SPORTNIEUWS STADSNIEUWS. UIT DEN OMTREK. den tweeden bekl. van 577.55, zijnde restitutie voor electrisch licht. Bekl. Hal Ier erkent dit bedrag van den boek houder te hebben ontvangen. Hij meende echter, dat het nog afkomstig was van de exploitatie van vóór 1918. Een derde deel van het geld had hij aan zijn vrouw gegeven. De boekhouder bevestigt een en ander. De ontvangst van het geld was door hem niet ge boekt. Geprotesteerd tegen een dergelijke methode heeft getuige niet; hij toch was in dienstbetrekking bij bekl. Deze zcide bovendien telkens, dat de zaak van hem was. Bekl. legt er nogmaals den nadruk op, dat hij Jn de meening verkeerde, dat men hier met een oude afrekening te doen had. Waarom gaf de boekhouder hem anders dit geld? De president wijst den bekl. er op, dat hij deze verdediging te voren nooit heeft gevoerd. Getuige deelt nog mede, dat hij het geld aan den heer H. had gegeven, omdat hij hier met een vreemd geval te doen had. Er was te voren nog nooit dergelijke restitutie gedaan. Bekl. had gezegd, dat hij het geld best kon gebruiken. Bekl. bestrijdt deze lezing van het geval. De eerste bekl. erkent, dat zij een derde ge deelte van 577.55 van haar man heeft gekre gen. Maar haar man zal haar toen dan ook wel gezegd hebben, dat het van de oude exploitatie was. De bekl. deelt desgevraagd nog mede, dat zij eerst haar kasboek heeft willen vernietigen, toen men een onderzoek bij haar kwam instellen. In dit kasboek woren alle ontvangsten, ook van Tonnon en deze restitutie, genoteerd. De president begrijpt feitelijk niet goed, waar om bekl. al deze dingen noteerde. Bekl. antwoordt hierop, dat zij dit deed, om dat zij nooit heeft geweten dat zij kwaad deed. Als getuige a décharge wordt vervolgens nog gehoord een vroegere exploitant van verschil lende hotels. Hij deelt mede, dat het veelal voor komt, dat leveranders provisie geven. Niet altijd 10 soms meer en ook wel minder. Ook ge beurt het zelfs wel, dat eigenaren van een zaak dergelijke provisie krijgen. Zij gebruiken dit dan b.v. om er voor uit te gaan, zoodat zij hun an dere inkomsten daarvoor niet behoeven aan te spreken. In België en in Frankrijk komt deze toestand nog veel sterker tot uitdrukking. Met de bepaling van de salarissen wordt hiermede soms zelf wel rekening gehouden. De eerste bekl. zegt dat zij volkomen met dergelijke toestanden op de hoogte was en dat zij daarom er niets ingezien had de ontvangsten hiervoor in haar kasboek te zetten. De President meent, dot het toch geen usance was om voor die 10 gefingeerde posten op de rekeningen te zetten. De behandeling der véle feiten van de dag vaarding is hiermede afgeloopen. De zitting wordt verdaagd tot Vrijdagochtend TOK uur; dan is het woord aan mr. Polman voor het nemen van zijn requisitoir en vervolgens aan mr. Bourlier voor de verdediging. Oplichting. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft den boek houder en den expediteur van de N.V. Ztrid-Hol- landsche Pletterijen aldaar, veroordeeld tol een jaar en zes maanden gevangenisstraf met af trek van 3 maanden voorarrest voor den boek houder. Deze beide beklaagden hadden bovengenoem de firma benadeeld voor een bedrag van TOOOO. De rechtbank had hen indertijd ook veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevan genisstraf. Vrijgesproken chauffeur. Het hof te Amsterdam heeft'bevestigd 't vonnis van de vierde kamer der rechtbank aldaar, waarbij de chauffeur van de Telegraaf W. A. K. vrijgesproken is van het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Hem was ten laste gelegd, op 8 AprH 1922 bij het Haarlem merplein te Amsterdam met de door hem be stuurde auto den bestuurder van een motorfiets te hebben aangereden. Inbraak, Gisternacht hebben inbrekers zich door het uitsnijden van een ruit toegang verschaft tot het kantoor van de coöp. beetwortelsuikerfa briek te Zevenbergen. Ze hebben getracht de brandkast te forceeren, doch hierin zijn ze niet geslaagd. Hierna braken zij een loonkastje open, waaruit zij 220 hebben gestolen. Diefstal van 6000 flesschen. Een bottelier uit de Javastreat te Amsterdam 5s tot de ontdekking gekomen, dat uit zijn zaak in den loatsten tijd geleidelijk een hoe veelheid flesschen is ontvreemd. Het aantal be loopt circa 6000. De waarde ervan is ongeveer 600. Door stroom gedood. De I8-jarige electricien A. J. Merkus, wo nende in de Rondolaan te Rotterdam was Woensdag in een loods van de Rotterdamsche Droogdok-Maatschappij bezig aan het scha kelbord. Toen hij gereed was, werd er stroom van 550 voit op gezet. Een collega hoorde plotseling een gil en zag M. in gebogen hou ding staan, terwijl zijn eene hand rustte op het bord. Toen de stroom werd afgezet, viel hij op den gior.d. Dr. Venenbos constateerde den dood. (Tel.) Doodgedrukt. In de boek- en steendrukkerij van de firma Ellerman, Harms en Co. te Amsterdam is gistermiddag een werkman, die bezig was de zoldering te witten, in aanraking gekomen met een draaiende as van een machine. De men werd tegen de zoldering gedrukt en Vos bijna onmiddellijk dood. Noodlottige vaj. Het 6-jarig dochtertje van den slager G. te Groningen is gistermiddag in een diepen kelder gevallen en na enkele uren overleden. a Verdronken. Woensdagavond is de heer M. wijnhande laar te Assen, op zijn rijwiel in de Drents^he Hoofdvaoit gereden en verdronken. Schip gestrand. Men seint ons uit Hoek van Holland Op den Ooster is een stoomschip gestrand. De stoomreddingboot vertrekt derwaarts. Hoog water Men meldt uit Kampen: Door den hevigen Noordenwind is het water in den IJsel hoog opgestuwd tot een voor dezen tijd van het jaar ongekende hoogte. Veel bui tenland is onder water geloopen, zoodat het jeeds gemaaide gras verloren is KEGELEN. Concours. Door den Amersfoortschen Kegelbond zal van 5—22 Juli a.s. op de banen in de sociëteit „de Vereeniging" een kegelconcours worden gehou den. Het programma vermeldt korpswedstrijden, kampioenswedstrijd, personecle wedstrijd cn vrije baanwedstrijd voor dames cn heeren. Bondswedstrijden. Voor de Bondswedstrijden, die Zondag 17 de zer te 's Hertogenbosch gehouden zullen worden heeft de Amersfoortsche Kegelbond het vol gende tiental afgevaardigd R. J. van Eimeren, H. J. Fortuin, W. Groen huizen, C. de Jager, B. J. Kraal, C. J. Kuiper, F. Lomons, J. Ockhuizen, H. Nefkens, J Wol- bers. ReservesM. Bruyel cn dr. W. A. M. Kalkman. Athletick. DE PRINS HENDRIKBEKER-WEDSTRIJDEN. Op '24 dezer. De Prins Hendrikbeker-wedstrijden beloven een groot succes te worden. Uit alle deelen des lands hebben de beste athleten ingeschreven. Zoo komen Vlug en Lenig, Blauw-Wit, A. A. C.( Haarlem, Philips Sportvereeniging Voorwaarts, U. V. V. e. a. met groote ploegen uit, zoodat de strijd om het begeerde kleinood fel zal wor den. Van de bekendste deelnemers noemen ue o.a. H. A. Broos, S. Hertzberger (Philips), H. en O. E. v. Roppard, W. Veniet, Ch. Bo- vens, A. Paulen, G. J. v. d. Wel, W. Best, A. v. d. Driessche (Vlug en Lenig), W. J. A. Ara- toon, W. R. v. d. Kuyp, H. G. Bakker, G. W. Schild Jr. (Blauw Wit), J. A. Schutte Jr., H. van Kampen (A. A. C.), R. Runio, Th. P. Stam (zeemacht), A. E. Heyneman, P. de Boer (Trek vogels), J. G. en H. Blaak (de Zwaluwen), Chr. Huygens en J. Krediet (Voorwaarts). Ook voor de Zweedsche estafette bestaat groote belangstelling, niet minder dan 12 ploe gen hebben ingeschreven. Zoools bekend is de beker in het bezit van Vlug en Lenig De totaal-uitslag was het vorige jaar 1 V. en L. (58 p), 2 Blauw Wit (31 p.), 3. Rapiditns, Groningen, (25 p.), 4 U. V. V (9 p.), 5 De Zwoluwen (7 p.) Wint V. en L. ook dit jaar, dnn krijgt zij de beker in eigendom. De belangrijke inschrijvin gen van andere vereenigingen wijzen er op, dat het echter niet gemakkelijk zal zijn. Indien het weer althans medewerkt, zal op schitterende wijz* voor de zomersport bij uit nemendheid worden gepropngandeerd en wij raden een ieder gaarne aen op 24 dezer een tochtje naar he Horcules-veld te Utrecht te ondernemen. A. N. W. B. Het 40-jarig jubilé. Den 6en en 7en Juli a.s. herdenkt de A. N. W. B. op feestelijke wijze zijn 40-jarig jubileum met een viering op Kasteel Oud-Wassenaar nabij Den Haag. Wij lezen in „De Kampioen", dat op Zaterdagmorgen 7 Juli de treinen de veraf wonenden, die geen gelegenheid hebben eerder van huis te gaan, in Utrecht samenbren gen. De Ned. Spoorwegen hebben aan de leden, die het Bondsfeest bijwonen, dezelfde reductie willen verleenen als voor de Jaarbeursbezoekers. Op het Stationsplein alhier zullen na aan komst der .treinen uit het Noorden en Zuiden de wieliijdende leden samenkomen; te half elf zal de afdeelingsconsul van Utrecht de heer Gerlings, het sein van vertrek geven en rijdt men volgens een nader vast te stellen route naar Den Haog en Wassenaar. Motoromnibusdienst Hilversum. Op II Juni j.l. is in Hilversum een motor omnibusdienst in werking getreden, die de lijnen Hilversum-Laren-Blaricum, Hilversum-Span- derswoud-Bussum en Bussum-Blaricum exploi teert. Bovendien zullen gedurende de zomer maanden voor lagen prijs dagelijks rondtoeren worden ondernomen door de belangwekkendste gedeelten der streek: Hilversum-Bussum-Huizen- Blaricum-Laren-Hilyersum, Hilversum-Vuursche- De Bilt-Zeist-Soesterberg-Soest-Baarn-Laren- Hilversum en: Hilversum-Zeist-Driebergen-Rhe- nen - Wageningen - Arnhem-Ede-Woudenberg- Hilversum. De onderneming wordt in het Gooi ten eerste gewaardeerd, meldt men ons. Garnizoen. Bij beschikking van den Minister van Oor log zijn de sergeanten R. Bergsma, A. F. H Schreurs, W. H. Oudemans en W. C. Mooij, al len van 't 21e reg. inf. alhier, benoemd tot vaan drig, resp. bij het 12e, 12e, 22e en 10e reg. inf., en zijn de sergeanten W. J. Carels, J. L. Schrikkel, J. Potappel en C. Backer, resp. van het 5e, 7e, I4e en I6e reg. inf., benoemd tot vaandrig bij het 21e reg. inf. te Amersfoort. N e d e r 1 a n d sch e Spoorwegen. De inspecteur van het vervoer bij de Neder- landsche Spoorwegen, J. E. de Bruijne wordt met ingang van I September a. s. overgeplaatst van Apeldoorn naar Ameisfoort. Ned. P r o t. Bond. Het Comité voor Duitschcrs, vanwege de Afd. Amersfoort v. d. N. P. B. hoopt Zondag 24 dezer in het bosch van de Internationale school voor Wijsbegeerte, een speciaal voor Duitschers bestemden openluchtsamenkomst te houden, wear de heer Wjndisch, professor te Leiden, bij een godsdienstoefening in het Duitsch zal yborgaan. VERGADERING „ONS BELANG." (Tweede dag). De president, de heer Wijk, opent de vergade ring met een kort woord van welkom. Aan de orde zijn dan de Instellingen. Daar men in de bond zeer gekant is tegen de Instel lingen, wordt door den heer Wijk een voorstel ingediend namens het Hoofdbestuur om een Commissie te benoemen, die ten doel zal heb ben een onderzoek in te stellen naar de moge lijkheid van het voortbestaan der Instellingen. Door het H.-B. worden hiervoor candidaten ge steld. (De heeren Brandwijk, Roevers, Krijnen, Wijk en Polderman). De heer Wijk zet daarna in 't kort het doel der Instellingen uiteen. Spr. zegt, dat ze tot doel hebben de vakvereeniging te steunen. Juist door deze Instellingen is de bond geworden wat ze thans is. Dat men groot succes onder moei lijke omstandigheden kon boeken, hud men al weer te danken aan de thans van vele zijden aangevallen Instellingen. Spr. noemt zc het oor logsmateriaal om de positie van den bond te ver sterken. Zoodoende vallen dc nadeelen ervan in het niet tegen de groote voordcelen. Had men deze Instellingen niet, dan was men met de organisatie nog even ver als bij de oplichting. Thans maakt deze, volgens spr., op de buiten wereld den indruk te zijn een groote, kapitaal krachtige organisatie. Daarom betreurt spr. het, dot de Instellingen worden oangevallen door eigen leden. Dot dit geschiedt door menschcn die niets met de vereeniging te maken hebben, noemt spr. „kwaad spreken om kwaad te spre ken." Doch door dat wroeten in eigen ingewan den, gaan we tenslotte ten gronde. „Door al dit kwaadspreken en tegenwerken zal men tenslotte tot de conclusie komen, dot er geen slechter vereeniging is dan onze Vakbond", zegt spr. Hij doet dan ook een beroep op de afgevaardig den om in hun ofdeelingen te wijzen op dit tegenwerken, hetgeen leidt tot het schokken van het onderling vertrouwen. „We moeten trach ten de vereeniging te doen bloeien." Dit kan alleen, wanneer we allen samenwerken en niet doen zooals b.v. in Amersfoort. Het ledenaantal is daar vrij groot. Wanneer nu ieder lid kocht bij de zaken van den bond, don zouden deze in een bloeienden staat verkeeren. Het tegendeel is thans echter het geval. Na nog een beroep te hebben gedaan op samenwerking, eindigt spr., de hoop uitsprekend, dat hetgeen hij heeft ge zegd, eenige invloed mag uitoefenen op de leden. (Applaus). Hierna ontstaat in de vergadering verschil van meening, dat er niet alleen candidaten door het H.-B. gesteld moeten worden, doch ook door en uit de Algem. Vergadering. Afd. Til burg acht echter dezo commissie geheel over bodig noemt ze een wassen neus. No stemming wordt besloten de commissie te benoemen. (Afd. Tilburg tegen). Uil de Algem. Vergadering zul len tevens tegencandidaten gesteld worden. Tot stemming over de leden der commissie za) na de pauze worden overgegaan. Dan is aan de orde het verslag van de Sona- toriumstichting. No eenige toelichtingen van het bestuur wordt het verslag goedgekeurd. Daarna brengt de afgevaardigde van de ofd. Breda een woord van hulde aan den admini strateur der Stichting, den heer Blokker, voor het veie dat deze gedaan heeft voor de Stich ting en voor de lijdende kameraden en overhan digde hem als bijdrage in de bestrijding der kosten namens zijn afdeeling een som van 1000 (Langdurig applaus). De heer Wijk dankt de afd. Breda namens de Stichting en den geheelcn bond en hoopt dat men nog vele malen de afgevaardigde op de Alg. vergadering zal zien, niettegenstaande deze binnenkort den dienst zal verlaten. Het verslag brandverzekering wordt daarna goedgekeurd, eveneens dat der Coöp. „Samen werking". Door het bestuur der Coöperatie wordt voorgesteld de aid- brandstoffen op te heffen, daar deze zich tinancieel niet staonde kan houden. Don wordt uit de vergadering naar voren ge bracht, dat er menschen zijn, die een kwitantie van de Coöperatie ontvangen, hoewel zij in t geheel geen lid zijn. Door het besiuur wordt hierop geantwoord, dat die menschen eertijds hun handteekening in het register hebben ge plaatst. Deze kan men nu beschouwen als de oprichters Wanneer nu de Coöperatie verlie zen lijdt, is het niet meer dan recht, dat de op richters deze verliezen mede lijden. Op de be wering, dat er velen zijn, die in 't geheel geen lid zijn en toch een kwitantie ontvingen, ant woordt de pres.-commissaris, dat de hendtee- keningen in het register het tegendeel bewij zen. Wanneer er een tekort is, kan het bestuur geen toestemming geven voor bedanken als lid. Ieder is dus verplicht tot betalen. Gedurende de pauze zal men in de gelegenheid zijn zich te overtuigen van de handteekeningen. Uit de vergadering wordt geantwoord, dat de personen, die beweren geen lid meer te zijn, in geen geval de kwitantie zullen voldoen. Daarna wordt besloten de zaak op zijn beloop te laten. Dan is aan de orde een voorstel van het H.B. tot het oprichten van een N. V. Brand stof fenhondel. Na eenige besprekingen trekt het H.B. haar voorstel in. Het verslag kleedingmagozijn „Voorwaarts wordt goedgekeurd. Op eenige vragen uit de vergadering wordt door het bestuur geantwoord. Uit dc vergadering wordt voorgesteld over te gaan tot liquidatie van het kleedingmagazijn „Voorwaarts". Na eenige besprekingen wordt besloten dit aan de commissie van onderzoek over te laten. Daarna worden achtereenvolgens de versla gen van Kleedingfonds, Spaarkas „Onderlinge Voorzorg" en Levensverzekeringmaatschappij goedgekeurd. Maatschapp ij van N ij verheid. Maandagavond had de algemeene vergade- ring plaats van de afd. Amersfoort der Mij. van Nijverheid in het Hotel Reichmann alhier, waar in door den Secretaris het volgende verslag werd uitgebracht: Het 'aantal leden bedroeg op 1 Januari 1923 64. In deze vergadering werden tot bestuursleden gekozen te heeren A. P. Dekker, fabrikant en J. van Lonkhuizen, fabrikant, terwijl tot afgevaar digden naar de algemeene vergadering einde dezer maand te Dordrecht te houden, werden benoemd de heeren J. Kooiman, M. D. J. Ger ritsen en C. W. P. Groeneveldt. Bestuur. In de plaats van den heer Ir. A. Dros die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer Ir. J. Ph. Korthals Altes. Overigens bleef het bestuur ongewijzigd. De alg. verg. van de Mij. te Rotterdam werd bijgewoond door de heeren Korthals Altes, Dek ker en J. Kooiman als afgevaardigden. Alg. verg. werd gehouden op 17 Maart en 30 Mei 1922, bestuursvergaderingen 5 Jan. 9 Febr., 28 Febr., 17 Maart, 10 Nov.' 22 en op 2 Febr. en T5 Febr. 1923. Lezingen: 20 Jan. Dr. Te Lintum, De crisis na het Na poleontische tijdperk. 14 Febr. Ir. A. Heldring, Bezuiniging door de Overheid. 24 Nov. Dr. Max de Vries, Bankwezen. 5 Febr. '23 J. Peper, Ons Handelsonderwijs- 6 April 1923 Mr. Dr. A. A. van Rhijn: Ar beidsloon en Indexcijfers. Bijzondere werkzaamheden. a. Op 7 Januari werd een request gezonden aan den gemeenteraad tegen dc zakelijke be drijfsbelasting. b. Op 31 Januari woonden de heeren Mcl- chior cn Dr. Mox dc Vries nis afgevaardigden de Buitengew. Alg. Verg. der Mij. bij te Utrecht, welke vergadering uitsluitend belegd werd met het oog op de vraagprotectie of niet. c. Het vraagstuk omtrent de oprichting van een volksbadhuis werd -onder medewerking van de heeren Dr. v. d. Hoeve, Bons en Pezie ver der in overweging genomen, terwijl do heeren Beltman, Dros cn Dr. v. d. Hoeve een bezoek brachten nnn volksbadbedrijven in andere ge meenten. Bij het opmaken van een ontwerp exploitatie rekening bleek, dat de uitgaven (geraamd op 50,000) de inkomsten zoodanig zouden over schrijden, dot een jaarlijksch tekort van 10,000 ongedekt bloef. Onder deze omstandigheden vond het bestuur geen vrijheid óp dit oogenblik aan de verwezenlijking van het plan voort te werken. d. Een cursus werd gehouden in dc behan deling van motorvoertuigen waaraan door ver scheidene leden werd deelgenomen. e. Naar aanleiding van de lezing van den heer Peper op 5 Februari 1923 over het Handels onderwijs verzond het bestuur twee requesten, n.l. aan den gemeenteraad van Amersfoort voor de oprichting van een Hoogere Handelsschool en aan het H. B. der Mij. voor de wettelijke regeling van het Handelsonderwijs. f. Op 28 Juni '22 en 16 Juli cLo.v. werd de zilv. medaille met loffelijk getuigschrift uitge reikt aon H. Jogtenberg en J. Staal, beiden ar beiders aan de Phoënix Brouwerij. Aangezien door de leden het verlangen werd te kennen gegeven dat het bestuur zou trachten te komen tot oprichting van een Industrieelen en Commei cieclen club, werd besloten een cir culaire te zenden aan alle daarvoor in aanmer king komende personen om te onderzoeken of voor dc oprichting van dezen club genoeg be langstelling bestaat. Leger des Heil s~p advinders. Men schrijft ons Woensdag j.l. werden in een openbare samen komst de eerste troepen Leger des Hcils-pad- vinders geïnstalleerd door den territoriale n J. L. secretaris, den heer Buiterman. De padvinders- beweging is voor Nederland een nieuwe tok van Leger des Heils-arbeid en mag zich nu reeds in de belongstelling van honderden jongelui alom in den lande verheugen. Onder het spelen van een marsch kwam de troep, gekleed in keurige uniformen, de zoal binnenmorcheeren, waarna de leidcrs(sters) aon de vergadering werden voorgesteld, en doel cn streven van den Pudvindersbond werden uiteen gezet. De meeting werd geëindigd met een pit tige toespraak van den organisator den heer De Jong, die een krachtige oproep deed tot aansluiting bij deze jonge organisatie. Een kerk-a utodienst. Het bestuur von den Ned. Prot. Bond alhier heeft zich verstaan met den autodienst onder nemer Joh. van Geezenstein van Soestdijk, om iederen Zondag, met ingang van 1 Juli a.s. van af den berg, Utrechtsche weg, kruising Vondel cn Emmalaan, te 10.10 uur een auto te laten rijden speciaal voor kerkgangers naar Doops- gez., Remonstr. cn Luthersche kerk. Deze auto zal stoppen aan van Moerlontloon, Rustoord en Westerstraat cn dadelijk na kerk dienst in omgekeerde richting rijden. Voor deze retourritten zullen maandabonnementen ver krijgbaar zijn (voor 4 Zondagen). Dc kaarten zijn niet persoonlijk. Abonnementen zijn te be komen bij mejuffr. Jac. van Loon (voor de Vrijz. Herv. leden) bij Dr. R. Miedema, bij den heer B. D. Best en bij Ds. J. G. de Jongh cn later bij de kosters Dnor alleen bij genoegzame deelname, deze goedkoope gelegenheid kan, verkregen worden, moet men zich daartoe vóór 20 Juni a.s. bij bovengenoemde adressen opgeven. Zie ver-, der advertentie. Een kuiken met vier pooten. In één' van de nissen van het kerkgebouw op den Hof was tijdens de markt van heden iets bijzonders te aanschouwen. Een bord kondigde aan, dat binnen tentoongesteld werd een kui ken met vier pooten. Op de aankondiging „Hier is te zien wat je nog nooit gezien hebtl", zijn wij binnen gegaan. Een juffrouw lichtte toen heel geheimzinnig een doekje op en haalde uit een klein kistje een kuiken met vier pooten. Het beestje moet twee dogen geleefd hebben. Thans was het keurig opgezet en wordt het gebezigd voor econo mische doeleinden, daar onder op het reclame- papier staat: „entree 10 cent, kinderen half geld". Aanbesteding. Voor rekening van de firma Hamers en Van Beek werd Donderdag door den architect Herm. Kroes aanbesteedhet afbreken van een per ceel aan de Coninckstraat naast de labriek en het bouwen van een-Goederenmngazijn met pak- kamer, enz. De volgende inschrijvingen kwamen binnen W. Bollen, Hilversum, 31,875. D. v. d. Hooff, alhier, 31,700. De Jonge en Lammers, alhier, 28,890. Fa. Heymerink, Nijmegen, 28,268. A. v. d. Vijzel, alhier, 28,200. Barten en de Wilde, alhier, 28,200. Bos en Hoogstedt, Utrecht, 27,727. C. Kuntz, alhier, 27,467. J. de Vos, alhier, 27,300. Van Keulen en Bunnik, alhier, 27,238. W. van Gendt, alhier, 27,230 J. Hemels, alhier, 26,840. G. Blanken, alhier, 25,831. Bouw-ass Samenwerking, alhier, 24,970. D. Winkel, Zwolle, 24,675. Hazelaar en Lagerweij, alhier 24,333. De Wit en Westermeijer, alhier, 23,800. Rechtszaken. Voot den politierechter te Utrecht heeft te recht gestaan een 40-jarig persoon uit Amers foort, die gedurende een viertal jaren te laag had ingeschreven voor de Rijksinkomstenbelas- ting. Hij heeft te dezer stede een zaak, die hem een varieerend inkomen per jaar geeft. De beklaagde verkoopt in zijn zaak kaarten voor publieke vermakelijkheden, wat hem per jaar een bijverdienste van ongeveer 1000 geeft. Deze 1000 echter heeft hij nooit opgegeven als inkomen. De politierechter, aldus het U. N., vraagt hem, waarom hij dit niet deed, waarop be klaagde antwoordt, dat hij de belasting te hoog vond, waarop de politierechter zijnerzijds vraagt, of hij wel weet, dat hij daarmede niet alleen de schatkist benadeelt, doch ook zijn medeburgers. Wat beklaagde te weinig be taalt, aan inkomstenbelasting, moeten zijn mc- deburgeis moer betalen. De officier van justitie echt het ten laste ge legde bewezen gezien dc bekentenis van be klaagde en eischte ccn gevangenisstraf von I maand. Beklaagde, die al een zeer nerveuzen indruk mankte, raakte bij het hooren van dezen cisch geheel over stuur. Bij hokken en stooten ver telt hij hoe hij den loatsten tijd zelf zenuw patiënt cn reeds een paar malen oen toeval heeft gehad. Zijn vader, die pus een beroerte heeft gehad, log gisteren zeer slecht en hij zul misschien bij 't hooren, dat zijn zoon dc gevan genis in moet, dood blijven. Bckloogde snikte hul uit Na cnkelr oogcnblikken smeekt hij ter wille van zijn vuder, zijn vrouw en kin deren cn zijn eigen toestond een voorwaarde lijke veioordceling. De politierechter kan iets van het groote ver driet medevoelen en wil ditmaal met de om standigheden rekening houden en zal een ge vangenisstraf van 14 dagen vrogen. Bekloogde vraagt of men hem niet direct In hechtenis kon nemen en hij meteen de 14 dagen mag uitzitten, waartegen de officier geen bezwaar had. Kantongerecht. Uitspraak in strafzaken. J. v. B., Amersfoort, in dronkenschap in het openbaar de orde verstoren 10 sub. 10 d. J. von V., E. van B. en P. O., Amersfoort, dronkenschap, allen 8 sub. 8 d. W. M., Banin, dronkenschap 12 sub. 12 d. II. de J., Spakenburg, dronkenschap 10 sub 8 d. N. M., Leersum, op verboden grond loopun 15 sub. 30 d A. van S., Zeist, idem 15 sub. 30 d. M. van G., Doom, idem 15 sub. 30 a. J. C. van B., Amersfoort, overtr. arbeidswet 8 sub. 2 d. J v. d. G., Amersfoort, wiel rijden zonder licht en niet op vordering der politic stilhouden 2 X 8 sub. 2 X 4 d. J. v. d. B., Barneveld, buiten noodzaak op een rijwielpad vee leiden 10 sub. 10 <L H. J. v. d. B., Barneveld, weilrijden zonder licht en niet op vordering der politie stilhouden 2 X 6 sub. 2 X 3 d. G. V., Nijkerk, wielrijden zonder licht 8 sub 5 d. J. S. K., Soest, idem 10 sub. 10 d. B. van V., Soest, idem 10 sub. 10 d. G. v. d. K., Amersfoort, te Hoevelaken met auto te snel rijden 15 sub. 5 d. H. S., 's-Hage, idem ƒ15 sub. 5 d. P. V., Rotterdam, te Soest idem 25 sub. 5 d. J. G., R'dam, id, id., 25.-5 d. T. A., Bussum, te Soest idem 15 sub. 3 d. L. W J. te K., Amersfoort, op spoorweg loo- pen 5 sub. 3 d. Bekeurd. Een persoon is bekernd wegens het na den daarvoor vastgestelden tijd berijden van een rijwiel, dot niet voorzien wus van een branden de lantaarn. Overtreding Arbeidswet Tegen een persoon is proces verbaal opgc- muakt terzake overtreding van den arbeidswet AGENDA» Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek. Laantje 2. R. K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Niouwstraot 24. Museum Flehite, Westsingel. Leeszaal Handelsregister. Arnhemscheweg 23. Vrijdagavond 89 uut. Theosophische Biblio theek. Laantje 3. 15 en 16 Juni. Amicitie Ver officieren Ne- derl. Landmacht 11 uur. 17 Juni Sportterrein Birkhoven, Athletiek- feest. 23 en 24 Juni. Sportterrein Birkhoven. Gym- nastiekfeest. 27 en 28 Sept Viering 25-jarig bestaan „Ons Belang". Burgerlijke Stand van 14 Juni 1923. Ondertrouwd: Otto August Hermann Krüger en Margrietha Wilhelmina van Achterberg. Nicolaos Doornekamp en Friederika Sofia Catharina Zdekauer. Teunis van dc Kamp en Aaltje van Ling. Anthonie Beckers en Jacoba Susanna van I.ottum. Albert Jan Hendriks en Berdina Cathorina Jacoba Stoopendoal. Jacob van der Oord en Elisabeth Kerkhoff. Gehuwd: Cornelis Hendrik Blees cn Jonkvrouwe Elisa- belh Margaretha de Ronitz. Gevonden Voorwerpen. Een gummischoen, een damestaschje. Rechthebbenden kunnen zich tot het V> v n gen van inlichtingen ten politic-bureele vervoe gen. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen ran 1 15 J ni 192 i Hoogste stand768.7 te Biarritz Laagste stond 747.1 te Karlstadt. Verwachting tot den uvond van 16 Juni Zwekke tot matige W. tot Z. wind, zwaar be wolkt of betrokken, met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen, iets warmer. W i e 1 r i j d e r s. Fietslantaarn aansteken 9.50 uur. WISSELKOERSEN. Off. Not. Niet Off. No, 11 Juni 15 Juni *23 12 uur Londen 11.77 11.77 - Berlijn.20.002174 <'.C02i} Parijs 16.20 16.22} BrusseJ13.87} 13.87} Zwitserland 45 87} 45.80 Weenen 0.003674 0.0036} Kopenhagen 45.40 45.95 Christiania 42.40 42.50 Stockholm G7 90 67.85 New-York 2.5&V» 2.5Ö7#

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3