WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. KOLONIËN. BINNENLAND. Verandering Honig's Puddingen BOKMA DE BOER's PEEKOFFIE ONMISBAAR BIJ DE KOFFIE t UIT DEN OMTREK. SPORTNIEUWS OOST-INDIE. POLITIESCHANDAAL TE BATAVIA. Opium smokkelen en bcscher* ming van speelholen. uit Weltevreden wordt aan de Ct geseind Groot opzien is hier gewekt door de ontdek king van een uitgebreid politieschondaal, dat zijn vertakkingen moet hebben over geheel Java. In verband met een aantal anonieme brieven werd een onderzoek ingesteld naar de admini stratie bij de politie. Men vond, dat er ernstige fraude was gepleegd met de loonstaten. Het te kort moet in de honde; dduizenden loopen. Bovendien kwam aan het licht, dat er in de benedenstad van Bataria een ware politieterrcur heerscht Bordeelen en speelholen hebben zich de medewerking en bescherming van de politie weten te verzekeren. Ook hebben dezelfde schuldigen zich bezig gehouden met opiumsmokkelen. De hoofdcommissaris Van Rossen is in ver» band met bovengenoemde feiten gearresteerd en met hem nog eenige ondergeschikten HET REGEERINGSJUBILEUM. DE LAATSTE FEESTDAG TE AMSTERDAM. (Van onzen gewonen correspondent). De Rijtoer. Onze correspondent meldt ons nader Van den Dam werd Zaterdag stapvoets gere den door de Kalverstreat, waar Hare Majesteit op verschillende plaatsen bloemen in ontvangst had te nemen. Op den hoek ven het Spui werd Hare Majesteit door de Kal vei straatbewoners «n oorkonde aangeboden. Overal langs den weg stonden talrijke menschen geschaard, die de Koninklijke Familie hartelijk toejuichten. In Leidschestroat en Vondelpark, zoowel als in het geheelc Willemsperkkwarticr, waar de Konink lijke Stoet doorreed, stond een geestdriftig puWiek. De sportdemonstrotie. In feesttooi wacht het Stadion. De vlaggen wapperen van de muren on de torens. De groote voorpoort, waar straks de Vorstelijke Gasten door zulen gaan, is versierd met gToen en oranje vlaggen. Om de grasvlakte, waar de vorige week nog de wielerbaan lag, is een breede weg aan gelegd, bestrooid roet schelpen en kiezel. Midden voor de ovsrdekte tribune is een loge gebouwd voor de Vorstelijke bezoekers en gevolg. Vóór de zetels van de vorsten zijn versieringen aen- gebracht van oranje en witte dahlia's, terwijl Perzische tapijten van de loge afhangen. Boven is een troonhemel aangebracht, zwart met oranje. En daarachter op het middenvak zitten de autoriteiten. De wethouders dr. I. H. J. de Vos en J. ter Haar, de Indische vorsten in zwarte kleeding, de Commissaris der Koningin van Noord-Holland jhr. mr. dr. S. Roel), de voorzitter van de Kamer van Koophandel, de heer E. Hel dring en vele leden van de Huldigingscommissie. Het Sportpark is geheel vol. Op de open tribune en de amphitheaters gapen nog open plekken. Het muziekkorps van Goulmy en Baar doet een rondgong over het veld, een marsch spelend. Vroolijk schettert het koper van de instrumen ten in het nojaorszonnetje. Het korps stelt zich op voor de Koningsloge. Dan, om kwart over drie hoerageroep buiten de poorten. Het woidt luider en plotseling staan de tamboers van het muziekkorps den roffel De menigte verheft zich van haar zetels het ocgenblik is aangebroken. Drie bereden agenten draven door den poort het Stadion binnen. Het rijtuig van den bur gemeester volgtdan een rij eerewacht en daarna het rijtuig van de Vorstelijke Familie. In draf wordt het Stadion rondgereden. Van de open tribune, van de amphitheaters, ven de overdekte tribune, overal gaat oen hartelijk ge juich op als de Vorstelijke Familie voorbij komt Tijdens den icndgang worden de vlaggen op de muren en op de torens neergehaald. Als de calèche voor de Koningsloge stilhoudt, zet het muziekkorps van Goulmy en Baar het Wil helmus in. Tijdens het spelen van het volkslied begeven de vorsten Prinses Juliana en Prins Hendrik zich r.aar hun zetels Het volkslied wordt door ieder staande oongehpord en on- dertusschen worden de vlaggen weer geheschcn. Als na ontvangst door de sportcommissie do Vorsten gezeten zijn, een groet van de post duiven. Als een groote witte wolk zweven de vogels boven het Stadion en verdwijnen daarna in de blauwe lucht Dan komt een ommegang van de vertegen woordigers van alle sporten, voorafgegaan door het muziekkorps van Goulmy en Baar. Het is een lange stoet, die dcor het Stadion rondmar- cheert en defileert voor de Kon. toeschouwers. Eerst een rij turners in wit en blauw, dan twaalf ruiters, diede paardensport vertegenwoordigen. Vervolgens pootige voetbaljongens in kleurig shirt. Een twintigtal roeiers torsten een groote giek. Hockey, tennis en criketspclers dragen hun sticks en rackets bij zich. De Neder 1. Jacht- vereeniging is er met paarden, honden en twee coaches. Daarachter marcheerden de schermers met degens en sabels. Ook vliegsport, ahtletielc en kaatssport zijn in den stoet vertegenwoor digd Auto's, oud en nieuw model, rijwielen uit alle stadia, swimming girls vertegenwoordigen de zwemtport. Daoracht de paarden sport in verschillende rijtuigen De schit terende stoet wordt besloten door troepen meisjes- en jongens-padvinders. Eerst een ge- lopmanoeuvTe van vliegende paard enen rennen de honden, van vrije turnoefeningen. Vervol gens demonstroties, hockey en tennis tegelijk. De Koninklijke Familie volgt met aandacht de spelen op het grasveld. Om kwart over vier komen de rijtuigen en de eerewacht binnenrij den. De vorsten stappen in de calèche en onder de tonen van het Wilhelmus en het hoera van de menigte, verlaat de stoet het Stadion, om zich naar de Waterfeesten op den Amste) te begeven. De sportdemonstraties worden voort gezet. Een kijkje wordt gegeven van alle spor ten, door de sportbeoefenaren, die in den om megang medehielpen. Het programma wordt besloten met een voet balwedstrijd Amsterdam—Groningen. Door Amsterdam-Zuid De Koninklijke Familie maakte vervolgens een rijtoer door de nieuwe wijken van Amster dam-Zuid. Evenals op de heenreis stonden ook nu aan beide zijden van den weg talrijke per sonen geschaard, die H. M. levendig toejuich ten. Op 't Roelof Hartplein stond een clubje kindertjes, dat H. M. en het Prinsesje bloemen aanbood en even later bij het begin van de Ceintuurbaan moest do Koningin wederom een bloemenhulde in ontvangst nemen. Onder geestdriftig gejuich van de menigte aan beide zijden van den Amstel, bereikte de Koninklijke stoet om halfvijf het clubgebouw De Hoop, waar H. M. ruim een uur vrwijlde. Het waterfeest op 'den AmsteL Tusschen Hoogesluis en Amstelbrug had het waterfeest van dc Rocivereeniging een schitte rend verloop, dank zij het mooie weer en de goede organisatie. De Koningin werd op het Paviljoen van De Hoop ontvangen door den heer Blussé. Aan Koningin, Koningin-Moeder en Prinses werden bloemen aangeboden. Ver volgens teekenden de vier Vorstelijke personen een oorkonde. Toen de Koningin op het terras kwam klonk van alle zijden van de gepavoi- scerde voortuigen een luid hoera. In den Am- stel lagen een aantal versierde wherries, die een W vormden. Weldra daagden van alle zijden keurig met bloemen versierde wherries op, die in lange rij langs do Koningin trokken. Een wedstrijd in vier-riemswherries, bestuurd door dames had de belangstelling van de Koningin. Zeer groot was de belangstelling in het zwem- nummer, zoowel van de dames als van de hee- ren. De zwamplank-demonstratie werd ook met belangstelling gevolgd, evenals het num mer achtriemsgieken. Aan het slot kwamen weer versierde vaartuigen. Bij het afscheid be tuigde Hare Majesteit den heer Blussé dank voor de aangename oogenblikkcn. Noor den Dam. Op den terugtocht naar den Dam werd de jubileerende Landsvrouwe op de meest harte lijke wijze gehuldigd. Er werd door het hartje van de Israëlitische wijken gereden. Verschil lende instellingen voor ouden van dagen en ziekeninrichtingen huldigden de Koningin en de Prinses bij hun voorbijrijden door de aanbie ding van prachtige bloemen. Te kwart over zes waren de Koninklijke per sonen op den Dam terug. Een bezoek oan dc overzijde van het IJ. H. M. de Koningin heeft haar vierdaagsch bezoek aan Amsterdam besloten met een rond rit per automobiel door de „Vogelbuurt" aan den overkant van het Y. De „Commissie voor het 7 tot viering van den Koninginnedag" had, onder leiding van den voorzitter, den heer Dijk stra, voor een woordige ontvangst zorg gedra gen. Aan het begin van den Valkcnweg, waar de automobielen per gemeente-stoompont zou den arriveeren, was een eerepoort opgericht, waarvan het bovengedeelte de regeeringsjaren von H. M. de Koningin in cijfers vermeldde, terwijl langs beide kanten van den weg een groot aantal kinderen van 6—14 jaar in het wit gekleed en gewapend met oronjcvlsggctjcs opgesteld was. Er was veel publiek, vooral de bewoners van de „Vogelbuurt" waren in groo- ten getale opgekomen. Het liep naar half acht toen de stoompont met de hooge gasten aan boord aan den Valkenweg meerde. Langzaam reeds de auto, waarin H. M. de Koningin, de Koningin-Moeder, Prinses Juliana en Prins Hen drik hadden plaats genomen, den pont af on der lang en hartelijk gejuich van de menigte. Een vijftal auto's met het gevolg kwam daarna. Voor de cerepoort werd gestopt, waar het kerk koor van de St. Ritakerk de Kon. Familie toe zong „Domine salvam fac reginom nostram etc." Vervolgens bood mej. Kroning, dochter van den secretaris der commissie, H. M. bloe men aan, terwijl de jongejuffrouw Brinken aan Prinses Juliana een ruiker oveerhondigde. Daar na ging het weer verder, onder luid gejuich van de menschen, die langs den weg geschaard stonden. Op het Fazantenplein werd opnieuw halt gehouden. Voor den tweeden keer werden de hooge Gasten door een zangkoor toegezon gen. Door de vele „vogelstraten" bereikte de stoet daarna weer den Valkenweg. De gemeen- tcstoompont vervoerde het gezelschap naar de De Ruyterkede. Onder hoerageroep van het zich daar bevindende talrijke publiek werd naar het Centraalstation gereden. Het vertrek. Het afscheid was even hartelijk als de ont vangst en het geheel e vierdeagsche verblijf van de Koningin in dc hoofdstad. Op het Stations plein waren duizenden aanwezig, die met buiten gewonen geestdrift juichend hun afscheidsgroet aan de vertrekkende vorstin brachten. En ook op het perron stonden zeer velen om bij het vertrek van den trein nog een hoera voor de Koningin te kunnen aanheffen* Natuurlijk wa ren er ook verschillende autoriteiten op het per ron aanwezig, die de vorstelijke personen uitge leide deden. Er waren commissaris der Ko ningin, jhr. RoëlI, de gouverneur van Amster dam generaal Ridder van Rappard, de comman dant der marine te Amsterdam, kapt. ter zee Greeve, de directeur der Nederlandsche Spoor wegen ir. Kalff en de burgemeester en de hoofd commissaris van Amsterdam. In de koninklijke wachtkamer stond een eerewacht van burgers, die zich tijdens het feest op zulk een schitte rende wijze van hun taak gekweten hebben, en haie opgesteld. Dan waren er in de wachtkamer aanwezig de leden van de huldigingscommis sie, met wie de Koningin zich enkele oogcnblrk- ken onderhield. Toen H. M. met hare moeder en dochter het perron betrad, klonk van alle kan ten hoera-geroep. De Koninein onderhield zich daarop met de bovengenoemde autoriteiten en sprak vervolgens vrij geruimen tijd met burge meester De Vlugt, wien zij verzocht haar dank non de Amsterdnmsche burgerij te willen over brengen voor het schoon onthaal in de hoofd stad. Daarna namen de beide Koninginnen en de prinses ofscheid van den prins, die in Am sterdam bleef overnachten om Zondag de wed strijden van de Kon. Rocnj en Zeilvereeniging op de Zuiderzee te kunnen bijwonen. De konink lijke personen stc-gen daarna in den salonwagen en toen stotionschef, de heer Krapeis, rot net vertrek affloot en de trein zich precies vijf mi nuten voor acht in beweging zette, schalde over het gehcele station de kreetLeve de Ko ningin. De jubiieumsdogen in de hoofdstad wa ren daarmede ten einde. Het moet gezegdDe Amsterdamsche bur gerij heeft het 25-jarig regeeringsfeest van haar Koningin in gToote opgewektheid en te vens zeer waardig gevierd en een woord van lof mag aon het slot niet onthouden worden aan de Amsterdamsche politie voor haar voor beeldig optreden tijdens de drukte in de feest dagen en ook aan de leden van de huldigings commissie voor de organisatie van het in alle opzichten welgeslaagde feest. De avonddrukte. Een dichte menschen menigte bezichtigde des ovonds voor de laatste maal de schitterende liTB. STBAAT7I TELEFOON 145 Par flesch P»r Anker Gewas 1920 Raymond Maoau F 1.F 40.— Gewas 1917 St. Emilion F 1.60 F 65.— illuminatie aan grachten, pleinen, gebouwen en haven. Er heerschte een prettige maar kalme stemming. De terugkomst van de Koningin in de residentie. Do Koningin is Zaterdagavond met de Ko ningin-Moeder en de Prinses uit Amsterdam in de residentie teruggekeerd. Om 9 uur 3 min. kwam de koninklijke extra-trein binnen. De bur gemeester, mr. J. A. N. Potijn, begroette op het perron de Koningin, en Haar bloeder en Dochter, onder luid gejuich van vele honderden, die zich echter balustraden, ter weerszijden van do Ko ninklijke wachtzaal op het perron bevonden. Nadat de Koningin in de wachtzaal afscheid had genomen van de talrijke leden van haar ge volg, reed eerst de Koningin-Moeder in gesloten auto naar Haar Paleis in het Voorhout, luide toegejuicht bij haar vertrek. En toen volgden in een half geopende auto de Koningin en de Prinses en brak er een stormachtig gejuich los. Het drukste was hot op het Rijswijksche Plein, waar zich vele festvierenden uit dc vlok bij ge legen wijk Zevon-buurt hadden opgesteld. Do Weteringkadc was verlicht Langs Zieke, Spui, Hofspui, Hofweg, Kneuter dijk, Parkstraat, Jovastraat, Koninginnegracht, enz. reden de Koningin en de Prinses naar het landhuis den Ruigenhock. Het Huldeblijk van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Naar men ons meldt, heeft H. M. de Konin gin op 6 September bij de aanbieding van het huldeblijk van den Bijzondcren Vrijwilligen Landstorm op verzoek van den voorzitter der Notionalo Landstorm-Commissie, toegezegd, dat een portret van H. M. zal worden vervaar digd, speciaal bestemd om to worden geplaatst op de gedenkplaat, welke aan de Vrijwilligers van den Bijzondcren Landstorm zal worden uitgereikt ter herinnering r.en het regerings jubileum en het door den Bijzondcren Vrijwilli gen Landstorm aan Horc Majesteit aangeboden jubileum-album. van spijs doet eten. zegt het spreekwoord. Eiken dag een anderen Honig's Pudding, gefabriceerd met Honig's Maizena, geeft een aangenameafwisse- Gelukwcnschen van den Duitschcn Rijkspresident. Het Wolffbureau seint uit Berlijn: Bij ge legenheid van het 25-jarig regeeringsjubilcum van H.M. Koningin Welhelmina heeft de rijks- president door den gezant in den Haag baron Lucius von Stoedten aan H.M. de Koningin een persoonlijk schrijven doen overhandigen, waar in vooral wordt gewezen op de zegenrijke lief dadigheid van Haor lond gedurende en.na den oorlog. Voorts liet de rijkspresident door den chef van zijn bureau Dondedag bij den Neder- lendschen gezant zijn gelukwenschen oonbieden. De rijkskanselier met zijn echtgenoote, de staatssecretaris van het departement van Buiten- landschc Zaken en andere hooge ambtenaren waren bij de ontvangst der Nederlandsche ko lonie in het Nederlandsch gezantschapsgebouw tegenwoordig. Een telegram van Bromwcll Booth. Generaal Brnmwell Booth, de leider ven het Leger des Hcils, zond onderstaand telegram aan de Koningin: „Wij sluiten ons aan bij de menigten, die vandaag hun gelukwenschen en do verzekerin gen hunner eerbied en genegenheid nederleg- gen aan de voeten van uwe Mojesteit. Wij wen- schen ons ook te vereenigen met uw eigen volk door uitdrukking te geven aan onze oprechte, warme waordeering voor uw onveranderlijke, groothartige sympathie voor werken van barm hartigheid en welwillendheid. Wij bidden, dat de vreugde des Hecren onzes Gods uw krocht moge zijn en dat uwe Mojesteit en zij, die tot uw Huis behooren voortdurend omringd en be waard mogen zijn door Zijn heerlijk Heil. GENERAAL EN MEVROUW BOOTH. De gratievcrleening. Het Kon. besluit van 29 Augustus, houdende bepalingen ter verlcening van gTOtic ter gelegen heid van Harer Mojesteit's 25-jarig Regeerings- jubileum van veroordeelingen op grond der wet ten van 3 Augustus 1914 (Stbl. no. 344) en van 31 December 1915 (Stbl. no. 533), zooals deze laatstelijk gewijzigd zijn, luidt, aldus Artikel 1. Aan alle Nederlanders en oan de vreemdelingen, voor zoover zij ingezetenen zijn van het Rijk op den datum van de dagteekening van dit Ons besluit onherroepelijk veroordeeld ter zake van overtreding der wet van 3 Augus tus 1914 (Stbl. no. 344), houdende verbod tot uit- en vervoer van sommige artikelen, laatste- i lijk gewijzigd bij de wet van 3 Juni 1918 (Stbl. galavoorstelling gegeven in den Vloomschen Schouwburg. De heer Adriaanse hield daar een feestrede. De gezant, jhr. van Vredenbu.ch was aanwezig. Een feestmaal vereenigde 600 gasten. De gezant en het hoele gezontschapspersoneel za ten aon. Hij Jueld een redo ter eere van de Koningin. Met zeer veel enthousiasme werd ontvongen zijn mededeeling, dot er telegram men aon Koning'" Wilhelmina en Koning Al- bert waren gczo.ndcn. Een Hongoarsch geschenk voor onze Koningin. Het Korr. Bur. seint ons uit Boedapest: De Hongaorsch-Hollondsche vereeniging zendt als dankbetuiging voor de welwillendheid van het Hollandsche volk jegens Hongarije aon Koningin Wilhelmina naar aanleiding van haar regeeringsjubileum een prachtige schilderij in gebrand glas in lood, die in tegenwoordigheid van den Hollandschcn gezant Michiels van NVMA BCKMA DEBOEfi A* 1001 LEE.UWARDE.M.; no. 326), en der wet van 31 December 1915 (Stbl. no. 533), houdende tijdelijke bepalingen betreffende het vervoer en dc nederlage van goe deren (gewijzigd bij de wet van 27 Juni 1919 (Stbl. no. 420), gepleegd ra I Januari 1915 en vóór 1 Januari 1920, wordt gratie verleend van de htm opgeiegde hoofdstraffen, welke nog geheel of gedeeltelijk moeten worden onder gaan. Artikel 2. In stond worden gehouden de bi; de in artikel I bedoelde veToordeelingcn mede uitgesproken bijkomende straffen. Artikel 3. De gratie strekt zich niet uit tot straffen, welke tevens ter zake van andere straf bare feiten dan in artikel I vermeld zijn opge legd Gratie oan dienstweigeraars. Dc Vrije Socialist deelt mee, dat op I Sep tember alle dienstweigeraars, ter gelegenheid van het jubileum van de Koningin, gratie heb ben gekregen, op twee na; een is 6 September vrijgekomen en een onder is naar zijn garni zoen overgeplaatst. DE RAMP IN JAPAN. De Ned. Consul te Yokohama gedood. Reuter seint uit Londen: Bij dc verwoesting van het Grand Hotel te Yokohama is dc Nederlandsche consul onmid- delijk gedood. 0e Stoats-Almonok vermeldt onder de con sulaire ambtenaren in Japan als consul te Yo kohama, de heer W. D. Visser, belast met de waarneming van het vice-consulaat.) ONTSLAG VAN OPPER-OFFICIEREN. Met ingang von 1 October a.s. Naar wij vernemen, is bij Kon. Besl. met in gang van 1 October a.s. eervol ontslag uit den militairen dienst verleend op hun aan vrage aan den adjudant in buitengewonen dienst, generoal-majoor W. L. F. C. Ridder van Rappard, commandant der 4e divisie aan den gcneraal-mejoor W. H. C. Boel- laard aan den kolonel van den ploatselijken lstaf W. Laatsman, plaatsvervangend commandant van Den Haag aan den kolonel W. de Loet, commandant der Ie infonterie-brigade aan den kolonel T. Rutgers, inspecteur van de militaire administratie aan den luitenant-kolonel C. Sandt van Nooten van het wapen der cavalerie aan den luitenont-kolonel C. A. H. W. G. Eylcen van het wapen der artillerie aan den luitenant-kolonel T. G. E. Bolomey, commandant der 4c divisie koninklijke mare chaussee aan den luitenant-kolonel G. C. H. Hen- drickx van het dienstvak der militaire admi nistratie Voorts wordt eervol ontslag verleend aan den generaal-majoor J. F. B. Kalff, comman dant der 3e divisie aan den generoal-majoor van den stai der artillerie J. L. ten Bosch, inspecteur van den vrijwilligen landstorm aan den kolonel op non-activiteit T. L. S. Nedermeycr Ridder van Rosenthal van het wapen der cavalerie aan den kolonel G. T. M. Ongerboer, com mandant van de 2e infanterie-brigade aon den kolonel H J. Furstner, comman dant der le artillerie-brigade aan den kolonel-tituloir C. E. M. de Bruyn, commandant van het Remonte-depót i aan den majoor P. van Asselt van het wapen der artillerie en aan den kapitein H. A. Stork van het le reg. infanterie, allen terzake van langdurigen dienst op zijn aanvrage aan den majoor A. J. V. de Rooy von het T7c regiment infanterie aan den kolonel W. Lnatsman voornoemd is de titulaire rang verleend van generaal-ma joor aan den adjudant in buitengewonen dienst den generaal-majoor Ridder van Rappard, als mede aan de generaal-majoors Boellaard, Kalff en Ten Bosch, allen voornoemd is dank betuigd voor do veeljarige en belangrijke diensten door hen aan den lande bewezen. DE AFVLOEIING. Kon als geëindigd beschouwd worden. Naar wij vernemen kan de afvloeiing voor officieren en onderofficieren als geëindigd wor den beschouwd, met uitzondering voor de ser geants-majoor-administrateur en sergeants van het wapen der infanterie, welke bij de rangschikking in een der categorieën A of B ziin geplaatst. NEGENDE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Het aantal deelnemers. Het aantal deelnemers oan de Woensdag a.s. te openen Negende Nederlandsche Jaarbeurs bedraagt 749 tegen 704 aan de voorjaarsbeurs 1923 en 539 aan de najoorsbeurs 1922. Het Permanente Jaarbeursgebouw is geheel gevuld en op een gedeelte van het terrein Vredenburg zijn tijdelijke monsterkamers opge slagen moeten worden. DE BEROOFDE DIAMANTHANDELAAR. Dc daders behooren lot een internationale bende. Het 'B. T. A. seint ons uit Brussel In verband met den onlangs gepleegden diefstal van diamanten, waarvan een Neder landsch diamanthandelaar op het station Ant werpen het slachtoffer is geworden, is de po litie overgegaan tot de arrestatie van verschei dene individuen, die deel uitmaken van een in ternationale bende, welker leden de daders zou den zijn van talrijke diefstallen, gepleegd in de groote steden, met name Parijs en Antwerpen, waar ze betrokken zouden zijn bij diefstallen in de groote banken. Voorts worden ze verdacht van een onlangs gepleegden mood op een wis selagent. Een der verdachten herkend. Bij de confrontatie van verdachten in zake den diamantdiefstal Vrijdag voor middag heeft de heer Slier formeel den aangehoudene Marco- vitch herkend als zijnde de persoon die uit den trein kwam, toen de makelaar instapte. Wat den anderen betreft, was de heer Slier minder zeker, door hij dezen niettegenstaande zijn drin gen slechts vluchtig opgenomen had. BAKOKVEN UIT ELKAAR GESPRONGEN. Geen persoonlijke ongelukken. Bij den bakker A. Slegt te Gouda is Zaterdag morgen 8 uur een bakoven door een gas op een- hooping uit elkaar gesprongen. De paniek on der het personeel was geweldig. Door den lucht druk werd een zijmuur geheel vernield. Het dak stortte bijna in en alle ruiten zijn gesprongen. Het mag een wonder genoemd worden, dat er geen persoonlijke ongelukken voorkwamen. HET SPOORWEGONGELUK BIJ HANNOVER. Mevr. Libot overleden. C-; Blijkens te Leiden ontvangen berichten is me vrouw LibotKorpershoek aan de bekomen verwondingen overleden. De heer Libot maokt het naar omstandigheden goed. Défilé voor H. M. de Konigin. In aansluiting op ons bericht van j.l. Zater dag kunnen wij nog melden, dat de luchtvaarl- afdccling te Socsterbcrg aan het défilé voor H. M. de Koningin zal deelnemen met veertig vliegtuigen. De escadrilles zullen eerst In de lucht defileercn, daarna zal worden geland, waarna ons vliegerkorps te voet aan het défilé zal deelnemen. Voetbal. OM DEN U. P. V. B.-WIMPEL. H. V. C.—'t Gcoi 0—2. Begunstigd door prachtig zomerweer werd gisteren op het terrein van H. V. C. de finole om den U. P. V. B.-wimpel gespeeld. Weinig p bliek was opgekomen om deze interessante ontmoeting te zien, te meer daar deze wedstrij den tusschen Amersfoort en Hilversum, tot het laatste fluitsignaal spannend blijven. In de laatste maanden heeft H. V. C. twee maal tegen 't Gooi gespeeld. De eerste wed strijd om de H. V. C.-Cup werd door de witten gewonnen, thans kwam t Gooi als overwinnaar uit den strijd. De wedstrijd werd nu juist niet in een vriend schappelijke verhouding gespeeld. Voor een deel kunnen wij dit toeschrijven aan den scheidsrechter, den heer Spanjoard, die uiter mate slecht leidde. Met zijn ontzettende bas stem deelde hij zijn straffen uit, doch meestal was er geen vuiltje aan de lucht. Wij betreuren het dan ook, dat door één persoon de gcheelc wedstrijd in een soort van vijandschap gespeeld werd. Dc wedstrijd. Thijssen heeft de opgooi gewonnen en precies om 3.18 brengt Westerlaak het leder aon 't rollen. Von Wilpen gaat aanstonds op bezoek bij Thyssen, die met thuis geeft. Gesteund door den feilen wind komen de Gooiers in den aan val, maar hun meeste aanvallen loopen dood op buitenspel staan. De snelle rechtsbuiten Dcaf Andriessen draaft lustig langs de lijn en lost een gevaarlijk schot, wat Smit weet te stoppen. De druk op 't H. V. C.-docl blijft aanhouden en een enkele mooi ziet men Van Wilpen er tusschen uit trekken. Zijn voorzetten worden niet benut. Floor ziet een vrije trap tegen zich genomen. De bol gaat juist over de dwarslot. Scheerder en De Kort zwoegen om het hardst. Een corner, mooi voor den doelmond geplaatst, trapt Van Kol naast. Even daarna mnakt Vnn Doorn ook corner, die de middenvoor over klopt. Dan leidt van Wilpen weer een aanval, maar zijn schot gaat rakelings over. De achterhoede, hierdoor even op adem gekomen, krijgt nu weer druk werk. De snelle vleugelspeler van 't Gooi, Twel- ker links en Andriessen rechts, zijn een door loopend gevaar voor de achterhoede. Andries sen besluit een ren met een hard schot, hetwelk in het zijnet komt, terwijl even daamn Slee king aan den anderen kant van verren afstand naast schiet. Luid moedigt men de H. V. C'ers aan en werkelijk schijnt er verandering te komen. Zij ontkomen aan de omklemming. Van Wilpen rent langs de lijn dat het een lust is om te zien. Zijn voorzetten zijn steeds zuiver en wis kundig uitgerekend plaatst hij ze voor het 'vijandelijke doel. Dan gaon de withemden een elgemeenen aanval ondernemen. Thyssen krijgt een schot te verwerken cn komt te vallen. Drie H. V. C.'ers liggen op hem, maar tot driemaal toe weet de back een doelpvint te voorkomen. Smit '-rijgt dan weer een paar schoten te ver werken. Keurig vangt hij den bal klemvast op. Wonneer Thyssen is uitgeloopen, dehkt men dat Baadje zan doelpunten, maar deze trapt den bal naast, 't Gooi wordt nu weer sterker; wij zullen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 2