STADSNIEUWS >nt maakte, opgegraven en ter schouwing naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam overga bracht. De gerechtelijke schouwing heeft Zo terdag plaats gehadvan het resultaat is ech ter nog niets te zeggen. Er was herhaaldelijk onecnigheid tusschen de echtelieden en de vrouw moet zich, volgens ge tuigenverklaringen van de buren, herhaaldelijk aldus hebben uitgelaten, dat zij hoopte dat haar man spoedig zou sterven. Deze, aanvankelijk wegens in een zeer ver stadium verkeerende aderverkalking door den geneesheer opgege ten, knapte later weer op, kon zich zelfs we derom op straat begeven. Doch onlangs werd hij weer ongesteld en stierf kort daarop, al hoewel de dokter niet in het minst vermoedde, dat met die ongesteld heid de dood was gemoeid. Bij een ontstaan geschil tusschen de vrouw en haar stiefzoon over de erfenis kwam een hoeveelheid zuringzout voor den dag. De vrouw zei dit te hebben gebruikt om inktvlek ken uit haar kleeren te verwijderen. Zij ver telde ook haar man driemaal slaappoeders te hebben ingegeven, doch de dokter verklaarde, dit niet te hebben voorgeschreven. In afwachting van den uitslag der gerechte lijke schouwing, is de vtouw op vrije voeten gelaten. (Hbld.) DE BEROOVINGEN TE AMSTERDAM IN 1922. Een vermeerdering sedert 1921. In het gemeenteverslag over 1922 van Am sterdam is de volgende pasage te vinden, wel ke een beeld geeft van de toenemende pro stitutie en onveiligheid in de hoofdstad Bij de gehouden controles werden in 732 perceelen 1093 vrouwen aangetroffen, ver dacht zich aan prostitutie over te geven. Hier onder zijn niet begrepen die van vreemde na tionaliteit, die, als regel, aangehouden cn uit geleid werden. Voor 1921 bedroegen deze cij fers 701 en 1039. Ter kennis van de politie kwamen 257 be- roovingen in verdachte perceelen, tegen 194 in 1921in 179 gevallen werd aangifte ge daan, waarbij in 10 gevallen proces-verbaal werd opgemaakt. In totaal werden als vermist aangegeven71.053, 205.670 Duitsche marken, 270 Zweedschc kronen. 1270 Belgi sche francs. 7405 Fransche froncs, 200 Noor- sche kronen. 5138 Lire, 2170 Zwitsersche francs, 116 dollar, 900 dinar, 200.000 Oosten- rijksche kronen, 2255 pond sterling, een koop brief, groot 25.000, een polis groot 25.000, een chèque van 7000 mork en een horloge met ketting en 71 partijtjes diamant. Tot dusver mocht het niet gelukken, met veel succes tegen het plegen van dit misdrijf op te treden, te minder, wijl tal van benadeelden geen of onjuiste aangiften doen ook is een vervolging niet altijd in het belang van bena deelden zij loopen in een eerste opwelling dan wel naar de politie, doch komen veelal op hun aangifte terug. Door het volgen van als beroofsters bekend staande prostituées en het eventueel waarschu wen van in haar gezelschap zijnde personen, alsmede door het plaatsen van posten voor als roofhollen bekend staande j>erceelen, wordt getracht preventief op te tredenechter ver- eischen deze maatregelen veel personceL HET TRAMONGELUK BIJ GENDRINGEN. De gewonde overleden. Het dienstmeisje Johanna Bekmann uit An- holt, die bij het tramongeluk gewond werd, is Zaterdag in het Ziekenhuis te Anholt overleden. KORTE BERICHTEN. De duurte in Duitschland. Wegens de ontzettende duurte in Duitsch land doen de Duitschers in groote troepen in- koopen van levensmiddelen in de Ncderland- sche grensgemeenten. Bakkers, kruideniers en slagerswinkels worden in Kerkrade bestormd. In lange rij staan de Duitscheis hun beurt af te wachten. School- en Kerknieuwe. DE RESTAURATIE NIEUWE KERK TE DELFT Wordt voortgezet met 35 werklie den minder. Het tempo waarmede de restauratic van hèt koor der Nieuwe Kerk werd uitgevoerd wordt vertraagd. Er werden 35 werklieden ontslagen en het werk zal met 50 a 60 werklieden wor den voortgezet Kunst en Wetenschap, HET HOLLANDSCH TOONEEL. De combinatie Louis de Vries Herman Heijermans. De N.V. „Hollandsch Tooneel" te Amster dam deelt mede, dat in de Zondag j.l. gehou den aandeelhoudersvergadering een reorgani satieplan werd ingediend, waarbij de hr. Herman Heijermans naast den heer Louis de Vries in de. directie zitting zou nemen. De heer Heijer mans had zich uitsluitend bereid verklaard tot een beperkte werkzaamheid op artistiek gebied, daar hij zijn weer hervatten schrijversarbeid niet wenscht te onderbreken. De aanwezige aan deelhouders konden zich hiermee vercenigcn, doch een definitieve beslissing kan eerst Zon dag 7 October genomen worden, aangezien niet voldoende aandeelhouders tegenwoordig waren. Inmiddels zal de N. V. „Het Hollandsch Too neel onder leiding van Louis de Vries en Her man Heijermans Zaterdag 29 dezer de eerste voorstelling geven van De Schoone Slaapster van Herman Heijermans. Luchtvaart. DE COUPE GORDON BENNETT. De antennes oorzaak van den blikseminslag Men meldt ons nader over het ongeluk, dat «jen Amerikaanschcn ballon is overkomen, welke te Nistelrode nabij Oss is neergevallen, dat het thans niet meer aan twijfel onderhevig is, dat de ramp, waarbij twee Amerikanen om het leven zijn gekomen, moet worden toegeschreven aan het inslaan van den bliksem. Het blijkt, dot de Amerikaansche ballon om half acht Zondagavond een bui is gepasseerd met het bekende noodlottige gevolg brandend stortte de ballon neer slechts een paar latten en een vreeselijk gedeukte mand is alles, wat yon den ballon is overgebleven. Dat de ballon door onweer is getroffen, is verder ook op te maken uit het feit, dat een <kr passagiers bliksemsporen vertoonde. Niet van belang is het ontbloot apart te ver melden, dat de ballon behalve een photographie- toestel ook een draadloos ontvang-apparaat be vatte. In verband nu met het feit, dat in de bal lon-literatuur ongelukken, als Zaterdag bij den wedstrijd om de Gordon Bennett-beker zijn voor gevallen, niet bekend zijn in het geheel wer den niet minder dan drie ballons door den blik sem getroffen maakt men ons van deskundige zijde erop attent, dat alle drie verongelukte bal lons voorzien waren van draadlooze ontvang toestellen. De mogelijkheid nu is niet uitgeslo ten, dat de aanwezigheid van antennes, die den bliksem wellicht hebben „aangetrokken", nood lottig is geweest voor de luchtvaarders. Of schoon op dit stuk van zaken het positieve be wijs nog niet is geleverd, zijn de deskundigen von oordeel, dat waarschijnlijk met recht en reden een verband kan worden gelegd tusschen den bliksem-inslag en de aanwezigheid der antennes. Het wetenschappelijk probleem, dat hierdoor is gerezen, zal nader worden onder zocht In verband met het feit, dat de ballon, die bij Nistelrode is verongelukt, eon Amerikaansche bemanning had, heeft de militaire attaché van de legatie der Vcreenigde Staten te Brussel zich naar de plaats des onheils begeven om te zor gen voor de regeling van het vervoer der lijken naar Amerika. Nog een ballon op Nederlondsch gebied terecht gekomen. Uit Winschoten wordt d.d. heden aan de Tel. gemeldGisteren deed hier het gerucht de ronde, volgens hetwelk een luchtballon in de gemeente Termunten gedaald zou zijn. Uit een onmiddellijk door ons ingesteld persoonlijk onderzoek bleek, dat Zondagnacht te Wolden- dorp (gemeente Termunten) een luchtballon daalde, die Zondagmiddag om vijf uur te Brus sel was opgestegen en deelnam aan den wed strijd om den Coupe Gordon Bennett Dc be manning van den ballon bestond uit de Spaan- sche zeeofficieren Julio Guillin en Emanuel de la Licux. De beide luchtvaarders hebben boven Woldendorp het anker uitgegooid, dit kwam terecht op de woningen van Sterenborg en en Van der Laan. Beide huizen werden hier door beschadigd. Het anker hield echter niet en schoot weldra los, waardoor dc ballon te gen de draden van het elcctrische licht aan dreef. Luide jammerkreten werden uit den mand vernomenbeide inzittenden hadden ernstige verwondingen opgeloopen. Zij werden opgenomen in hotel Bouwman te Westendorp, waar zij thans verpleegd worden. B. T. A. seint uit Brussel d.d. 25 Sept.: De ballon Picardie (Frankrijk), bemand met Bien- aimé en Denoncin, is zonder ongevallen in de buurt van Hannover bij Osnabrück gedaald. De ballon Helvetia (Zwitserland), bemand met Aimbruster en Bachman, is in Sleeswijk bij de Deensche grens veilig gedaald. Brussel, 25 Sep. (B. T. A.) De lucht vaarder Demuyter is in Zweden geland, op 1500 KM. van het punt van vertrek. De Coupe Bennett komt daardoor wederom aan België. Brussel, 25 Sept. (B. T. A.). De Belgi sche ballon Prins Leopold is ten Zuiden" van Erikstad in Zweden zonder incidenten golan<L VLIEGD1ENST LONDEN-PARIJS. Londen, 25 Sept. (N. T. A. Draadloos). De maatregelen zijn thans getroffen voor de invoering van een luchtverkeersdienst bij nacht tusschen Londen en Parijs. De dienst zal de vol gende maand beginnen. Enkele maanden gele den heeft het ministerie van vlicgwezcn proe ven genomen met het vliegen bij nacht, die met succes werden bekroond. Er zijn thans op den weg van Londen naar Parijs voorzieningen ge troffen voor verlichting cp vrij uitgebreide schaal. Hierdoor wordt de invoering van een ge- regelden nachtdienst mogelijk gemaakt, die zoo wel voor passagiers als voor post zal dienen. Elke machine draagt 2 magnesium-fakkels op de uiteinden der vleugels, die kunnen worden aangestoken als de bestuurder dit noodig acht, terwijl bovendien een derde fakkel, zoo noodig, naar beneden kan worden geworpen om de lan- «iingsplaats te verlichten en de windrichting vast te stellen, als dit op andere wijze niet doenlijk is. VLIEGTUIG IN ZEE GEVALLEN. Het toestel vernield, de bestuur der gered. Londen, 24 Sept. (R.) Een Ameri- kaansch marine-vliegtuig met 700 paardsmo- tor is vandaag dwars van Portsmouth in zee neergestort en totaal vernield. De aviateur werd gered. Het zeevliegtuig was ingeschreven voor den wedstrijd om de Coupe-Schneider op o.s. Vrijdag. Het vliegongeluk bij Londen. Londen, 25 Sept. (V. D.) Het onderzoek op de slachtoffers van het vliegtuig van den luchtdicnst LondenManchester, dat de vorige week naar beneden is gestort, heeft geen en kele aanwijzing gegeven voor de oorzaak van de romp. BERICHT. Wie zich met ingeng van I October n.s. op het Amersfoortsch Dagblad abonneert, ontvongt de tot dien datum verschijnende nummers gTotis. Toezicht Voorbereidend O n d e r w ij s. Dc Commissie van Toezicht op het voorbe reidend onderwijs zal Vrijdag 28 September a.s. 's avonds 8 uur ten Stadhuize een openbare vergadering houden, ter behandeling van de volgende pvmten. Io. Notulen. 2o. Ingekomen stukken 3o. Mededeelingen. 4o. Bespreking schoolbezoek. 5o. Rondvraag en sluiting. Zakelijke belasting op de bedrijven. De Verecniging tot opheffing der zakelijke belasting op de bedrijven, afd. Amersfoort, heeft onderstaand adres gericht aan het Bestuur cn den Raad dezer gemeente. Het Bestuur der Verecniging tot opheffing der Zakelijke Belasting op de Bedrijven, Af- deeling Amersfoort, heeft de eer Uw Colle-N ge het navolgende onder do «indacht te brengen. J Op 27 Februari 1.1. wendde onze organi satie zich tot het toenmalige Bestuur en den toenmaligen Raad onzer Gemeente met een gespecificeerd bezwaarschrift over de Zake lijke Belasting op de Bedrijven, welke hier was ingevoerd, met verzoek deze zoo grie vende belasting op te heffen. Aan genoemd verzoek waren toegevoegd een Toelichting der bezwaren en een ledenlijst onzer Ver eeniging alhier. Op 28 Mei d.a.v. richtten wij nogmaals over hetzelfde onderworp, naar aanleiding 'an een ophanden zijnde uitspraak van den toenmaligen Raad over deze belasting, een dringend beroep op den rechtvaardigheids zin der Raadsleden. De wijziging, welke het toenmalige col lege B. en W voorstelde tot verzachting dezer verordening vermocht ons niet over te holen tot aflating van verdere actie tot opheffing dezer hatelijke belasting. Onze hoofdbezwaren zijn niet weggenomen, zelfs niet gepoogd te weerleggen in afdoende ar gumentatie. Hierop wezen wij, doch ont vingen geen antwoord daarop. De nijpende omstandigheden, welke deze belasting voor handel en industrie juist zoo grievend maken, naast het element van on billijkheid in het systeem, zijn niet vermin derd, eerder verergerd. Met des te meer vrijmoedigheid wenden wij ons daarom nogmaals tot U, als nieuw Bestuur en nieuwen Raad onzer stad, om dan nu in de a.s. begrooting deze post te schrappen en eindelijk deze belasting in te trekken. Ten overvloede verwijzen wij voor onze grieven naar onze beide bovengenoemde re- questen, waarvon afschrift hierbij gaat. Waar ons ter oore kwam, dat het Ge meentebestuur geen gebruik heeft gemaakt van zijn recht tot heffing der extra 18 op centen volgens art. 2 der wet op de Diyi- iend en Tnntièmebelasting om de vesti ging van nieuwe industrieën niet tegen te houden daar koesteren wij gegronde hoop, dat thans Uwe Colléges ook door het weg nemen van de grief der Zak. Bedrijfsbelas ting het waarachtig welzijn en den bloei onzer Gemeente daadwerkelijk zal willen bevorderen. Het Bestuur voornoemt!, w. g. H. M. E. HUBERS, Voorzitter. J. H. v. LONKHUYZEN, Te Secr. E. v. VOLLENHOVEN, Penningm. A. DROS, 2e Voorzitter. Mr. JOH. H. SCHEURER, 2e Secr. Garnizoen. Bij Koninklijk Besluit van 14 September 1923 No. 46 is benoemd en aangesteld tot 2e Luite nant bij het 18e Regiment Infanterie de Vaan- drigtitulair van den Hoofdcursus H. G. Hagens, die op 29 September a.s. zal worden beëedigd en in functie gesteld. Aan den sergeant D. A. J. W. de Haan, van het 21e regt. infanterie te Amersfoort, is het onderscheidingsteeken voor trouwen dienst toe gekend, met ingeng van 1 October a.s. Theosofische Vereeniging. De Amersfoortsche Loge van de Theoso fische Vereeniging hield gisteravond een bij eenkomst, waar als spreekster optrad mej.-*H. Gantvoort Na een kort woord van welkom door den voorzitter der Loge, den heer De Haas, ving mej. Gantvoort haar voordracht aan, die tot onderwerp had „De mensch en zijn mogelijk heden". Wanneer we spreken over den mensch, dan moeten we al het stoffelijke van den mensch uitschakelen. Want wat is de mensch? De mensch is een microscopisch klein gedeelte van het heelal, dat door de Godheid gescha pen is, evenals één cel een even microscopisch deel is van het menschelijk lichaam. Hoe stelt de theosophie zich nu de godheid voor? De groote krocht, de denker, die het al bestuurt en zonder wien deze aarde een chaos zou zijn. De Godheid zendt zijn krachten uit in de stof. Hij maakt do doode stof levend en doet die voortdurend voortvloeien. De theosophie on derscheidt nu verschillende gebieden, waarin de goddelijke kracht tot uiting komt. Het zijn de trillingen in de gevoelsstof, die pressie op ons uitoefenen en die ons beïnvloeden. Zijn wij b.v. in een sombere stemming en komen we dan in een vreugdevolle omgeving, dan gebeurt het vaak, dat wij die sombere stemming, die ons in den beginne terneer drukte, vergeten en op genomen worden in de vreugde. In dezen geest bouwt de Godheid het heelal, aan de hand van Zijn wetten. In dat heelol bouwt Hij Zijn vormen en bezielt die, om die te maken tot een mooi, harmonisch geheel. Het gaat Hem als met een kunstenaar, die voelt dat hij scheppen moet, en in die schepping legt hij een deel van zich zelf. Door Zijn kunst is het dat wij kunnen komen achter het door Hem geschapene. Door Hem is het, dat wij hem kunnen begrijpen. Zoo hebben we aan den eencn kant het leven, de levende kracht, aan den anderen kant den vorm, a. h. w. een reservpir voor de lovende kracht. De vorm, aldus spr., is echter mear schijn. Het werkelijke leven, de levende kracht, dat is het waarop wij het oog moeten laten vallen. De wetten van de stof moeten wij echter niet alleen aanschouwen en bekijken, neen, wij moeten die wetten bestudeeren. In verband met bovenstaan de gaat spr. over tot het delfstoffenrijk en be toogt uitvoerig, hoe iedere atoom in het delf stoffenrijk een groote bron van energie vormt. Ook in het plantenrijk treft men hetzelfde aan, hetgeen door spr. aan de hand van enkele voor beelden nader wordt verklaard. Na het planten rijk noemt spr. de dierenwereld, waarin wij het zelfde, maar in. veel sterker mate kunnen aan schouwen. Vanuit het delfstoffen-, planten- en dierenrijk gaat de trilling, dc goddelijke trilling, die zijn toppunt bereikt in den mensch. De mensch heeft in zich alie stoffen van de lagere gebieden, moer ook bezit de mensch de stra ling van de Godheid, omdat hij een deel uit maakt van de goddelijke kracht. Veel heeft de mensch in zich van het minerale rijk; ook veel van het dier, doch daarboven bezit de mensch de goddelijke kracht om die beide eersten te bedwingen, zoo noodig te vernietigen. Daarom moeten wij steeds voor oogen houden, dat wij een vorm hebben, die in staat is de lagere ge bieden te beheerschon. Dat is „mensch" zijn. De mensch is geschapen om te denken, niet om machinaal werk te verrichten, hetgeen he laas maar al te vaak voorkomt. Wij moeten .kinderen" van den „Vader" zijn, den denker bij uitnemendheid. Spr. vraagt rich vervolgens af: Hoe Ieeren wij de wetten van de godheid kennen? Tal van wetten zijn er, die wij door het dagelijksche le ven leeren kennen. Wij kennen echter eerst een wet, wanneer wij die wet in alle consequenties kunnen toepassen. Daarvoor moeten de wetten bestudeerd worden. Om kinderen van de God heid te zijn, om werkelijk „menschen" te zijn, moeten wij de goddelijke wetten bestudeeren en voelen, dat alle goddelijke wetten slechts op één wijze gebruikt moeten worden. In den bree- de gaat spreekster vervolgens verschillende wet ten. die de godheid in het heelal heeft neerge legd, na en concludeert dot de fundementeele wet van de Godheid, waar alles op gebouwd is, de wet is der liefde. Deze wet eischt van ons een terzijdestelling van onzen vorm, van ons zelf, want dan alleen kunren we de wet van straling, van liefde, ten uitvoer brengen. Wij zijn het tenslotte die te zeggen hebben over ons eigen lot. Wij zelf hebben het in onze hand om onze toekomst te scheppen. Alzoo doende zul len wij zien, dat alle wetten, die de godheid in het heelal gesteld heeft, zijn gerangschikt vol gens een vast systeem. De kennis van die wet ten echter voert ons alleen tot de Godheid. Spreekster eindigt haar voordracht met de mee ning uit te spreken, dat er een tijd zal aanbre ken, dat kennis en wetenschap elkaar de hand zullen rijken. Er is wel eens gezegd„Kennis voert van God af', doch het tegendeel is waar, „kennis voert tot God." De heer Dc Haas dankte hierna mej. Gant voort voor haar belangrijke en interessante voordracht, waarna de bijeenkomst werd geslo ten. N a c h t v e r b lij f. In het politiebureau is hedennacht aan drie personen een onderkomen verleend. Aangehouden. Twee vreemdelingen zijn aangehouden, die hier zonder middelen van bestaan rorfdzwier- ven en niet in het beril waren van de vereischte papieren. Botsing. Gisteren kwam een auto, die uit de kleine Haag gereden kwam, in botsing met een lan taarnpaal in het plantsoen aldaar. De lantaarn paal werd hierdoor beschadigd en kwam in scheven stand te staan. De politie stelt een on derzoek in. Kantongere c.h t. 't Was vanochtend weer buitengewoon kalm voor het kantongerecht. De rol bevatte al wei nig namen en van die weinigen lieten de mees ten nog verstek gaan. De eenige zaak, die nog eenigermate belang rijk was, was die van een melkfabriek uit Barne- veld, die gedagvaard was wegens het afleveren van karnemelk van ondeugdelijke samenstelling. Als beklaagde was verschenen de adjudant bedrijfsleider der fabriek. Hem werd ten laste gelegd karnemelk te hebben verstrekt, die bij deskundig onderzoek 40 wotar bleek te be vatten. Door de deskundige, medo ter zitting aanwezig, werd dit bevestigd. Beklaagde voerde tot zijn verweer aan, dat dc als ondeugdelijk van samenstelling genoemde karnemelk niet be doeld was voor de consumptie, doch voor vee voeder. Op de vraag van den kantonrechter, of deze melk als zoodanig was gekenmerkt, b.v. door een opschrift op de bussen, moest be klaagde ontkennend antwoorden. Wel had hij aan melkventers, die de melk van de fabriek betrokken, medegedeeld, dat hij niet voor de kwaliteit van de karnemelk kon instaan. De deskundige verklaarde, dat de door be- klaogde afgeleverde melk, wel degelijk volgens artikel I van de warenwet als consumptieartikel beschouwd wordt. Was die melk uitsluitend voor veevoeder bestemd, dan moest dit op dui delijke wijze zijn kenbaar gemaakt, waardoor het publiek niet op een dwaalspoor gebracht kon worden. Een melkventer uit Barnevcld, als getuige gehoord, verklaarde, dat, toen hij de melk in ontvangst nam, hem niet gezegd is, dat die melk uitsluitend veevoeder was. Het woord „veevoeder is in het geheel niet genoemd. Ge tuige had geheel te goeder trouw de melk aan particulieren verkocht als voor de consumptie geschikte karnemelk. De ambtenaar van het O. M. noemde deze kwestie weer een duidelijk voorbeeld van er gerlijke knoeierij met melk, en vroeg een boete van 6Ö0.subs. 180 dagen hechtenis.! Uit spraak over 8 dagen. Poster ij en en Telegrafie. Post- cn Telegraafkantoor te Amersfoort Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de ofzenders onbekend zijn. Brieven Binnenland. Amersf. Dagblad, AmersfoortBureau Utr. Dagblad, AmsterdamP. v. Es, Eemstraat 26 J. de Haan-Hofstra, Leeuwarden; H. M. J. Klün- der, Amersfoort; Kuyperstr. 23e, Zutfen; Lam mert Lubben, EmmcnJan Nuizen, Putten, Raad v. Beroep, Dir. Belastingen Utrecht; Smit, Soest; A. Swart, AmersfoortJ. Vorderman, Soester- bergAlex de Vries, Amersfoort„Zeppelin" Zandvoort. Brieven Buitenland. Waiter Ehlers, Berlin WS. Briefkaarten Binnenland. Freddy Anderson, AmersfoortL. Brockel, AmsterdamKarei Jansen, NijmegenKeizer, AmsterdamPolak, Amsterdam; Praag, Amster dam Wakelkamp, UtrechtA. V. Wieringen, Amsterdam. Briefkaarten Buitenland. Dumont, CleveT. Kuypers, BruggeRahn, Harburg. 3 briefkaarten zonder adres. AGENDA. Doge) ijls I Openbare leeszaal en bibliotheek. Laantje 2. R. K Openbare leeszaal en bibliotheek. Leeszaal Handelsregister. Arnhemscheweg 23. Theosofische Bibliotheek. Laantje 3. Museum Flehite, Westsingel. Bioscoop Langestraat. 28—29 Sept Amicitia. Viering 25-jarig be staan „Ons Belang." 30 Sept. Concertzaal De Valk. Voorst v. Arbeiders Ontwikkeling. 2—5 Oct. Concertzaal De Valk. Chr. Jon gem. Ver. 6 Oct. Amicitia. Operetteuitvoering „De Kleine Stem." 9 Oct. Tweede voordracht van de Amersf. Logo der Theos. Ver. in het zaaltje van den heer Klaassen. Achter de Amh. Poortwal. 10—11 Oct Foyer Amicitia. Demonstratie Leverszcep. 13 Oct Amicitia. HoIL Tooneelver. (Dir. E. W. de Blauw). 1314 Oct Concertzaal De Valk, Feestavond Spoor- en Tramwegpersoneel. 15 Oct. Amicitia. Jubileumsvoorst. Mevr. do Boerv. Rijk. 18 Oct. Amicitia. Nutslezing Ed. Verkade (Hamlet). 21 Oct. Concertzaal De Valk. Joodsche feest avond. 22 Oct. Amicitia. Ie Ab. Concert de Koos. 23 Oct. Derde Voordracht yan de Amersf. Loge der Theos. Ver. in het zaaltje van den heer Klaassen. Achter de Arnh. PoortwaL 24 Oct. Concertzaal De Valk. Feestavond Friesche Selskip. 27 Oct. Amicitia. Ie Ab. Concert Augustin. 30 October. Amicitia. Eerste uitvoering Chr. mannenkoor „Jubal". 8 Nov. Amicitia. Holl. Tooneelver. (Dir. E. W. de Blauw). Burgerlijke Stand van 25 Septem ber 1923. Geboren: Albertus Christoffel z.v. Johannes Regtien en Hendrika van de Wetering. Aaltje d.v. Peter Jansen en Aaltje Doornekamp. Jo hanna d.v. Coenraad Veer en Johanna Ca- tharina Maassen. Elisabeth Henrietta d.v. Dirk Houtzaager en Megdalcna Maria Ludovica Ver meulen. Overleden: Johannes Antonius Schouten oud 47 jaar echtg. van Francina Gerarda van Ma lven. G e von d cn Vo o r we r p en. Twee zweepen. Rechthebbenden kunnen zich tot het vei- krijgen van inlichtingen ten poliliebureele ver voegen. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 26 September 1928. Hoogste Stand 769.2 te Lyon. Laagste Stand 753 1 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 26 Mei: Meest matige Z. W. tot Z. wind, zwaar be wolkt, waarschijnlijk weinig of geen neerslag, overdag iets warmer. W i e 1 r ij d e r s. Fietslantaarn aansteken 7 uur 20 min 433e STAATSLOTERIJ. 'f- Vijfde Klasse. Tweede Lijst. Trekking van 25 September, 1C00 No. 7842, 12110, 12434. 400 No. U-962. r 200 No. 2312, 12229, 20026, 21167. 100 No. E927, 9066, 9469, 11090, 15141, 16053, 1646S, 16927, 16598, 22015.. PRIJZEN VAN 70. 't 324 2622 5674 8899 13096 16260 18S39 20S3S' 509 2638 5947 9032 13124 16314 18846 20846 605 2717 6025 9253 13191 16409 18900 20954 710 2609 6044 9506 13237 16412 18965 21279 719 2927 6168 9775 13293 16568 19045 21452 911 3258 6Ö5S 9830 1329S 16624 19097 21600 1053 3267 6304 10201 13568 16932 19180 21740 1190 3309 6431 10274 13713 17004 19213 217SO 1365 3359 6763 10622 13521 17147 19249 21835 1405 3762 6784 11219 13934 17155 19327 21855 1565 3905 6927 11441 14160 17314 19393 22016 1666 3807 7020 11471 14494 17454 19515 22107 176.5 3954 7260 11572 14771 17604 19523 22224 1S44 3986 7.565 11838 14837 17756 19695 22238 1S47 4096 7657 11873 14835 17776 19905 22291 1950 4224 9738 11926 14979 17S06 19963 22331 2002 4304 7910 11993 15154 i7S30 2019S 22379 2017 4.509 3017 12136 15622 18143 20300 22459 2053 4661 8023 12626 15674 18SS3 20452 22672 2098 4712 SI33 12649 J 5683 18443 20543 227.50 2286 4774 81.56 12734 15932 18539 20030 22337 2296 5404 8282 12906 16164 18707 20685 22913 2379 5412 8677 12927 1G278 1S766 20766 22961 2529 5534 8707 13053 NIETEN. i 8518 11824 15227 18049 20553 S602 11874 15263 18080 205911 8636 11890 1-5317 18120 20644 Ö6S0 12025 16334 18204 20694 8655 12084 15359 18241 20711 8801 12183 15456 1S262 20S61 8812 122->3 15489 18369 2092S £887 12352 15539 18417 21047 9105 12401 15555 18437 21066 9232 12430 15564 18459 210=9 9350 12490 15580 18475 21101 9:368 12.561 15636 13495 21131 9375 12571 15712 18500 21156 9510 12629 15729 18526 21164 9625 12659 15799 18627 21229 9539 12700 15972 18756 21233, 9567 12887 16078 18784 21263 9587 13016 16079 16830 21266 9613 13093 16127 18834 21269 9724 13116 16149 18838 21270 9767 13120 16205 18939 2127S 9854 13177 16276 18943 21310- 98-55 13290 162S6 18952 21320 9380 13299 16306 1897S 21393 9991 13376 16449 1S932 21460 9994 13438 164S7 16990 214S9 1334 4044 7266 10065 13505 <16521 1S994 21513 1343 4383 7350 10129 13507 16554 19022 21549 1364 43S6 7386 10146 13595 16352 19092 21572 1415 4410 7887 10175 13615 16713 19102 21575 1448 4456 7442 10269 13620 16723 19219 21649 1457 4481 7465 10275 13639 16734 19236 21694 1527 4520 7502 103SS 13662 10776 19313 21701 1569 4523 7544 10506 13G9L 16371 19332 21718 1570 4561 7574 10520 13709 16933 19342 21805 1679 4600 7599 10528 138-19 16960 19478 21885 152? 7J¥° 10539 }:>371 17033 19434 21897, 1836 4681 7616 10559 13048 17062 19513 21939 1849 4656 /6«3 10578 11019 17C91 19541 21968 12?? 7659 10618 14034 17093 195S9 219S4 4730 7707 10709 14063 7164 19707 22001 J222 USi '711 10737 14101 17194 19333 22047 12?? IfSI '7S6 10753 14143 17276 19S96 22114 2014 *^3 /S56 10870 14175 17279 19939 22127 2l9« 4949 7391 10962 14209 17306 20063 22°30 2236 4967 7923 10977 14226 17391 20077 222S1 4970 7972 11Ö52 14261 1742.3 20103 22399 2262 5011 7980 11053 14264 17444 20119 22430 2284 5037 7993 11077 143S2 17465 20128 23449 oo?? ^73 11100 14'85 17471 20)57 22451' t'314 f16** ^059 11319 14-540 17488 20273 22466 2464 ...207 SI29 11371 14560 17.501 20275 22519 3480 °211 $184 11374 11637 17528 20278 22543 j^31 3313 8186 11375 14744 17600 20368 22559 2GCl 5321 S3C3 11440 14752 17695 20381 22560 2700 5374 8316 11451 14701 17724 20398 2812 5376 8378 11460 14779 17813 °CM09 2896 5119 8897 11609 11785 1784S 20420 29?Ë -9->3 5438 8414 11642 i 1&1G 17934 204-18 oöojo 2M4 &5SG 8435 11705 1.501? 1S0M »o5ï gg 8480 "718 15030 1S015 20161 2*>Ü 3101 6703 847-5 11773 15160 18048 7 3133 5726 62 3183 (3074 68 S1S7 0191 94 3235 6213 222 3272 639S 293 3335 6394 299 3350 6139 321.3385 6159 397 3401 656'. 417 3467 6GSO 445 3479 6CS6 454 3505 6821 512 3606 6856 578 3621 6896 666 3677 6913 6SS 36S9 6930 689 3761 uC51 746 3775 6Ö53 755 3841 6956 827 SS46 6974 843 3S49 6936 862 3940 7014 996 4103 7028 1027 4136 70-41 1046 4278 7056 1174 4287 7122 455ste STAATSLOTERIJ. Vijfde Klasse. Eerste weck. Trekking van 25 Sept. 1923 (700 loten). Ten kantore van den Collecteur A C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breestraat 20) zijn geene nummers uitgetrokken. Gclukskantoor van S. J. Cohen, Fr. Halsstraat. Heden zijn uitgeloot met 702379—4090 12927—21740—21780. Zonder prijs: 41034130—17095.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3