KOK's Brandstoffenfiandel Electrische Anthracietbrekerij FIRMA L. VAN ACHTERBERGH SPORTNIEUWS STADSNIEUWS, Kolenpark: Vrachtgoederen terrein Station. Telefoon 539. BESTELADRESSENPUNTENBURGERLAAN 6 - UTRECHTSCHEWEG 71 SUMATRASTRAAT 20. UIT DEN OMTREK. Anthraciet in 6 verschillende soorten en afmetingen Deze maand goedkoopste prijzen Geleverd direct uit wagon 35 cent per H.L. goedkooper Vraagt prijzen en monsters T BRANDSTOFFEMMAGAZIJNEN KOESTEEG 5-7 SPORTHUIS BOKKING BERICHT. NUTS SPAARBANK SCHOENHANDEL J. GROOTENDORST VANAF f 1.40 (DepAt Ver?er(j Palttae) Bestelt THANS UW brandstoffen voor a.s. winter! WIJ leveren U pracht Anthraciet uit eigen brekerii, in afmeting eo|3o m.M. of 30|so m.NI. naar verkiezing f3.35 per H.L. Combinaties van 4 of 5 personen Tan te zamen minstens 100 H.I*. bovendien nog extra korting. MEN VRA.GE MONSTERS. Werktijd in Het bloembollenbedrijf. Aan hoofden of bestuurders van bloembol lenpellerijen in alle gemeenten des Rijks is vergunning verleend, dat arbeiders van 16 jaar of ouder, werkzaam bij het pellen der gerooide bloembollen, gedurende het tijdvak van 25 Juni tot en met 18 Augustus a.s., in afwijking van het bepaalde bij artikel 24 der Arbeidswet 1919, tien uren per dag en 55 uren per week arbeid verrichten, onder voorwaarde, dat lo. de arbeidestijd van bedoelde arbeiders in zijn geheel is gelegen tusschen 7 uur des voor- middags en 7 uur des namiddags 2o. een afschrift der arbeidsregeling, die tij dens den duur dezer vergunning voor de be trokken districtshoofd der Arbeidsinspectie wordt ingezonden, voordat van de vergunning wordt gebruik gemaakt, en deze arbeidsrege ling in de onderneming opgehangen blijft, zoolang van de vergunning gebruik wordt ge maakt. Overreden. Gisterochtend omstreeks 5 uur is op de stoomtramrails ter hoogte van den overweg iVaillantlaanWaldorpstraat te Den Haag het verminkte lijk gevonden van den 30-jarigen rangeerder bij de Holl. Spoorweg Maatschap pij D. S. De man had gisteravond dienst gedaan ïn het seinhuis Vaillantlaan en was tc 10 uur af gelost. Vermoed wordt dat hij bij het over steken van de rails, om zich naar huis te be geven, door een trein of stoomtram is achter opgereden en gedood. Branden. Donderdagmiddag is door onbekende oorzaak brand ontstaan in een aan de wed. S. toebehoo- rend huis aan den Enterweg te Wierden. Het huis, dat door 3 gezinnen bewoond werd, brandde tot aan den grond af. Van da inboedel kon bijna niets gered worden. Een varken kwam in de vlammen om. Het huis wos slechts voor 900 verzekerd. Donderdag heeft een felle brand gewoed In de Werkplaatsen van de Handel- en Industrie-Mij. „Rhenania" te Alphen. In de moffelkamer sloeg een gasvlam fn een pot met kokende lak, die onmiddellijk vlam vatte en weinige oogenblikken later stond de geheele werkplaats in lichte laaie. Aan blusschen viel niet te denken. Het ge heele complex gebouwen brandde af. De voor gevel van het gebouw aan de Bloemstraat stortte op straat. Laan van Chartroise. Ontworpen is een school gebouw met 9 klasselokalen, n.l, 6 voor het gewoon en 3 voor het uitgebreid lager onder wijs. De kosten worden geraamd op 127.000 voor den bouw en 81.200 voor meubilair en stof feering. Na uitvoerige discussie vereenigde de Raad zich met deze voordracht. De Raad vereenigde zich ook met een voor dracht inzake de uitvoering van art 100 der L. O.-wet 1920. In totaal zal aan T4 scholen, die aanspraak hebben op vergoeding, worden uitgekeerd 41.227.78, welk bedrag echter thans voor de laatste maal en ten laste van het Rijk kan wor den gebracht. Eveneens werd goedgekeurd een voordracht, betreffende het instellen van een reservefonds tot dekking van de kosten, verbonden aan de Rijkspensionneering van de op 1 Mei 1913 in dienst der gemeente zijnde ambtenaren. Daar de plannen voor de electrificatie van de tramlijn UtrechtVreeswijk in de eerste jaren nog wel niet tot uitvoering zullen komen, stel den B. en W. voor vergunning te verleencn aan de Trom- en Bargedienst Vereeniging op op den tramweg UtrechtVreeswijk auto-tractie toe te passen. Dit voorstel werd thans goedgekeurd. Na eenige bespreking werd aangenomen een voorstel van de heeren Reynders en Jelles (S. D. A. P.) betreffende herziening van het Werk lieden-Reglement. In de avondzitting werd benoemd tot bezui nigingsinspecteur, met 21 van. de 28 stemmen, de heer M. G. Schuddeboom te Bilthoven. ERNSTIG GEVAL VAN VERGIFTIGING» Twee kinderen overleden. Ih <fe Adeloarstraat 6 te Utrecht heeft zich een tragisch geval von vergiftiging voorgedaan, waarvan twee jeugdige kinderen het doodelijk slachtoffer zijn geworden. Het perceel werd bewoond door den heer S. van Waveren. Nader vernemen wij, dat vanochtend de schoonmoeder van den heer v. W. zich ten zijnen huize vervoegde en geen gehoor kreeg. Zij poogde toen het huis aan de achterzijde bin nen te dringen, wat haar gelukte. Toen zij binnenkwam vond zij de vier leden van het ge zin in bewusteloozcn toestand. In de woning waren spören te vinden van braaksel en faeces, terwijl er verschillende etensresten stonden, w.o. een hoeveelheid gebakken paling. De schoonmoeder meende, dat alle vier ge- Raadsverslag. Openbare vergadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Vrijdag 22 Juni des avonds 7 uur. Voorzitter De Burgemeester. Afwezig de heer Jorissen. Na opening der vergadering worden de notu len der vorige vergadering goedgekeurd, zooals ze ter visie hebben gelegen. Daarna wordt mededeeling gedaan dot o.a. zijn ingekomen Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 29 Mei 1923 3e afd. No. 1190/968, hou dende verdaging van hun beslissing op liet Raadsbesluit van 27 April 1923 no. 308 strek kende tot verhuring van het sportpark ,,Birk- hoven" met daarop staande opstallen. Kennisgeving, v Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 29 Mei 1923 3de afd. No. 1190/968, hou dende goedkeuring voor zooveel noodig van het Raadsbesluit dd. 16 Januari 1923, strekkende tot aankoop van de N.V. „Maatschappij tot Ex ploitatie van Feest- Sport- en Tentoonstellings terreinen van de opstallen en ofheiningen, voor komende op en om het terrein, kadastraal be kend gemeente Amersfoort Sectie D. No. 3037. Kennisgeving. Schrijven van Gedeputeerde Stoten ven Utrecht dd. 12 Juni 1923 5de afd. No, 799, hou dende mededeeling, dnt bij Koninklijk Besluit van 23 Mei 1923 no. 67 is goedgekeurd het Raads besluit van 27 Maart 1923, strekkende tot vast stelling eener verordening, regelende de hef fing van rechten voor den gemeentelijken Keu ringsdienst van vee $n vleesch te Amersfoort. Kennisgeving. Missive van den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen dd. 16 Juni 1923 no. II320 afd. L. O. F. waarbij wordt medege deeld, dat het Raadsbesluit van 16 Januari 1923 no. 35, strekkende tot het in bruikleen geven van twee lokalen van een openbare lagere school aan de schoolverceniging Pallas Athene, naar de meening van Zijne Excellentie niet in overeen stemming is met de bepalingen der Lager On derwijswet 1920 en in overweging wordt geger ven een nieuwe beslissing te nemen. Advies Burgemeester en Wethouders. Adres dd. 22 Mei 1923 van het Schoolbestuur der te 's-Hertogenbosch, vanwege den Ned. R.K. Politiebond St. Michael gevestigde Politievak- school, waarbij nogmaals verzocht wordt aan deze school een subsidie toe te kennen. Schrijven dd. 7 Juni 1923 van den wethouder van Financiën naar aanleiding van het schrijven van den heer A. R. Veenstra. Beide stukken worden in handen eener com missie gesteld. Adres dd. 31 Mei 1923 van het Bestuinr der Nuts-Spaarbank om geen uitvoering te geven aan het Raadsbesluit van 29 Mei 1923 tot op richting van een gemeentelijken stortings- en op haaldienst, in welk geval genoemd Bestuur zich bereid verklaart tot de organisatie van een zoo- donigen dienst over te gaan. Burgemeester en Wethouders stellen voor niet over te gaan tot intrekking van het raadsbesluit an 29 Mei 1923, He praeadvies no. 2321 afd. I. Te behandelen na de benoemingen: Adres dd. 20 Juni 1923 van de afd. „Amers foort e. o." von den Bond van N. O., de S.D.A.P. de A'foortsche Bestuurdersbond, de Soc. Dem. Vrouwenclub, den Vrijz. Dem. Bond, de Ver. voor M.U.L.O., de afd. „Volksonderwijs", hou dende verzoek om met ingang van 1 Sept. e.k. aan één of meer openbare scholen het zesde leerjaar uitsluitend voor leerlingen voor het L.O. en dergelijke inrichtingen te bestemmen. Advies Burgemeester en Wethouders. Adres van den Centr. Ouderraad om adhaesle te betuigen aan bovenstaand adres. Advies B. en W. De heer Noordewier zoq willen dat het prae-advies voor September van dit jaar wordt uitgebracht, opdat nog van een behoorlijke be handeling kan sprake zijn. De Voorzitter kan geen positieve belofte geven, maar wil wel nagaan of het spoedig kan gebeuren. De heer V n Veen verzoekt in ieder ge val bij eventueele verplaatsing van leerlingen rekening te houden met de wenschen der ouders en vooraf de hoofden van scholen te hooren. De V o o r z it t e r. B. en W. zijn bereid met de hoofden van scholen te onderhandelen voor de verplaatsing. 2. Benoeming van leden der schattingscom missie voor de Rijksinkomstenbelasting. Benoemd worden T. yan Daal, J. van Wes- sum, H. Noorman en J. Overeem. 3. Benoeming van een curator van het gym nasium. Benoemd wordt mevr. mr. VeenstraVan Eek. 4. Benoeming van een gemeente-secretaris. De Voorzitter stelt voor eerst een ver gadering met gesloten deuren te houden. Gemeenteraad van Utrecht In de avondzitting van Donderdag werd, zoo als reeds is gemeld, het voorstel van den heer Felix (C, H.) om den factor van de inkomsten belasting te bepalen op 0.60, inplaats ven op 0.65, zooals door B. en W. was voorgesteld, aangenomen met 20 tegen 11 stemmen. Aldus gewijzigd werd de voordracht van B. en W. goedgekeurd. De heer Frijda (Middenstands-Unie) trok zijn motie in. Bij verdediging van de voordracht van B. en ,W. zeide wethouder Klettlitz (V. B.) dat al werd de factor op 0.60 bepaald de gemeente lijke inkomstenbelasting veel te hoog is; bo vendien moet naar zijn meening, de bedrijfs belasting afgeschaft worden. Verlaging van den factor moet geleidelijk plaats hebben, zoodat deze niet weer plotseling door een verhooging gevolgd moet worden. Aangenomen werd een voordracht van B. en W. tot wijziging der verordening op de hef fing van schoolgeld voor leerlingen van het Stedelijk Gymnasium, de Gemeente Hoogere Burgerscholen, de Hoogere Handelsschool en de Dagschool voor Handel en Administratie. B. en W. stelden voor de verordening aan te vullen met een bepaling, welke aan hun College de bevoegdhied geeft, het voorrecht van vrij boeken enz. te onthouden. Hierna kwam aan de orde een voordracht van B. en W« tot vaststelling van verordenin gen op heffing en mindering van school geld voor leerlingen der fröbelscholen. B. en W. geven de voorkeur aan een stel sel, waarbij een standaard-schoolgeld wordt vastgesteld met mogelijkheid van vermindering tot 2/3, 1/3 of 1/6 voor minvermogenden en kostelooze plaatsing voor onvermogenden. Zij stelden voor het schoolgeld te bepalen óp 0.60 per week met heffing van de helft van dit bedrag voor den tweeden en volgen den leerling uit hetzelfde gezin. Voor kinderen, wier ouders niet In de ge meente wónen, wenschen B. en W. het volle schoolgeld te heffen. De opbrengst der nieuwe schoolgeldregeling wordt geraamd op 10.000 hetgeen neer komt op een verhooging, in vergelijking met de oude raming, van 500 per jaar. Na eenige discussie deelde de voorzitter mede, dat B. en W. in de voordracht wijziging brengen door de zesdeelige vermindering in te voeren. Als dit schema is uitgewerkt dan zal het alsnog ter kennis van den Raad worden gebracht. De aldus gewijzigde voordracht werd hierna goedgekeurd. Ook werd aangenomen een voordracht tot het toekennen van een voorloopig subsidie over 1922 en 1923 aan de R.-K. Huishoud- en In. dustrieschool. Voorgesteld werd over 1922 een vooorlopig subsidie te verleenen van 7680 en het voorloopig subsidie over 1923 te bepalen op 9260. In den Vrijdag voortgezette vergadering van den Raad kwam aan de orde een voordracht betreffende den bouw van een openbare school yooT lager en uitgebreid lager onderwijs aan de o;;-= 3E s y ico *-3 co ca 3 «UT a CU zinsleden waren overleden. Later bleek, dat va der en moeder nog in leven waren. Zij bevinden zich betrekkelijk en naar de omstandigheden wel. De kinderen zijn inderdaad overleden, een meisje van drie en een jongen van zes jaar. De politie denkt aan veigiftiging tengevolge v'i. schadelijk voedsel. Het personeel ven den Geneeskundigen Dienst, dat spoedig ter plaatse was, slaagde er in betrekkelijk spoedig de levensgeesten van den man op te wekken; later kwam ook de vrouw bij. De "man bleek echter zeer verward, zoodat hij geen mededeelingen over 't geval kon doen; de vrouw is er minder ernstig aan to«i. Zij zijn beiden overgebracht naar het Alge meen ziekenhuis. Het gevonden braaksel wordt nauwkeurig on derzocht, omdat men hieruit verwacht de oor zaken te kunnen vasts Hen. VOETBAL. Wedstrijdpragramma voor Zondag, 24 Juni' Kampioenscompetitic 3e klasse. Almelo; Go Ahead 2 Golto. Zuidelijke af deeling. 3e klasse E. Heerlen: Staatsmijn EmmaRhenania. Zuidelijke 2e klasse-Kampioenschap. De wedstrijd AllianceV. V. V. as, door het niet opkomen van V.V.V. j.l. Zondag, op nieuw vastgesteld. Een en ander kan echter geen verandering meer brengen in de positie van Alliance. LiKGESTBiil 80 TEL. 100 AMERSFOORT. Ziet onze schitterende Etalage WALLY SIGAREN en 0 verlangt geen ander merk 1 s T*le zich met ingang van 1 Juli a.s Toor minstens één kwartaal) op liet Amersfoortsch Dagblad abonneert, ontvangt de lot dien datam.vevsolBij- nende, nummers gratis. Advies Burgemeester en Wethouders. Schrijven dd. 16 Juni 1923 van de R.K. Kerk besturen van den H. Franciscus Xaverius en O. L. Vr. Hemelvaart, waarbij verzocht wordt de voor de stichting van een school voor U.L.O. can de Schimmelpenninckstraat benoodigde gel den uit de gemeentekas te verstrekken. Advies Burgemeester en Wethouders. Adres dd. 1 Juni 1923 no. 525 van Burge meester en Wethouders van Wymbritseradeel, houdende verzoek adhaesie te betuigen aan het door den Raad dier gemeente genomen besluit von 31 Mei 1923, No. 175.4 (2) waarbij Hare Majesteit de Koningin verzocht wordt het daar heen te willen leiden, dat de openlijke Godslas tering strafbaar wordt gesteld in het Wetboek van Strafrecht. Te behandelen bij punt 24. UTRECHTSCHEWEG 9 Koetelooze bemiddeling voor inleggers voor betaling van: Electrieiteit, Gas. Water, Woning- hunr, Belasting, Schoolgeld enz. Rente voor elk bedrag 3.60°'° Adres dd. 2 Juni 1923 van Johan van Geere- stein te Soest, ondernemer van de Eerste Soes- ter Auto-omnibusonderneming Soestdijk-Soest- Amersfoort, waarbij hij verzoekt om een sub sidie. Advies Burgemeester en Wethouders. Schrijven dd. 11 Juni 1923 van het Hoofdbe stuur van den Nederlandschen Bond van ge meente-ambtenaren, waarbij wordt toegezonden een motie, aangenomen door dit bestuur in zijn vergadering van 2 Juni j.l. houdende protest tegen «de houding van verschillende Raadsleden bij het verhandelde, naar aanleiding van de aan vrage om eervol ontslag door den heer A. R. Veenstra, uit zijn functie van secretaris der ge meente Amersfoort. Kennisgeving. Schrijven dd. 2 Juni 1923 van A. R. Veenstra, houdende weerlegging van het door den wethou der van Financieën in de Raadsvergadering van 15 Mei j.l. gesprokene. t Te 8.35 wordt de vergadering heropend. Benoemd wordt de heer K. Kaan, thans hoofdcommies, met 11 stemmen, tegen 5 op den heer Abema, 1 op den heer Haars en 1 op den heer Snellen. Op voorstel van den Voorzitter wordt aan stonds overgegaan tot installatie van den heer Kaan. De heer Kaan legt in handen van den voor zitter de vereischte eeden af. De Voorzitter wenscht dóarop den heer Kaan geluk. Als de Raad hem benoemd heeft, is dit gedaan omdat hij bekend is als een be kwaam man. Verder spreekt de Voorzitter de hoop uit dat de heer Kaan in zijn taak zal slagen. De heer Kaan dankt den Road voor zijne benoeming. De Voorzitter stelt voor thans over te gaan tot de benoeming der commissie inzake de adressen van de heeren Veenstra en Hofland De voorzitter stelt vervolgens aan de orde het adres van de Nutsspaarbank. De heer Hekenkamp is altijd nog tegen het instellen van den ophaaldienst door de ge meente. De heer Boas wijst er op, dat de Nuts spaarbank den dienst wil inrichten zonder dat het de gemeente iets kost. Het is altijd beter ten halve gekeerd dan geheel gedwaald en daarom wil ik voorstellen het besluit tot in stellen van den ophaal- en stortingsdienst te schorsen en in nadere onderhandeling te tre den met het bestuur van de Nutsspaarbank. De heer Stadig wil zijn stem motiveeren. Vorig keer hadden we niet het zeldzaam royaal aanbod als dit van de Nutsspaarbank. B. en W. twijfelen aan het resultaat van den dienst georganiseerd door de Nutsspaarbank maar evengoed kan men aan den gemeentedienst twijfelen. Nu is er juist een mooie gelegen heid eens te zien of deze zaak succes zal heb ben. Ook vreezen B. en W. dat niet gunstig voor de zaak zal zijn als ook andere spaar banken er mee beginnen. Maar die concurren tie zal juist meewerken tot populariseering van den dienst. Er is niets tegen en wel alles voor om het verzoek van de Nutsspaarbank in te willigen. Wethouder Hofland vindt het een bijzon dere positie voor het college en voor den Raad nu in de vorige Raadsvergadering het besluit is gevalien en daarna het adres van de Nuts spaarbank is gekomen. De commissie van fi nanciën, waarin toevallig twee plaatsvervan gers waren, is tot de conclusie gekomen het met de Nutsspaarbank te probeeren. Wie in de wereld is zoo belangeloos dat hij iets voor niemendal zal doen in het belang fler gemeente. Daar rit wel wat tusschen. Die ge wone burgermans overweging heeft mij aller lei doen overwegen. Wat is het geval? Er wordt voorgesteld den diénst in te richten en het is een zeldzaam royaal aanbod, waarvan wij moeten profiteeren. Hoe kan de Nutsspaar bank het doen Ons raden ze het af en zelf willen ze het doen. Hoe kan dat De heer Kroes: Dat is de kunst, Het ge heim. Wethouder -Hoflandi Neen dat is geen geheim. Er wordt gespaard en dan komt dat geld ook bij de gemeente. De spaarders doen dat omdat de Gemeente garant is voor de inlagen. De Nutsspaarbank keert rente uit en geeft het geld in deposto aan de gemeente, waarvoor een marge van 1Y* pet. wordt be taald. De kosten van de Nutsspaarbank worden uit die 1 pet. bestreden. Op die manier kan men wel een royaal aanbod doen als men het betaald met andermans geld. Wij twijfelen er aan of de proef wel geluk ken zal, omdat wij versnippering vreezen als meerdere spaarbanken zoo'n dienst gaan in richten. Wij gemeente bestrijken de geheele gemeente, wij hebben wel degelijk deskundig personeel en wij beschikken over meer rela ties dan do Nutsspaarbank. Er is veel achter stand en hoeveel beter zou het nu niet zijn LAHGESTRAAT 80 - TEL. 82 als dat met kleine beetjes werd aanbetaald. Als men van af het begin van het jaar begint met betalen is het veel beteT dan dat wij het weer van een ander moet ontvangen. Als deze tak van dienst levensvatbaarheid blijkt te heb ben, zal de separatie niet achterblijven en zal het geheel worden verknipt in 2 of 3 deelen. Ook is de vraag af die instellingen wel over de moreele kracht van de Gemoente beschik ken. Ook bestaat tusschen sparen en het be talen van belasting enz. niet de minste band. Daarom moeten we zelf den dienst organisee- ren. De heer Hehenkamp is er tegen. Accoord van Pulten I Maar dat is toch geen argument De heer Boas heeft een waal' woord gezegd en de heer Stadig heeft althans argumenten daar voor trachten aan te voeren. De bezwaren zijn wel degelijk onderzocht. De Commissie Tan financiën heeft tal van bezwaren opgeworpen en die zijn door het college zeer ernstig on derzocht. Zal de dienst voor de Gemeente succes heb ben, dan moet hij zoo spoedig mogelijk wor den in werk gesteld, anders zijn we te ver in 't jaar. Op de begrooting is 93000 aan schoolgeld uitgetrokken en het is een zaak van eer voor den Raad dat gezorgd wordt, dat dit geld ook binnenkomt De heer Boas is eerst sober geweest omdat de gedachtenwisesling in de commissie van financiën duidelijk genoeg is geweest De toelichting van B. en W. en van den Wethou der von Financiën is zoo zwak dat het maar be ter zou zijn het heele zaakje af te wijzen. De commissie van financiën was volkomen wettig samengesteld, gekozen door den Raad. En als de wethouder zegt, dat na het besluit van den Raad het adres van de Nutsspaarbank kwam, don komt dot, omdat dergelijke besluiten ge nomen worden na eenzijdige voorlichting van het college. De stukken komen veel te laat om inlichtingen in te winnen. Dan spreekt de wet houder van spaarders maar die betalen wel we moeten juist de niet-spaarders hebben. Ook het contract met de Nutsspaarbank geeft de wethouder onjuist weer. Hij vergeet, dat de ge meente er door aan goedkoop kasgeld komt Zijn argumenten houden dan ook geen steek. De heer Hekenkamp vraagt of voor het schoolgeld ook geen voorloopige aanslagen kunnen worden uitgereikt. De heer De Lange heeft vorig keer voor den dienst door de Gemeente gepleit, omdat het een heel niettige zaak is. Maar we wisten toen niet, dat de Nutsspaarbank de zaak voor niets wilde opknappen. Wij kunnen de Spaar bank helpen in haar doel om hel sparen te be vorderen en omgeekerd kan de Spaarbank ons helpen om te zorgen het geld bjnnen te krijgen. De spaarbank heeft er natuurlijk ook voor deel bij, maar het is ook voordeel voor ons. Laten we daarom in onderhandeling treden met de Nutsspaarbank, die toch al van plan was zoo'n dienst te organiseer en. Wethouder Hofland zegt, dat de Nuts spaarbank het plan heeft gevormd, nadat de Rood het besluit had genomen. Hoe ken nu een bank, die voor een paar jaar krukken van de gemeente vroeg, zeggen dat ze haar achter stand dit jaar zal inhalen. Voorloopige aanslagen worden slechts uitge reikt voor hoogere belastingobjecten. De kos ten daaraan besteed worden gedekt door ren te uitwinning. Maar dat gaat niet voor school geld. De heer H e k e n k a m p. En de ontvanger heeft zoo weinig te doen. Wethouder Hofland: Ja, vorig keer is die uitdrukking gebruikt en het is niet juist dat dit gezegd wordt. Er is een hoop werk geweest en er mag niet gezegd worden, dat op het ont vangerskantoor de lijn wordt getrokken. Er wordt veel tijd verpraat met menschen, die ko men vragen om uitstel. De gemeente heeft het contract gesloten om te komen aan goedkoop kasgeld, maar vergeet niet dat de Nutsspaar-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 2