband hielden, terwijl de basis van mijn advies lag, zooals mijp advies ook aanvangt te vermelden, in twee, door de afdeeling controle gemaakte staten, betreffende de kohieren van 1920. De arbeid hiervoor ver richt, geschiedde dus nog geruimen tijd vóór dat ik mijn rapport kon maken; ik denk begin Mei. Is het nu domheid of wat anders, wanneer de wethouder bij herhaling zich beroept op den datum van het stuk? Deze vraag heeft recht van bestaan, ook en vooral als wordt gelet op het antwoord, dat de wethouder in de jongste vergadering aan den heer Boosz gaf, toen deze informeerde nour de reden, waarom de vast stelling van den factor zoo laat werd voorge steld. Maar bovendien, in het geheele stuk 37 komt geen enkel cijfer voor, dat op 15 Juni niet kon worden verantwoord. Dc wethouder heeft öf niets van de zaak be grepen, öf stelt haar nu, maar dan met opzet, verkeerd voor. Hij zegt toch woordelijk: „15 Juni 1920 en toen nam men als uitgangspunt het belastbaar inkomen van 1919, om den fac tor voor 1920 te kunnen vaststellen". Maar dat staat in het geheel niet in het stuk 3/; in werkelijkheid wordt door de voorloopigc uitkomst van het primitief kohier voor 19 2 0 als basis aangehouden. Ter verduidelijking breng ik nog in herinne ring, dot bij het opmaken van dc begrooting voor 1920 het vaststellen van den factor was aangehouden, totdat de kohieren van 19 2 0 bekend zouden zijn. De wethouder spreekt bij herhaling over dit feit en verwijt. Burgemeester en Wethouders don, dot zij bij de begrooting 900.000 hebben geraamd, maar niet dc factor daarnaar hebben geregeld. 't Is nu niet onaardig terloops op te merken, dat zij daarin o. a. weiden gesteund door de leden Hofland, Noorderwier, Rekke, Voskuilen en Overecm. Deze hecrcn schreven 10 Jan. 1920 (dus nadat de begrooting was vastgesteld en in verband met het vaststellen straks van den factor). Gedrukt stuk 106 van 1920 „Overwegende met Burgemeester en Wet houders dat enkele factoren kunnen doen ver onderstellen, dat dit bedrag 900.000) niet „ten volle noodig is cn door ons doarom is be groot op 750.000" En deze overweging ontving van de heeren Hofland en Noordewier dc volgende toelichting: „Door Burgemeester en Wethouders is zoo „hier en daar toegegeven, dat de factoren zijn „die het wellicht mogelijk maken, dat niet ten „volle het geheele bedrag ad 900.000 noodig „is. Zoo de uitkeering uit de O.W.-belasting, het „zich „zetten" van de geheele maatschappelijke structuur, het verlagen der kostprijzen van ver schillende artikelen, het op eigen becncn staan „der productieve bedrijven. Redenen voor ons „om zich te vleien, dat met 750.000 kan wor sen volstaan". Men zie nu toch in verband hiermede de Amersfoortsche Courant van 19 Mei j.l. In het gedrukte stuk 37 van 15 Juni 1920 nu schrijven Burgemeester en Wethouders aan den Rood „Nu de voorloopige uitkomst van het p r i m i- „t i e f kohier van de inkomstenbelasting voor „1920 bekend is" enz. En verder: „Het belastbaar inkomen, voorzoover dat „thans kan worden vastgesteld, bedraagt 9.746.850, met een aantal aanslagen van „5815. „Verwacht mag worden, dal het aantal aan slagen nog met 300 zal toenemen, met een „belastbaar inkomen van gemiddeld 700. „Hiertegenover staat echter, dat ook moet wor sen gerekend op afschrijvingen wegens recla- „mes, vertrek, enz. Daarom is het cijfer van 9.746.850 als basis voor onze be schouwingen aangehoude n." Alles wat de wethouder dus mededeelde om trent het uitgangspunt van Burgemeester en Wethouders, dat volgens hem zou liggen in het belastbaar inkomen en het aantal aanslagen van 1919 is absoluut in strijd met den inhoud van het officiecle stuk, zoodot zijn betoog eiken grond mist. De wethouder stelt verder het getal 7.810.000 tegenover de einduitkomst van 9.344.COO en doet het voorkomen, dat dit te lage cijfer, nu ja, wel niet met opzet is gegeven, maar dan toch zeer ten onrechte. Daarover het volgende: Het eindcijfer houdt natuurlijk in het totaal van alle kohieren (of de reclames en afschrij vingen zijn afgetrokken, kan ik nu niet meer controleeren). Maar toch moeten we deze ko hieren in vier soorten onderscheiden: primitieve, suppletoire, forensen en navorderingskohieren. Wanneer men nu ten dienste van het finacieel beleid, van het vaststellen van den factor, het belastbaar inkomen over eenig jaar nagaat, dan spreekt het toch wel van zelf, dat de foren sen niet medetellen (zij betalen niet het volle pond), ook niet de navorderingskohieren (zij loopen immers over achterliggende jaren) en het zou grenzeloos onjuist zijn, wel ten volle reke ning te houden met de suppletoire kohieren (vestiging) en niet met de afschrijving wegens reclame en vertrek. Stel dus dat het eindcijfer van 1919 ten volle bekend was geweest, dan nog zou dit niet zijn gebezigd. De wethouder heeft waarschijnlijk het officieel verslag over 1919 geraadpleegd; maar als men met die cijfers wil gaan werken, moet men hun beteekenis ook ken nen en die vakkennis ontbreekt den wethouder. Vandaar dat hij zich telkens vergist. Maar het gedrukte stuk verwerkt met opzet noch het eindcijfer, noch het geheele primitief kohier. De wethouder weet zeer wel, dat het ging over de vraag: hoeveel zal 1920 onder de nieuwe verordening opbrengen En nu waren ter beantwoording hiervan vergelijkende stoten gemaakt, van 1919 en 1920. Maar wilde die vergelijking waarde hebben, dan moest men haar maken over een ongeveer even groot aan tal aanslagen. Van I92Ö (zie aanvang gedrukt stuk 37) was een deel van het primitief ko lder bekend en wel tot een totaal aantal aansla gen van 5815. Daarmede werd nu vergeleken het totaal van drie primitievg kohieren 1919, die 5751 aanslagen bevatte, dus een ongeveer •gelijk aantal. Er was dus geen sprake van, dat het bedrag van 7,810,000 als het totaal belastbaar in komen werd voorgesteld, en de vergelijking door den wethouder met het werkelijke eind cijfer 9,344.000 heeft dus geen zin en getuigt alweder van onwetendheid, waardoor onjuiste conclusies worden getrokken. De wethouder heeft uwe vergadering ver zocht eh dit geschiedde in verband met de discussie 'over de wijze van mijn ontslag! het gedrukte stuk 37 van 15 Juni 1920 te wil len nagaan. Met aandrang onderschrijf ik dit verzoek, ■omdat dan zal blijken, dut de gevoerde betoo- gen van geenerlci waarde zijn. Hoogachtend, A. R VEENSTRA. Circus Hagenbeek. Gisteravond de afscheidsvoorstelling van Ha genbeek, waarvoor een speciaal programma van niet minder dan achttien nummers was samen gesteld. Waar wij gisteravond reeds een uitvoe rig verslag van do voorstelling opnamen, zullen wij nu niet in herhalingen treden. Alleen willen wij nog vermelden, dat alle nummers vlot en correct werden afgewerkt en een luid applaus vnn het talrijke publiek ten gevolge hadden. Vooral de koddige bruine- en ijsbeeren, die van dc glijplank naar beneden kwamen zetten en daarna „de flesch kregen", hodden veel succes Ondanks het uitgebreide programma werd de voorstelling toch tc ruim half elf geëindigd, waarna terstond met het opruimingswerk werd begonnen. Tijdens de voorstelling zelfs werden, dc dieren en attributen die hadden afgewerkt, reeds Hlgcpnkt en naar het station gebracht, zoodat men na afloop der voorstelling alleen nog slechts de tent had of tc breken. Van ochtend in de vroegte is de extra trein naar Haarlem vertrokken, wuar het circus van avond waorschijnlijk weer de openingsvoorstel ling zal geven. Vandaar wordt de tournee over Leiden, Rotterdam en Utrecht voortgezet om in Juli te Schcveningen te belanden, waar de direc tie consessionoris is van het vaste circus gebouw en waar het circus gedurende het badseizoen een zestal weken zal vertoeven. Daarna komt, zoo vernamen wij gisteravond waarschijnlijk Amerika aan dc beurt voor een tournee. Voorli»n<ten in (Y. O. de Jong) Telefoon 66 MrcelatacheMra»! 16 Nachtverblijf. Aan twee personen is hedennacht in het po litiebureau nachtverblijf verstrekt. A o n r ij d i n g. Gistei en had op den hoek van den Utrecht- schc- en den Vinsakker weg een aanrijding plaats van een wagen der vrachtoutodicnst Amersfoort—Amsterdam. Het hek van de «1- daoi staande ills werd totaal vernield. De politie stelt een onderzoek in. T ram vertraging. De Oester Stoomtram bracht het gister weer niet verder dan de grens van onze gemeente, waardoor een defect aan den motor de trein staan bleef. De reizigers arriveerden ongeveer een half uur tc laat aan het station. RIJWIELPADENVEREEhflGING U. M. O. I Mei 1918-1 Mei 1923. Ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan heeft de Rijwielpadenvereeniging U. M. O. een klein boekske uitgegeven, waarin naast een be schrijving van de verschillende paden, die dc vereeniging thans tot stand heeft gebracht, een kort overzicht wordt gegeven van de afgeloo- pen 5 jaur. Daaruit blijkt, dat de vereeniging thans 1800 leden telt, en heeft aangelegd plus minus 75 K.M. pad, terwijl van circa 20 K.M. de voorbereiding in zeer vergevorderden staat is. De bedoeling van het met aardige teekenin- gen verluchte werkje is de versterking van het ledentul. Dat heeft de U. M. O. wel verdiend I AGENDA; Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek. Museum Flehite. R K. Openbare leeszaal. Leeszaal Handelsregister. Arnhemscheweg 23. Vrijdagavond 8—9 uur. Theosophische Biblio theek Laantje 3 23 en 24 Juni. Sportterrein Birkhoven. Gym- nastiekfeest. BURGERLIJKE STAND van 5 Juni 1923. Geboren Johanna Jacoba Maria, d. v. Geurt van Soelen en Everardu FluitAaltje, d. v. Gijsbertus Lam en Jannigje Lagcmaat. OverledenPetrus van der Geest, oud 70 jaar echtg. van Johanna Petronella Fijnenberg; Maria Cornelia, Botti, oud 63 jaar ongehuwd Jannetje van de Kolk, oud 12 jaar. Kaasmarkt Gemeente Amersfoort. 4 Juni 1923. Aangevoerd 79 wagens bevattende 16800 kilo. Prijs 44 tot 52 per 50 kilo. Handel vlug. Gevonden voorwerpen. Een dames porapluie, een paar handschoenen, een glacé handschoen, een damestaschje, (ach tergelaten in het circus Hagenbeek.) Rechthebbenden kunnen zich tot het verkrij gen van inlichtingen, ook betreffende de in het circus achtergelaten voorwerpen, ten politiebu- reele vervoegen. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming In den morgen van 5 J ,ni 192 Hoogste stand 767.8 te Valencia; laagste stand 746.9 te Haparanda Verwachting tot den avond van 6 Juni: Zwakke, tot matige N. tot \V. wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, enkele regenbuien, iets zachter. W i e 1 r ij d e r s. Fietslantaarn' aansteken 9.45 uur. 488* STAATSLOTERIJ. Vijfde Klasse. Dertiende Lijst. Trekking van 4 Juni. lü.OUU No. 7734. 1500 No. 21373. IUU0 No. S2S1, 15452, 1970S, 215S5,215S9. j 400 No. 380, 15963, 17666. j 200 No. 865, 5434, 7694. 100 No. 1084, 2311, 1U-10, 1782, 7521, 10522, 12586, 12644, 16986, 17438, 18744, 18S38, 19425, 19810. PRIJZEN VAN J 70. SO 2914 5132 76S0 9979 12391 13S66 19118 395 3045 5519 7921 10129 12530 15939 19247 •120 3ÜÜÖ 5638 7929 10164 12714 16089 19275 443 3138 5611 7986 11)165 12816 10149 19382 457 3268 5692 8049 10207 12869 16250 19390 176 3407 5910 8170 10398 12994 16322 19560 526 3509 5923 8242 1010* 13095 16410 19618 582 3512 5926 8241 10429 13116 16453 19622 630 3695 6019 8397 10470 13410 165G6 1980S 650 3733 6191 8485 10485 13426 16572 19871 716 3737 .6203 8609 15623 13515 16624 19973 741 3S23 6209 8723 10552 13577 17133 19994. 796 3918 6310 8737 10605 13706 17181 20541 866 3985 6427 S775 1 0642 13734 1 7435 2083,8 903 1190 0558 886-1 10719 13831 17443 20840 991 4196 6581 8947 10759 139GI 17575 20906 1111 1213 0623 9190 10761 11045 17648 20932 1)172 4246 6024 9226 10951 14269 17700 21009 1236 4268 0701 9305 10952 14523 18014 21072 1340.4340 6717 9325 11322 11095 18256 21566 1391 4389 6836 9138 11404 14971 18317 21618 1475 4428 6941 9459 11452 15065 18475 21789 1503 4463 7011 9188 11505 15346 18620 21959 1793 4488 7318 9664 11621 15620 18625 22165 1799 4526 7336 9862 11626 15527 18639 22234 1973 4802 7399 9918 11857 154507 18648 22748 "7*6 1*50 7418 9921 1198-4 15653 18899 22800 '2834 4996 7448 9956 12165 15657 19060 22803 2855 5038 METEN. 13-1 3189 6524 9656 12457 14996 17626 20518 224 3199 6591 9G60 12474 15000 1763-1 20625 265 32'22 9699 12-178 15044 1765-1 20542 270 3232 6671 9752 12481 15090 17695 20576 329 3269 6675 9824 1218-1 15100 17703 20587 342 3270 6724 9832 12634 15134 17802 20605 343 8278 0780 9945 12570 15158 17808 20627 406 3374 6824 9948 12588 15238 17812 20632 429 3110 6849 10032 12606 15242 17830 20692 474 3505 6871 '00-16 12618 15283 17862 20704 527 3539 69-30 101O3 1205-1 15314 17892 20756 578 3596 6951 10115 12725 15334 17923 20766 598 8718 7033 10142 12785 15378 17932 20773 629 8802 7051. 10153 12788 15118 17951 20850 638 3828 7055 10223 12811 15167 17984 20855 064 3S-12 7007 102151 12857 15487 17989 20910 732 3894 7096 10307 12917 15502 18009 20912 765 3929 7115 10322 12932 1S549 18016 20938 771 3935 7124 10325 1293-5 15570 1S0I2 20996 791 3075 7128 10331 12955 15692 18088 21031 705 3985 7139 10377 13058 15605 18097 21043 860 3992 7166 1(4389 13066 15635 18200 21019 80s 4110 7187 10306 13239 1 5671 18220 21082" 873 4158 7258 10106 13213 15691 18232 21083 971 4197 7264 10435 13279 15776 1S259 21115 98.5 4209 7319 10156 13300 1.5626 18265 21163' 995 4214 7353 10493 18323 15812 18366 21168 1013 4218 7106 10191 13351 1-58-16 18366 21180 1077 4235 7410 10.508 13365 15858 18801 21265 1098 4350 7437 10518 13374 15918 1846-1 21293 1115 4413 7455 10554 13390 15921 18604 21331 1211 4117 7467 10570 13401 15933 18517 21310 1223 4437 7185 10583 13112 15954 16541 21359' 1229 1141 7490 10587 13435 15965 18555 21394 1255 4451 7497 10590 13452 16010 18785 21395 1294 4-157 7533 10597 13509 16028 18837 21478 1373 4-172 7539 10609 13517 1G071 18*71 21196 1413 4495 7554 10632 13524 16111 18946 21595 1137 4555 7581 10674 13519 16206 18961 21527 1529 4596 7598 10700 13551 16227 18977 21539 1562 4602 7603 10704 13589 16241 19005 21625 1581 4054 7083 10814 13611 16259 19168 21649 1.585 4699 7705 10843 13709 16324 19206 21663 1593 4813 7731 10345 13731 16331 19228 21668 1596 1849 7730 10943 13743 10340 19291 21682 1597 1874 7779 1,0949 13717 16357 19347 21686 1649 4953 7803 10956 15752 16443 19411 24694 1657 4965 7815 10968 13761 16567 19433 21699 1709 4968 7S44 11046 13771 16580 19482 21749- 1791 4972 7910 11102 13791 16603 10491 21784 1822 -1992 7959 11118 13816 16703 19513 21805 1826 4993 7982 11251 13345 16752 19557 21848 1834 5039 7983 112*8 13867 16776 19563 21897. 1849 5052 8060 11293 13883 16790 19588 21916 1851 5181 8107 11321 18900 16828 19628 21981 1860 5157 8108 11369 13927 16854 196-10 21937 1864 5199 8192 '11130 13936 10875 19642 21042 1919 5223 8179 11453 13987 16899 19661 21964 1955 5224 8185 114-58 13998 16920 19671 22005 men 52.V, 819-1 11 ir.8 1 <012 16921 l'T.70 22<»50 2017 5247 8237 11481 14023 16967 19702 221-14 2036 5297 8240 11191 11035 16976 19716 2?'r0 201" 5310 8°fl9 11-195 11917 16979 19750 2?'69 2129 53(V? «313 11506 11070 17000 19752 22181 2204 5141 8383 11531 14122 l'ivvi i'—o 9144 5470 8885 15166 14155 17007 19775 22199 2248 5523 8.3*7 115*2 1418-1 17080 197*7 22207 2257 5576 8391 11631 14241 17105 19*20 22257 2264 5611 8135 11678 14245 17148 19*88 22969 2265 5019 8447 11715 14806 17150 19911 22293 2270 5621 8161 U716 1 1-111 17155 19912 22310 2394 5803 8473 1172* 14-115 17236 19933 22315 2337 5870 8799 11763 1443? 1?"?47 19978 22327 2377 6007 8806 11766 14456 17259 19996 22375 2541 6031 8*70 11771 11496 17270 20082 22426 9591 6035 8952 118*9 j |'i'| 17277 *01 11 22476 2616 6064 8963 11948 14516 17*8-1 20152 ""179 2627 6091 0070 11987 14537 17320 20163 22532 2643 0110 9098 IV*s? 11570 17332 20171 22533 2604 6107 9125 12065 14662 17875 20181 22534 274G 6192 9140 12086 14700 17384 20188 22608 27*3 0223 9150 12109 11703 17403 20310 22639 2819 6265 9189 12130 14709 17417 20368 22669 2837 6277 9229 12136 14783 17-119 20391 22665 2852 6303 9260 12192 14814 17441 20402 22731 2928 6306 9385 12193 14851 17418 20405 2*2740 2929 0309 9403 12299 14921 17102 20418 22778 293-1 0331 9489 12319 149-11 17463 20-131 22902 2901 6338 9492 12365 14949 17478 20-133 22872 3038 6349 9513 12368 14*03 17495 20469 2*875 3053 03*0 9536 1*370 1-1909 17-531 *0493 22894 3120 0390 9605 12-103 149*5 17.533 2049-1 229.58 3131 6-112 9608 124.54 14995 17614 20504 22986 3132 013-1 9641 In do vorice lijst stond: 13931, m. z. 13921: 16715, m. z. 6715. 4 3 2ste Stoatsloter Vijfde of laatste klasse Vierde of laatste week. Trekking vai 4 Juni 1923 (1000 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Bieestraat 26) zijn de navolgende nummers zonder prijs uitgetrok ken 6071 20627 en 20632. „Gel u k s k a n f o o r". Frans Halsstraat 36. Prijzen van: 100 No. 4040. 70 Nos. 3987, 22165. Nieten: 2591 2616 2627 2643 3985 3992 9641 9699 11829 12086 17080 17105 21897 2T9I6 2I93I 21937 22144 22156 "22169 22181 22182 22199 WISSE Is KOEK SEN. Of!. Nol. Niet Off. No 4 Juni 5 Juni '23 12 uur Londen ti.SO1/., H.80l/« Berlyn0.0032»/4 Parjjs 16.55 16.40 Brussel14.2714.20 Zwitserland 46.12} 16.10 Weenen0.0036'/« 0.0086®/4 Kopenhagen 47.25 46.95 Christian ia43.35 43.15 Stockholm 68.05 67.95 New-York 2.55*/$ 2.55V«

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3