Voor Centrale Verwarmingen BOXEN TE HUUR U!T DEN OMTREK. STADSNIEUWS. is een uitstekende brandstof en veel goedkooper dan gietcokes ANTHRAGIET 1 (Afmeting 50|80 m.m.) ;FIR5V5A L. VAM ACHTERBERGH BRANDSTOFFEN HANDEL "KLEBNBETOir GK1S riATESIML rijk oplevert, alleen al aan de uitbetaling van salarissen en toelagen, laat zich begrijpen. Onder het 1200 man sterke personeel zijn circa 4C0 gedetacheerde ambtenaren, die de eerste veertien dagen van hun detocheering een extra toelage van 8.80 per dag ontvingen boven hun salaris, die later tot wordt terug gebracht, hetgeen totaal aan toelage en reis kosten over een maand een bedrag van circa 100.000 vordert. Iedere maand dat de sluiting voortduurt kost het rijk alleen aan salarissen ongeveer een kwart millioen gulden, zoodat met een eventu- eele sluiting van een half jaar een geweldig bedrag gemoeid is. De reorganisatie is het rijk in deze bezuini- fringsperiode dus duur te staan gekomen. Uit 'sGravenhage wordt aan de Tel. ge beld Naar aanleiding van ons bericht omtrent het verlof van den directeur van den Postchèque- en Girodienst, den heer A. W. Kymmel, wordt ons nader meegedeeld, dot dit verlof niet we gens ziekte is verleend, maar tegenvolge van een verschil van meening tusschen den heer Kymmel en den adviseur van de Nederlandsche Bank. Aangezien de heer Kymmel de verant woordelijkheid voor het ingrijpen van de Ne derlandsche Bank niet wilde dragen, is hij met verlof gegaan. Naar wij vernemen, heeft de heer Kymmel de sluiting van den dienst niet gewild, aange zien hij deze niet gerechtvaardigd vond. Zijn plan was, voor alle rekeninghouders met blanco- rekeningen te beginnen en intusschen de oude NED. GENOOTSCHAP TOT ZEDELIJKE VERBETERING VAN GEVANGENEN. Viering van het 100-jarig bestaan. Het Nederlandsch Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen zal den I2den No vember a.s. zijn 100-jarig bestaan op feestelijke wijze herdenken. Dit jubileum zal te Amsterdam worden ge vierd. Aldaar zal op 12 November a.s. in de Nieuwe Walcnkerk een plechtige bijeenkomst worden gehouden, woaiop door verschillende sprekers het woord zal worden gevoerd over de taak van het genootschap en de beteekenis der reclasseering. Op 13 November zal in de zalen van het Hotel de l'Europe een congresdag worden ge houden, woarvoor verschillende bekende perso nen, zoowel buitenlanders als landgenooten, hunne medewerking hebben toegezegd. Wij vernemen verder, dat in een groot aan tal steden en districten van ons land zich co mités hebben gevormd met het doel, een be langrijke som te verzamelen, die als blijk van hulde namens een groot aantal Nederlanders naar aanleiding van het jubileum zal worden aangeboden en men spreekt het vertrouwen uit, dat, vooral gezien het feit, dat de regeerings- subsidie sterk is verminderd, een bedrag van 100,000 zal worden samengebracht. HET RADIO-STATION SAMBEEK. Overbrenging naar Amsterdam? Naar de Tel. verneemt zijn de berichten als zou het radio-station op Sambeek omstreeks te controlecren. De heer Kymmel was eventueel j Mei van het volgend joor^ naar Wassenaor wor- wcl bereid geweest tot decentralisatie over te gaan, maar minister Van Swaoy verzette zich daartegen. HOOGERE INVOERRECHTTEN. Voorbereidende werkzaamhe den bij de belasting-admini- stratie. Volgens de N. R. Ct. worden bij de rijks belasting-administratie sedert ecnigen tijd voor bereidende werkzaamheden verricht in verband met een door de regeering voorgenomen tech nische herziening van het tarief van invoer rechten op de basis van een verhooging van 5 tot 8 Voor koffie is, evenals voor bier en den verplaatst, zeer voorbarig te noemen. Wel zijn te Wassenaar in een villa radiogra fische proeven genomen, doch van een defini tieve overbrenging van het station naar Wasse naar staat nog niet vast. Volgens te bevoegder plaatse ingewonnen in lichtingen kan het blad mededeelen, dat mo- mennteel overwogen wordt het radio-ontvang station naar Amsterdam over te brengen. WEGBEPLANTINGEN. Advies van het Stoatsboschbehcer. Het Provinciaal Bestuur in Drente heeft on langs besloten in het vervolg slechts over te gaan tot het rooien of aanleggen van wegbe- thee, oen bijzondere verhoogd in overweging. I plantingen nodot het adviea is ingewonnen van J het Stoatsboschbedrijf te Utrechtdeze mant- DE LANDSDRUKKERIJ. regel strekt zich uit over alle wegen, welke met Departementaal drukwerk, hidp van de provincie zijn aangelegd. Dezen De minister van Binnenlandsche Zaken heeft winter zullen reeds beplantingen overeenkomstig tot de verschillende departementen en andere deze adviezen worden aangebracht, o.a. bij rijksinstellingen een schrijven gericht, waarbij Dwingeloo en Odoom. verplichtend wordt gesteld, gebruik tc maken van de Algemeene Landsdrukkerij bij het betrekken van drukwerk. Alleen bij hooge uitzondering mag daarvoor van andere druk kerijen gebruik worden gemaakt. UIT DE TEXTIEL-INDUSTRIE Kans op ecne algemeene uit sluiting. Bij de textielarbeidersbonden is gisteren de fabrikanten ingekomen, als antwoord op de mcdedeeling, dot Maandag a.s. het werk op de fabriek Cremersmaten van de firma Van Heek tc Enschedé niet zal worden hervat, waarin feitelijk de uitsluiting voor geheel Twente wordt aangekondigd De fabrikanten schrijven n.l. dat zij er op wijzen, dat deze staking voor de textielarbei ders in gcKêcl Twente verstrekkende gevolgen zal hebben, daar alle fabrikanten behalve die in Almelo de firma Ven Heek en Co. onmiddellijk en krachtig zullen steunen. Dit schrijven staat in verband met het feit, n®ar Het Volk meldt een brie van dat de nieuwe directeur van de Landsdrukkerij sinds zijn optreden als zoodanig in Januari j.l. zich er mee bezig heeft gehouden de oorzaken op te sporen, waardoor deze instelling steeds met een zoo belangrijk verlies werkte. De nieu we directeur, de heer De Brave, die uit het par ticuliere bedrijf is gekomen, is bezig, een stren ge reorganisatie door te voeren; om de Lands drukkerij op zoo voordeelig mogelijke com- merciëcle wijze te leiden. Hiertoe is noodig, dat in den slappen tijd, wanneer het „Kamerwerk" ontbreekt, de drukkerij gebruikt wordt om de bestellingen der ministeries uit te voeren, doch tevens, dat mogelijk wordt gemaakt, dat ook tijdens de zittingsperiode van de Kamer de de partementen hun „spoedwerk" van de druk kerij zullen kunnen betrekken. Naar de Tel. ter oore komt, vindt de Lands drukkerij daarbij niet den noodigen steun bij de departementen, waarbij b.v. Waterstaat zich erg aanhankelijk toont aan zijn vroegere leve ranciers. Naar dit blad verneemt, is een regeling in voorbereiding, waarbij een centrale controle op de departementale bestellingen wordt uitge oefend. BEZUINIGING. Opheffing proefzuivelboerderij. Naar het Centrum verneemt, bestaat bij de Regeering het plan, wegens bezuiniging de proefzuivelboerderij te Hoorn met het daaraan verbondeh boterfabriekje op te heffen WERKLOOZEN-U3TKEERING. Een debat in den Tieler raad. gepleegd, verneemt de Tel. het volgende: Het slachtoffer, de heer W., algemeen ont vanger te Meden (ïndië), thans tijdelijk te Bcn- nekom woonachtig, vertrok met den trein 2.51 uit 's Gravenhage. Hij reisde 5e klasse in ge zelschap van een kermis en een onbekend ge bleven heer. Te Utrecht moest hij overstappen; twee hem onbekende als heer gekleede personen kwamen in het compartiment bij hem zitten. Spoedig werd een gesprek over Indische toestanden aan geknoopt. De jongste der twee bood een siga ret aan, welke werd opgerookt Hierna schijnt de heer W. in slaap te zijn geraakt Toen hij zich 's avonds voor het naar bed gaan Vilde overtuigen van den inhoud van zijn portefeuille, misto hij daaruit negen biljetten van 100 en zeven briefjes van 10. Een biljet van 10 had men erin laten zitten. Daar de heer W. zich toen herinnerde gesla pen te hebben in den trein tusschen Driebergen en De Klomp, vermoedt hij, dat men hem toen de 000 heeft ontroofd. Ook kon hij zich herinneren dat vóór hij in slaap geraakte, zijn colbert en overjas niet waren dichtgeknoopt. Of hij door het gebruik van dc sigaret van den onbekende min of meer bedwelmd is ge worden, kan hij zich niet herinneren. De twee medereizigers bevonden zich te Ede, toen hij den coupé verliet, nog in hetzelfde compartiment De politie ziet zich hier voor een moeilijk geval geplaatst, daar de benadeelde eerst Dins dagavond het geval ruchtbaar maakte. De beide personen, van wie de een naar schatting 30, de andere 40 jaren oud is, weren als heer gekleed, „clean shaven" cn hadden een beschaofdc spraak. SCHEEPSONGEVAL. Een matroos verongelukt. Toen circa ccn uur in den afgeloopen nacht het binnenkomende s.s. „Orestes" de meer- boeien ter hoogte van de Surinamekade te Am sterdam bereikt had, kreeg een gedeelte van het dekpersoneel order de trossen aan genoemde boeien vast te maken. Voor dit doel moest een sloep over boord gezet worden. De matroos Neggen, die bij dezen arbeid behulpzaam was, raakte door een ongelukkig toeval te wéter. Ofschoon, gezien de heerschende duisternis, de man vrij spoedig weer aan boord gebracht was, bleek hij reeds dood te zijn. Spakenburg. Tusschen Eemdijk en Spakenburg is ten huize van den loodgieter K een geheime jeneverstokerij aangetroffen alles is in beslag genomen. KENNISGEVING. Hinderwet. Burgemeester en Wethouder van Amersfoort brengen ler openbare kennis, dat bij besluit van 19 October 1923 op het verzoek van C. van Nes om vergunning tot het uitbreiden van zijn timmerfabriek, door daarin te plaatsen een electromotor van 3 P.K. tot het aandrijven van een vlakbank in het perceel alhier gelegen aan de Schimmelpenninckstraat No. 49 kadastraal bekend gemeente Amersfoort sectie A no 2429 a f w ij z e n d is beschikt. gelukt de vierkiezing, welke J 2000.— zou kosten, te voorkomen _v r MUZIEK. Musikalische Kammerspiele. In Amicitia had een gastvoorstelling plaats van de Musik. Kammerspiele. Allereerst werd opgevoerd een spel in verzen ,,Johonn, dér muntere Syfensiedcr", op oude volkswijzen. Het vroolijke verhaal komt in het kort hierop neer: Johann kan niet nalaten te zingen, dit verveelt rijn huisbaas, Florian, die hem nu een voorstel doet. Johann moet beloven twee weken niet te tullen zingen of fluiten, waarvoor hij een <om geld in ruil krijgt. Zingt of fluit hij toch, dan kost elke noot hem een Thaler aan Florian. Schriftelijk belooft Johann dit, maar het contract is haast nog niet getee- kend, of Johann zingt weer een vroolijk lied. Tot driemaal toe gebeurt dit en Johann is de wanhoop nabij. Dan komt Florian met een flesch wijn binnen, hij praat over zijn jeugd, drinkt veel en heft een oud drinklied aan. Maar opeens weet hij niet meer, hoe het verder gaat. Johann laat, door het lied zacht mee te neuriën en het mee te trommelen op de tafel, duidelijk blijken, dat hij de woorden wel kent. Dat hindert Florian, hij biedt en biedt, om de woorden van Johann te hooren te krijgen, maar deze stelt een eisch: het geteekende contract er voor in ruil te krij gen. Eindelijk bezwijkt Florian, Johann zingt het drinklied en krijgt er het contract voor terug. Nu kan hij weer naar hartelust zingen en Flo rian is er mee verzoend, mits hij eens per dag het drinklied zingt. Met een herhaling van het drinklied, nu door beiden gezongen en een ste- vigen dronk uit het glas, eindigt het vroolijke zangspel. Iii centrnra der stad nog eenige in een te bonwen Anto garage A 1 10.— per maand. Br. ond. No. 7255 bur. imf. Dagb 1 Max Mensing en Herbert Neustadt vervulden de beide rollen. Het is moeilijk te zeggen, wie het beste was. Elk was uitstekend in zijn ver schillend genre. De eerste, een levenslustige Johann met een prettige volle stem en natuur lijk in zijn actie. Florian, de booze huisbaas (uit stekend getypeerd) werd een en al gemoede lijkheid bij het glas wijn en het zingen van het drinklied. Wat leefde hij mee met de woorden uit het lied en wat werd elk kleinste scènetje met een zorg gespeeld. Als tweede stond op het programma: Das alte Lied, op muziek van Mozart. Prof. Werner Stein (Mensing), vertelt zijn huisbaas Wimmer (Neustadt), dat hij bezoek krijgt van een jonge dame. Deze kocht in een winkel een stuk kaas, waarom een blad muziek gewikkeld werd. Hierop staat een lied van Mo zart, waar de prof. de andere helft van bezit Om de dame te bereiken, heeft hij een adver tentie gezet en zal haar nu ontvangen. Wimmer vindt dit niet, zooals het behoort, en om er nu wat ouder uit te zien, neemt de prof. de kamer- japon, de bril en de pruik van zijn huisbaas en is in een oud heertje veranderd. Dan komt het bezoek van de jongedame, die oud blijkt te zijn. Ze heeft het oude lied bij zich, waarover de prof. Necuit proef. In voorraad by: Sa KOÊSTEEG 5 7 b|d. VARKENSMARKT DE MOORD IN DEN TREIN BIJ SCKÜTTORF. Het vonnis tegen de daders. Dc rechtbank te Celle in Duitschland heeft thens vonnis gewezen in de zaak tegen de twee Door do financieel, "commissie von de ge- beschuldigden inzake den moordaanslag in den meente Tiel was bij het nazien van de reke- t-cin. welke in het begin von September op dc ning van het Algemeen Armbestuur over 1922 i familie Ruben uit Amsterdam was gepleegd. De de opmerking gemaakt, dat er wel eens uitkee- ringen aan „werkloozcn" gegeven waren, die niet werkeloos waren. Dot Armbestuur was hierover zoo in z'n wiek geschoten, dat zij in een schrijven aan B. en W. berichtte, geen critiek von een financicele com missie te dulden, en voortaan zich niet meer belasten wilde met uitkeeringen tc doeg aan crisiswerkeloozen. Mede daardoor werd door B. cn W. een nieuwe steunregeling ontworpen, die Dinsdag middag in den Raad werd behandeld. Na uren lange discussie kwam men tenslotte bij het hoofd artikel 7, waarin de toe te kennen bedragen zijn vervat, tot geen resultaa't. De stemmen staakten. Slot van het liedje aanhouding. In een vorige vergadering was de ontworpen steunregeling eveneens na lange discussies aangehouden. HET RIJN-TWENTEKANAAL. Subsidie der gemeente Doctinchem. B. en W. van Doetinchcm zullen in de eerst volgende raadsvergadering voorstellen ten be hoeve van het Twente—Rijnkanaal een bijdruge van 100.000 te verleenen. MR. H. MATTHES. -J* Tc Interlaken overleden. Te Interlaken, waar hij in de laatste jaren woonde, is op 59-jarigen leeftijd overleden mr. H. Matthes. De overledene, die, na te Leiden zijn studiën voltooid te hebben, als rechtrelijk ambtenaar naar Indië vertrok, bleef slechts en kele jaren in staatsdienst, waarna hij zich als advocaat in Batavia vestigde. No als zoodanig een mooie carrière te hebben gemaakt, keerde hij naar het moederland terug. Zijn gezondheid noopte hem echter zich in Zwitserland te ves tigen. W. CH. MEYROOS. f N Secretaris van het Gouv. von Ned.-Indic. Tc Burgos in Spanje is, 33 jaar oud, over leden de heer W. Gh. Meyroos, secretaris van het Gouvernement van Ned.-Indië. I lechtbank veroordeelde den hoofdschuldige tot de doodstraf. De tweede dader werd tot T2 janr gevangenisstraf veroordeeld. OVERTREDING DER LEERPLICHTWET. Een zware straf. Voor den kantonrechter te Amsterdam, mr. Carsten, stond gisteren terecht een moeder we gens overtreding van art. 22 van de Leerplicht wet. Zij had ecnigc maanden geleden haar doch tertje de school laten verzuimen, zonder dat daarvoor gegronde redenen waren Ter terecht zitting bleek, dat de moeder reeds meermalen voor hetzelfde feit tot een boete veroordeeld werd Mr. Carsten: „Dc wet laat niet toe, dat ik U u weer tot een geldboete veroordeel. Ik moet U hcchtenisstraf opleggen. Ik veroordeel U tot een principieele hechtenis van 3 dogen. De moeder, die met een dochtertje versche nen was, begon te huiiep. Mr. Carsten„Ik vind het opleggen von deze straf iets, dot ik niet gaarne doe. Het eenige wat U nu kunt doen, is gratie aanvragen." De moeder knikte, dat ze het doen zou. INBRAAK TE ROTTERDAM. 2200 gestolen. Gisternacht is te Rotterdam ingeb-o- ken in het pand Haringvliet 12, alwaar gevestigd is de brandstoffenhandel von don heer J. A. van Ouwerkerk. De inbrekers hebben zich door verbreking van een slot aan de achterzijde tocgong verschaft en kwamen daarna gemak kelijk op het kantoor. Daar werden goten in de brandkast geboord, waarna twee portefeuil les, tezamen tot ccn inhoud von 2200, werden buitgemaakt. De inbrekers schijnen daarmee ge noegen te hebben genomen, want verder werden geen sporen van braak geconstateerd. (Tel.) DE TREINROOF BIJ EDE Een duister geval. Omtrent de berooving Zondag j.l. in den trein die 4.04 min. van Utrecht naar Ede vertrekt Amersfoort, 24 October 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, -K. KAAN Jzn. v. RANDWIJCK. Doorkomst H. M. de Koningin. De Koningin zal morgenmiddag op Haar reis van het Loo naar den Haag te 3.12 uit Apeldoorn alhier aankomen. Per trein van 3.23 zal H M. Haar reis via Utrecht vervolgen. Garnizoen. Ingevolge beschikking van den Minister van Oorlog, is de eerste-luitenant H. C. Kloppen burg, van den staf van het wapen der infante rie, met ingang van II Nov. a.s., eervol ont heven uit zijne werkzaamstelling ten bureel© van den Chef van den Generalcn Staf te Den Huag, en in verband daarmede overgeplaatst bij het 21e regiment infanterie alhier. Genoemde officier is aangewezen tot het velgen van de, op 16 Nov. e.k. aanvangende, opleiding tot of- cier-waarnemer bij de Lucht vaar tafdeeling. Personalia. Onze stadgenoote, mevrouw Tiggers is be noemd tot leerares voor voorbereidend onder wijs aan het Muzick-Lyceum te Amsterdam. Candidaatstelling vertegen woordigers Klein Bedrijf K. v. K. De besturen von de drie Middcnstandsvereeni- gingen, Handel en Nijverheid, de Hanze en de verrukt is. Samen zingen zij het en zijn weder zijds verbaasd over hun nog jeugdige stemmen. Daarna dansen zij een, voor oude menschen als 2Ü zijri/ de meest passende dans, een menuet. Stijf zijn de bewegingen en de binnenkomst van den huisbaas geeft nog tot komische tooneelen aanleiding. Daarna de ontknooping: beiden jong en das alte Lied. Max Mensing en Neustadt gaven weer uit stekend spel te zien. Mensing, een jonge prof., Neustadt de genoegelijke Wimmer, druk en praatziek, en vooral prachtig in zijn stille spel. Eenig was he^kijken van de goed gegrimeerde kop naar het dansende paar. Jammer was het, dat de stem van Claire Jache zoo weinig mee ging met de goede zang- van Mensing. Maar in haar spel voldeed ze zeker. Tot slot een burleske op' prettige muziek van von Dittersdorf, een gesprek in de keuken tus schen waschvrouw en meid, een vondst in de blouse van de dochter des huizes, een heel liefdesavontuur daaraan vastgeknoopt en de ontknooping, als de beminde een konijntje blijkt te zijn. Het geheel een onbeduidend stukje, maar waar leven aan gegeven werd door het spel van Claire Jache als een dwaas toegeta kelde waschvrouw met een heerlijk hooge haar- dot en een mond, die niet stil stond, en de mooie stem van Vera Schreibcr. gingen, nunuc, i.ij.c.nen,, .c ..un.u cxtr' vermelding is zeker de pianobegc- Christelijke. Middenstandsvereeniging hebben leiding waard van dr. Jeno Kerntner. Zeer ge- - - voelig en beschaafd gaf de pianist de leiding. Opgewekt en frisch klonken de volkswijzen. En hoe mooi eenvoudig klonk Mozart's muziek, het menuet en het oude lied. dezer dagen vergaderd in hotel Nationaal met de vertegenwoordigers der verschillende Mid- denstandsvereenigingen uit de buitengemeenten in verband met de verkiezing van de leden van het kleinbedrijf von de K. v. K. Het doel von deze bijeenkomst, welke gepresideerd werd door den heer B. Kramer, was te trachten een kostbare stemming te voorkomen. Men is hier in geslaagd daar besloten werd de aftredende leden te herkiezen. Voor de twee vacatures komen In aan merking Vecnendaal, Barneveld, het rayon Doorn, Driebergen en Rijsenburg. Men besloot Barneveld een plaats toe te wijzen. Na eeriig debat werd er tusschen Vecnendaal en Doom c.s. geloot, waarna het rayon Doom de voor ziening in de tweede vacature werd toegewe zen. No dit vlotte verloop ging de vergadering voldaan uit. Mocht nu nog niet onverhoopt een candidaatslijst worden ingediend, daar is het Het geheel was een mooie avond van werke lijke kunst. Elk stukje werd èn door de uitste kende actie èn door de beschaafde zang èn be geleiding tot iets moois en goeds gemaakt. We hebben gelachen om de geestige moppen, die nooit grof werden, we hebben genoten van too- neel, dat werkelijk beschaafde kunst was. En is het dan niet jammer, dat er'maar een zestig menschen in de zaal waren Volksconcert. Gisteravond gaf de Arbeidersmuziekvereen. „H. J. Hegeraat" in de concertzaal „De Volk" een volksconcert, onder leiding van den direc teur der vereeniging, den heer Joh. Boers. Het programma, dat ten gehoore werd gebracht, be vatte een achttal nummers, waaronder twee ouvertures, twee opera-fantaisiën en een Valse de Concert. Een welverzorgd programma aldus. Over het algemeen werden alle nummers goed gespeeld. Wel waren hier en daar zwakke plaat sen in de fantaisie over de opera „La Flüte Enchantée" van Mozart, was het tempo een enkele maal wat erg traag en was de piston er ook wel eens naast, doch geen van do stuk ken gaf gelegenheid tot het maken van aan merkingen De beide walsen „Am Meeresstran- de" cn „Flirtation" werden pittig en in het juiste rhytme uitgevoerd, waartoe het goed ge hanteerde slagwerk zeker niet weinig bijdroeg. In de ouverture „La Coupe d'Or" was het voor al het hout, dot goed uitkwam. Het beste von den wij) echter het voorlaatste nummer de fan taisie over de opera „Guillaume Tell" van Ros sini. Alle instrumenten harmonieerden hier op uitstekende wijze, terwijl ook de verschillende nuance's in tempo en rythme niets te wenschen overlieten. Zooals zulks gewoonlijk geschiedt, werd het programma met een aardige slot- marsch besloten. Het was een keurige avond, zoodat het applaus, dat no ieder nummer weer klonk, welverdiend was. Jammer alleen dat de zaal niet geheel gevuld was en er hier en daar groote openingen gaapten. Was dit laatste niet het geval, dan zou de muziek ongetwijfeld nog beter geklonken hebben. Schaken. Hedenavond wordt in hotel „de Zwaan" een schaakwedstrijd gehouden tusschen het eerste tiental van Amersfoort en het tweede tiental van Utrecht. Voor nadere bijzonderheden ves tigen wij de aandacht op de advertentie voor komende in dit nummer. Groene Kruis. In ons verslag over de opening van het nieu we consultatiebureau van het Groene Kruis is abusievelijk verzuimd melding temaken van de woorden van donk, die door den voorzitter ge sproken zijn tot den heer W. H. Kam. De heer Kam toch had geheel belangeloos het toezicht van den bouw op zich genomen, zoodat de keu rige inrichting van een cn ander grootendeels aan hem te danken is. Een aanvulling, die wij hier gaarne even vermelden. Genootschap voor Zedelijke Volks p o 1 i t i ek. Naar men ons mededeelt zal vanwege het Genootschap voor Zedelijke Volkspölitiek op 5 November a-s. een vergadering gehouden worden in het Loge-gebouw aan de van Per- sijnstraat, waar als spreker zal optreden de heer O. Gunning uit Velp. Het doel van deze bijeenkomst is te komen tot de oprichting van een afdeeling Amersfoort van bovengenoemd genootschap. RAAD VAN ARBEID. Geneeskundige behandeling of verpleging. Aantal gevallen, waarin behandeling of ver pleging wei d toegestaan. Over het geheele land bedraagt het totaal gevallen 8T0I. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid te Amersfoort 218 gevallen. Aantal observatie-gevallen niet of nog niet door behandeling gevolgd Over het geheele land bedraagt het totaal gevallen 1055. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid te Amersfoort 6 gevellen, Wcezenrenten. Over het geheele land bedraagt het aantal toegekende Weezenrenten 4690 tot. een totaal bedrag van 767.167.44 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Ai beid te Amersfoort 109 gevallen tot een to taal bedrag van 17.509.18 per jaar. W eduwenrenten. Over het geheele land bedraagt het aantal toegekende Weduwcnrenten 2621 tot een to taal bedrag van 414.789.96 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid te Amersfoort 50 gevallen tot een to taal bedrog van 7816.90 per jaar. Afkoopsom aan weduwen. Over het geheele land bedraagt het aantal afkoopsommen aan weduwen 24 tot een to taal bedrag van 2921.33 per jaar In het gebied van den Raad van Arbeid te Amersfoort kwam geen geval van uitlevering van afkoopsommen voor. Afkoopsom aan weezen. Over het geheele land bedraagt het aantal afkoopsommen aan weezen 2 tot een totaal bedrag van 65.08 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid te Amersfoort 1 geval tot een bedrag van 42.92 per jaar. Ouderdomsrenten. Over het geheele land bedraagt het aantal toegekende Ouderdomsrenten 30435 tot een totaal bedrag van 4.538.508.per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid te Amersfoort 653 gevallen tot een to taal bedrag van 98.072.— per jaar. Invaliditcitsrenten (sedert 15 October 1922). Over het geheele land bedraagt het aantal toegekende Invaliditeitsrenten 5611 tot een bedrag van 592.744.10 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid te Amersfoort 70 gevallen tot een be* drag van 11.856.52 per jaar. Uitkeering aan gezinsleden van verzekerden (sedert 15 October 1922). Over het geheele land bedraagt het aantal toegekende uitkeeringen aan gezinsleden van verpleegde verzekerden 20 tot een totaal be- drag^ van 23.96.46. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid te Amersfoort I geval tot een bedrag van 127.06. ONZE WINKELS. „'t SmulKurs" Op den Soestcnvcg hoek Bonifaciusstraat heeft zich gevestigd de heer A. Mosterd, be kend lunchroom-exploitant uit Apeldoorn, die daar morgen een geheel naar de eischen dos tijds gemoderniseerde electrische brood- en banketbakkerij zal openen. Bij ons bezoek kre gen wjj den indruk dat de heer Mosterd kos ten noch moeite gespaard heeft om zijn be-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3