AMERSFOORTSCH DAGBLAD „DE EEM LANDER" Zaterdag 23 Juni 1923 ST. E MI LION TOILETARTIKELEN A. V. D. WEG LANGESTRAAT 23 BINNENLAND. Eigen gemaakte Kinderkleeding. RACKETS origineele zeer aan te bevelen jBordeaux, gèwas 1917 Per flesch ff 1.60, per anker ff 65.- bi] I. I. SCHOIERMAKZn., Itr.str. 17 Tel. 14b DE FIRM! FONTEIN 4 SCHIPPERS. LANGESTRAAT 24 behangerij stoffeerderij BEDDENMAKERIJ - VERHUIZINGEN MEUBILEERING. Tel. 496 bizonderheden: TWEEDE BLAD. Massasuggestii. Magaz. „De Dom" Maison de Coiffure WILLEM GROENHQJZEN Langestr. 43 Bond- Zilver- en Uurwerken FEUILLETON. Carmen's Nederlaag. G. VAN DUIN Medsilles, Kruizen, Kransen. Takken en Beiers VANAF ff 7.- tot de beste soor ten voorhan den JQH. VAH DIJK - LANBESTR. 116 21e Jaargang No. 299 AxmlnKtr Karpetten. Kwaliteiten al» vé6r den oorlog <58.—, 1 07.50 84.50. Tap. Belce Karpetten t 80,- 1 89.40, t 33.- t 34-50, 30.80 Taielkleeden, Praebt Mohair kwaliteiten. Grootste maat 1 30.50 8ireepetoften. 180 cM. breed per meter t 8.85 en f 1.50. Wanneer het waai is, dat de mensch niet geheel en aJ door zijn aanleg is voor beschikt, maar door opvoeding van 'buiten af in een zekere richting van den'ken en doen kan worden geleid, is de openbare weg machtiger opvoedingsmiddel dan de school. In school brengt het opgroeiend kind slechts een deel van zijn tijd door en dit vaak nog tegen zijn zin, dus met een ave- rechtsche ontvankelijkheid. Maar de open bare weg is zijn lust en zijn leven; daar staan alle poriën open om zijn ziel met in drukken te verzadigen. De school doet een beroep op zijn ver stand, maar sterker factoren dan het ver stand zijn'in de opvoeding gevoel en ver beelding. En de daad, het voorbeeld, is de sterkste factor van allen. Moeten wij het huisgezin als opvoedings instituut niet in het middelpunt stellen? Geen twijfel, of de sfeer, die het ouderhuis schept, blijft den volwassen gewordene le venslang omgeven. Vader en Moeder zijn en blijven de opvoeders 'bij uitnemendheid; hun gedrag en levensgewoonten hervindt men bij kinderen en kleinkinderen tot in het vierde geslacht. Maar toch zijn vader en moeder op him •beurt weer afhankelijk van dat alles over- heerschende opvoedingsinstituutde open- ibare weg. Vader en moeder zijn evenmin als meester en evenmin als de goede en slechte vriendjes zelfstandige wezens, die hun eigen overtuiging scheppen en hun ei gen denkbeelden vormen. Hoe klein is de zelfstandigheid van den enkelen menschf Zet een hoogen hoed op, als de hooge hoed in de mode is en gij zult den hoogen hoed een voortreffelijk hoofd deksel vinden. Zet een 'hoogen hoed op, als niemand sinds eeuwen een hoogen hoed meer draagt, en gij zult u voor u zelf scha men. Waarom draagt uw vrouw geen hoe- •polrok meer? Met 'haar verstand kan zij het nut van den hoepelrok even goed bepleiten als haar overgrootmoeder zaliger. Maar haar overgrootmoeder hééft, toen zijn den hoe pelrok droeg, nooit een beroep op haar ver stand gedaan. Zij droeg den hoepelrok, omdat dat groo- te opvoedings-instituut, de openbare weg spreekt met gezagzijn uitspraken laten zich' niet beredeneeren. De openbare weg dringt op, dwingt, suggereert. Zijn dwang, zijn sug gestie ds onweerstaanbaar. Waarom gaat op een bepaalden dag uw jongen knikkeren Omdat alle jongens knik keren. Waarom voert men in Nederland of in Zanzibar op een bepaalden dag het vrouwenkiesrecht in? Omdat alle landen het vrouwenkiesrecht invoeren. Hier spreekt niet het verstand, maar de nabootsing. Omdat niet alleen bij kinderen, maar ook 'bij volwassenen de nabootsingsdwang, de rede overheerscht, is het voor ons van zoo groot belang, wat wij in het openbare leven te zien en te hooren krijgen. Er zijn men- schen en instellingen, die een groote macht over den gemeenschapsgeest uitoefenen. Onder him invloed gaat op een kwaden dag een heel volk aan den tulpenhandel of aan dobbelzucht te gronde. Deze volksverlei ders zouden niet zoo onweerstaanbaar zijn, zoo ze geen beroep deden op de instincten die onder de massa leven. Er leven goede en kwade instincten on der de massa. Het is niet het verstand, dat ze wekt of bedwinkt, het is suggestie, de dwang, de invloed, de macht van hetgeen zich opdringt aan oog en oor. De reclarfte 'berust op deze massale suggestie. Gelijk slimme menschen voor hun zelf zuchtige doeleinden nu de kwade instinc ten der massa opzettelijk kunnen wakker roepen, kan men ook kunstmatig het goede tot 'bewustzijn 'brengen. De omgeving werkt op den mensch maak de omgeving welda dig en de mensch, zal goed worden. Daar de suggestie het groote opvoedings middel is, rust op de ondernemers van open bare vertooningen zulk een groote verant woordelijkheid. Ik las van twee tooneelvoor- stellingen, die schitterend moeten zijn ge weest. De eene gaf het beeld van een per verse vrouw; de andere liet zien, hoe een man gaandeweg krankzinnig en een moor denaar werd. De toeschouwers waren bui ten zichzelf van bewondering; de vrouw was geniaal pervers; de man geniaal krankzin nig. Maar wat moet, vroeg ik me af, de na werking van deze geniale perversiteit en van deze geniale krankzinnigheid op de toe schouwers zijn geweest Terzelfder tijd las ik de opmerking, waar om toch koningen en vorsten, als zij op bezoek zijn in \reemde steden of in het ei gen land, steeds zijn omgeven door militai ren en waarom men hen steeds met kanon schoten begroet. Zou in dezen tijd, waarin verstand en gevoel den oorlog verdoemen, de massale suggestie met militair vertoon den oorlogsgeest niet bestendigen? Waar om omgeven de vorsten zich niet met een stoet van geleerden en kunstenaars en koop lieden, opdat de massa door het beeld van de mannen des vre<ies tot vrede wordt op voed Laten wij aandacht besteden aan dit machtige en onweerstaanbaar opvoedings middel de suggestie van het openbare le ven. Door den publieken weg en de publieke gebouwen tot een omgeving te maken, waar van een weldadige stemming uitgaat, waar borgen wij het best de komst van een no beler samenleving. H. a CANNEGIETER. regeeringsjubileum der koningen. Geen medewerking- van bioscopen. Bij het dagclijksch bestuur van den Ned. Bios coopbond bestaat, naar „Het Vad." verneemt, het plan aan het hoofdbestuur voor te stellen, aan allo leden over geheel Nederland van be doelden bond te adviseeren zich te onthouden van alle mogelijke medewerking tot feestbetoon in verband met het koninklijk jubileum, naor aanleiding van de wijze waarop hun bedrijf door de huidige regcering behandeld is en wordt, het welk zou blijken uit het opnieuw ingediende gewijzigd wetsontwerp ter bestrijding van het bioscoopgevaar. Te Londen. De Londensche correspondent van het Hbld, schrijft: Definitief is thans besloten, hoe hier in Lon den door Nederlanders en oud-Nederlanders de dag zal worden herdacht, waarop een kwart eeuw lang Wilhelmina zal zijn geweest Koningin der Nederlanden. Onder het patronaat van on zen gezant werd een werkend bestuur geconsti tueerd door de dames en heeren F. C. Stoop (voorzitter), dr. S. Baart de la Faille, H. van den Bergh, dr. P. Geyl, mevr. L. de Graaff, mevr. Toekes, Ch. Kou veld (secretaris), mevr. E. Mey- jes, T. W. Meyjes, B. A. Roelvink (penning meester) en T. Reinecke van Stuwe. Dit werd aangevuld door een algemeen bestuur bestaan de uit onze, tien consuls, drie vice-consuls en drie en twintig andere dames en heeren der Ne- derlandsche kolonie alhier. En wat die nu zullen doen? Ze zullen twaalf duizend gulden bijeen brengen. Daarvan gaan ze feestvieren. Eerst komt er een kerkdienst op Zondag 2 Septem ber. Dan komt er zes dagen later een gioot openluchtfeest in den botanischen tuin, die in Regent's Park ligt. Men rekent op wel vijftien honderd gasten. En die krijgen allen een pen ning om te bewaren. Daar wordt dan, gelijk de oproep luidt, hun de gelegenheid gelaten „op aangename wijze cenige uren door te brengen en uiting te geven aan hun vaderlpndsche gevoe lens". Voorts zal aan H.M. worden aangeboden een afbeelding van het interieur der Hollandsche Kerk in Austin Friars uit te voeren door den kunstschilder Van Anrooy alhier. HET SCHOENENWETJE. Met betrekking tot het dezer dagen te ver wachten verbod tot invoer van schoenwerk kan worden medegedeeld, dat het in het voornemen ligt dit verbod van toepassing te doen zijn op alle schoenwerk, dat bij de inwerkingtreding daarvan nog niet ten invoer in het vrije ver keer is aangegeven, ook al bevindt het zich op dat oogenblik reeds hier te lande in spoorwa gens, schepen, entrepot, of anderszins. Het ligt verder in de bedoeling te bepalen, dat de amb tenaren der invoerrechten bij invoer van schoen werk onder meer overlegging van certificaten van oorsprong zullen kunnen vorderen. De afvloeiing der onderofficieren. De commissie in tweeden aanleg, belast met de rangschikking van de onderofficieren van het wapen der cavalerie in laatste instantie (voorzitter de góneraal-majoor-inspecteur van dat wapen J M. Benteyn heeft het resultaat van haar arbeid den minister van oorlog doen toe komen, vergezeld van een (geheim) schrijven, waaraan de Tel. het volgende ontleent De commissie acht zich verplicht u bij de aanbieding van deze resultaten van horen rang- schikkingsarbcid tevens in kennis te stellen von de weinige voldoening, woormede rij op dien arbeid kan terugzien, welke haar ondanks alle daaraan bestede moeite en zorgen, niet de bevrediging heeft kunnen schenken van de overtuiging, dut haar rangschikking volkomen juist cn billijk is. Alleen in die gevallen, waarin de ten dienste staande beoordeeling duidelijk wezen op bijzon dere verdiensten don wel op ernstige tekort komingen of karaktereigenschappen of waarin uit de straflijsten op deugdelijke gronden min der gunstige conclusion konden worden getrok ken, was een billijke en juiste rangschikking mogelijk. Maar in verreweg de meeste gevallen was dit niet mogelijk, hetgeen bij het gemiddeld hooge peil, waarop het korps onderofficieren der cava lerie staat, was te verwachten. Dit gemiddeld hooge peil brengt bovendien de niet te vermijden hardheid mede, dat op zich zelf verdienstelijke onderofficieren toch in ca tegorie B. moesten worden gerangschikt, omdat de omtrent hen ter beschikking staande gege vens een, zij het don ook veelal slechts gering, verschil ten nodeelc uitwezen in vergelijking met ronggenooten, zonder dat dit echter in vele gevallen, zooals reeds hiervoren werd op gemerkt, meer kon zijn dan een indruk, voor de onaantastbare juistheid waarvan geen abso lute waarborgen kunnen worden gegeven. Het is dc commissie in tweeden aanleg ech ter niet mogelijk geweest, over het geheele wa pen een billijke vergelijking te maken tusschcn de gezamenlijke onderofficieren van een der hier bedoelde rangen. Dat de commissie ondanks de uiteengezette bezwaren toch, behalve in de hierboven ver melde gevallen, woorin hoor zulks te eenenmale onmogelijk was, een beslissing, zij het dan ook veelal bij benadering, heeft meenen te moeten nemen in overeenstemming met de bedoeling der rangschikkingsregcling, is gegrond op hare overweging, dat geen enkele andere commissie van welke samenstelling ook in staat zou zijn op afdoende wijze die bezworen te overwinnen en dot haar rongschikking, hoe onvolkomen en aanvechtbaar deze op zich zelf ook in vele op zichten moge zijn, naor haar overtuiging en geweten althans de minst onbillijke is, welke onder de gegeven omstandigheden kon worden verkregen. Varkensmarkt - Amersfoort Speclnle tldtellnr Pensioenwetten. Vorsohencn is de memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer betreffende de Pensioenwet voor het reserve-personeel der Landmacht en de Pensioenwet voor personeel der Koninkb'jke Marine-reserve. Ook de regeering betreurt de late indiening van de onderhavige ontwerpen. De bijzondere moeilijkheden die zich voordeden bij het ont werpen! van deze voorstellen, en die noopten de oorspronkelijke ontwerpen een paar malen om te werken zijn in hoofdzaak oorzaak ge weest dat de voorgedragen regelingen niet eer der aan de Kamer konden worden aangebo den. Inderdaad is het verlofskader voor dc enca- dreering van het oorlogslcger van groote be- teekenis in verband met de organisatie van het leger, zooals de regeering zich die denkt. Dat daarbij het al of niet in voldoende mate aanwezig zijn van het vcrlofskader, en het zich blijvend verbinden von reserve-officieren en onderofficieren in hooge mate, afhankelijk zal zijn van de maatregelen, welke men ook op wet gevend gebied, zal treffen is niet voor tegen spraak vatbaar. Onder deze maatregelen meenrt de minister echter niet in dc eerste plaats te moeten rang- schikken de regelen betreffende de pension- neering. Waar de regeering de thans voorgedragen pensioenregeling alleszins als voldoende be schouwt, kan zij de vrees dat een incompleet aan vrijwillig reserve-kader zal komen te be staan, waardoor aan <3e dienstplichtingen zwaardere persoonlijke, losten zullen moeten worden opgelegd, niet deelen. Overwogen wordt op welke wijze de vrijwillige dienstneming bij het reserve-personeel kan worden bevorderd, en de regeering acht de thans voorgedragen be palingen van dien aard, dat zij voor degenen op wier behoud prijs wordt gesteld, een voldoen de prikkel zullen zijn om zich langer aan den dienst te verbinden dan waartoe rij verplicht waren. Voor het bepalen van den pensioengrond slag op het bedrag dat voor den reservist zou hebben gegolden, indien hij beroepsmilitair wa re geweest, bestaat geen redelijke grond. WIJER88TRAAT 14. Tel. 80S Speciale beimndellng tegen nlt vallen en aibreken rnn bet haar» Haarzelf - Haarseep voorkomt de roos en het vet worden p van het baar. Opgemerkt wordt nog, dot door de over gangsbepaling recht op een pensioen volgens de oude regeling gehandhaafd hlijft. Dc regcering loot daarna een nieuw schema volgen, dat een juister beeld vertoont van d«- pensioenen, die in dc toekomst zullen kunnen worden genoten, waarbij is uitgegaan van het bereiken van een diensttijd van 30 jaren, waai- van 2 jaren onder de wapenen zijn doorge bracht, welke laatste tijd als een minimum kon worden beschouwd. F*ngon. 50 J ei> too "S> at HVl *2 VorsohU Tan oud en nleuvr in in guldooa percent-- Kolonol f 504 f 846 f 342 68 Luit.-kolonol - 462 - 770 - 808 67 Majoor. - 420 - «78 -258 61 Kapitein. - 878 - 572 - 194 51 lo luitonnnt - 836 - 404 - 68 20 2e luitenant - 204 - 842 - 48 16 Adj. Ondoroff. - 252 - 827 - 75 80 Sorg. majoor - 252 - 281 - 29 11'/» Sorgeant. - 252 - 187 ±- 65 26 Het personeel van den vrijwilligen landstorm volt niet onder de bepalingen van dit wetsont werp. Een regeling van de pensfonneering van dit personeel wordt overwogen doch is nog niet tot stond kunnen komen. Blijkens art. 42 is voor het reserve-perso neel dat in dienst is bij het in werking treden van het wetsontwerp het recht op pensioen na 20 jaren dienst in den zin der thans vjgeerendo wet gehandhaafd. Bij algemccnen maatregel van bestuur zal wonden bepaald, welke diensten met dienst onder de wapenen worden gelijkgesteld. De cisch dat het reserve personeel gemiddeld per joor 10 etmalen onder dc wapenen moet zijn geweest, is niet overdreven. In normale tijden zol de diensttijd van der» reservist voor het grootste gedeelte bestaan uit tijd niet onder de wapenen doorgebracht Opvoering van de vergoeding voor dezen diensttijd zou in het algemeen derhalve leiden ot te -hooge pensioenen en voor de schatkist te bezwarend zijn. Indiening van een wetsontwerp als waarop werd gedoeld ten behoeve von de tusschcn 1 Augustus 1014 cn 1 Januari 1018 gepension- ncerdc reservisten, kan van de regeering niet worden tegemoet gezien. Bij nota van wijzigingen is oon art. 13 een zin snede toegevoegd, om te voorkomen dat dienst tijd bij het Teserve-pcrsoncel, welke met vier per mille is vergolden, bij het bepalen van het pensioen krachtens art. 50 der Pensioenwet 1022 niet meer in aanmerking zou kunnen wor den gebracht. Telefoon 852 - Postrekening 75821 Goede nikkelen Pols-en zakhorloges t 4f 4.85 en i 4.50 door C. N. en A. M. WILLIAMSON. Uit het Engelsch door W. J. A. ROLDANUS Jr. 75 Terwjjl hij deze dingen bedacht, bracht hij den auto in beweging in de richting vanj den Gaylor Ranch. Er was geen slecht stuk je weg. Dat was een verzinsel van Carmen om het plan, dat zij voor Angela gemaakt, had. aannemelijk te maken. De weg was al maanden geleden voltooid en Nick vloog daarlangs met een vaart, die hem met de politie in aanraking gebracht zou kunnen hebben, wanneer die er geweest was. De weg liep door braakliggend weiland, dat ge- ïrrigeerd. bemest en met alfalfa beplant worden zou; en bij een bocht in den weg zag hij iets, dat zijne oogen trof als werd er vitriool in gegooid. Hij zag het woeste vee door de afrastering breken de nieu we kudde, die Carmen pas uit Arizona ge kregen had- Hij zag ze vechten en elkaar vertrappen cn door het gat stroomen als een watervloed door een gebroken dijk. Hij zag een gedaante in het wit naar zich toe vliegen en hij wist. dat het Angela was wist, dat zij sterven moest, als hii niet od tijd was om haar te redden. Nick stuurde den auto den weg af in het door de zon geblakerde gras. Hij zag eruit als een doode, van wien alleen de oogen en de handen sterke, krachtige handen leefden. De auto hobbelde over de groene golven als in een door de storm gebeukte zee en kreunde als een gewonde stier een van die, welke daar bij de gebroken af rastering met bloed en schuim op. hun bek ken gestorven waren. De woeste, zwarte golf was nu bijna bij haar ipet den dood in haar spoor; maar hij bereikte haar het eerst cn zich uit den auto vooroverbuigend, terwijl deze schuins af week, greep hii Angela en zette haar naast zich neer. Dan deed hij met één draai van het stuur den Bright Angel zwenken en stuurde hem vlak vóór het vee bijna onder de stootende horens en dc trappelende hoe ven. Zoo schoot hij langs de golflijn heen, daar hij niet kon draaien zonder liet gevaar te loopen vertrapt te worden. Juist toen de auto voorbij was, drong het vee onweer staanbaar op, maar Nick en Angela waren nu buiten het bereik van hoeven en horens. Drie bereden cowboys zagen, dat de race gewonnen was en stieten een woesten tri omfkreet uit, maar hun plicht was om bij het vee te blijven. Zij gingen voort met hun werk, nu zij wisten, dat de auto veilig was. Nick echter zag de mannen niet en hoorde evenmin hun vreugdekreten. Angela was half bezwijmd. Haar steu nend, stuurde hij zoo goed als het ging, ter wijl hij de vaart verminderde uit vrees, dat de veeren van den wagen zouden breken. Hij reed van Mrs. Gaylor's huis af, niet er heen. Hij wilde ook voor geen enkel oogen blik Angela meer naar Carmen terugbrengen. Daar zij echter alleen was en een flauwte had, kon rij niet naar zijn huis gaan. Hij dacht er een oogenblik over naar Bakers- field, waar een dokter was, te rijden- Maar toen hij zag, dat Angela weer bijkwam en diep, maar snikkend adem haalde, liet hij den auto tn de koel/? schaduw van een paar jonge noteboomen en eiken stilhouden. „Je bent veilig, liefste, veilig," fluisterde hij, als kalmeerde hij een klein kind. „Je behoeft nu nergens meer bang voor te zijn.* Angela sloeg haar oogen open cn keek hem door haar wimpers aan, zooals zij hem nog nooit aangekeken had. „Ik dacht op dat oogenblik aan jou," prevelde zij. „Ik dacht, aan jou ik verlangde naar je. Juist toen ik verwachtte te sterven." Haar oogen.. haar stem, haar woorden verbraken de laatste hinderpaal, die hem nog tegenhield; en hij zou geen man ge weest zijn, als hij niet al zijn liefde en vereering in een stortvloed van woorden hekend had.' JUWELIER OPTICIëN. Utrechtóeheitraal 25 Levering voor elke tak van SPORT en TENTOONSTELLING van: „Lieveling liefste van mijn hart dacht je, dat ik je zoo zou hebben laten sterven? Ik moet het gevoeld hebben moet het gehoord hebben, dat Jij mij riep. Ik zou een gedachte van jou aan de andere zijde der wereld voelen." stamelde hii. „Als ik in mijn graf lag en jij me noodig hadt, zou mijn geest in mijn lichaam terugkee- ren, om jou te dienen. Wat heb ik je lief, liefste, wat heb ik Je liefl Zulk een liefde kan je niet koud laten. Ik behoor niet tot jouw wereld, maar daal af in de mijne of help mij in de jouwe te komen. Geef mij een weinig liefde, heel weinig maar. en ik zal je mijn ziel geven." „Zeg het toch niet zeg het toch niet!" smeekte Angela. Zij richtte haar hoofd van zijn aim op en ging wat van hem af zitten." „?k weet, dat ik eon ongelukkige ben!" zeide hij. „Ik moest doodgeschoten worden, dat ik over mezelf spreek, terwijl jij in zoo n toestand bent. De woorden kwamen als van zelf. Ik heb ze steeds ingehouden, maar dat is geen excuus. Vergeef het mij!" „Neen je moet het woord vergeven niet gebruiken nu ie pas mijn leven gered hebt. Maar ik mag je niet verder laten gaan!" „Nu niet- Ik weet het Maar later „Neen, nooit- Denk niet, dat ik je niet zou kunnen liefhebben. Dat is het niet. Ik zou het kunnen. Ik Maar ik mag niet lief hebben. Het is onmogelijk! Ik had het je al lang moeten vertellen. Het eenige, dat wij beiden kunnen doen is vergeten. O, als ik je als vriend had kunnen houden! Maar ik voel. dat dit nu ook onmogelijk (gewor den is! Kunnen we hierna nog vrienden zijn?" „Neen. we kunnen geen vrienden zijn," herhaalde hij, heel bleek en bijna gebroken door de spanning, die hij doorstaan had. „Maar ben je er zeker van?" „Volkomen zeker. O, Nick, lieveling, lie veling. ik wou, dat je me hadt laten ster ven!" Hij keek haar vreemd en droef aan. „Zou dat beter geweest zijn dan mij liefhebhen?" vroeg hij zóó zacht, dat zij zijn woorden nauwlijks verstaan kon. „Ja, het zou veel beter geweest zijn," ant woordde zij, terwijl zij haar gezicht inet haar handen bedekte, om de tranen, die in haar oogen brandden, te verbergen. Zij was nu te zwak voor de uitlegging, die zij met zonsondergang tusschen het roodhout gege ven zou hebben. Dit was er geen oogenblik voor. zij voelde zich niet in etaat tot ver klaringen. Zij kon alleen voelen en voor hem verbergen, dat zij voelde of tenminste een gedeelte daarvan; want indien hij maar half raden kon hoe zij hem liefhad en naar zijn liefde verlangde, dan zou zij op dit oogenblik, met rijn lippen op de hare, fn ziin armen liggen. Geen orvgenblik kwam het in haar hp. dat hii haar geheel verkeerd begrijpen kon. Zijn lippen waren doodsbleek. „Heel goed," zeide hij. „Het is beter voor mij, dat u open hartig geweest bent. Het cenige wat ik u nog vra/gen wil is mij vergiffenis te schen ken, dat ik op een oogenblik als dit gespro ken hbe. Ik zal u niet meer lastig vallen. Maar ik neem geen woord terü'g. Dus weet u nu alles. Probeer niet te praten en ik zal niet veel tegen u zeggen. Trouwens ik ge loof niét, dat ik het zou kunnen, al wou ilc het. Ik zal u naar Baker.sfield brengen. Maar wil ik u naar een aardigën ouden dokter rijden, dien ik ken en die u iets kan geven om wat op te knappen, of wil ik u aan een hotel afzetten? Want ik kan u niet uit leggen, waarom; vraag het mij dus niet. ik laat u in geen geval meer naar Mrs. Gay- lor gaan. Daar heb ik mijn reden voor. Mis schien zult u die eenmaal hooren, doch waarschijnlijk nooit van mij. Ik zal uw ka menier en uw bagage halen, wanneer u er gens onder dak bent- Als u sterk genoeg i?ent. zal het het beste zijn vanavond naar San Francisco te gaan. Zoek daar Mr. More- house op en laat hii goed voor u zorgen. Want het is zoo,'u on ik kunnen geen vrien den zijn." (Wordt vervolgd.) m TELEFOON 70 ra

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 5