Adverteert in dit Blad. STADSNIEUWS. Advertentaön AANBESTEDING. AMERSFOORTSCH TOONEEL-ENSEMBLE S. E, 0. „WANTROUWEN" Firma W. KQUD1JS, Barneveld van onze sporiiucnsciien te Parijs mogelijk te maken, heeft heden de N.O.C.week ingezet met een speldjesdag. De keurige aanplakbiljetten, welke overi! ir de stad de aandacht trekken, deelen ook de andere plannen dei Commissie mede en we mogen zeggen, dat een welver zorgd programma wordt geboden. Als het weer nu maar een beetje meewerkt, dan twijfelen wij niet aan het succes en Amersfoort belooft een goed figuur *e maken in de rij der groote en kleine steden, die voor hetzelfde doel inzame lingen houden. Morgen, Zondag, krijgen we een belangrijken sportdag op Birkhoven. Als hoofdnummer komt op het programma voor den wedstrijd Quick H.V.C., terwijl nog verschillende demonstraties zullen plaats hebben. Vooraf zal een optocht worden gehouden met muzjek van af de Var- kensmarkt. Om een uur zal de stoet van daar vertrekken. We herinneren er nog even aan, dat men zich in Vicrdag's Sportbureau reeds van plaats bewijzen kan voorzien. Ook aan de loketten zijn natuurlijk toegangskaarten te verkrijgen, maar aangezien de toeloop wel zeer groot zal zijn, zal men het zich zelf gemakkelijk maken door vooraf zich in het bezit ervan te stellen. Eindexamen H. B. S. De minister van onderwijs, kunsten en weten schappen heeft bepaald, dat het eindexamen der Rijks H.B.S. alhier zal worden afgenomen op 11, 12, 14, 15. 16. 17 en 18 Juli. Als deskundigen zijn aangewezen: ir. J. K. Mercx, nijverheidsconsulent te Til burg; dr. Th. Strengere, lector Rijksuniversiteit te Utrecht; J. van Baren, hoogleeraar Land- bouwhoogeschool te Wageningen; dr. J C. de Moor, predikant Geref. Kerk te Utrecht; H. de Noo Bzn., inspecteur L.O. te 's-Gravenhage. De heer F. Wesseling, oud-leeraar alhier is aangewezen als deskundige voor de R. H.B.S. te Tilburg, de R.K. H.B.S. afd. St. Odulphuslyceum tc Tilburg, de Gem. H.B.S. te Eindhoven, de R.K. H BS. te Eindhoven, de R. H.B.S. te Eind hoven, de R.K. H.B.S. te Helmond en de R. H.B.S. tc Venlo. Aangifte leerlingen Openb. scholen. Blijkens kennisgeving van B. en W. be staat er tot 15 Mei gelegenheid tot aangifte van leerlingen voor de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs. De aangifte moet geschieden bij de hoofden der scholen. De ouders kunnen nu voortaan hun kinderen zenden naar de school, welke zij verkiezen, waarmede de toestand van voor eenige jaren terug dus weer is hersteld. Kinderen voor de eerste klasse moeten vóór 1 Maart 5 jaar zijn geworden, daar zij op 1 Sept. als zij naar school gaan den leef tijd van jaar moeten bereikt hebben. Tevens vestigen wij er de aandacht op, dat enkele scholen weer zullen worden aange wezen voor opleiding voor H.B.S. en Gym nasium. Ouders, die een dergelijke school voor hun kinderen prefereeren kunnen dus thans ook weer bij het Openbaar onderwijs terecht. Bij de aangifte govèn zij het verlangen te" ken nen, dat hun kinderen moeten geplaatst worden op de als opleidingsscholen aan te wijzen inrichtingen. Wel is waar, zijn thans nog alleen do 5de on 6de klasse voor die op leiding bestemd, maar in de praktijk maakt dat geen verschil; spoedig zal wel blijken, dat de toestand van vóór de noodlottige re organisatie weer is hersteld. R a di o-Co ncerten. Het programma van de radio-concerten voor morgen luidt als volgt: Radiola, Parijs, 1780 M. 1.05 Radio-concert door het Tzigane Radiola-orkest. 1. Ouverture de You You, V. Alix; 2. Paysannerie, H. Chre tien; 3. Luga-Tango, G. Delille; 4. Eliane, Fan tasie, G. Amaniera; 5. Vision, A. de Taeye; 6. Liseron, A. Enhaes; 7. Vespera, Trimisot; 8. Danse Tzigane, D'Arbor; 9. Promenade a la Dreve, V. Absalon; 10. Danses Algeroises, G. Bernard; 11. Au Pays Natal, Gavotte, Acker- mans; 12. Amour Sécrèt, G. Goublier; 13. Douchka, Chanson Slave, A. Boso; 14. Tara- zona, Marche Espagnole, Teddy Moon. 5.05 Radio-concert voor kinderen: Seance de Guignol, door le Guignol van de Champs Ely- sees. 9.20 Radio-concert. Fragmenten uit „Samson et Dalila". Opera van Saint-Saëns. 10.20 Dansmuziek. Ned. Radio-Industrie, den Haag, 1050 M. 3-6 n.m. Radio-concert met medewerking van de Mandoline-Club „Aventia" onder leiding van den heer G. W. Innemee. Het programma lïiidt als volgt: 1. Scholaren-marsch, Otto Schweitzer; 2. Improvisatie, K. H. Moed; 3. Gondelnachte, wals, E. Muller; 4. Sempre Aventi, marsch, Emi- le Uldry; 5. Santa Lucia, C. Graziano Walter; 6. Pensiero d'Amore, wals, Emile Uldry; 7. Aventi Caragio, marsch, E. Zellweger. Bovendien zal het Mandoline-quartet, be staande uit de heeren M. Kloostra, le mando line; F. Meier, 2e mandoline; G. W. Innemee, mandola; M. Suwyn, guitaar, ten gehoore bren gen: 1. Electric Girl, shimmy fox, Helmburg; 2. Lotus Blumen, wals, Emil Ohlsen; 3. Les Jolies Midinetles, marsch, Jacques Bouman; 4. Venus, valse brillant, J. Jung. Ned. Seintoestellenfabriek. Hilversum, 1050 M. 8 uur. Concert door het Amersfoortsch Strijk-ensemble, onder leiding van den heer W. Riksen en gevormd door de dames N. Rouw horst, piano; C. C. J. Bakker, 1ste viool; H. v. d. Vijzel, obligaat-viool; J. Kareis, cello; N. W. Rooke, contrabas; M. J. Koense, cornet a pistons; Y. Slauerhoff, fluit. Het programma luidt: 1. Hochzeitsmarsch, F. Mendelssohn- Bartholdy; 2. Ouverture Olympia, Max Oscheit; 3. Kiinstlerlebcn, Walzer, Johann Strauss; 4, Fre Mosaique sur Mozart, E. Tavan; 5. König Mydas, R. Eilenberg; 6. Silver Lamps, G. H. Witcomb; 7. Wilhelmus van Nassauwen. Verder werken mee: de heer Bernard Hattink, fluit: Mej. Leontine Hillebrandt, begeleiding. De heer Hattink brengt ten gehoore: D-dur concert van Mozart. Brussel, Radio-Belgique, 410 M. 8.50 Concert met optreden van Mej. Delmez, Sopraan Engelsche omroepstation s'f der B. B. C. Cardiff, 5WA. (350 M Manchester. 2ZY, (375 AL), Aberdeen, 2BD. (495 AL). New-Castle 5NO, (400 Al), Bournemouth, 6BM, (385 AL), [Glasgow. 5GS. (420 AL), Birmingham, 5!T. 1(475 AL). Sheffield. 6 FL, (303 AL), Plymouth. J5PY. (320 AL), dagelijks van 3.50 tot 4.50 concert. Bovengenoemde stations, benevens Londen. 2LO, (365 AL), dagelijks van 7.50 tot 10.50 concert. Daarna veelal door alle stations Jazz muziek van het Savoy-Hotel te Londen. Zondags Londen, 2LO, (365 AL) van 3.20 tot 5.20 concert. Alle stations van S.50 tot 10.50 concert. Toonecl. De Koopman van Venetië. Lonis Bouwmeestor. Louis Bouwmeester is en blijft een looneel- speler, zooals men er niet gemakkelijk een tweede zal vinden. Dat is reeds meerdere malen geconstateerd on wij zeggen het hier nog eens. Zijn spel van gisteravond gaf daar weer ruimschoots aanleiding .voor. Ondanks zijn 83-jarigèn leeftijd blijft zijn spel vlot en soepel, vol variatie en nuanceering. Als Rek ke Sichel in „Vriend Fritz" hebben wij hem kunnen bewonderen in een min of meer ko mische rol, doch ook als Shylock geeft hij bewonderenswaardig spol. Een echte geld- schietor, die er op uit is zijn schuldenaars tot den laatsten cent toe uit tc zingen. Vooral aan het einde van het laatste bedrijf, als hij ziet, dat zijn buit verloren gaat, als hem ge zegd wordt, dat hij wel een pond vleesch uit Antonio's lichaam mag snijden maar ook niets meer of minder, terwijl er ook geen druppel bloed mag vloeien, is zijn uiting van wanhoop subliem. Doch het is niet alleen hier, dat cr een bewonderenswaardige kracht van actie in zijn spel ligt; zijn gelieclc op treden in het gchecle stuk is werk, dat óf is. Zonder Bouwmeester zou „de Koopman" niet het stuk zijn, zqoaIs het door zijn gezelschap ten tooncele gebracht wordt. Het was dan ook geen wonder dat ook gisteravond deze krasse acteur na ieder bedrijf weer een luid applaus in ontvangst had te nemen, ter wijl hem na het einde van III een ware ova tie gebracht werd. De verdere rolverdeeling was met een klei ne wijziging ongeveer dezelfde, zooals wij dio bij de vorige opvoeringen hier tor stede zagen. De rol van Partia werd op uitnemen de wijzo vertolkt door Mary Beekman, die ook weer blijk gaf een actrico tc zijn, die ge heel en al in dit milieu past. Ook als rech ter in III ging van haar spel een groote kracht uit. Trouwens alle rollen bleken in goede handen te zijn, zoodat deze vertooning weer even goed, wij vonden haar zelfs nog beter, was als de vorige maal. Ondanks het feit, dat het niet do eerste maal was, dat Bouwmeester hier kwam met „de Koopman van Venetië" was do Amicitia- zaal gisteravond toch weer flink bezet. Het geen intusschcn wel een bewijs is, dat het optreden van dit gezelschap en speciaal dat van Bouwmeester zelf gewaardeerd en op prijs gesteld wordt-. v. S. Amersfoortsch Tooneel-Enscmblc S.E.O. Het Amersfoortsch Tooneel-Ensemble S.E.O. zal a.s. Woensdagavond wederom een uitvoe ring geven in de concertzaal van „de Valk". Opgevoerd zal worden een tooncelspel in drie bedrijver. „Wantrouwen". Het S E Ó.-ensemble is thans geen onbekende meer in onze stad. Eenigen tijd geleden gaf dit gezelschap meerdere malen een opvoering van „Tropenadel", steeds met groot succes en voor een uitverkocht huis. Het stuk dat thans ten tooneele zal worden gevoerd is een mooi tooneelspel, dat echter niet gemakkelijk is en zware eischen stelt aan dilet tanten Doch wij kennen de capaciteiten van S.E.O. en wij twijfelen dan ook niet of het ensemble zal met dit werk een even groot, zoo mogelijk nog grooter succes hebben, dan met haar vorige uitvoeringen. Wij kunnen een ieder dan aanraden a.s. Woensdagavond de uitvoe ring in „de Valk" bij te wonen. Bijzonderheden treft men aan in de in dit nummer voorkomende advertentie. Schaak-séance. In hotel „De Zwaan" zal Donderdag 8 Mei a s. door de schaakclub „Amersfoort" een siinul- taanséance worden gegeven door den bekenden schaker, den heer W. A T. Selfhout De séance vangt aan om half acht Toch wachtgeld? Naar wij van verschillende zijden vernemen moeten Gedeputeerde Staten hun goedkeuring hebben onthouden aan het raadsbesluit tot ont slag van den heer C. de Rijke, met recht op pensioen. Aten zal zich herinneren, dat de heer de Rijke meende op grond der wachtgeldrege ling in aanmerking te komen voor wachtgeld. Als hel juist is, dat Ged. Staten hem in 't gelijk hebben gesteld, dan hebben nog verschillende uit den gemeentedicsnt ontslagenen eveneens recht op wachtgeld en zal dit wellicht een dure geschiedenis voor de gemeente worden. Bekeurd. Drie wielrijders zijn gisteravond wederom be keurd wegens het rijden zonder licht na den daarvoor vastgestelden tijd. Een motorrijder, die op zijn motorrijwiel geen brandend achterlicht had, is eveneens geverbali seerd. Zondagsdienst doktoren. Morgen hebben dienst de doktoren Batenburg, Nicolai en Schreuder. Zondagsdienst en nacht dienst apothekers. Morgen en de geheele week 's nachts heelt dienst de apotheker D. H G. Ittmann (firma van der Zoo de Jong). Vreemdelingenverkeer. Dezer dagen vertoeven de volgende vreemde lingen in onderstaande hotels: Berg-hotel. De heer Ir. James en echtgen., Bern. De heer Hulsenboom en echtgen., Amsterdam. Fam. Lederer-Kerkhoffs, Brussel. Fam. Roos, Brussel. Dames Dullen, Amsterdam. Mej. van Ruyn, Amsterdam. PREDIKBEURTEN. Zondag 4 Mei 1924. St. Joriskerk. 10 en 6 uur Dienst Bethel-kerk. TO uurDienst. Wiikgebouw Monnikenpad. 10 uur Dienst 6 uurDienst Gasthuis Kerk. 10 uur Dienst Diaconieschool ('t Sluisje). TO uur Kinderkerk. Gebouw Sfhietver. „Prins Hendrik" (StoovestraatV 10 uur Jeugdkerk. Rcmonstrontsche Kerk (Hecrenstraot). 10.30 uur Ds. L. B. Houtgas' uit Boskoop. Doopsgezinde Kerk (Blankcnheymstraal). 10.30 uurDs. B. Hago uit Nijmegen. Evang. Luth. Kerk (Langestraot). 10.30 uur: Ds. de Jongh. Geref. Kerk (Lingcgrocht). 10 uurDs. L. von Loon "it Scherpenzcel. 5.30 uur Ds. Donner. GctgL Kerk (Zuidsingel). 10 uur Ds. Donner. 5.30 uurDs. L. van Loon uit Scherpenzcel. Christ. Geref. Kerk (W. v. Mechelenstroot). 10 en 5.50 uurDienst Vr\je Geref. Gemeente. 9.30 en 5 uur: Godsdienstoefening. Oud-Kath. Gemeente (Zand 13 A). TO uur: Geen dienst. Seinen a rie Muurhuizen. 10 uur Dienst. 3.30 uur VespeT. Leger des Heils (Havik). 10 en 6 uur: dienst Christian Science (Laantje 3). Dienst Barn e veld. 10 uur: Ds. v. d. Wal. 5.30 uur Ds. Rappard Hoevelaken 10 uur Ds. Doornveld. 3 uur Ds. Doornveld Hoogland. 10 uur Ds. Reesor. Le u sden. 10 uur: Ds. Schallenberg. N ij k c r k. 9.30 uurDs. van Melle. 2 uur Ds. van Melle. 5 uurDs. van den Niemvenhuijzen. Scherpcnzeel. 10 en 6 uut Ds. Horthoorn. Soesterberg. 10 uurDs. Radix. Soest. 10 en 2.30 uur Ds. Brans Woudenberg. 10 en 2.30 uur Ds Kleywegt. Woensdag: Fröbelschool. Vcrcin. „Heimat- klang." 3 Mei. Do Volk. Eindbol Ockhuyzen. 3 Mei. Deutschor Verein. 5 Mei. Amicitia. Volksavond Toonkunst. 3 Mei. N.V. Het Schouwtooncel „Het Dubbele Leven". Kwart over acht. 4 Mei. Tourneo Louis Bouwmeester. „De Koopman van Venetië". 8 uur. wen. Lezing met lichtbeelden, Mevr. Rutten- Pekelharing. 6 Mei. Amidtia. Uitvoering Toonkunst. 6 Mei. Zaaltje Clnassen. Ver. van Huisvrou wen. Lezing met lichtbeelden, mevr. Rutten— Pekelharing. Amersf. Muziekschool. 14 Mei, Amidtia. (Kleine zaal). Uitvoering MARKTBERICHT. Amersfoort, 2 Mei 1924. Hoendéreicren f 6.507.10 per 100 stuks; eendeneieren f 66.50 per 100 stuks; hooiboter f 1.80—2 per kilo; kippen f 22.75 per stuk; piepkuikens f 0.90—1.75 per stuk; kuikens f 3 f 4 per stuk; tamme konijnen f 12 per stuk; wilde konijnen f 0.60—0 80 per stuk; duiven f 0.600.80 per paar; magere varkens f 1936 per stuk; zeugen f 60—85 per stuk; biggen f 10—22 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 540.000 stuks hoendereieren; 8000 stuks eendeneieren; 150 kilo hooiboter; 3 stuks vee; 100 magere varkens; 350 biggen; 10 zeugen Telefonisch Weerherloht Naar waarneming in den ochtend van heden. Hoogste stond 765.3 te Akureyri. Laagste stand 751.0 tc Shields. Verwachting tot den avond von 4 Mei Matige tot zwakke Z.-W. tot W. wind, zwaar bewolkt of betrokken mot tijdelijke opklaring, regenbuien, aanvankelijk iets kouder. W i e I r ij d e r s. Fietslantaarn aansteken 8 uur 57 min Agenda. Dagelijks. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Muur* huizen 9. R. K. Openbare Leeszaal on bibliotheek. Leeszaal Handelsregister Arnhomschew. 23. Theosofisch© Bibliotheek, Laantje 3. INGEZONDEN STUKKEN» Buitm verantwoordelijkheid der RcdadU. De copie wordt niet teruggegeven. Alleen mei den naam des inzenders onderteokende stukken komen voor plaatsing in aanmerking. Zeer geachte Redactie, Vergun mc, het volgende in Uw blad tc doen opnemen, waarvoor mijn dank. Als getrouw berijder dor U. M. O. rijwiel paden in den omtrek onzer stad is het me zeer vaak opgevallen, dat die paden, behal ve door rijwielen, waarvoor zo gelukkig uit sluitend bestemd zijn, ook nog dikwerf oen eindweegs door ruiters worden gekozen als geüefkoosden rijweg, en zulks, wanneer N. B. een ruiterpad naast of in do onmiddellijke nabijheid daarvan aanwezig is. Zulks is niet alleen ongeoorloofd, doch tovons is het een veelal ondoordacht bederven van hetgeen door onze U. M. O. met zooveel zorg en kos ten is tot stand gebracht. Het ware dun ook tc wcnschon, dat in den vcrvolgo geen rui ters of andere voortuigen (zie o.a. het begin van het fietspad naar Zeist, tusschen laan 1914 on St. Louis) dan rijwielen de bedoelde paden bereden, en dat de bevoegde militaire autoriteiten hun ondorgoschikten het ver keerde van dergelijke handelingen ondor oogen brachten. Particulieren, dio behalve ruiter, ook een getrouw U. M. O. lid zijn, en uit dien hoofde gaarne van de paden gebruik maken, zullen evenals do Militaire ruitors, het wel mot me eens zijn. U dankend voor do opname. Uw abonné, tovons U. M. O. lid, BOEKHOUDT. Klaploopors op do Gemeenschap. Uw artikel over hot gratis-baden brengt mij een geval in herinnering, waarmode ik voor ongeveer drie jaar kennis maakte. In mijn dienst waren twee broers van on geveer 16 en 18 jaar, dio to samen een week loon ontvingen van ruim 30.(resp. 13.05 en 16.20). De vader was in vaste betrekking als timmermansknecht, nog in do kracht van zijn loven en verdiende toon een loon, dat tusschen de 40.— en J 45.— geschat mag worden misschien meer. Een inwonend" dochter, als dienstbodo werkzaam, bracht ook nog inkomsten met zich. Schoolgaande kinderen waren er niet meer. Vader was lid van den Bestuurdersbond, de jongons lui van roodheid! Op een keer werd ik opgeheld door den directour der ambachtsschool, die gaar ne zou vernemen, wat de beide in mijn dienst zijnde jongens verdienden, daar de vader be weerde niet in staat te zijn voor een jonge ren zoon 12,voor een winter-vakcursus tc betalen! MELCHIOR. WISS E I, 14 O E RS EK. Off. ot. Wiot Off, Ne. 2 Mei 8 Mei *24 12 uur# LondonII.70*1. 11.724 Herlijn0.f*8*/a Pnrijs17 274 Brussel. 14 474 14 35 Zwitserland 47.45 47.55 VYeenen 0.38 0.88" Kopenhagen 45 15 45.25 Christiania 8695 37.— Stockholm 70 40 70 5? New-York2.60 2.674 Per lO.oro, Jn plaats van kaarten. Verloofd: JO GEUZBBROBK en G. W. NL STRUIJK. Amsterdam, Von lesenstraat 72. Rcguliersgracht 90. 3 Mei 1921. Heden overleed zacht en kalm, onze beste Va der, Behuwd- en Groot vader, de 1-Ieer Bernardus Uleterlnk in den ouderdom van 88 jaar. Zwolle. B. DIETER INK. M. E. PIETERINK— VERHOEF. Amersfoort: H. DIETERINK. C. T. DIETERINK— WIGMAN en kleinkinderen. Amersfoort, 2 Mei 1924. Vlasakkerweg 42. De teraardebestelling zal plaats hebben Dins dag 6 Mei op de Oude Algemeene Begraaf plaats. Vertrek van het sterfhuis te 12 uur. INSOEDEL VEILING Beëetllgd Makelaar J. MEN- KO, zal publiek verkoopen in de Concertzaal van het Café „De Arend". Arnhemsche- weg op a.s. DONDERDAG 8 MEI 1921 des v.ra. 9 nar we gens vertrek naar het buiten land van den WclEd. Zeerge leerden Heer Dr. BERGEN, Wijersstraat 15, den bijna nieuwen inboedel en verder wegens boedelscheiding een gedeeltelijken inboedel w.o. mali. en eiken salon- en huis kamer ameublementen met trijp en leer, eiken en mah. buffetten, uittrek- cn andere tafels, leeren clubfauteuils, divan met velvet, kleed. Com pleet wit laqué slaapkamer met lits jumeaux, 1- en 2 pers. ledikanten met spiraal- en kapokmatrassen, wollen en gestikte dekens, bed spreien, waschtafels cn nacht kastje, witte laqué hang- en inlegkasten, karpetten en loo- pers. 8 kamers bijna nieuw linoleum, spiegels, schilde rijen, pendules en klokken, electrische lampen en pendels mah. kast en chifonière, wol len overgordijnen. pracht, eiken boekenkast en dito bureau ministro, eenige boe ken, 2 fraaie vulhaardcn „Jaarsma", émaille bad met hanggeijser, eiken porteman- teaux, eet-, ontbijt- en thee serviezen, émaille fornuis groot formaat, gasfornuis cn comfoor, mangel, keukenge- rief enz. Kijkdag Dinsdag van 6—9 en Woensdag van 96 uur. Commissies worden door bo- ven&enoemden makelaar aan genomen. Bij deze veiling kunnen geen goederen in ge bracht worden. Bij vonnis der Arrondissc- ments-Rechtbank te Utrecht van 2 Mei 1924 is verklaard in staat van faillissement W. DEETMAN. firma A. BAK KER, molenaar en fourage- handelaar te Leusden met be noeming van den E.A. Heer Jhr. Mr. T. T. DE MAREES VAN SWINDEREN tot Rech- ter-Commissaris en van den ondergeteekende tot curator. Amersfoort, 3 Mei 1924. Pr. Marielaan 1. Mr. Dr. M. TYDEMAN. Aan het Bestuur. Dames Comité, Oudere der leerlin gen en Oud-leerlingen van de Anna Paulowna Bewaar school, Vrienden. Kennissen, ja, aan allen, die 1 Mei 1924, den dag van ons 25-jarig ju- bilé, tot een onvergetelijken dajg voor ons en der Kinde ren maakten, onzen hartellj- ken dank. Dames DE GRAAF. Amersfoort, 3 Mei 1924. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHER STELLINGS- EN VACANTIEKOLONIES, gevestigd te AMSTERDAM. Op MAANDAG 12 MEI 1924. des namiddags om half tweo, zal door het bestuur van bet Centraal Genootschap voor Kiuderherstclllcgs- en Vacan- tiekolonies, gevestigd te Am sterdam. in het Hotel-Restau rant „VELUWE" tegenover het station te NUNSPF.ET worden aanbesteed- HET BOUWEN VAN EEN HERSTELLINGS OORD VOOR ZOMER- EN WINTERVERBLIJF, op een terrein gelegen in Sectie C No. 294, Gemeen* te Ermeïo, te Nunspeet. Bestek met vier teekenin- gen zijn te verkrijgen voor zoover voorradig, togen toe zending van 10.25 per stel. vanaf Maandag 28 April, hij ondergeteekende. Kanaalkade te Alkmaar. Na Maandag 5 Mei worden geen bestekken en teekeningen meer ver strekt of toegezonden. Aan biedingen voor Centrale Ver warming. betonwerken of sanitaire werken worden niet verlangd. Inlichtingen te Nunspeet worden uitsluitend verstrekt op Dinsdag 6. Woensdag 7 en Donderdag 8 Mei in bovenge noemd Hotel-Restaurant van 9 tot 5 uur. De Architect, P. N. LEGUIT. WOENSDAG 7 MEI 1924, in het gebouw „DE VALK" (Valkestraat), slechts één enkele opvoering van Tooncelspel in 3 bedrijven, met medewerking ven het bekende S. V. O. strijkje. Het ensemble bracht kort Kdeden meerdere malen met veel succes het blijspel „TROPENADEL" voor het voetlicht Prijzen der plaatsen 0.75 plus rechten. Voorverkoop bij Sip:, map. VIERDAG, Utrechtsche- straat cn 's avonds aan do zaal. Aanvang 6.15. Opening der zaal 7.30. Aan de firma W. Koudjjs fabriek van BK to Barneveld. Weiium, 26 Maart '24. M. M. Met dezen doe ik U weten, dat het door U geleverde Opfokvoer met de nieuwe samenstelling mij bijzonder goed voldoethet vorig jaar voerde ik nat toen was de groei uitstekend, maar nu, droog toegediend, is het buiten ver wachting. Ik heb kuikens loopen van 14 dagen, ja ze zien er uit of ze een maand oud zijn en nog wel Wit Wyan- dottes en Reds. Hoogachtend T. P. v. d. BERG Hoenderpark „Nut on Genoegen" Wenum bij Apeldoorn De zoo gunstig bekend staande voeders van de zijn voor AMERSFOORT en Omgeving verkrijg baar by de Pluimveevoederbandel „Avioultura". Hof 7 Telefoon 510 1 1

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 3