SPORTNIEUWS STADSNIEUWS, CLEVELAND NEDERLAND EN HET ROERCONFLICT. Onze onzijdigheid. Het Vaderland schrijft Onzijdig moeten wij ook blijven in den strijd tusschen Duitschland ecnerzijds en Frankrijk en België anderzijds. De openbare meening mo ge zich uitsproken over het al of niet recht matige van de bezetting van de Roer, over het al of niet gerechtvaardigde optreden van de bezettende mocht en zoo meer, maar we mo gen ons niet metterdaad in het geschil mengen. Doen de Nederlandsche Spoorwegen dot echter niet door de bekende overeenkomstmet de Fransch-BHgische regiesporen in het be zette gebied We beschikken niet over de stel lige gegevens om hierover een oordcel te vel len. In Duitschland men kan 't nog heden in een bericht van de Maasbode lezen vindt men het wel onneutraal ,en reeds heeft de Duitsche rcgcering zich over de zaak tot de Nederlandsche gericht. Maar wat kan deze er aan doen De Nederlandsche Spoorwegen zijn een partikuliere onderneming. Nu hooren wo van een andere ihbreuk op de onzijdigheid in het Roerconflict. De Belgi-' sche overheid heeft op 10 Maart te Kleef een verkooping gehouden van hout geveld in het Rcichsweld. De Duitsche regeering staat, ge lijk men weet, op het standpunt, dat de inbe slagneming ven de stastsbosschen door de be zettende mogendheden in strijd is zoowel met het verdrag van Versailles als met de Rijnland overeenkomst. Daarom blijven Duitsche firma's van die houtveilingen weg. Kochten ze trouwens, van dat hout, dan zouden ze zich aan straf bloot stellen en door den Pruisischen staat tot schadevergoeding worden veroordeeld. Bij die t eiüng te Kleef nu zijn alleen Nederlandsche. firma's als koopers opgetreden. Niet alleen loopen ze daardoor kans even-, eens straf- en burgerlijk-rechtelijk te worden vervolgd, maar ze wekken in Duitschland pijn lijke gevoelens door iets te doen wat men ginds moeilijk anders kan beschouwen dan als een onneutrale daad. We vernemen verder, dat een Fransche fir- m« misschien zijn er meer aan buitenland se!»*. vermoedelijk ook Nederlandsche firma's een aanbieding doet om, op voordeelige voor waarden, allerlei waren van haar te koopen die in het bezette gebied in beslag zijn genomen, als daar zijnwollen en katoenen stoffen, zijde, confectiekleeren, hoeden, schoenen, leer, auto mobielen, rijwielen, bouwmaterialen, tabak, si garen, chocolade, zeep, olie, azijn, elektrische gloeilampen, ijzerwaren en zoo voorts, alles in groote hoeveelheden en bijna alles geheel nieuw. Behalve dat dit een nieuwe en niet zeer aan gename concurrentie voor verschillende landen kan zijn, geldt ten aanzien van deze in het Roergebied in beslag genomen waren hetzelfde wat van de houtveilingen is gezegdde koo pers stellen zich aan vergeldingsmaatregelen van de Duitsche overheid bloot, en ze verster ken in Duitschland den indruk, dat ons land in dezen jammerlijken strijd actief tegen Duitschland partij kiest. Hier is zeker een mo- rccle verplichting om neutraal te blijven. KOLENUITVOER UIT BELG1E. Speciale vergunning noodtg. De ofdceling Handel en Nijverheid van het departement van Arbeid, Handel en Nijverheid deplt mede, dat, blijkens telegrafisch bericht van Hr. Ms. gezontschap te Brussel, met in gang van 20 dezer de uitvoer van steenkolen cn steenkoolbriketten uit Belgie onderworpen is aan een vergunning von den minister van Nijverheid en Arbeid. CENTRALISATIE POSTCHEQUE Ef GIRODIENST. Naar de N. R. Ct. verneemt zal Vrijdag 24 dezer de centralisatie van de postcheque- en girodienst haar beslcg krijgen, en de dienst van de postkantoren op het centraal-giro-kantoor in Den Haag overgaan. HET BÏNNEKAANVARIN GS-REGLEMENT. Een antwoord van den Minister op het verzoek tot uitstel. Van den Minibar van Waterstaat is in zake het vei zoek tot uitstel van de inwerkingtreding van het nieuwe Binnenaanvaringsreglemcnt door de Schippersver. „Schuttevacr" het vol gend bericht ontvangen „Ik heb do eer U mede te deelen, dat het nieuwe Binnenaanvaringsscglement bereids in werking is getreden, zoodet ik aan het bij Uw nevenvcrmeld telegram gedaan verzoek tot mijn leedwezen niet kan voldoen. „Intusschen vestig ik, wellicht ten overvloede Uw aandacht op het bepaalde onder ITo van het desbetreffende Koninklijk Besluit omtrent het later in werking treden van enkele bepalin gen van het- reglement. Uw bezwaar van onvoldoende bekendheid van het reglement heb Ik getracht te onder vangen door zoo ruim mogelijke publicatie en het aanstonds beschikbaar stellen voor het de biet." DE MOORD OP DEN SEINHUIS WACHTER. Een nieuwe arrestant. In zake den moord te Gicssen-Nicuwkerk is zekere K., een vreemdeling, naor Dordrecht overgebracht en voor den rechter-commissaris geleid. Hij heeft eenige weken geleden aan ,de spoorlijn in die buurt gewerkt en is den nacht van den moord niet in zijn kosthuis bij A. B. te Slicdiecht geweest, terwijl hij den anderen dag zijn kostjuffrouw heeft verzocht zijn broek te willen uitwasschcn. Hij kon daarbij niet ver klaren waar hij in den bewusten nacht van Vrij dag op Zaterdag is geweest. EEN GROOTE BLOEMBOLLENDIEFSTAL. Door de politic tot klaar heid gebracht. Een zeer groote bloembollendicfstal, zooals wellicht nog nooit in de Bollenstreek heeft plaats gevonden, is door de Heemsteedsche pp- litie tot klaarheid gebracht, meldt het Vad. Het geval is vermoedelijk uitgekomen toen <Je heer C. N. van de firma P. N. en Zn. te Heemstede zich op de bollenveiling te Haarlem bevond en daar eenige partijen Darwintulpcn zag staan, die hern bekend voorkwamen. Hq gaf er de- politie kennis van en bij een uitgebreid onderzoek bleek het volgende; De schuurknecht v. d. A. van de firma N. had de sleutels van de schuur en had daar te allen tijde toegang om naar de kadiels te kij ken. Van die gelegenheid heeft hij gebruik ge maakt om een schuit tulpen te Iaden en die af te geven aan De B. te Haarlem, die voor den verderen verkoop zorgde. De B. moet op deze manier ongeveer 200 manden bloembollen hebben verhandeld, wat een bedrag aan duizenden guldens uitmaakt. Dat de schuurknecht nogal brutaal te werk is gegaan, blijkt wel uit hetgeen moet gestolen zijnongeveer 50 60 H.L. Darwintulp Barte- goin, 20 H.L. Tarn Comb Sander, duizenden Will Copland, duizenden Innoccmie Moreno en voorts te veel om op te noemen. Alleen bij De B. zijn uit een pakhuis twee paardenwagens vol bollen in beslag genomen. De politie heeft beslag gelegd op het geld,f dat De B. in huis had. Door dc bekentenis van. C. v. d. A. zijn ook een paar diefstallen, dio^ vroeger gepleegd zijn door W. en Z., aan het licht gekomen. Dezen hebben bekend, dat zijs een partij Pei Blossom hebben gestolen en ver kocht aan zekeren S. De Heemsteedsche politie heeft met den heer C. N. twee heele dagen de bloembollenstreek per auto afgereden om het gestolen goed op te sporen. INBRAAK. Bij de Ned. Scheepsbouw Mij. Zaterdag nacht hebben ongenood© gasten gepoogd de brandkast op het kantoor van de Nederlandsche Scheepsbouw-Maot- schappij aan de Conredstraat ïe Amsterdam open te breken. Vermoedelijk zijn zij met een bootje, va rende door de Oostenburgervaart, op de ter reinen van Goedkoop gekomen. Op het kantoor staan drie Brandkasten cn de kleinste daarvan hebben de inbrekers naar een gangetje versjouwd. Zij hebben toen getracht vermoedelijk met een har.dboortje, dc brand kast, waarin alleen boeken lagen, te forceeren, hetgeen hun niet gelukte. Onverrichterzeke zijn de heeren heengegaan. De politie stelt een on derzoek in. GEHEIME BERGPLAATS VAN SPIRITUS. Groote hoeveelheden ontdekt. Te Hoogezand is een bergplaats van spiri tus ontdekt, welke ongeveer 11.000 liter van meer dan 90 bevatte. Aan accijns zou hiervan moeten worden be taald ongeveer 60.000. Indien de hoogste straf in boete werd toege past, zou zij een bedrag beloopen van 600.000. DE TE AMSTERDAM VERDWENEN i KANTOORBEDIENDE. Houdt hij zich te Groningen op? Het gerucht liep, dat de Amsterdamsche kantoorbediende J. Kant, die wegens verduis tering von 10.500 gezocht wordt, in hotel r^Prigge te Groningen zou zijn geweest cn in hotel „Friesland" gelogeerd zou hebben. Bij een ingesteld onderzoek bleek dc ver dachte reeds te zijn vertrokken. De recherche doet verdere nesporingen. DE RAMP TE SAINT SAUVEUR. De lijken zijn verzonden naar Rosendaal. De heer A. Picters, directeur der Ned. Reis- vereènïging, ontving het volgende telegram, op Vrijdag 17 Aug. des namiddags 3 uur afge zonden door den voorzitter der verceniging ir.r. v. d. Flier uit Lourdes We hebben alle lijken, die gevonden zijn, verzonden naor Rosendaal. Wij vertrekken waarschijnlijk Zaterdagavond. Op het oogen- blik zijn reeds 14 slachtoffers gevonden. De dames Staelcnburg zijn geen slachtoffers. Uit 's-Hrrtogenbosch meldt men ons Dc femilie ontving telegrafisch bericht uit Lourdes, dat de dames Staelcnburg het goed maken. Zij waren niet bij de ramp tegenwoor dig. De oorzaak van het ongeval. De Parijsche redacteur van de Msb. seint dd. 18 dezer uit Lourdes Het opruimingswerk in het ravijn is tot Vrij dagavond voortgezet. Toen rondom en onder dc auto geen lijken, noch voorwerpen, welke aan de verongelukten hebben toebehoord, meer gevonden werden, besloten de autoriteiten de autocar door middel van dynamiet te doen ver nietigen, om aldus een einde te maken aan de ongezonde nieuwsgierigheid der tallooze toeristen, die van alle kanten derwaarts komen en de meest fantastische geruchten over het ongeval rondstrooien. Acht lijken zijn nog niet teruggevonden; het lijk van den chauffeur cn dc ljjken van 7 Hol landers. Wégens de grooté hoeveelheid stcenen en rotsen in de rivier zal het enkel mogelijk zijn deze lijken op te halen, wonneer ze verder op aan de oppervlakte komen. De consul en de andere autoriteiten hebben zorgvuldig alle mogelijke aanwijzingen verza meld, welke dc families in staat kunnen stellen de identiteit van het hun bekende slochtofier vast te stellen. De families der slnchtoffeis zullen van het resultaat der enquête in kennis worden gesteld. Tot dusverre is er geen enkele mededeeling omtrent den naam der slachtoffers, wier iden titeit is vastgesteld, door autoriteiten gedaan. Dc heer Kuypers, die het nog steeds goed maakt, maor nog rust moet houden, heeft mij opnieuw zijn lezing omtrent het onklaar ra ken der stuurinrichting bevestigd. Dit ge schiedde juist op het oogenblik, dat de auto met tamelijk groote vaart langs den weg reed. De heer Kuypers merkte op, dat de snelheid van de auto over het algemeen op verschil lende gedeelten van den weg aanzienlijk was. Vóór het ongeluk had de auto nog even ge stopt, omdat één der inzittenden een wandel stok had laten vallen. De leider von het gezelschop, de heer Klerk, en do ohauffeur wijdden op een gegeven oogenblik zooveel aandacht aan de stuurinrich ting, dat hij begreep, dat er iets niet in orde was. Daarna zag hij, hoe de auto plotseling, juist bij een kromming van den weg, weigerde aan het stuur te gehoorzamen en recht door ging. dwars door de borstwering langs den afgrond heen de laagte in. Over het algemeen verwondert men rich over de groote snelheid, waarmee de auto's gewoonlijk rijden, terwijl men ook verbaasd staat over het feit, dat garage-houders en ohauffeurs langs bergwegen auto's laten loopen met 30 zitplaatsen en meer. Hij bevestigde ook", dat de weg op Kat oogen blik van het ongeluk vrij was. Nog 7 lijken vermist Havas seint Men heeft in het ravijn 25 kilo dynamiet laten ontploffen onder den verongelukten auto. Daarna daalde men er in af en toen bleek, dat het resultaat niet met de verwachtingen overeen kwam. Alleen het voorstuk van de onto was van zijn plaats geslingerd. De bed ding van den stroom blijft dus nog versperd, zoodat men een nieuwe poging zal dienen aan, te wenden. Men is er nog steeds niet in geslaogd de zeven vermiste lijken te ontdekken. Ver moedelijk zijn zij vast blijven haken aan rots- punten in diepe kolken, in welk geval niet te voorzien is, wanneer zij geborgen zullen kun-' ncn worden. Het lijk van den leider nog niet gevonden. Nader seinde Havas nog Vanmiddag is het lijk van juffrouw W. Bus- scher opgehaald. Het werd door haar ouders, die uit Nederland waren overgekomen, her kend. Het lijk van den leider van het gezel schap is nog niet gevonden. Deze zou een groot bedrag bij zich hebben gehaddaarom bewaakt de gendarmerie de oevers nauwlet tend. De opscoringen worden voortgezet. Van den voorzitter van de Nederlandsche Reisvereeniging, mr. Von der Flier, is gister avond door den heer Pieters, leider van het centraal bureau van die vereeniging te 's Gro- venhagé, uit Lourdes het volgende telegram ontvangen Besloten, alleen met ons mede te nemen lij ken, die ontwijfelbaar herkend zijnde ande re blijven in een voorloopigen grafkelder. Iden tificatie van de meestcn door ons onmogelijk, tengevolge van de verminkingen. Wij zullen alle gevonden voorwerpen medenemen, indien men ons hier daartoe machtiging geeft. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Te Eindhoven. Zaterdagmiddag is te Eindhoven de jongge huwde landbouwer Jan van Gouw te Gcldrop door den bliksem getroffen en gedood. HET GEVAAR DER ONBEWAAKTE overwegen. Kar met man en paard door den sneltrein gcgTcpcn. De bejaarde landbouwer J. J. v. d. H., te Bcosd werd Zaterdagmorgen, toen hij den over gang van den spoorweg KesterenDordrecht met psard en ker passeerde, door den juist voorbij rijdenden sneltrein gegrepen. Volgens mededeeüngen van een ooggetuige werd de kor door den trein geraakt en geheel versplinterd. De bestuurder werd omhoog geslingerd en kwam v/el 15 Meter naast het spoor in het gras terecht, waar hij met een beenbreuk cn oen diepe wonde in het onderlijf werd opgenomen. Het poord werd later in het dorpje Rhenoy op gevangen. De bewaking van dezen spoorovergeng was sinds een maand opgeheven. ERNSTIG ONGELUK. In dronkenschap. Zaterdagavond greep op de Westkruiskede te Rotterdam de 45-jarige kc-telbikker N. T., die onder den invloed van sterken drank ver keerde, naar dc lantaarn van een passccrende autobus van den dienst BcukelswegPlasloan. Kij werd tegen den grond geworpen cn kreeg de wielen over zich heen. Met een ernstige her senschudding en inwendige kneuzingen werd hij door den geneeskundigen dienst naar het zie kenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst aan dc bekomen verwondingen overleed. KIND VERONGELUKT. Bekneld tusschen boot en ducdolf. Zondagmiddag speelde de elfjarige M. W. oan het Prirsenhoofd te Rotterdamzij hield zich vast aan een ducdolf ven deï\ aanlegstijger ven den veerdienst Leuveheven—Wilhclminokode. Een der veerbooten naderde en zou op dat oogenblik aonleggcn, hetgeen het kind vermoe delijk niet zag, tengevolge waarvan zij met het hoofd bekneld geraakte tusschen den ducdalf en de bcot. Hevig bloedende uit mond, ooren cn neus werd zij in het weeshuis binnengedragen, vanwaar de geneeskundige dienst haar naar het ziekenhuis vervoerde. Tijdens dot vervoer over leed zij echter. ERNSTIGE AANRIJDING. Eén gewonde. Zoterdagmiddeg omstreeks holf één is te den Haag een rijtuig van lijn 14, komende uit Schevcningen, op een oonhangwogen van lijn 8, komende uit Den Haag, gereden, op het punt waar lijn 14 den Scheveningschen Weg kruist. Het kwam flink aan. De aonhangwagen werd uit de roils en tegen een paar boomen geduwd, die gehecle omkanteling voorkwamen. De wagen werd ernstig beschadigd, een paar polen en banken finaal door midden gereden. De passagiers kwamen met den schrik vrij, behalve een heer, die vermoedelijk in zijn mg werd gedeerd. Hij bleef plat op den grond lig gen en kon zich niet oprichten. Hevige zenuw schokken gingen door zijn lichaam. Onmid dellijk werd de Geneeskundige Dienst opgebeld, "die hem naar den Centralcn Post bracht. Van door werd de getroffene, de heer L. S. Schij- veschuurder, pensiongast te Scheveningen, die een lichte kneuzing oen de lendenen bleek op- geloopen te hebben, naar zijn pension overge bracht („Vad.") School- en Kerknieuw». PREDIKANT ÊFTSTATENLID. De Kerkelijke overheid maakt be zwaar. De heer J. J. T- Spaargaren, predikant bij de N. H. gemeente te Aartswoud, werd dit jaar bij de periodieke verkiezingen tot lid der pro vinciale staten van Noord-Holland gekozen en nam in Juli als statenlid zitting. Naar het Hbld. verneemt heeft de kerkelijke overheid hiertegen bezwaar gemoakt cn den heer Spaar garen uitgenoodigd de vereeniging van de bei de betrekkingen te doen eindigen, aangezien de reglementen der N. H. kerk deze combinatio niet toelaten. De kerkeraad te Aartswoud heeft te kennen gegeven In de vervulling der be trekking Van statenlid door ds. Spaargaren geen enkel bezwaar te zien, omdat de werkzaamhe den van een statenlid niet van dien aard of omvang zijn, dat een goede vervulling van het predikantsambt daaronder ook maar in eenig opricht zou behoeven te lijden. Met belangstel ling wordt het verder verloop van deze aan gelegenheid tegemoet gezien. Kunst en Wetenschap. ÖC STADSSCHOUWBURGQUAESTIE. De nieuwe contracten. Naar wij vernemen heeft do heer Royaards aan die leden van zijn oud gezelschap, die hjj wenschte te reangageeren 't volgende voorge steld Elk lid krijgt dc eerste 150 van zijn salaris ten volle gegarandeerd en 75% van het bedrag waarmee zijn salaris de 150 te boven gaat De contracten zijn voor acht maanden, d.i. tot I Mei 1924, tot welken datum het gezel schap den Stadsschouwburg bespeelt. Na afloop van het speelseizoen zal, zoo do geldmiddelen het toelaten de resteerende 25% worden uitgekeerd. Naar men ons mededeelt is dit voorstel door het meerendeel der aangezochte artistcn nood gedwongen aanvaard. Het op deze wijze ge garandeerde maandsalaris (berekend naar een logischen maatstaf van twaalf maanden in het jaar) wordt echter ten eencnmale ontoereikend geachtTel. Voctbol. Voorronde om den Gooi cn Eemlondcrbal. H. V. C.—QUICK 5—T. Het was gisteren de tweede maal, dot de bei de plaatselijke vereenigingen dit seizoen tegen over elkaar stonden. De wedstrijden tusschen H. V. C. en Quick hebben altijd de meeste be langstelling getrokken cn zoo ook gisteren was het weer te bemerken dat er heel wat publiek naar het H. V. C. terrein zou gaan. Ondanks het dreigende weer, was het geweldig druk op den weg naar Birkhoven. Voetgangers, wiel rijders, motorrijders enz. haastten zich als een bonte mengeling door elkaar om toch vooral een goed pleatsje te bemachtigen op het ter rein. Er was tegen 2}< uur geen plaatsje meer onbezet. "7 Ongeveer 2.39 fluit de scheidsrechter, de heer Spanjcrsberg uit Hilversum de beide cap tains om te tossen. Het geldstuk vliegt door de lucht en het blijkt, dat de H. V. C.-aonvoerder het best ge raden heeft; zoodat Quick het stadsdoel moet verdedigen. De opstelling. Quick Haaxmon. v. d. Lee Houbaer Ader Bosch Gerritsen Otto v. Laar Klosser Mouwen Hchcnkamp J. v. d. Pol Sleeking Baadje Wester- laak v. Wilpen de Kort Floor Scheerder G. van Doom Maas Jonkman H. V. C. Uit bovenstaande opstelling blijkt dat Quick 3 invallers heeft voor Smits, P. van Goor en J. v. Goor en H. V. C. het zonder Smit en Steender moeten stellen. Het verloop van den strijd. Te 2.40 trapt Klasscr voor Quick^af, Mou wen onderneemt een ren, maar Floor weet het leder te bemachtigen en plaatst naar van Wil pen, die de eerste corner weet te forceeren. Houbaer, die een schitterende partij voetbal speelde, weet het gevaar te kceren. Dc halflinie van H. V. C. geeft dc voorhoede de ballen steeds goed aan, weer krijgen zij een hoekschop op het Quick-doel te nemen, die Gerritsen voor de afwisseling weer corner maakt. De genomen hoekschop levert geen resultaet op. Dan is het de beurt san Quick om een tegen bezoek te brengen. Een voorzet van Heken- kamp wordt door de Kort weggewerkt. Quick is door het zeer lauwe spel van H. V. C. ster ker, maar weet, ook al omdat er geen schutter in de voorhoede zit, niet tc doelpunten. Bosch zwoegt enorm en eerdig zijn de duels tusschen hem en Floor. Bosch heeft echter geen steun van zijn me despelers. Plotseling trekt J. v. d. Pol er tus schen uit, v. d. Lee weet nog net corner te v. erken. Baadje kopt de bal in de handen van Haoxman. Verschillende malen moet Haaxman zijn copaciteitcn als doelwachter toonen, wat hem goed afgaat. Was, tot nog toe de rechtsbuiten van Quick, Otto, werkeloos gebleven, thans krijgt hij den bal toegespeeld, maar zijn voorzet gaat naast. Dc linkervleugel Hchcnkamp en Mouwen werkt zeer hard, maar vindt in van Doorn hun meer dere. II. V. C. heeft thans het spel geheel in han den en voert een gestadigen druk op het Quick- doel uit. Er zijn nog 2 min. voor het „rusten" is te spelen als J. v. d. Pol snel opbrengt, maar v. d. Lee weet ten koste van een hoekschop redding te brengen. Prachtig zet J. v. d. Pol den bal voor den doelmond, Haoxman stompt mis en van Wilpen loopt den bal in het net I—0. Dit is het keerpunt. Quick valt verwoed aan om gelijk tc maken, maar de tijd is te kort om nog voor rust een doelpunt te maken. Met de oneven goal in het voordeel van H. V. C. wordt gedreoid. De tweede helft. Direct na de thee trekt H. V. C. enthousiast ten aanval. Scheerder brengt het leder keurig op, zet den bal hoog voor, waarna Wcstcrlaak den bal ineens in schiet. 2—0. Energiek vallen de roodbaadjes nu aan. Levy krijgt een prachtkans cm te doelpunten. Hij speelt echter den bel te hard naar voren, zoodat de bal in de veiiige handen van Jonkman te recht komt. Ven Wilpen besluit een ren met een herd schot, meer schiet voor dé zooveelste maal4 noest. Quick wil echter den achterstand ver-, kleinen. Zij krijgen hun eerste hoekschop op het H. V. C.-doel te nemen, die evenals dc andere niets oplevert. Mouwen krijgt ook een! kans om te doelpunten, maar Jonkman is op zijnl post cn redt schitterend. Een 2e corner op het' H. V. C.-doel heeft tot resultaat, dat Klasser der^ bal naast trapt. Even daarna weet hij zijn fout te herstellen als hij door het treuzelen von G. v. Doom het ledeT bemachtigt en Jonkman het nakijken geeft. 2—1, •yfè Quick heeft den achterstand verkleind. Er Keerscht gTOOte vreugde in het Quick- kamp over dit onverwacht buitenkansje. Floor probeert het met verre schoten, die Haaxman naar behooren verwerkt, terwijl Baadje voor open doel hoog overschiet. H. V. C. vat het nu kalm op, wat tot uitwerking heeft, dat Quick weer iets in de meerderheid komt. Otto leidt een paar aanvallen, maar deze worden alle afge slagen. De laatste 5 min. zijn echter weer ge heel voor H. V. C. J. v. d. Pol moedigt zijn medespelers met woord en daad aan. Nadat Baadje tegen den rechtstaandcr heeft aange schoten en Floor den bal uit een corner in de handen van Haaxman heeft gekopt, schiet Sleeking onhoudbaar in. 3—T. Hierna wordt niet meer gedoelpunt cn als de heer Spanjersberg het eindsignaal aankondigt heeft H. V. C. de voorronde om den Gooi- cn Eemlanderbal gewonnen. Zondag a.s. moet H. V. C. tegen Hilversum I spelen in het Sportpark te Bussum Stormvogels wint dc H. V. C.-cup. Naar wij van het bestuur ven H. V. C. ver nemen, is de IT. V. C.-cup uitgereikt aan Stormvogels uit IJmuiden, die H. V. G de grootste nederlaag toebracht. Volledigheidshalve laten wij de uitslagen van de gespeelde wedstrijden om de H. V. C-cup volgen. H. V. C.-'t Gooi 5-3. H. V. C.-B. V. V. I-I. H. V. C.—Stormvogels 0—3 H V. C.—Sparta 0T. ATHLETIEK. Atletiekwedstrijden Velox uitgesteld. Belanghebbenden deelen wij mede, dat de athletiekwcdstrijden van Velox, welke gisteren gehouden zijn, uitgesteld zijn tot 9 September. TENNIS. De Tenniswedstrijd Holland België. De Zate:dag en Zondag gehouden tenniswed strijd •.v" uen in het voordeel van Holland be slist. KORFBAL. De Competitie-indeeling. De Amcrsfoortsche Korfbalver. „Amersfoort" is ingedeeld in de Westelijke 2e klasse E. met de volgende vereenigingen: Excelsior II, H. S. C, beiden uit Hilversum, D. T. V. I, K. V. D. en Allen Weerbaar, allen uit Amsterdam. W i e 1 r ij d e n. Dc wereldkampioenschappen te Zurich. De Zaterdag verreden series in herkansings- ritten over den korten afstand voor amateurs en profs is een succesdag voor de Hollanders geworden. Zooals men west kwamen voor ons land uit de amateurs Pcetcrs, Bosch von Drakesteijn, Mazairac en Willems en de profs Moeskops, G. Lcene, KI. van Nek en J. van Boxsel. Zes van de acht deelnemende Hollanders wis ten de demi-finale te bereiken. In de halve beslissing voor amateurs komen de volgende renners uitCugnot (Frankrijk), Mazairac, Peetere, Bosch van Drakesteijn (Hol land), F. Hansen, E. Hansen (Denemarken), en Del Grosso (Italië). De profs P. Moeskops en G. Lecne kwamen in hun serie als no. I aan, terwijl KI. van Nek en J. ven Boxsel in hun serie beiden als no. 3 arriveerden. In de herkonsingsritten wist KI. v. Nek zich ten slotte als no. 1 te plaatsen. In de demi-finales komen dus Moeskojïs, Leene (Holland), Spears (Australië), Kaufmann (Zwitserland), Schiller en Poulain (Frankrijk), Moretti (Italië) en KI. van Nek (Holland). Gisteren zijn de halve beslissing en de finale verreden voor amateurs en profs over den korten afstand. Alleen Mazairac zag kans om in de finale te komen, maar werd hierin door den Franschman Michard geklopt. Dc uitslag is1 Michard (Frankrijk) kam pioen 2 Mazairac, 5 Peeter, 4 'Bosch van Dra kesteijn (olleh Hollanders). Ook Moeskops bracht het alleen tot finale en weet Poulain op schitterende wijze te klop pen. De uitslag luidt1 Moeskops (Holland) we reldkampioen 2 Poulain (Frankrijk), 3 Kauf mann (Zwitserland), 4 Spears (Australië). Zwemmen. Bij de gisteren te Amsterdam gehouden in ternationale zwemwedstrijden van 't Y wist Mej. Maric Vierdag het kampioenschap van Neder land te verwerven op de 200 Meter vrije slag. Zij verbctcrde daarbij het record dat op 3 min. 25 sec. stond met niet minder dan 4 sec. De heer C. Bartelsman behaalde bij dc natio nale zwemwedstrijden te Tilburg op de 1500 Meter den tweeden prijs in 28 min. 50 sec. De heer J. Thoen behaalde der. tweeden prijs schoonspringen met 122 punten. Kennisgeving, Hinderwet. B. en W. van Amersfoort brengen ter open- tare kennis, dat bij hun besluit van 17 Augustus 1925, aan J. M. von Gent en zijn rechtverkrij genden voorwaardelijk vergunning is verleend tot het uitbreiden van eene bakkerij door daar in te plaatsen een heeteluchtoven en een elec tromotor van l^s P.K. tot het aandrijven van een decgkneedmaclu'ne in het perceel alhier ge legen aan den Leusderweg No. 198 kadastraal bc-kend Gemeente Amersfoort, Sectie B. No. 5634-4573. Amersfoort, 18 Augustus 1923. B. en W. voornoemd^ De Secretaris, De Burgemeester, J. HAARS 0-s.) N. VELS HE/N (l.b.) Garnizoen. "Den Sergeant-tamboer H. E. van Bekkum van het I6e Regiment infanterie is de bronzen gesp voor 18 jaren dienst toegekend op 22 Augustus a.s. Schietoefening jjc burgemeester dezer gemeente brengt ter algemeene kennis, dat in den nacht van 20 op 21 Augustus a.s. van 10 uur n.m. tot 4 uur v.m. PRACHTIG VEERENSTELSEt. 0ÜIB HQLSTEYK, Lang8$tr. 10. Tel 757

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3