WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. Oprui mi ngs-Prijzen -y&tió BINNENLAND. 1 S83T Profiteert van onze BUITENGEWOON LAGE MANTELMAGAZIJN „DE ADELAAR" Varkensmarkt 9 Telefoon 559 Gewas 1920 Raymond Macau Gewas 1920 St. Emilion Hebt U een Taxi of Auto noodig? Bei eiaun ©p 1©. 42 GRENADINESAUJS AMERSFOORTSCH DAG8LAD Dames! UTR. STRAAT 17 GarestlQd 1878 BIJZONDER AANBEVOLEN TELEFOON 145 Per flesch Per Anker F 1."»" F. 40.-" F 1.40 F 56.-. hlACHTOVERBRENGING KORTER ARBEIDSTIJD NEER ARBEIDSPRESTATIE resultaten der draadlooze telefonie-proeven, dlc onlangs genomen zijn met Amerika, bemoedi gend zijn. DE AMERIKAANSCHE WERELD VLIEGERS. Londen, 15 Juli. (V. D.) De Amerikaan- sche vliegeniers, die trachten rond de wereld te vliegen en die te Parijs aangekomen zijn, zul len, naar verwacht wordt, het Kanaal morgen overvliegen en te Croyden landen, waar zij of ficieel ontvangen zullen worden. Aan deze re ceptie zal deelgenomen worden door vertegen woordigers van de Koninklijke Luchtmacht en een aantal ambtenaren van het ministerie van luchtvaart. Den volgenden dag zal gevlogen worden naar Brough nabij Huil, waar de ma chines geïnspecteerd zullen worden en de wie len onder de toestellen vervangen zullen wor den door vlotters in voorbereiding van den vlucht naar IJsland. Luitenant Smith hoopt in het begin van Augustus gereed te zijn om de vlucht over de Atlantische Oceaan te kunnen aanvangen. UIT INDIË. De gevechten tusschcn Maho- medanen en Hindoes. Simla, 15 Juli. (R.) Volgens de laatste beriohten uit Delhi zijn de gevechten tusschen Hindoes en Mahomedanen vandaag opnieuw begonnen. De oorzaak hiervan zou zijn een be weerde actie van de Hindoes, die zouden hebben verhinderd, dot een koe, volgens het Bakrid- gebruik, in een processie door de stad werd gevoerd. De Hindoes verzamelden zich aan den Oostelijke rand van d'e Saddarbazaarbrug, ter wijl de Mahomedanen zich aan den westelijke kant der brug opstelden. Toen de gevechten be gonnen, werd de politie^reserve in pantserwa' gens te hulp geroepen. Een paar winkels, die waren geopend, sluiten weer de taxi-chauf feurs en rijtuigkoetsiers hebben in alle richtingen een goed heenkomen gezocht. Nadere bijzon derheden zijn nog niet beschikbaar. NOORWEGEN. HET ALCOHOLVERBOD IN NOORWEGEN. De voorgestelde opheffing. In het Noorsche parlement heeft staats-minis- ter Berge, volgens een bericht aan de Duitsche bladen, verklaard, dat de regeepng niet kan treden in het voorstel tot verdaging van de be handeling der opheffing van het alcoholverbod, maar daarvan een kabinétsquacstie moet ma ken. POIJEN. eesipafcte Ons. Rft boeven U niet (c hinderen. Doe Be* $5 8a cr wat Akkcr's Kloosterbalsein op, CdSfeRiC ^an 's dadelijk de pijn weg. Zuivert cn geneest Uw open huid in één nacht. gonnen, wera ae pomie-^reserve m pantserwa gens te hulp geroepen. Een paar winkels, die waren geopend, sluiten weer de taxi-chauf- feurs en rijtuigkoetsiers hebben in alle richtingen een goed heenkomen gezocht. Nadere bijzon derheden zijn nog niet beschikbaar. NOORWEGEN. HET ALCOHOLVERBOD IN NOORWEGEN. De voorgestelde opheffing. In het Noorsche parlement heeft staats-minis- ter Berge, volgens een bericht aan de Duitsche bladen, verklaard, dat de regeepng niet kan treden in het voorstel tot verdaging van de be handeling der opheffing van het alcoholverbod, VOOR FIJNPROEVERS: J"? EXELSIOR mode oo wille naluuipoit per flesch f 1.25 Hill NEEMT PROEF f3Eg| Havik 41 S. H. Massa Tel. 292 AFD Advertentie Bureau Arnhemscbe Poortwal 2a. Tel. 513 Plaatsing van advertentiesin alle bladen zonder WB prijsverhooging E3 POLEN EN DUITSCHLAND. Warschau, (Orient). De Poolsche Regee ring heeft aan Duitsöhland een nota gericht, waarin zij zich erover beklaagt, dat de Duit sche Regeering niet de overeengekomen voldoe ning zou geven in verband met den aanslag die op den Poolschen consul te AJlenstein is ge pleegd. De Poolsche Regeering deed tegelijker tijd weten dot als haar verzoek niet ingewilligd zou worden, zij waarschijnlijk tot sluiting in het' Poolsche Consulaat in Oost-Pruisen zou over gaan. RUSLAND. EEN NIEUW CONFLICT MET DUITSCHLAND. ONTSLAGEN VAN RECHTSVERVOLGING Wegens onjuiste dagvaarding. De agent van de Hanze Bank te Laren, die te recht had gestaan wegens verduistering van '20.500 werd gister door do rechtbank ontsla gen van rechtsvervolging op grond van de over weging, dat in de dagvaarding ten onrechte wordt gesproken van verduistering. Bckl. heeft zich het geld niet toegeëigend, maar hij heeft al leen zijn instructies overschreden. De eisch was zes maanden voorwaardelijk. AANRIJDING. De schuldige tot 2 maanden veroordeeld. De 23-jarige chauffeur de B., die in de Jon Luykenstraat te Amsterdam op 6 November door onvoorzichtig rijden met zijn auto een dame had aangereden, waardoor deze vrij ernstig gewond werd, werd heden door de rechtbank te Am sterdam overeenkomstig den easch van het O. M. veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. AFPERSING ONDER BEDREIGING MET DEN DOOD. Dc dader aangehouden. In het politiebureau aan de Meermnnstraat te Rotterdam is Maandag binnengebracht de 26- jarige erhballeur F. W., ter zake van afpersing door middel van bedreiging met den dood. Ge noemde F. W. had.nl. aon den aannemer W. Z. een driegbrief geschreven, waarin hij dezen ad viseerde 1700.aan hem af te geven midden op de Kralingsche Plas. Zoo niet, dan zou Z. binnenkort worden vermoord. Gistermiddag op het bepaalde uur bevond de heer Z. zich in gezelschap van een inspecteur van politie en twee rechercheurs ter bestemder plaatse. F. W. scheen het zaakje niet te ver trouwen en bleef voor de Kralingsche Plaslaan stil liggen, totdat de heer Z. na geruimen tijd te hebben rondgevaren, een teeken van herken ning gaf en F. W., wiens achterdocht sterker werd, er van door ging. In den loop van den avond werden de bedreigingen meerdere malen telefonisch bij den heer Z. thuis herhaald. Toen F. W. des nachts te een uur eindelijk zijn woning wilde binnengaan, werd hij voor de deur, aan do Korte Kade gearresteerd. DOODGEDRUKT. Tusschen de emmers van een bag germolen. Maandag was men op de Amsterdamsche sleephelling bezig met het aftuigen van een bag germolen. Plotseling begonnen vier emmers van de molen in benedenwaartsche richting te rol len. Een werkman geraakte met de emmers tus schen de ladder door te water. Tijdens het val len werd zijn hoofd geheel verbrijzeld, zoodat, toen de ongelukkige uit het water werd opge haald, de ontboden geneesheer slechts den dood kon constateeren. Ben tweede werkman kreeg' lichte verwondingen. ERNSTIGE AANRIJDING. Een auto-ongeluk te Rot terdam. Maandag had op dea hoek van den Stationsweg en de Diergaardelaan te Rotterdam een vrij ernstig auto-ongeluk plaats Een auto, bestuurd door den heer T. F. D. kwam van den Schie- brug en botste «plotseling tegen een andere auto, bestuurd door den heer A. F., waarin zich de kooplieden Gcbr. Cohen bevonden. De chauffeur F. kwam met den schrik vrij, doch de beide inzittende heeren moesten naar het zie kenhuis op den Coolsingel vervoerd worden, al waar hersenschudding geconstateerd werd. Hun toestand is evenwel bevredigend. AUTO-AANRIJDING. Het dag'elijkschc journaal. Gisternacht is op den Oostsingel te Delft een auto in volle vaart gereden tegen een transport auto, die van den brug bij de Vlamingstraat kwam. De auto wérd naar links geslingerd en kwam tegen een boom terecht, die afknapte, waardoor een vensterruit in een aangrenzend huis verbrij zeld werd. Een juffrouw, die aan de kin werd gewond, moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. FABRIEKSONGEVAL. Vingers afgekneld. Op de Kartonfabriek aan Piet Gyzenbrug na bij Leiden had Maandag een ernstig ongeluk plaats. Een Leidsch meisje kwam met de hand tusschen de machine en 2 vingers werden af gekneld. Docter Quant van Sassenheim verleen de de eerste hulp. BOSCH- EN HEIDEBRAND. Op terrein van het Stoatsbosch- beheer. Maondagmid. circa T uur is in de Harskamp gem. Ede afgebrand 2 H. A. Heide- en bosch, behoorende tot het Staatsboschbeheer. De militairen uit de Harskamp verrichten met assistentie van de Apeldoornsche Brandweer het bl usschingswerk Het eerste- openbaarde de brand zich in de hei de en terwijl men bezig was dien te blusschen, brak in het bosch een nieuwe brand uit, welken men echter met vereende krachten spoedig moester was. Naar de oorzaak van den brand wordt een onderzoek ingesteld. SCHEEPSWERF AFGEBRAND. Te Gorkum. Maandag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de werf gelegen aan de Linge, nabij de constructieplaats van de firma De Vries Robbé Co., eigendom van den heer T. H. Ceelen te'Gorkum. Het gebouw, waarin de sme derij met den geheelen inventaris is gevestigd, weird een prooi der vlammen. Kleine vaartuigjes, welke op de hellingen la gen, wist men tijdens den brand te water te laten. Assurantie dekt de schade. BRANDEN. Te BudeL Te Budel is de groote boerderij van den land bouwer H. Clement tot den grond toe afge brand. Van den inboedel kon rviets gered wor den. Een groot deel van het vee kwam in de vlammen om. Een 5-jarig kind van C. werd zoodanig door de vlamxnen verwond, dat men voor zijn leven vreest. Assurantie dekt de schade. De oorzaak is on bekend. Te Hengelo. Te Hengelo is de meubelmakerswerkplaats van Gebrs. Boerkamp door onbekende oorzaak afgebrand. Te Valkenswaard. Te Valkenswaard is de slagerij van P. Plom pen totaal afgebrand. De belendende perceelen werden met moeite behouden. Assurantie dekt gedeeltelijk dc schade. De oorzaak is onbekend. Bij Breda. Gisteravond ongeveer II uur is in het nabu rige Wagenberg brand ontstaan in een pand in de kom van het dorp. Door de rieten dakbedek king van verschillende woningen breidde de brand zich spoedig zoodanig uit, dat in zeer korten tijd niet minder dan 7 woningen met den heelen inboedel, alsmede een paar schuren, een prooi der vlammen werden. De ontzettende vuurgloed was ver in den omtrek te zien. Door windstilte en de belendende steenen gebouwen kon verdere voortgang worden gestuit, waar toe militairen der veld-artillerie krachtig bij droegen, die in de buurt onder leiding van eenige officieren oefeningen hielden. De Breda- sche motorspuit, die te hulp was geroepen, kon, wegens afwezigheid van water, geen hulp ver- leenen en is te I uur 's nachts naar Breda te ruggekeerd. De verwoesting in het dorp was groot, maar men deelt ons mede, dat verzeke ring de schade dekt. Kunst en Wetenschap. F. A. M. LOOTS, f Bekend schilder te Haarlem. Op 60-jarigen leeftijd is te Haarlem over leden de heer Frans A. M. Loots, een bekend schilder, die zich voordl naam verworven heeft door muurschilderingen in R. K. kerken. Morgen heeft te Schoten bij Haarlem de uit vaart plaats. SPORTNIEUWS A. P. V. „DE SNELPOST". Uitslag wedvlucht. Uitslag der wedvlucht van uit Bordeaux met oirde duiven op Zaterdag 5 Juli 1924. In con cours 71 duiven. Duiven los 6.40 v.m. R. Ruifrok no. 1, 0 en 22. H. Waanders no. 2, 8 en 13. W. Ch. Kerling no. 2, 20 en 25. H. Velthuijsen no. 4 en 21. A. A. Waanders no. 5 en 23. J. J. Maassen no. 6, 12, 15 en 17. W. Steenbeek no. 7. A. van Eldert no. 10. H. de Goede no. II. P. Rckert no. 14 en 16. J. J. C. de Graaff no. 18. A. Berculo no. 19. J. Landman no. 24. W. Blanke no. 26. De eerste prijswinnende duif werd geconsta teerd Zaterdagavond 6—4614. De laatste prijswinnende duif Zondagmorgen 8-45-50. De aangewezen 25 cent werd gewonnen door H. Waanders met no. 2. De aangewezen 10 cent werd gewonnen door W. Cn. Kerling met no. 3. De extra eereprijs voor de twee eerstgetoon- den werd gewonnen door H. Waanders. De Olympische spelen. HET SCHERMTOURNOOI OP SABEL. De verrichtingen onzer landge noot en in de Ie en 2e ronde. Over het verloop van deze rondes meldt men ons het volgende In de eerste ronde was Ne derland in de poule ingedeeld met Polen, Ame rika en Uruguay. De eerste ontmoeting was tegen de Poolsche équipe, die gevormd were dcor de schermers dr. Ader, Papée, Wunklev en Zabielski, waartegenover de Hollandsche captain stelde de heeren Wynoldy Daniels, Doorman, A. E. W. de Jong en Van der Wiel. Tegen dit land werd geen nederlaag geboekt, zoodat de uitslag 160 in ons voordeel werd. Het beste resultaat werd hier behaald door Wy noldy Daniels, die slechts vier treffers ontving. In het geheel ontving de Hollandsche équipe 23 treffers tegen Polen 64. Tegen Uruguay werd Van Duim aangezet in plaats van Doorman. De équipe van Uruguay bestond uit Rolando, Belo Herrera, Mendy en Ferreira. Tegen dit land had de Hollandsche équipe het lang niet gemakkelijk en de op het kantje af behaalde overwinning is grootendeels te danken aan het op dreef zijn van den Hol- landschen captain, die alle partijen won en slechts drie treffers ontvingDaniëls won al leen zijne partij tegen Mendy, Van Duim won van Mendy en Ferreira en v. d. Wiel van Ro lando en Ferreira. Het resultaat was dat Holland won met 9 gewonnen partijen, 41 ontvangen treffers, te gen 7 gewonnen partijen, 50 ontvangen tref fers. Tegen de Amerikaansche équipe, bestaande uitVan Buskikr, Fulleweider, Lyon en Castner werd getrokken met A. E. W. de Jong, v. d. Wiel, Doorman en Scherpenhuyzen. Hierin boekte dc Jong slechts overwinningen, v. d. Wiel verloor van Fulleweider en Castner, Door man van Buskikr, en Lyon en Scherpenhuyzen van Fulleweider en Lyon. Behalve tegen de Jong, zagen dc Amerikanen kans op de overige Nederlandsche schermers veel treffers te plaats, sen, vooral Scherpenhuyzen moest het ontgel den. De uitslag was. dat Holland won met 10 gewonnen partijen, 42 ontvangen treffers, tegen 6 gewonnen partijen, 54 ontvangen treffers. In deze ronde was de Europeesche kampioen bij zonder op dreef, door alle partijen te winnen. Ook v. d. Wiel, die alle matches medeschermde, was zeer productief. In de tweede ronde ontmoette Nederland Spanje en Argentinië. De Spaansche équipe werd gevormd door Lo pez, Gonzales, De Olivares en Mela Oms, waar tegen Holland trok met Daniëls( Van Duim, v. d. Wiel en de Jong. Door Daniëls werd ver loren ven De Olivares, Van Duim verloor van Gonzales en v. d. Wiel van Lopez en de Oli- varez, zoodat het eindresultaat was dat Hol land won met 12 gewonnen partijen, 30 ont vangen treffers tegen 4 gewonnen partijen, 54 ontvangen treffers. Tegen Argentinië was de Hollandsche équipe er uit. Getrokken werd met de sterkste équipe en wel met Van Duim, Doorman, De Jong en v. d. Wiel, waar Argentinië tegenover stelde Casco, Stola, Torrès Blanco en Merlo. Wel zag de Hollandsche captain kans op deze tegen standers 10 treffers te plaatsen, doch hij ver loor alle partijen. Van Duim verloor alléén van Merlo, Doorman boekte overwinningen tegen Sola en Torrès Blanco en v. d. Wiel won alleen van Sola. Het eindrcsultaot was dat Holland verloor met 6 gewonnen partijen, 57 ontvangen treffers te gen 10 gewonnen partijen en 44 ontvangen tref fers. In de demi-finale is Holland geplaatst met zijn oude tegenstandster Frankrijk en het sterke Hongarije. Van Frankrijk werd reeds met 9—7 gewonnen, zoodat wij waarschijnlijk ons land !n de finale zullen zien strijden tegen vrijwel de sterkste amateur-sabelschermers. De Nederlandsche ploeg sabelschermers is er Maandag in de halve finale in geslaagd van Frankrijk te winnen en zioh met Tsjecho-Slo- wakije, Hongarije en Italië in de finale van dat tournooi te plaatsen. Nederland eindigt als num mer drie. Het landen-schermtournooi op sabel weid gis teren beëindigd. De resultaten van den dag der finales zijn 11 a 1 i N e d e r 1 a n d 97HongarijeTsje cho-Slowakije 11—5; NederlandTsje ch o-S 1 o w a k ij e 97; Italië—Hongarije 8—8 (Italië wint met 46 tegen 50 touchés)Italië Tsjecho-Slowakije 115 NederlandHon garije 2—14. De einduitslag luidtT. Italië, 2. Hongarije, 3. Nederland. He DE ROEIWEDSTRIJDEN. De Nederlandsche acht geslagen. De uitslagen van gisteren luiden als volgt Double scull. Eerste heat1. Amerika, 6 m. 34 s.2. Frankrijk, 6 m. 52 s.3. Hongarije. Tweede heat1. Zwitserland, 6 m. 56 s.2. Brazilië, 7 m. 4 s. Achtriemsgieken. Eerste heat1. Engeland, 6 m. 4 s.2. Frankrijk (Ilengte); 3. België, 4. Argentinië. Tweede heat1. Aiperika, 5 m. 5T.6 s.2. Canada, 6 m. 6.6 s.3. Nederland (op I lengte achter Canada). Derde heat1. Italië, 6 m. 6 s.2. Aus tralië, 6 m. 12 s.3. Spanje. WATERPOLO Nederland door Frankrijk geklopt. De verdere uitslagen van het \taterpolotour- nooi luiden ZwedenSpanje 90. Tsjecho-SlowakijeIerland 42. Kwartbeslissingen België—Hongarije 7—2. FrankrijkNederland 63. Bij de rust van laatstgenoemden wedstrijd was de stand nog gelijk 2—2. De doelpunten werden gemaakt door G. Bohlander (2) en Bok hoven (1). HET TENNISTOURNOOI. Gisteren werden de Olympische tenniswed strijden voortgezet. De uitslagen luiden Derde rondeWilliams (Am.) sL Macenauer (Tsjech) 6-2, 4-6, 3-6, 6-2, 6-1; Kerling (Hong.) sl. Aeschlimann (Zwits.) 4—6, 68, 7—5, 6—2, 63; Fukuda (Japan) sl. Timmer (Holland) 8-6, 6-4, 5-7, 6-4; Cochet (Fr.) sloeg Richardson (Zuid-Afr.) 5"—5, 6—4, 6—4; Kingscote (Eng.) sloeg Granholm (Finl.) 6—2, 60, 60; Borotra (Fr.) sl. Nielsen (Noorw.) 60, 6I, 62; Jacob Voor-Indië), sloeg Wil- liard (Austr.) 6-1, 6-2, 3-6, 3-6, 6-3; Washburn (Am), sloeg van Lennep (Holland) 2-6, 6-1, 6—1, 6-2; Washer (Belg.) sloeg Hunter (Am.) 2-6, 1-6, 6-2, 6-1, 6-4; Morpurgo (It.) sloeg Zerlandi (Griek.) 60, 6—2, 6—4; Gilbert (Eng.) sloeg Boyley (Austr.) 75, 9—7, 6—1; Harada (Japan) walk over. Spence (Zuid-Afri.) sloeg Woosnam (Eng.) 46, 10-8, 6-3, 3-6, 6-3, 2-6; Richards (Am.) sloeg Sleem (Indië) 8—6, 26, 64, 4—6, 6—2; Alonso (Sp.) sloeg Robson (Arg.) 7—9, 6-4, 6-3, 6—4. Gemengd dubbelspel. Eerste ronde Mrs. Covell en Godfree (Eng.) sl. Blairwhite en Ireland (Ierk) 62, 64; mej. Bouman en Timmer (Holland) slaan von Essen cn Werutegren (Zweden) 64, 64; De Bor- man en Halot (België) slaan Brehm en Techncr (Den.), 64, 62; Scaromanga en Zerlandi (Griek.) sl. Dahl en Langaard (Noorw.) 46, 6-2, 6-2. DE ZWEMWEDSTRIJDEN. Gistermorgen werden de Olympische zwem wedstrijden in het bassin van Tourelies voort gezet met de series 200 meter schoolslag voor heeren, waarvan de uitslagen linden: Eerste serie: 1. Skelton (Amerika) in 2 nu 56 s.; 2. Henning (Zweden) in 3 m. 2% s.; 3. Z. Iifkey (Hongarije), 5 m. 5% s. Tweede serie: 1. J. de Combe (België), 3 m. 2 s.; 2. Maw (Engeland), 3 m. 5 s.; 3. M. Sipos (Hongarije), 3 m. 9K s. Deze serie bracht een verrassing', aangezien Sipos, hoewel favoriet voor dit nummer zijnde, niet eens de halve finale bereikte. Derdè serie: I. Kirchbaum (Amerika), 3 m. I s.; 2. Piovaty (Tsjech.), 3 m. 10% s.; 3. Jo hansson (Zweden), 3 m. 12% s. Vierde serie: 1. R. Spint (Eng.), 3 m. 2% s.; 2. F. Hollosy (Hong.) 3 m. 6% s.; 3. H. Bou vier (Frankrijk), 3 m. 7% s.; 4. G. Moes (Hol land), 3 m. ïd% sec.; 5. E. Biach (Italië), 3 m. 26% s. De Franschman Bouvier was een der weinigen, waarop de Franschen hun hoop in dit nummer gevestigd hadden, zoodat dit voor hen een groote teleurstelling werd. 200 meter borstzwemmen: vijfde serie: 1. Linden (Zweden), 3 m. 3% s.; 2. Wyss (Zwits.), 3 m. 3% s.; 3. Uend (Nieuw-Zeel.), 3 ra, 9s. Morgen worden in dit nummer de demi finales gehouden, waarvoor gequalificeerd zijn: Shelton (Am.), Henning (Zweden), Bitskey (Hong.), (als snelste derde); verder De Combe (Belg.), Maw (Eng.), Kirchbaum (Am.), Pivaty (Tsjech.), Flint (Eng.), Hollony (Hong.), Wyss (Zwits.)( en Linden (Zweden). Finale 1500 meter: I. A. Charlton (Austra lië) in 20 m. 6% s.; (Charlton verbeterde met de zen tijd het wereldrecord met 65%, s.); 2. Arne Borg (Zweden), 20 m. 41 s.; 3. Beaurepaire (Austr.), 21 m. 48% s.; 4. Hatfield (Eng.); 5. Ta« Jaaski (Japan). komen de noodzakelijkheid inzien van een vreedzame, prompte oplossing van de huidige problemen. Ik kom hier met de hartgrondige overtuiging, dat de voornaamste vraagstukken voor het herstel van den Europeeschen vrede tengevolge van onze besprekingen te Londen een nieuwe faze in zullen gaan. Ik stel zeer de sympathieke houding van de bladen op prijs, die vertrouwen, dat de leidende staatslieden van de betrokken landen doen wat zij kunnen en dat het niet anders kan of ons gemeenschappelijk verlangen, dat van zoo overwegend belang is voor Europa en de gonsche wereld, zal worden verwezenlijkt. Wij verlangen allen, dat de on derhandelingen zoo kort mogelijk zullen duren, omdat wij allen wenschen, dat het plan-Dawes zoo spoedig mogelijk in werking zal treden. Ik ben Macdonald zeer dankbaar voor zijn klaar blijkelijk streven om de gerechtvaardigde ver langens en moeilijkheden van de Fransche re geering te begrijpen en tegemoet te komen." Na een gesprek met de Fransche afgevaardig den is Reuters correspondent tot de overtui- ging gekomen, dat Frankrijk in geen enkel op zicht bij de andere landen ten achter staat in het verlangen om Duitschland het vervullen van zijn verplichtingen zoo weinig moeilijk te maken als mogelijk is. DE SINGAPORE-BASIS EN HET STANDPUNT DER REGEERING. B e r 1 ij n, 15 Juli. (V. D.) Naar uit Londen wordt gemeld heeft Lord Haldane Chelmsford in het Engelsche Lagerhuis verklaard, dat de Engelsche regeering geen aanleiding heeft om inzake den vlootbasis te Singapore van het een maal ingenomen standpunt af te wijken. WEMBLE7 VERLENGD TOT HET VOLGENDE JAAR? De prins van Wales (die voorzitter is van het tentoonstellingsbestuur) heeft gisteren te ken nen gegeven, dat hij er een voorstander van is, dat de tentoonstelling te Wembley ook het vol gende jaar geopend zou zijn. (Hbld.) Londen, 15 Juli. (V. D.) In het Lager huis zeido de directeur-generaal der posterijen heden namiddag, dat de momenteel beschikbare Een spoedige minnelijke schikking. B e r 1 ij n, 15 Juli. Op het Duitsch-Russi- sche conflict naar aanleiding van de huiszoe king in de handelsafdecling van de Russische legatie te Berlijn, is thans een Russisch-Duitsch conflict gevolgd. Het Hbld. deelt ons hiervan het volgende mede Op 6 Juli j.l. wilde een ambtenaar van de Russische politieke politie te Moskou een tot de Duitsche legatie behoorend gebouw, in oipdracht van de huurcommissie, in beslag nemen. Men protesteerde hiertegen energiek en wees er den ambtenaar op, dat de woning ex-territoriaal was. De man liet zich echter niet overtuigen en was er eerst na een heftige uiteenzetting toe te bewegen het huis te verlaten. De Duitsche am bassadeur te Moskou, graaf Brockdorff-Rantzau, zond onmiddellijk een protestnota aan de Rus sische regeering, die haar leedwezen over het voorgevallene uitsprak en den ambassadeur meedeelde, dat de betrokken ambtenaar crear- resteerd was en gestraft zou worden. MEXICO. DE GEZANT DER V. S. IN MSXICO. Mexico-stad, 16 Juli. (N; T. A. Draad loos). Ch. B. Warren, de Amerikaansche gezant te Mexico heeft het voornemen te kennen ge- g-even, zijn taak neer te leggen. EEN HANDSCHRIFT VAN COLUMBUS. Mexicostad, 16 Juli, N. T. A. Draad loos). Volgens de bladen is alhier een oor spronkelijk handschrift van Christophorus Co lumbus ontdekt, waarin bizonderheden omtrent zijn Rijk vermeld worden. De overheden zijn bezig het document te bestudeeren. BRAZILIË. DE OPSTAND IN BRAZILIË. Montevideo, 15 Juli. (B. T. A.) Vol gens de jongste inlichtingen uit St. Paul is al daar een militair bewind gevormd met steun van de burgerij. Het militair bewind verklaart te strijden tegen de fouten van het huidig regee- ringsstelsel zonder persoonlijke veeten en zon der persoonlijke eerzucht

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 2