muzikale neigingen spoedig bevredigt, was iets, dat met muzikale kunst weinig punten van over eenkomst had. Zij bleef door deze hoedanigheid natuurlijk onopgemerkt door de groote compo- I nistcn, doch bloeide desondanks hoog op In I Bach's tijd waren er geen mannenkoren, Mo- I zaït noch Haydn hebben ze goed gekend, Beet- I hoven schreef er enkele kleine composities voor I en Schubert, Schumann, Liszt en Richard Wag ner hebben slechts voor een deel hun aandacht aan dit onderdeel der muziek gewijd. Aangezien tot voor korten tijd de Mannenzang meer we'd beoefend als een genoeglijke bijkom stigheid en minder als kunstuiting, ligt het voor de hand, dal de muzikale stroomingen deze oparte wereld niet beroerden. We leven sinds eenigc jaren in een overgangsperiode, er is ken tering I Tegen de misstanden, welke er in den koor zang, bestaan, neemt de ernstige zanger allengs meer stelling in, waardoor het peil aanzienlijk rwordt verhoogd. Meer en meer wordt het Mannenkoor als kunstuiting erkend en deze kentering wordt ze ker niet het minst in gunstiger zin beïnvloed door de groote toewijding, waarmede de gemid delde zanger zich van zjjn taak tracht te kwij ten. Betere composities ontstonden (Grieg Landerkennung; Bruch: Frithjofsage; Bruckner: Germanenschlagt; Hegar: Todtenvolk; Saint- SaensLes soldats de Gideon; NicodéDas Meer; Brahms Rinaldo, enz.) cn ook in Hol land kwam opleving. Een Nederlandsche Mannenkoorlitteratuur namelijk is ondenkbaar zonder krachtige figu ren als L. F. Brandts Buys (1847—1917) Fhilip- pe Loots (T865—T9I7) Alphons Diepenbrock {1862—1921) Fred. J. Roeske (geb. 1869); A. B. H. Verhey (geb. 1871) Henri van Nieuwen- ihoven (geb. 1876) Sem Dresden (geb 1882) Hubert Cuypers (geb. 1873) en eenige jonge ren. Aangezien er in den vroegeren (en geliefden) zangstijl door de vele gemeenplaatsen weinig beter gezegd geen origineele muzikale ge dachten meer zijn uit to drukken, zoekt men thans een nieuwe wijze van uitdrukking, die in het bijzonder door Sem Dresden, Fred. J. Roes ke, A. B. H. Verfvey, H. van Nieuwenhoven en Cuypers gebezigd wordt, al bereiken niet allen dezer componisten het ideaal, wat hun voor- gezweefd heeft. Wij zien dus dat in deze tijden ook de Man nenzang uit zijn eentonig, eenigszins onkunst- crinnig isolement wordt opgeheven, waartoe het (bovenal noodig is naast de belangstelling van goede componisten, zoowel zanger als toehoor der, heiden minnaars van den koorzang, hun smaak meer en meer gaan afstellen op het nieuwe geluid, waarvan de muzikale wereld thans geheel is vervuld. De nieuwe geest komt op dit concert van 'Amcrsfoort's Mannenk'oor nog niet geheel tot uiting in de koornummers (een dergelijke ver nieuwing voltrekt zich ook niet in snelle tempi) doch zooveel te meer in da muziek der moder ne meesters Debussy (Frankrijk) en Mahler (Oostenrijk), welke de beide solisten zullen in- tcrprcteeren. Naar wij vernemen zijn er voor het concert op a.s. Vrijdag nog slechts een 40-tal plaatsen beschikbaar. Wil men genieten van goeden mannenzang, dan ral men zich dus moeten haasten naar Kleins muziekhandel, om van een plaats verzekerd te zijn. Het programma geeft voldoende afwisseling en de namen van de solisten, de heeren Jan Dekker en Willem Pijper geven voldoenden waarborg, dat het een kunstvolle concertavond zal worden. De heet Pijper rel een tweetal moderne muziekwerken ten gehoore brengen en de begeleiding van den heer Dekker heeft hij ook op zich geno men. Het koor heeft goed gestudeerd; onnoodig te zeggen, dat de heer Tlggers zijn rr.onnenzangers (met zijn bekende energie zal aanvuren. Moge hij Vrijdag aan velen een genotvollen avond verschaffen. Vergeet de vogels niet Men schrijft ons: Nu vorst en sneeuw hel den vogels weer on mogelijk maken voldoende voedsel te vinden, is het tc voorzien, dat sommige soorten vooral meezen, roodborstjes, spreeuwen, enz. (nuttige vogels dus!) belangrijke verliezen zullen moeten lijden. De afgeloopen broedtijd was reeds zeer ongunstig en indien er nu een strenge winter volgt, is het gevaar niet denkbeeldig, dat het zoo noodzakelijke evenwicht in de na tuur zal worden verbrokentot schade ook van den inensch. Dit gevaar kun nog, ten deele althans, worden afgewend, n.l. door het verschaffen van voedsel en water aan onze vogels. Bevestig met behulp van een touwtje een spekzwoerd, een kaaskorst, een stuk bruin brood of een halve cocosnoot aan een boomtak en de meezen in verschillende soorten zullen niet lang op zich laten wachten. Rijg een snoer pinda's en hang die tusschen palen of boomen. Maak een voerplaats (zoo mogelijk een voertafeltje) enn leg daarop alle tafelafval; zoo mogelijk nog iets meer. Hennepzaad, zonnepitten, raapzaad, enz. worden door vele vogels met graagte ge geten en het voer voor volièrevogels, zooals dat in den handel verkrijgbaar is, bewijst ook in de vrije natuur goede diensten. Snipper kaas- korsten fijn voor de roodborstjes en appelschil len, bananenschillen, enz. voor de lijsters Bruin brood en gekookte aardappelen worden door bijna alle vogelsoorten gegeten Laat vooral niets verloren gaanl Plaats ook een ondiep bakje met water; vo gels moeten ook in den winter kunnen baden. Om de musschen van de voeder piaatsen der andere vogels te weren kunnen zwarte draden gespannen worde; de meeste vogels vreezen die niet De musschen kunnen zoo noodig op een afzonderlijke plaats gevoerd worden. Het drukke bezoek op de yoerplaaatsen vormt een genot voor de kinderen en over enkele weken zult u bovendien in den lentezang een rijke belooning vinden voor uwe zorgen in den wintertijd. Postduiven-film Door de zeepfabrieken „de Duif" (Chr. Pleines, den Dolder), zal op Vrijdagvond 4 dezer in do bioscoop de Arend de Pleines-postduiven-filro vertoond worden, welwillend ter beschikking ge steld door de postdaivenveTeeniging „Pro Pa- tris" Deze film geeft een overzicht van de Pleines- wedvlucht, die gehouden werd vanuit Ouievrain op 9 September 1923 en waaraan 50,000 dui ven deelnamen. Tevens zal vertoond worden het fokken, de loslating en de thuiskomst van de duiven. Aanbesteding. Ten bureele van de Genie hadden de volgende aanbestedingen plaats. Een jaerliiksch onderhoud aan gebouwen en werken. a. SteDing Geldersche Vallei en Neder.Be-. luwe. Raming 3900. Drie biltjetten ingeleverd waarvan laagste Blanken te Scherpenzeel met 3777 en hoogste Osnabrugge te Scherpen zeel met 3870. b. Luchtvaortafdeeling Soesterberg. Raming 15575. Vijf biljetten waarvan laagste Dalstro te Soesterberg met 14284 en hoogste Mulder te Soesterberg met 14800. c. Amersfoort cn Vlasakkers. Raming 34335. Vijf biljetten waarvan laagste Oosters te Willemstad met 30790 en hoogste Mulder te Soesterberg 33900. Uitbreiding der gelegenheid tot bergen van voertuigen op het terrein der infanterie-karerne alhier. Raming f 38259. Acht biljetten ingele verd waarvan laagste N.V. tot Aanneming van Werken (voorheen Wegerif) te Apeldoorn met 31710 en hoogste van Gent alhier met 1 37120. Uitbreiding der gelegenheid tot opleggen van munitie op het terrein der infantere-kazemo. Ramng 11100. Acht biljetten waarvan laagste Wegeriq voornoemd met 9168 en hoogste Bijker te Zwolle met 10600. Deze laatste aanbesteding geeft te kennen, dat de actie van Mevr. Schiedges tegen deze uitbrei ding niet het door haar gewenschte resultaat heeft gebracht, slechts die eene, dat er nog wijzigingen in het bestek zijn aangebracht al vorens tot de oanbesteding werd overgedaan. Verduistering. Het is gebleken, dat de heer v. d. B., reiziger van de chocoladefabriek „Walden" de vorige maand van geïncasseerde gelden een bedrag van 700 a 800 heeft verduisterd. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in De heer v. d. B. is voortvluchtig. Dc Sneeuwval. De reinigingsdienst wordt dezen winter wel voor een zware taak gesteld. In den afgeloopen nacht werden wij met een pak van minstens twee voet dik verrast. Aangevuld met een leger van werkloozen mocht het den reinigingsdienst gelukken reeds om acht uur de hoofdverkeers wegen in onze gemeente begaanbaar te maken. AGENDA. Dagelijks Openbare leeszaal en bibliotheek. Laantin 2. R. K. Openbare leeszaal en bibliotheek. Leeszaal Handelsregister. ArnhemscheVreg 23, Theosofische Bibliotheek. Laantje 3. Woensdag. Fröbelschool. Verein. „Heimat- klang". 3 Jan. Amicitia. Tropenadel. 4 Jon. Amicitia. Uitvoering Amersf. Man nenkoor. 5 Jan. De Valk. Balavond Amersf. Kindcr- Operette. 11 Jan. Amicitia. Schouwtooneel. 12 Jan. de Valk. Groninger Oub. 12 Jan. Amicitia. 3de Abonn. Concert Au- gustin. 16 Jan. Amicitia. Dansavond Gertrud Leis- tikov. 16 Jan. de Valk. Gen. rep. Excelsior 17 Jan de Valk. Uitvoering Excelsior. 18 Jan. Rem. Kerk Nederl Prot. Bond. 18 Jan. Amicitia. 3de Abonn. Concert de Koos. 19 Jan. De Arend. Ver. v Huisvrouwen. Kel- lenbnrh's Poppenspel. 19 en 20 Jan. Amicitia Uitvoering „De Klei ne Stem" 21 Jan Amicitia, Nutsavond. 24 Jan. Amicitia. Utr. Revue-gezelschap. 26 Jan. De Valk. Balavond. 26 Jan Amicitia. Amersf. Kunstkring, lezing Herman Teirlinck 26 Jan. De Arend. Uitv. soc. Eensgezindheid 27 Jan. Amicitia. Uitvoering Zongver- D O V 29 Jan. Amicitia (foyer) matinée Ver. v. Huisvrouwen Dameszangkoor. 29 Jan. Amicitia Zangver. St. Caecilia. 31 Jan. 1 en 2 Febr. Necofa, Pluimveeten toonstelling. 2 Febr. Amicitia. Deutsches Gastspiel. 3 Febr. Amicitia Cabaret Busch en Heine* mann. 9 Febr. Amicitia. Soiree Padvinders. Amersl Orkestvereeniging. 14 Febr Amicitia, Nutsavond. Concert Amersf Orkestvereeniging. 16 Febr de Valk. Bal-masqué. 16 Febr. Amicitia. Soiree Gymnasiastenclub L.EA 2023 Febr. Amicitia. Bazar T. B. C. 22 Febr. Rem. Kerk Nederl Prot. Bond. 23 Febr De Arend Bal-Masqué. 26 Febr. Amicitia. Uitv. Zangvereeniging „Mendelssohn". 29 Febr. Amicitia. 2de Concert Meyer— Pusch. Burgerlijke Stand. GeborenGijsbertus z. v. Gijsbertus van Hoeyen en Trijntje Lijnsvelt. Teuntje Antonia d. v. Gerrit van de Klashorst en Anna Arlar. Everdiena d. v. Evert van So-sren en Grietje van den BeTg. Pieter Willem z. v Wieger Piek en Maria Stoppels. Margarelha Jacoba d. v. Sikke Feerma Hoekstra en Hcndrika Jansje Heysman. Gehuwd Jacob Blokker en Rika Welgraven. Overleden Johan Hendrik van der Hegge Zijnen oud 63 jaar echtg. van Johanna Sara Maria Petronella Temminck. Evert van de Pype- kamp oud 85 jaar ongehuwd. Adriana Clasina Kleinman oud 75 jaar echtg. van Johan Hendrik Sloksoede. Kaasmarkt Gemeente Amersfoort 31 December 1923. Aangevoerd 12 wagens bevattende 2600 K.G. Prijs 57 tot 62 per 50 K.G. Handel vlug. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van t 2 Januari 192* Hoogste stond: 769.7 te Biarritz. Laagste stand 734.0 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van z> Jan. Zwakke tot n.atige wind uit Z. richtingen, ne velig tot betrokken, waarschijnlijk eenige neer slag, aanvankelijk nog lichte vorst in het Oos ten, en in het westen temperatuur om het vries punt, later stijging van temperatuur. Wielrijders j Fietslantaarn aansteken 4 uur 24 min. Necrologie 1923. Van de Vorstel ij kc personen en staatshoofden overleden: Ex-Koning Constantijn van Griekenland. Prins Michael Braganza. Portugecsch Kroon pretendent. Ex-Koningin Milena van Montenegro. Prins Alfred von Salm-Salm, vorst van Anhalt. Prinses van Saksen-Meiningen. Groothertogin Louise van Baden. Ex-Groothertog Wilhelm Ernst van Saksen- Weimar. Prinses Christiaan van Slceswijk-Holstein- Sonderburg-Augustenburg. Warren Gamaliel Harding, president der Ver- Staten. Prinses Victoria Margaretha van Pruisen, vroeger Prinses van Reuss. Aartshertog Karei Stephan van Oostenrijk- Hertog van Cumberland, indertijd pretendent voor den hertogszetel in Brunswijk. In het B u i t e n 1 a n d overleden: Jhr. mr. dr. W. H. de Beaufort, Ned. Gezant te Athene. Admiraal Sjimamoera, Japansch vlootvoogd. Alex Ribot, oud-premier van Frankrijk. Frederik Harrison, Engelsch letterkundige. M. Long, gouverneur-generaal van Indo- China. Wallace Raid, bekend film-acteur. Max Nordau, Duitsch journalist en zionist. Hoyas Vincent, Spaansch romanschrijver. Lord Kinnaird, voorzitter der Engelschc IJ. M. C. A. G. J. Lugard, bekend sportman. Dr. A. Kirstein, uitvinder der autoscopie. Graaf Itei Koeroki. oud-Japansch legeraan voerder. L. J. Selleger. oud-resident in Ned.-Indië. Prof. Wilhelm van Röntgen, ontdekker der Röntgenstralen. Kardinaal Bacilieri, aartsbisschop van Verona. Rjasin, minister van Financiën in Tsjecho- Slowakië. Fréderic Masson, permanent secretaris van do Académie Frangaise. Delcassé, oud-minister van Buitenl. Zaken in Frankrijk. Mac Arthur, hoofd van den Baptistenbond. Charlemagne Tower, oud-Amerikaansch ge zant. Kapitein von Muller, commandant van dc Embden. Enver Pasja, Turksch politicus. Howard Palmer, hoofd der firma Huntley en Palmer. Eiffel, de bouwer van den Eiffeltorcn. Sarah Bernhard. 1 Olaf Poulsen. Deensche acteur. Sir James Dewar, Engelsch natuurkundige; Jan de Vos, oud-burgemeester van Antwerpen. Lord Carnavon. ontdekker van het graf van Toet-ank-Hamen. Liam Lynch, rebellenhoofd in Ierland. Mevr. Masaryk. echtgenoote van den presi dent van Tsjecho Slowakije. Edler von Braun, Duitsch Rijksdaglid. Ch. Louis de Freycinet, oud-minister van Frankrijk. Gc-orge J. Gould, Amerikaansch Spoorweg- magnaat. Orville T. Warring, medeoprichter van de Standard Oil. Otto B. Halvorsen, Deensch minister-presi dent. Charles Marais, oud-Boerenaanvoerder. Camille Chevillard, dirigent van de Concerts Lamoureux. Dr. Henry Bradley, Engelsch letterkundige. Kardinaal Soldavella, aartsbisschop van Saragossa. Pierre Loti (Julien Viand) Fransch letterkun dige. Léon Bilinski, oud-minister van Financiën in Oostenrijk-Hongarije. Walter Seddon, Engelsch marconist, bekend door de ramp met dc V o 11 u r n o. Karl Scheidemantel, baryton aan de Opera te Dresden. Generaal Juan C. Gomez, eerste vice-presi dent van Venuzuela. Charles Dupuy, oud-Fransch premier. Quesnay de Blaurepaire, oud-procureur-gene raal bij het Fransche hof van Cassatie. Jhr. C. Hawtrey, Engelsch Tooneelspeler. Generaal Sir Moore Craigh, opperbevelhebber in Engelsch Indië. Kardinaal Richelmy, aartsbisschop van Turijn. Kato, minister-president van Japan. Ernst van Dijck, Wagnerzanger. Takahasji, Japansch partijleider. Maarschalk Fonseca, oud-president van Bra zilië. Dragoemis, oud-minister van Griekenland. Lord Morley, Engelsch Staatsman. Damad Fered Pacha, ex-Turksch premier. Philippe Millet, Fransch journalist. Bonar Law, oud-minister-president van En geland. Charles F. Steinmetz, beroemd Amerikaansch electrotechnicus. Rudolf Havenstein, president van de Duitsche Rijksbank. Maurice Barrès, Fransch letterkundige en po liticus. Stelnlen, Fransche teekenaar. Lord Willoughby Brooke, bekend Engelsch politicus. Raisoeili. Marokkaansch opperhoofd, bestrijder der Spanjaarden. In het Binnenland overleden: J. A. Boland, graveur, onder-directeur Rijks- prenten kabinet Amsterdam. Dr. J E. Couvée, leeraar gymnasium Breda. A. J Koops, oud-inspecteur van het Loodswe zen. M. Schotman, oud-notaris. H. W. L. Leur, oud-directeur Rijks telegraaf kantoor Amsterdam. Prof. dr. H. D. v. d. Sande Bakhuijzen, oud- hoogleeraar te Leiden. Mr. W. A. Paap, letterkundige. Dr. J. A. W. Bisschop Boele, predikant te Groningen. L. A. E. v. d. Ley, oud-leeraar gymnasium en kweekschool te Middelburg. J. Beckers, oud-lid Tweede Kamer en Prov. Staten v. Limburg. J. W. Boellaard tot Herwijnen, gep. gene- raal-majoor der infanterie. Mr. W. Boot, raadsheer in het Hof te Amster dam. C. C. R. R. de Graeff, gep luit.-konole van het leger in N. Indië, Ridder M. W. O. J. H. W. graaf van den Bosch, directeur der Pondok-Gedehlanden. C. B. de Bruijn, commissaris van Ned. M e t- t r a y, oud-ritmeester der huzaren. H. R. Trip, oud-notaris te Borger. Jhr. mr. R. dc Beaufort, oud-kantonrechter te Wijk-bij-Duurstede. Jhr. Mr. W. Alberda van Ekenstcln, president van de Rechtbank te Groningen. W. Th. Koster, raadadviseur bij het Miniserie van Waterstaat. L. H. Soentjes, Commissaris van politic te Tilburg. J. R. de Kruijff, oud-directeur der Rijksschool voor Kunstnijverheid te Amsterdam. J. W. N. Cramer, gep.-gencraal-majoar der genie, R. M. W. O. F. F. Rooseboom, directrice van de Elisabeth Otter-Knoll-Stichting te Amsterdam. E. J. Hoos, oud-directeur van de Zeevaart school tc Rotterdam. J. B. van Heek, Twcntsch fabrikant. J. C. Lindgreen, gep. luit.-kol. N. I. Leger, R. M. W. O. Mr. J. J. Tilanus, lid van Ged. Staten van Gelderland, deken der Orde van Advocaten te Tiel. J. W. Sevenhuysen, hoofd der leerschool van de Rijkskweekschool te Haarlem. Mr. M. M. Schim van der Loeff, oud-lid der Tweede Kamer, oudrdirectcur-generaal van cri siszaken. J. H. Roggenkamp. ontvanger der directe be lastingen te Rotterdam. J. Boers, oud-resident van N. Indië. D. Vinkhuijzen, oud-kapitein der grenadiers: W. de Waard, president-commissaris van Indi sche Suikerondernemingen. L. P. J. Stracké, beeldhouwer. L. F. Carrière, oud-hoofdcommies Dept. v. Justitie. W. Hulshoff Pol, bekend industrieel in Twente. A. M. Vcnker, emeritus-predikant. Mevr. R. Patijn-van Doorn, echtgenoote van den burgemeester van den Haag. Dr. F. Leo de Leeuw, secretaris-penning- meester van het bestuur der Visscherijen op de zeeuwsche Stroomen. Jhr. mr. R. A. A. E. von Pestel, oud-gezant. H. J. Calkoen, oud-burgemeester van Edam, oud-lid Prov. Staten v. Zuid-Holland. F. J. W. van Rossum, oud-ingenieur Water staat en B. O. W. Indië. Joh. F. Wijsmuller, directeur van Wijsmullers Transport Maatschappij. Dr. J. Hilbers, le geneesheer aan het gesticht Voorburg te Vucht H. F. A. Giesbers, generaal-majoor, oud- inspcctcur Geneesk. Dienst. J. Seeuwen, consulvan Portugal en Venezuela tc Rotterdam. Joh. Ratelband, notaris tc Haarlem. Dr. L. J. Heldring, em.-predikant te Amster dam. J. van Goor, oud-professor te Rolduc, oud rector te Echt. J. A. D. de Fremery, ge. kol. der artillerie. Jhr. mr. Th. H. F. van Riemsdijk, lid van den Hoogen Raad van Adel, oud Algemeen Rijks archivaris. H. Altman, oud-resident in Indië. Prof. dr. J. D. v. d. Waals, oud-hoogleernar te Amsterdam. Jos. Loopuit. soc. dcm. lid v. d. Raad van Amsterdam. Otto Stork, industriëel van Twente. P. W. Pfeiffer, gep. generaal-majoor der artillerie. J. B. F. Schupper, directeur der Furness Scheepvaart en Agentuur Maatschappij. Prof. G. Sturm, Kunstschilder, oud-leeraar aan de Kunstnijverheidsschool te Amsterdam. C. M. E. van Löben Seis, oud-lid der Eerste Kamer. gep. gen.-majoor der artillerie. A. Seret, burgemeester van Heemskerk, oud kapitein ter zee. Dr. H. J. Ankersmit. directeur der Deventer Katoenspinnerij. H. J. Mélis, Kunstschilder. A. Musquetier, oud-burgemecster van Schip luiden. M. Mieras, leeraar aan de Kweekschool voor Onderwijzers te Amsterdam. J. D. Landré, bekend Amsterdamsch in dustriëel. C. Josephus JitaaWertheim, Haagsch phi lanthrope. E. W. F. Kerling, kunsthandelaar, oud-hoofd- leeraar aan de Academie v. Beeldende Kunsten den Haag. Dr. C. D. Cohen Tervaert, neus-, keel- cn oorarts, den Haag. W. J. v. Gybland Oosterhof, gep. off. van gez. le klasse, R. M. W. O. M. H. Binger, lid firma Emmerik en Binger te Amsterdam. Jhr. C. K. v. d. Wijck, oud-gcncraal-majoor der infanterie. Paul Brouwers, lid Ged. Staten v. Limburg. J. A. Roeloffs, gep. gen.-majoor. H. de Jongh, oud-bestuurslid der firma Phs. v. Ommeren, consul-generaal van Japan te Rot terdam. Mevr. P. J. Cohende Vries, schrijfster over paedagogische onderwerpen. Jhr. A. J. Vegelin van Claerbergen, oud-bur gemeester. G. L. van der Zwaag. oud-lid Tweede Kamer. Jan Vos, bekend edelmetaal-fabrikant Mr. R. J. de Visser, lid Ged. St. v. Gelder land. Mr. D. ten Bokkel Huinlnk, kantonrechter te Utrecht A. G. van Berkel, notaris te 's-Gravenhage. Dr. J. W. Blanken,gep. inspecteur bij den Geneesk. Dienst der Landmacht. D. Croll, oud-directeur Mij Fijenoord. Jhr. dr. J. F. Hooft Graafland, lid van het College van Curatoren der Utrechtschc Univer siteit; Ch. R. Bakhuijzen van den Brink, oud- directeur van Financiën in Ned. Indië. Gen. Majoor B. H. Goudri.an, hoofd-inten- dant. Jan Timmer, oud-journalist. A. H. Wefers Betlink, predikant te Sappemeer. G. L. W. Hazenberg, hoofdredacteur van de Ned. Sport. Mr. Seerp Gratema, vice-president van den Hoogen Raad. Mgr. Th. J. A. Bosman, deken van Amster dam. Ch. A. E. Pool, notaris te 's-Gravenhage. Pater P. van Hooff, kapelaan te den Haag. Dr. C. N. van de Poll, gynaecoloog te Am sterdam. G. J. van Kooten, gep. luit. gen. N. I. leger, Ridder N. W. O Jhr. L. D. Strick van Linschoten, notaris te Deventer G. H Breitner, kunstschilder. H. van Heuckelum oud-ass.-resident. J C. Baron d'Aulnis de Bourrouil, oud- archivaris van Baarn. J. Hattink, oud-Rijksontvanger. A. K. A. Gijsbertl Hodcnpijl, kolonel-titulair van het O. 1. leger. E. L van Ruijtcnbcrg, gep. referendaris Dept. van Oorlog. Prof. Dr. E. Verse' a.'iclhooglccraar te Am sterdam. H. A. J Lütge, cm.-predikant te Amsterdam. P. v. d. Hooten, dir. off. v. gezondheid 2e klasse. W. J. Aniens, gep. kol. der Inf. P. Nolting, o '-Kamerlid, lid van den Raad van Amsterdam. M. Segov, gep. luit. generaal v. h. W. I. leger. P. F. H. Völcke, gep. schout >ij nacht. Dr. E. T. Ploos van Amstel, em.-prcdikant. Lou: Couperus, letterkundige. Joseph van uer, oud-tooneeldirecteur Amster dam. F. Hotz, gep. majoor rr-ga rijn meester der artillerie. Cato Esser, leerares in den zang te nster- dam. H. J. Wigman, oud-hortulanis van den Plan tentuin, tc Buitenzorg. N. Nobel, rijkstuinbouwleeraar. J. R. J. Ph. --mbier, oud-kolonel der Mari niers. R. O. van Maanen, oud-hoofdinspecteur van den Rijkswaterstaat. Dr. H. E. j. M. v. d. Velden, hooglccraar aan de universiteit te Nijmegen. Prof. mr. Jr. A. A. H. Struijckcn, lid van den Raad van State. J. Koopman, burgemeester van De Beemater. H. Mendes da Coc(p, bekenJ schaker. W. T. Druijvesteijn, hoofdingenieur van den Waterstaat. „Holdn" (mevr. Clan* van der Mijd, geb. Piepers) letterkundige. Dr. H. Pierson, oud-directeur der Heldring gestichten. J. A. Zandlevcn, kunstschilder. J. Heemskerk van Beest, sch'1 teres. Mr. J. G. Schölvinck, oud-wethouder van Am sterdam. Josef Tijsscn, opera-zander. D. Boswijk, oud-districts-schoolopziencr te Gouda. J. T. Cremer, oud-minister van Koloniën P. H. Scheltema, hoofdopzichter der Kon. Paleizen. E. A. Moerel. lid der Tweede Kamer. Dr. C. H. Nolke, predikant te Amsterdam. J. Th. Oosterman, gep. generaal majoor, oud commandant der marechaussées. Mr. H. J. de Vries, rechter te Zutphen. Dr. H. Groothoff, gep. kol. geneesk. dienst in Ned. Indië. Mevr. RoseMolewater, beschermster van het Rcsidcnlic-Orkest. I. Kooistra, oud-directrice van de Kweekschool te Apeldoorn. Douairière C. J. Mclvil van Lijnden, groot meesteres van H. M. de Koningin. Mr. F. L. Wittenrood, president van den Raad van Justitie te Padang. Dr. G. Kalff, hoogleeraar te Leiden. Dr. D. Romei.'n, oud-dir. off. v. gezondheid le klasse. Dr. E. G. B. ïlommcndaal, rector van het gymnasium te Alkmaar. Taco H. de Beer, oud-leeraar H. B. S. te Rotterdam, letterkundige. Dr M. Lindenborn, zendingsdirectcur. A Weisniann. bouwmeester van het Stede lijk Museum te Amsterdam. Karei van Lennep, commandant van de Bur gerwacht te Amsterdam. Suze la ChapelleRoobol, letterkundige. Prof. dr. R. A. Reddingius, hoogleeraar te Groningen. H. van Witsenburg, oud-luit. kol. Ned. Ind. leger. R M. W. O. P. W. v. d. Weijer, uitgever van verschil lende R. K. dogbladen. E. van Geudt, gep. gen. majoor. J. D. N. de Fremery, gej. generaal-majoor der artillerie. J. C. Bouman, oud-kolonel der artillerie N. I. leger. W. ten Bokkel, bewaarder der hypotheken en het kadaster. C. A. Prins, oud-gencraal-majoor. Marcellus Ebants, letterkundige. Dr. J. van Wageiiingen, hooglecraar te Gro ningen. J. W. Groenedijk, gep. hoofdinspecteur van Administratie der Kon. Ned. Marine. Dr. C. A. v. d. Loo, zenuwarts te Rotter dam. M. G. A. v. d. Leeuw, lid der firma Erven Wed. J. van Nelle. Arnold van den Bergh, pres. directeur van v. d. Bergh's Emballagefabrieken. Mr. I. Lion, oud-lid van den Raad vz~ Jus titie in Ned- Indië. Mr. C. W. Vollgraff, vice-president van het Haagsche Gertchtshof. Mr. B. Ph. Baron van Harinxma thoe Slooten, oud-commissaris der Koningin in Friec'and. J. C. Bentz v. d. Berg, gep schout bij nacht. G Schaap, oud-resident van Sumatra's West- kus* Prof. dr. J. J. A. A. Frantzen, oud-hoogleeraar fp Utrecht. Dr. J. H. Gerritsen, predikant te 's Graven- ha ge. Trans Netscher. letterkundige. Mr. C. J. A. Bichon van IJsselnu 'e, oud lid der Twe.de Kamer. Dr. J. W. Gunning, zendingsdirecteur. M. de Klerk, architect te Amsterdam. Joost van Vollenhoven, directeur du Med. Bank. K. C. S. de Bazel, architect. Prof. J. F. Nierme.'.er, hoogleenar *e Utrecht. Mr. E. L. Umbg. >ve, raadsheer in *-et ge rechtshof te Leeuwarden. F. A. Dce („Prof. Dee") oud-pedel van de Universiteit te en. A. Stuvenberg, sportjournalist. Jhr. mr. J. J. ckinga, oud-president van het gerechtshof te Arnhem. P. W. v. d. Heijden, oud-minister van W-'r- staat. Dr. H. J. Zweers, observator van de Sterren wacht te Leiden. P. Heijning, gep kap. ter zee. Mejuffrouw A. S. C. ten Hoet, oud-directrice van de H. B. S. voor meisjes in den Haag. L. R. Wentholt, oud-directeur der Directe Be lastingen enz. Mr. J. G. N. de Hoop Schetter, oud-directeur der Ned. Bank. C. H Krantz. fabrikant te Leiden. Gen. majoor A C. ten Hove, inspecteur van den geneesk. dier.st der Landmacht. Jhr. mr. F. G van Panhuys, gezant te Bern. Ir. E. H. Stieltjes, oud-voorzitter van den

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 3