Brandweer-vertoonlng op het ÏJsclubterrein. Hierboven een overzicht tijdens de apotheose van de Brandweer op het ÏJsclubterrein te Amsterdam. De Koningin sloeg dit schouwspel met belangstelling gade. En met haar vele duizenden toeschouwers. M. W. Petri t. Op 71-Jarigen leeftijd overleed te Utrecht de toonkunstenaar M. W. Petri; een leerling o.a. van Richard Hol; eerelid van de Ned. Tooonkunstenaars Ver.; oprichter van ettelijke muziekscholen. Hoe primitief het voorheen ging. Een voorstelling op de Westermarkt van het blusschen van een brand in den ouden tijd. Het water werd met emmers die van hand tot hand gingen, in het brandende huis geworpen. De Koningin bij de Brandweer. Zaterdag is de Koningin op het ÏJsclubterrein te Amsterdam getuige geweest van de Brandweer-demonstraties. Wij kiekten onze vorstin, juist terwijl commandant Gordijn haar het een en ander daarvan vertelde. Wij kiekten het clubgebouw van de Amstel eenige dagen geleden. Het is de laatste jaren aanmerkelijk uitgebreid: het terras biedt ruim gelegenheid voor feegten. Links op de foto de haventjes voor motorbooten, waarvan de Amstel er thans heel wat herbergt. Uit Amstels prille Jeugd. Alleen de oudere Amsterdammers weten het nog, dat de roeivereeniging de Amstel huisdeonder de Hooge Sluis. Men ziet hier.een oude Amstel-vier (in een inrigged boot} vlak vóór den boog die als clubhuis fungeert. De nieuwe spoorbrug bij Gulpen. De eerste pijler van de in aanleg zijnde 600 m. lange spoorbrug bij Gulpen is geplaatst. In het achter gedeelte van de kraan deed een 12 m. lang bruggedeel dienst als tegenwicht bij het opheffen van den pijler. De elfde Nederiandsche Jaarbeurs. Wij geven hierboven een afbeelding van den ingang op het Vreeburg. Veetentoonstelling In den Haag. Woensdag is in den Haag een veetentoonstelling gehouden van de Holl. Mij. voor Landbouw en Veeteelt. Hierboven een Texelsch ram, prijswinnaar in de afdeeling rammen. Wat de regen vernielt De meer dan overdadige regenval doet veel kwaad aan te velde staand gewas. Maar nog meer aan het koren, dat te lang in schooven op den akker gestaan heeft. Zie deze tarwe aan wier korrels dientengevolge groene loten schieten, waardoor de tarwe volkomen verloren gaat.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 8