KOLENPARK SOESTERWEG Tel. 863. MA1SON DE JAGER EN Zn. ZOUTE KRAKELINGEN. N0T8SPAARBANK Waaiborg der gemeente Amersfoort U. M. O. Or. Hommers Haematogen Hl MIDDEHSTANOS CREDIETBANK voor AMERSFOORT en OMSTREKEN SAFE-IH8ICKTtlG H. ELZENAAR TWEEDE WINKEL GEBR. DE VRIES SPORTNIEUWS H.V.C. I - 't STADSNIEUWS. V. BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOS LUNCHROOM CONFISERIE TELEF. 115 - LANG ESTRAAT 56 UTRECHTSCHEWEG 9 Pensioengerechtigden ontvangen hun pen sioen zeer gemakkelijk door bemiddeling der Spaarbank Vraagt inlichtingen ten kantore der Spaarbank. KEXTE 3.60 Nu de jubel niet meer schalt, Nu het vuurwerk niet meer knalt, Nu de beste wenschen zijn gebracht, Voor ons Koninklijk geslacht, Nu rustig weer de fiets gevat En peddelen langs het U.M.O. pad. Lidmaatschap 1.50. Secretariaat, 16 Blankenheymstraat BEKENDMAKING. Gebrnlkt Wascbollne Zeeppoeder. Wij geven GRATTS bij elke 3 pakjes WASCHOLLNE een PBACBT1G THEELEPELTJE dat een waarde heeft van 2 PAKJES. WASCB0L1HE FABRIEK. AMERSFOORT. Zwakken en zij die lijdende zijn aan bloedarmoede en zenuwachtig heid vinden in een krachtig en afdoend geneesmiddel. Alom verkrijgbaar a I 2.50 per 11. [4 - de weterpolitie wierp zijne stralen over de boo ten op het water en de menschenmenigte aan beide oevers en zette de geheele omgeving in een fantostisch licht. Toen om ongeveer kwart voor tien de eerste luchtpijlen en de eerste knallen. En voortdurend verder brillantenregens in de schitterendste kleuren, lichtfantomen, draaiende diamantzonnen. De vonkenregens, het geknetter en de knallen waren niet van de lucht. Steeds schoten nieuwe lichtpijlen hoog-op, om eindelijk in den donkeren hemel uit elkaar te spatten, een regen van kleurige sterren ver spreidend. Maar het progTamma was gauw af- geloopen en tegen half elf lieten de verschillen de stoombooten hunne sirenes werken, ten tee- ken, dat zij wilden terugkeeren. Wilden, ja, maar het was een kunststuk om uit het warnet van vaartuigen los te komen. Alles ging echter ge regeld en rustig zijn gang, al duurde het ge- ruimen tijd, voor alle booten weer aan hun af vaar tplaatsen terug waren. Ook aan de oevers verspreidde de menigte zich. Het inzakken van een stellage aan de Amsteldijkzijde had daar eenige consternatie ge wekt. Behalve dat een vrouw den enkel brak, had dit ongeval geen verdere gevolgen. Het was bijna middernacht toen de Amstel zijn gewone nachtrust herkregen had. Langesr. 84 Tel. 528 Amersfoort Kantoorboekhandel Kantoormeubelen Advertentie-Bureau HALF SEPTEMBER OPE.M.VU CTRECHTSCHESTBAAT 14 Speciale lanbiedin; in EMAILIE FBRNOIZEN EH RACHELS PhWLMlblVtL SIGAREN b engt verkwikking door fijn AJROMA on prima KWALITEIT Sigarenmagazijn „SPORTHUIS". H. BOKKING ZOON. LANGESTRAAT 80. De middcnloop is vrij gehouden en aan beide kanten zijn de stoelen zoodanig geplaatst, dat de bezoekers allen het gezicht gekeerd hebben naar het Koninklijk podium. Zoowel dit podium als het groote podium, waar het orkest en de zangeressen en zangers zitter, zijn prachtig versierd. Er heerscht eeno gezellige drukte in de mooi verlichte zaal, waar we, behalve de reeds genoemde autoriteiten ook nog opmerkten den minister van Staat, mr. P. W. A. Cort van der Linden, den vice- president van den Raad vna Staten, mr. W. F. van Leeuwen, den commissaris der Koningin jhr. mr. dr. A. Roëll, den president der Neder- landsche Bank, mr. G. Vissering, de oud-voor- zitter der Kamer van Koophandel, den heer S. P. van Eeghen, den president der Ned. Handel Mij., dr. C. J. IC van Aalst, den president der Kamer van Koophandel, den heer E. Heldring, de wethouders J. ter Haar en dr. L H. J. Vos e.a. 't Is tien minuten over acht, als Mengelberg met zijn dirigeerstokje een paar tikken op zijn lessenaar geeft, het teeken dat Hare Majesteit in aantocht is. Inderdand de gouden koets staat buiten, ter wijl de talrijke menigte geestdriftig juicht De Koningin, dc Koningin-Moedér én de Prins stap pen uit De beide Koninginnen dragen lange sleepen. Koningin Wilhelmina draagt een ge decolleteerd grijs satijn toilet met zilveren pail lettes. Hare Majesteit heeft haar hoofd ge tooid met een diadeem met robijnen en juwee- len. Koningin Emma draagt een zwart met wit te kant bewerkte robe en een sluier van witte tule. De Prins is in admiraals-uniform. De voorzitter van de Commissie voor het gala-concert, de heer G G. Vattier Kraane, treedt op de Koninklijke gasten toe en stelt zijne medeleden, met name de heeren Th. F. A. Delprat, Dr. Paul Cronheim, H. J. den Her tog, M. van Natten en mej. H. Rahusen aan Hare Majesteit voor. In de zaal heerscht vol maakte stilte. Mengelberg tikt nogmaals met zijn dirigeerstok en terwijl de Koninklijke be zoekers links de zaal binnentreden, speelt het orkest een preludium over het oude Wilhelmus, dat dc beroemde dirigent 25 jaar geleden ge componeerd heeft 't Klinkt prachtig, en als de laatste tonen verstomd zijn, zingen de dames en heeren leden van het Toonkunstkoor, bege leid door het orkest, het Wilhelmus. (Melodie uit den Nederlandschen Gedenck-Clanck van Adrianus Valerius, bewerkt door Willem Men gelberg). Als dit schoonc gezang ten einde is, zet het orkest onmiddellijk de „Wilhelmus-feestmarsch van E. von Brucken Fock in. Het orkest speelt vanavond wonderbaarlijk schoon. En het vol gend nummer van hot programma ^fallelujah' uit het Oratorium „De Messias", wordt ook prachtig gezongen door het koor, maar de clou van den avond is de vijfde symphonie van Beethoven. De muziek is werkelijk ontroerend, een genot verschaft ons dezen avond; spontaan klinkt het Wilhelmus aan het slot, door alle aanwezigen staande medegezongen. Het geheele gala-concert heeft slechts een uur geduurd, maar die korte tijd in het Con certgebouw doorgebracht, zal voor alle aan wezigen onvergetelijk blijven. Ook de Koningin blijkt zeer voldaan. Hare Majesteit, die een bouquet paarsche orchideën draagt, Haar bij het binnenkomen door freule N. Six aangebo den, dankt den heer Mengelberg voor het schoons, wat hij dezen avond geboden heeft. Vooral van de 5e symponie van Beethoven, van welke muziek, naar Zij laat uitkomen Haar moeder en gemaal zoo veel houden, heeft Hare Majesteit genoten. En ook het gezang van het koor zegt Hare Majesteit heel mooi te hebben gevonden. Belangstellend informeert de Konin gin ten slotte naar den gezondheidstoestand van Mengelberg en als 'zij hem de hand tot afscheid drukt, zegt Hare Majesteit„Ik wensch U van harte beterschap, mijnheer Mengelberg". Nadat de Koninklijke Bezoekers zich nog enkele oogenblikken met de leden der Concert- commissie hebben onderhouden en Hare Majes teit allen bedankt heeft voor dezen schoonen avond treden zij naar buiten. Langs de Illuminatie. Bij Het verlaten van het Concertgebouw werd de Koningin door de talrijke aanwezigen harte lijk toegejuicht De koets zette zich in bewe ging om niet rechtstreeks naar het Paleis terug te keeren. Tot groote verwondering van het pu bliek werd toen men de Paulus Potterstraat was itgereden naar de richting gereden van het Museum in plaats van het Leidscheplein. De Koninklijke Familie ging in de gouden koets de verlichting zien. Bij het Rijksmuseum werd de Weteringschans genomen en ging het de Vij zelstraat in hartelijk toegejuicht door de ver wonderde menigte, die eerst niet begreep. Van alle zijden liep men toe. Bij de Heerengracht werd linksom geslagen waardoor de Koninklijke Familie een blik kon werpen op de schitterende verlichting van de grachten in 't bijzonder van de Reguliersgracht Het ging verder over het Koningsplein en Spui naar het Rokin, waar de Ned. Bank en de Rottcrdomsche Bank in licht baadden. Om kwart voor tien was de Koningin weer thuis. Het vuurwerk aan den Amstel. Gisterenavond had het trnditioneele vuurwerk aan den Amstel plaats. Pluvius was deze feeste- lijkheidgunstig gezind, waarschijnlijk tevreden over zijn gaven van den middag. Tegen negen uur waren de donkere wolken voorbijgedreven en kwamen de eerste sterren aan den hemel, weldra gevolgd door meerdere. Het was een geweldige drukte, zooweel aan de oevers van den Amstel cn op de bruggen, als op het water. Al vroeg had de menigte zich als dikke muren aan de beide walkanten genetseld en steeds meer menschen kwamen van de stad. Op het water zag men donkere schimmen van booten. Er waren er vele, groote en kleine, plei- zieTjnchten en zolderschuiten, booten van de „Volharding" en kleine sloepen. Enkele waren versierd, endere hadden eene verlichting van lampions, die als vurige bollen over het water glansden. Ter hoogte van „Poseidon" lagen alle voer tuigen vast en vormden ze ecne reusachtige vlotbrug op de rwivïer. Men wachtteNu en dan speelde een mu ziekkorps op een der booten. Het zoeklicht van Voetbal. DE COMPETITIE-INDEELING IN HET WESTEN. Hieronder laten wij de indeeling volgen, wat betreft de le klasse en de twee 2e klossen in het Westen. Afdeeling I Eerste klasseH. F. C; R. C. H.; K V. V.; Ajax; Fcijenoord; V. O. C; D. F. C.; 't Gooi; S. V. V. en Z. F. C Tweede klasse A Spartaan, Z. V. V.; Q. S. C.; Hollandia; Alcmaria Vitrix; W. F. C.; Purmersteijn; D. W. S.; D. E. C.; E. D. O Tweede klasse B Hilversum; H. V. C.; Zeist; Donar; Velox; D. O. S.; Hercules; Kampong; Gouda; Olympio. Afdeeling II Eerste klasseHaarlem; Quick; H. B. S.; Blauw-Wit; Sparta; Excelsior; O. D. S.; U. V. V.; A. S. C. en Stormvogels Tweede klasse A: Zandvoort; Schoten; Bloe- mendaol; A. D. O.; Neptunes; B. M. T.; Con cordia; A. F. C.; V. V. A.; Xerxes. Tweede klasse BHermes D. V. S.; D. H. C.; C. V. V.; Steeds Hooger; U. S. C. Tronsvalia; V. U. C; R. F. C.; Unit as; S. V. W. Zooals men uit bovenstaande indeeling zal merken is H. V. G in het Westen onderge bracht, wat o.i, een verbetering is. Hierdoor wordt veel kostbaren tijd en geld bespaard met de verre en lastige reizen in het Oosten. Om een voorbeeld te noemenwanneer Quick of H. V. C. naar Doesburg of Doetinchem gin gen voetballen vertrok men 's morgens om 8 uur uit Amersfoort en kwam men 's avonds, pas om 8 uur terug. Men was dus een etmaal onderweg om 2 X 45 min te voetballen. Dit is nu afgeloopen, door H. V. C. in de Weste lijke afdeeling te plaatsen. In welke afdeeling van de 3e klasse of Quick komt is ons nog niet bekend. HET COMPETITIERAD DRAAIT. In tegenstelling met andere jaren zal morgen, 8 September, een aanvang gemaakt worden met de officicele competitiewedstrijden voor het seizoen 1923—1924. Waren er eerst 6 wedstrijden vastgesteld, het aantal wedstrijden werd echter, mede in het verbond met de Zilveren Bal-wedstrijden en andere serie wedstrijden uitgesteld. Alleen de wedstrijd W. V. V.Veendom gaat door, zoodat Winschoten de eer geniet het officieele voetbalseizoen te openen. 23 September zal waarschijnlijk in alle plaat' sen het compctitie-rad draaien. - 6 H. V. V. JUBILEERT. De Haagsche voetbalver. H. V. V. herdenkt het heugelijk feit, dat zij^ 40 jaar bestaat. OM DEN U. P. V. B.-WIMPEL H. V. C.-'T GOOI. Gelijk wij reeds in ons nummer van Donder dag j.l. mededeelden zal morgen op het H.V.C- terrein dc eindstrijd plaats hebben om den U. P. V. B.-wimpel tusschen H. V. C. en de nieuwe eerste klosser t Gooi uit Hilversum. Afd. paarden van de Rijschool. (Buiten mede dingen). I. Luit. J. Knel, Amersfoort, met Gerty; 2. luit. jhr. de Marces van Swinderen, Amers foort, met rijkspaard en luit. Jhr. Rademacker Schorer, Amersfoort, met rijkspaard. IX. Springconcours B. I. Luit. J. Daniels, Amersfoort, met Ericstone II (luit. Colenbrandei) 0 fouten in I min. 25 sec.; 2. luit. G. P. de Kruyff, sHage, met mr. Pickwick, I fout in 1 min. 18 sec.; 3. ritm. G H. ï-abouchère, Amersfoort, met Gamin, 2 fou ten, in I min. 25 sec.; 4. luit. G. P. de Kruyff, 'sHage, met Caprilli, 4 fouten, in 1 min. 14 sec.; 5. luit. Ie Heux, Bergen op Zoom, 4>4 fout in 1 min. 34 sec. Eervolle vermeldingen: luit. jKr. 7. D. C. Quer ies van Ufford, 's Hage, met Con Amore, 5 fou ten in 1 min. 7 sec. en luit. jhr. R. van Lermep, Bergen op Zoom, 5 fouten, in 1 min. 27 sec. Waterpolo. Morgen moet het eerste zevental van A. Z. en P. C. naar Den Haag om aldaar in de overdekte zweminrichting „De Regentes" aan de Weimar- straat den voor-degradatiewedstrijd te spelen tegen D. J. K. Onze stadgenooten zullen alle krachten inspannen om in de eerste klasse te 'blijven. Winnen zij dezen wedstrijd, dan zijn zij het degredatie-gevaar ontkomen. Verliezen zij echter, dan zullen ze nog moeten spelen tegen het Zaandamsche Neptunus, dat over een sterk zevental beschikt. Er hangt dus voor A. Z. en P. C. van den wedstrijd van morgen veel af. Volle dig wordt dan ook naar Den Haag getrokken en we verwachten dat ieder speler volledig zich zal geven. In dat geval is er zeker nog een goede kans eerste klasse te blijven. 5 K.M. w e d s t r ij d. Aangezien de temperatuur van het IJselwater nog 63 graden is, gaat dc wedstrijd te Zutphen morgen door. De 8 K.M. zijn echter terugge bracht op 5 K.M. nog een behoorlijke afstand dus. De dames M. Vierdag en A. de Haan zullen er aan deelnemen, terwijl ook eenige Amers- foortsche veteranen zullen uitkomen. In verband met den polowedstrijd te Den Haag zijn eenige der beste zwemmers verhinderd mee te dingen. Morgenmiddag 2 nor Eind wedstrijd C.P.V.B.-Wimpel Terrein H.V.C. Gewone prlfzen. Verschillende molen is deze wedstrijd afge last cn het leek of deze wedstrijd niet ge speeld mocht worden. Deze wedstrijd, juist voor de competitie-wed strijden vastgesteld, is. een prachtige oefening voor beide clubs. Wie of er zal winnen, valt moeilijk to voor spellen, daar beide vereenigingen aan elkaar gewaagd zijn. I Wij onthouden ons ditmaol van een voor spelling. C on c o u r s-H i p p i q u e te 'sGravenhage. Bij het concours hippique te Den Haag werden de volgende prijzen behaald: IV. Dienstpaarden. Ingeschreven 12, uitgeko men 11. 1. kapt J. M. de Kruyff, Amersfoort, met Electra; 2. luit. A. D. C. v. d. Voort van Zijp, Amersfoort, met Silver Pierre; 3. luit. G. de Kruyff, 's Hage, met Addio. Eervolle vermeldingen: luit. A. D. G v. d. Voort van Zijp, Amersfoort, met Brother to Bank; luit. G F. Pahud de Mortanges, Tilburg, met Johennie Walker. Hinderwet Bij besluit van 6 Sept is door B. en W. aan B. Kamphorst en zijne rechtverkrijgenden voor waardelijk vergunning verleend tot het oprich ten van een slijperij cn nikkelinrichting, te drij ven door 2 electromotor en met een gezamenlijk vermogen van 9H P-K- in het perceel Eem- straat 26l. B. en W. hebben bij besluit van 6 Sept. aan J. D. Goedhals en zijne rechtverkrijgenden voor waardelijk vergunning verleend tot het oprichten van ëen constructie-werkplaats, te drijven door een electromotor van I PJC, in het perceel Eemstraat 2. B. en W. hebben bij besluit van 6 Sept. aan de Amersf. Betonmaatschappij en hare recht verkrijgenden voorwaardelijk vergunning ver leend tot het oprichten van eene inrichting tot het vervaardigen van ccmentworen en daarin te plaatsen drie electromotoren in totaal van 14 P.K., in het perceel Kleine Koppel 21» Commissies van B ij stand. Tengevolge van het geroezemoes in de Raads zaal konden wij Dinsdagavond onmogelijk de samenstelling der verschillende commissies van bijstand volgen. In de Ecmbode treffen wij ze thans ean. De samenstelling is als volgt: Commissie van Wetgeving: Stadig, Boas, Spiekerman, Hofland. Plaatsvervangers: Hehcnkamp en Van der Heide. Commissie van Bedrijven: Kroon, Noordman, de Lange, Hofland. Plaatsvervangers: Boas en Middelburg. Commissie van Openbare Werken: Overeem, Noordman, Graaff, Van der Heide. Plaatsvervangers: Noordewier en Van Veen. Commissie van Financiën: Boos, Stadig, Thicn, Muilwijk. Plaatsvervangers: Noordman en Nieuwenhuij- zcn. Commissie Reinigingsdienst: Hehenkamp, Pol der, de Lange, Magnin. Plaatsvervangers Nieuwenhuijzen en Over eem. Commissie van Bouw- en Woningtoezicht: Noordman, Noordewier, Nieuwenhuijzen, Mid delburg. Plaatsvervangers: Kraan en Graaff. Commissie van Onderwijs: Stadig, Noordewier, Thien, Boas. Plaatsvervangers: Van der Heide en Muilwijk. Commissie van Vee- en Vleeschkeuring: Nieu wenhuijzen, Kraan, Polder en Van Veen. Plaatsverv. leden: Graaff en Schrijver. HULDIGING VAN IL M. DE KONINGIN DOOR LAND EN ZEEMACHT OP 17 SEP' TEMBER A. S. Naar wij uit officieele bron mochten ver nemen zal op 17 September a.s. aan Hare Ma jesteit de Koningin ecne hulde worden ge bracht door de Land- en Zeemacht. Deze huldiging zal bestaan in een voobij- trekken van de 4o Divisie Groep, van de de tachementen van de Koloniale Reserve en de Koninklijke Marine, van het Regiment Genie troepen van een Lichte Brigade en van een af deeling Vliegtuigen. Bovendien zullen alle corpsen van de Land macht vertegenwoordigd zijn door deputaties en zullen tol van militaire autoriteiten aanwe zig zijn. Voorts vernamen wij nog, dat H. M. te 11.56 v.m. aan het station te Amersfoort zal aankomen om 12.45 vandaar per automobiel nabij M. P. 85 zal overstappen in een calèche cn vandaar langs den straatweg Amersfoort Soesterberg en een landweg Oostelijk van M. P. 84 Hare opstellingsplaats nabij het reservoir der waterleiding, d. i. dus nabij de Stompert, zal bereiken. Na afloop van ret défilé te pl.m. 3 uur n.m. zal Hare Majesteit in Hare calèsche rijden naar den viersprong te Soesterberg, aldaar over stappen in Hare auto en rijden naar het sta tion Utrecht. De toeschouwers moeten zich opstellen ten Noorden van een lijn loopende ongeveer 700 Meters Noord van een ongeveer evenwijdig aan den kunstweg AmersfoortUtrecht (front Zuid) Een uitgebreide verkeersregeling zal nog wor den getroffen, welke nader zal worden bekend gemaakt. J Maandblad der C. J. V Wij ontvingen het jubileumnummer van het meondblad der C. J. V. dat ditmaal nagenoeg geheel gewijd is aan ons vorstenhuis. Het num mer is eerbiedig opgedragen aan H. M. de Ko ningin. Typografisch ziet het blad er goed uit. De heer J. B. Grootendorst schetst in een kort hoofdartikel de gTOOte beteekenis van het re- geeringsjubileum. Jonge vreugd- De buurtvereeniging „Jonge vreugd" heeft Donderdagavond haar feesten beëindigd door middel van het afsteken van vuurwerk. De goe de stemming was tot laat in den avond aan wezig. Verschillende leiders der feestelijkheden hadden ovaties in ontvangst te nemen. Abonnementsconcerten Holland- sche Concertdirectie Dr. G. deKoos. Aangemoedigd door de weardeerende be langstelling die de inwoners von Amersfoort hebben getoond voor de reeds gedurende 3 sei- zoens plaats gehad hebbende abonnementscon certen, heeft dr. de Koos voor het a.s. winter seizoen 1923—1924 wederom een aantal eer ste klasse artisten geëngageerd voor zijn abon nementsconcerten, die door hem reeds in 20 verschillende steden van ons land met succes zijn ingevoerd. Wij zullen het genoegen mogen hebben op de concerten, die zijn samengesteld voor Amersfoort de navolgende artisten te kunnen hooren, die bij velen van ons geen on bekenden zullen zijn. 22 October zal het eerste abonnementscon cert plaats vinden, waar de beroemde violist Carl Flesch, die nog dezen zomer op het Kurhaus-concert te Scheveningen zulk een buitengewoon succes heeft gehad, en aldaar een ware ovatie heeft ontvangen, zich zal doen hooTen. Dan komt Birgit Engell, wellicht ook voor vele kunstliefhebbers geen onbekende meer. Te- iecht heeft een der grootste recensenten Birgit Engell do „Deensche Nachtegaal" genoemd. Dit tweede' concert is op 29 November. Daarna krijgen' wij op het derde concert het beroemde Weensche Rosé kwartet, dat in elk land, ja over de geheele wereld zijn lauweren reeds ver diend heeft. Verleden jaar heeft het Rosé-kwar- tet verschillende concerten in Holland gegeven en door hun uitstekende capaciteiten rich een plaats onder de eerste rang kwartetten mogen verwerven. Dit concert heeft plaats op 18 Janu ari. Het vierde en laatste concert, op 12 Maart, is gereserveerd voor den grooten Holland- schen pianist Dirk Schafer. Over dezen beroemden Hollandsohen musicus zulkn wij verder niets zeggen. Men ziet een serie van vier concerten, die elkaar aan belongrijkhcid evenaren.^ Op deze serie van vier concerten zal men zich kun»en obonneeien voor den geringen prijs van 6 plus Sted. Belasting en Auteursrechten. Echter zullen ook voor elk concert afzonderlijk kaarten beschikbaar worden gesteld tegen 2.50 pl. r. per concert. Het behoeft hier wel geen verder betoog, dat een abonnement verreweg t yoor- deeligst is temeer daar dit voor verschillende personen kan worden gebruikt, aangezien het niet persoonlijk is, terwijl men van een goede plaats eveneens verzekerd kan zijn. De inschrijving voor de abonnementen staat open tot 22 October a.s., doch na dien datum zullen geen abonnementen meer verkrijgbaar zijn. Aanvragen worden ingewacht bij den plaatselijken vertegenwoordiger van de tlo - landsche Concert directie, bij den heer L. Klein, Utrechtschestraat 44. Zooals andere jaren rullen oox in het a^. sei zoen de concerten plaats vinden in de zaai Amicitia. Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Op Dinsdag a. s. zal om half 3 een ledenver gadering van de Ned. Ver. van Huisvrouwen gehouden worden in het zaaltje van dm heer Klaassen. Voor nadere b> wonderheden i erwijzen we naar de advertentie, die in het blad van hedenavond voorkomt. k De Kindcrwerktu inen. Woensdag-avond 5 Sept. hal! vijl en half atiht ward door het bestuur der Kinderwcrktuinen het publiek in de gelegenheid gesteld de tuin tjes te bezichtigen. Ven die gelegenheid gebruik makende zag men reeds in de verte een heele schare bezoekers, meest ouders der [onderen, welke gaarne eens wilden zien, wat hun kin deren daar wel uitvoeren. {Zooals men weet is de tuin gelegen aan den Kruiskamp). Eenige onderwijzers met de hoofdleiding be last, waren voor een ieder ter beschikking om inlichtingen te verschaffen. Bij het binnenko men der tuin ziet men, dot deza is verdeeld in drio afdeelingeneen middenpad doorsnijdt het geheel. Het voorste gedeelte is bezaaid en beplant met land- en tuinbouwgewassen en moeskruiden, dit om dc kinderen de soort en do teeltwijze te leeren. Het middengedeelte a ingericht voor tuintjes deT kinderen. Als ik eoed gezien heb in 16 vakken elk met tien tuintjes. Deze hebben elk een oppervlakte von 10 M' 2 M. breed cn 5 M. long, elk weer ver deeld in 5 vakken van 2 M'. Ze zijn beplant met boonen (dubb. stamprincessen), bieten,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 2