STADSNIEUWS. SPORTNIEUWS DE VLOOTWET. Het standpunt van B. en W. van den Haag. Op de vragen van dc Haagsche raadsleden Mullens en van Bommel 1. Vinden B. en W. van 's-Gravcnhoge in de door de dagbladpers ter kennis ven de burgc- ij gekomen mededeelingen, over verschil van inzicht ten aanzien vein dc uitvoering van voor 's Rijks schatkist kostbare plannen, die den mi nister van financiën aanleiding moeten zijn om zijn arbeid niet voort te zetten, geen redenen om hetzij afzonderlijk, hetzij in overleg met de besturen der grootc gemeenten van Nederland," tot de regeering een woord van waarschuwing tc richten, op grond van dc door de regcering elve aan de gemeentebesturen in overweging jgegeven bezuiniging 2 Bij aldien B. en W., gelet op dc positie er gemeentebesturen in onze Staatsinrichting, ezwaren moeten maken tegen een dergelijke raag, die den stellers wordt ingegeven door 'en „in Handel en bedrijf heerschenden nood- oestand", woordoor het opleggen van verdero [aanzienlijke lasten dient te worden vermeden, is et don, naar hun oordeel, niet noodzakelijk, m de regeering dien toestond der burgerij te erduidelijken, waor blijkens het zeer gewaar deerd oordeel van een gezaghebbend autoriteit als jhr. mr. D. J de Geer, de draagkracht der Nederlandsche burgerij dreigt te worden over- chreden 3. Vinden B. cn W. noch in vraag T, noch in aog 2, aanleiding tot vervulling der wenschen jxon de stellers, zijn zij don bereid, ol of niet in overleg met de regecring, een regeling in het leven te roepen, die den Middenstand in de- _en benarden tijd zal ten goede komen 4. Willen B. en W. te dezer zake in vraag 5 bedoelde regeling advies inwinnen van de Ka- er van Koophandel en Fabrieken hebben B. en W. geantwoord 1. B cn W. staan op het standpunt, dat het [gemeentebestuur als regel zich niet moet wen- *cn tot de rijksregering over onderwerpen, die echts zijdelings verband houden met dc huis- ouding der gemeente. Het verband van et in deze vraag genoemde onderwerp met de huishouding der gemeente is bovendien zoo erwijderd, dat de vraag zou kunnen rijzen of een desbetreffend verzoekschrift aan de regee ring met het oog op art. 8 van de Grondwet, dat het recht van wettig bestaande lichamen om, verzoekschriften tot de bevoegde macht te rich ten, beperkt tot onderwerpen tot hun bepaalden werkkring behoorende, wel toelaatbaar is. B. en W. ontraden ernstig een inmenging van de zijde der gemeente in deze zaak, die de regce ring met de volksvertegenwoordigers heeft te ehondelen. 2. Omtrent deze vrcag geldt in het algemeen het zelfde, als met betrekking tot de eerste vraag is geantwoord. B. en W. meenen, dat, in dien 'de draagkrachten der Nederlandsche bur gerij door de regeering te worden overschat, het de taak van de volksvertegenwoordiging zou zijn, de regeering hierop te wijzen. 3. en 4. Zonder eenige nadere aanduiding an den aard der regeling ten behoeve van den middenstand, waaivan hier sprake is, is het moeilijk op deze vraag een antwoord te geven. B. en W. meenen, dat niet dan in uiterste nood zakelijkheid maatregelen als tijdens den oorlog wel zijn genomen, weder in het leven zouden moeten worden geroepen. Naar hun mecning bestaat zoodanige noodzakelijkheid thans niet. DE ZOMERTIJD. Wanneer zal de eind datum zijn De heer Braat, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van binnenlandsche za ken en landbouw de vraag gesteld of de minis ter bereid is mede te doelen, of de gegevens bedoeld aan het slot van het antwoord op de vragen betreffende den einddatum van den zo mertijd, zijn ontvangen en de vaststelling van dien datum spoedig is te gemoet te zien OUD MINISTER CREMER Heeft een operatic ondergaan. Oud-minister Cremer, laatstelijk Neder- landsch gezant te Washington, heeft Maandag in een ziekeninrichting tc Amsterdam een ope ratie ondergaan. Gisteren was zijn toestond be vredigend. HET PERSONEELSVRAAGSTUK BIJ DE P.T.T' Is het noodzakelijk het commie- zcncorps jaarlijks aan te vullen? De heer Oud, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: Is het juist (zooals in de dezer dagen van de hand van den directeur van het post- en tele graafkantoor te Winschoten verschenen brochu re „Eene beschouwing betreffende het perso neelsvraagstuk bij den Post- en Telegraaf» dienst" wordt becijferd) dat bij het dienstvak dor posterijen en telegrafie op elke 25 ambte naren I hoogere ambtenaar werkzaam is, zoo dat, bij stopzetting der comrniezenrecruteering, zelfs over 20 jaar nog, de administratie over een voldend aantal hoogere ambtenaren zal be schikken? Mocht de minister op deze vraag een toestem mend antwoord geven, is hij dan bereid, geen verdere maatregelen te treffen tot de voorge nomen aanstelling van 5 surnumerairs bij den post- en telegraafdienst? Mocht hij daartoe niet bereid zijn, wil hij don aantoonen, dat het noodzakelijk is, het commie- zenkorps jaarlijks aan te vullen? RADIONIEUWS. Een radic-teoroom. Rotterdam heeft een nieuwe attractie gekre gen, welke zeker algcmecne waordeering zol vinden. De vertegenwoordiger van de Société Fran^aise Radio-électrique heeft in combinatie met den exploitant van Restaurant Stroomberg in een pond aan den Schiedamschen Singel een Radio-tearoom geopend. Hier zal men onder 't genot van een kopje thee of een andere vervcrsching radio-concer ten kunnen bijwonen, welke op een verschillend uur van den dag te Londen, Parijs, Brussel en in Den Haag worden gegeven. Men heeft voor dit doel een paar radio-toe- stellen van de Société-Fronfoise opgesteld, waardoor men op bepaalde aangegeven uren in dit intieme lokaaltje concerten van Londen, Parijs en Brussel zal kunnen bijwonen. In de benedenverdieping, waarheen men langs een fraai gebeeldhouwde eiken trap afdaalt, heeft men een kleine expositie ingericht van de rodiogehoortoestellen van de groote Fransche Societé. De eerste dagen na de installatie mag 't mis schien nog niet feilloos'gaan, men is overtuigd, dat ieder die binnen enkele dagen de radio- gehoorzaal bezoekt, verrast zal zijn over het geen hij hier op zulk eenvr^pdige manier zal hooren. DE TWEE HOLLANDSCHE ADVOCATEN IN HET ROERGEBIED. Mr. van Houten heeft in 5 van de 15 zaken vrijspraak ver kregen. Uit den Haag meldt men ons Zooals reeds eenigen tijd geleden is gemeld, waren mr. D. van Houten en mr. Donker Cur- tius van Duitschc zijde aangezocht om in Duitschland te gaan pleiten voor Duitsche over heads- eA andere personen, die in verband met den weerstand in het Roergebied door de Fran sche bezettingstroepen waren gearresteerd cn voor den krijgsraad moesten terechtstaan. Nadat mi*. Donker Curtius reeds eenigen tijd in Duitschland had doorgebracht, is ook mr. D. van Houten daarheen vertrokken. Thans kan worden medegedeeld, dat mr. van Houten in 14 dagen tijds in 15 zaken heeft ge pleit cn dat hij in 5 dezer zaken vrijspraak heeft verkregen. DE MOORD OP DEN SEINWACHTER. De gearresteerde in vrij heid gesteld. De zwervende koopman uit Den Helder, die was aangehouden als verdacht \en den moord op den spoorwegambtenaar bij de halte Gies- sen-Nieuwkerk, is gisiteren weer op vrije voe ten gesteld. Een andere persoon, een goede bekende van de familie van den vermoorde, is thans aangehouden en naar Dordrecht over gebracht. Dat de moord gepleegd zou zijn met het doel tc stelen, wordt meer en meer betwijfeld. Een wraakmoord Men meldt nader uit Peursum aan de Stond. De geheele omgeving is onder den indruk van het drama Nu meer bijzonderheden be kend worden, blijkt met welk een gruwelijk overleg en duivelschc vastberadenheid de moor denaars tc werk zijn gegaan, en alles wijst er op, dat we hier met een wraakmoord te dóen hebben. Het laatste werk van boenwachtei De Jong was 's avonds het uitblazen van de lan taarn, die in de richting Dordrecht, een eindje van dc stopplaats verwijderd hing. Toen hij zich daar omstreeks middernacht weer heen begaf, hebben de moordenaars hem daar opge wacht, en met een zwaren ijzeren hamer de doodelijke slagen op zijn hoofd toegebracht. Het corpus delicti werd 's morgens in de nabij heid gevonden. De sleutels, welke de vermoor de bij zich droeg, hebben de bandieten ge bruikt, om zich van het kasgeld meester te ma ken en ze daarna weer in zijn broekzak gestopt. Omdat eiken avond het ontvangen bedrag naar het station wordt opgezonden, bedroeg het kas geld slechts 5.Het lijk van den vermoor de, die 38 jaar oud was en een weduwe met vier kinderen achter laat, is direct ter onder zoek naar Dordrecht vervoerd. Met politiehon den had men geen resultaat, omdat het lijk door de buren in huis was gebracht, en zich te veel mcnschen op het terrein hadden bege ven. EEN EIGENAARDIG GEVAL. Een Hagenaar de heer M. W. J. v. d. H., wo nende Laan van Meerdervoort, vertoefde den 27en Juli in een hotel te Luzern. Hij zat -aan een tafeltje cn moest even weg. Hij'liet zijn portefeuille met 800, zijn identiteits- en na- tionaliteitsbewijzcn op het tafeltje liggen cn toen hij terugkwam was de portefeuille verdwe nen. Nasporingen leidden tot nietsde porte feuille wos en bleef weg. Eenige dagen later komt de heer H. thuis cn vindt een groote envelop uit Luzern met voor T.60 strafport-zegels er op Bij opening van de envelop komt de vermiste portefeuille te voor schijn. De papieren zitten er nog in en boven dien nog 400, die in den achterzak geborgen waren geweest. De andere 400 waren verdwe nen. Hier is dus vermoedelijk een amateur-dief aan het werk geweest en bovendien heeft hij" haast gehad, want dc portefeuille werd denzclf- den dag nog naar Nederland gestuurd onge- frankcerd. De envelop zal nu naar Luzern worden op gezonden voor het schriftonderzoek. BESLAG OP EEN PREM1ELEF.NING. De politie grijpt in. Men meidt ons uit Rotterdam: Door de Cen trale Recherche heeft gistermorgen op last van de Justitie dc bussen en verdere bescheiden be treffende de thans gehouden wordende trek king der 433ste premieleening van de N. V. „Utile" en „Tijdgeest" te Rotterdam in beslag genomen. Een en ander wegens overtreding van de Loterijwet. Men was van morgen onder notarieel toezicht begonnen met de loterij, zooals dit gewoonlijk geschiedt. Toen ongeveer 350 nummers waren uitgeloot, greep de poli tie in en legde beslag op alles, wat aanwezig was. EEN OPLICHTER AANGEHOUDEN. Door de Amsterdamschc re cherche. Door de recherche te Amsterdam werd nl- daar op verzoek van den Commissaris van Po litie van Rheden aangehouden zekere L. ver dacht van oplichting van ruim 600.— ten nadcelo van verschillende personen alhier. Hij had ook te Velp in een hotel, met een da me gelogeerd, doch was vandaar zonder be talen vertrokken. De man is, nadat procesverbaal tegen hem was opgemaakt, ter beschikking van de Justitie gesteld. BRUTALE BEROOVING. Onder Loosduinen In den nacht van Zaterdag op Zondag is op I den Haogweg onder Loosduinen de 40-jerige C. M., metselaar uit Nijkerlc, werkzaam to Loosduinen, aangevallen door 3 mannen, dio hem met een steen bloedend aan het hoofd verwondden en hem daarna beroofden. De man, die eenigen tijd later daar gevonden werd, is voorloopig door dr. Boekelman. uit Loosduinen verbonden en vervolgens naar het ziekenhuis vervoerd. De waorschijnlijke hoofddader, de 34-jarig© W. P. K. uit de Noorderbeekstr. vluchtte bij do komst der politie in zijn woning door den achteruitgong. Voorts is Zondagmiddag aangehouden op de' Valkenboschkade als verdacht vpn deze aan randing J. M. S., wonende Gevers Deynoot- straat in Loosduinen. Verder wordt verdacht de 29-jarige los werkman H. C. T., die in dcnzelfden nacht we gens dronkertschap von den Hoagweg in Loos duinen is opgebracht. Deze is van het politie bureau Riviervischmarkt overgebracht naar Loosduinen. De toestand van den aangevallene is nog steeds niet -zonder levensgevaar. Hij kon eerst gistermiddag worden gehoord. VAN EEN UITGESTELD HUWELIJK. Een nieuw argument voor Braat tegen den zomertijd f Te Barneveld zou zich een reeds niet meer jeugdig p.aartje uit een der buitenwijken in ondertrouw doen opnemen. Een boerderijtje was al gekocht en keurig in orde gebracht. Overgelukkig begaf zich het paartje dan ook op weg naar het gemeentehuis. Alleen met „de nije tied", welke in hun buurtschap natuur lijk contrabande is, werd geen rekening gehou den. Ten gemeentchuize aangekomen, vonden de jongelui dientengevolge dc deuren gesloten, zoodnt zij onverrichterzake huiswoarts moesten keeren, met het vaste voornemen evenwel, do volgende week wat vroeger van huis te gaan. HAASTIGE SPOED. De dubbeltjeshengclaar. Toen de wandelaar de Beekstraat te Arnhem inkwam zag hij een oploopje. Hij was niet groot van gestalte en trachtte dus zijn blikken tusschen de lichamen der nieuwsgierigen door te boren. Opeens zag hij hettwee op de straat ge strekte becnen, twee schoenen die krampachtig heen en weer bewogen. Een ongeluk. De wandelaar tuurde de Beekstraat af naar den verkeersagent cn besloot hulp to halen. Hij verwonderde zich over dit gebrek aan ini tiatief bij zijn medemcnschcn. Halverwegen zijn tocht naar den verkeers agent zag hij twee verpleegsters. Dht was een tref, de ngent kon het verkeer blijven leiden, de zusters, van het geval op de hoogte ge bracht, beloofden hulp te bieden. Het drietal wandelde naar de bewuste plek waar nog steeds het publiek bijeen hokte. De komst geschiedde zoo resoluut, dat de omstan ders uit elkander weken. De wandelaar drong naar voren, zag het slachtoffer en verschoot van kleur. „Het slachtoffer" op z'n buik op de straat- steenen gelegen, hengelde met een latje tu£ schen het rooster van oer. keldcrhol, waarin z'n zoontje een dubbeltje had verloren. Met versnelden pas verdween de wandelaar. 'Aldus verhaalt dc N. Arnh, Crt. TRAGISCH ONGEVAL. Bij het zwemmen verdronken. Maandagavond omstreeks 9 uur was een drie tal jongelui in de Hoofdvaart van den Spaarn- woudc-rweg te Haarlemmermeer aan het zwem men Een hunner, de 20-jarige J. Zoeteman, wo nende aan den Vijfhuizerweg te Haarlemmer meer, verdween hoewel hij vrij goed zwemmen kon, plotseling in de diepte. Zijn kameraden trachtten hem nog te redden en doken verscheidene malen, maar het mocht niet baten. Direct werd van het Stoomgemaal te Leyden een dreg gehaald, waarmede het lijk omstreeks 20 minuten werd opgehaald. Door dr. Nanninga werd nog getracht de levensgeesten op te wekken, doch helaas zonder resultaat. Dit tragisch ongeval in de daar anders zoo stille omgeving, bracht groote opschudding te weeg. School- en Kerknieuws. AlG. S'/NODE NED. HERV. KERK. xvn. Practisch werk voor de eerste intrede. De president opent de vergadering, leest Jesaja 55 en gaat daarna voor in gebed. Aan de orde wordt gesteld het verslag der hooglecraren vanwege de Ned. Herv. Kerk te Leiden, Utrecht en Groningen. Prof. Aolders deelt hierbij mede dat prof. Meyboom zijn bi- bibliotheek ten geschenke heeft gegeven, voof een deel ook aan de Kerkelijke bibliotheek to Groningen. Ook wijst hij er op, dot sommige kerkelijke hoogleeraren cursussen geven aan reeds gevestigde predikanten. Hij juicht dit toe. In Leiden lieten 33 studenten zich inschrij ven, in Utrecht 86, terwijl in Groningen 50 werden ingeschreven. Prof. Knappert te Leiden gaf voor de stu denten een stijlcollege; zijn hooggeleerde wijst op de onbillijkheid, dat vrouwelijke studenten, die het toch ol hooge collegegeld van 300 betalen, ook nog 25 gullen moeten betalen voor inschrijving in het kerkelijk album. Een schrijven van ds. Ruysch van Dugtercn over het collegegeld voor theologische studenten wordt ter afdoening gelaten aan de Algem. Synodale Commissie. De lijst der te geven lessen in den cursus 1923/24 wordt goedgekeurd. Ds. van Dijk brengt rapport uit over de exa mina ,der Provinciale Kerkbesturen. Er werden 36 geëxamineerd, 3 afgewezen. Het rapport wordt goedgekeurd. Mr. Tijssens rapporteert over de toevoeging aan art. 66 v. h. Reglement op de Vacaturen. Deze bedoelt, dat de predikant vóór zijn eerste intrede althans ecnigeimate practisch werkzaam geweest zij. De consideraties zijn in meerderheid legen. Na breedvoerige discussie wordt deze toevoeging aangenomen met 10 tegen 9 stem men, nadat een amendement is aangenomen, waardoor duidelijk is gemaakt, dat dit practisch werk bij voorkeur bij een predikant mo%t wor den verricht. De president verdaagt hierna de zitting. DS. H. PIERSON. f In den leeftijd von 89 jaar overleden. In den ouderdom van 89 jaar is te Groningen ten huize van zijn zoon ds. J. L. Pierson over leden. ds. H. Pierson, oud-directeur der Hel dringgestichten te Zetten. EEN ANDERE STAAT DES LEVENS. Van bezuinigingsinspecteur tot pre dikant. Bij de Ned. Herv. Gem. te Hendrik Ido Am bacht is beroepen mr. J. F. Dijkstra, candidaat te 'sGravenhagc die dat beroep ook heeft aan genomen. Mr. Dijkstra is thans bezuinigingsinspecteur aan het Departement van Financiën. Hij was enkele jaren geleden candidaat bij de Ned. Herv. Gem., maar ging over tot do Geref. Kerken, alwaar hij na het vereischtc exa men eveneens beroepbaar werd gesteld. Hij be dankte echter voor op hem uitgebrachte be roepen en ging na verloop van tijd terug naa: de Ned Herv kerk. Thans zal hij bij dit kerk genootschap in het ambt actief gaan dienen meldt het Vad. Luchtvaart. LUCHTVERKEER. Tusschen Nederland en Frankrijk. De minister van buitenlandsche zaken heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer doen toe komen een afdruk van een op 2 Juli 1923 te Parijs onderteekende voorloopige schikking be treffende het luchtverkeer tusschen Nederland en Frankrijk. Deze schikking omvat bepalingen, waaraan de vliegers en vliegtuigen, die het ver keer tuschen de beide landen onderhouden, moeten voldoen en stelt regelen voor het ver voer van passagiers en goederen. Zoo moeten equipage en passagiers voorzien zijn van iden- tilcitsstukken en paspoorten als voor het ver keer tusschen beide landen word vereischt, het zij door de geldende algemeene wetten en voor schriften, hetzij door bijzondere beschikkingen voor het luchtverkeer Behalve in geval van nood moeten vliegers die zich naar een der beide landen willen be geven of hen willen verlaten zich gedragen naar de geldende voorschriften voor het overschrij den der grens, terwijl zij voor landingen en op stijgingen alleen gebruik mogen maken von dc hiervoor aangegeven vliegvelden en vliegha- vens. De vliegtuigen mogen geen wapenen, munitie, gifgassen, ontplofbare stoffen of postduiven ver voeren, terwijl zij zonder speciale vergunning van den staat, waartoe zij behooren, geen toe stellen voor draadlooze telefonie en telegTafie aan boord mogen hebben. De vliegtuigen mogen goederen en passagiers tusschen beide Janden vervoeren. Een uitzonde ring wordt echter gemaakt voor het binnen- landsch verkeer. Al deze transporten zijn onderworpen aan de geldende voorschriften. Brieven en postpakket ten mogen worden vervoerd, indien dienaan gaande tusschen de post-administretie's der bei de landen een overeenkomst bestaat. DE VLIEGWEER IN GOTHENBURG. Het Luchtvaartcosgres. Draadloos d.d. 7 Aug. uit Stockholm: Het luchtvaartcongres te Gothenburg zal morgen geopend worden. Afgevaardigden uit Argen tinië, Oostenrijk, België, Brazilië, Chili, China, Tsjecho-Slowakije, Denemarken, En geland. Finland, Frankrijk, Holland, Italië. Japan, Joego-Slavië, Polen, Portugal en Uruguay zullen daar hun land vertegen woordigen. Dc kwestie van oprichting van een be voegd instituut om gevallen, betreffende ongelukken en schaden aan bezittingen toe gebracht door een vlieger in een vreemd land, te behandelen zal besproken worden. De Zweedschc koning zal de verschillende gedelegeerden ontvangen. Zaterdag biedt de koning de gedelegeerden een diner aan, waarna een bezoek aan Stockholm wordt gebracht. ERNSTIG VLIEGONGELUK. Christiania, 6 Aug. (W.-B.). Heden- namiddag is op het Kjeller-vliegterrein een toe stel van Engelsche herkomst naar beneden ge vallen en in brand geraakt. De sergeant-bestuur der en een passagier, een vlieger-soldaat, werden gedood. De oorzaak von het ongeluk is niet vastgesteld. zen als deelnemers aan de a.s. wereldkampioen* schappen do volgende renners Amateurs op de boonJhr. G. Bosch van Drakesteijn, A. Moizairac. M. Peetors, J. Wil- lems. Amateurs op den weg J. G- van Dijk, Vinkevcen, J. Maas, J. Oudenaarde en J. Wil- lems. Prof. korte afstand P. Moeskops, titelhou der, J. van Boxsel, KI. van Nek, en waarschijn lijk Gerard Leene. Prof achter zware motcren K. Storm. Zwemmen. EEN TOCHT OVER HET KANAAL. Het B. T. A. seint ons uit Calais d.d. 6 dezen De zwemmer Sullivan volbracht een zwem tocht over het Kanaal in 27 uur en 45 minuten. Zijn zevende poging. De N. R. Ct. meldt omtrent de geslaagde po ging van Sullivan om het Kanaal over te zwem men: Na kapitein Webb en na Burgess dus deze Amerikaansche zwemmer, die al zoo lang op de loer lag te Dover. Zondagavond is hij in zee gegaan en Maandag avond om 8 uur had hij zijn doel bereikt en zette hij in Calais voet aan wal. De afgelegde afstond bedraagt 90 K.M., zoo dat Sullivan meer dan 3 K.M, per uur heeft ge zwommen. De Amerikaan is de derde dit geslaagd is, eigenlijk, die zoo gelukkig geweest is te sla gen; want, men weet, dat het slagen van een ka- naaltocht niet in de eerste plaats afhangt van de capaciteiten van den zwemmer, van zijn con ditie of toerusting, maar dat de hoofdzaak is.~. het juiste oogenblik te kiezen. Tij en wind be slissen over het succes. In de tweede plaats geldt de toerusting als hoofdfactor van het slagen. Is de huid van den zwemmer voldoende ingevet en, vooral, is de bril waterdicht? Onze landgenoot,, de bekende zwemmer Piet Ooms, die ol bij herhaling ge tracht heeft de krachttoer to verrichten heeft menigmaal juist met de bril te sukkelen gehad. Als hij nog fut genoeg had verder te gean, belette een vinnige oogontsteking hem dit. Na Webb in 1875, die er toen 21 uur 49 min. overdeed, slaagde Burgess op den 6den Sep tember 1911 en deed er toen over 22 uur 35 min. Sedert zijn er honderden pogingen geweest van onderen; men heeft het geprobeerd van de Fransche en Engelsche kust af; er zijn heele berekeningen gemaakt, theorieën opgebouwd, statistieken aangelegd en er heeft zelfs een zwemmer, die op 250 M. van de kust, nadat hij 23 uur gezwommen had, moest opgeven, later zelfmoord gepleegd. Dit was Sullivan's zevende poging. Hij is to water gegaan Zondagavond om 5 uur 22 en bereikte Calais gisteravond om 8 uur 45. Toen hij uit het water kwam moest hij gesteund wor den en bereikte aldus het Casino. Hij werd door de bezoekers luide toegejuicht. Bij het vertrek nam de vloed hem mee en in 25 minuten was hij een mijl (1609 M.) ver. Om 8 uyr 10 had hij vijf mijlen afgelegd; de Zee was erg rustig. Verschillende booten, die Ca lais aanded°n brachten berichten over de vor deringen, die de zwemmer maakte, binnen. In Dover staan nog tal van zwemmers en zwemsters klaar om te probeeren wat in bijna een halve eeuw slechts aan drie zwemmers ge lukt is. Nog een nieuwe poging. Een Decnsche zwemster geeft no 15 uur op. Het N. T. A. seint draadloos uit Londen <^d< 7 Augustus Mrs. Milla Corson, de Deensche vrouw v^k een Amerikaanschen oud-marine-officier heeft een hardnekkige poging ondernomen om over het Kanaal te zwemmen. Zij verliet Dover gistermorgen en gaf te mid14 dernacht op, twee mijlen van do Saugette-kb'p- pen nabij kaap Grisnez. Zij was ongeveer 15 uren in het water geweest. Den geheelen afstond zwom zij vrij snel en indien de zee in het midden van het Kanaal zes of zeven uren lang niet zoo onstuimig waro geweest, don zou zij in hoar poging zijn ge slaagd. TK. M. Zwemwedstrijd. Do jaorlijksche 1 K.M. zwemwedstrijd door hef plantsoen, uitgaande van de zwemclyb „Nep- tunus" zal dit jaar worden gehouden op Zater dag 1 September des middags om 3 uur. Voetbal. Het conflict in den N. V. B. Hot verzoek van de Westelijke Eerste Klcs- sers om voortaon in een afzonderlijke compe titie te spelen zal door net N. V. B. bestuur worden behandeld in de op o.s. Zaterdag te houden vergadering. Naar dc Sportkroniek verneemt heeft het Bondsbestuur besloten alle Eerste Klosscrs in het Westen en de W.E.K. uit tc noodigen om rich in die vergadering te doen vertegenwoor digen, teneinde het ingediende verzoek te be spreken. Lawn tennis. NEDERLAND—BELGM. De Hollandsche ploeg. De Nederlandsche ploeg welke Zaterdag IS cn Zondag 19 Augustus te Arnhem tegen da Belgische zal spelen wordt als volgt sa mengesteld (wijzigingen door bedartken voorbehouden). F.nkelspelen: 1. jhr C. v. Lennep, 2. mr- A. Diemer Kool. 3. H. Timmer. 4. mr. M. v. d. Feen, o. R. Nauta, 6. G. Castendijk, 7. M. C. Sigmond, 8. G. Leembruggen. Dubbelspelen: 1- Van Lennep—Diemer Kool. 2. Timmer—Bryan, 3. Nauta—Feith, 4. CastendIJk—Sigmond. Bekerwedstrijden Alceyon. De Zaterdag gespeelde wedstrijd tusschen Al ceyon en C. V. V. I uit Amersfoort eindigde in 3—2 nederlaag voor C. V. V. De wedstrijd doeg een zeer vriendschappelijk karakter. Wielrijdcn. De Wereldkampioenschappen. Door het bestuur der A. N. W. B. zijn aangewe Garnizoen. Luitenant-kolonel E. A. D. E. Carp, comman dant van het 5de rfgiment vcld-ortillerie alhier, woidt op 27 dezer gedetacheerd in het schiet» kamp bij Oldcbrock. De Majoor J. R. van der Moer, commandant van het Indeelingsdistrict te Alkmaar, is over geplaatst als Districts-Commandant in het dis trict Utrecht, en in verbond hiermede overge plaatst bij het I6e regt. infanterie. Examens. De heer- T. Spanjer alhier slaagde voor hef te Utrecht gehouden examen Fransch L. O. De Illuminatie van de Koppelpoort Betere berichten. Daar men ons herhaaldelijk vraagt hoe het er mee staat, hebben wij opnieuw geïnformeerd en blijkt ons, dot de kans voor dc Verlichting inderdaad belangrijk is toegenomen, doch nog niet is verzekerd. Het Comité zet er onvermoeid alles op om de velen die voor het mooie plan moeite en kosten hebben gegeven en dc tolrijke belang stellenden in de burgerij niet tc leur te stellen. Met vreugde komen wij zelfs melden, dat het Comité in beginsel heeft besloten, dat do ver lichting zal doorgaan, coch in het vast© ver trouwen, dot het nu nog ontbrekende bedrag voor een aan het monument waardige illumi natie, er tenspoedigste zou komen. Nog twee dagen voor de definitieve beslis- A C E 4 cylinder motorrijwiel for ever HUIB HOLSTEY.V Lnocestr. 10 TEL. 757.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3