WHKL i. A. SCHOTERMAN Zn. VOLKSUNIVERSITEIT. s Boeieniongens en -Meisjes 'KLEIWPETOfP OIHSDAG en WOENSDAG yen 7-9 uur. BINNENLAND. KACHELS, KACHELPLATEN. EEDKRUIKEK lui II Diet aUchnLken dooi don laten prijs. 11.95 pei tlleipol I 1.05 por L pol. HAVIK 41 TEL. 292 0ETEEKEMT T»0 tH 0£PPAUIM Amersfoort. TR. SVKA» X 17 TELEPOOX 145 Per flesch Per Anker Gewas 1920 Raymond Macau F 1.F 40.— Gewas 1917 St. Emilion F 1.60 F 65.— Al'A li VJ H Profileert Tan de gelegenheid. Wij ruimen eenlge Winterart!» kelen op zooals Komt ziel co overlnigi l' Aanbevelend GEBRS. DE VRIES „PK MAIilVElT' l'ir. straat. op brandewijn zijn ran prima kwaliteit voorde nieuwe cursussen Kortegracht 23 DE TOEPASSING DER DRANKWET. Opnieuw een Britsche schoener in beslag- genomen. Galveston (Texas), 7 Jan. (R.) De douane-autoriteiten hebben de schoener Muriel Minters, die de Britsche vlag voerde, in beslag genomen in de golf van Mexico, buiten de drie- mijlsgrens. Het schip werd de haven binnenge bracht. Zij beweren, dat volgens het schcepsma- nifest de oorspronkelijke lading bestond uit 3400 kisten whisky, terwijl uit de documenten van den kapitein bleek, dat er 000 kisten ont braken. B er 1 ijn7 Jan. (N. T. A. Draadloos). Naar uit New-York wordt bericht, werd dc Engelsche stoomboot Kwasind met 2100 kisten whisky aan boord door de Amcrikaonsche prohibitions- autoritciten in beslag genomen. DE LOUISIANA TERECHT. Norfolk (Virginië), 7 J a n. (R.) Het weg gedreven, tot slooping bestemde, slagschip Louisiana is thans gevonden. Er zijn sleepbooten uitgestuurd om het schip terug te brengen. HEVIGE KOUDE. Verschillende slachtoffers. Uit New-York d.d. heden Ten gevolge van de stiengc koude zijn te Cchicogo 10 personen en in omliggende steden 5 personen omgeko men. MEXICO. DE OPSTANDIGE BEWEGING. Geen verkoop van Amcrikaansche munitie aan dc opstandelingen. Naar Reuter meldt uit New-Orleans d.d. 7 Januari, heeft de agent, die voor de Mexicaon- sche opstandelingen trachtte oorlogstuig aan te koopen in de Ver. Staten, na een conferentie met de Amerikaansche autoriteiten verklaard die taak te laten varen. Washington, 7 Jan. (R.) President Coolidge heeft den verkoop van munitie aan de Mexicaansche revolutionairen verboden. De Staatscourant van heden 7 Januari bevat o. a. de volgende Kon. besluiten: toegekend de zilveren eere-medaille der Oran- je-Nassau-orde aan L van den Biezenbos, meesterknecht bij de drukkerij der firma G. S. Slothouwer te Amersfoort, en de bronzen eere- medaille aan mej. M. J. Bosseler, dienstbode bij de familie Hustin Becker te Maastricht, en aan mcj. E. M. Mulkens, dienstbode bij mevr. Straet- mans-Batto, aldaor. HOFBERICHT. De Koningin-Moeder heeft gisterochtend de godsdienstoefening in de Bedkapel bijgewoond, onder gehoor van ds. W. L. Weiter. DE KABINETSCRISIS. Het ontslag-verzoek van het ministc- T rie-Ruys niet ingewilligd. De Koningin heeft op het op 27 October j.L gedaan verzoek van dc ministers om ontheffing uit him ambt geantwoord, dot zij genoodzaakt is, dit verzoek niet in te willigen. Waarom de poging-Beelaerts van Blokland niet lukte. Er is indertijd gemeld, dat de poging van den heer Beelaerts van Blokland tot vorming van een kabinet mislukt is, omdat de heer Beelaerts niet erin geslaagd was, een minister van financiën te vinden. Deze voorstelling geeft zegt de N. R. Ct. echter een onvolledig beeld van het gebeurde, (n werkelijkheid had mr. R. J. H. Pa- tijn, na ettelijke conferenties, zich principieel bereid verklaard, die taak te aanvaarden. Hij had echter één voorwaarde daaraan verbonden. De heer Patijn meende, het ambt in geen geval op zich te mogen nemen, zoolang niet een po ging was gedoan, om een man ervoor te winnen, dien hij meer dan alle anderen daarvoor ge schikt achtte. Die man was prof. Treub. Mocht de heer Treub weigeren, dan zou mr. Patijn zich niet langer principieel tegen de aanvaarding van de portefeuille van financiën verzetten. De heer Beelaeris van Blokland heeft blijkbaar niet de mogelijkheid gezien, een kabinet te vor men met prof. Treub als minister van financiën, en heeft dezen bij slot van rekening niet aange zocht Nadat de heer Beelaerts van den heer Patijn nog eens de schriftelijke bevestiging had ontvangen, dat deze vasthield aan zijn voor waarde, heeft hij aan de Koningin verzocht, van de opdracht te worden ontslagen. Dc bijeenkomst der soc.-dem. parle mentsleden. Het Volk meldt omtrent deze bijeenkomst: Zaterdagmorgen en -middag is een zeer druk bezochte vergadering gehouden van de Tweede en Eerste Kamerfracties en het partijbestuur van de Soc.-Dem. Arbeiderspartij. Het grootste deel der vergadering was gewijd aan een bespreking van het beloop en de vooruitzichten van de op lossing van de crisis; inzonderheid werd het standpunt ten aanzien van de verschillende nog mogelijke oplossingen uitvoerig besproken en met eenstemmigheid vastgesteld. Daarna werd de vraag behandeld, of in verband met de ver traging van de oplossing van de crisis (door de houding der rechterzijde( en de handelingen van het demissionaire kabinet, het initiatief genomen zou worden tot een bijeenroeping der Tweede Kamer of tot andere maatregelen. Deze bespre kingen zullen Dinsdag n.s. in een vergadering der Tweede Kamer-fractie worden voortgezet. Naar aanleiding van het optreden van het de missionaire kabinet, vooral tegenover de ge huwde ambtenaressen, was reeds in een verga dering der Tweede Kamerfractie op TT Decem ber j.l. een verzoek tot bijeenroeping der Kamer onderteekend en had dien dag bovendien een bespreking tusschen een lid van het bureau der fractie en den voorzitter der Tweede Kamer plaats. De indiening van voornoemd verzoek is tot dusverre achterwege gebleven, o. a. omdat sindsdien de regeering de inwerkingtreding van het ontslag der gehuwde ambtenaressen heeft vastgesteld op een zoodanig tijdstip, dat de zaak in ieder geval, naar menschelijke berekening, vóór dien datum in de Kamer ter sprake zal kun nen worden gebracht. WACHTGELDREGELING VOOR DE LANDMACHT. Commissie van Beroep. In de Commissie van beroep, bedoeld in art. II van de wachtgeldregeling voor de landmacht, zijn benoemd tot voorzitter: de oud-president van het Hoog Militair Gerechtshof, Mr. Dr. C. J. H. Schepel tot leden Mr. Dr. J. Donner, directeur van het Centraal bureau van voorbereiding voor ambtenoorszaken Mr. R. van Veen, oud-lid van de Tweede Kamer der Stoten-GeneraalW. Laatsman, gepens. generaol-majoor van den Plaatselijken Stof, en H. J. Furnster, gepens. kolonel der artillerie tot secretarisdr. E. C. van Bisselick, com mies bij den burgerlijken pensioenraad. VERMINDERING AANTAL SCHRIJVERS. Met ingang van I Maart 1924 zullen aan den commandant van het regiment Grenadiers, het regiment Jagers, de 22 regimenten infanterie, den administrateur van het instructie-bataljon, van het kleedingmogazijn te 's-Gravenhage en Amersfoort, de garnizoens-commandanten te Ede, Amersfoort en Breda, den directeur van de militaire sport- en gymnastiekschool, den chef van het militair hospitaal te 's-Gravenhage geen hulpschrijvers, meer zijn toegevoegd ter wijl op dien datum het santal hulpschrijvers toegevoegd aan den inspecteur van den Vrij wil ligen Landstorm en van de Infantrie meteen wordt verminderd. WIJZIGING MILITAIRE PENSIOENWET. Plannen zijn in voorbereiding om de militaire pensioenwet zoodanig te wijzigen, dat de pen sioengrondslag voor hen, die wegens overcom pleet in hun rang, het leger hebben verlaten, te verlagen. AUDIËNTIES. De gewone audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Donderdag 10 Januari 1924 niet plaats hebben. HET GEZANTSCHAP BIJ DEN PAUS. Een nieuw protest der H. G. Stp. Met het oog op de a.s. jaarvergadering van de Herv. (Geref.) Staatspartij dringen de afdee- lingen Amsterdam en Scheveningen van die partij er op aan, opnieuw actie te gaan voeren voor opheffing van het gezantschap bij den Paus en het pauselijk gezantschap bij de Ned- regeering. Het hoofdbestuur van de partij overweegt een nieirw protest in deze zaak en verklaart doorbij tevens overtuigd te zijn dat het pro cessiegevaar nog steeds dreigt. DE KAMERVERKIEZING. Waarom verkiezingen In 1922? Er wordt ons gevraagd, schrijft de Mid- delb. Ct. waarom de verkiezingen voor de Tweede Kamer in 1925 plaats hebben, hoewel de jongste verkiezingen werden gehouden 5 Juli '22, en de Tweede Kamerleden volgens de Grondwet voor vier jaar worden gekozen. De verklaring is te vinden in art. 145 al. 2 van de Kieswet. luidend: „Bij ontbinding der Tweede Kamer treden de leden af drie jaar na den eerstvolgenden derden Dinsdag in September." De nu zittende Tweede Kamer is in '22 geko zen bij een verkiezing, noodig geworden door een ontbindingsbesluit, dat door de Grondwet vereischt werd ter verkrijging van de tweede goedkeuring der Grondwetsherziening. Het toe val heeft wel gewild, dat de datum dier verkie zingen samenviel met de periodieke aftreding van de in Juli '18 verkozen Kamer. Maar vol gens de bovengenoemde bepaling zal het einde dezer Kamer dus zijn: September '25. En dus zal dan een voorafgaande verkiezing moeten zorgen voor een nieuwe Kamer. TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN. De heer De Groot moakt geen plaats voor den heer Drion. In verband mei het streven van een gToep Vrijheidsbonders om den heer L. de Groot, op volger als lid van dc Tweede Kamer van prof. mi. A. C. Visser van IJzendoom, te bewegen voor het lidmaatschap te bedanken ten behoeve van den heer F. J. \V. Drion, verneemt het Hbl. dat de heer De Groot er niet aan denkt aan dien aandrang gevolg te geven, maar zijn benoeming heeft aangenomen. RESERVE-PERSONEEL LANDMACHT. Bij K. B. is aan den reserve-eerste-luite- nant F. C. Everstijn van het regiment Vcstinj- Artillerie, op het daartoe door hem gedoan ver zoek een eervol ontslag als zoodanig verleend uit den militairen dienst GENEESKUNDIGE DIENST. Bij K. B. zijn benoemd bij het reserve- personeel der Landmacht, bij het personeel van den Geneeskundigen Dienst, tot reserve officier van Gezondheid der 2e klasse, de heeren P. J. Doets, A. M. Mulder, W. J. Boeve, B. N. Reij- don en G. de Ridder, artsen. ONDEUGDELIJKE PATRONENVOOR- RADEN. Een onverantwoordelijke handel wijze. Het „Algemeen Mil. Weekblad", het orgaan van de onderofficiersvereeniging „Ons Be lang", vestigt de aandacht op het volgende: In het voorjaar Van 1923 deed een mededee- ling van den heer Engelberts, oud-hoofd-amb- tenaar van de Staatsbedrijven der Artillerie- inrichtingen, in de pers de ronde, als zou er aan de Hembrug 50 millioen gulden verspild zijn. In October j.l. heeft de heer Engelberts zijn mededeel in gen in de pers verduidelijkt, door er o.a. op te wijzen, dat in 19181919 door het Indische Legerbestuur een zending van 60 millioen patronen was geweigerd, omdat deze patronen gebreken hadden en ongeschikt wa ren voor het gebruik. Zoo ook werd voor Nederland, bij Min. be schikking van 11 December 1919, IVe afd., No. 182, het gebruik van een partij van 40 millioen patronen verboden. Nadien is by een reeks van Ministerieele be schikkingen, de inlevering van deze onbekwame i patronen, welke reeds aan de korpsen verstrekt I waren, geregeld. Gebleken is, dat de hulzen dezer patronen bij het afvuren klemmen en scheuren. De heer Engelberts, die als oud-hoofdamb tenaar zeker als deskundig mag worden aange merkt, zegt van deze gebreken: „Klemmen en scheuren van elke huls en kogelmantel vertraagt het vuur, maakt het schot waardeloos, het wapen onbruikbaar en kan gevaar opleveren voor den gebruiker." Maar nóg nadrukkelijker wordt dit erkend in een Min. Beschikking van 29 December 1922, IVe Afd. No. 52, (Zie L.O. 1922, No 636) waar wij lezen: „Daar meermalen gebleken is, dat niet steeds de orders betreffende de be stemming der patronen van verschillen de merken nauwkeurig worden opge volgd, wordt L. O. 1922, No. 25G met na druk in herinnering gebracht. Nalatig heid in dezen kan gebrekkige werking en beschadiging der wapens, en zelfs per soonlijke ongelukken tengevolge heb ben." Achteraf evenwel blijkt, dat deze ondeugde lijke patronen, waarvan het gebruik gebrek kige werking, beschadiging der wapens en zelfs persoonlijke ongelukken ten gevolge kan heb ben. zyn opgelegd, om by mobilisatie aan het leger te worden uitgereikt. Deze mededcelïng treffen wy aan in de in lichtingen, die de Min:ster van Oorlog enkele maanden geleden (dus na het uitvaardigen van voormelde L. O.) aan de Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft verstrekt. Het komt ons voor, dat hier de roekeloos heid, waarmede wordt omgesprongen met de paraatheid van ons leger en het persoonlijk be lang van die in dit leger dienen, of zullen die nen, te ver gaat. Wy kunnen ons voorstellen, dat men in vre destijd niet al te nauwgezet is op 't stuk muni tie enz., maar in oorlogstijd, wanneer toch fei telijk alles op écn kaart wordt gezet, mag zelfs het beste niet te gced zijn, Dan juist, zoo dachten wij, moet alles iD orde, ja, zoo goed mogelijk in orde zyn. Dón juist zal de gevechtskracht zoo hoog mogelijk moeten zyn opgevoerd. Wat nu te zeggen omtrent de gevechtskracht van een leger, hetwelk voorzien zal worden van patronen, waaraan het gebruik gebrekkige werking, beschadiging der wapens en zelfs persoonlijke ongelukken tengevolge kan heb ben? En tegenover het land, èn tegenover het le ger, èn niet in 't minst tegenover hen die deel uitmaken van het leger, waaraan deze ondeugdelijke patronen (100 millioen) zullen worden verstrekt, is een dergelijke wyze van doen, op het zachtst gesproken, onverantwoor delijk. C. VAN RIJN VAN ALKEMADE. f Gcneraol-agent der H. A. L. te Chicago. Te Chicago is, 55 jaar oud, overleden de heer C. van Rijn van Alkemode, genoraal-agent van de Hollond-Amerika-lijn, aldaar. H. J. STRATEMEIJER. Bekend Haagsch journalist Een bekend Haagsch journalist en too- neel-eriticus, de heer H. J. Stratemeyer is plotseling in den ouderdom van 67 jaren overleden. De heer Stratemeyer werd in 1856 te i Bolsward geboren. Hy ontving zyn oplei ding voor onderwijzer, maar enkele jaren J nadat hy als zoodanig was werkzaam ge- Wcest, koos liy dc journalistiek als loop baan. I Na korten tijd deel te hebben uitgemaakt van de redactie van het z.g. „Geeltje" te Amsterdam, kwam hy naar den Haag, waar hij geruiinen tyd verbonden was aan de Haagsche Courant, van welk blad hy circa 20 jaren geleden overging naar „De Avondpost". Dit orgaan verliest in den heer Stratemeyer een kundig en onver moeid medewerker, zoowel op litterair als op tooneclgebied. Want. behalve zyn hockbeoordcelingcn en zijne tooneelcriticken, bevatte do Avondpost geregeld onder een schuilnaam letterkundige bijdragen van de hand van den heer Stratemeyer. Ook aan verschil lende andere dag- en weekbladen en tijd schriften verleende de thans ontslapene, eync medwerking. GELDLEENING AMSTERDAM. Spoedve-gndcring van den ge- gemeenteraad. De gemeenteraad van Amsterdam is tegen hedenmiddag met spoed bijeengeroepen ter be handeling van een'voordracht van B. en W. tot het aangaan van een geldleening van ten hoog- j ste 10 millioen gulden tegen een rente en koers door B. en W. na overleg met de commissie van bijstand der financiën te bespreken. WONINGBOUW TE HAARLEM. B. en W. vragen een crcdict van 977.C00. B. en W. van Haarlem stellen den raad voot ter hunner beschikking te stellen een bedrag van ten hoogste 577.000 voor den bouw van 154 arbeiderswoningen, 4 winkel woningen en een kantoor op gronden gelegen ten zuiden van overleg overbodig is, waardoor echter ernstige moeilijkheden met de leden dezer vereeniging aun het uitbarsten zijn. IN HET SCHEEPVAARTBEDRIJF. De verlenging van den arbeids tijd. Het bestuur van de Scheepvaart Vereeniging Zuid heeft aon de vakorganisatie in het trans portbedrijf te Rotterdam per brief medege deeld dat, in verbond met de nieuwe arbeids voorwaarden, moet worden vastgehouden oan verlenging van den arbeidstijd in de machinale bedrijven. Over de bepaling van het arbeid loon wenscht de scheepvaartvereeniging eerst te spieken nadat de vakvereenigingen de verlen ging van den arbeidstijd hebben aanvaard Voor 14 dezer wordt antwoord verwacht. HET AMSTERDAMSCHE TAXI-CONFLICT. De staking thans opgeheven. In een gistermiddag gehouden vergadering van stakende taxichauffeurs werd met 108 tegen 82 stemmen besloten de stoking op te heffen. De chauffeurs zullen zich heden aanmelden bij de Amsterdomsche Rijtuig Mij., bij de Auto-on derneming Entam en de B W. T. Omtrent een steunregeling voor de chauffeurs die van het bedrijf uitgesloten zullen woiden, zal door do besturen der vakvereenigingen onderhande'd worden met het gemeentebestuur. De staking is uitgebroken 17 Juli en heeft dus bijna 6 maan den geduurd. Culemborg. DE DUBBELE MOORD. Nadat Zaterdag bewijsstukken in zake den moord te Culemborg naar het parket te Tiel waren overgebracht, zijn in het huis van bewa ring aldaar proeven met een politiehond geno men. Daarop is het parket 's namiddags tegen de Slachthuisstraat, voorts een bedirag van ten i 2 uur met de vier verdachten naar Culemborg hoogste 400.000 voor den bouw van 117 -ar- j vertrokken en van daar om 7 uur teruggekeerd beiderswoningen, 2 winkelwoningen en een be- met drie van hen, metaalbewerkers, wonende te stuurslokoal op gronden gelegen aan en nabij i Utrecht. De vierde, de Culemborgsche pario de Groafschopstroat. HET ROKJN-VRAAGSTUK TE AMSTERDAM. Een idcecn-prijsvraag. Het gemeentebestuur van Amsterdam zal een ideeën-prijsvraag uitschrijven voor een oplos sing van het Rokm-vraagstuk, waarvan zoo wel plannen, waarin het water behouden word» als die welke demping vorderen, in aanmer king zullen komen. Binnenkort kan de benoeming van een jury- worden verwacht. BRITSCHE TENTOONSTELLING. In het Poleis voor Volksvlijt Over de Britsche tentoonstelling, welke van 10 Januari tot 10 Februari in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam zal worden gehouden en die ten doel zal hebben de voortbrengselen van de Britsche nijverheid in ons land meer bekend te maken en daarvoor hier afzetgebied te vinden en te herwinnen, heeft het uitvoerende stond. inker, is Zondagmorgen weer uit Culemborg naar Tiel gebracht. BRANDSTICHTING. Echtelijk drama. De brandweer te Amsterdam had Zaterdag avond laat een begin van brand te bwsschen in de Baambrugsteeg 5 bij den Haarlemmerdijk. De bewoner, een 27-jarig expeditieknecht, bleek een poging gedaan te hebben brand te stichten. Het gezin leeft in onmin met elkander. Dc vrouw had met haar kind haar man verlaten. Hij verlangde echter, dat zij in de woning terug zou komen .n als zij dat niet deed, zouden er ernstige dingen gebeuren. De vrouw keerde niet terug en toen heeft Zaterdagavond de man enkele meubelstukken met petroleum .egoten en daarna heeft hij het nog brandende fornuis omgeworpen. Hij is toen weggeloopen, nadat h.j de buren had gewaarschuwd, dat de boel bij hem in L-and comité, bestaande uit de heeren H. Drukker, voorzitter, A. S. Veder, secretaris, en E. Zee handelaar, penningmeester, het volgende mede gedeeld: Het comité heeft zich, toen onderhandelingen met het Oversea-Trade-Department niet volko men tot het gewenschte resultaat leidden, in verbinding gesteld met de voornaamste kamers van koophandel in Engeland. Bereikt is daar mee dat een honderd groote fabrieken zullen inzenden, welke met elkander de belangrijkste takken van nijverheid in het Vereenigd Ko ninkrijk vertegenwoordigen. Ook Nederlandsrhe export-firma's op Engeland zullen tentoonstel- Jen. Het genootschap Nederland—Engeland heeft de onderneming krachtig gesteund; zijn bestuur heeft ervoor gezorgd, dot Engelsche hoog leeraren wetenschappelijke voordrachten zullen komen houden. De medewerking van de Nedei- lnndsche regeering bestaat jn vrijstelling van invoerrecht voor de in te zenden goederen. Mr. M. W. F. Treub zal de tentoonstelling Donderdog-middag met een redevoering openen. PLUIMVEETEELT. Het tweede Wcreld-Pluimvee- congTcs en -tentoonstelling te Barcelona. Het Nederlandsch Comité voor het Tweede Wereld-Pluimveecongres en -Tentoonstelling te Barcelona van 10 tot 18 Mei 1924, heeft reeds een deel zijner werkzaamheden voltooid. De van Ncderlandsche zijde bijgedragen prae-adviezen Deze snelden toe. Zij hebben het fornuis weer overeind gezet en de met petroleum begoten meubelen uit het venster geworpen. Het begin van brand was spoedig gebluscht De man is door de politie in arrest gesteld. VERIJDELDE INBRAAK. Twee verdachten gearresteerd. Het magazijn van den Agentuur- en Com missiehandel van den heer C. van Steenderen op den Kloveniersburgwal T01 te Amsterdam, was Zondagavond het operatieterrein van een paar Amsterdamsche inbrekers, die echter plotseling verrast werden door de thuiskomst van den con cierge. De concierge zag een der beide mannen do voordeur uitvluchten. Twee zakken, gevuld met vitrages, welke de inbrekers in de gang had den gezet om mede te nemen, lieten zij in hun vlucht achter. Na een ingesteld onderzoek bleek, dat overi gens niets vermist werd. De voordeur was open gebroken door verwringing van den grendel en het uitbreken van het paneel. Gistermorgen arresteerde de politie twee per sonen, die ervan verdacht worden de inbraak te hebben gepleegd. De beide gearresteerden zijn oude bekenden von de politie. HET AUTO-ONGELUK BIJ KETHEL. Ook de gewonde dame overleden. In verband met het auto-ongeluk aan den Kethclweg nabij Schiedam vernemen wij nog het volgende. De inzittenden waren de 31-jarige monteur S. A. W. Muhlen en dienst 26-jarige zijn reeds ingezonden bij het algemeen congres- J j secretariat, terwijl de voorbereiding van de compafinnn^G. dc Boed, als nwfct de 2Hange Nederlandsche deelname aan de aan het con gres verbonden wereld-pluimvce-tentoonstelling reeds zoover gevorderd zijn, dat kon worden medegedeeld dat ook, wot de tentoonstelling ba- treft, Nederland op krachtige wijze zal vertegen woordigd zijn. In plaats van den heer A. Hoogendijk Jzn., te Vlaardingen, die zich om gezondheidsredenen genood raakt zag zijn functie van voorzitter van genoemd comité neer te leggen, is door den Minister van Binnenlandsohe Zaken en Land bouw benoemd d? heer B. Wilton te Voor burg (Z.-H.). ARBEIDSREGELING BAKKERSBEDRIJF. De bestaande regeling tot Februari verlengd. Vanwege de Alg. Ned. Bond van Arbeiders (sters) in het Bakkers-, Chocolade- en Suiker- bewerkingsbedrijf wordt ons gemeld Aan de gezellen-organisaties is bericht ge zonden, dat, ingevolge de gedane toezegging in de conferentie van 20 December in Den Haag, thans vaststaat, dat de afdeelingen van den Ned. mej. Th. Kremer en de 22-iarige A. Kimmel. De Geneeskundige Dienst vervoerde mej. Kremer naar het ziekenhuis, waar zij vannacht omstreeks half twee overleed aan de bekomen verwondingen, even als de heer Muhlen. De heer de Boer en mej. Kimmel bekwamen slechts lichte kwetsi.ren. Het viertal was gisteren op de schaats geweest; daarbij had men de dames een autoritje beloofd. Oir. acht uur kwamen de heeren met de )eidv dames uit Rotterdam ver trokken, via Debt gereden, waarna zij over Kethel en Schiedam naar huis terug wilden keeren. De heer de Boer kon zich van het ongeval maar heel weinig herinneren. Plotseling, aldus vertelde hij, zagen de in zittenden van de auto den trein op zee korten afstand en in minder dan geen tijd werd de wagen gegrepen en een eind verder neerge- smakt. De heer de Boer kwam in een weiland terech en heeft daar eenigen tijd bewusteloos gelegen. Hedenmorgen begaf de justitie zich naar de plaats des onheils, om aldaar een onderzoek in te stellen. R. K. Bakkersbond en den Nederl. Bakkersbond in die plaatsen, waar de Arbeidsovereenkomst KORTE BERICHTEN. geldt, zich bereid hebben verk'aard om de be- j Verbrand. staande Arbeidsovereenkomst tot de Te beta- f lingsweek in Februari te verlengen. „Te OMetuWr (Dr.) is de wed. Bazuin, die Gelijke toezegging is ook ontvangen ven de 0,leen in brand geraakt. Ze ,s daar- Nedcri. Vereeniging van Werkgevers in het ,°P buiten gevlucht. Toen haar zoon thuzs Bakkersbedrijf voor hare afdeelingen Rotterdam, n zlJn In0 u,en 00 - cn Den Haag. Inbrekers aangehouden. Hieruit moet wo-den gcccncludeerd, dot bin- 1 Gisteravond zijn te Amsterdam op aanwijzing nen enke'e dagen ds besprekingen over de vast- na achtervolging door eenige bewoners een 20- stelling van een nieuwe overeenkomst zullen jarige stucacloor en een 16 jarige schilde!sjon- worden voortgezet, maar ook, dat de Ncdsrl. gen aangehouden, d:e in een tijdelijk onbewccnd Vereenigin-» van Werkgevers in het Bakkersbe- perceel in de 2e Hclmersstroat hadden ingebro- drijf daarbij een bescheiden rol zal vervullen. ken. Tijcens hun vlucht hebben zij eenige *il* Het schijnt, dat voor enkele afdeelingen van veren voorwerpen, uit dat perceel afkomstig, de Ned. Vereen, van Werkgevers georganiseerd k weggeworpen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 2