SPORTNIEUWS UIT DEN OMTREK. "STADSNÏËUWS. feurs bij de poliüe bestuurders-vergunningen aanvragen en daarna het bedrijf hervatten. Daar zeer waarschijnlijk de chauffeurs, aan gesloten bij de vereeniging Bewust Streven, zul len blijven bij den eischiedere chauffeur te rug op zijn eigen wagen, en het zeker is, dat niet alle chauffeurs wederom een bestuurde«s- vergunning kunnen krijgen, hebben de patroons nu reeds maatregelen overwogen. Als door de houding van Bewust Streven het onmogelijk wordt, het bedrijf te hervatten, zullen de veertig georganiseerde kleine patroons voor zich zelf bestuurders-vergunningen aanvragen en gaan rijden DE UrrSLUITTNG IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. De steunbeweging. Inzake de steunbeweging wordt door de Tel. gemeld, dat door den Enschcdeschen Bestuur- dersbond reeds een bedrag van ruim f 1000 aan het N. V V. kon worden opgezonden. De bonden van Overheidspersoneel en de Bond van Neder!. Onderwijzers hebben geza menlijk een steunactie op touw gezet. Het Burgerlijk Armbestuur te Lonncker heeft besloten om aan steunvragende ongeorgani seerde uitgeslotenen een bedrag toe te kennen van 3 per week, plus een gulden per gezins lid. De coöperatie „Tot steun in den Strijd" gaf aan uitgesloten le^n en verbruikers een holven hectoliter eierkolen, totaal pl.m. 7 wagons, ter wijl de botermaatschappij „De Vel uwe" in twee partijen reeds 1250 pond boter beschikbaar steldp De Federatie van Textielarbeiders is aange vangen met het uitdeelen van 2 brooden aan ieder gezin. Bij hei Burg. Armbestuur te Enschede heb ben zich de vorige week reeds 800 gezinshoof den om steun aangemeld. Het laatst verschenen nummer van „Het Hoog Ambacht", orgaan van den R.-K. Textiel- arbeidersbond St. Lambertus, bevat een opgaaf van de tot en met 8 December j.l. ingekomen steungelden, bij het R.-K. Vakbureau en geeft een eindbedrag van f6 588.28. DE MOORDAANSLAG TE VALKEKS- WAARD. ..rU, Het cassatieberoep van Mevr. Desmet. Da Advocaat-Generaal bij den Hoogen Raad concludeerde heden tot verwerping van het cas satieberoep, ingesteld door mevrouw Desmet tegen hare veroordeeling tot vier jaren gevan genisstraf door het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch, terzake van medeplichtigheid aan poging tot moord op haren echtgenoot. In zijn breedvoerige conclusie gaf de procu reur-generaal eerst een overzicht van het des betreffende arrest van het Bossche hof, waarna hij in een bestrijding der aangevoerde cassatie middelen trad. O. a. bestreed hij de opvatting, dat het over handigen van het pistool aan Kersscmakers niets anders zou zijn don het teruggeven van een eigendom, maar hield vol dat hierbij wel degelijk sprake was van het verschaffen van een middel Waar als cassatiemiddel wordt aangevoerd, dat in de dagvaarding niet had gestaan, dat dc poging tot moord was gedaan met een deugde lijk middel, meende de proc.-genernnl dot dat niet hoeft, aangezien wel gesproken is van een pistool, dat, als moordwapen, uiteraard een deugdelijk middel is. Verder betoogde de proc.-genoraal, in tegen spraak met een der cassatiemiddelen, dat mede plichtigheid aan poging wel strafbaar is. Immers poging tot misdrijf is zelf ook een misdrijf, zoo dat medeplichtigheid in dit geval niet afwijkt van de gewone medeplichtigheid aan misdrijven. Dc Hooge Raad zal 14 Januari uitspraak doen. HET LEIDSCHE ZIEKENHUIS. Heling cn valschheid in geschrifte. De. Tol. verneemt uit Leiden Betreffende dc in verband met de knoeierijen bij den bouw van het academisch ziekenhuis alhier, vermelde arrestaties van den expediteur Van T. cn den ex-boekhouder C., vernemen wij nog nader, dat beide aangehoudenen ver dacht worden van heling en valschheid in ge schrifte Van T., dio voor ecnige jaren nog geheel onbemiddeld was, bewoonde nu al ge- ruimen tijd een villa. Ook waren nog in arrest gesteld de opzich ter De G-. thans in Den Haag wonende, cn de architect E. alhier Dezen zijn -chter voorloo- pig weder op vrije voeten gesteld. DE INBRAAK TE KAMPEN. Nadere bijzonderheden. bi aansluiting op hetgeen reeds is medege deeld, is de Tel. in staat melding te maken van enkele op rich zelf staande feiten, welke zich hebben voorgedaan reeds vóór de gerucht makende inbraak in het correspondentschap der Nederlandscho Bank te Kampen, doch welke voor de Kamper politic van waarde zijn ge weest, om het spoor te vinden, dat thans gc- blpken is het juisto te zijn. Het was in den avond van midden October, dat ccn auto, waarin buiten den bestuurder twee personen zaten, langs den Zwolschen weg naderde, doch in plaats van over de IJselbrug naar de stad af te sloan, recht doorreed langs dc Spoorkade in de richting van den Grofhor- sterdijk. Toonde de chauffeur hiermee onvol doende terreinkennis te bezitten, hij gaf tevens blijk zijn vak slecht te verstaan, want bij den hoek der kade nam hij den bocht zóó scherp, dat de wagen op het trottoir schoot, tegen den muur van het huis der familie Krans botste en aldaar een ruit instootte. Nu wilde bet toeval, dat in het naastliggend huis de hoofdagent Mink woont en nog beter, dat deze op het moment der aanrijding buiten dienst en thuis was, en op het gerucht onmiddellijk toesnelde. Het eerste wat de politieman deed, was het num mer der auto te noteeren en het rijbewijs ie vragen, waaruit bleek, dat dit stond ten name van Max Meyer, van Amsterdam, als hoedanig de onhandige chauffeur zich bekend maakte. Tevens verzocht de hoofdagent den heer Krans de aangerichte schade te willen nagaan, welke door dezen op 10 werd geschat, waarna Max Meyer dit bedrog zonder bedenking betaalde. Inmiddels was gebleken, dat de auto bij de botsing vrij ernstig bëschadigd en onder an- dererv één der vecrcn gebroken had Door de inzittenden werden pogingen aangewend het de fect nog hersteld te krijgen, doch de repara teurs weigerden wegens het late uur. De beide passagier® verklaarden daarop de terugreis naar Amsterdam met de nachtboot to zullen doen, doch de chauffeur Max Meyer heeft den nacht in zijn wagen ter plaatse doorgebracht. Den volgenden ochtend is de auto hersteld cn de bestuurder in de richting van Amsterdam weggereden Het tweede feit was het volgende Begin November troffen een paar wielrijden- de agenten op een avond buiten dc Venepoort een auto aan, welke op den berm van den weg stond en waarbij een man do wacht hield, die verklaarde, dot de motor defect was, maar dat er reeds hulp uit de stad in aantocht was. In derdaad ontmoetten de agenten in de Graaf schap een rear vreemdelingen, die desgevraagd meedeelden op zoek te zijn naar een monteur, doch dat zij vreesden wegens het gevorderde uur niet te zullen slagen. Een poos later was echter op de plek van het ongeval geen auto meer te vinden. Do politie had echter het num mer opgenomen en dat bleek hetzelfde als d3t van de auto des „heeren Max Meyer uit Amsterdam". KORTE BERICHTEN. Het dogelijksch beroovingslijstje. In perceel Nieuwe Brugsteeg 18 te Amster dam, is iemand beroofd van 27.50. In perceel Hcerengracht 105 is iemand be roofd van 998 dollars en 16 In den nacht van 14 op 15 dezer is iemand in perceel Geldersche kade 66 beroofd van een hoeveelheid gouden en zilveren munten, ter waarde van pl.m 325 Bij onderzoek is gebleken, dat bijna al die munten bij verschil lende bankinstellingen aan het Damrak zijn in gewisseld In perceel St. Olofstecg 5 is iemand beroofd van 58 dollars en 40 Fransche francs Een sigarcttenliefhebber. Een rechercheur te Amsterdam heeft een 22-jarigen chauffeur aangehouden, verdacht van verduistering van 16000 sigaretten. VERGADERING VAN HET ALG. BESTUUR VAN DEN A. N. W. B. Een belangrijk besluit. In zijn gisteren gehouden vergadering heeft het algemeen bestuur van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, een belangrijk besluit genomen. Zooals men zich zal herinneren, heeft ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan van den Bond de heer Edo Bergsma, voorzitter van den Bond, burgemeester van Enschede, in een luid toegejuichte rede, pionnen uiteengezet tot uit breiding der werkzaamheden van den Bond. De snelle ontwikkeling van het verkeerswezen en toerisme stelt steeds meer cischen op velerlei gebied aan de werkzaamheden van den Toeris tenbond. De uitgewerkte plannen zijn Zondag j.l. door het D. B. aan do goedkeuring van het algemeen bestuur onderworpen, dat ze met algemeene stemmen heeft goedgekeurd en de daarvoor be- noodigde gelden toegezonden. Als eerste gevolg van dit besluit zullen nieuwe hoofdambtenoren worden aangesteld aun het hoofdconsulaat te Amsterdam en te 's Gra- venhoge; aan de wegencommissie aldaar zal een tweede ingenieur worden toegevoegd. De propaganda voor verkeersveiligheid, natuurbe scherming, bestrijding van ontsierende reclame, enz. zal nog krachtiger worden voortgezet. Herkozen werden als leden van het Dage- lijksch BestuuT de heeren W. J. Lugard en Alb. Spanjaard en als leden van het algemeen be stuur de heeren A. R. Philips en V. de Girard de Millet van Coehoorn. De begrooting voor 1924 werd vastgesteld met een eindcijfer van 585,900. Paardensport. TOM CUNNINGHAN. Parijs, 16 Dec. (V. D.). Mr. Tom Cun ningham, een beroemde renpanrdentroiner, is gisteren tengevolge van gasverstikking to Saint Gc-rmain 'en Lage overleden. Een lek in de gasbuis was de onmiddellijke oorzaak van rijn dood. Ook zijn vrouw werd er het slachtoffer van. Schermen. COMPETITIEWEDSTRIJD VAN DEN K. N. A. S. B. Dc Utrcchtschc Schermvereeni ging wint het afdeelingskampi- ocnschap op sabel. Zaterdag 15 December was dc K. O. S. ef- decling Amersfoort in de M. G. en S. S. de gost van de Utrechtschc Schcrmvereeniging. Deze wedstrijd was zeer belangrijk, want hierin kon het ofdeelingskompioenschap sabel beslist worden. De wedstrijd stond onder bekwame leiding van den heer \V. Brouwer te Amster dam, daarbij geassisteerd door de H. H. von de Pol. Rijk, Hoogland en K. vnn Hulssen, welke laatste bij den degenwedstrijd als hoofdsecon dant fungeerde. Utrecht miste den steun van den sterken schermer Wynoldy Daniels cn kwam op floret uit met den heer Dr. W. P. Hubert van Blijcn- burgh. A. Bos, Van Boven en Ekkart, terwijl de heer Ekkart op den degen vervangen werd door den heer Scherpenhuyzcnop sabel schermden de heeren Dr. W. P. Hubert van Blijenburgh, Scherpcnhuyzen, Ekhart en Ha gen s. Voor den K. O. S. nfd. Amersfoort scherm den de H. H.G. Bcrghuys, F. E. de Nijs Bik, D. Huiting cn B. A. Sjoerdsema op floret, op degen werd de heer Huiting vervongen door den heer Driebergen. De sabelploeg werd gevormd door de H H. Tibo, Driebergen, de Nijs Bik en Sjoerdsema. Bij Amersfoort ontbraken de schermers Backer, Bierman en Rutgers. De uitslag van den floretwedstrijd was als volgt Dc Utrechtschc schermvereeniging won met 12 gewonnen partijen, 23 ontvangen treffers cn 41 gegeven treffers tegen 4 gew. partijen, 41 ontvangen cn 23 gegeven treffers. In het begin was de sterkte vrijwel gelijk. De eerste ronde van vier partijen eindigde met den stand 2 2. Bij het einde van de 2e ronde was de stand 4 4, waarna Utrecht na het einde der derde ronde den stand tot 8 4 opvoerde. Door een 3 I overwinning op Berghuys zorg de de heer Ekkart in het begin der laatste rondo voor de Utrcchtsche overwinning. Over het algemeen was het floret schermen verre van fraai. De heer Hubert van Blijen burgh schermde wel het beste floret. De heer v. Boven was ccn weinig ongetraind wij misten van hem zijne overrompelende attaques. Wan neer deze schermer wederom geregeld schermt, krijgt hij spoedig rijn ouden vorm terug. Op degen was Utrecht overwegend sterker cn w'on .met T2 gew. partijen, 14 ontv. en 27 gegeven treffers tegen 4 gew. partijen, 27 ont. en 14 gegeven treffers. Toch gaf Amersfoort beter partij, dan de uitslag zou vermoeden. De heer Driebergen, die o.a. den kapitein var. Blijenburgh ccn neder laag toebracht, was zeer lastig, terwijl dc heer Sjoerdsema een pos beginnend schermer voor zijne tegenstanders zeer gevaarlijk was, door zijne voorsteken. De kapitein Scherpenhuijzen, die wei het meeste succes had met zijn forscho aanvallen won al zijne partijen. De sabelwedstrijd had tot resultaat dat dc Utrechtschc Schcrmvereeniging won met 11 gew. portijen, 39 ontv. treffers en 54 gegeven treffers tegen 5 gew. partijen, 54 ontvangen cn 30 gegeven treffers. Hierdoor behaalde Utrecht het afdceLings- kompioenschap op dit wapen Van de 8 wedstrijden weiden door deze ver eeniging twee wedstrijden verloren, n.l. tegen de schermzalcn Giandomenici en Aerts. Het succes van dc Utr. Schermvereeniging is dit jaar niet zoo groot geweest als het vorige jaar, toen door haar drie kampioenschappen ver overd werden. Door hord werken zorgde zij eT voor, dat haar het kampioenschap op de sabel thans niet ontging. In het begin van den wedstrijd liet het rich aanzien, dat Amersfoort het haar zeer lastig zou maken. De eerste vier partijen hadden het volgénde verloopScherpenhuyzen won van Tibo met 3:4; Hagens verloor van Drieber gen met 4 2; Ekkart won van de Nijs Bik met 3 4 en Hubert van Blijenburgh verloor van Sjoerdsema met 4 3. De eerste partij van de 2e ronde Scherpcnhuyzen, Driebergen eindigde in een nederlaag van eerstgenoemde met 4 3, daarna boekten dc andere drie schermers van Utrecht evenveel overwinningen, zoodat de stand werd 5 3 in het voordeel van Utrecht De derde ronde bracht Utrecht vier overwin ningen, zoodet na de derde ronde het pleit in het voordeel van Utrecht beslecht was. De luitenant Ekkart was er weer goed in. Hij schermde zeer taktiscch en won al zijne par tijen. Het beste sabel werd er geschermd door den kapitein Hubert van Blijenburgh. De groot ste fout van de Amersfoortsche schermers was wel, dat rij hun heil in voorslagen zochten. T egenover dergelijke tactisch schermende tegenstanders, hadden zij daarmede weinig suc ces, omdat deze zooveel mogelijk rechtstreeks aanvielen. Utrecht zal met den sterken Haagsehen schermbond om den kampioenstitel moeten kampen. Deze strijd belooft bijzonder span nend te worden, waar deze Bond over eer. sterke geroirtineerde ploeg beschikt. Duchtig oefenen zij de Utrechtsche ploeg aanbevolen. Agenda. 22 December te Amersfoort Laatste competitiewedstrijd tusschen K. O. S. afdeeling Amersfoort en Schermzaal Giandome nici. 13 Januari -1924 te Amsterdams Om den kampioenstitel 1924 Op floret Rotterd. Schcrmvereeniging Thor tegen de Utrechtsche Schermvereeniging. Op degen Schermzaal Aerts Haagsche Officieren ver een iging. Op sabel Utrechtsche Schermvereeniging Haagsche Schermbond. Op 22, 23. 24 en 25 Januari 1924 zullen in het Hoofdgebouw der Nederl. Joarsbeurs te Utrecht dc schermwedstrijden van den Kon. Onderofficiers-Schermbond worden gehouden. Utrecht. EEN ADVOCAAT VOORTVLUCHTIG. Zijn aanhouding door de Justitie verzocht Zaterdag j.l. is door de arrondissements rechtbank in staat van faillissement verklaard mr. J. A. R., advocaat en procureur te dezer stede. Reeds vóór dat vonnis bereikten de justi tie meerdere klachten over dezen rechtsgeleer de, klachten die inhielden, dat hij zich weder rechtelijk gelden toe had geëigend, welke hij voor cliënten moest innnen. Deze klachten, die na het bekend worden van het faillissement zeer in aantal toenamen, gaven de Justitie aanleiding om de aanhouding van den advocaat te verzoe ken Zaterdagmorgen j.l. vervoegde de recherche zich ten huize van mr. R., waar bleek, dat hij reeds voortvluchtig was. Aanstonds ves tigde zich het vermoeden, dat hij naar het bui tenland zou zijn uitgeweken, waarom de noo- dige maatregelen werden getroffen, om hem aan de grens te doen aanhouden. Van geen der grensplaatsen kwam evenwel bij de politie be richt van zijn arrestatie in, zoodat het vermoe den nu wel zekerheid werd, dat de voortvluch tige zich in het buitenland bevond. Inmiddels heeft de recherche haar nasporin gen voortgezet, die uitwezen, dat de gezochte vermoedelijk over onze Zuidergrenzen het land zou hebben verlaten. Wij meenen te weten, dot de politie aanleiding heeft om de verwachting te koesteren, dat zij op den voortvluchtige spoe dig de hand zal hebben gelegd- In ieder geval kan worden medegedeeld dat de geruchten, als zoude mr. R. zich van het leven hebben beroofd, welk praatje gisteren en eergisteren algemeen door de stad liep, abso luut onjuist is. Het is een vaststaand feit, dat do voortvluchtige nog in leven is. De bedragen, die hij heeft verduisterd, beloo- pen ecnige duizenden guldens, maar het juiste bedrag kan nog niet worden vastgesteld, daar, naar wij vernomen, nog steeds klachten van ge dupeerde cliënten binnenkomen. Garnizoen. De ndjudant-onderoffi.-instr. I. Feddcmo, von het 21e regiment infanterie alhier, wordt op 2 Januari e. k. ontheven van zijne detneheering bij de eerste School voor Verlofsofficieren alhier. TOONEEL. Norma. Na ons verslag van de Zaterdagavond-opvoe ring van deze opera in ons nummer vun giste ren kunnen wij thans met een korte mededee- ling volstaan. Ook gisteravond was de groote zaal van Amicitia tot de laatste plaats gevuld. Het publiek toonde zich weer buitengewoon enthousiast voor deze in alle opzichten schit terende uitvoering, zoodnt aan het langdurige applaus wederom geen einde scheen te komen. Ook gisteravond werden tal van kransen en bloemen aangeboden. Zoo had de heer Tiggers een tweetal kransen in ontvangst te nemen] één van het bestuur van Amicitia en één van de orchestlcden; eveneens de heer Schwerzel, regis seur, terwijl ook de verschillende hoofdperso nen met kransen en bloemen overleden werden. Na afloop der voorstelling betrad de heer Bos, namens het bestuur van Amicitia, het too- neel en richtte eenige woardeerende woorden tot de medcspelcnden, cn in het bijzonder tot de heeren Tiggers, Ortt cn Schwerzel, waarbij hij voornamelijk zijn hulde bracht voor de moeite en studie, die aan deze opvoering is voorafgegaan. Hij bracht de vereeniging dank voor al het schoonc, dat zij gedurende de vier jaren van haar bestaan het Amersfoortsche pu bliek te genieten heeft gegeven. Want het Amersfoortsche publiek en de Amersfoortsche Opera-Vereeniging is o. h. w. één. Spreker hoopt, dat het der vereeniging gegeven mag zijn nog tal van jaren op den ingeslagen weg voort te gaan. Na deze toespraak werden verschillcr.de kran sen aangebo-Vn. De heer Ortt, voorzitter van de Opera-vereeniging, dankte hierna met en kele hartelijke woorden. Zoo behooren ook deze uitvoeringen van onze Amersfoortsche Opera- Verecniging weer tot het verleden. Deutsche Volksspielschar. Belangstellenden herinneren wij aan de lief dadigheidsuitvoering van de Deutsche Volks spielschar ten bate von de noodlijdende Duit- sche studenten^ morgenavond in Amicitia. Uitvoering Chr. Gem. Zangver- eeniging „de Lofste m". Onder de waarlijk goede leiding van haar directeur, den heer O. Rooke te Amersfoort, deed de Chr. Gem. Zangvereen. „de Lofstem" te de Glindhorst ons j.l. Vrijdagavond genieten van haar eerste uitvoering in dit seizoen. Zoo tegen 'n uur of zeven repten zich uit verscheidene richtingen de belangstellenden voort langs de maanlicht-bleeke landwegen, zoodat het kerkgebouw, waar de uitvoering gehouden werd, en dat plaats bood voor onge veer 300 personen, al gauw aardig vol begon te loopen. Even voor de opening kwamen er bovendien nog, onder zwaar gesnor en gepuf, een 3-tal gevaartes met groote gloei-oogen aanglyden door het avondlijk geduister, die blijkbaar ook nog van de partij wilden wezen, dat echter niet zoozeer de gevaartes zelf, als wel hetgeen ze inhielden. Het waren nl. eenige auto-omnibussen, die nog een schare van be langstellenden aanbrachten uit Amersfoort en Woudenberg; zoodat de leider der vergadering in zijn welkomstwoord terecht in zekeren zin kon spreken van de aanwezigen, die „van heinde en ver" gekomen waren om de zangers door hun belangstelling te verblijden. En, naar we vermoeden, zullen er wel niet velen zijn die 't betreurd hebben dat ze zich do verre, of nabije reis hadden getroost, want 't was werkelijk een mooie avond, die „de Lofstem" ons geboden heeft. Reeds de inzet, met „Sabbathsviering" van Fr. Abt, was heel aardig, hoewel 't te merken was dat de zan gers over *t algemeen nog niet zoo goed op dreef waren als bij sommige liederen verder in den avond. Hiervan willen we vooral noemen „Psalm 8" van Timmerman, dat, behoudens een enkele kleiiiigheid, als uitstekend geslaagd mag beschouwd worden, en zoowel directeur als zangers waarlijk tot lof strekt. Bij de samen stelling van het programma was ook gezorgd voor een goede cn prettige afwisseling; vcr- sen als b.v. „het liedje van den boer" en „bruidsvaart in Hardanger" klonken bijzonder aardig, en werden ook uitstekend uitgevoerd, terwijl ouk „het geuzenvendel op de thuis- marsch", gezongen door het koor met piano begeleiding, met lof mag vermeld worden. Ten slotte verdient nog het „onze Vader" van Pom- per, uitgevoerd door klein koor, bijzondere ver melding door de mooie voordracht. Het vmren echter niet alleen de praestaties der vereeniging, die ons deden genieten, maar niet minder ook de solo's voor bariton, gezon gen door den heer L. Koelewyn uit Barneveld, met piano-begeleiding door mevr. M. Beuze- kamp. Vooral de Kleengedichtjes van Guido Gezelle muntten uit door bijzonder fijne voor dracht. Zijn solo-zang droeg dan ook niet wei nig by tot het welslagen van het geheel, ter wijl voorts nog een 3-tal tableaux met gekleur de belichtingen een aangename en boeiende af wisseling gaven. We kunnen dus de Zangvcrceniging en haar directeur geluk wenschen met dezen avond, temeer daar het de eerste maal is dat de heer Rooke, sinds hij directeur is van deze Ver eeniging, met zijn koor optrad. Het doet oils goede verwachtingen koesteren voor volgende uitvoeringen, waarvan we hopen dat er nog veel zullen gegeven worden. Drankverlof. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat aan het Stadhuis is aange plakt een publicatie inzake een verzoek om drankverlof in perceel Leusderweg 48 van Jo hanna Catharine Oost er borg, vrouw van G. Th. M. Koster. De inbroak te Kampen. Een beige auto met gesloten welen, merk „Ford", zoo luidde het signalement na de in braak te Kampen. Hedenmorgen bracht deze wugen een bezoek aan onze gemeente, ditmaal niet bestuurd door „Max" en zijn vrienden, maar door rechercheurs van de centrale recherche te Amsterdam. Tot ons genoegen constateerden wij, dat cr onder de ingezetenen met een Sherlock Holmes aanleg zijn, want menig voorbijganger bleef even staan en zei: dot is de Fordwagen uit Kampen. Autobus inbrand. Een der autobussen van den dienst Scherpen- zeelAmersfoort is op den Dood en weg in brand geraakt, vermoedelijk doordot een vonk uit de vlampijp in aanraking kwam met het ben zinereservoir, dat lekte. De auto had juist brui loftsgasten vervoerd en was nu leeg, zoodar geen persoonlijke ongelukken voorkwamen. Het rijtuig verbrandde geheel. Verzekering dekt do schade. AGENDA. Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek Loontje 2 R. K. Openbare leeszaal en bibliotheek. Leeszaal Handelsregister, Amhcmscheweg 23. Theosofische Bibliotheek. Laantje 3. Museum Flehite, Westsingel, Bioscoop Langestraat Zondag en Maandag Bioscoop „de Arend". Woensdag. Fröbelschool. Verein. „Heimat- klang". 18 Dec. De Valk. Cantate „Deo." 18 Dec. Remonstr. Kerk. Lezing Dr. Miede- ma. 18 Dec. De Arend. Anti-Milit. vergadering 19 Dec. Zaaltje v. d. heer Klaassen, Arnh. PoortwaL Ver. v. Huisvrouwen. Lezing Ir. Din- gemans. 19 Dec. Amicitia. Liefdadigheidsvoorstelling Deutsche Volksspielschar. 19 en 20 Dec. de Valk. Feestavond. Spoor weg Onthoudersvereeniging. 22 Dec. Rem. Kerk. Kerstfeestviering „Hci- matklang". 22 Dec. De Valk. Balavond Normaalschool. 22 en 23 Dec. Hotel Monopole. Kunstbe schouwing van Oostersche Kunst. 26 Dec. De VaJk. Kerstfeest K. 26 Dec Amicitia. Kerstfeestviering Zondag scholen. 27 Dec Amicitia. Tooneelgezelschap Rika Hopper: „Zegepraal". 27 Dec. De Arend Kerstfeestviering. 29 Dec Amicitia. Nutsvoordracht voor kin deren. 29 Dec De Valk. Victoria Gymn. Ver. 4 Jan. Amicitia. Uitvoering Amersf. Man nenkoor. 12 Jan. de Valk. Groninger Club. 12 Jan. Amicitia. 3de Abonn- Concert Au- gustin. 16 Jan. de Valk. Gen. rep. Excelsior 17 Jan. de Valk. Uitvoering Excelsior. 18 Jan. Rem. Kerk. Nederl. Prot. Bond. 18 Jan. Amicitia. 3de Abonn. Concert de Koos. 19 Jon. De Arend. Ver. v Huisvrouwen. Kel- lenbach's Poppenspel. 19 en 20 Jan. Amicitia. Uilvoering „De Klei ne Stem" 21 Jan. Amicitia, Nutsavond. 26 Jan. Amicitia. Amersf. Kunstkring, lezing Herman Teirlinck. 26 Jan. De Arend. Uitv. soc. Eensgezindheid 27 Jan. Amicitia. Uitvoering Zangver- D O. V. 29 Jon. Amicitia (foyer) matinee Ver. v. Huisvrouwen. Dameszangkoor. 31 Jan. 1 en 2 Febr. Necofa, Pluimveeten toonstelling. 3 Febr. Amicitia Cabaret Busch en Heine, mann. 9 Febr. Amicitia. Soirée Padvinders. Amersf Orkestvereenigmg. 14 Febr. Amicitia, Nutsavond. Concert Amersf. Orkestvereeniging. 16 Febr. de Volk. Bal-masqué. 16 Febr. Amicitia. Soirée Gymnasïastenclub L. E. A. 22 Febr. Rem. Kerk. Nederl Prot Bond. 23 Febr. De Arend. Bal-Masqué. 29 Febr. Amicitia. 2de Concert Meyer-- Pusch. 1 Maart, de Valk. Feestavond. Jongeliedeiu- Gcheelonth. Bond. 1 Maart. De Arend. Bal-Masquféi 2 Maart. Amicitia. Zanguitvoering „De stern des Volks". 3 Maart, de Valk. Feestavond Handels-Dag school. 10 Maart. Rem. Kerk Nederl Prot Bond. 12 Maart. Amicitia. 4de Abonn. Concert da Koos. 19 Maart Amicitia, Nutsavond. 12 April. Amicitia. 4de Abonn. Concert Au- gustiiL Burger! ij ke Stand. Geboren: Gerdina Johanna d. v. Wilhelmus van Leeu wen cn Maria Ruyer. Antonia d. v. Aalt Woudenberg en Johanna Brouwer. ..v' Antje d. v. Jan Meinten en Hendiikje TIgge- laven. Comelïs z. v. Antonius Gerardus de Krayf en Willemino van Veen. Overleden: Johanna Berendina Lucker oud 83 jaar onge huwd. Helena Wilhelmina Johanna TTiannhauser oud 18 maanden. Kaasmarkt. 17 Dec. Aangevoerd 29 wagens, bevattende 5800 K.G. Prijs 54 tot 59 per 50 Kilo. Handel traag. Fruit- en Groentenveiling. Noteering van 17 Dec. Appels zoet 6Vj9 ct, notarisappel d'A ct., goudreinettcn 5J4—8 ct. Huisman (zoet) 6 ct., stoofperen 12 ct, spruiten 12—13 ct., alles per pond. Groene kool 2^—4 ct, roode kool 9—10 ct, savoye kool 10—Tl ct, witte kool 5 ct, gele kool &V;9 ct., alles per stuk. Boerekool 1.30—2.40, prei 1.10—T.70; andijvie 1—2, alles per 100 stuks. Bieten 10 ct., uien 11 ct., rapen 3 ct, wortels 6 ct per K.G. Telefonisch Weerberioht Naar waarneming in den morgen van 18 December 1923. Hoogste stond 773.9 tc Bit .«z. Laagste stand 728,3 te Vnldersund. Verwachting tot den avond van 19 Dec. Meest matige tot krachtige W. tot N.W., la ter weer krimpende wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk enkele regen- of hagelbuien, aanvankelijk iets koude»- Wielrijders. Fietslantaarn aansteken 4 uur 13 min. WISS ELROERS N. Off. ot» Niet Off. Not 17 Deo. 18 Dec. '23 12 uur. Londen 11.tóf 11.46'/» Berlijn O.tXXKO.— 18.76 Brussel. 12.06 12.06 Zwitserland 45.70 45.72$ 0.0037 Kopenhagen 45.80 40 85 Chiistianit £9.35 39.25 69.05 New-York 2.62»/, 2.62'/,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1923 | | pagina 3