Mantels. IH-Cistuums. FOTOGRAFIE LEOPOLD. „DE EEMLANDER" BUITENLAND. BINNENLAND. FEUILLETON. ABONNEMENTSPRIJS;;or PRIJS OER ADVERTENT^ MODE-MAGAZIJN L' HIRONDELLE" Een éénvoudig Japonnetje voor den ochtend bieden vrij 0 reeds aan voor 9.75. 't LAANTJE 3. Carmen's Nederlaag. 2!e Jaargang No. 286 foort 210, idem franco per post f 3.—, per week (met srratis verzekering ftgen ongelukken) f 0.176. afzonderlijke nummers 1 0.05. AMERSFOORTSGH DAGBLAD Vri|dag 8 Juni I923 OIRECTEUR-UITGEVER: J. VALKHOFF. BUREAU: ARNHEMSCHE POORTWAL 2 A. POSTREKENING N®. 47910. TEL INT. 513. van 1 4 regels 1.0$ met inbegrip van een bewijsnummer, elke regel meer 0 25, dienstaanbie dingen en Liefdadigheids-adveitentiën voor de' helft der prijs Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen voor het adverteeren Eene circulaire, bevattende de voorwaarden wordt op aanvraag toegezonden. DUITSCHLAND. DE NIEUVCE DUITSCHE VOORSTELLEN. De inhoud. B e r 1 ij n, 7 Juni. (W. B.). De Duitsche re geering heeft heden aan de regeeringen te Londen, Rome, Parijs,. Brussel, Washington cn Tokio ter aanvulling en uitbreiding van de nota van 2 Mei een memorandum doen over handigen, dat zich, t^i einde den verderen voortgang vap de gedachtenwisseling te ver gemakkelijken, tot de beantwoording bepaalt van de punten, die de antwoorden der geal lieerden gemeen hebben. Het memorandum wijst er op, dat de Duitsche regeering niet oprecht zou handelen en het vraagstuk niet nader zou brengen tot zijn oplossing, wan neer zij meer zou xvillen beloven dan het Duit sche rijk in staat is na te komen. Met het oog op de moeilijkheid om het Duit sche prestatievermogen te schatten, verklaart de Di'itsche regeering zich, aldus gaat het me morandum verder, bereid de beslissing van een onpartijdige internationale instantie over het bedrag en dc wijze der betaling te aan vaarden. Zij is bereid alle gegevens voor een betrouwbare bcoordeeling van het Duitsche praestatievermogen over te leggen, volledige inzage in het financieele beheei van den staat toe te staan en alle gewenschte inlichtingen over de huipbronnen der Duitsche volkshuis houding te verstrekken. Zoolang blijkt, dat de voorgenomen uitgifte van leeningen niet kan worden doorgevoerd, legt de Duitsche regee ring zich bij een stelsel van jaarlijksche beta lingen neer. Ter uitvoering van het definitieve schade- vergoedingsplen stelt de Duitsche regeering de volgende waarborgen voor reoigamsatie van de rijksspoorwegen tot een onderneming met een van het algemeen financieel beheer onafhankelijk afzonderlijk kapitaal onder eigen beheer uitgifte van goudobligaties der rijksspoor wegen tot een bedrag van tien milliard goud mark, die van 1 Juli 1927 af een rente van 5 zullen dragen en derhalve 500 millioen goudmark per jaar garandeeren. Om een verdere 500 millioen per jaar, van T Juli 1927 af, te waarborgen, zal de Duitsche regeering aanstonds alle Duitsche bedrijven, de industrie, de banken, den handel, het verkeer en den landbouw tot een garantie verplichten, die als eerste onderpand tot een som van 10 milliard goudmaik op hun bezit zol worden gelegd. Deze gegarandeerde 500 millioen worden öf door een algemeene belasting, öf onmiddellijk door de als waarborg gestelde objecten opgebracht. Verder worden de doua nerechten en verbruiksbelastingen op tabak, bier, wijn en suiker, evenals de opbrengst van het brandewijnmonopolie, als onderpand ge steld. Het memorandum wijst er ten slotte op, dat Duitschlands belnstingsvermogen afhangt van de wijze, waarop het geheele vraagstuk wordt opgeiost. Ter nadere regeling van de beta lingswijze en het vaststellen van de waarbor gen zijn mondelinge onderhandelingen nqo- dig. Duitschland erkent zijn verplichting tot schadf vcigoeding. De Duitsche regeering herhaalt haar ver zoek tot het bijeenroepen van een confe rentie De Franschen achten de nota on voldoende en onaannemelijk. P a r ii s8 Juni. (Havns). Officieelc krin gen achten nu reeds het Duitsche voorstel on voldoende en onaannemelijk. Wel heeft Duitschland tegen de onbepaald heid der schulden geprotesteerd, maar het noemt ook thans de som niet, die het eventueel zal, betalen. Het stelt voor een international# commissie te belasten met de bepalingen van Duitschlands betalingscapaciteit, doch dit is on aannemelijk, als zijnde formeel strijdig met het verdrag van Versailles, dat de Commissie van Herstel belast met het periodiek schatten van Duitschlands inkomsten. Het memorandum doelt indirect op het ver- leenen van een moratorium tot in Juli 192t7. Poinc-aré heeft echter reeds uiteengezet, dat het den geallieerden niet mogelijk zal zijn Duitsch land den dienst zijner schuld te doen hervatten, indien het gedurende verscheidene jaren zou worden vrijgesteld van het nakomen zijner ver plichtingen tot herstel. Wel biedt Berlijn waar borgen, doch in werkelijkheid doet het slechts een concessie in schijn, daar art. 248 van het vredesverdrag aan de geallieerden een perste rangsvoorkeur toestaat op alle goederen en in komsten des rijks. In den thans voorgestelden vorm immers zouden de geallieerden slechts op onvolkomen wijze het pandrecht op het Duitsche nationale vermogen kunnen uitoefenen, omdat slechts over een gedeelte van Duitschland's in komsten door hen als pond beschikt zou kun nen worden. Door het houden eener conferentie voor te stellen, geeft Cuno er blijk van niets van de Commissie van Herstel te willen weten en het vredesverdrag stelselmatig niet te er kennen. Voorts rept het memorandum niet van den tegenstand in het Roergebied, terwijl toch het Frensch-Belgische antwoord van 6 Mei op dit punt zeer duidelijk is en de ministers van beide landen zoo juist hun voornemen hebben beves tigd om te weigeren voorstellen van Duitsch land in overweging te nemen, zoolang het in zijn houding van verzet volhardt. Het memorandum schijnt dus geen acht te slaan op de door België en Frankrijk gestelde voorwaarden, n.l. het opgeven van het lijdelijk verzet. De kanselarijen der geallieerden zullen te de zer zake van gedachten wisselen en als de be trokken regeeringen het eens worden over het voornaamste principe, kon een collectief ant woord worden opgesteld. Londen laat zich over dc Duit sche nota nog niet uit. Londen, 7 Juni. (R.). De Duitsche nota Is vanmiddag door den Duitschen gezant aan Curzon aangeboden. In gezaghebbende kringen Js men niet bereid commentaar te leveren op de nieuwe Duitsche voorstellen, daar men den toestand te delicaat acht om een haastig, niet overwogen, oordeel uit te spreken, alvorens de inzichten der andere geallieerden bekend zijn. Een kabinetsraad wordt spoedig verwacht, waar het memorandum zal worden besproken, waarna, naar men aanneemt, een uitwisseling van inzichten tusschen Londen, Parijs, Rome en Biussel zal plaats hebben, teneinde te be slissen, welke stappen dc geallieerden zullen doen. Dc nota te Brussel ontvangen. Brussel, 7 Juni. (B. T. A.). De Duitsche nota met nieuwe voorstellen is hier ter stede heden om kwart over vijf aangeboden. Overhundiging te Washington. Washington, 8 Juni. (V. D.) Dr. Otto Wiedfeldt, dc Duitsche ambassadeur te Wash ington, heeft heden een bezoek gebracht aan het staatsdepartement en een.afschrift overhan digd van het laatste Duitsche aanbod inzake dc schadevergoeding. De medewerking van het bedrijfsleven. Berlijn, 7 Juni. (W. B.) Naar wij verne men, is de voorbereiding van de wetgeving om het heele Duitsche bedrijfsleven te laten mee werken bij h«»t waarborgen van de vergoeding, gelijk in het Duitsche memorandum is aange geven, reeds eenigen tijd aan den gang. DE BEZETTING VAN HET ROERGEBIED. Het in beslag nemen van gelden. Keulen, 7 Juni. (W. B.) Op den eersten Juni namen de Franschen uit het rijksbankfili- oal te Mettmann 77.200.000 mark weg. Toen de directie weigerde de bewaark luizen te openen, werden deze geforceerd door de Fran schen, die de opmerking maakten, dat zij ook voor geweld niet terugdeinsden. De doodgeschoten scholier. Berlijn, 7 Juni. (W. B.) In tegenspraak met de Fransche lezing over het doodschieten van 'het 7-jarig l^naapje te Dusseldorp blijkt uil de verklaringen van de speelgenootjes van het slachtoffer en van andere ooggetuigen on- omstootelijk, dat de dader niet op wacht stond, maar dat hij, nadat hij meende door het kind voor den mal te worden gehouden, zijn geweer greep en het op 3 M. afstands neerschoot. Het wegvoeren der kolen. B e r 1 ij n 7 Juni. (W. B.) Naar de bladen uit Gelsenkirchen melden, hebben de Franschen vanochtend het station Gelsenkirchen-Watten- scheid bezet, dot zij vanmiddag weer ontruim den, nadat zij de raccordementen van de mijnen Zentrum en Holland hadden afgesneden. Aan beide mijnen is meegedeeld, dat dc kolen en cokes, die er zich bevinden, in beslag zijn geno men. Het personeel van de mijnen heeft uit ver zet hiertegen het werk gestaakt. DE STAKINGSACTIE EN SOCIALE ONRUST. B e r 1 ij n, 7 J u n i. (W. B.) Een deel van de lijnwerkers van de telegraaf heeft heden voor loonsverhooging het werk gestaakt. De vak- vei eeniging keurt de staking af. ENGELAND. Mevr. Philipson lid van het Lagerhuis. Londen, 7 Juni. (R.) Mevrouw Philipson, het nieuwe conservatieve Lagerhuislid voor Berwick, heeft heden onder lbide toejuichingen van de conservatieven haar zetel in het Huis ingenomen. Zij is het derde vrouwelij}; lid en zal aan dezelfde zijde van het Huis zitten als lady Astoc, RUSLAND. Nieuwe arrestaties. H e 1 s i n g f o r s, 6 Juni. (Orient). Volgens uit Rusland ontvangen berichten hebben te Pe tersburg onder dc intcllectueele en staatsambte naren massa-arrestaties plaats gehad, onder voorwendsel, dat deze groepen het sovjet-gezng in het buitenland belachelijk maakten. Tot dus ver moeten meer dan 45 personen in hechtenis zijn genomen. I6|I8 Langestraat AMERSFOORT. S3 Maatregelen tegen Britsche verzekerings maatschappijen. Constantin opel, 7 Juni. (R.) Verschil lende Engelsche verzekeringsmaatschappijen hebben een circulaire van de Turksche overheid ontvangen waarin deze hen ermee dreigt dat, als zij niet de grond-, inkomsten- en winstbelas ting- over vier jaren binnen tien dagen betalen, er beslag op de bezittingen zol worden gelegd, het particuliere bezit von de vertegenwoordi gers der maatschappijen inbegrepen, niettegen staande het feit, dat te Lausanne een overeen komst bereikt is, die bepaalt, dat buitenlanders van Maart 1922 af aan deze belastingen onder worpen zijn, maar alleen na het sluiten van den vrede. Alle verzekeringsmaatschappijen sluiten, aangezien de agenten slechts de loopende zaken afdoen. Men zal de overheid natuurlijk niet toe staan haar bedreiging te verwezenlijken. Cyprus zoekt aansluiting bij Griekenland. Li m a s o 1, 7 J u n i. (B. T. A.) De Groote na tionale Vergadering heeft met algemeene stem men de aansluiting van Cyprus bij Griekenland aangenomen en Venizelos opgedragen aan Groot-Britannië de wenschen van Cyprus ken baar te maken. CHINA. DE GEVANGENEN DER BANDIETEN. Spoedige invrijheidssteljing van alle gevangenen verwacht. Peking, 8 Juni. (V. D.) De onderhande lingen over de invrijheidsstelling van de acht vreemdelingen, die nog door de bandieten ge vangen gehouden worden, zijn, naar men ge looft, in het laatste stadium gekomen. Men ver trouwt, dat allen voor Donderdag a.s. in vrijheid zullen zijn gesteld. VEREENIGDE STATEN. AMERIKA EN HET INT. HOF VAN JUSTITIE. Washington, 8 Juni. (V. D.) President Harding verklaarde in een brief, die heden werd gepubliceerd, dat door het aannemen van het lidmaatschap van het Permanente Hof van In ternationale Justitie de Ver. St. de grootst denk bare bijdrage verlecncn aan de beschaving, ter wijl tegelijkertijd de door het Amerikaansche volk gewenschte onafhankelijkheid wordt ge handhaafd. ZUID-AFRIKA. Maritz beschuldigd van hoogverraad. Een Reuter-telcgram uit Johannesburg meldt: De autoriteiten hebben besloten, dat Maritz, in dien hij over de grens komt, zal worden ver volgd wegens hoogverraad. Hij zal zich te ver antwoorden hebben inzake een tegen hem inge brachte beschuldiging en vorbnnd met den aan koop van militaire voorraden, bestemd voor de troepen van generaal Lukins in 1914. Kameroverzicht TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag Bij het voortgezet debat over het wetsont werp tot toetreding tot de bepalingen ven het vredesverdrag van Versailles, betreffende R ij n- vaart, verklaart de heer Troelstra, dat zijn fractie voor het wetsontwerp zal stemmen. Z.i. heeft de heer Dresselhuys zich te veel la ten leiden door beperkt nationale overwegin gen Minister van Karn'e beek, het wetsont werp verdedigende, betoogt, dat Nederland ver bracht heeft het meest mogelijke te maken van de geboden gelegenheid tot toetreding. De heer Dresselhuys had moeten bewijzen, dat het Ne derland mogelijk ware geweest daarvan meer te maken don het heeft gedaan, na een strijd van 4 jaren. Zijn rede was zuiver negatief. Het was wel degelijk een succes voor onze onderhandelaars, toen zij bereikten, dat Neder land bij het nieuw Rijnregime niet perse ge bonden zou zijn aan meerderheidsbesluiten. De minister zegt, niet, dat deze regeling zoo moet blijven, maar willen weten van een deelneming aan eventueel herziening van den Rijnvaartnc- te dan moeten we deze protocollen hervormen Na repliek van de hceren Dresselhuys en Rutgers zegt de minister in antwoord op een vraag von den heer Marchant, dat onze rechten bij de herziening van het Rijnvaartocto door dit ontwerp niet worden geprojudiseerd. Bij het wetsontwerp tot onteigening van den bouw door Amsterdam van een nieuwe dubbe le schutsluis in dc Nieuwe Meer komt de Keer Van der Weerden op tegen deze aantas ting van het natuurschoon. Spreker zal echter niet tegen stemmen als de minister verklaart dot dit ontwerp niet preju- dicieert op de te geven oplossing. De hoer K r ij g e r maakt bezwaar tegen de combinatie sluis en brug. De heer Ketelaar meent dat de aestheti- sche bezwaren, reeds dienden geopperd bij de indiening van de bezwaren tegen de voorgeno men onteigening bij Ged. Staten. De minister van Waterstaat zal nagaan of de verplaatsing van de sluis in de richting van de spoorwegbrug mogelijk en wcnschelijk is. Het wetsontwerp wordt z. h. s. aangenomen. Bij het wetsontwerp tot toekenning der be voegdheid aan Rijkspostspaarbank, Rijksverze keringsbank en pensioenfonds om gelden te be leggen in obligatiën van maatschappijen waar in de Staat meer den de helft vpn het aandce- lenkapitaal bezit, verzekert Minister de Geer den heer van G ij n (V. B.) dat dergelijke semi-publiekrechtelijke maatschappijen geens zins als minder solicd zullen beschouwen. Het wetsontwerp wordt aongenomen z.h.s. Daarna wordt aangenomen z.h.s. het wets* ontwerp tot wijziging der ouderdomswet na op merkingen van den heer Bcumcr (A. R.) óver de te ruime toepassing der invaliditeits wet, beantwoord die Minister Aalberse, die zal nogoon wat er gedaan kan worden Ier voorkoming van misbruiken. t Berichten. De Staatscourant van 7 Juni bevat o. o. de volgende Kon. besluiten: benoemd tot vice-president von den Hoogcn Raod der Nedorlonden Mr. J. A. A. Bosch, thans raadsheer in gemeld college; op verzoek eervol ontslagen met donk G. Rookmoker als burgemeester van Adorp. HET BEZOEK VAN DEN KONING VAN NOORWEGEN. Het vertrek uit het Palcis te den Haag. Men meldt ons uit den Hoog: Het vertrek van Koning Haakon von het Palcis hod gisterochtend prompt half 10 plaats. Reeds geruimen tijd van te voren was de om geving von het Paleis door de politie afgezet. Ondanks 'het vroege uur waren weer tol van belangstellenden toegestroomd, om het vertrek van den Koninklijken gast bij te wonen Dezelfde Eerewarht van Woensdag bij de aan komst, was weer op het voorplein van het Po leis opgesteld, onder hetzelfde commando. Dadelijk nadat de Koninklijke auto voorreed treden de Koningin, Koning Haakon cn de Prins naar buiten. Zij werden door dc talrijke aanwe zigen hartelijk toegejuicht. De muziek van de Koninklijke Militaire Kapel onder leiding van Luitenant Boer zette weer het Noorsche volks lied in. Onder het klinken van deze tonen reed de Koninklijke auto met de standaardvlaggen van de beide Koninklijke Huizen voorop, langzaam heen in de richting van het Vredespaleis, het welk door dc Koninklijken gast bezichtigd zou worden alvorens uit de Residentie te vertrekken. De Koningin en Koning Haakon beantwoord den de hartelijke toejuichingen met minzame bui gingen. Voor de Koninklijke auto reden de auto's von den Hoofdcommissaris van Politie cn van den Burgemeester welke laatste evenals bij de officieelc aankomst in ambtscostuum den tocht mede maakte. Achter de Koninklijke auto volg den die van de leden van de Hofhouding, van 't Eeregeleide en van de vergezellende Noorsche officieren. Nog long nadat de laatste auto uit het gezicht was verdwenen, bleef het in de omgeving van bet Poleis druk. Het mcercndccl der toeschou wers wachtte op het vertrok van de eercwacht met de Koninklijke Militaire Kapel aan het hoofd, die, vertrekkend in de richting van liet station H. S. M. hare vroolijke tonen door de straten deed schollen. Bozoek aan het Vredespaleis. Even over half tien kwamen dc vorstelijke be zoekers met hun gevolg in het Vredespaleis aan. Zij werden daar ontvangen en rongelcid door het voltallig bestuur, t.w. de heeren: Minister van Staat Mr. C. W. A. Cort van der Linden, Voorzitter; Mr. J. A. H. baron van Zuylen vnn Nijevelt, Jhr. Mr. A. M. Snouck Hurgronje, Mr. W. I. Doude van Troostwijk en Prof. Mr. Dl- J. P. A. Francois; den Secretaris-Generaal van het Permanent Hof van Arbitrage, Mr. L. P. M. H. baron Michicls van Verduynen en den eeisten Secretaris Mr. C. Crommelin, den President van het Permanent Hof van Internationale Justitie Dr. B. C. J. Loder en den Griffier A. Hammers- kjöld, den bibliothecaris van het Vredespaleis, Dr. A. G. van Hamel en den architect van het Vredespaleis Prol. J. A. G. ven der Steur. Allereerst werd een rondwandeling gemaakt door de zalen van het Vredespaleis, waarbij, vooral de Japansche zaal, met het kostbare ge borduurde behangsel, zeer de aandacht von Koning Haakon trok; vervolgens werd een kort bezoek gebracht aan de bibliotheek en ten slotte werd ook de tuin van het Vredespaleis bezich- Volharding moet bij al ons streven voorzitten, wie iets ten halve doet, doet niets. TOLSTOI. door C. N. en A. M. WILLIAMSON. Uit het Engelsch door W. J. A. ROLDANUS Jr. 62 „Als u er een vindt, is het er toch een uwer onwaardig. Maar u' kunt het probeeren," zeide Nick. En na een laten lunch probeerde zij het, döch vergeefs. Andere toiletartikelen waren te krijgen, doch nachtjaponnen waren in de Vo- semite Valley dingen, die je mee moest bren gen of anders niet gebruiken. Angela zeide niets van haar niet-slagen. Zij vermoedde, dat Nick het géval vergeten zou, als zij er verder niet over sprak maar zij kende Nick nog niet door en door. Zij gingen een wandeling maken, doch het gewichtige onderwerp werd niet aan geroerd toch was het geen oogenblik uit Nick's gedachten. „Nu moet ik eens goed nadenken en zien wat troef is", zeide hij tot zich zelf, toen An gola vóór het diner was gaan rusten. „Ik heb mezelf een heel lastige kaart gegeven en in dit spel moet je niet bluffen." v Het verlangde kleedingstuk bleek zelfs voor het ongeoefende manlijke begrip als een fijn, droomachtig iets, dat, om zijn naam en de draagster waardig te zijn, even teer als de uiterste bloemblaadjes van een witte roos moest zijn. Hoe derhalve voor deze beroofde godin in een tusschen de Yosemite-bosschen verdwaald dorp zoo'n wonder te vinden Nick's gedachten trappelden in de kooi van zijn brein als een menagerie von hongerige die ren. die op voedsel wachten Waar was dat voedsel of met andere woorden, een in spiratie te krijgen? Dan viel het plotse ling voor zijn voeten. Hij had onrustig in zijn kamer op en neer geloopen maar nu drukte hij met zijn gewone vastberadenheid op de electrische bel. Een net kamermeisje met een intelligent gezicht ver scheen weldra: „Ben je een Californische was de eerste vraag, die naar haar knap hoofd geslingerd werd in plaats van het verwachte verzoek om warm water. Zij had het water al bij voorbaat meegebracht. „Ja, sir", zeide zij. „Ik ben een Native Daughter." „Hoera 1" riep Nick. „Dan weet ik, dat je me niet zult teleurstellen." Zij was als kamermeisje te goed opgevoed om hem verbaasd aan te kijken „Bent u oen Native Son waagde zij te vragen. „Neen, maar ik had het moeten zijn. Mijn ouders waren Californiërs en mijn hart is het en zal het altijd zijn. En ik moet nu, voor de eer van Californië, de hulp van een Califor nische inroepen." Wanneer heeren ean dit persoontje om hulp Dochter des lands. Zoon des lands. vroegen, was net gewoonlijk een knoopje voor een overhemd of zoo iets. Maar zelfs het meest geliefkoosde overhemdsknoopje kon niets met de eer van den staat te maken hebben. Zij wachtte en keek hem sympathiek aan, want Nick's oogen zouden zelfs sympathie getrokken hebben uit een steen en Jessy Jones had zelfs geen kiezelsteentje in haar karakter. „Als een Californiër laat ik Californië aan een dame zien", legde hij uit. „Zij komt uit Europa en ik wil niet, dat zij denkt, dat oude beschavingen iets beters voortbrengen kunnen dan de onze". „Daar is geen quaestie van", antwoordde de Native Daughter. „Lk zou wel eens willen weten wat zij zot kt, dat wij niet kunnen produceeren'.'. „Een nachtjapon", bekende Nick openhartig. „Je moet weten", voegde hij er vlug aan toe, „dat zij het handkoffertje, waar die in zat, ver loren heeft". „O, als dat alles is, ik „Heb je de dame gezien, in de dépendance, op kamer 23 „Ja, zeide Jessy. „Een van de meisjes heeft mij verteld, dat er een echte schoonheid, een Engelsche waarschijnlijk, was. Daarom ben ik eens gaan kijken. Zoo, is zij de dame Ja, dat maakt het geval lastiger. Zij kan niet alles aan trekken. Zij moet iets bijzonders hebben". „Ja, dat geloof ik ook. Dat is juist het be roerde van de zaak. Omdat de eer van Califor nië ermee op het spel staat, dat een vreemde ling in een oogwenk alles even goed moet kun nen krijgen als dat thuis het geval zou zijn" „Zoo niet beter", corrigeerde Jessy hem. „Zoo niet beter. Natuurlijk zou een Ameri kaansche dame, wanneer zij haar bagage ver- ioor, tevreden zijn met wat zij krijgen kon. Dat zou deze dame zeker ook, maar het is geen compliment voor de Yosemite, als zij ni&t kan krijgen, wal zij graag heeft", - „Neen, wij moeten haar verrassen". „Precies. Voor de eer van Californië. Laten we sarnen de zaak eens goed overwegen". „Ik geloof, dat het beter zal zijn, als we het ieder afzonderlijk doen". „Zie je dan al wat „Ja, ik begin er, geloof ik, een gat in te zien. Er logeert hier een dame uit San Fran cisco, Mrs. Everett, die heett, wat wij noodig hebben. Mrs Everett is ook cen Native Daughter. O, zij zal zekei het mooiste, wat, zij heeft, willen geven. Maak u maar verder niet ongerust en zeg geen woord tegen uw vriendin. Ik en Mrs. Everett zullen het zaakje wel op knappen. Wanneer die dame vanavond in .haar slaapkamer komt, zul zij op haar bed iets vin den, dat haar wel beletten zal verschil te zien tusschen de /osemite Valley en Parijs. Ver trouw u maar op twee Native Daughters". „Dat zal ik", zeide Nick devoot. En hij druk te Jessy Jones de hand. Dut was in dit stadium beter dan geld aanbieden, want ook hij was een Californiër en de eer van Californië stond thans op het spel. Dien avond ging Angela, wier geest verheer lijkt was door de bovenaardsche glorie van een maanregenboog, met een gevoel van anti climax bij het ongemak, dat zij verwachtte, naar haar kamer. Maar dan zag zij, toen zij licht maakte, op haar sprei iets van kant en batist schuimen. Het had bijna uit den maan regenboog geweven kunnen, zijn. Maar aan een der mouwen was een stukje papier gespeld, en op dat stukje papier stond door een vrou wehand geschreven „Met de complimenten van Caiifornië aan Mrs. May". HOOFDSTUK VIII. Een zachte geur van rozen hing in de myste rieuze nachtjapon, vulde de kamer en vermeng de zich met Angela's droomeiv Den geheelen nacht liep zij in een tuin van slapende bloemen, „sweet shut mouths of rosebuds, and close white lids of lilies" en het scheen maar een korte nacht, want in haar droomen had zij nog den halven tuin te doorzoeken Nick scheen zij blijkbaar te wil len vinden toen een gelik, scherp als het af breken van eefi boomtak,, hoar in bed deed op schrikken. In haar geest had zij den indruk, dat een stem met dien tik vergezeld ging en op zeer sympathieke wijze gezegd had,'dut zij op moest staan. Maar het eenige belangrijke was terug te loopen naar den tuin en Nick Hilliard te vin den, daar zij hem anders misschien voor goed zou moeten missen. Dus deed Angela haar oogen dicht en haastte zich door sombere labyrinthen, waarin zij reeds vroeger geloopen had, en riep aan Nick: „Ik bij hier weer. Waar ben jij De rozeknoppen en leliën waren er nog, diep in slaap, maar toch was de tuin eenigszins an ders en niet zoo mooi. Een knappe vrouw met zwart haar plukte de bloemen en deed alsof zij Angela niet zag, en Nick was weg. Ergens zeide een meisjesstem: „Prins di Sereno. Wat een romantische naam I" Het scheen slechts een seconde na den eer-» sten tik, maar nu volgde er een tweede en dit maal klonk de stem nog beveleftder: „Het ontbijt is gereed." (Wordt vervold.j

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 1