FIRMA OOSTERVE NICOLA WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN I Zn. Opening Najaars Seizoen STADSNIEUWS. SCHILLETJE BINNENLAND. VERTEGEN WOORDIGT HAAGSCHE BESCTOIT. Gewas 1920 Raymond Macau F 1.-— F. 40.— Gewas 1920 St. Emilion F 1.40 F 56.-- Dames- Bakfisch- en Kindermantels MODERNE Stoffen APARTE modellen VOORDEELIGE PRIJZEN MANTELMAGAZIJN „DE ADELAAR" AMERSFOORTSCH DAGBLAD Kloosterbalsem SPORTNIEUWS asss UTR. STRAAT 17 Gevestigd 1878 TELEFOON 14-5 BIJZONDER AANBEVOLEN Per flesch: Per Anker hoofdzaak zal toch wel zijn, de lust om te la ten zien, wat in landstormverband aan licha melijke oefening wordt gedaan. De verschil lende wedstrijden, welke op het programma staan beloven heel wat afwisseling en vooral jongelui, die in de termen vallen deel uit te maken von dit vooroefen-instituut raden wo aan eens een kijkje te gaan nemen. AFD Advertentie Bureau Arnhemscbe Poortwal 2a. Tel. 513 Plaatsing van advertentiesin alle bladen zonder prijsverhooging B Likeur van bijzonder fijne samenstelling p. fl. f 3.4o i- S. H. MASSA De venijnige steken van Spit in den TUg overvallen U onverwachts. Grijp dadelijk naar Akkers Klooster balsem, welke tot diep in dc weefsels doordringt, de pijn stilt, ophoopendc ziektestoffen doet verdwijnen, snel cn grondig geneest. verdrijft de pijn tijds konden worden ontruimd. Het ergst wer den de fabrieken op het Wasilefski-eiland ge teisterd, waar de derde electrische centrale, do hoofdwater leiding, een deel van de telegr a af leiding, de diergaarde, een paar schouwbur gen en ook een deel van de in dc pokhuizen opgeslagen goederen waterschade kregen. Van de zestig biritenlandsche schepen in de haven kreeg slechts een Duitsch s.s. schade, door dien het op den oever liep. De bevolking be waart zijn kalmte. CHINA. 5 DE BURGEROORLOG. Een nota der buitenlandsche delegaties. Peking, 2 5 Sept. (R.) De buitenlandsche legaties te Peking hebben aan den minister van buitenlandsche zaken aldaar en ook aan Tsjangtsolin een nota doen toekomen, waarin z'j zeggen, dat ofschoon zij geenszins voor nemens zijn zich in de vijandelijkheden te mengen zij het bombardeeren van niet ver strekte steden en dorpen afkeuren en dat zij indien er buitenlanders mochten worden ge dood of eigendommen van buitenlanders moch ten worden vernield dc autoriteiten, die zul ke beschietingen hebben bevolen, daarvoor aansprakelijk zullen houden. Verbod van wapenuitvoer uit Canada. B e r 1 ij n, 2 5 Sept. (N. T. 'A. Draadloos). De Canadeesche regeering heeft de autoritei ten instructie gegeven elk transport van wa pens en munitie naar China te verhinderen. >1 Toch interventie der mogendheden? B e r 1 ij n2 5 Sept. (V. D.) Volgens een alhier ontvangen bericht hebben do groote mo gendheden tot interventie besloten in den Chi- neeschon burgerstrijd. VEREENIGDE STATEN. DE TOEPASSING DER DRANKWET. Een rechtskwestie. N e W-Y ork, 25 Sept. (R.) Een scheeps- offiderenbond maakte een rechtzaak aanhan gig, waarin de rechtsgeldigheid van het drank verdrag met Engeland moet worden beslist. De bond wi) rechterlijk verboden zien, dat de Cunardlijnschepen drank binnen het Ameri- kaansch rechtsgebied brengen en verzoekt te vens den rechte allen drank aan boord van Britsche schepen in Amerikaansche wateren in beslag te nemen, ongeacht het verdrag, dat beschreven wordi als een schending van het achttiende amendement van de Amerikaansche grondwet. De bond klaagt erover, dot de Ame rikaansche jcheepvaart van het drankverdreg nadeel ondervindt, daar de reizigers de voor keur geven aan de Cunard-schepen, waar drank verkrijgbaar is, DE WERELDVLUCHT DER AMERIKANEN. Do tocht volbracht. De twee Amerikaansche vliegers. Smith en Nelson, hebben, elk met zijn eigen vliegtuig, den eersten toch om de wereld door het lucht ruim volbracht. Den 17den Maart waren zij vertrokken en gisteren kwamen zij op het vlieg veld bij Los Angelos in Californië, waar zij den tocht aanvaardden, aan. AUTO-ONGELUK. Een dame ernstig gewond. Op den weg ZevenbergenMoerdijk is Woensdagmiddag omstreeks 4 uur de auto van den heer BI. uit Den Haag, waarin met hem ook zijn echtgenooto en de chauffeur waren gezeten, door een hem achterop komenden auto, die in woeste vaart over den weg reed, en hem in de bocht voor de woning van den landbouwer C. trachtte tc passceren, aange reden, met het gevolg, dat de euto van den heer BI. den hoogen dijk afvloog en stuitte tegen het hek voor het erf van genoemden landbouwer. Een T5 c.M. dikke muur werd hierbij geheel ontwricht en het voorste gedeelte van den auto werd totaal verbrijzeld. De chauffeur en de heer BI. bleven onge deerd, doch mevr. B. was ernstig aan beide beenen verwond. De auto, welke de aanrijding veroorzaakt had, waarin vier jagers zaten, reed door zonder te stoppen, niettegenstaande zij volgens ooggetui gen ongetwijfeld het ongeluk hebben zien ge- buren. De politie is er echter in geslaagd 's avonds deze heeren nabij Rotterdam aan te houden. SCHEEPSONGELUK. Een ploegwerker in een ruim ge stort. Toen bootwerkers gistermorgen om 8 uur op het s.s. „Amersfoort" van de Koninklijke Ne- derlandsche Stoomboot Maatschappij, dat aan loods 5 van deze maatschappij aan de Suri- namekade te Amsterdam in lading ligt, de lui ken op het achterdek van het schip openleg den, zagen zij op den bodum van het ruim, welke bodem gedeeltelijk met spoorrails bedekt is, een vormlooze massa liggen. Een nader onderzoek werd dadelijk ingesteld. Men vond op dc bewuste plaats een circa 55-jarige slijm- ploegwerker, Simon Stol geheeten, wiens lichaam door een vol van gioote hoogte deer lijk verminkt was. Een zaklantaarn lag op en kele passen afstand. Onmiddellijk werd de Ge neeskundige Dienst gewaarschuwd, die het slachtoffer, dat nog teekenen van leven gaf, naar het gasthuis vervoerde. In den loop van den morgen is de man daar overleden. Daar genoemde luiken gesloten waren, moet de man, die zich gistermorgen om half acht bij zijn chef aanmeldde, zich langs een anderen weg toegang tot het ruim hebben verschaft. Vermoedelijk is hij door de bunkers in het z.g. sparedek (het dek onder het bovendek) geko men en door de duisternis in het ruim gevallen. Luchtvaart. HET VERTREK VAN HET VLIEGTUIG NAAR INDIË. Naar het Haagsch Aneta-kantoor verneemt, zal bij het vertrek van de F VU op a.s. Woens dag' van Schiphol naar Indië de minister van Koloniën vertegenwoordigd zijn door den heer G. van Ginkel, referendaris, chef der afdeeling Lond- en Zeemacht De minister van Oorlog zal zich doen vertegenwoordigen door den ma joor van den generalen staf J. H. Hardenberg, commandant van de luchtvaartafdeeling te Soesterberg, en de minister van Marine door den kapitein ter zee F. H. A. Greve, onder commandant van de Marine te Amsterdam. SPORTDEMONSTRATIE. Zooals we reeds bericht hebben, woidt morgen op het terrein aan den Leus- derweg een sportdemonstratie gehouden door den Amcrsf. 'Bond voor Lichamelijke Opvoe ding. Het programme, dat zeer afwisselend is saamgesteld bevat gymnastiek, athletiek en openluchtspel. Verschillende vereenigingen zullen aan de demonstratie deelnemen en in aanmerking ne mende, dat Amersfoort vele ernstige werkers telt op dit gebied der sport mogen we wel aannemen, dat er veel goeds op het gebied der lichamelijke oefeningen zal gegeven worden. SPORTWEDSTRIJDEN LANDSTORM. Morgenochtend 9 uur beginnen op het sportterrein der VIII Infanterie-brigade de wedstrijden voor de vrijwilligers van den vrij- willigen landstorm der afdeeling Utrecht. Evenals een vorig maal zal ook thans de deelname wel weer groot zijn, cn gezien de keurige collectie prijzen kunnen we ons dat ©enigszins voorstellen. Maar de GARNIZOEN. Van dc tot een hoogeren rang benoemde of ficieren blijven luitenant-kolonel C. C. de Gel der en majoor W. H. E. Vrijdag te dezer stede in garnizoen. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Bij de Nederlandsche Spoorwegen is de vo- lontair-werkman B. A. Bals van de wagenwerk- plnots alhier alsnog met ingang van 1 Septem ber j.l. benoemd tot adspirant-werkmeestcr. HET ONTWAPENTNGS-DEBAT PROF. DR. VAN EMBDEN-GEN. SNIJDERS. De draodloozo uitzending. Met een enkel woord vermeldden wij reeds, dat de debatavond tusschen Prof. van Emb- den en generaal Snijders over „Ontwapening", die op Dinsdag 30 September a.s. in de zaal van den Dierentuin te den Haag wordt gehou den, draadloos zal worden uitgezonden. Deze uitzending zal plaats hebben op een golflengte van 1100 Meter door den zender ven de Hilvcrsumsche Draadlooze Omroep (Nederlandsch'c Seintoestcllen Fabriek te Hil versum). Het debat zelf vangt te 8 uur aan. Om kwart voor acht zullen vanuit Hilversum de stellin gen, die door prof. van Embden zullen worden verdedigd en die elders in dit blad zijn opge nomen, worden voorgelezen. De Nederlandsch'c Seintoestcllen Fabriek" zal Dinsdagavond in „de Arend" een ontvang- installatie met luidsprekers opstellen, zoodnt men daar het geheele debat zal kunnen volgen. In „de Valk" zal hiertoe gelegenheid besteen voor leden van „Ons Belang". HET 21ste CONGRES VAN DEN NEDERL. LANDSCHEN MIDDENSTANDSBOND. Vervolg van de bebatten. Een andere vertegenwoordiger uit den Haag was van mecning, dat de motie van Schiedam uitgebreid moet worden met een protest aan den minister van Justitie voor een dergelijke behandeling als de vertegenwoordiger van Schiedam. Ook de wet op de winkelsluiting heeft ern stige bezwaren. Deze wet moet worden toege past in milden zin. De meest practische daad is ten opzichte hiervan ^eendrachtige samenwer king, op grondslag van de motie van de Chr. organisatie, die het vorige congres heeft aan genomen. Spreker pleit verder voor een beroepswet tegen de ambtenarij. De regeering moet ernstig worden gewaarschuwd om niet voort te gaan met dergelijke sociale proefnemingen, als thans ann de orde van den dag zijn. Leeuwarden kon volkomen instemmen met het referaat van den inleider, doch begrijpt riet de 8-uren-dag. Wanneer men ten plattelande ziet, dan rijst do vraag: Heeft de minister gedacht „Het zijn maar boeren". Ook zij zijn toch men- schen, die moeten werken voor hun levens onderhoud. Een dergelijke wetgeving als thans wordt ingevoerd is voor het geheele land ver derfelijk. Utrecht verklaarde zich cr niet mee te kun nen vereenigen, dot Schiedam zich zóó scherp gesteld heeft tegenover de ambtenaren. Wel zijn er enkele ambtenaren, die hun boekje te buiten gaan, doch hierdoor gaat het niet aan te generaliseeren. De fout ligt bij de Tweede Kamer. Doordoor moeten wij zorg dragen, dat onze stem tot in de Tweede Kamer doordringt. Betreffende het patroonsverbod heerscht ook in den Middenstand nog geen eenstemmigheid, hetgeen breedvoerig wordt aangetoond. Vervolgens sprak den heer Heringa, vertegen woordiger van den Minister van Arbeid, een woord van hulde aan de reorganisatie van den Middenstandsbond. De Middenstandsbond heeft tot roeping, te bewerken dat het recht van den middenstand meer naar voren wordt gebracht. Iedere vakorganisatie moet optreden daar, waai de overheid verplicht is regelend op te treden Zeer terecht heeft men de overheid tijdens de oorlogsjaren regelend zien optreden in distri butie-zaken enz. Dit optreden was echter nood zakelijk door de tijdsomstandigheden. Over dit optreden is veel gesproken, veel kwaad gespro ken, vooral daarna. Dikwijls echter wordt de overheid gedwongen in een richting, waarin zij niet moest gaan. Breedvoerig wijdt spreker vervolgens uit over de belangen van den pro ducent tegenover die van den consument. In verband hiermede wordt er op gewezen, hoe ook de Middenstand de overheid raad moet geven, ook don wanneer die raad niet is ge vraagd. Het is buitengewoon noodzakelijk werkzaam te zijn bij de overheidsbemoeienis Ook gisteren is in dit congres hierover gespro ken ten aanzien van het vreemdelingenverkeer. Spreker is van meening dat de taak, die door een particuliere orgnisotie op zich wordt geno men, niet door de overheid moet vervuld wor den. Daarom acht spreker het niet wensche- lijk, dat een permanente regeeringssubsidie wordt gegeven aan een vereeniging voor vreem delingenverkeer. Spreekt men over overheids bemoeienis, dan moet men daarbij zeer voor zichtig zijn. Met een woord van sympathie jegens de nieuwe Middenstandsbond besluit de heer Heringa zijn toespraak (Langdurige bij- vel). De Voorzitter brengt den heer Heringa dank voor zijn vriendelijke woorden en dankt hem te vens voor zijn zeer op prijs gestelde tegen woordigheid. (Applaus). Daarna kwam weder ter tafel de quaestie van Schiedam. Dc vertegenwoordiger dezer afdee ling wil nog even terug komen op het door hem in de ochtendbijeenkomst gesprokene en verklaart de scherpe woorden, door hem geuit jegens de ambtenaren, gaarn te willen terug nemen. Harderwijk vestigt de aandacht op de ar beidswet ten aanzien van bakkersnachtarbeid. Harderwijk is cr von overtuigd dat bakkers nachtarbeid uit den booze is. Doch het ondra gelijke wordt veroorzaakt door de concurren tie en het stoken van de kleine bakkers. Er moet dan ook meer vrijheid voor dc patroons komen. Spreker beveelt ten slotte de motie van Schiedam der vergadering ten zeerste aan. Mr. Josephus Jitta kreeg nu gelegenheid tot het houden van zijn repliek. De inleider wijst er echter op, dat het niet zijn taak is een spe ciaal punt tc verdedigen. Waar de meeste deba ters het echter met zijn inleiding eens zijn, zal ook de repliek zeer kort zijn. Een punt, dat nog nader aangestipt moet worden, is het systeem van uitvoering van de arbeidswet. Verschillen de debaters hebben hierop reeds in den breede gewezen. Wanneer men de arbeid der bedien den aan regels gaat binden, dan heeft dat ook zijn nadeeklige gevolgen voor den patroon. Er bestaat groote kans, dat alleen het werktijden besluit zal ingevoerd worden. Bepalingen voor het personeel brengen altijd bepalingen voor den patroon met zich mede. In het vervolg van zijn repliek komt spreker tot de vraag hoe de arbeidswet ten uitvoer gelegd moet worden ten plattelande. Enkele jaren geleden heeft de mi nister van Arbeid een voorstel inzake een land en tuinbouw-arbeidswet aanhangig gemaakt. Deze regeling zou heel wat soepeler zijn don de gewone arbeidswet. Immers zij stelt een Ojó-urige arbeidsdag voor, welke bijv. in oogst tijd enz. verlengd zou kunnen worden tot 12 Yi uur. Ook in dit opzicht zit dc regeoring dus niet stil. Resumeerende kwam spreker tot de conclusie, dat men moet zoeken naar verbete ring in de bestaande wet. Het is geenszins wen- schelijk, dat er in 't geheel geen beperking van arbeidstijd is. Dnt moet ieder weldenkend mensch toegeven. Het beste middel om tot ver betering te geraken, is eendrachtig samenwer ken van de organisatie. Als laatste conclusie zegt spreker dan ook: organiseert U en oefent Uw invloed over den wetgever. (Luid applaus). De voorzitter bepleit nog eens dc invoering van een algemeen geldend sluitingsuur voor winkels. Hij zou het hoogst ongewenscht ach ten wanneer de werktijden voor de winkels werd geregeld zond'er dat daarmee gepaard zou gaan een wettelijke regeling voor de win kelsluiting. Aan de orde kwam daarna de motie-Schie- dam, hierboven bedoeld. Deze motie was aan de bestuurstafel ecnigermate gewijzigdalinea twee werd aldus geredigeerd„er op aan te dringen dat zoo spoedig mogleijk het impera tief voorschrift betreffende het opleggen van hechtenisstraf en dc bepaling betreffende het zelf-werken door een patroon uit de wet ver- dwijne". Van uit de vergadering gingen stemmen op, om de geheele hechtenisstraf uit dc wet te doen schrappen, doch daartegen werd van de bestuurstafel met klem gewaarschuwd. Een so ciale wet zonder een strafbepaling van hech tenis is ondenkbaar. De rechter kan die hech tenis voorwaardelijk opleggen. Men kan echter bij den minister den aard der hechtenisstraf ter sprake brengen. Een der aanwezigen noemde het een schan daal, dat iemand in Nederland gevangen kan worden gezet omdat hij gewerkt heeft, ge werkt nog wel voor het brood ten behoeve van vrouw en kindenon. Eon dergelijk werken moet voor hechtenis gevrijwaard blijven; arbeid moet onstrafbaar zijn in ons land. De aard van dc hechtenis laat dien werker koudof men hem in een cel gevangen zet don wel in een villa, dot doet er niet toe, straf is straf en daarom kan „de aard van de hechtenisstraf" ons totaal onverschillig blijven. De heele hechte nisstraf moet de wet uit. Die straf is ontee- rend. Zijr die werken voor hun brood, zijn de beste in onze samenleving. (Luid applaus.) Het bestuur antwoordde dat men deze ern stige bedenking met den minister zal bespre ken. Geroep„Wat goot men intusschcn doen met de tientallen bakkers, die eerlang opge pakt zullen worden om hun hechtenis uit te zitten?" Antwoord van het bestuur„Dit punt zal het bestuur in zijn eerstvolgende vergadering onder de oogen zien. Onder stormachtigen bijval werd agn mr. Josephus Jitta dank gebracht voor diens in leiding. Terloops werd nog opgemerkt dat de bakkers nu wel luide klagen, doch dat hun organisatie tot dusver nog niet toetrad tot den Ned. Middenstand. De bakkers hebben nu heden kunnen ervaren hoe goed hun belangen in den boezem van den Middenstandsbond be- hartig'd worden. Laat de bakkersorganisatie daarom met spoed naar den Middenstandsbond komen. (Gelach en applaus.) Schiedam meende hierop te kunnen ant woorden dat die toetreding eerlang kan wor den tegemoet gezien. De gewijzigde motie-Schiedam werd met op 5 na algemeene stemmen door het congres aangenomen. De Roomsche~Katho"rtke Middenstandsbond betuigde aan het congres zijn dank voor de uit- noodiging tot bijwoning van dit congres. De verschillende bonden behooren elkanders ver gaderingen bij te wonen om van elkaar te lee- ren. Van Roomsche zijde zeide men gaarne aangename samenwerking en goede verstand houding toe. (Instemming). De heer Peper sprak in gelijken zin namens de Vereeniging van directeuren aan handels scholen hier te lande; de inrichtingen voor handelsonderwijs nemen ir\ het hondelsverband een voorname plaats in, al wordt de beteekenis van goed middenstandsonderwijs lang niet overal naar waarde geapprécieerd. Het écono misch onderwijs neemt nog lang niet de plaats in die het toekomt. Op een en ander vestigde spreker in dezen kring nog eens nadrukkelijk de aandacht. De middenstand kan niet krachtig genoeg protesteeren tegen de voortdurende achterstelling van het middenstandsonderwijs; tot het uitspreken van dat protest diende de heer Peper een motie in bij het Congres, in welke motie wordt aangedrongen op een spoe dige wettelijke regeling van het handelsonder wijs. Deze motie werd bij acclamatie aangenomen. Van de bestuurstafel werd medegedeeld, dat het den Bond bekend is, dot 's Rijks financiën momenteel niet toelaten aan het handelsonder wijs te geven wat het toch zoo ten volle ver dient. Het Bondsbestuur zal evenwel diligent blijven te dezer zake. De heer Kropveld, uit 's Gravcnhage, zei na mens verschillende Kamers von Koophandel dank voor de invitatie deze vergadering van den Middenstand tc komen bijwonen. Wat op dit congres besproken is, zal doordruppelen in do meeste Kamers hier te lande en ook daar vruchten afweipen. Dat is het groote voordeel van het bijwonen dezer congressen. Deze woordvoerder richtte zich namens velen ten slotte tot den voorzitter, den heer Schürmann, voor diens éminente leiding van dit congres. Het is veler hartelijke hoop dat de heer Schür mann ook in het nieuwe Bondsbestuur <le krach- tig-leidende voorzitter zal blijven. (Langdurig applaus). Met de gebruikelijke plichtplegingen dank aan de ontvangende Middenstandsvereeniging te Amersfoort en aan dc afgevaardigden voor hunne belangstelling in deze vergadering werd daarna het 21e Middenstandscongres gesloten. Na afloop werd nog een vergadering gehou den van leden van het Meeuwsenfonds, ten bate waarvan gedurende de beide dagen van het congres speldjes waren verkocht Een woord tot slot. Zoo is dnn het 21ste congres van den Neder- landschen Middenstandsbond gisteren gesloten. Officieel gistermiddag. Toen was het off ideale gedeelte afgeloopen. Toch gingen de congres sisten niet allen terstond weer naar hunne woon steden. Gisteravond had nog op „Birkhoven'' een gezellige sluitingsbijeenkomst plaats. De zaal van hotel Birkhovcn was keurig versierd en bood een aangenamen aanblik. Er werd mu ziek gemaakt, voordrachten gehouden, gedanst, kortom er heerschte een echte feeststemming Geen wonder dan ook, dat allen uiterst tevre den waren over het verloop der congres-dagen. Wij hebben dezen en gene eens ondervraagd, doch van de meesten kregen wij te hooren, dat zij in alle opzichten voldaan waren. Alle waren vol lof over de behandeling in hotels, restau rants enz. Amersfoort heeft dan ook getoond in alle opzichten een dergelijk congres waardig te zijn. MAATSCHAPPIJ „TOONKUNST". Algemeene Vergadering. De afdeeling Amersfoort van de Maatschap** pij „Toonkunst" zal haar Algemeene ledenver gadering houden op 29 September a.s. 's avonds half acht in de muziekschool. PISUISSE'S BEZOEK AAN AMERSFOORT. Op 30 Sept. a.s. Blijkens mededeeling in onze advertentie kolommen zal op Dinsdag 30 September a.s. in „Amicitia" weder een voorstelling plaats vin-< den van den alom bekenden en gevierden Jeen Louis Pisuisse, in samenwerking met zijn „Vroolijke Kameraden". Er worden ons weder geheel nieuwe solo-voordrachten en samenzan- gen beloofd, terwijl het gezelschap zich met nieuwe leden heeft uitgebreid, wier prestaties de afwisseling en aantrekkelijkheid van het pro gramma aanmerkelijk verhoogen. Ook wordt ons een vroolijke één-acter be loofd, die, ondanks zijn frivolen titel, als ge heel onschuldig, maar daarom niet minder ver makelijk wordt gekenschetst. Het beste bewijs van de groote aantrekkelijk heid, welke deze avonden van Pisuisse en zijn vroolijke kameraden voor het publiek hebben, is. u!el Zwegen in het feit, dat het „Cabaret- Pisuisse" te Scheveningen, alwaar het gezel schap dezen zomer zijn voorstellingen gaf, van af den openingsavond op 16 Juni, tot op den si uitingsavond op 31 Augustus, dagelijks was uitverkocht. AMERSFOORTSCHE PADVINDERS Ledenvergadering. Een onzer lezers schrijft ons: Dc dominee, bij wien ik als kind op cateche- satie was kon er niet tegen, dat wij zonder be hoorlijke waarschuwing aan hem, zijn les ver zuimden. „Kijk", placht hij dan te zeggen, „als jullie de school verzuimt, breng je als je voor 't eerst weer komt, een briefje van je vader of moeder mee, en als je niet naar de dansles kunt, geef je daarvan kennis aan je dansmees ter, maar voor den dominee schijn jullie dat niet noodig te vinden." Hieraan moest ik gisteren avond weer den ken, toen op de leden-oudersvergadering van de padvinders80 van de ouders zonder behoorlijke waarschuwing door afwezigheid schitterde. Waurom toch niet gekomen, ouders, het gold hier toch weer eens een gelegenheid, om contact te krijgen met een zaak, die uw kind, naar wij hopen, zeer na aan het hart ligt? Overigens was het geen opgewekt verslag dat de verschillende daartoe aangewezen be stuursleden konden uitbrengen. Behalve dan, dat de penningmeester zijn boeken met een kleir. batig saldo had kunnen afsluiten, wat ecnige jaren niet het geval was. 1 Twee der periodiek aftredende leden stelden zich, door overdiukke werkzaamheden daartoe gedwongen, niet meer herkiesbaar, n.l. de se cretaresse mevrouw Schuitemoker en dr. Leo pold de voorzitter. Namens een der bestuurs leden werden met woorden van warmen dank deze beiden, die wij zoo noode zien gaon, von hunne functies ontheven. De heer Mölder, die voor het penningmeesterschap onmogelijk lan ger tijd kan vinden, bleef gelukkig voor het bestuur behouden. De Amersfoortsche Padvinderij floreert op het oogenbiik niet zooals zij kon en moet flo- reeren. Waarom niet? Gebrek aan een hopman. Wie helpt onze padvinders aan de leiding, waaraan zij *oo zeer behoefte hebben? Een hopman moet en zal zeker gevonden worden. Met een bestuur als gisteren gekozen werd krijgt de Padvinderij weer dc beste kans tot wederopbloei. Hoe noode wij ook mevrouw Schuitemaker cn dr. Leopold zien vertrekken^

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 2