Fa. L. VAN ACHTERBERGH. Koesteeg 5-7 bij de Varkensmarkt. WUNHANIEL I. A. SCHOTERMAN Zn. Centrale Verwarming BINNENLAND. Hiermede berichten wij dat de prijzen der verschillende sooorten gietcokes en anthrzc'et, geschikt voor Centrale Verwarming zeer in prijs zijn gedaald Vraagt de thans geldende prijzen Kantoor en êViagaziJnen Bestelkantoor HUIB KOLSTEYN, Langestraat 10. KLEED3NG-MAGAZIJN „DE ADELAAR AMERSFQORTSCH DAGBLAD n. litëTjRavik 41 - Tel. 29z.j 1.95 Br. Hoinineis Kaematoyen Hebt U een Taxi of Auto noodig? B@l dan op Blo. 42 J Wolff seinde gisteren over deze aangelegcn- heid nog, dat aan den Duitschen gezant te Washington op diens vraag door de rijksregee- ring werd meegedeeld, dot officieel deelnemen aan de begrafenisplechtigheid voor Wilson moest achterwege blijven, maar dat het aan hem werd overgelaten, of en in welken vorm hij persoonlijk daaraan wilde deelnemen. LANGESTRAAT 40. TELEFOON 224. Vraagt ons Modern Gestreept Ccstuum Bruin|r o o d Bruinjb lauw f 37.50 - f 30.- f 24.50 - 119.75 Bruinjw i t 1 BTK. STRAAT 17 lElBFOOS 145 Per fiesch Per Anker Gewas 1920 Raymond Macau F 1.F 40.— Gewas 1917 St. Emilion F 1.60 F 65.- AFD: Advertentie Bureau Arnbemscbe Poortwal 2a. GU behoeft ons slechts dén copiete verstrekken,waar na wü Gwe advertentie doorzenden naar de door D gewenscbte couranten. 1.95 o. liter Massa's prima BOERENJONGENS en -MEISJES op Brandewijn. o o a Een proef maakte velen tot regelmatig verbruiker. Versterkend. Bloedvormend, Wekt den eetlust op. Alom verkrijgbaar b 12-50 per ft- nato, die een revolver bij zich had, loste ?en zestal schoten op de leeuwin, welke door vier ervan in den rug werd getroffen. Zij liet haar "prooi daarop los, doch het was reeds te laat. De arme Palombi was te zeer gewond en tij dens zijn overbrenging naar het ziekenhuis be zweek hij. Door den politie-quaestor is onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld. Terugroeping van den Italiaunsclicn gezant te Londen? Rome, 7 Febr. (V. D.) In officicclc krin gen wordt het terugroepen van den Italiaan- schen ambassadeur te Londen verwacht wegens zijn onvoldoende inlichtingen aan Mussolini over dc erkenning van Rusland door Engeland. DE BULGAARSCHE SCHADEVERGOEDING. Belgrado, 6 Febr. (V. D.) Italië heeft afstand gedaan van het prioriteitsrecht op de betaling der Bulgaarsche schadeloosstelling. OOSTENRIJK. DE VERHOUDING TOT ROEMENIË. Boekarest, 6 Febr. (W. B.) Ter gele genheid van de gedachtenwisseling tusschen den Oostcnrijkschen bondskanselier Seipel, den Oostenrijkschen bondsminister Grimberger en den Roemeenschen minister-president Bratianu werd geconstateerd, dat de betrekkingen tus schen de beide landen van zeer vtiendschap- pelijkcn oard zijn. Een handelsovereenkomst werd geteelend op den grondslag van meestbc- gunstigde natie. Voor dc hangende kwesties werd een gemengde commissie ingesteld, die binnenkort te Weenen zal conferceren. POLEN. VIJF ARBEIDERS DOOR EEN LOCOMOTIEF GEDOOD. Warschau, 6 Febr. (W. B.) Te Czensto- chau werd een groep arbeiders, die bezig was met sneeuwopruimen, door een locomotief ver rast, tengevolge waarvan vijf arbeiders werden gedood. VEREENIGDE STATEN. f DE DOOD VAN WILSON. De begrafenis van den ex-president. Washington, 6 Febr. (R.) Ex-president Wilson is heden zonder ceremonieel, maar met de hoogste eerbewijzen in de kathedraal van den Heiligen Petnis en Poulus begraven. Pre sident Ccolidge, de leden van het kabinet en het diplomatencorps woonden den dienst bij. De regeeringsdepartementen en alle instellin gen van handel cn industrie in het geheele land staakten den arbeid gedurende korten tijd ten blijko van eerbied. De houding van Duitschlond. Reuter seinde Dinsdag uit Washington aan de Engelschc bladen ook wij nomen gisteren een bericht van dien inhoud op dat het Duitsche gezantschap aldaar op last van de 1 Duitsche regeering zich heeft onthouden van 1 elk rouwbetoon naar aanleiding von Wilson. De verklaring, die het gezantschap daarvan geeft, I is, dat Wilson, toen hij stierf, ambteloos burger 1 was. i Dc Bcrlijnsche correspondent der N. R. Ct. meldde gisteren verder: Dc houding van Duitschland in deze aange legenheid is in sommige Amerikaansche bla den als een onvriendelijkheid aan het adres van de Vcreenigdc Staten beschouwd. Enkele bla den beweren zelfs, dat de Duitsche ambassade uit Berlijn instructie had ontvangen om de vlag niet halfstok te hijschen. Zij wezen cr tevens op, dat de Frünsche rcgecring haar vertegenwoor diger daarentegen de opdracht had gegeven om een krans op het graf van Wilson neer te leg gen. Toen deze berichten Ier kennis van de 'Ber- iijnschc regeering waren gekomen, heeft deze onmiddellijk bevel gegeven dc vlag halfstok op het gebouw van de ambassade te hijschen. De vlag zal pas worden ingehaald, zoodra de Ame rikaansche nationale rouw ten einde is. Anti-Duitschc beweging te Washington. De Duitsche ambassade te Washington staat blijkens een telegrram uit deze stad onder voort durende bewaking in verband met de anti-Duit- sche opwinding, veroorzaakt door het niet-offi- cieel betoonen van rouw met het overlijden van Wilson. Dinsdagavond hebben onbekende per sonen boven den ingang der ambassade een Amerikaansche vlag geheschen, die door de po litic werd verwijderd. Dc begrafenis van den ex-president. Dc bij de plechtigheid van Wilson uitgespro ken redevoeringen werden door millioenen in den lande aangehoord, daar deze onmiddellijk draadloos werden verspreid. EEN NIEUW SCHANDAAL. Washington, 7 Febr. (V. D.) Charles Brewer, dc bijzondere assistent van den attor ney general, heeft een aanklacht ingediend bij het Opperste Gerechtshof, welke een beschul diging bevat van het uitgeven op groote schaal van duplicaten van Liberty-ob'i aties, waarbij allen betrokken zijn, die hebben mede gewerkt nan de uitgifte yan de Libcrty-lee- ning. Hij verklaart, dat hooge ambtenaren van het departement van financiën, o. w. Mellon, Dougherty en de assistent van den attorney general Seymour, bij de zaak zijn betrokken. Brewer vraagt een besluit om hun te ver hinderen zekere obligaties, die volgens hem na gemaakt zijn, te vernietigen. Hij beweert ver der, dat de nagemaakte obligaties vervaardigd zijn in de bureaux van den Printing and Engra ving Board. MEXICO. Mexico. DE OPSTANDIGE BEWEGING. Het échec van Hucrta. Mexico, 6 Feb.r. (R.) Ambtenaren van het departement van oorlog verklaren, dat met de vlucht van Huerta de ruggegraat van den opstand gebroken is. Men meent, dat Huerta op weg is naar Merida, de hoofdstad van Yucatan. De ontruiming van Vera Cruz. Washington, 6 Febr. (R.) De Ameri kaansche consul-generaal te Vera Cruz meldt, dat de stad op vreedzame wijze door de op standelingen ontruimd is. Dc stad staat weer onder gezag van de burgerlijke overheden. De Amerikaansche kruiser Richmond is de haven binnengeloopen en de Amerikaansche admiraal werkt met hem samen om den normalen gong van zaken te herstellen. Tweede Kamer. No korte obstructie van den heer Braat 5r verbond met de regeeringsmaatrcgelen betreffen de den zomertijd wordt in de zitting van Woensdag, aangenomen het voorstel om be richten van verhindering van leden voor ken nisgeving aan te nemen. De wijziging in de Indische tariefwet komt na de Indische begrooting aan de orde. Aan de ordede Indische begrooting. De heer van Zadel h off (s. d.) vestigt de aandacht op de Inge onderwijzerssnlarissen. Minister de Graaff zegt, dat de instelling van een gezondheidsraad geschieden zal. De ziektebestrijding kostte in TQOO, 2 milliocn cn thans 16V: milliocn. Minister De Graaff deelt mede, dat de eerste volksschool in 1907 is gesticht, dat het aantal thans 7000 bedraagt voor 600.000 leerlingen. Het onderwijs wordt gegeven in de landstaal. De algemeeno beraadslagingen worden geslo ten na re- en dupliek. Op voorstel van den heer Braat wordt art. 501 zonder stemming goed gekeurd, eveneens het voorstel van den Voor zitter, betreffende art 502 tot 585b. Bij artikel 586 bepleit mevr. de Vries Bruins omzetting van de vakscholen voor me disch personeel in hoogcr onderwijsinrichtingen, waartegen de minister bezwaar maakt. Bij hoofdstuk 6 landbouw, Nijverheid cn han del bepleit do heer Dresselhuys (v. b.) vrijstelling van keuring- in Indic voor in Holland gekeurde tuinbouwgèwassen. De heer Deckers (r. k.) bepleit decentra lisatie en vereenvoudiging ven opleiding voor landbouwoctcn. Na antwoord van den minister vraagt de heer v. d. W a e r d c n (S. D.) toezegging dat Nieuw Guinea niet in ontginning zal worden gegeven aan een Duitsche maatschappij, alvo rens de Kamer daarover heeft kunnen oordee- len. Daar de minister die toezegging niet wil geven dient de heer v. d. Woerden een motie in, waarbij die toezegging wordt gevraagd. Dc minister verklaart dat het feitelijk nog wettig wenschclijk is, dat bij concessie uitgifte het publiek gezag wordt overgedragen. De heer v. d. Waerdcn trekt zijn motie in. De heer Dresselhvtys bespreekt de leve ring van berggesohut voor Indië. De heer F e b e 1 (R.-K.) bespreekt de po sitie der reserve-officieren, die naar Indic zijn gegaan, maar nu worden ontslagen als gevolg van de bezuiniging. Hij vraagt deze menschen te helpen. De Minister antwoordtDe eischcn voor het bcTggeschut zijn niet bekend gemaakt en spr. verwijst naar zijn antwoord op de schriftelijke vragen. Voor een onderzoek naar een schuldige aan spr.'s departement is geen aanleiding want er is geen verdenkng tegen iemand. De beschul diging is zeer lichtvaardig. Spa-, zegt eventueel geen bezwaar te hebben tegen een commissie van onderzoek uit de Ka mer. Hij zal die alle inlichtingen geven. De vergadering wordt verdaagd tot Donderdag T uur. Berichten. De Staatscourant van 6 Februari bevat de volgende Kon. besluiten eervol ontslagen onder dankbetuiging, wegens verandering van zijn dienstvak, Mr. A. C. Bon dam, rijks-archivaris in Gelderland te Arnhem Mr. J. C. G. Joosting, idem in Groningen, te Haren Dr. J. C. de Hullu, en Dr. L. Lasonder, rijks-archivarissen, J. C. Belk, F. Berends, cn J. C. Boudnm, hoofdcommiezen, allen bij het alge meen rijksarchief te 's-Gravenhage benoemd tot rijks-archivaris in Groningen, Dr. IT. A. Poelman, thans id. in Friesland, met gelijktijdige opdracht van het beheer van het rijks-archief in Drentein Friesland, Dr. S. A. Waller Zeper, thans id. in Drente; in Gelderland, Jhr. Mr. A. H. Martens von Sevenhoven, thans hoofdcommies aan het rijks-archief in Gelder land tot commies-chartormcoster bij het rijks archief in Gelderland, Jhr. Mr. W. G. Feith, thans idem bij het algemeen rijks-nrchief te 's-Gravenhage tot commies bij het rijks-archief in Gelderland, H. L. Driessen, thans commies bij het algemeene rijks-archief te 's-Graven- hage op verzoek eervol ontslagen uit den zeedienst, do officier van gezondheid 1ste klasse H. H. van der Meer wegens opheffing der betrekking eervol ont slagen als scheikundige bij den dienst der rijks- landbouwproefstations H. J. F. de Vries, te Wageningen toegekend de bronzen eere-mcdaille van de Ornnje-Nassau-orde aan D. W. Brinkhuis, 1ste knecht bij de firma Gebrs. Hilgen te Zwolle. BETUIGING VAN DEELNEMING. N. a. v. ex-pres. Wilson's overlijden. Onzen gezant te Washington is opdracht ver strekt de deelneming van onze regeering aan de Amerikaansche regeering te betuigen in het ver lies, door de Ver. Staten geleden door het over lijden van den gewezen president Wilson. Bovendien heeft onze gezant ten sterfhuize een krans ncdergelegd. Bij afwezigheid van mr. B. Loder, president van het Permanent Hof van Internationale Jus titie, heeft de vice-president de heer Weiss, het volgende telegram gezonden aan mevr. Wilson Namens het Permanente Hof van Internatio nale Justitie wensch ik u mijn diepgevoelde deelneming te betuigen met het onherstelbare verlies, dat gij geleden hebt en hulde te brengen aan de nagedachtenis van den Staatsman, dank zij wiens streven de stichting is mogelijk ge maakt van een instelling, geroepen om recht te spreken tusschen de natiën. AUDIENTIfc. De gewone audiëntie van den Minister van Financiën zal op Maandag II Februari a.s. niet plaats hebben. WIJZIGING DER RADENWET. Geen secretaris meer. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging der Radenwet. De praktijk heeft n.l. aangewe zen, dat van een bepaalde behoefte der Raden van Arbeid aan een secretaris niet kan worden gesproken. Diens diensten kunnen evengoed worden verricht door een ambtenaar, gelijk trouwens bereids bij 14 Raden het geval is. Daarom wordt thans voorgesteld het ambt van secretaris in de Radenwet te doen verval len, waarmede een besparing van rond 57,000 zal worden verkregen. Of dc ambtenaar die dit werk voortaan zal verrichten, een bijzondere vergoeding- zal krijgen, kan ar.n het oordeel van eiken Raad, onder controle van den Verzeke ringsraad, worden overgelaten, maar die ver goedingen komen dan niet meer voor rekening van het Rijk. LEENINGFONDS 1914. Memorie van Antwoord. Verschenen is de Memorie van Antwoord in zake het wetsontwerp tot Vaststelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van hot Lecningsfonds 1914 voor het dienstjaar 1924. De Minister van Financiën verklaart daarin zich geheel aan te sluiten bij het betoog der leden, die zich met een verlaging van de ten behoeve van het Lecningsfonds geheven belas tingen niet konden verecnigen. Terecht wordt door deze leden opgemerkt, dat indien de tegen woordige malaise voortduurt en de middelen blijven dalen, de kans zal ontstaan, dnt de uit gaven van het Leeningsfonds niet meer door de daarvoor aangewezen middelen kunnen wor den gedekt. PLANTENZIEKTEN. Memorie van Antwoord. Verschenen is de Memorie van Antwoord in zake het wetsontwerp tot wering van voor pion ten schadelijke dieren en van plantenziekten bij in- en doorvoer van droge bollen, knollen en wortelstokken van bloemgewassen. Daarin wordt opgemerkt, dat de rogeering het bezwaar van verscheidene leden, dat het ontwerp eene alge meene regeling geeft, waaronder alle plonten- deelen, genoemd in artikel 1 zullen vallen, tor- wijl het toch bedoelt bijzondere bepalingen vast te stellen nopens den in- en doorvoer van bol len enz, ten aanzien waarvan gevaar voor ziek te te duchten is, niet kan deelen. De rcgecring is van meening, dat in vergelijking met de to verwachten resultaten, bestaande uit een zoo groot mogelijke zekerheid, dat zieke zendingen niet in ons land komen, de offers, die in den vorm van enkele formaliteiten en eenig opont houd van den handel geëischt worden, gering mogen worden genoemd. Verwacht mag ook worden, dat van de zijde van den handel tegen het brengen van die offers geen bezwaar zal bestaan, aangezien tot het ontwerpen van deze bepalingen is overgegaan, wijl in de kringen der betrokken handelaren de wenschelijkheid daarvan vrijwel algemeen werd gevoeld. Van die zijde is dan ook het onderha\Tge ontwerp met in stemming begroet. De vrees door andere leden geuit, dat dit wetsontwerp in de practijk een veel ruimere toe passing zoude vinden dan door den toestand van het oogenblik wordt gerechtvaardigd, meent de regeering te kunnen wegnemen door er op te wijzen, dot het oorspronkelijk in dc bedoe ling der regeering heeft gelegen, om, gelijk deze leden voorstellen, de bepalingen van toe passing te doen zijn op bepaald aangewezen gewassen. Het bleek echter onmogelijk te zijn aan dit denkbeeld vost te houden, aangezien dit tot misbruiken, vergissing, oponthoudt zou lei den. Hoewel dus schijnbaar in het ontwerp een onder systeem is neergelegd, stemt de bedoeling ervan geheel overeen met het door deze leden voorgestelde. Dat de uitvoering der bepalingen in overeenstemming met deze bedoeling zal zijn, wordt ten overvloede nog door de regeering verzekerd. DE GIRO-COMMISSIE. Zal heden worden geïnstalleerd. Naar de N. R. Ct. verneemt, zal vandaag de commissie worden geïnstalleerd, die advies zal hebben uit te brengen over verschillende vraag stukken, welke met het postchèque- en giro- bedrijf verband houden, gelijk het dilemma „centralisatie of decentralisatie", de kwestie der rentevergoeding en die der kostelooze giro transacties. Deze commissie zal als volgt zijn samengesteldA A. H. W. König, directeur- generaal der posterijen en telegrafie, voorzit ter prof. Bruins, hoogleeraor aan de Handels- hoogeschool te Rotterdammr. A. van Door- ninck, thesaurier-generaal aan het departement van financiënmr. Dubois, mr. H, H. A. van Gybrandt Oosterhoff, de heeren Duynstee en 't Hooft. Als secretaris zal de heer Somers op treden O VERWERKVERGUNNING VOOR DE ILLUSTRATIE-BEDRIJVEN. De minister van Arbeid, Handel en Nijver heid heeft, beschikkende op een verzoek van dc gecombineerde besturen voor de illuslratiebe- drijven, daartoe strekkende, dat in de onderne mingen van werkgevers, aangesloten bij den Nederlandschen Bond van Steendrukkerijen te Amsterdam, door arbeiders, aangesloten bij 'den Nederlandschen Litho-, Foto- en Chemigrafen Bond le Amsterdam, den Nederlandschen R.-K. Grafischen Bond, te Utrecht, of den Neder landschen Christelijken Grafischen Bond, te Amsterdam, arbeid mag worden verricht in af wijking van het bepaalde bij de artt. 25 en 24 der Arbeidswet 1919; dc gevraagde vergunning voor het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 December 1924 ver leend, onder bepaalde voorwaarden. ONGEFRANKEERDE BRIEVEN AAN MINISTERIES. Ingevolge een beslissing van den ministe.Taad zullen stukken, gericht aan de departementen van algemeen bestuur, welke ten onrechte niet of ontoereikend door middel van postzegels zijn gefrankeerd, worden geweigerd. In ve.band hier mee zullen zoodanige stukken niet worden ver zonden, doch met de noodige toelichting' aan de afzenders worden teruggegeven. Zijn deze onbe kend, dan worden zij on.de>.- de onbestelbare stukken g erangschikt. BRIEVEN VOOR DE HEEMSKERCK EN DE TROMP. In verband met de gewijzigde vaarroute van de pantserschepen Heemskerck cn Tromp zullen behalve de reeds aangekondigde brievenmalen, bovendien nog briefpostzendingen aan deze oor logsschepen te Palma worden verzonden op 9, 11, 12 en 13 Februari e. k. met den trein van 9.5 van Rotterdam naai Antwerpen. Hr. Ms. TROMP EN HEEMSKERK. Te Napels aangekomen. Stefani meldt uit Rome dat Dinsdagochtend de Heemskerk en Tromp onder saluutschoten op de reede van Napels zijn aangekomen Het verblijf te Algiers. Het Zesdoagsche bezoek van Hr. Ms. pontser- dekschepen Heemskerk en Tromp aan Algiers is zoo wordt vandaar gemeld een gebeur tenis geworden, waaraan zoowel gasten als gast- heeren met voldoening zullen terugdenken. Dot het bezoek van Fronsche zijde op prijs werd gesteld, bleek wel uit de groote voorkomend heid, waarmede civiele, militaire en moritieme autoriteiten alles in het werk stelden om het den Hollondschen gasten zoo aangenaam moge lijk te maken. Een groot deel van het succes is te danken aan onzen energieken en onvermoeider! consul, de heer Rondshuyzen, die reeds weken van te voren druk in de weer was om alles voor een waardige ontvangst in gereedheid to brengen. Reeds den dag van aankomst. Woensdag 16 Januari, waren de Hollandschc zeeofficieren zijn gasten voor een thé dansar.t in het Hotel St. George, waar o.a. ook waren genoodigd de leden van het corps consulaire en verschillende autoriteiten. En vanaf dat oogenblik werd het een onafgebroken reeks van officieele en offi- cicuse feestelijkheden, van bals, dejeuners en diners, waarvan speciaal vermeld dient te wor den de keurig verzorgde en zeer geslaagde tea aan boord van de Heemskerk en Tromp, voor deze gelegenheid feestelijk versierd, en waar „tout-Alger" zich verzamelde. Tot waardig be sluit werd op den dag van vertrek door consul Randshuyzen een lunch aangeboden aan de commandanten der beide schepen, waarbij mede aanzaten dc heeren Dubief, secretaris-generaal van het Algerijnsche gouvernement, als verte genwoordiger van den gouverneur-generaal, do prefect, de chef van het Kabinet, de contre- amirnl d'Adhémar de Cransac, de Britsche con sul-generaal, doyen van het corps consulaire en vele vrienden van den consul. Uit de daarbij gehouden redevoeringen bleek duidelijk, dat de Hollanders goarne geziene gasten zijn, terwijl kolonel Cremers nogmaals uiting gaf aan zijn erkentelijkheid voor de ontvangst. WONINGBOUW TE ARNHEM. De gemeenteraad van Arnhem heeft beslo ten aan de woningstichting Ons Belang aldaar een voorloopig bouwcrediet te verleenen van 140.000 tegen een rente van 6 proc. 'sjaars onder eerste hypothecair verband van het erf- pachtsrecht van den grond waarop 50 wonin gen van deze stichting zullen worden gebouwd en van die woningen zelf. BEZUINIGING. Besluiten in den Tielschen RaacL De Tielsche gemeenteraad besloot tot invoe ring van de 48-urige arbeidsweek, pensioens- verhaal op ambtenaren, handhaving van het wethouderspensioen cn instelling eener commis sie tot besnoeiing van het aantal ambtenaren cn werklieden. EEN ZELDZAAM FEEST. In dc familie Van Limburg Stirum. Dinsdag hebben S. j. graaf van Limburg Sti rum en gravin Van Limburg Stirum op den Huize Lichtenbeek te Arnhem hun zestigjarig huwelijksfeest herdacht. Hiermede viel samen de 92ste verjaardag van graaf Van Limburg Stirum, zoodat hier zeker van een zeldzaam voorkomend familiefeest kon worden gesproken, temeer daar ondanks hun hoogen leeftijd gra vin Van Limburg Stirum is 83 jaar beiden zich in een uitstekende gezondheid mogen ver heugen. Ter gelegenheid van den heuglijken feestdug was op het voorplein van het huis een versie ring met guirlandes van groen aangebracht, ter wijl bij het inrijhek een groote eerepoort was opgericht. In den loop van den morgen hebben het per soneel en allen die op het landgoed wonen, ge- lukwenschen oangeboden. Een dertig vrienden van de familie Van Limburg Stirum schonken een fraai en, gouden bokaal, waarop het familie wapen is aangebracht, terwijl een inscriptie het gedenkwaardige feit van den dag vermeldt. Een schat van bloemen legde getuigenis af van de belangstelling van een breeden vrienden kring. Een schitterend bloemstuk was gezonden namens de Geldersche Ridderschap. Telegrafische en schriftelijke gelukwenschen werden in grooten getale ontvangendaarbij waren telegrammen van de Koningin, de Ko ningin-Moeder en Prins Hendrik. Des middags was er een buitengewoon druk bezochte receptie. Opgemerkt werden o. a. de Commissaris der Koningin in N.-Holland jhr. mr. dr. A. Röell, de Commissaris der Koningin in Gelderland jhr. S. van Citters, de president van het Gerechtshof tc Amhem jhr. mr. v. d. Does de Willebois, de procureur-generaal bij dat college mr. H. J. van Lulofs Umbgrove en de griffier mr. Ingenhousz. (Hbld.) MR. S. W. HOLLEMAN. f Op 63-jorigen leeftijd is to Den Haag over leden mr. S. W. Holleman, advocaat aldaar. Mr. Holleman had zich een paar jaar geleden daar ter stede gevestigd, nadat hij vele jaren te 's Hertogenbosch het beroep van advocaat en procureur had uitgeoefend. Na zijn promotie tc Leiden in 1886 had mr. Holleman zich daar ge vestigd en reeds spoedig mocht hij zich in een uitgebreide en drukke practijk verheugen. Zijn minder goede gezondheidstoestand noopte hem zich uit zijn werkkring aldaar terug te trekken en hij vestigde zich te Den Haag. Gedurende eenigen tijd wijdde hij zich aan de redactie van het Advocatenblad, orgaan der Ned. Advocoten- vereeniging, doch zag zich genoopt ook deze taak neder te leggen en thans is hij aan zijn langdurige ziekte bezweken. Vad.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 2