zal 2 SEPTEMBER "sportnieuws" stadsnieuws. UIT DEN OMTREK. Bericht. KOLONIËN. Adverfentiên TANDARTS MINK SCHOL de praktijk weer hervatten MELKZAAK IE KOOP. Keuringsdienst van vee en vlessch. Hulp en toezicht studie Openbare aanbesteding HET AUTOBUS-ONGELUK BIJ HEINO. Dè oorzaak. Volgens een onderzoek, ingesteld door de beide keurmeesters voor de autobussen in Overijssel en den inspecteur voor het vervoer, moet het ongeluk zijn te wijten aan het fejt, dat bij het bijvullen van benzine of bij het be palen van den inhoud van het benzinereservoir van vuur, waarschijnlijk lucifers, is gebruik gemaakt. Bij het justitioneel en deskundig onderzoek na de ramp werd een leege benzinebus in de sloot gevonden nabij de plaats van het onheil, en de sluitschroef van het benzinereservoir voor in de autobus. Daar gebleken is, dat de ontploffing niet kon zijn ontstaan in het leege reservoir of geleiding, wordt verondersteld, dat wegens gebrek aan benzine de autobus was gaan stilstaan. Do bestuurder zou vervolgens, voorgelicht door een lucifer, het reservoir heb ben willen vullen, waarbij door aanraking met vuur de naast hem staande bus benzine met een ontploffing in brand is gevlogen. De vlam men zouden den bestuurder in het gezicht ge slagen zijn en zich ook hebben medegedeeld aan de overige inzittenden in de bus. De chauf feur moet toen de brandende bus benzine van zich hebben afgegooid, de sloot in. De bestuurder, diens broer en Brouwer ont kennen, dat de toedracht van het gebeurde overeenkomt met bovenstaande schets. Zij verklaren, dat de auto tegelijk met de explosie was gaan stil staan. De 7 landbou wers, die met hun fietslantaarns do auto had den belicht, verklaren evenwel dat de autobus stil stond, toen zij kwamen, en dat daarna eerst de ontploffing plaats had. Het parket zal later 8e licht en zwaar ge wonde inzittenden nog in verhoor nemen. Om half vier Woensdagmiddag werd de chauffeur. Jan Doevelaar, wiens gezicht tot aan het voorhoofd is omzwachteld, voor den offi cier van justitie geleid. Het verhoor duurde ruim een uur. Uit het verdere onderzoek is gebleken, dot het portier van buiten wel met een stceksleutel was gesloten, doch aan de binnenzijde was een kleine handle aangebracht, waarmee men de deur had kunnen openen. Dit was het eenigste redmiddel geweest, doch. bleef door de ver warring, onwetendheid en de geestesveibijstc- ring der wanhopig geworden inzittenden on gebruikt. De toestand der twee zwaar gewonden was Donderdagmiddag wat Willem Bannink betreft zeer ernstig, doch van Tonia Hageman iets beter. zetmateriaal. Bij het onderzoek door de politic werden aangehouden twee typografen, in be trekking bij den drukker. Het gestolene werd gevonden, verborgen in een kost, staande op de gemeenschappelijke kamer. Een der verdachten heeft reeds een vol ledige bekentenis afgelegd. EEN NEDERLANDSCH VAARTUIG GEZONKEN. Vijf dooclen. Het B. T. A. seint uit Luik De Nederlandschc praam Noordster is door een plotselinge zwenking uit den koers geraakt en op een andere boot geloopen. De praam werd middendoor gesneden. Vijf personen zijn verdronken. KORTE BERICHTEN. Brutale aanranding. Een artist heeft aan de politie te Amsterdam kennis gegeven, dat hij Woensdagavond onge veer half elf in de Plantage Middellaan, hoek Plantage Parklaan, werd aangesproken door een hem onbekend persoon, die hem den weg vroeg. Terwijl hij antwoordde, werd hij plotseling door dezen persoon vastgegrepen, waèrna nog drie mannen naderbij kwamen. Deze haalden een gouden zegelring van zijn linkerhand en een gouden trouwring van zijn rechterhand, waarna zij zijn portemonnaie uit zijn broekzak haalden; hieruit vermist hij thans 2.12. Vervolgens verdwenen zij in de richting Plantage Muider- gracht. Vulsche munters. Woensdag 2ijn door de centrale recherche in do Oppert te Rotterdam aangehouden twee mannen, die poogden valsche zilveren rijks daalders uit te geven. Een van hen bleek in het bezit te zijn van cenige valsche exemplaren die in beslag ge nomen zijn. Van verschillende winkeliers te Rot terdam waren de laatste dagen berichten bin nen gekomen over bedoelde mannen, waar door een nauwkeurig signalement weid ver- kregent Toen beiden werden aangehouden ble ken zij genaamd te zijn J. W. en A. v. H. Ten huize van J. W., wonende Eleonorastroat, wer den de bcnoodigdheden voor het vervaardigen, nJ. metaal, gips, vijlen, enz. in beslag geno men. Beiden zijn in verzekerde bewaring ge steld Rijden met verblindend licht. De politie te Vlissingen had eenigen tijd ge leden autobestuurders, die niet verblindend licht in de kom der gemeente reden, verbah- seerd, doch de kantonrechter te Middelburg ontsloeg hen van rechtsvervolging. Na ingekomen klachten en gepleegd overleg lusschen politie en justitie, zijn thans opnieuw meerdere autobestuurders deswege verbali- seerd, ten deelc in tegenwoordigheid van den kantonrechter en den ambtenaar van het O. M. Windhoos. Men meldt uit Brielle d.d. 27 Aug. aan de Msb» In den polder Rugge alhier woedde heden nacht een windhoos. Een watermolentje werd van zijn plaats opgenomen en neergesmakt op een stuk weiland, tientallen meters verder. Van een huis aan den Straatweg zijn de vor sten van het dak afgerukt. In de gemeenten Vierpolders, Nieuwersluis en Heenvliet werden de veldvruchten van hef land opgenomen en een eind verder neergeworpen. Een verongelukte luchtballon. Op geringe hoogte zweefde Woensdagmid dag te kwart na twaalf uur een luchtballon verkleinde cop ie van dien van Van Pot turn boven de Heerestraat en verder over den Hee- re-binnensingel te Groningen, schrijft de „Prov. Gron. Crt." Aller oogen richtten zich naar dat wonderlijke ei-vormige ding, dat zonder be stuurder zacht wiegelend voort-danste door de hieht. Uit het tuitje onderaan kwam een rook- fuiltje. Het ballonnetje zakte, zakte onrustba rend, tot het strandde op een topgevel aan een j huis aan het Zuiderdiep. Er kwam een flink gat in, de laatste rookwolkjes stegen op, waarna de ballon naar beneden kwam fladderen als een uitgespreide krant. Vele armen vingen hem op. Van waar was het verongelukte ding geko men Diefstal van zetmateriaal. NEDERLANDSCHE JAARBEURS Utrecht. Wij ontvingen een exemplaar van de re- clame-Dlaat, die door het secretariaat van de Tide Nederlandschc Jaatbeurs dit jaar wordt uitgegeven. Deze sprekende plant, die ontworpen is door den heer Jac. Jongcrt uit Rotterdam is uit gevoerd in vijf kleuren. Het hoofdmotief is een krachtige mansfiguur, den arbeid voorstellende die op zijn schouder een korenschoof draagt. De zijkanten zijn gedrukt in de kleuren der nationale vlag, - rood, wit en blauw, terwijl de boven en onderzijde is ingenomen door de woorden „Elfde Jaarbeurs 9 t.m. 18 Sept. Utrecht. OUD-KATHOLIEKE KERK. De 4c Alg. Synode. De (vierde) olgemeene synode der oud- katholieke kerk van Nederland zal den 14 October worden gehouden te Utrecht. Behalve de gewone, jaarlijks terugkeerende zaken zul len o.a. worden behandeld een ontwerpregle- ment op de armbesturen en een ontwerp ge meentelijk kiesreglement. De wijding van den verkozen bisschop der oud-katholieke kerk in Tschecho-Slowakije, mgr. Paschek van Warnsdorf, zal in afwij king van een vroeger bericht niet te Utrecht, moor te Bern plaats hebben, en wel den 14 September, tegelijk met de consecratie van dr. Küry tot bisschop der Zwitsersche oud-katho lieke kerk. Met deze wijdingen zal een inter nationale bisschopsconferentie verbonden zijn, waaraan voor Nederland ook zal worden deel genomen door den bisschop van Haarlem, mgr. H T. J van Vlijmen. ZWEMWEDSTRIJDEN. Naar wij vernemen bestaat er voor de wed strijden op morgen vrij groote belangstelling. Voor de 2 K.M. hebben o.a. ook ingeschreven Roel en Kit van Senus, waarvan de laatste de onlangs gehouden „Travcrséc de Bruxel- les" zoo uitstekend heeft gezwommen. De Amersfoortsche afstandzwemipers zullen na tuurlijk allen deelnemen, zoodat het nog een harden strijd om den l*?ker zal worden. Ook hel nummer reddingszwemmen, waar voor de Amersf. Reddingsbrigade een beker heeft beschikbaar gesteld, vindt veel belang stelling. Onder de ingeschreven brigades tref fen we o.a. aan de Amersfoortsche R. B., de Utr. R. B., de Haarl. R. B. en de Goudsche R. B. Verder krijgen we de polo wedstrijden, waar op we gisteren reeds wezen en des avonds den feestavond. Voor A.Z. en P.C. een drukke dag, maar de ijverige bestuurders zijn al tijden druk fn de weer om alles goed te doen slagen en we mogen er van verzekerd zijn, dat dit dan ook zal gebeuren L. Z. C.-A.Z. EN P.C. 3-1. Het eerste zevental von A.Z. en P.C. trok gisterenavond met 2 invallers naar Leiden, om voor het kampioenschap te spelen tegen L.Z.C. De temperatuur van het water was 62 gra den, hetgeen nogal meeviel in vergelijking van de Amersfoortsche temperatuur. Aon beide zij den werd goed spel gegeven, tnaar de Lei- denanrs bleken het sterkst. Van A.Z. en P.C. kreeg alleen Klebei gelegenheid te doelpun ten, waartegenover Leiden drie goals wist te stellen 2 K. M.-wedstrijcI. Omtrent dezen wedstrijd vernemen wij nog, dat ingeschreven hebben 6 dames, waaronder onze stadgenooten Marie Vierdag cn Ali de Haan: 24 heeren. waaronder dc heeren H.. P. van Hasel.cn, R. C. van Senus (U. Z. C.), A. C. van Senus (Maas) on C. H. F. Bartelsman. De laatste twee deden mede aan de Traver- sée de Bruxelles. Bovendien zijn er 5 veteranen. Het aantal inschrijvingen zal zeer waarschijnlijk in den loop van den dag nog wel gestegen zijn. Voor het redding zwemmen zijn uit Amers foort ingeschreven de heerenH. P. van Hase- len, S. v. Haselen, H. Jordensc en A. Klasser. PAARDEN. Bij het te Zelhem gehouden concours-hip- pique was dc uitslag van het springconcours als volgt le prijs ritm. C. H. Labouchère, Amersf ooit; 2e prijs luit. baion Sirtema van Grovestins, Deventer; 3e prijs luit. J. Porthci- ne, Arnhem 4e prijs luit. Mauger Cats, De venter; eerv. vermelding kapt. G. Dekker, Ede. bliek is op de Utrechtsche weg, de tweede zij weg rechts na de Da am Fockemalaon, tusschcn kilomctcrpaal 88 cn 87, bij „Kraoyenhorst". EVANG. LUTH. KERK. In do Evang. Luth. Kerk zal a.s. Zondagoch tend de dienst vervuld worden door Dr. H. J. Toxopeüs, Evang. Luth. Predikant in de ge combineerde gemeenten Breda, 's-Hertogen- bosch cn Heusden. NOTARIEEL EXAMEN. Voor het tweede gedeelte van het notarieel examen slaagde onze stadgenoot mr. J. A. Bremcr. OVERLEDEN VROUWEN-'VAN BETEEKENIS. Betsy van Bcrkel Christine de Bosch Kemper. In do rubriek „Nederlandsche Vrouwen van Bcteekenis, overleden tusschen 31 Maart cn 1 Aug. 1924", schetst het Maandbulletin van het Nat. Bureau voor Vrouwenarbeid twee vrou wen, de eene tamelijk jong, de andere op hoo- gen leeftijd overleden, die beiden wellicht niet In zoo ruimen kring bekend waren, maar wier verdiensten niettemin recht hebben op olge meene erkenning. De eene is Betsy van Berkel. De andere was de jongste zuster van de zoo bekende Jeltjc de Bosch Kemper, Christine de Bosch Kemper, die op 84-jarigcn leeftijd is overleden. Zij is de eerste geweest om de nieu we denkbeelden omtrent meisjesopvoeding en voorbereiding voor een beroep practisch toe to passen. Over haar zegt 'het Maandbulletin „Nadat Frederiko Bremer's geschriften het verlangen naar volle pcrsoonsontwikkeling in haar hadden gewekt, reisde zij in 1866, 26 jaar oud, en niet zonder moeite (o gelukkig veranderde tijden!) van haar vader dc beschik king hebbende verkregen over haar moeders erfdeel, naar Gcnève, waar zij wij hcrhulen de woorden uit Johanna W. A. Naber's mooie herdenking in het Hbld. van 17 Mei 1.!. „on der leiding van voortreffelijke leermeesters zich den haar aangeboren aanleg tot opvoeden cn onderwijzen bewust werd." Eerst ten huize van haar vader, daarna in het groote huis aon de Snouckaertlaan te Amersfoort, waar zij ook in ruste is blijven wonen, heeft zij onvermogende meisjes uit dc hoogere kringen, in clubjes van 5, opgevoed en bekwaamd voor een gesalarieerden werkkring; aanvankelijk als onderwijzeres of borduurster, daarna geleidelijk ook in andere betrekkingen, die in verloop van tijd ten onzent voor meisjes werden opengesteld. Freule Christina heeft tot de eersten hier te lande behoord, die de beteekenis van beroeps vorming en -uitoefening, evenals van financi- eele onafhankelijkheid, voor de vrouw hebben beseft. Zonder subsidie of geldelijken steun van par ticulieren, zonder eenig diploma bovendien, uitsluitend woekerend met eigen vermogen en eigen door stoere inspanning ontwikkelde ta lenten, heeft zij tal van onbemiddelde meisjes in 1905, toen haar Amersfoortsche „school" 25 jaar bestond, waren het,jer reeds over de 100 in staat gesteld, haar leven op te voe ren lot een vol-woardig menschenleven. En zelve mocht zij in het vervullen van die tayk haar volle bevrediging vinden. ORGELBESPELING. In de St. Joriskcrk. Op Donderdag 4 September a.s. zal in de St. Joriskerk wederom een orgelconcert plaats hebben, aanvangende 8 uur. Het orgel zal be speeld worden door den heer A. J. C. Mooy, terwijl mevrouw J. B. MooyMolenaar cenige liederen zal zingen. kwamen bleek ons dat het vuur genesteld was in den nok van het dak, daar, waar de schoor steen door het dak gaat Men vertelde, dat cr den geheelcn dag reeds iets aan den schoor steen niet in orde was, doch vuur had men niet kunnen ontdekken. Doch gisteravond liet het zich in den beginne vrij ernstig aanzien. Het mostickc dak, bedekt met teer cn asphalt vorm de een gTetig voedsel voor de vlammen. Voor dat de slangenwagen der politie aanwezig was, wist mtn door ervoor te zorgen dut geen lucht kon toetreden, te bewerken, dat do vlammen niet naar buiten sloegen. Inmiddels was de slangenwogen der politic gearriveerd tn kon spoedig het vuur met een straal op de waterleiding worden aangetast Het was echter noodig een groot gedeelte van het dak weg te breken, aangezien hef vuur zich over een grooten afstand onder 't dak had ver spreid. Na korten tijd was het gevaar echter geweken, terwijl het intusschen aangekomen brandwcermatericel geen dienst behoefde to doen. Op het terrein van den brand waren o.m. aanwezig de heer Losekoot, inspecteur van po litie, de heer Beenhakker, directeur van den rei nigingsdienst e.a-, terwijl het blusschingswerk onder leiding stond vnn de brandmeesters Van Hncrurn, Massa en Blok. Aon het einde van dit verslag moet ons noc een opmerking uit de pen. Gisteravond bleek het n.l. weer eens duidelijk hoe hoog noodig het is, dof de politie de beschikking krijgt over een vlugger middel van vervoer voor slongenaon- voer en brandweer-materiaal. Gisteravond moest de polilie-slangcnwagen door twee agen ten gereden worden van het politiebureau in de Utrechtschestraot naar het terrein vnn don brand, waarmede een klein half uur gemoeid was. Had het vuur doorgezet, we zeiden reeds dat de brand zich aanvankelijk vrij ern stig deed aanzien dan zou een groot ge deelte van het Retraitehuis reeds een prooi dei vlammen geworden zijn, vóórdat het brandweer- materiaal aanwezig was. Het wordt toch hoog nijd, dat aan een dergeliiken „dorpschen" toe stand een einde komt. Het gaat tcnslote niet aan om altijd maar te denken, „liet is goed of geloopen", doch gisteren had het heel weinig gescheeld, of het was niet goed afgcloopen. Daarom is een kleine motorspuit of een klei ne auto voor het vervoer van het eerste brand- weermateriool voer deze gemeente met haar uitgebreide buitenwijken heusch geen overbo dige luxe. De bioscoop dag-. Zondag- MAANDAG 1 SEPTEMBER A.S. ZAL IN VERBAND MET DE VIERING VAN DEN KONINGINNEDAG HET AMERSFCORTSCH DAGBLAD NIE" VERSCHIJNEN. ONZE BUREAUX ZULLEN DIEN DAG NA 13 UUR GESLOTEN ZIJN. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter algemecne kennis, dat de bureaux der gemeente-secretarie op Maandag 1 Sep tember a.s. in verband met de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin, voor het publiek gesloten zullen zijn. Amersfoort, 29 Augustus 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, J. RAARS, (lc. S.) N. VELS HE/N, (lc. B.). DE PARADE. De toegang voor het publiek. Zooals wij reeds mededeelden wordt de parade Een boekdrukker te Zandvoort vermiste uit op 1 September a.s. gehouden op het ten-ein brand was ontstaan in het RetTaite-Huis bij de zijn drukkerij voor een waarde van 200 aan bij dc Vlasakkers, De toegang voor het pu-, halte dc Vlasakkers. Toen wij ter plaatse aan- UITGAAN. Bioscoop Amicitia. i „Amicitia" vertoont Zuter- cn Maandagavond als hoofd nummer een drama in 7 acten, getiteld „Sex". (Het Spinneweb). Deze rolprent geeft weer het leven van een cabaret-artiste uit een der be kende naclit-ctoblissementcn in New-York met al het lief en leed wat daaraan is verbonden. De afwerking van de film laat niets te wen- schen over. Dc beelden zijn mooi scherp, terwijl de rollen in goede handen blijken tc ziin. De entourage is geheel in overeenstem ming en in stijl met den inhoud van de film, zoodat Ivet geheel we] te aanschouwen is. Pas sages die aanstoot geven hoe licht kan zoo iets in een dergelijke film niet voorkomen hebben wij niet kunnen ontdekken. Het bij programma bevat, zooals gewoonlijk eeri „Journaal", waarbij we melding maken van een reeks mooie opnamen uit Breda, verder een „Dameskroniek", (o.a. het vervaardigen van handtaschjes), en een mooie natuuropna me uit California. Tenslotte nog een aardige klucht, <le één-acter „Huisbaas, pas op je duiten 1" NIEUW AMERSF. ZIEKENFONDS. Bestaat 25 jaar. A.s. Maandag zal het de de dog zijn waarop het Nieuw Amersfoortsch Ziekenfonds 25 jaar bestaat. Tevens zal dan de heer A. ter Beek 25 jaren als bode aan deze instelling verbon den zijn ONGELUK MET DOODEL1JKEN AFLOOP. Bij een militaire nachtoefenmg. Bij een nachtelijke oefening onder de ge meente Leusden is de milicien A gedood. Het ongeluk had plaats doordat de milicien S., die op post stond, een schot met losse patroon, op Iden aankomenden milicien A. loste, van zoo korten afstand, dat de houten kogel geen ge legenheid kreeg om te versplinteren. Het on geluk moet als een daad van verregaande on nadenkendheid beschouwd worden. Daar gisteren ons de meest verschillende geruchten bereikten, hebben wij eerst ter of- ficieele plaatse inlichtingen ingewonnen. SCHOORSTEENBRAND. Die zich in het begin ernstig liet aanzien. Gisteravond te ongeveer half acht werd de politie gewaarschuwd, dat er ccn begin van Luchtige Liedjes. Mars. AGENDA. Dagelijks: Openbare Leeszaal cn Bibliotheek Muur- huizen 9. R. IC. Openbare Leeszaal cn bibliotheek, Leeszaal Handelsregister, Arnhemschcw. 23. Theosofische Bibliotheek, Laantjo 3. Zaterdag, Zondag, Maandag, Amicitia: Bi oscoop. Zaterdag, Zondag, Maandag, De Arend-Bi oscoop. 30 Augustus. De Valk. Feestavond A. Z. cn P. C. 23 en 21 September. Dc Valk. Feestavond 21ste Middenstandscongres. 21 cn 25 September. Amicitia. 21ste Mid den.standscongres. 5 October. De Valk. Uitvoering „Dc Stem des Volks." BURGERLIJKE STAND. Geboren Dina Johannu, d. v. Gijsbcrt vnn den Twcel en Apolonia Pctronella Maria Eek- hout. Ludwig, z. v. Ludwig Krabshuis en Elisabeth Maria van den B'erg. Ondertrouwd Jacobus Hendrik Bergman cn Wijntje Nij%*eldt. Cornelis Johannes Spijker en Geertrui Elisa beth Krijnen. Piet Hein van Doorn en Cornelia Loblans. Johannes van der Linden cn Barbara Snij ders. Lodewijk Lablans en Antonia Johanna van den Bos. Barthus van Wei-ven en Johunno Hcndrika van der Wijs. Bnrtele Roelof ten Hoeve en Laurenza Jo hanna Schinkel. Hendrikus Johannes Kastermans cn Adriana Kraan. Reginus Tiemessen en Maria Anno Wolffen- buttel. Wilhelm Leonhardt van Gelder cn Mathilda Cornelia Jacoba Cornelissen. Evert. Vis en Johanna Boatjé. Getrouwd Gerrit Alydanus Rebel en Anna Cathnrina Verbeek. Beste, brave Marsineezen, Tc Zit hier voor m'n sointocstel. Neem me alsjeblieft niet kwalijk Dat ik jullie even bel. Ju, hallo, je spreekt met Aarde Zie j' ons aan den hemel staan Zitten jullie ook tc turen Of er menschcn hier bestaan Weet je wel, dot Mars bij ons is Zooveel nis de oorlogsgod? Moet je dóur nu zoo om lachen Waarom vin-je dat zoo zot O I... noemen ze door bij jullie Aarde; god van d' oorlog, Mars? Ny, ze hebben wel gelijk, want Men zit hier elkaar vaak dwars. Zeg, hebben we goed gekeken Dat er op jullie planeet Allemaal kanalen loopen. Of hoe dat bij jullie heet Onzin, zeg je O, zijn dat do Rails van jullie Marssche trein. Mag Tc misschien ook even weten Wat die zwarte vlekken zijn? Hè... wat zeg je, zie jo bij ons Nu die zwarte vlekken ook En was dat 'n paar jaar geleden Alles vuur en alles rook Ju, dat was de wereldoorlog. Zeker, Mars, een reuzenstrijd. Heb jullie ook rijwiclplantjcs En 'n opnrten zomertijd Hè... wat zei je? Spreek wat luider... Wat is dèt nu voor gerucht Ch... ch... Zipp I... nou hoor ik niets meer. Er is storing in dc lucht. PIMMY. Oost-Indië. DE INDISCHE GEDISTILLEERD- ACCIJNS. Dc Indische regeering heeft, volgens bericht van den redacteur te Batavia van het Soer. Hbl. een modus gevonden, om spoedig over te gaan tot verlaging vee den accijns op gedistil leerd, zonder te. wachten op de ratificatie van het verdrag met Duitschland. TIJGERS TE BANDOENG. De „Indische Telegraaf" meldde dat op het erf van de familie Dc Stigter aan den Dago- weg tc Bandoeng", de heer des huizes, die in don nacht te voren reeds onrood bespeurde, des nachts, toen hij weder geruisch hoorde cn met een revolver gewapend, de blinden voor het room, waarvoor hij stond, opensmeet, een geweldigen koningstijger voor zich zag. Snel de luiken sluitend begaf hij zich naar de bad kamer, vanwaar hij door een klein raampje den tijger observeerde. Tóen het dier zich blijkbaar aan de kippen in de hoenderhokken te goed wilde doen loslte de heer De Stigter een schot waarop de tijger, een tweede schot niet afwach tend, met groote sprongen in de naburige so- wnks verdween. Het genoemde blad meldde, dat -herhaaldelijk berichten omtrent tijgers in dc buurt van Dogo het bereikten. Telefonisch Weerberioht. Noor waarneming in den morgen van heden. Hoogste stand 764.3 te München. I..-logste stond: 747.4 te Thorshovn. Verwachting tot den avond van 30 Aug.: Meest matige Z. tot Z.W. wind, zwoor be wolkt met tijdelijke opklaring* waarschijnlijk regenbuien, iets warmer. WISSEL K O K Its E X. Oft. Not. NT©I. Oft. Not. 28 Aug. 29 Aug.'24 12 uur. London 11.59 11.59* Berlijn0.61»/» 0.61»/» P .trijs13 95 14.02* Bruise!12.90 12.95 7wifserland48 47J 48.70 Weenen 0.f6j 0.36* i) Kopenhagen 41.70 41.95 Cliri-lianirt 35.70 35.70 Stockholm G8.65 68.70 New-York2.58»/. 2.58»/. i Per 10. C0». Algemeenc kennisgeving. Heclen overleed na een langdurig lijden, onze innig geliefde Eelitge- nootc, Moeder, Behuwd- cn Grootmoeder in den ouderdom van 61 jaar. Ocgsügeest: TIL SANDERS. Leiden: A. W. SANDERS. M. N. SANDERS— STITT en kinderen. Ocgstgeest. 28 Augustus 1924. Ju li an a laan 6. Op verzoek van de over ledene geen bloemen. Bezoeken van Rouwbe klag kunnen niet wor den afgewacht. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Zaterdag 30 Augustus te 3.30 on de begraafplaats „RHIJNHOF Omzet 350 Liter per week. Te bevragen onder No. 4613 VALKHOFFS Boekh. (Y. O. DE JONG). VERLOREN een zw. lederen portefeuille. Inhoud voor den vinder waardeloos. Tegen hooge belooninig te rug te bezorgen, Job. van 01- denb. laan 1. De Directeur van den Keu ringsdienst van vee en vleesch Amersfoort, brengt ter kennis van belanghebben den, dat op Maandag 1 Sep- teber a.s. genoemde dienst slechts geopend zal z.ijn des n.m. van 23 uur, ter keu ring van levend vee en inge voerd vleesch. De Directeur v. d. Gem. Keuringsdienst, .W. H. VAN HASELEN. aangeboden aan leerlingen II. B. S. of M. U. L. O. Brieven No. 4617 VALK HOFFS Boekh. (Y. O. DE TONG). Dc Commandant I R. II. zal op MAANDAG 15 SEPTEM BER ajs. dos middags te 12 uur op zijn bureel in de Ka zerne Bereden Wapens eene houden van benoodigd hooi, stroo en tnrlstrooisel voor de paardan in het garnizoen, welke van 1 November 1924 tan. 31 October 1925 alhier aanwezig zullen zijn. Bij wijze van proef zal dit maal dc levering worden aan besteed, zoowel: a. voor de behoefte geduren de het tijdvak van 1 No vember 1924 t.m. 31 .Ja nuari 1925 (3 maanden); als b. voor de behoefte geduren de het tijdvak van 1 No vember 1924 t.m. 31 Octo ber 1925 (één jaar). Nadere inlichtingen tc he komen ton bureele bovenge noemd op werkdagen van 8— 12 en van 25 uur. Voor het afhalen van hooi, stroo van bet, magazijn naar de kazerne worden rijksvoer tuigen beschikbaar gestold. De Luitenant-Kolonel o. 1. dc lig. Ritmeester- adludant, P, G L. BLOM.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 3